Wix verzus Shopify – preskúmané klady a zápory (2020)

Wix a Shopify sú dvaja najväčší hráči webovej stránky elektronického obchodu. Pri rozhodovaní o tom, kde vytvoriť váš obchod s elektronickým obchodom, sú to dve fantastické možnosti.

Dnes – myslíme na vás ako na Froda a eCommerce ako na svoju úlohu zničiť Jeden prsteň. ��

Naše riešenia elektronického obchodu sú tu, aby vám pomohli. Sú to vaši spoločníci, ktorých cieľom je pomôcť vám vytvoriť webovú stránku elektronického obchodu.

everbodyneedsasam gifShopify je ako Samwise Gamgee. V živote má jeden účel: pomôcť Frodovi zničiť prsteň. Jedným z cieľov služby Shopify v tomto svete je pomôcť ľuďom vytvoriť a udržiavať obchod s elektronickým obchodom.

Wix je ako Merry a Pippin. Určite chcú pomôcť Frodovi zničiť prsteň, ale majú aj iné veci. Vo svete sú ohňostroje a pivo. Tiež niečo o obrovskom stromovcovi.

Wix vám chce pomôcť vybudovať váš obchod s elektronickým obchodom, ale zameriava sa tiež na veľa ďalších vecí.

To vyvoláva otázku: S kým chcete ísť na toto epické dobrodružstvo? Wix alebo Shopify?

Súťažiaci

wix vs shopifyWix je tvorca webových stránok, ktorý má všetky funkcie, o ktorých si môže niekto myslieť. Čo s Wixom môžete robiť, nie je dostatok. To zahŕňa aj elektronický obchod. Spôsob, ako myslieť na Wix, je tvorca webových stránok, ktorý má tiež funkciu elektronického obchodu.

Shopify je riešenie elektronického obchodu. To robí spoločnosť Shopify. Existuje optimistický podnikateľ príležitosť postaviť obchod, ktorý chcú a zároveň ponúka podporu vo všetkých malých veciach, ktoré sa objavujú v elektronickom obchode.

TLDR;

Na účely čisto elektronického obchodu by 95% ľudí tam malo používať službu Shopify. Jediný čas, kedy by ste mali používať Wix, je, ak máte malú knižnicu jednoduchých produktov a vážite si jednoduchosť použitia ich nástroja na tvorbu webových stránok pred inými funkciami elektronického obchodu..

Wix funguje dobre pre elektronický obchod pre digitálne produkty a malé knižnice, pretože elektronický obchod nie je jeho hlavnou funkciou. Shopify je tu pre vás všetko o práci na elektronickom obchode pre firmu.

Podobnosti medzi Shopify a Wix

Pokiaľ ide o ich skutočné používanie, tieto dve platformy nie sú také podobné. Shopify je niečo ako WordPress lite v tom, že si musíte zvoliť tému na vytvorenie svojho webu a existuje veľa doplnkov a aplikácií, ktoré možno použiť.

Wix je veľmi odlišná funkciou drag-and-drop, ktorú poskytuje. Spôsob, akým skutočne vytvoríte webovú stránku v službe Shopify, je veľmi závislý od toho, ktorú tému použijete, kde by ste mohli potenciálne používať systém drag-and-drop. Wix sa to nepáči. Nemáte na výber z tohto dôvodu, pretože Funkciu vytvoril Wix.

Môžete ľahko predávať produkty na oboch a môžete ľahko vytvoriť krásny web na oboch. Tam končia podobnosti veľkého obrazu.

Pre koho je Wix

Wix je pre niekoho, kto si to chce jednoducho zachovať tvorca webových stránok. Vytvorenie krásnej webovej stránky je na platforme jednoduché. Funkcia drag-and-drop vám umožní vytvoriť čokoľvek, na čo si dokážete predstaviť skutočne prázdny editor plátna.

Ak predávate niekoľko digitálnych produktov alebo len hŕstku fyzických produktov, mali by ste používať elektronický obchod Wix. Prispôsobenie webovej stránky okolo týchto produktov bude jednoduché a umožní vám zamerať sa na jej dizajn.

Pre koho je služba Shopify určená

Shopify je pre hladného podnikateľa pripravený predať svoj tovar. Svet elektronického obchodu môže byť ohromujúci a služba Shopify to uľahčuje.

Staré príslovie je, že nevieš, čo nevieš. Služba Shopify robí to takmer bezfaktorom, pretože bola vytvorená každá dostupná funkcia opraviť bod bolesti eCommerce obchody mali v minulosti.

To je krása Shopify. Vytvorili ho nevyhnutne traja kanadskí chlapci, ktorí chceli internetový obchod. Uvedomili si, že existujúce riešenia sú hrozné, a namiesto toho sa sťažovali, že podnikli kroky. Tu profitujete. Získate nové riešenie.

Hodnotili sme tiež Shopify ako najlepší uchádzač v našej bitke o najlepšie platformy elektronického obchodu.

Funkčnosť Wix Vs. Shopify Themes

Na Wixe je editor niečo, čo si môžete hneď vyzdvihnúť. S úplnou slobodou dizajnu prichádza niekoľko úžasných funkcií v editore, ktoré nie je možné vykonať vo väčšine tvorcov webových stránok a je veľmi ťažké ich zabudovať do vlastných webových stránok. Schopnosť spoločnosti Wix hádzať videá a animácie všade a kdekoľvek je funkciou vyššej úrovne.

Schopnosť hádzať čokoľvek na vašom webe s ľahko použiteľnými funkciami a bez toho, aby ste museli upravovať čokoľvek, je to, čo získate so systémom Wix..

Wix je určite ľahšie vytvoriť krásnu webovú stránku pomocou. Služba Shopify prichádza s učebnou krivkou, zatiaľ čo Wix to naozaj nie je. Na Shopify je zabudovaný staviteľ, ale väčšina funkcií budovy závisí od toho, akú tému používate.

Na Shopify je desať bezplatných tém, ktoré skutočne dokážu vytvoriť krásny web. Naše obľúbené použitie je Brooklyn, najlepšie pre stredne veľké obchody s odevmi, ale každý z nich je vhodný pre konkrétne typy obchodov. Jeden sa špecializuje na fotografovanie od okraja k okraju, jeden je skvelý na crowdfunding a druhý sa zameriava na ľahkú navigáciu..

Ak chcete viac funkcií, sú k dispozícii tisíce tém kúpiť pre Shopify. Existuje celá rada vývojárov, ktorí vytvárajú témy pre hostingové služby, ako sú Shopify, WordPress a BigCommerce. Tí najlepší prichádzajú s veľkými znalostnými bázami a samotnými veľkými komunitami, ktoré vám pomôžu pri navrhovaní.

Funkcie elektronického obchodu

Nechcem Wix predávať krátko. Funguje to veľmi dobre ako platforma elektronického obchodu. Keby Shopify neexistoval, pravdepodobne by som každému povedal, aby používal Wixa, pokiaľ by si neželali úplnú prispôsobiteľnosť s obrovskou krivkou učenia sa..

Žijeme však vo svete, v ktorom Shopify existuje. S tým prichádza vedomie, že Funkčnosť elektronického obchodu s Shopify je lepšia ako Wix.

Dovoľte mi začať vyslovením oboch ponúkaných služieb mobilná optimalizácia. Niektoré staršie témy Wixu ich nepoužívajú, ale pravdepodobne ich nebudete používať.

Wix vám umožňuje prijímať platby, spravovať dopravu, spravovať dane, používať nákupný košík a ostať aktualizovaný e-mailom. Táto funkcia je pre mnoho ľudí viac ako dostatočná. Ak je to všetko, čo potrebujete s niekoľkými výrobkami, mali by ste všetkými prostriedkami použiť Wix. Je to oveľa jednoduchšie.

Ak potrebujete viac, použite Shopify. Správa zásob pre Shopify je najlepšia v odbore – správa viac ako 10 produktov je zvyčajne bolesť hlavy na Wix ale v službe Shopify je to ľahké.

Shopify demo gif

Shopify ponúka všetko, čo spoločnosť Wix robí, ale má tiež veľmi ľahko použiteľné viackanálové predaje, hĺbkové správy, obrovský výber aplikácií a podnikové riešenia elektronického obchodu. Najlepšie na Shopify sú nespočetné malé aspekty, ktoré by ste podľa vás nepotrebovali, ale urobili. Čím viac budete nakupovať, tým viac nájdete a použijete.

Zákaznícka podpora a vedomostná základňa

Úprimne ťažké je získať viac informácií o oboch znalostných bázach platformy. Sú to presne to, čo by ste chceli od vedomostnej základne. Ak existuje niečo, čo vás zaujíma, šance sú obe budú mať odpoveď.

zákaznícka podporaOba tímy podpory zákazníkov sú mimoriadne citlivé tiež. Okraj však ide do Shopify. Ak používate službu Shopify a kontaktujte tím podpory zákazníkov a zistíte, že ste s týmto zástupcom podpory zákazníkov mali uspokojivé skúsenosti, môžete im poslať e-mail hneď potom.

Vo vyšších cenových úrovniach získate aj svojho vlastného špecializovaného agenta, s ktorým sa môžete zoznámiť a rásť. Okrem toho vám služba Shopify poskytuje bezplatná čítačka kreditných kariet takže môžete nakupovať osobne a používať systém Shopify ako svoj POS systém.

Ďalším fantastickým aspektom Shopify a Wix sú ich komunity. Hľadanie niečoho na ich fórach takmer vždy prináša diskusné vlákno, ktoré už hovorí o tejto téme. Ak to nenájdete, vždy sa na niečo môžete opýtať sami.

SEO – čo je lepšie?

Wix a námestie nie sú najlepšie riešenia, pokiaľ ide o SEO ale stále fungujú dobre. Najlepšia voľba pre to je WordPress. Obe však ponúkajú funkcie a funkcie SEO, ktoré robia zmeny.

seo vektorMedzi ich funkcie SEO patria automaticky generované súbory Sitemap, ako aj prispôsobiteľné názvy stránok a meta popisy. Obe možnosti vám umožňujú používať rôzne nástroje SEO. Ak máte v pláne na blogovanie a optimalizácia SEO potom jeden bude pracovať pre vás.

Na konci dňa väčšina systémov na tvorbu webových stránok a systémov na správu obsahu umožňuje prispôsobenie SEO. Služba Shopify umožňuje trochu viac slobody pri štruktúrovaní vašich webových stránok.

Hlavným problémom SEO na týchto platformách je to, že sa na vás vzťahujú akékoľvek rozhodnutia týkajúce sa mnohých technických aspektov SEO. To neznamená, že vaše webové stránky sa s týmito platformami nemôžu hodnotiť.

Blogovanie – estetika alebo jednoduchosť?

Obe tieto možnosti sa dodávajú so vstavaným blogovaním funkčnosť. Mierne rozstupy smerujú do služby Shopify, pretože ponúka pokročilé funkcie publikovania, ako napríklad naplánované príspevky.

Mnoho funkcií blogov zabudovaných v službe Shopify je dobré, ale skutočná estetika bude mať veľa spoločného s témou, ktorú používate..

Funkcie blogovania Wix sú jednoduché, ale priame. Možnosti pre blogovanie v porovnaní so zvyškom Wixu sú prekvapivo tenké, ale stále je možné vytvoriť pekne vyzerajúci blog.

Porovnanie cien Wix vs Shopify

Pre každý plán elektronického obchodu, ktorý ponúka spoločnosť Wix, máte možnosť prijímať platby online bez provízií. Dostanete tiež neobmedzenú šírku pásma, bezplatnú doménu na jeden rok, žiadne reklamy, Google Analytics, reklamné poukazy v hodnote 300 dolárov, aplikáciu na podporu stránok a aplikáciu na tvorbu formulárov. Ostatné náklady s Wix zahŕňajú zaplatené za aplikácie.

Funkcie elektronického obchodu, ktoré dostanete za rovnakú cenu Služba Shopify je oveľa väčšia ako funkčnosť systému Wix.

Každá úroveň cenotvorby pre službu Shopify zahŕňa neobmedzené produkty, podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni, schopnosť predávať na iných predajných kanáloch, manuálne vytváranie objednávok, kódy zliav, certifikát SSL, obnovenie opusteného košíka, platby Shopify s analýzou podvodov, POS aplikáciu, fyzický hardvér, a robustný výber aplikácií. Ostatné náklady spojené so službou Shopify sú platené aplikácie, platené témy a nákup domény. Služba Shopify tiež zahŕňa vlastnú úroveň podniku, ktorá umožňuje väčšie prispôsobenie pre veľké obchody.

Zabalenie

Keď príde na rozhodnutie medzi Shopify a Wix, musíte zistiť, čo je dôležité pri predaji svojich výrobkov.

Snažíte sa predať pár vecí na krásnom webe plnom obsahu? Wix môže byť pre vás.

Pokúšate sa založiť impérium elektronického obchodu, kde predávate milióny produktov? Služba Shopify bude pravdepodobne tou pravou voľbou pre vás.

FAQ

Môžem použiť službu Shopify on Wix?

Áno, na Wix môžete použiť aplikáciu Shopify. V tom okamihu by ste však platili za Shopify a Wix, čo nedáva veľký zmysel.

Ktorá je najlepšia platforma elektronického obchodu?

Pre čisto funkčnosť elektronického obchodu je Shopify najlepšou platformou elektronického obchodu. S tým už bolo povedané, veľa obchodov s elektronickým obchodom beží úspešne na iných platformách.

Ako vytvorím webovú stránku elektronického obchodu?

Prvým krokom by bolo vybrať platformu, napríklad Shopify. Služba Shopify uľahčuje nastavenie obchodu pomocou výukových programov.

Vytvára služba Shopify vaše webové stránky?

Nie, budete musieť zostaviť svoj web alebo zaplatiť vývojárovi, aby vám zostavil váš web. Služba Shopify má sieť dizajnérov, ktorých si môžete požičať, aby ste si mohli zostaviť svoje webové stránky za poplatok.

Tiež sa ti môže páčiť:

  • Najlepšie webhosting
  • Najlepšie platformy elektronického obchodu

Referencie a obrazové kredity:

  • Web-Logics.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author