Wix vs. WordPress – Který z nich je pro vás ten pravý (květen 2019)

Když jsem poprvé začal vytvářet webové stránky, bylo to všechno HTML. Pokud si někdo pamatuje tyto dny, měli byste vědět, že to byl zlatý standard vývoje webových stránek ve formátu HTML. (Omlouváme se za hudbu, pokud jste na tento odkaz klikli.)

Od těchto dnů jsme prošli dlouhou cestu a nyní se uživatelé potýkají s množstvím možností. Všude se objevují noví tvůrci webových stránek, přesto systém správy obsahu, který většina lidí používá, zůstává WordPress. Dnes budeme porovnávat tento obor s jiným populárním uchazečem. – Wix.

logo wix vs. wordpress

Budeme se s námi podělit o své zkušenosti s Wix a WordPress a poté vám poskytneme několik poznatků, které z nich lépe vyhovují vašim potřebám. Porovnáme řadu různých aspektů. Začněme s některými statistikami:

WordPresss využívá téměř 1/3 internetu, jak jej známe dnes.

Důvod, proč WordPress vlastní tento velký podíl na trhu, je ten, že vám může pomoci vytvořit úžasný vlastní web.

Přestože je WordPress králem, není dokonalý. Existuje velká křivka učení a může být obtížné ji použít pro začátečníky.

Pro lidi, kteří se při vytváření svých webových stránek nechtějí setkat s velkými obtížemi, se mohou rozhodnout použít tvůrce webových stránek typu all-in-one nebo systém pro správu obsahu, jako je Wix. To přichází s nevýhodami, které nabízí.

Přestože WordPress má nejpůsobivější statistiku, pokud jde o množství webů, které jej používají – Wix není žádný slouch. Wix dnes pomohl vytvořit kolem 1% všech webových stránek na internetu. Toto číslo se může zdát mizerné vedle WordPress, ale to odpovídá desítky milionů webových stránek.

Wix vs. WordPress: The Low Down

Použijte WordPress pokud plánujete vybudovat web a rozšířit jej na plný potenciál. Množství možností a služeb dostupných na webu vytvořeném pomocí WordPress je ohromující.

Použijte Wix pokud potřebujete web pro základní účely a nechcete se vypořádat s velkou křivkou učení, která web přivede do běžného stavu. Jediné, co musíte udělat, je zjistit jejich stavitelský software.

WordPress – každé přizpůsobení na dosah ruky

Vytvoření webové stránky lze přirovnat k vaření steaku.

Jděte do toho a Google jak vařit steak. Existuje tolik možností. Můžete ji grilovat, můžete ji opalovat a hodit do trouby, můžete použít sous vide, peklo – můžete ji dokonce mikrovlnně.

Nezkoušejte svůj steak mikrovlnnou troubou.přizpůsobení wordpressu

Všechny tyto možnosti existují v rámci vytváření webových stránek s různými tvůrci webových stránek. Můžete si také najmout někoho, kdo vytvoří váš web – něco jako jít do steakhouse a nechat je vařit vám steak tak, jak se vám líbí.

Řekněme, že restaurace z vás dělá steak. V tomto scénáři používají sous vide a pak zpívají svůj steak. To je jedna z nejlepších metod vaření steaků a hlavní metoda používaná ve většině pětihvězdičkových restaurací.

Můžete jít ven a koupit si sous vide, uvařit si steak a pak si ho sami opéct na pánvi. Příležitost udělat skvělý steak v podstatě závisí na vaší schopnosti – ale máte stejné nástroje jako kuchař v restauraci. Je-li to, co děláte, je možné pomocí stejných nástrojů dokonce vyrobit steak lepší než ten šéfkuchař.

To je to, co je WordPress – při vytváření webových stránek používá stejné nástroje jako vývojář webu. Vývojáři mohou zavádět další techniky, díky nimž je web lepší než to, co můžete udělat – ale postupem času se můžete tyto techniky naučit (nebo Google) na WordPress a vytvořit úžasný web.

WordPress vám umožňuje vytvořte nejlepší možné webové stránky s nekonečnými možnostmi a pomocí. Můžete dosáhnout výšek SEO, můžete použít úžasné pluginy, které ovládají zabezpečení, a můžete svůj web přizpůsobit, jak chcete..

Wix – všechna přizpůsobení hotová pro vás

Použití Wix v tomto scénáři je něco jako použití grilu k vaření steaku.

Srovnání CMS 2019

Wix dokáže vytvořit krásný web – ten, který je téměř dokonalý. Problém je, že nebudete moci přenést svůj web do nejvyšší výšky. V mnoha situacích nemusí být to, co hledáte. Profesionální vývojáři webových stránek Wix nepoužívají.

Wix je tvůrce webových stránek to vše pro vás připraví. Je to jednoduché a snadné použití, s malou křivkou učení a není třeba utrácet více peněz než cena nálepky na šablonách a skvělá podpora.

Grilování steaků je chutné a těžko zkazitelné. Je zde prostor pro chybu, ale ve všem pravděpodobně alespoň uděláte dobrý steak. Nenabízí vám možnost uvařit stejný steak jako sous vide a skvělou techniku ​​opékání, ale přesto vám může nabídnout chutné jídlo, které vyhovuje vašim potřebám, pokud jste schopný grilovač.

Používání

Weby WordPress tvoří 14,7% ze 100 nejlepších webů na světě. Podívejte se na seznam společností, které používají WordPress.

Pokud jde o tvůrce webových stránek nebo systémy pro správu obsahu – WordPress se používá 52% času. Používali jsme Wix po celá léta, a po dlouhé recenzi, je to naše volba číslo jedna pro tvůrce webových stránek, kteří jsou řešením „vše v jednom“. Není divu, že pokud jde o popularitu redakčního systému, je to druhé místo pro WordPress.

Jak nastavit web pomocí Wix a WordPress

Kroky k použití Wix

 1. Jít do wix.com
 2. Zaregistrujte se a vyberte plán
 3. Kupte si svou doménu
 4. Vytvořte si svůj web (tip: postupujte podle tohoto průvodce)

Kroky k používání WordPress

 1. Vyberte si dobrého web hostitele (tip: přečtěte si naše recenze nejlepších poskytovatelů webhostingu)
 2. Vyberte plán hostingu
 3. Nákup nebo výběr vaší domény (záleží na tom, zda je součástí hostovací služby)
 4. Nainstalujte WordPress
 5. Vyberte motiv
 6. Vyberte bezplatné téma nebo placené téma
 7. Naučte se, jak pomocí nového motivu vytvořit web
 8. Nainstalujte pluginy pro přizpůsobení vašeho webu
  • Vyberte bezplatné nebo placené doplňky
  • Před instalací proveďte průzkum všech různých možností
 9. Zasekněte se aktuálním tématem a zkuste použít CSS a HTML nebo plugin
  • Hodně Googling zkopírovat a vložit kód (protože pravděpodobně neznáte HTML)

Jak můžete říct, používání WordPress je o něco složitější než používání Wix. Mohl jsem hodit v několika dalších krocích, ale to je v podstatě to, do čeho se dostáváte, když si vyberete některou z těchto možností.

Zatímco Wix je zjevně jednodušší – existuje tolik věcí, které nemůže udělat, když můžete používat WordPress. Ve Wixu jste omezeni na jeho funkci tvůrce a integrace postavená na Wix, zatímco WordPress je naprostým opakem.

WordPress je platforma s otevřeným zdrojovým kódem. K dispozici je všem a používat je. Kdokoli může kdykoli použít WordPress k vytváření vlastních motivů nebo pluginů pro ostatní ke stažení zdarma nebo v mnoha případech ke koupi. To je důvod, proč je komunita WordPress tak masivní a proč tolik lidí používá WordPress.

Kdo by použil který

Pokud chcete vytvořit přetažením plně přizpůsobený web s fantastickou zákaznickou podporou, pak byste měli použít Wix. K dispozici je malá křivka učení, ale možnosti na dosah ruky jsou rozsáhlé. Jakmile je Wix zvládnut, jedná se o mocný nástroj, který vám umožní proměnit prázdné plátno na umělecké dílo a netrvá to příliš dlouho.

Wix je určen pro lidi, kteří chtějí vytvořit web, který je pro ně jedinečný, aniž by museli řešit všechny další věci, které přicházejí s provozováním webu.

WordPress je určen lidem, kteří vážně vytvářejí webové stránky. Existuje tolik aspektů pěstování a marketingu webových stránek a WordPress vám poskytne možnosti vyniknout ve všech aspektech.

Pokud máte na svém webu vážné problémy a chcete si dát čas na to, abyste se naučili každý aspekt toho, co vytváříte, použijte WordPress. Možnosti jsou nekonečné a příležitost vytvořit přesně to, co chcete, je zde, abyste je zachytili.

Témata WordPress Vs. Wix Témata

Na rozdíl od toho, co si hodně lidí myslí – nemusíte vědět, jak kódovat, abyste mohli používat WordPress. Mnoho témat umožňuje mnoho funkcí, které nabízí Wix, s možností dalšího přizpůsobení pomocí kódu.

Začátek vytváření webu WordPress spočívá v tom, že uživatel vybere motiv, který má použít. Témata jsou v podstatě to, co je Wix Builder. V některých případech můžete přetáhnout myší nebo vybrat prvek, který chcete přidat na svůj web, a poté jej můžete upravit pomocí vlastního textu, obrázků nebo podle toho, co je použitelné.

WordPress je dodáván s velkým množstvím témat postavených na WordPress, které umožňují někomu vytvořit základní web. Jednoduchá témata lze zvýšit pomocí kódu, ale web lze určitě vytvořit bez použití kódu.

Na vrcholu volná témata existují témata, která si můžete zakoupit a poté použít a které nabízejí zážitek ze stavby podobný Wix. Existují společnosti, které vytvořily krásný stavební zážitek, jako jsou Elegantní motivy a Out of the Sandbox.

Elegant Themes vytvořil tvůrce, který vám umožní přetahovat konkrétní prvky pomocí snadno použitelných funkcí úprav. Hodně lze udělat během několika sekund bez nutnosti načítání.

sbalit a přejmenovat-gif

Výše podpory a informace o tom, jak na to, závisí čistě na tom, jaké téma si vyberete. Některá témata mají rozsáhlá společenství, která mohou pomoci s používáním tématu, zatímco jiná nemají téměř žádnou pomoc.

Wix má různé šablony a dokonce si vytvořil inteligenci umělého designu, která vám to umožní mít náskok při budování svých webových stránek.

Bez ohledu na to, kterou šablonu si vyberete, pokud se rozhodnete použít ADI, budujete svůj web v rámci Wix builderu. To znamená, že máte omezené možnosti ve srovnání s mnoha tématy na světě pro WordPress. Limited neznamená vždy jen málo. Možnosti ve Wixu jsou ohromující ve srovnání s jinými tvůrci webových stránek.

Život v ekosystému Wix není vždy špatný, protože vždy víte, jakou podporu dostanete, když narazíte na problémy.

Kódování, komunita a hledání řešení

Chcete-li skutečně vytvořit přesný web, který sedí ve vaší hlavě, musíte se naučit kódovat. Dobrou zprávou je, že můžete vytvořit 97% webu ve vaší hlavě, aniž byste se naučili kódovat. Že 3% ve vaší hlavě pravděpodobně není nutné.

Výběr správného tématu pro vaše potřeby odstraní potřebu kódování. Pokud vyberete motiv s velkou uživatelskou základnou, budou existovat stránky a stránky fór, které budou mít kód připraven ke kopírování a vložení do motivu pro jednu další funkci, kterou chcete přidat.

Občas bude něco, co chcete udělat, které se zdá být nemožné bez použití kódu, a poté rychlé vyhledávání Google později zjistíte, že existuje plugin, který provádí přesnou funkci, kterou hledáte.

To je krása WordPressu, komunita je tu proto, aby vám pomohla splnit cokoli.

Na Wix, jste omezeni tím, co vám umožňuje Wix. Existuje skvělá komunita a úžasná znalostní základna, která přijde na to, jak dosáhnout toho, čeho se snažíte dosáhnout. Problém je v tom, že pokud to není ve znalostní bázi, nebude pro vás způsob.

Podpora WordPress vs. Wix

Podpora znalostní bázeSkvělá věc na obou těchto platformách je, že pokud máte problém, řešení je na internetu.

S Wix, jejich znalostní báze pokrývá všechny aspekty jejich softwaru a vše, co potřebujete pomoci, je tam. Wix má také úžasný tým podpory. Odpovídají rychle a získat pomoc, kterou potřebujete.

Na druhou stranu, WordPress bere tolik forem použití se všemi různými tématy, zásuvnými moduly a aplikacemi, že informace je o něco těžší najít. Jak již bylo zmíněno, na WordPress jsou provozovány miliony webových stránek. Miliony lidí přispívají k úžasné komunitě, která tvoří WordPress.

To vede ke stovkám tisíců článků nápovědy na jejich fóru – doslova – stovkám tisíců. Může být obtížné najít to, co hledáte, ale příjemné je, že to, co potřebujete, někde pravděpodobně existuje.

Spousta lidí se obává, že se snaží přijít na to, jak splnit určité úkoly na WordPress, a najmout vývojáře, aby pro ně dokončili své webové stránky..

Doplňky Wix a WordPress

Wix nabízí téměř 300 aplikací k použití na vašem webu Wix. Tyto aplikace sahají od SEO pomoci k analytice k prodeji Amazon produktů.

Pokud jde o aplikace, podařilo se společnosti Wix sestavit pěkné portfolio běžných nástrojů, které pomohou mnoha majitelům webových stránek vylepšit jejich hru. Při porovnání s WordPress se výběrové lišty porovnávají.

I když 300 zní jako solidní číslo, je ve srovnání s 55 000+ pluginů dostupné uživatelům WordPressu. Až se zítra válí, na trhu WordPress bude ještě více doplňků. Nikdo nepotřebuje přístup k více než 50 000 pluginům.

nicméně, existuje plugin pro cokoli, na co si vzpomenete. Všechny jsou kontrolovány skutečnými uživateli, pokud je lidé skutečně používají, a poskytnou vám velké množství informací, abyste se mohli rozhodnout. Může být ohromující zkusit najít to, co hledáte, občas.

SEO a blogování

SEO je pokuta na Wix. Mezi jejich funkce SEO patří automaticky generované soubory Sitemap, stejně jako přizpůsobitelné názvy stránek a meta popisy. Wix nabízí různé SEO nástroje, které mohou pomoci vylepšit SEO. Pokud máte v plánu na blogování a optimalizaci SEO pak jeden bude pracovat pro vás.

seo a blogováníPoužitím WordPress nabízí hned několik výhod, pokud jde o SEO. SEO nástroje, které nabízí Wix, jsou naprosto bledé ve srovnání se všemi možnostmi SEO pluginů, které máte k dispozici na WordPress.

Okamžitě, bez pluginů nebo přidaného tématu, nabízí WordPress fantastické standardní funkce. WordPress má správné HTML značkování, SEO přátelský permalinks, názvy značek, nadpisy, snadné vytváření obsahu, a optimalizované obrázky. Téměř všechna dostupná témata jsou optimalizována také pro SEO a po spárování s pluginem nebo dvěma dosáhnete výšek SEO.

Wix je dobrá volba pro blogování pro lidi, kteří jsou ve světě webových stránek nováčkem. Je to snadné a snadné, stejně jako většina Wix. WordPress je určen pro lidi, kteří se chtějí hlouběji ponořit do světa blogů a dozvědět se mnoho informací o SEO.

Ceny WordPress vs. Wix

Cena Wix je přímá. Nejběžnější možností je 14 $ měsíčně, které zahrnují bezplatnou doménu po dobu jednoho roku, jakož i některé další dobroty. Kromě toho můžete platit navíc za e-mailovou adresu přidělenou vaší doméně prostřednictvím Googlu.

plány cen wix

I když je cena Wixu přímá, cesta na WordPress je něco jiného. Samotné WordPress je zcela zdarma. Prvním krokem je však nalezení hostingové služby, která se může pohybovat v ceně. Naše oblíbená hostingová služba, SiteGround, spustí vás přibližně za 4 $ měsíčně.

Kromě hostingové služby se musíte rozhodnout, zda chcete platit za téma a doplňky. Mnoho témat lze použít zdarma, ale jiná mohou stát stovky dolarů. Nejlépe hodnocenými tématy jsou obvykle jednorázová platba ve výši 100–200 $. Jakmile to máte – máte to na celý život. Existuje také mnoho pluginů, které mohou účtovat jednorázový poplatek nebo měsíční poplatek.

Podle toho, co se snažíte dělat Cena Wix a WordPress jsou relativně srovnatelné. Někdy můžete ušetřit spoustu peněz a někdy zjistíte, že utratíte více.

K dispozici je také možnost najmout vývojáře, kde je nebe limit nákladů, ale průměrný web lze vytvořit za zhruba 2 000 $.

eCommerce

WordPress a Wix nabízejí skvělé možnosti na svých platformách pro eCommerce. Ani nejlepší volba – Shopify tuto korunu – ale oba mají přesvědčivé důvody, proč byste je měli použít pro eCommerce obchod.

Používání WordPress pro eCommerce tento problém trochu zvyšuje. Mnoho vývojářů nastavilo webové stránky elektronického obchodu na WordPress, ale samozřejmě vědí, co dělají.

Elektronický obchod web dev

Nejlepší způsob, jak používat WordPress pro eCommerce, je nastavení WooCommerce. WooCommerce je jedním z nejlepších pluginů na WordPress a je snadno použitelný na začátku. Při používání služby WooCommerce musíte najít spoustu dalších věcí, jako jsou platební metody, daň z obratu a další náhodné malé aspekty provozování obchodu s eCommerce, o kterých většina lidí nepřemýšlí. Shopify se stará o všechny ty věci.

WordPress byl vytvořen, aby dělal vše, aby na něm eCommerce dobře fungovalo. Wix byl postaven tak, aby usnadňoval vytváření krásných webových stránek. S tím bylo řečeno, přidání elektronického obchodování na vrcholu toho funguje do určité míry.

Wix funguje dobře, pokud máte malou produktovou knihovnu. Prodej pod pěti produkty na Wix je ve skutečnosti skvělý. Problémy se začínají objevovat, když chcete předvést své produktové řady a vytvořit nádhernou knihovnu produktů. Kromě toho existují některé aspekty, jako jsou zásady vracení zboží a zasílání e-mailů, které jsou ve službě Shopify bezproblémové a které na Wix neexistují.

Shopify byl vytvořen pro eCommerce, každý aspekt nastavení, návrhu a sestavení softwaru je postaven tak, aby vyhovoval možnostem eCommerce. Pluginy a aplikace ve Wixu jsou dobré, ale nesrovnávají se s tím, co je k dispozici ve službě Shopify.

Závěr: Wix nebo WordPress?

Pokud jste připraveni opravdu vytvořit web – opravdu si přizpůsobit a rozšířit, pak je rozhodnutí snadné – použijte WordPress. WordPress není obtížné se správným tématem a množství informací na světě, které mohou pomoci, je nekonečné. Než dokončíte vytváření svých webových stránek, budete se cítit jako zkušený vývojář webu.

Wix je lepší, pokud nemáte zájem o hluboký ponor. Chcete něco jednoduchého a snadno použitelného, ​​aby byla práce hotová.

K dispozici je také vždy možnost najmout vývojáře k vytvoření webové stránky pro vás. Pokud jsem se vážně snažil vytvořit a rozšířit web, pouze dvě možnosti využívají WordPress pro sebe nebo najímají vývojáře. Pro vývojáře bude tento vývojář používat WordPress.

FAQ

Který webový tvůrce má nejlepší SEO? WordPress nebo Wix?

WordPress je určen pro lidi, kteří se chtějí věnovat všem informacím o SEO a blogování. Díky funkcím a nastavením a zásuvným modulům na WordPress je SEO na platformě lepší než jakákoli jiná platforma.

Jak dlouho potrvá, než se webové stránky Wix objeví?

Může trvat až 48 hodin, než se váš web s vaší vlastní doménou objeví.

Kolik stojí publikování webové stránky Wix?

Webové stránky na Wix lze zdarma publikovat v tomto formátu pojmenování: username.wixsite.com/siteaddress. Chcete-li použít vlastní doménu a odemknout mnoho funkcí, budete muset vybrat placený plán. V průměru jsou placené plány 14 USD měsíčně, ale mohou být až 5 USD měsíčně a až 25 USD měsíčně.

Můžete svůj web Wix upravit poté, co jej publikujete?

Ano, po publikování můžete svůj web Wix upravit a po dokončení se změny projeví.

Jaký je rozdíl mezi WordPress.com a WordPress.org?

WordPress.org je platforma, která je hostitelem hostitelské platformy vybrané předem pro vytváření a správu webových stránek. Toto je verze, která je uvedena v tomto článku. WordPress.com je podobný, ale je hostován pro vás a je navržen jako tvůrce webových stránek pro snadné použití.

Jak se liší WordPress od Wix?

Největší rozdíl mezi Wix a WordPress je v tom, že Wix je drag-and-drop software pro tvorbu webových stránek, který zpracovává všechny aspekty backendu vašeho webu a WordPress je samostatný software, který instalujete na vybranou hostitelskou platformu. Wix je mnohem jednodušší, zatímco WordPress má křivku učení.

Reference a obrazové kredity:

 • Kingcrescent.com
 • Learnwoo.com
 • ShareGate.com
 • MyVenturePad.com
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author