Wix vs. Squarespace – 5 dôležitých hľadísk (Head to Head Test)

V živote sa všetci musíme robiť.

John Wilkes Booth sa rozhodol zastreliť Abrahama Lincolna, výkonný pracovník v Decca Records sa rozhodol odmietnuť Beatles a Napoleon sa rozhodol napadnúť Rusko.

To sú zlý rozhodnutia, o ktorých všetci vieme. Ide o to, že to bolo vyvrcholenie mnohých menších, zlých rozhodnutí.

Ktorú zbraň použil John Wilkes Booth??

Aký bol gramofón na hranie zvukovej stopy Beatles?

Ktorú spodnú bielizeň (ak ju mal na sebe) nosil Napoleon v deň, keď sa rozhodol napadnúť?

nemáš urobil rozhodnutie vytvoriť krásny nový web. (Iba história nám dokáže povedať, či to bolo dobré rozhodnutie … Dúfame, že to nie je také zlé ako rozhodnutia uvedené vyššie.)

Keďže ste sa rozhodli týmto úsilím prejsť, teraz musíte urobiť menšie, ale rovnako dôležité rozhodnutie.

Na ktorého tvorcovi webových stránok plánujete hosťovať svoje webové stránky: Wix alebo Squarespace?

Súťažiaci

wix vs štvorcový priestor

V jednom rohu máme Wix – funkcia s vysokou hmotnosťou, ktorá sa sľubuje ako najlepšie miesto na vytvorenie požadovanej webovej stránky.

V druhom rohu máme Squarespace – ľahko použiteľný softvér, ktorý vám umožní od začiatku vyzerať ako odborník.

Low-Down

Jemnú hranu dávam Wixovi.

Je možné použiť Wix takmer rovnako dobre ako Squarespace na to, čo robí najlepšie – vytvorením šablóny vytvoríte krásnu webovú stránku. Ale je to tak nie je možné použiť Squarespace na to, čo robí Wix najlepšie – úplne prispôsobenie webovej stránky zo 100% prázdneho plátna.

S tým, čo bolo povedané, nie je nič zlé na používaní Squarespace. Ak je vaším cieľom vytvoriť webovú stránku, ktorá bude vyzerať profesionálne a esteticky potešujúco, potom je mojou voľbou Squarespace, sotva hrana Wix.

Predtým, ako skočíme do podrobnejších podrobností o tom, čo ich odlišuje, je dôležité hovoriť o tom, čo majú spoločné.

Podobnosti medzi priestorom Wix a námestím

Wix aj Squarespace sú úžasní tvorcovia webových stránok. Zmyslom tvorcov webových stránok je umožniť niekomu rýchlo vytvoriť webovú stránku úplne odstrániť potrebu vedieť, ako kódovať.

Väčšina dobrých tvorcov webových stránok vrátane Wix a Squarespace zvláda všetky aspekty vlastníctva webovej stránky. Zvyčajne to stojí za vyššiu cenu – odstraňujú potrebu webhostingových služieb, kupujú si doménové meno od registrátora domén, dizajnérske rozhranie, e-mailové adresy, integrácie, súkromie a všetko ostatné na slnku..

Wix a Squarespace sú rovnako priami konkurentmi ako dve spoločnosti, pretože slúžia tej istej demografickej skupine. Ak potrebujete alebo chcete web a nechcete prísť na to, čo sa skrýva za vývojom webových stránok, hľadáte niektorú z týchto spoločností. Obaja vám umožňujú vytvoriť krásny web s minimálnym úsilím.

Pre koho je Wix

Zatiaľ sa nedostanem ku všetkým špinavým detailom, ale hneď na netopieri, mali by ste použiť Wix, ak máte trochu viac trpezlivosti na to, aby ste si našli čas na zvládnutie funkčnosti Wix a ak stále chcete bezproblémový drag-and -drop rozhranie. Akonáhle je Wix zvládnutý, je výkonný nástroj to vám umožní premeniť prázdne plátno na umelecké dielo.

Wix ponúka plne prispôsobenú webovú stránku s fantastickou podporou zákazníkov a skvelú komunitu, ktorá vám pomôže vytvoriť webovú stránku. Existuje krivka učenia, ale Možnosti na dosah ruky sú takmer nekonečné.

Wix je určený pre ľudí, ktorí chcú vytvoriť webovú stránku, ktorá je pre nich jedinečná. Budovanie vnútri vopred vytvorenej šablóny nie je pre týchto ľudí také dôležité. Používatelia Wix sú ochotní sa porozprávať so staviteľom, aby si to uvedomili.

Pre koho je štvorcový priestor

Ak hľadáte spôsob, ako vybudovať čistý a jednoduchý web v rámci šablóny tak rýchlo tak ako je to možné, Squarespace je pre vás tým správnym tvorcom webových stránok. Je jednoduchšie a rýchlejšie vytvoriť krásny hotový produkt pomocou funkcie Squarespace ako kdekoľvek inde. To, čo mu chýba vo vlastnostiach, ktoré vynahradí pre ľahké použitie a hotový produkt.

Program Squarespace by ste mali používať, ak chcete pretiahnuť myšou, ale tiež chcete, aby bol váš web zostavený čo najskôr. Veľkou prioritou pre vás je, že všetko vyzerá elegantne, profesionálne a jednotne a nechcete sa hádať s množstvom nastavení, aby to tak vyzeralo..

Štvorcový priestor je mimoriadne intuitívny a rýchlo vytvorí esteticky príjemný a profesionálny web. Problémy, na ktoré narazíte, sú, keď sa rozhodnete, že chcete viac ako to, čo ponúka Squarespace. Ak je vaším cieľom krásna a jednoduchá webová stránka v rámci preddefinovanej šablóny bez toho, aby ste chceli veci komplikovať, potom je pre vás priestor Squarespace.

Drag-and-Drop

Tvorcovia drag-and-drop sú dosť samozrejmí. Beriete prvok, ktorý chcete na stránke vybudovať, a pretiahnete ho na požadované miesto.

Toto je jeden aspekt, kde sa Squarespace a Wix začínajú rozchádzať. Ak založíte svoje rozhodnutie na jednej časti tejto kontroly, bola by to dobrá časť. Štvorcový priestor vám umožní pretiahnuť tento prvok do vopred nastavenej mriežky Wix vám umožňuje presúvať akýkoľvek prvok kdekoľvek.

To vám môže prinútiť myslieť si, že Wix je lepšou možnosťou, pretože vám umožňuje robiť, čo chcete. Ale to tak nie je– stále záleží na tom, čo chcete alebo čo potrebujete.

So slobodou spoločnosti Wix prichádza príležitosť zmätiť aspekty webových stránok, ktoré vytvárate. Nižšie je uvedený príklad problémov, ktoré sa zvyčajne objavujú vo Wix. Keď zmeníme veľkosť písma jednej sekcie – logo hlavičky sa tiež nevysvetliteľne zväčší.

Wix-edit-okruh

Dizajnové rozhranie programu Squarespace je také jednoduché, ako sa zdá. Beriete prvok, ktorý chcete stavať na prednastavenej šablóne, a umiestnite ho na prednastavenú pozíciu. Celý proces je štandardizovaný, aby vaše webové stránky zostali súdržné a štylizované.

Sloboda alebo nedostatok slobody

Keď príde na to, námestie a priestor Wix môžu byť oddelené jednou vecou: šablónou.

S programom Squarespace – držte sa šablóny a budete mať fantastickú webovú stránku. S Wix – môžete sa držať šablóny a urobiť pekný web, ale veľkosť pochádza z meandrovania od šablóny.

Štvorcový priestor má len tie najlepšie šablóny

Squarespace-theme1

S programom Squarespace je absolútne možné vybrať si šablónu, zmeňte všetok text a obrázky za hodinu a potom to urobte pomocou svojich webových stránok. S ich šablónami je ľahké vytvoriť jednoduchý a skutočne krásny web.

Problém s programom Squarespace presahuje rámec tejto šablóny. Existujú ďalšie prvky, ktoré je možné pridávať a presúvať. Akonáhle sa pohrávate so šablónou, otvárate sa problémom.

Tu Wix vstúpi.

To, čo s Wixom získate, je smiešne množstvo možností. Zoznam prvkov, ktoré sa majú pridať, je ohromujúci.

Wix-elementy

So. Veľa. možnosti.

WIX-audio prehrávača

Aj keď to umožňuje možnosť prispôsobiť webovú stránku akýmkoľvek možným spôsobom, môže to byť tiež ohromujúce. Ponuky a malé ikony sú v každom kútiku Wixu. Hľadanie možnosti úpravy časti stránky sa môže objaviť na mieste, ktoré by ste nikdy nenapadlo hľadať.

Pokiaľ ide o Wix, myslieť na slobodu. Pokiaľ ide o Štvorcový priestor, premýšľajte o efektívnosti.

Zákaznícka podpora a vedomostná základňa – Víťaz: Wix

Oba programy majú robustnú vedomostnú základňu, kde je možné nájsť čokoľvek, čo by potrebovalo viac vysvetliť. Wix má pohotovejšiu zákaznícku podporu ako Squarespace, ale nie je toho veľa.

help desk vektorKeďže najväčšia sila služby Squarespace je jednoduchá, ale výkonná, nie je potrebné využívať vedomostnú základňu. Ak to však potrebujete – je to všetko tam.

Znalostná základňa sa hodí, ak nemôžem nájsť určité nastavenia alebo prvky. Stačí rýchle vyhľadanie vedomostnej základne, aby ste boli nasmerovaní správnym smerom.

Centrum pomoci pre Wix je o niečo relevantnejšie ako Squarespace. Pretože Wix je komplikovanejší a má toľko funkcií, vedomostná základňa musí byť skvelá. Našťastie to tak je. Centrum pomoci Wix má vysvetlenie pre všetko, čo by mohlo spôsobiť zmätok alebo zdá sa, že chýba.

Vynára sa otázka – Chcem toľko využívať vedomostnú základňu? Zistil som, že veľmi často nepotrebujem vedomostnú základňu spoločnosti Squarespace.

SEO – rovnomerne zhodné

SEO vektorWix a Squarespace sú pri SEO optimálne zladené. Toto by nemalo hrať rolu pri vašom rozhodovaní použiť niektorú z nich.

Jednou z situácií, ktoré by mohli náhodne tipnúť váš názor na Squarespace, je to, že spoločnosť Wix má hroznú povesť SEO. Dôvodom je skutočnosť, že Wix spred roku 2016 bol postavený na technológii Flash. V roku 2016 to všetko spoločnosť Wix vyriešila a teraz je na rovnakej úrovni s programom Squarespace.

SEO je v poriadku na stránkach Squarespace a Wix. Medzi ich funkcie SEO patria automaticky generované súbory Sitemap, ako aj prispôsobiteľné názvy stránok a meta popisy. Obe možnosti vám umožňujú používať rôzne nástroje SEO. Ak máte v pláne na blogovanie a optimalizácia SEO potom jeden bude pracovať pre vás.

Jedinému času, ktorému by sa malo Wix a Squarespace vyhnúť, je to, ak skutočne plánujete ísť so SEO úplne von. Toto zvyčajne neplatí pre ľudí, ktorí používajú predovšetkým tvorcov webových stránok.

Blogovanie – víťaz: štvorec

blog ikona vektorĎalšie umývanie medzi dvoma konkurentmi. Blogovanie je priame a efektívne s oboma možnosťami. Celý blog, ktorý by ste chceli alebo očakávali, je prítomný v službe Squarespace a Wix.

Jednou nohou hore Squarespace je možnosť naplánovať príspevky na zverejnenie neskôr. Štvorcový priestor má funkcie, ktoré zahŕňajú páči, komentáre a ikonu zdieľania. Môžete tiež povoliť RSS zdroj a nastaviť a integrácia podcastingu.

Stránky blogov na serveri Wix sú trochu opakom zvyšku služby. Wix blogovanie je prekvapivo jednoduché. Tento softvér ponúka štruktúrovaný textový editor, ktorý vám umožňuje pridávať obrázky. Wix stále ponúka všetko, čo by ste mohli chcieť ako vlastník blogu. Umožňuje autorom, kategóriám, pracovným konceptom, titulným fotografiám, zobrazovacím pultom, avatarom, ako sú pulty a čítanie odhadov času.

Ceny – víťaz: Wix

Ceny oboch služieb sú relatívne podobné. Mierna noha hore by šla do Wix. Cena, ktorú by si väčšina používateľov mala zvoliť vo Wixe, je 14 dolárov mesačne a cena v Squarespace je 18 dolárov mesačne. Aj keď sú tieto ceny „mesačné“, ide o ročnú fakturáciu.

Jediný rozdiel je v tom, že Squarespace ponúka príležitosť skutočne platiť mesačne, zatiaľ čo Wix nie. Toto privilégium prichádza s cenovkou – platiť mesačne, pôvodných 18 dolárov mesačne skočí na 26 dolárov mesačne.

Celá cenová štruktúra spoločnosti Wix je v podstate určená na to, aby vás vtiahla k ich neobmedzenej možnosti 14 dolárov mesačne. Existuje možnosť, ktorá ponúka viac výhod, ktoré môžete vidieť nižšie.

cenové plány wix

Ceny spoločnosti Squarespace neponúkajú veľa možností, pokiaľ nenájdete možnosť elektronického obchodu. Pre všeobecné webové stránky existujú dve možnosti.

štvorcový priestor

Nedovolil by som, aby cenové body ovplyvnili vaše rozhodnutie, keby som bol vy. Svoje rozhodnutie založím na tom, čo je podrobne uvedené vyššie.

záver

Tu je vec – s použitím Wix alebo Squarespace naozaj nemôžete pokaziť.

Môžem s istotou povedať, že jeden nie je lepší ako druhý. Keby tam bol len jeden jedál, je to tak sú určené pre dva rôzne typy používateľov.

Nejde o to, kto má lepšie ceny alebo ktorý môže ponúknuť lepšie SEO. Keď idete do tvorcu webových stránok, musíte sa rozhodnúť, čo chcete, pokiaľ ide o budovanie vašich webových stránok.

Ide skôr o to, ako uprednostňujete vytvorenie webovej stránky, než ktorá služba je lepšiar. Akonáhle si na to prídete sami, budete si môcť vybrať jednu alebo druhú.

Veľa štastia!

FAQ

Ako bezpečné je Squarespace a Wix?

Pri pripojení k ich webovým serverom zahŕňajú obidva hostiteľské služby bezplatné certifikáty SSL. Všetci vaši návštevníci môžu mať istotu, že každá stránka má zabezpečené pripojenie na váš web.

Je Wix skutočne zadarmo?

Wix má bezplatnú verziu, ale názov vašej domény bude mať tento formát: username.wixsite.com/siteaddress. Ak chcete použiť vlastnú doménu a odomknúť veľa funkcií, musíte si vybrať platený plán.

Je vlastníkom štvorca?

Znie to podobne, ale tieto dve spoločnosti nie sú prepojené.

Môžem používať svoju vlastnú doménu s programom Squarespace a Wix?

Áno, ak ste si zakúpili doménu od poskytovateľa tretej strany, môžete svoje stránky prepojiť pomocou mapovania domén. Obe služby majú užitočné články o znalostnej báze o tom, ako to dosiahnuť, a ich zákaznícka podpora vám pomôže, ak budete zmätení.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author