Wix vs WordPress – kurš no jums ir piemērots (2019. gada maijs)

Kad es pirmo reizi sāku veidot vietnes, tas viss bija HTML. Ja kāds atceras šīs dienas, jūs zināt, ka tas bija HTML tīmekļa attīstības zelta standarts. (Atvainojiet par mūziku, ja noklikšķinājāt uz šo saiti.)

Mēs esam gājuši tālu no tām dienām, un tagad lietotāji saskaras ar izvēles izvēles pārpilnību. Visur ir parādījušies jauni vietņu veidotāji, taču satura pārvaldības sistēma, ko vairums cilvēku izmanto, joprojām ir WordPress. Šodien mēs salīdzināsim šo gigantu ar citu populāru sāncensi. – Viks.

wix vs WordPress logotips

Mēs dalīsimies pieredzē gan ar Wix, gan ar WordPress, pēc tam sniegsim jums ieskatu, kurš no tiem ir labāk piemērots jūsu vajadzībām. Mēs salīdzināsim daudz dažādu aspektu. Sāksim ar statistiku:

WordPresss nodrošina gandrīz vienu trešdaļu interneta, kā mēs to šodien pazīstam.

Iemesls, kāpēc WordPress pieder tik liela interneta tirgus daļa, ka tas var palīdzēt jums izveidot pārsteidzošu savas vietnes vietni.

Kaut arī WordPress ir karalis, tas nav ideāls. Ir liela mācīšanās līkne, un iesācējiem to var būt grūti izmantot.

Cilvēki, kuri nevēlas sastapties ar daudzām grūtībām, veidojot savu vietni, var izvēlēties izmantot vietņu daudzfunkciju veidotāju vai satura pārvaldības sistēmu, piemēram, Wix. Tas piedāvā arī piedāvātās ērtības ar negatīvajām pusēm.

Kaut arī WordPress ir visiespaidīgākais statuss, kad runa ir par vietņu daudzumu, kas to izmanto – Wix nav slouch. Wix šodien palīdzēja izveidot aptuveni 1% no visām vietnēm internetā. Šis skaitlis var šķist niecīgs blakus WordPress, bet tas ir iemesls desmitiem miljonu vietņu.

Wix vs WordPress: zemākā lejupslīde

Izmantojiet WordPress ja plānojat izveidot vietni un pilnveidot to pilnībā. WordPress veidotajā vietnē pieejamo iespēju un pakalpojumu skaits ir satriecošs.

Izmantojiet Wix ja jums ir nepieciešama vietne pamatmērķiem un jūs nevēlaties rīkoties ar lielu mācību līkni, lai vietne būtu atjaunināta un darbojas. Viss, kas jums jādara, ir izdomāt viņu veidotāju programmatūru.

WordPress – katrs pielāgojums pa rokai

Vietnes izveidošanu var salīdzināt ar steika vārīšanu.

Iet uz priekšu un Google kā pagatavot steiku. Ir tik daudz iespēju. Jūs varat to grilēt, meklēt un iemest cepeškrāsnī, varat izmantot sous vide, ellē – jūs pat varat to mikroviļņu krāsnī.

Nelietojiet mikroviļņu krāsnī savu steiku.WordPress pielāgošana

Visas šīs iespējas pastāv, veidojot vietni ar dažādiem vietņu veidotājiem. Varat arī nolīgt kādu, kas izveidos jūsu vietni – piemēram, dodieties uz steiku un uzdodiet viņiem gatavot steiku tā, kā jums patīk.

Pieņemsim, ka restorāns padara jūs par steiku. Šajā scenārijā viņi izmanto sous vide un pēc tam noplēš jūsu steiku. Šī ir viena no labākajām steika gatavošanas metodēm un galvenā metode, ko izmanto vairāk nekā piecu zvaigžņu restorānos.

Jūs varat iet ārā un iegādāties sous vide, pagatavot savu steiku, pēc tam pats to pārmeklēt pannā. Pamatā izdevība pagatavot lielisku steiku ir atkarīga no jūsu spējām – taču jums ir tādi paši rīki kā restorāna šefpavāram. Ir iespējams pat pagatavot steiku labāk nekā šefpavārs ar tiem pašiem rīkiem, ja zināt, ko darāt.

Tas ir tas, kas ir WordPress – vietnes izveidošanai izmanto tos pašus rīkus kā tīmekļa izstrādātājam. Izstrādātāji var izmantot papildu paņēmienus, kas vietni padara labāku par to, ko jūs varat darīt, taču laika gaitā jūs varat iemācīties (vai Google) šīs metodes WordPress un izveidot satriecošu vietni..

WordPress to ļauj izveidojiet vislabāko iespējamo vietni, izmantojot bezgalīgas iespējas un palīdzību. Jūs varat sasniegt SEO augstumu, varat izmantot satriecošus spraudņus, kas kontrolē drošību, kā arī varat pielāgot savu vietni tik daudz, cik vēlaties..

Wix – visi pielāgojumi, kas veikti jūsu labā

Wix izmantošana šajā scenārijā ir tāda pati kā grila izmantošana steika pagatavošanai.

CMS salīdzinājums 2019. gadā

Wix var izveidot skaistu vietni – tādu, kas ir gandrīz ideāla. Problēma ir tā, ka jūs nevarēsit izmantot savu vietni visaugstākajā augstumā. Daudzās situācijās, kas varētu nebūt tieši jūsu meklētās. Profesionāli tīmekļa izstrādātāji neizmanto Wix.

Wix ir a vietņu veidotājs kas jums visu iestatīs. Tas ir vienkārši un ērti lietojams, ar nelielu mācīšanās līkni un nav nepieciešams tērēt vairāk naudas nekā uzlīmju cena uz veidnēm un lielisks atbalsts.

Grilēt steiku ir garšīgi un grūti to sajaukt. Ir pieļauta kļūda, taču kopumā jūs, iespējams, vismaz pagatavosit kārtīgu steiku. Tas nepiedāvā jums iespēju pagatavot tādu pašu steiku kā sous vide un lielisku sašūšanas paņēmienu, bet tomēr var pagatavot jums garšīgu maltīti, kas atbilst jūsu vajadzībām, ja esat spējīgs grilētājs.

Lietošana

WordPress vietnes veido 14,7% no 100 populārākajām vietnēm pasaulē. Iepazīstieties ar uzņēmumu sarakstu, kuri izmanto WordPress.

Ciktāl tas attiecas uz vietņu veidotājiem vai satura pārvaldības sistēmām – WordPress tiek izmantots 52% laika. Mēs Wix esam izmantojuši gadiem ilgi, un pēc ilgas pārskatīšanas tas ir mūsu izvēle viena vietņu veidotājiem, kas ir “viss vienā” risinājumi. Nav pārsteidzoši, ka CMS popularitātes ziņā tas ir tikai WordPress otrajā vietā.

Vietnes iestatīšana ar Wix un WordPress

Wix lietošanas soļi

 1. Iet uz wix.com
 2. Reģistrējieties un atlasiet plānu
 3. Pērciet savu domēnu
 4. Veidojiet savu vietni (padoms: sekojiet šai rokasgrāmatai)

WordPress lietošanas soļi

 1. Izvēlieties labu tīmekļa mitinātāju (padoms: lasiet mūsu pārskati par labākajiem tīmekļa mitināšanas pakalpojumu sniedzējiem)
 2. Izvēlieties mitināšanas plānu
 3. Iegādājieties vai atlasiet savu domēnu (atkarīgs no tā, vai tas ir iekļauts mitināšanas pakalpojumā)
 4. Instalējiet WordPress
 5. Atlasiet motīvu
 6. Atlasiet bezmaksas motīvu vai maksas tēmu
 7. Uzziniet, kā izmantot jauno motīvu vietnes izveidošanai
 8. Instalējiet spraudņus, lai pielāgotu savu vietni
  • Atlasiet bezmaksas vai apmaksātus spraudņus
  • Pirms instalēšanas izpētiet visas dažādās iespējas
 9. Iestrēdziet pašreizējā tēmā un mēģiniet palīdzēt CSS un HTML vai spraudni
  • Daudz Google izmanto kodu kopēšanai un ielīmēšanai (jo jūs, iespējams, nezināt HTML)

Kā jūs varat pateikt, WordPress lietošana ir nedaudz sarežģītāka nekā Wix lietošana. Es būtu varējis veikt vēl dažus soļus abiem, bet tas ir tas, par ko jūs nonākat, izvēloties kādu no šīm iespējām.

Lai gan Wix ir acīmredzami vienkāršāks – ir tik daudz lietu, ko nevar izdarīt, izmantojot WordPress. Wix sistēmā jūs esat ierobežots ar tā veidotāja funkcionalitāti un Wix veidotās integrācijas, turpretī WordPress ir pilnīgs pretstats.

WordPress ir atvērtā koda platforma. Programma ir atvērta ikvienam, kas to var izmantot un modificēt. Ikviens jebkurā laikā var izmantot WordPress, lai izveidotu savas tēmas vai spraudņus, lai citi tos lejupielādētu bez maksas vai daudzos gadījumos pirkšanai.. Tāpēc WordPress kopiena ir tik liela un kāpēc WordPress izmanto tik daudz cilvēku.

Kurš izmantotu kuru

Ja vēlaties vilkt un nomest, lai izveidotu pilnībā pielāgota vietne ar fantastisku klientu atbalstu, tad jums vajadzētu izmantot Wix. Ir maza mācīšanās līkne, taču iespējas, kas ir pa rokai, ir plašas. Kad Wix ir apguvis, tas ir spēcīgs rīks, kas ļaus tukšu audeklu pārvērst mākslas darbā, un tas neaizņem pārāk ilgi.

Wix ir domāts cilvēkiem, kuri vēlas izveidot viņiem unikālu vietni, neveicot visu papildu darbu, kas saistīts ar vietnes darbību.

WordPress ir domāts cilvēkiem, kuri nopietni domā par vietnes izveidi. Vietnes un vietnes audzēšanai un mārketingam ir tik daudz aspektu WordPress sniegs jums iespējas izcelties visos aspektos no tiem.

Ja nopietni domājat par savu vietni un vēlaties veltīt laiku, lai uzzinātu katru veidojamo aspektu, tad izmantojiet WordPress. Iespējas ir bezgalīgas, un jums ir iespēja radīt tieši to, ko vēlaties.

WordPress motīvi vs. Wix motīvi

Pretēji tam, ko domā daudzi cilvēki – jums nav jāzina, kā kodēt, lai izmantotu WordPress. Daudzas tēmas ļauj daudz funkcijām, kuras piedāvā Wix, ar iespēju pielāgot tās tālāk ar kodu.

WordPress vietnes izveide sākas ar to, kad lietotājs izvēlas izmantojamo motīvu. Motīvi pamatā ir Wix veidotājs. Dažos gadījumos varat vilkt un nomest vai atlasīt elementu, ko pievienot savai vietnei, un pēc tam to var rediģēt, izmantojot pielāgotu tekstu, attēlus vai visu citu, kas ir piemērots.

WordPress komplektā ir daudz dažādu WordPress veidotu motīvu, kas ļauj kādam izveidot pamata vietni. Vienkāršās tēmas var paaugstināt ar kodu, bet vietni noteikti var izveidot, neizmantojot kodu.

Virsū bezmaksas tēmas ir tēmas, kuras varat iegādāties un pēc tam izmantot, kas piedāvā celtniecības pieredzi, kas līdzīga Wix. Ir uzņēmumi, kas ir radījuši skaistu celtniecības pieredzi, piemēram, Elegant Themes un Out of the Sandbox.

Elegantas motīvas ir izveidojis veidotāju, kas ļauj vilkt un nomest noteiktus elementus ar ērti lietojamām rediģēšanas funkcijām. Daudz var paveikt dažās sekundēs bez iekraušanas laika.

sakļaut un pārdēvēt-gif

Atbalsta apjoms un praktiskā informācija ir balstīta tikai uz izvēlēto tēmu. Dažās tēmās ir plašas kopienas, kas var palīdzēt šīs tēmas izmantošanā, savukārt dažām tēmām gandrīz nav palīdzības.

Wix ir dažādas veidnes un pat ir izveidojis mākslīgā dizaina intelektu, kas to ļauj izveidojiet vietni, lai izveidotu savu vietni.

Neatkarīgi no tā, kuru izvēlaties, ja nolemjat izmantot ADI, jūs veidosit savu vietni Wix veidotājā. Tas nozīmē, ka jums ir ierobežotas iespējas, salīdzinot ar daudzajām WordPress pasaules tēmām. Ierobežots ne vienmēr nozīmē tikai dažus. Wix opcijas ir satriecošas, salīdzinot ar citiem vietņu veidotājiem.

Dzīve Wix ekosistēmā arī ne vienmēr ir slikta, jo jūs vienmēr zināt, kādu atbalstu saņemsit, saskaroties ar kādām problēmām.

Kodēšana, kopiena un risinājumu meklēšana

Lai patiesi spētu izveidot precīzu vietni, kas atrodas galvā, jums būs jāiemācās kodēt. Labā ziņa ir tā jūs varat izveidot 97% no vietnes galvā, nemācot kodēt. Iespējams, ka šie 3% jūsu galvā nav nepieciešami.

Pareizi izvēloties motīvu, jums vairs nav jākodē kods. Ja atlasīsit motīvu ar lielu lietotāju bāzi, būs lapas un forumu lapas, kurās būs kods gatavs, lai kopētu un ielīmētu motīvā šai vienai papildu funkcijai, kuru vēlaties pievienot.

Reizēm būs kaut kas, ko vēlaties izdarīt, šķiet neiespējami, neizmantojot kodu, un pēc tam ātra Google meklēšana vēlāk, kad uzzināsit, ka ir spraudnis, kas pilda tieši jūsu meklēto funkciju.

Tas ir WordPress skaistums, kopiena ir tur, lai palīdzētu jums kaut ko paveikt.

Uz Wix, jūs ierobežo tas, ko Wix ļauj jums darīt. Ir lieliska kopiena un pārsteidzoša zināšanu bāze, lai izdomātu, kā paveikt to, ko mēģināt paveikt. Problēma ir tā, ka, ja tā nav zināšanu bāzē, jūs to neatradīsit.

WordPress un Wix atbalsts

Zināšanu bāzes atbalstsLieliska lieta par abām šīm platformām ir tā, ka, ja rodas problēma, izšķirtspēja ir pieejama internetā.

Izmantojot Wix, viņu zināšanu bāze aptver visus viņu programmatūras aspektus, un tur ir viss, kas jums nepieciešams ar palīdzību. Wix ir arī pārsteidzoša atbalsta komanda. Viņi atbild ātri un sniegs jums nepieciešamo palīdzību.

No otras puses, WordPress izmanto tik daudz lietojuma veidu ar visām dažādajām tēmām, spraudņiem un lietotnēm, ka informāciju ir nedaudz grūtāk atrast. Kā jau minēts iepriekš, miljoniem vietņu darbojas vietnē WordPress. Miljoniem cilvēku sniedz ieguldījumu apbrīnojamajā kopienā, kas veido WordPress.

Tas noved pie simtiem tūkstošu palīdzības rakstu viņu forumā – burtiski – simtiem tūkstošu. Var būt grūti atrast meklēto, bet patīkami ir tas, ka tas, kas jums nepieciešams, iespējams, kaut kur pastāv.

Daudziem cilvēkiem ir apnicis mēģināt izdomāt, kā veikt noteiktus WordPress uzdevumus, un nolīgt izstrādātāju, lai viņi pabeigtu viņu vietni.

Wix lietotnes un WordPress spraudņi

Wix piedāvā gandrīz 300 lietotnes, ko izmantot jūsu Wix vietnē. Šīs lietotnes svārstās no SEO palīdzības līdz analītikai līdz Amazon produktu pārdošanai.

Runājot par lietotnēm, Wix ir izdevies izveidot jauku galveno rīku portfeli, kas daudziem vietņu īpašniekiem palīdzēs uzlabot viņu spēli. Salīdzinot ar WordPress, atlases palejas salīdzina.

Lai arī 300 izklausās kā stabils skaitlis, tas ir diezgan mazs, salīdzinot ar 55 000+ spraudņi pieejams WordPress lietotājiem. Līdz brīdim, kad rīt ritēsies, WordPress tirgū būs vēl vairāk spraudņu. Nevienam nav nepieciešama piekļuve vairāk nekā 50 000 spraudņiem.

Tomēr, ir spraudnis visam, ko jūs varētu iedomāties. Tos visus pārskata reāli lietotāji, ja cilvēki tos tiešām izmanto, un tie jums sniegs labu informācijas daudzumu, lai varētu izlemt. Var būt ļoti grūti mēģināt atrast to, ko jūs reizēm meklējat.

SEO un emuāri

SEO ir labi uz Wix. Viņu SEO funkcijas ietver automātiski ģenerētas vietņu kartes, kā arī pielāgojamus lapu nosaukumus un meta aprakstus. Wix piedāvā dažādus SEO rīkus, kas var palīdzēt uzlabot SEO. Ja plānojat blogošanu un SEO optimizēšanu, tad abi jums noderēs.

SEO un blogošanaIzmantojot WordPress nekavējoties piedāvā vairākas priekšrocības, kad runa ir par SEO. Wix piedāvātie SEO rīki ir absolūti bāli, salīdzinot ar visām SEO spraudņa iespējām, kas jums pieejamas WordPress.

Tūlīt, bez spraudņiem vai pievienotas motīva, WordPress piedāvā fantastiskas standarta funkcijas. WordPress ir piemērots HTML marķējums, SEO draudzīgi pastāvīgās saites, nosaukuma tagi, virsraksti, viegla satura izveidošana, un optimizēti attēli. Gandrīz visas pieejamās tēmas ir optimizētas arī SEO, un, izveidojot pāris vai divus papildinājumus, jūs sasniegsit SEO augstumu..

Wix ir laba izvēle emuāru veidošanai cilvēkiem, kuri ir jauni vietņu pasaulē. Tas ir viegli un bez piepūles, tāpat kā lielākajai daļai Wix. WordPress ir domāts cilvēkiem, kuri vēlas dziļi ienirt emuāru veidošanas pasaulē un uzzināt daudz jauna par SEO.

WordPress un Wix cenu noteikšana

Wix cenu noteikšana ir vienkārša. Visizplatītākā iespēja ir USD 14 mēnesī, kas ietver bezmaksas domēnu uz gadu, kā arī dažus citus labumus. Turklāt jūs varat papildus maksāt par e-pasta adresi, kas jūsu domēnam piešķirta, izmantojot Google.

Wix cenu plāni

Lai gan Wix cenu noteikšana ir vienkārša, WordPress maršruta apmeklēšana nav nekas cits. Pati WordPress ir absolūti brīva lietošanā. Tomēr pirmais solis ir mitināšanas pakalpojuma atrašana, kura cena var svārstīties. Mūsu iecienītākais hostinga pakalpojums, Vietne, sāks jums apmēram USD 4 mēnesī, lai sāktu.

Papildus hostinga pakalpojumam jums jāizlemj, vai vēlaties maksāt par motīvu un spraudņiem. Daudzas tēmas var izmantot bez maksas, bet citas var maksāt simtiem dolāru. Vislabāk novērtētās tēmas parasti ir vienreizējs maksājums USD 100-200 apmērā. Kad esat to ieguvis – jums tas ir uz mūžu. Ir arī daudz spraudņu, kas var iekasēt vienreizēju maksu vai ikmēneša maksu.

Atkarībā no tā, ko jūs mēģināt darīt Wix un WordPress ir salīdzinoši salīdzināmas cenas. Dažreiz jūs varat ietaupīt daudz naudas, un dažreiz jums liekas, ka tērējat vairāk.

Ir arī iespēja nolīgt izstrādātāju, ja izmaksas ir ierobežotas debesīs, bet vidējo vietni var izveidot par apmēram 2000 USD.

e-komercija

Gan WordPress, gan Wix piedāvā lieliskas iespējas savās e-komercijas platformās. Nav arī labākais risinājums – Shopify ņem šo vainagu, bet abiem ir pārliecinoši iemesli, kāpēc jūs tos izmantotu e-komercijas veikalā.

Izmantojot WordPress e-komercijai, grūtības tiek pastiprinātas. Daudzi izstrādātāji WordPress ir izveidojuši e-komercijas vietni, taču acīmredzot viņi tiešām zina, ko viņi dara.

E-komercijas tīmekļa dev

Labākais veids, kā izmantot WordPress e-komercijai, ir iestatīšana WooCommerce. WooCommerce ir viens no labākajiem WordPress spraudņiem, un sākumā to ir viegli izmantot. Lietojot WooCommerce, jums ir jāizdomā daudz papildu lietu, piemēram, maksāšanas metodes, pārdošanas nodoklis un citi nejauši nelieli e-komercijas veikala darbības aspekti, par kuriem lielākā daļa cilvēku nedomā. Shopify rūpējas par visu šo lietu.

WordPress tika izveidots, lai izdarītu visu, tāpēc e-komercija tajā darbojas labi. Wix tika izveidots, lai būtu ērti izveidot skaistu vietni. Ņemot to vērā, e-komercijas pievienošana papildus tam zināmā mērā darbojas.

Wix darbojas labi, ja jums ir maza produktu bibliotēka. Wix tīklā pārdodot piecus produktus, ir tiešām lieliski. Problēmas rodas, kad vēlaties demonstrēt savas produktu līnijas un izveidot skaistu produktu bibliotēku. Turklāt pastāv tādi aspekti kā atgriešanās politika un e-pasta sūtīšana, kas ir vienlaidus Shopify un kas nepastāv Wix.

Shopify tika izveidots e-komercijai, visi programmatūras iestatījumu, dizaina un veidošanas aspekti ir veidoti tā, lai pielāgotos e-komercijas iespējām. Wix spraudņi un lietotnes ir labas, taču nesalīdziniet ar to, kas ir pieejama Shopify.

Secinājums: Wix vai WordPress?

Ja esat gatavs patiešām izveidot vietni – lai to patiešām pielāgotu un pilnveidotu, tad lēmums ir vienkāršs – izmantojiet WordPress. Izmantojot pareizo tēmu, WordPress nav grūti, un visā pasaulē pieejamās informācijas daudzums ir bezgalīgs. Kad esat pabeidzis savas vietnes izveidi, jūs jutīsities kā eksperts tīmekļa izstrādātājā.

Wix ir labāks, ja jums nav intereses veikt dziļu niršanu. Jūs vēlaties kaut ko vienkāršu un ērti lietojamu, kas ļauj paveikt darbu.

Vienmēr ir iespēja nolīgt izstrādātāju, lai izveidotu jums vietni. Ja es nopietni nodomāju izveidot un paplašināt vietni, vienīgās divas iespējas ir izmantot WordPress sev vai pieņemt darbā izstrādātāju. Ierakstam šis izstrādātājs izmantos WordPress.

BUJ

Kuram vietnes veidotājam ir vislabākais SEO? WordPress vai Wix?

WordPress ir domāts cilvēkiem, kuri vēlas izmantot laiku, lai uzzinātu visu par SEO un emuāru veidošanu. WordPress funkcijas un iestatījumi, kā arī spraudņi padara SEO platformā pārāku par jebkuru citu platformu.

Cik ilgs laiks nepieciešams Wix vietņu aktivizēšanai?

Var paiet līdz 48 stundām, līdz jūsu vietne parādīsies ar jūsu domēnu.

Cik maksā Wix vietnes publicēšana?

Vietni Wix var bez maksas publicēt šādā nosaukšanas formātā: username.wixsite.com/siteaddress. Lai izmantotu pielāgotu domēnu un atbloķētu daudzas funkcijas, jums būs jāizvēlas apmaksāts plāns. Vidēji apmaksāti plāni ir USD 14 mēnesī, bet tie var būt tikai USD 5 mēnesī un USD 25 mēnesī.

Vai jūs varat rediģēt savu Wix vietni pēc tās publicēšanas?

Jā, jūs varat rediģēt savu Wix vietni pēc tam, kad esat to publicējis, un izmaiņas tiks aktivizētas, kad būsit pabeidzis.

Kāda ir atšķirība starp WordPress.com un WordPress.org?

WordPress.org ir platforma, kas tiek mitināta mitināšanas platformā, kas iepriekš izvēlēta vietnes izveidošanai un pārvaldīšanai. Šī ir šī raksta versija. WordPress.com ir līdzīgs, bet tiek mitināts jums un veidots kā vietņu veidotājs ērtākai lietošanai.

Kā WordPress atšķiras no Wix?

Lielākā atšķirība starp Wix un WordPress ir tā, ka Wix ir vietņu veidotāju programmatūra, kas velk un nomet, kas apstrādā visus jūsu vietnes aizmugures aspektus, un WordPress ir atsevišķa programmatūra, kuru instalējat izvēlētajā mitināšanas platformā. Wix ir daudz vieglāk izmantot, kamēr WordPress ir mācīšanās līkne.

Atsauces un attēla kredītpunkti:

 • Kingcrescent.com
 • Vietne Learnwoo.com
 • ShareGate.com
 • MyVenturePad.com
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author