Wix vs. Squarespace – 5 ważnych uwag (test Head to Head)

W życiu wszyscy musimy podejmować decyzje.

John Wilkes Booth postanowił zastrzelić Abrahama Lincolna, dyrektora Decca Records, który odrzucił The Beatles, a Napoleon postanowił najechać Rosję.

To są zły decyzje, o których wszyscy wiemy. Chodzi o to, że były one zwieńczeniem wielu mniejszych, złych wyborów.

Której broni użył John Wilkes Booth?

Jaki odtwarzacz był używany do odtwarzania ścieżki dźwiękowej Beatlesów?

Którą parę bielizny (jeśli miał na sobie) Napoleon nosił w dniu, w którym postanowił najechać?

Ty masz podjął decyzję zbudować nową, piękną stronę internetową. (Tylko historia będzie w stanie stwierdzić, czy była to dobra decyzja… Mamy nadzieję, że nie będzie tak źle, jak powyższe decyzje).

Ponieważ zdecydowałeś się przejść przez to przedsięwzięcie, musisz teraz podjąć mniejszą, ale równie ważną decyzję.

W którym narzędziu do tworzenia witryn planujesz hosting swojej witryny: Wix lub Squarespace?

Zawodnicy

wix vs squarespace

W jednym rogu mamy Wix – funkcja obciążona dużą wagą, która obiecuje się jako najlepsze miejsce do stworzenia strony, którą chcesz.

W drugim rogu mamy Squarespace – proste w obsłudze oprogramowanie, które pozwala od samego początku wyglądać jak ekspert.

Low-Down

Lekko przewyższam Wix.

Możliwe jest używanie Wix prawie tak dobrze jak Squarespace do tego, co robi najlepiej – budowanie w szablonie w celu stworzenia pięknej strony internetowej. Ale to jest nie można użyć Squarespace do tego, co robi Wix najlepiej – całkowicie dostosowując stronę internetową ze 100% pustego płótna.

Biorąc to pod uwagę, nie ma nic złego w korzystaniu ze Squarespace. Jeśli Twoim celem jest stworzenie strony internetowej, która wygląda profesjonalnie i estetycznie w ciągu jednego dnia, to Squarespace jest moim wyborem, ledwo usuwając Wix.

Zanim przejdziesz do drobniejszych szczegółów tego, co je wyróżnia, ważne jest, aby porozmawiać o tym, co ich łączy.

Podobieństwa między Wix a Squarespace

Zarówno Wix, jak i Squarespace są niesamowitymi twórcami stron internetowych. Celem twórców stron internetowych jest umożliwienie komuś szybkiego zbudowania strony internetowej całkowicie eliminuje potrzebę znajomości kodu.

Większość dobrych twórców stron internetowych, w tym zarówno Wix, jak i Squarespace, obsługuje każdy aspekt posiadania strony internetowej. Zwykle wiąże się to z wyższym kosztem – ponieważ eliminują potrzebę usług hostingowych, zakupu nazwy domeny od rejestratora domen, interfejsu projektowania, adresów e-mail, integracji, prywatności i wszystkiego innego pod słońcem.

Wix i Squarespace są tak bezpośrednimi konkurentami, jak dwie firmy, ponieważ obsługują tę samą grupę demograficzną. Jeśli potrzebujesz lub chcesz mieć witrynę internetową, a nie chcesz dowiedzieć się, co to za drobiazgowy rozwój witryny, to szukasz jednej z tych firm. Oba pozwalają zbudować piękną stronę internetową przy minimalnym wysiłku.

Dla kogo jest Wix

Nie będę jeszcze zagłębiał się w te wszystkie brudne szczegóły, ale na marginesie, powinieneś użyć Wix, jeśli masz nieco więcej cierpliwości, aby poświęcić czas na opanowanie funkcjonalności Wix i jeśli nadal chcesz płynnego przeciągania i interfejs upuszczania. Po opanowaniu Wix, tak jest potężne narzędzie pozwoli ci zmienić puste płótno w dzieło sztuki.

Wix oferuje w pełni spersonalizowaną stronę internetową z fantastyczną obsługą klienta i świetną społecznością, która pomoże Ci zbudować stronę internetową. Istnieje krzywa uczenia się, ale opcje na wyciągnięcie ręki są prawie nieograniczone.

Wix jest dla osób, które chcą stworzyć unikalną dla nich stronę internetową. Tworzenie wewnątrz gotowego szablonu nie jest tak ważne dla tych osób. Użytkownicy Wix chętnie bawią się konstruktorem, aby się z tym pogodzić.

Dla kogo jest Squarespace

Jeśli szukasz sposobu na kompilację czysta i prosta strona internetowa w szablonie tak szybko jak to możliwe, Squarespace jest odpowiednim narzędziem do tworzenia stron internetowych. Łatwiej i szybciej jest stworzyć piękny gotowy produkt za pomocą Squarespace niż gdziekolwiek indziej. To, czego brakuje w funkcjach, nadrabia łatwością użytkowania i gotowym produktem.

Powinieneś użyć Squarespace, jeśli chcesz przeciągać i upuszczać, ale chcesz także, aby twoja strona internetowa została zbudowana jak najszybciej. Priorytetem dla Ciebie jest to, że wszystko wygląda elegancko, profesjonalnie i jednolicie, a Ty nie chcesz majstrować przy różnych ustawieniach, aby wyglądać w ten sposób.

Squarespace jest niezwykle intuicyjny i szybko stworzy estetyczną i profesjonalną stronę internetową. Problemy, na które napotykasz, polegają na tym, że decydujesz się na coś więcej niż to, co oferuje Squarespace. Jeśli Twoim celem jest piękna i prosta strona internetowa we wstępnie przygotowanym szablonie bez potrzeby nadmiernego komplikowania, Squarespace jest dla Ciebie.

Przeciągnij i upuść

Konstruktorzy typu „przeciągnij i upuść” są dość zrozumiałe. Na stronie bierzesz element, który chcesz zbudować, i przeciągasz go tam, gdzie chcesz.

Jest to jeden aspekt, w którym Squarespace i Wix zaczynają się rozchodzić. Jeśli oprzesz swoją decyzję na jednej części tej recenzji, będzie to dobra sekcja do wyboru. Squarespace pozwala tylko przeciągać ten element do ustalonej siatki Wix pozwala przeciągnąć dowolny element w dowolne miejsce.

Może to sprawić, że pomyślisz, że Wix jest lepszą opcją, ponieważ pozwala ci robić, co chcesz. Ale tak nie jest– to wciąż zależy od tego, czego chcesz lub czego potrzebujesz.

Dzięki wolności Wix istnieje możliwość zepsucia aspektów tworzonej witryny. Poniżej znajduje się przykład problemów, które zwykle pojawiają się w Wix. Kiedy zmieniamy rozmiar czcionki jednej sekcji – logo nagłówka jest również niewytłumaczalnie powiększane.

nagłówek edycji wix

Interfejs projektowania Squarespace jest tak prosty, jak to tylko możliwe. Bierzesz element, który chcesz zbudować na predefiniowanym szablonie, i w ustalonej pozycji, którą można umieścić. Cały proces jest ustandaryzowany, aby zapewnić spójność i stylizację witryny.

Wolność lub jej brak

Jeśli chodzi o to, Squarespace i Wix można oddzielić jedną rzeczą: szablonem.

Dzięki Squarespace – trzymaj się szablonu, a będziesz mieć fantastyczną stronę internetową. Dzięki Wix – możesz trzymać się szablonu i stworzyć fajną stronę internetową, ale wielkość wynika z meandrowania od szablonu.

Squarespace ma po prostu najlepsze szablony

squarespace-theme1

Dzięki Squarespace absolutnie możliwe jest wybranie szablonu, zmień cały tekst i zdjęcia w niecałą godzinę a potem skończ z witryną. Za pomocą ich szablonów łatwo jest stworzyć prostą i naprawdę piękną stronę internetową.

Problem ze Squarespace wykracza poza ten szablon. Istnieją inne elementy, które można dodawać i przenosić. Gdy zadzierasz z szablonem, otwierasz się na kłopoty.

W tym miejscu wkracza Wix.

W Wix dostajesz absurdalnie wiele możliwości. Lista elementów do dodania jest oszałamiająca.

elementy wix

Więc. Wiele. Opcje.

odtwarzacze audio wix

Pozwala to na dowolne dostosowywanie strony internetowej, ale może być przytłaczające. Menu i małe ikony znajdują się w każdym zakątku Wix. Poszukiwanie opcji edycji aspektu strony może pojawić się w miejscu, w którym nigdy nie pomyślałbyś.

Jeśli chodzi o Wix, pomyśl o wolności. Jeśli chodzi o Squarespace, pomyśl wydajność.

Obsługa klienta i baza wiedzy – Zwycięzca: Wix

Oba programy mają solidną bazę wiedzy, w której można znaleźć wszystko, co może wymagać więcej wyjaśnień. Wix ma bardziej responsywną obsługę klienta niż Squarespace, ale niewiele.

wektor pomocy technicznejPonieważ największą siłą Squarespace jest to, że jest prosta, a jednocześnie potężna, nie trzeba wiele do wykorzystania bazy wiedzy. Jeśli jednak jest to potrzebne – wszystko tam jest.

Baza wiedzy jest przydatna, jeśli nie mogę znaleźć określonych ustawień lub elementów. Wystarczy szybkie przeszukanie bazy wiedzy, aby wskazać właściwy kierunek.

Centrum pomocy dla Wix jest nieco bardziej odpowiednie niż Squarespace. Ponieważ Wix jest bardziej skomplikowany i ma tak wiele funkcji, baza wiedzy musi być świetna. Na szczęście tak jest. W Centrum pomocy Wix znajduje się wyjaśnienie wszystkiego, co może powodować zamieszanie lub wydaje się brakować.

Powstaje pytanie – czy chcę tak często korzystać z bazy wiedzy? Bardzo często nie potrzebowałem bazy wiedzy Squarespace.

SEO – równomiernie dopasowane

Wektor SEOWix i Squarespace są równo dopasowane, jeśli chodzi o SEO. Nie powinno to mieć wpływu na twoją decyzję użyć jednego z nich.

Jedną z sytuacji, która może przypadkowo wywrzeć twoją opinię na temat Squarespace, jest to, że Wix ma okropną reputację SEO. Powodem jest to, że Wix sprzed 2016 roku był oparty na technologii Flash. W 2016 Wix naprawił to wszystko i jest teraz na równi z Squarespace.

SEO jest w porządku w Squarespace i Wix. Ich funkcje SEO obejmują automatycznie generowane mapy witryn, a także dostosowywane tytuły stron i opisy meta. Obie opcje umożliwiają korzystanie z różnych narzędzi SEO. Jeśli planujesz blogowanie i optymalizację SEO, to jedno z nich będzie dla ciebie odpowiednie.

Jedyne, czego Wix i Squarespace powinny unikać, to jeśli naprawdę planujesz korzystać z SEO. Zazwyczaj nie dotyczy to osób, które korzystają z kreatorów stron internetowych.

Blogowanie – Zwycięzca: Squarespace

blog ikona wektorKolejne mycie między dwoma konkurentami. Blogowanie jest proste i skuteczne z obiema opcjami. Cały blog funkcjonalnie oczekiwany lub oczekiwany jest obecny w Squarespace i Wix.

Jedną nogą w górę Squarespace jest możliwość planowania postów do późniejszego opublikowania. Squarespace ma funkcje takie jak polubienie, komentarze i ikona udostępniania. Możesz także włączyć kanał RSS i skonfiguruj integracja podcastingu.

Strony blogów na Wix są przeciwieństwem reszty serwisu. Blogowanie Wix jest zaskakująco proste. Oprogramowanie oferuje strukturalny edytor tekstu, który pozwala dodawać obrazy. Wix nadal oferuje wszystko, czego możesz chcieć jako właściciel bloga. Umożliwia autorom, kategoriom, szkicom, zdjęciom na okładkę, przeglądanie liczników, awatarów, takich jak liczniki i szacowanie czasu odczytu.

Cennik – Zwycięzca: Wix

Ceny obu usług są stosunkowo podobne. Lekka leg-up pójdzie tutaj do Wix. Cena, którą większość użytkowników powinna wybrać w Wix, wynosi 14 USD miesięcznie, a cena w Squarespace wynosi 18 USD miesięcznie. Mimo że ceny te są „miesięczne” – dotyczy to rozliczeń rocznych.

Jedyną różnicą jest to, że Squarespace oferuje możliwość faktycznego płacenia co miesiąc, podczas gdy Wix nie. Ten przywilej wiąże się z ceną – aby płacić miesięcznie, oryginalne 18 dolarów miesięcznie skacze do 26 $ miesięcznie.

Pełna struktura cenowa Wix ma przede wszystkim skłonić Cię do skorzystania z opcji Unlimited za 14 USD miesięcznie. Istnieje opcja, która oferuje więcej korzyści, które można zobaczyć poniżej.

plany cenowe wix

Ceny Squarespace nie oferują wielu opcji, chyba że szukasz opcji e-commerce. W przypadku ogólnych witryn istnieją dwie opcje.

ceny squarespace

Nie pozwoliłbym, aby punkty cenowe wpłynęły na twoją decyzję, gdybym był tobą. Decyzję oparłbym na tym, co szczegółowo opisano powyżej.

Wniosek

To jest ta rzecz – naprawdę nie możesz się pomylić z użyciem Wix lub Squarespace.

Mogę śmiało powiedzieć, że jedno nie jest lepsze od drugiego. Jeśli był tylko jeden wynos, to tyle są dla dwóch różnych typów użytkowników.

Nie chodzi o to, który z nich ma lepszą cenę lub który może zaoferować lepszą SEO. Przechodząc do narzędzia do tworzenia stron internetowych, musisz zdecydować, co chcesz zbudować.

To bardziej dotyczy twoich preferencji związanych z budowaniem strony internetowej niż tego, która usługa jest lepszar. Gdy sam to wymyślisz, będziesz mógł wybrać jedno lub drugie.

Powodzenia!

FAQ

Jak bezpieczne jest Squarespace i Wix?

Obie usługi hostingowe obejmują bezpłatne certyfikaty SSL po podłączeniu do ich stron internetowych. Wszystkim odwiedzającym można zapewnić, że każda strona ma bezpieczne połączenie z Twoją witryną.

Czy Wix jest naprawdę darmowy??

Wix ma darmową wersję, ale twoja nazwa domeny będzie miała następujący format: nazwa_użytkownika.wixsite.com/siteaddress. Aby użyć niestandardowej domeny i odblokować wiele funkcji, musisz wybrać płatny abonament.

Czy Squarespace jest własnością Square?

Brzmią podobnie, ale obie firmy nie są powiązane.

Czy mogę korzystać z własnej domeny w Squarespace i Wix?

Tak, jeśli kupiłeś domenę od zewnętrznego dostawcy, możesz połączyć swoją witrynę poprzez mapowanie domen. Obie usługi zawierają pomocne artykuły z bazy wiedzy na temat osiągnięcia tego celu, a ich obsługa klienta jest w stanie pomóc, jeśli jesteś zdezorientowany.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author