Wix vs ruut – 5 olulist kaalutlust (pea test)

Elus on meil kõigil otsuseid teha.

John Wilkes Booth otsustas tulistada Abraham Lincolni, Decca Recordsi tegevjuht otsustas The Beatlesi tagasi lükata ja Napoleon otsustas tungida Venemaale.

Need on halb otsused, millest me kõik teame. Asi on selles, et need olid paljude väiksemate, halbade valikute kulminatsioon.

Millist relva John Wilkes Booth kasutas?

Mis oli plaadimängija poolt Beatlesi heliriba mängimiseks?

Millist aluspesu paari (kui tal oli seljas) Napoleon kandis päeval, mil ta otsustas sissetungida?

Sa oled tegi otsuse uue ilusa veebisaidi loomiseks. (Ainult ajalugu suudab meile öelda, kas see oli hea otsus … Loodame, et see pole nii halb kui ülaltoodud otsused.)

Kuna olete otsustanud selle ettevõtmise läbi viia, peate nüüd tegema väiksema, kuid sama tähtsa otsuse.

Millise veebisaidi koostajal on kavas oma veebisaiti majutada: Wix või ruut?

Konkurendid

wix vs ruut

Ühes nurgas oleme Wix – täismassiga funktsioon, mis tõotab end olevat parim koht soovitud veebisaidi loomiseks.

Teises nurgas, mis meil on Ruuturuum – lihtsasti kasutatav tarkvara, mis võimaldab teil kohe alguses asjatundlik välja näha.

Madalseis

Ma annan Wixile kerge serva.

Wixi on võimalik kasutada peaaegu sama hästi kui ruutu Squarespace selleks, mis kõige paremini sobib – kauni veebisaidi loomiseks malli sisse ehitada. Aga see on mitte saab ruutu Ruutu kasutada Wixi jaoks kõige paremal viisil – veebisaidi kohandamine täielikult 100% tühja lõuendi järgi.

Sellegipoolest pole ruudu ruudu kasutamisel midagi halba. Kui teie eesmärk on luua veebisait, mis näeb päeva jooksul välja professionaalne ja esteetiliselt meeldiv, siis on Squarespace minu valik, vaevu servata Wix välja.

Enne nendest erinevustest peenemate üksikasjade uurimist on oluline rääkida sellest, mis neil ühist on.

Wixi ja ruuturuumi sarnasused

Nii Wix kui ka Squarespace on hämmastavad veebisaitide ehitajad. Veebisaidi ehitajate mõte on lubada kellelgi veebisait kiiresti üles ehitada täielikult eemaldades vajaduse osata kodeerida.

Enamik häid veebisaidi koostajaid, sealhulgas nii Wix kui ka Squarespace, käsitlevad veebisaidi omamise kõiki aspekte. See maksab tavaliselt rohkem kulusid – kuna need eemaldavad vajaduse veebimajutusteenuste järele, domeeninime ostmiseks domeeni registripidajalt, disainiliidese, e-posti aadresside, integratsioonide, privaatsuse ja kõige muu eest päikese all.

Wix ja Squarespace on sama otsesed konkurendid kui kaks ettevõtet, kuna nad teenindavad sama demograafilist rühma. Kui vajate või soovite mõnda veebisaiti ega soovi veebisaidi arendamise nüansirikkust mõista, siis otsite mõlemat neist ettevõtetest. Need mõlemad võimaldavad teil minimaalse vaevaga luua ilusa veebisaidi.

Kelle jaoks Wix on

Ma ei hakka veel kõigisse räpastesse detailidesse süvenema, kuid otse nahkhiirt kasutades, peaksite kasutama Wixit, kui teil on natuke rohkem kannatlikkust, et Wixi funktsionaalsuse omandamiseks aega võtta ja kui soovite ikkagi sujuvat lohistamist -klapi liides. Kui Wix on omandatud, siis see on nii võimas tööriist mis võimaldab teil tühja lõuendi muuta kunstiteoseks.

Wix pakub täielikult kohandatud veebisaiti, millel on fantastiline klienditugi ja suurepärane kogukond, mis aitab teil veebisaiti üles ehitada. Õppimiskõver on olemas, kuid võimalusi käeulatuses on peaaegu lõputult.

Wix on mõeldud inimestele, kes soovivad luua neile ainulaadse veebisaidi. Eelmonteeritud malli sees ehitamine pole nende inimeste jaoks nii oluline. Wixi kasutajad on valmis ehitajaga segadusse ajama, et sellest aru saada.

Kelle jaoks ruut on?

Kui otsite viisi ehitamiseks puhas ja lihtne veebisait malli sees nii kiiresti kui võimalik, siis on Squarespace teile sobiv veebisaidi koostaja. Squarespace’iga on ilusat valmistoodet lihtsam ja kiirem luua kui kuskil mujal. Mis tal puuduvad funktsioonidest, on see hõlpsaks kasutamiseks ja valmistooteks.

Kui soovite lohistada, peaksite kasutama ruutu Ruuturuum, kuid soovite ka oma veebisaidi võimalikult kiiresti üles ehitada. Teie jaoks on suur prioriteet see, et kõik näeks välja klanitud, professionaalne ja ühtlane ning te ei soovi selle moodi välja nägemiseks hunniku seadetega ringi ukerdada.

Ruuturuum on äärmiselt intuitiivne ja loob kiiresti esteetiliselt meeldiva ja professionaalse veebisaidi. Teil tekivad probleemid siis, kui otsustate, et soovite enamat kui see, mida Squarespace pakub. Kui teie eesmärk on ilus ja lihtne veebisaidi moodul, mis on sisseehitatud malli sees, ilma et peaksite asju keerukaks tegema, siis on ruut Ruum teile.

Tõmba ja lase lahti

Lohistatavad ehitajad on üsna iseenesestmõistetavad. Võtate elemendi, mille soovite lehel üles ehitada, ja lohistage see sinna, kuhu soovite.

See on üks aspekt, kus ruudud ja Wix hakkavad lahknema. Kui otsustate oma otsuse aluseks võtta selle ülevaate üks osa, oleks see hea valik. Ruuturuum võimaldab selle elemendi lohistada ainult eelseadistatud ruudustikku Wix võimaldab teil lohistada ükskõik millist elementi ükskõik kuhu.

See võib panna teid mõtlema, et Wix on parem valik, nähes, kuidas see võimaldab teil teha kõike, mida soovite. Kuid see pole lihtsalt nii– see sõltub ikkagi sellest, mida sa tahad või mida vajad.

Tänu Wixi vabadusele on võimalus segadusse luua teie veebisaidi aspektid. Allpool on näide probleemidest, mis Wixis tavaliselt hüppavad. Kui muudame ühe jaotise kirjasuurust, suurendatakse seletamatult ka päise logo.

wix-edit-header

Squarespace’i disainiliides on nii lihtne kui võimalik. Võtate elemendi, mille soovite eelhäälestatud mallile üles ehitada, ja selle eelseatud asendisse, millesse saab paigutada. Kogu protsess on standardiseeritud, et teie veebisait püsiks ühtsena ja stiliseeritud.

Vabadus või selle puudumine

Ruumiruumi ja Wixi saab eraldada ühe asjaga: mall.

Ruuduruumi abil – pidage kinni mallist ja teil on fantastiline veebisait. Wixi abil saate jääda malli juurde ja luua kena veebisaidi, kuid ülevus tuleneb sellest, et mallist eemaldub.

Ruuturuumis on lihtsalt parimad mallid

ruudu-teema1

Ruuturuumi abil on täiesti võimalik malli valida, muuda kogu tekst ja pildid vähem kui tunniga ja siis saate seda teha oma veebisaidiga. Nende mallidega on nii lihtne teha lihtne ja tõeliselt ilus veebisait.

Ruuduruumi probleem ületab seda malli. On ka teisi elemente, mida saab lisada ja ümber tõsta. Kui olete malliga segamini ajanud, avate end probleemide lahendamiseks.

Siin astub Wix sisse.

Wixi abil saate naeruväärse hulga võimalusi. Lisatavate elementide loend on jahmatav.

wix-elemendid

Nii. Palju. Valikud.

Wix-audio-mängijad

Kuigi see võimaldab veebilehte igal viisil kohandada, võib see olla ka tohutu. Menüüd ja väikesed ikoonid on Wixi igas nurgas. Lehe mõne aspekti redigeerimise valiku otsimine võib ilmuda kohta, mida te kunagi arvata ei tahaks.

Kui tegemist on Wix, mõtle vabadusele. Kui tegemist on Ruut, mõelge tõhususele.

Klienditugi ja teadmistebaas – võitja: Wix

Mõlemal tarkvaral on kindel teadmistebaas, kust on võimalik leida kõike, mis vajaks põhjalikumat selgitamist. Wixil on küll reageerivam klienditugi kui Squarespace, kuid see pole sugugi vähe.

kasutajatoe vektorKuna Squarespace’i suurim tugevus on lihtne, kuid samas võimas, pole teadmisbaasi kasutamiseks vaja nii palju. Kuid kui teil seda vaja on – see on kõik olemas.

Teadmistebaas on kasulik, kui ma ei leia teatud seadeid või elemente. Vaja on vaid kiiret otsimist teadmistebaasis, et olla õiges suunas.

Wixi abikeskus on pisut asjakohasem kui Squarespace. Kuna Wix on keerulisem ja sellel on nii palju funktsioone, peab teadmistebaas olema suurepärane. Õnneks on. Wixi abikeskusel on selgitus kõigele, mis võib segadust tekitada või tundub olevat puudu.

Tekib küsimus – kas ma tahan seda teadmistebaasi nii palju kasutada? Ma leidsin, et mul pole Squarespace’i teadmistebaasi väga sageli vaja.

SEO – ühtlaselt sobitatud

SEO vektorWix ja Squarespace on SEO osas ühtlaselt võrdsed. See ei tohiks teie otsuses rolli mängida kasutada mõlemat neist.

Üks olukord, mis võib teie arvamuse kogemata Squarespace’i suunata, on see, et Wixil on jube SEO maine. Põhjus on selles, et 2016. aasta eelne Wix oli üles ehitatud Flash-tehnoloogiale. 2016. aastal fikseeris Wix selle kõik ja on nüüd Squarespace’iga ühtlasel pinnal.

Squarespace’is ja Wixis on SEO korras. Nende SEO funktsioonide hulka kuuluvad automaatselt loodud saidikaardid, samuti kohandatavad lehepealkirjad ja metakirjeldused. Mõlemad võimalused võimaldavad teil kasutada erinevaid SEO tööriistu. Kui plaanite blogimist ja SEO optimeerimist, töötab kumbki teie jaoks.

Ainus kord, kui Wixit ja ruutu tuleks vältida, on see, kui plaanite tõesti kõik SEO-ga välja käia. Tavaliselt ei kehti see inimeste puhul, kes kasutavad veebisaitide koostajaid.

Blogimine – võitja: ruut

ajaveebikooni vektorVeel üks pesemine kahe võistleja vahel. Blogimine on mõlema võimaluse korral sirgjooneline ja tõhus. Kogu blogi, mida funktsionaalselt võiksite oodata või eeldada, on ruudus ja ruumis Wix.

Ühel ruudul ülespoole jääval ruudul on võimalus ajastada postitusi hiljem avaldamiseks. Ruuturuumis on funktsioone, mis hõlmavad meeldimist, kommentaare ja jagamisikooni. Võite ka lubada RSS-voog ja seadistage a taskuhäälingu integreerimine.

Wixis olevad ajaveebilehed on omamoodi vastupidine ülejäänud teenusele. Wixi blogimine on üllatavalt lihtne. Tarkvara pakub struktureeritud tekstiredaktorit, mis võimaldab teil pilte lisada. Wix pakub blogiomanikuna endiselt kõike, mida võiksite soovida. See võimaldab autoritel, kategooriatel, mustanditel, kaanefotodel, vaateloenduritel, avataridel, nagu loendurid, ja lugeda ajaprognoose.

Hinnakujundus – võitja: Wix

Mõlema teenuse hinnakujundus on suhteliselt sarnane. Kerge jalad üles läheksid siin Wixile. Hinnapunkt, mille enamik kasutajaid peaks Wixi valima, on 14 dollarit kuus ja Squarespace’i hind on 18 dollarit kuus. Ehkki need hinnad on “kuused” – see on ette nähtud iga-aastaseks arvelduseks.

Ainus erinevus on see, et Squarespace pakub võimalust tegelikult igakuiselt maksta, samas kui Wix seda ei tee. Selle privileegi juurde kuulub hinnasilt – maksta igakuiselt algsed 18 dollarit kuus hüppab 26 dollarini kuus.

Wixi täielik hinnastruktuur on põhimõtteliselt mõeldud selleks, et suunata teid nende Piiramatu valiku poole – 14 dollarit kuus. On võimalus, mis pakub rohkem eeliseid, mida saate näha allpool.

wixi hinnakujundusplaanid

Ruuturuumi hinnakujundus ei paku palju võimalusi, välja arvatud juhul, kui otsite e-kaubanduse võimalust. Üldiste veebisaitide jaoks on kaks võimalust.

ruuturuumi hinnakujundus

Ma ei lase hinnakirjadel teie otsust mõjutada, kui mina oleksin teie. Tugineksin oma otsuses eespool kirjeldatule.

Järeldus

Siin on asi – Wixi või Ruuturuumi kasutamisel ei saa te tõesti valesti minna.

Võin kindlalt öelda, et üks pole teisest parem. Kui oli ainult üks kaasavõtmine, siis see on see need on mõeldud kahte erinevat tüüpi kasutajatele.

Küsimus ei ole selles, kummal on parem hind või milline pakub paremat SEO-d. Veebisaidi ehitaja juurde minnes peate otsustama, mida soovite oma veebisaidi loomise osas.

See puudutab pigem teie eelistust veebisaidi loomiseks kui seda, mis teenus on parimr. Kui olete selle ise välja mõelnud, saate valida ühe või teise.

Edu!

KKK

Kui turvaline on ruut Ruum ja Wix?

Mõlemad hostimisteenused hõlmavad tasuta SSL-sertifikaate, kui nad on oma veebisaitidega ühendatud. Kõigile teie külastajatele saab tagada, et igal lehel on teie veebisaidil turvaline ühendus.

Kas Wix on tõesti tasuta?

Wixil on tasuta versioon, kuid teie domeeninimel on järgmine formaat: kasutajanimi.wixsite.com/siteadress. Kohandatud domeeni kasutamiseks ja paljude funktsioonide avamiseks peate valima tasulise paketi.

Kas väljak Ruum kuulub väljakule?

Need kõlavad sarnaselt, kuid kaks ettevõtet pole omavahel seotud.

Kas ma saan ruutu Squarespace ja Wix abil oma domeeni kasutada??

Jah, kui ostsite domeeni kolmandalt pakkujalt, saate oma saidi domeeni kaardistamise kaudu ühendada. Mõlemal teenusel on kasulikke teadmistebaasi artikleid selle saavutamise kohta ja nende klienditugi on abiks, kui olete segaduses.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author