Wix vs. Squarespace – 5 důležitých hledisek (Head to Head Test)

V životě máme všichni rozhodnutí.

John Wilkes Booth se rozhodl zastřelit Abrahama Lincolna, jednatel společnosti Decca Records se rozhodl odmítnout Beatles a Napoleon se rozhodl napadnout Rusko.

Tyto jsou špatný rozhodnutí, o kterých všichni víme. Jde o to, že to bylo vyvrcholení mnoha menších, špatných rozhodnutí.

Která zbraň použila John Wilkes Booth?

Jaký byl gramofon, který hrával na zvukovou stopu Beatles?

Který pár spodního prádla (pokud měl na sobě jeden) nosil Napoleon v den, kdy se rozhodl napadnout?

Vy jste učinil rozhodnutí vytvořit krásný nový web. (Pouze historie nám dokáže říct, jestli to bylo dobré rozhodnutí … Doufáme, že to nebude tak špatné jako výše uvedená rozhodnutí.)

Protože jste se rozhodli s tímto úsilím projít, budete nyní muset učinit menší, ale stejně důležité rozhodnutí.

Který webový tvůrce plánujete hostit svůj web na: Wix nebo Squarespace?

Konkurenti

wix vs. čtvercový prostor

V jednom rohu máme Wix – funkce naložená těžkou váhou, která se slibuje jako nejlepší místo pro vytvoření požadovaného webu.

V druhém rohu máme Čtvercový prostor – snadno použitelný software, který vám umožní vypadat jako odborník hned od začátku.

Low-Down

Dávám Wixovi malou hranu.

Je možné použít Wix téměř stejně jako Squarespace pro to, co umí nejlépe – vytvořením šablony vytvořte krásný web. Ale je to tak ne je možné použít Squarespace pro to, co Wix dělá nejlépe – zcela přizpůsobit web ze 100% prázdného plátna.

S tím bylo řečeno, není nic špatného s použitím Squarespace. Pokud je vaším cílem vytvořit web, který bude vypadat profesionálně a esteticky, do jednoho dne, pak je mým výběrem Squarespace, sotva hraním Wix.

Než skočíme do jemnějších detailů toho, co je odlišuje, je důležité mluvit o tom, co mají společného.

Podobnosti mezi Wix a Squarespace

Wix i Squarespace jsou úžasní tvůrci webových stránek. Smyslem tvůrců webových stránek je umožnit někomu rychle vytvořit webovou stránku zcela odstranit potřebu vědět, jak kódovat.

Většina dobrých tvůrců webových stránek, včetně Wix i Squarespace, zvládne každý aspekt vlastnictví webové stránky. To obvykle přichází s vyššími náklady – protože odstraňuje potřebu webhostingových služeb, nákupu doménového jména od registrátora domény, designového rozhraní, e-mailových adres, integrací, soukromí a všeho jiného na slunci..

Wix a Squarespace jsou stejně přímí konkurenti, jako dvě společnosti, protože mohou sloužit stejné demografické skupině. Pokud potřebujete nebo chcete web a nechcete přijít na to, co se za vývojem webových stránek týče, pak hledáte jednu z těchto společností. Oba vám umožní vytvořit krásný web s minimálním úsilím.

Pro koho je Wix

Ještě se nedostanu do všech těch špinavých detailů, ale hned na pálce, měli byste použít Wix, pokud máte trochu více trpělivosti na to, abyste si osvojili funkčnost Wix a pokud stále chcete bezproblémový drag-and -drop rozhraní. Jakmile je Wix zvládnut, je mocný nástroj to vám umožní proměnit prázdné plátno na umělecké dílo.

Wix nabízí plně přizpůsobený web s fantastickou zákaznickou podporou a velkou komunitou, která vám pomůže vytvořit web. Existuje křivka učení, ale Možnosti na dosah ruky jsou téměř nekonečné.

Wix je pro lidi, kteří chtějí vytvořit web, který je pro ně jedinečný. Budování uvnitř předem vytvořené šablony není pro tyto lidi tak důležité. Uživatelé Wixu jsou ochotni si s výrobcem pohrávat, aby si to uvědomili.

Pro koho je čtvercový prostor

Pokud hledáte způsob, jak vybudovat čistý a jednoduchý web v rámci šablony tak rychle pokud je to možné, Squarespace je tím pravým tvůrcem webových stránek. Vytvoření krásného hotového produktu pomocí programu Squarespace je snazší a rychlejší než kdekoli jinde. To, co postrádá ve funkcích, které tvoří pro snadné použití a hotový produkt.

Měli byste použít Squarespace, pokud chcete drag-and-drop, ale také chcete, aby vaše webové stránky postaveny co nejdříve. Vysoká priorita pro vás je, že všechno vypadá elegantně, profesionálně a jednotně a nechcete se hádat s množstvím nastavení, aby to vypadalo takto.

Náměstí je velmi intuitivní a rychle vytvoří esteticky příjemný a profesionální web. Problémy, na které narazíte, jsou, když se rozhodnete, že chcete víc, než to, co nabízí Squarespace. Pokud je vaším cílem krásný a jednoduchý web v rámci předem vytvořené šablony, aniž byste chtěli věci překomplikovat, pak je pro vás Squarespace.

Drag-and-Drop

Stavitelé drag-and-drop jsou docela samozřejmí. Vezmete prvek, který chcete na stránce stavět, a přetáhněte jej na požadované místo.

To je jeden aspekt, kde se Squarespace a Wix začínají rozcházet. Pokud založíte své rozhodnutí na jedné části této recenze, bude to dobrá část. Čtvercový prostor umožňuje pouze přetáhnout tento prvek do přednastavené mřížky Wix vám umožňuje přetáhnout jakýkoli prvek kdekoli.

To by vás mohlo přimět, abyste si mysleli, že Wix je lepší možnost vidět, jak vám umožňuje dělat, co chcete. Ale to tak není– stále záleží na tom, co chcete nebo co potřebujete.

Se svobodou společnosti Wix přichází příležitost zmást aspekty webu, který stavíte. Níže je uveden příklad problémů, které se obvykle objevují ve Wixu. Když změníme velikost písma jedné sekce – logo záhlaví se také nevysvětlitelně zvětšuje.

wix-edit-nadpis

Designové rozhraní Squarespace je tak jednoduché, jak to vypadá. Berete prvek, který chcete stavět na přednastavené šabloně, a do přednastavené polohy, kterou lze umístit. Celý proces je standardizován, aby vaše webové stránky zůstaly soudržné a stylizované.

Svoboda nebo nedostatek svobody

Když to přijde na to, čtverce a Wix mohou být odděleny jednou věcí: šablonou.

S Squarespace – držte se šablony a budete mít fantastický web. S Wix – můžete se držet šablony a udělat pěkný web, ale velikost pochází z meandrování pryč od šablony.

Squarespace má jen ty nejlepší šablony

squarespace-theme1

S programem Squarespace je naprosto možné vybrat šablonu, změnit veškerý text a obrázky za hodinu a pak to uděláme na svém webu. Díky jejich šablonám je snadné vytvořit jednoduchý a skutečně krásný web.

Problém s Squarespace jde nad rámec této šablony. Existují další prvky, které lze přidávat a posouvat. Jakmile si pohráváte s šablonou, otevíráte se problémům.

Zde Wix vstoupí.

Směšné množství možností je to, co získáte s Wixem. Seznam prvků, které chcete přidat, je ohromující.

wixové prvky

Tak. Mnoho. Možnosti.

wix-audio-přehrávače

I když to umožňuje možnost přizpůsobit webovou stránku jakýmkoli možným způsobem, může to být také ohromující. Nabídky a malé ikony jsou v každém koutu Wixu. Hledání možnosti úpravy stránky se může objevit na místě, které byste si nikdy nemysleli.

Pokud jde o Wix, přemýšlej svobodu. Pokud jde o Čtvercový prostor, přemýšlejte o efektivitě.

Zákaznická podpora a znalostní báze – vítěz: Wix

Oba programy mají robustní znalostní základnu, kde je možné najít cokoli, co by vyžadovalo další vysvětlení. Wix má citlivější zákaznickou podporu než Squarespace, ale není to moc.

help desk vektorJelikož největší síla společnosti Squarespace je jednoduchá, ale výkonná, není pro ni tolik, pro co byste museli používat znalostní základnu. Přesto, pokud to potřebujete – je to všechno tam.

Znalostní báze se hodí, pokud nemůžu najít určitá nastavení nebo prvky. Stačí rychlé vyhledávání ve znalostní základně, aby bylo nasměrováno správným směrem.

Centrum nápovědy pro Wix je o něco důležitější než Squarespace. Protože je Wix komplikovanější a má tolik funkcí, musí být znalostní báze skvělá. Naštěstí to tak je. Centrum nápovědy Wix obsahuje vysvětlení všeho, co by mohlo způsobit zmatek nebo se zdá, že chybí.

Vyvstává otázka – Chci tolik využívat znalostní základnu? Zjistil jsem, že moc často nepotřebuji znalostní základnu Squarespace.

SEO – rovnoměrně shodné

SEO vektorWix a Squarespace jsou rovnoměrně sladěny, pokud jde o SEO. To by nemělo hrát roli při vašem rozhodování použít některý z nich.

Jednou z situací, která by mohla náhodně tipnout váš názor na Squarespace, je to, že Wix má hroznou reputaci SEO. Důvodem je, že Wix před rokem 2016 byl postaven na technologii Flash. V roce 2016 to všechno Wix vyřešil a nyní je na stejném místě jako Squarespace.

SEO je v pořádku na Squarespace a Wix. Mezi jejich funkce SEO patří automaticky generované soubory Sitemap, stejně jako přizpůsobitelné názvy stránek a meta popisy. Obě možnosti umožňují používat různé nástroje SEO. Pokud máte v plánu na blogování a optimalizaci SEO pak jeden bude pracovat pro vás.

Jediným časům, kterým by se mělo Wix a Squarespace vyhýbat, je, pokud opravdu plánujete jít se všemi se SEO. Obvykle tomu tak není u lidí, kteří používají především tvůrce webových stránek.

Blogování – vítěz: Squarespace

blog ikona vektorDalší praní mezi oběma konkurenty. Blogování je jednoduché a efektivní s oběma možnostmi. Celý blog funkčně, který byste chtěli nebo očekávali, je přítomen ve službě Squarespace a Wix.

Jedna noha nahoru Squarespace má schopnost naplánovat příspěvky pro publikování později. Program Squarespace obsahuje funkce, které zahrnují oblíbenost, komentáře a ikonu sdílení. Můžete také povolit RSS feed a zřídit integrace podcastingu.

Stránky blogů na Wixu jsou jakýmsi opakem zbytku služby. Wix blogování je překvapivě jednoduché. Software nabízí strukturovaný textový editor, který vám umožňuje přidávat obrázky. Wix stále nabízí vše, co byste mohli chtít jako vlastník blogu. Umožňuje autorům, kategoriím, konceptům, titulním fotografiím, zobrazovacím pultům, avatarům, jako jsou pulty, a odhadům času čtení.

Ceny – vítěz: Wix

Ceny obou služeb jsou relativně podobné. Mírná noha nahoru by šla do Wixe. Cena, kterou by si většina uživatelů měla vybrat ve Wixu, je 14 $ měsíčně a cena v Squarespace je 18 $ za měsíc. I když jsou tyto ceny „měsíční“ – jedná se o roční fakturaci.

Jediný rozdíl je v tom, že Squarespace nabízí příležitost skutečně platit měsíčně, zatímco Wix to ne. Toto privilegium přichází s cenovkou – platit měsíčně, původních 18 dolarů za měsíc skočí na 26 $ měsíčně.

Celá cenová struktura společnosti Wix je v podstatě určena k tomu, aby vás strčila směrem k jejich neomezené možnosti za 14 USD měsíčně. Existuje možnost, která nabízí více výhod, které můžete vidět níže.

plány cen wix

Ceny společnosti Squarespace nenabízejí mnoho možností, pokud nehledáte možnost elektronického obchodování. Pro obecné webové stránky existují dvě možnosti.

ceny čtverců

Nedovolil bych, aby cenové body ovlivnily vaše rozhodnutí, kdybych byl ty. Svoje rozhodnutí bych založil na tom, co je podrobně uvedeno výše.

Závěr

Tady je ta věc – s použitím Wix nebo Squarespace opravdu nemůžete pokazit.

Můžu s jistotou říci, že jeden není lepší než ten druhý. Pokud tam byl jen jeden s sebou, tak to je jsou určeny pro dva různé typy uživatelů.

Nejde o to, kdo má lepší cenu nebo který může nabídnout lepší SEO. Když se chystáte na stavitele webových stránek, musíte se rozhodnout, co chcete, pokud jde o budování vašich webových stránek.

Jedná se spíše o vaše preference při vytváření webových stránek, než která služba je lepšír. Jakmile to zjistíte sami, budete si moci vybrat jednu nebo druhou.

Hodně štěstí!

FAQ

Jak bezpečné je Squarespace a Wix?

Obě hostingové služby zahrnují zdarma SSL certifikáty, když jsou připojeny k jejich webům. Všichni vaši návštěvníci si mohou být jisti, že každá stránka má na vašem webu zabezpečené připojení.

Je Wix opravdu zdarma?

Wix má bezplatnou verzi, ale vaše doménové jméno bude mít tento formát: username.wixsite.com/siteaddress. Chcete-li použít vlastní doménu a odemknout mnoho funkcí, budete muset vybrat placený plán.

Je Squarespace ve vlastnictví Square?

Zní podobně, ale obě společnosti nejsou propojeny.

Mohu použít svou vlastní doménu s Squarespace a Wix?

Ano, pokud jste si zakoupili doménu od třetí strany, můžete svůj web propojit mapováním domén. Obě služby obsahují užitečné články o znalostní bázi o tom, jak toho dosáhnout, a jejich zákaznická podpora vám pomůže, pokud budete zmateni.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author