Wix ve Weebly

Bir web sitesi oluşturucu seçerken, tüm seçeneklere takılmak kolaydır. Bugün mevcut en popüler seçeneklerden ikisi Wix ve Weebly.

En iyi web sitesi üreticileri söz konusu olduğunda, kayan bir kalite ve kullanım kolaylığı ölçeği vardır. Bir uçta, kullanımı son derece kolay olan en az özelleştirilebilir web sitesi oluşturucularına sahipsiniz. Diğer tarafta, kullanımı en zor olan en özelleştirilebilir web sitesi oluşturucularına sahipsiniz.

Ölçek mutlu haberler getiriyor. En özelleştirme ve en yüksek zorluk derecesine sahip ölçeğin uzak ucunun kullanımı hala nispeten kolaydır.

Daha mutlu haberler bile ölçeğin diğer tarafından geliyor. En kolay kullanımlı web sitesi kurucularının kullanımı o kadar kolaydır ki, gerçekten istiyorsanız, mükemmel görünümlü bir web sitesine otuz dakikadan kısa bir süre içinde sahip olabilirsiniz..

Bir günde bir bina inşa etmek gibi.

Hangi web sitesi oluşturucunun kişisel bir karar olduğuna karar vermek. Neyse ki, bu size yardımcı olabileceğimiz kişisel bir karardır. Sağlayabileceğimiz tüm bilgilerle donanmış olarak, güvenle Wix ve Weebly arasında seçim yapın.

TLDR;

Yazılımın, kullanımı kolay bir pakette size özelleştirme sunabilmesi nedeniyle Wix’i öneriyoruz.

Bu, Weebly’yi kullanmamanız gerektiği anlamına gelmez. Bu sadece Wix’in bizim tarafımızdan daha sık tavsiye edildiği anlamına gelir. Weebly hala bir amaca hizmet ediyor.

Weebly hala umut verici web sitesi sahipleri için bir seçenek olarak masada olmalıdır.

Hala estetik açıdan hoş bir web sitesi oluşturabilen en basit web sitesi üreticisi olarak Weebly, iddiasını pazarın bir kısmına yatırıyor. Wix bugün mevcut olan en özelleştirilebilir web sitesi oluşturucu, ve size güzel sanat eserleri inşa etme yeteneği verebilir. Spektrumun iki tarafında yaşıyorlar.

Küçük bir öğrenme eğrisiyle sonsuz özelleştirme arıyorsanız, Wix sizin için doğru.

Orada en basit web sitesi oluşturucuyu arıyorsanız, Weebly mükemmel bir seçimdir.

Rakipler

Evet, Wix ve Weebly her ikisi de web sitesi kurucuları. Bu, aynı kategoriyi işgal ettikleri anlamına gelir. Bunun yanı sıra, ikisinin de ortak noktası yok.

Tamam, yaptıkları şeylerin büyük planında. Her ikisi de son kullanıcının herhangi bir kodlama kullanmadan bir web sitesi oluşturma yeteneğine izin vermek için sürükle ve bırak işlevini kullanır. Genel işlevsellik benzerdir – metin ekleyebilir, resim ekleyebilir, kuzeninizin bir videosunu bir duvara yerleştirebilirsiniz. Bunlar herhangi bir web sitesi üreticisinin yaptığı şeylerdir.

Wix ve Weebly’nin ortak yönleri olmamasının nedeni, Wix’in son derece özelleştirilebilir olması ve hızlı bir öğrenme eğrisine sahip olması ve Weebly’nin çok az özelleştirilebilirlik ile kullanımı son derece kolaydır.

Wix, bir web sitesi oluşturucu kullanmak isteyen kişi içindir, bu nedenle barındırma ve temalar hakkında endişelenmeleri gerekmez. Güçlü tasarım özellikleri, boş bir tuval alma ve bir web sitesi şeklinde bir sanat eseri yaratma yeteneği verir. Wix’te şablonlar var, ancak gerçek sihir, araçlarını kullanarak tam olarak oluşturmak istediğiniz şeyi oluşturabildiğinizde gerçekleşir..

Weebly tam tersidir. Daha iyi bir web sitesi oluşturucu neredeyse hiç deneyimi olmayan biri için her türlü yazılımı kullanarak. Bir web sitesi oluşturma yeteneğinize sıfır güveniyorsanız – sadece Weebly kullanın. Hiçbir zaman dünyaya rastlamak istediğiniz mesajı söyleyecek bir web siteniz olacak.

Weebly ile çok fazla kişiselleştirmeyi beklemeyin. Bu tür bir kullanım noktası – özelleştirme konusunda endişelenmenize gerek yok.

Wix Genel Bakış

Web sitesi oluşturucuları, bir web sitesi oluşturmanın zorluğunu ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır. Herhangi bir web geliştiricisine sorun ve web sitesi oluşturucularının nasıl web sitesi oluşturacakları olmayan insanlar için olduğunu söyleyeceklerdir. Negatif olarak ifade edebilirler ama olumlu olarak kabul ediyorum.

Nasıl bir web sitesi (kodlama ve geliştirici becerileri anlamına gelir) oluşturmak ve hala bir web sitesi oluşturmak için hiçbir fikrim yok. Bu harika.

Wix ile ilgili en sevdiğim şey, kafa karıştırıcı temalar veya kod satırları ile uğraşmaksızın yarı sürede bir web geliştiricisinden daha iyi bir web sitesi oluşturabilmenizdir. Bu çok büyük bir pozitif.

Sürükle ve bırak işlevine sahip bir web sitesi oluşturucu kullanmak istiyorsanız, tıpkı kafanızda resmederken bir web sitesi oluşturmanıza izin veren Wix’i kullanmalısınız. Küçük bir öğrenme eğrisine sahip olacaksınız. Bu öğrenme eğrisinin çoğu, bir sonraki kullanmak istediğiniz özelliği bulmaya çalışıyor..

Kendi web sitesini kurmak isteyen çoğu insan Wix kullanmalıdır. Alternatifler, belirli bir şey oluşturmak istemeyen, ancak yalnızca bir web sitesini hızlı bir şekilde oluşturmak isteyen kişiler içindir.

Weebly Genel Bakış

Web sitesi üreticileri gittikçe, e-Ticaret dışında, gerçekten sadece üç öneririz. Weebly bu üç kişiden biri.

Weebly saçma bir şekilde basit.

Wix, bir vites değiştirme ile lüks bir araba sürmeye benziyor. Sopa nasıl kullanacağınızı öğrenmek zorundasınız ve kullanmak istediğiniz çılgın özellikler var. Bunu anlamak biraz zaman alıyor.

tenorWeebly Çakmaktaşlardan bir araba gibidir.

Bir web sitesi oluştururken birçok insanın isteyeceği çoğu özelliği ortadan kaldırması o kadar basit ve kullanımı kolaydır. Tersine, Weebly ile çok fazla seçenek yok.

Temel olarak, Weebly’nin bu kadar büyük olmasının aynı nedeni, kısa kalmasının sebebidir. Daha fazla neye önem verdiğinize karar vermelisiniz: basitlik veya özellikler.

Weebly ile ilgili harika şey, dürüstçe birkaç dakika içinde web sitenizi inşa edebilirsiniz. Gitmeye hazır resimleriniz ve metinleriniz varsa, derhal inşaatçıya girip çıkacaksınız..

Kullanım kolaylığı

Daha önce değindiğimiz skalaya geri dönelim.

Weebly, ölçeğin kolay tarafının uzak ucundaki web sitesi oluşturucusudur.

Bu, web sitesi oluşturucularının daha kolay olmadığı anlamına gelmez. Sadece iyi görünümlü bir web sitesine benzeyen bir şey yapmanıza izin vermiyorlar.

Weebly bunu yapmanıza izin veriyor.

Wix ölçeğin diğer tarafında. Kullanması en zor web sitesi kurucusudur. Ayrıca kullanımı o kadar da zor değil.

Herhangi bir modern yazılımda bir kullanıcı arayüzü kullanma deneyimi olan herkes, onu nispeten hızlı bir şekilde askıya alacak.

Bu sadece web sitesi üreticileri genel olarak ne kadar kolay olduğunu göstermek için gidiyor. Bu onların mantıklı olmasından dolayı mantıklı.

tasarlamak

Tasarım öğeleri iki ayrı masaldan oluşur.

Wix’in çok fazla seçeneği var.

Ve sonra daha fazla seçenek…

Bu seçenekler hoş çünkü onları istediğiniz yere sürükleyebilirsiniz. Sorun, çok sayıda seçenekle boğulduğunuzda ve aradığınızı bulamadığınızda ortaya çıkar..

Wix, diyelim ki, biraz farklı. Tamam, çok farklı. Wix ile, ne görürsen onu alırsın.

İhtiyacınız olabilecek her şeye sahiptir – temeller. Eğer bunu geçmek istiyorsanız, bazı sorunlarla karşılaşacaksınız. Gördüğünüz gibi, kullanımı çok kolaydır. Sadece önceden ayarlanmış bir alanı sürükleyip bırakın.

Müşteri desteği

Önerdiğimiz her web sitesi oluşturucusunun harika müşteri desteği var.

Wix’in daha dikkate değer müşteri desteği var çünkü yazılımın sizi destekleyecek çok daha fazlası var.

Weebly’de bir şey yapmayı müşteri desteğine başvurmanız gereken bir duruma dönüştürmek gerçekten zor (yine de birçoğunuzun aşağıdaki yorumlarda öfkeyle benimle aynı fikirde olmayacağından eminim!)

Neyse ki, Weebly ihtiyacınız olabilecek tüm yardımcı cevaplarla dolu derinlemesine bir bilgi tabanına sahiptir..

opensignTelefonla destek yalnızca normal çalışma saatlerinde geçerlidir ancak 7/24 destek biletleri ve canlı sohbet hizmeti de vardır.

Wix’e dönersek… müşteri destek ekibi harika. Harika olmalarının ana nedeni, sorularınızı cevaplamaları yanında, tüm sorularınızı zaten yanıtlamış olmalarıdır.

Neredeyse yeni bir özellik başlattıklarında, herhangi bir kullanıcının bu konuda sorabileceği her soruyu zaten çözmüşler gibi. Bilgi tabanları inanılmaz, özellikle de kaç tane özelliği var.

Bloglama ve SEO

Wix ve Weebly benzer bloglama ve arama motoru optimizasyonu (SEO) özellikleri sunar.

Weebly, blog sonrası zamanlayıcıları ve yorum sistemleriyle işlevsellikte hafif bir kenara sahiptir.

Weebly ile ilgili tek garip şey, blogunuzda yalnızca bir yazar olabilmenizdir. Öte yandan Wix, çok yazarlı bloglamaya izin verir, ancak bir yayın zamanlayıcıya sahip değildir..

Weebly size meta açıklamalarını, etiketleri ve başlıkları düzenleme yeteneği sunar, SEO yetenekleri biraz daha ileri gider. Ayrıca resim alt metnini ve URL’lerini de düzenleyebilirsiniz.

Wix o kadar yetenekli değil ancak meta başlıkları ve açıklamaları özelleştirme seçenekleri mevcut.

Her iki seçenek de size web sitenizin sayfalarının daha iyi sıralanmasına yardımcı olacak çeşitli SEO araçlarını kullanma olanağı sağlar.

Fiyatlandırma

Her iki programı kullanmak için harcamanız gereken para miktarı oldukça benzerdir..

Her iki seçenek de, üreticilerin en temel sürümünü ücretsiz olarak kullanmanızı sağlar. Bunu yapan şirketleri seviyoruz. Herhangi bir parasal kısıtlama konusunda endişelenmenize gerek kalmadan her ikisini de test edebilirsiniz.

Bir alan adı almaz veya en üst katman özelliklerinden hiçbirine erişemezsiniz. Hangi web sitesi oluşturucusunu daha çok sevdiğinize dair değerli bilgiler edineceksiniz..

Weebly ve Wix, ihtiyacınız olan özellikleri kullanmanıza izin veren ve istediğiniz zaman yükseltme fırsatı veren birden fazla katmana sahiptir.

genel ve e-ticaret

Sonuç

Saf basitlik istiyorsanız Weebly kullanın.

Kafanızda düşündüğünüz güzel siteyi oluşturmak istiyorsanız Wix’i kullanın.

Gerçekten bu kadar basit. Bu kararı göz ardı etmeyin – özellikle her iki seçeneği de istediğiniz zaman deneyebileceğiniz için.

Bir web sitesi oluşturucu kullanmak işleri kolaylaştırmak için gerekiyordu. Hangi tür web sitesi oluşturucusunu kullanmak istediğinizi anlamak ve web sitenizi oluşturmaya başlamak için biraz ruh arama yapın.

Günün sonunda, bu seçeneklerden herhangi biri, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak estetik olarak hoş bir web sitesi yapacak.

SSS

Weebly tamamen ücretsiz mi??

Weebly’nin harika bir web sitesi oluşturabileceğiniz tamamen ücretsiz bir sürümü var. Ancak, çoğu durumda ideal olmayan kendi kişiselleştirilmiş alan adınız olmayacak.

Weebly’i kullanmanın maliyeti nedir??

Weebly’nin üç fiyatlandırma seviyesi vardır. Aylık 12 ABD Doları ve aylık 15 ABD Doları sürümünün yanı sıra ücretsiz bir sürüm de mevcuttur.

Wix Weebly’den daha mı iyi??

Tamamen neye değer verdiğinize bağlıdır. Bir web sitesi oluşturmak için en basit ve kolay bir yaklaşım arıyorsanız, Wix Weebly’den daha iyi değildir. Özgürlük ve tam özelleştirme arıyorsanız, Wix Weebly’den daha iyidir.

Wix, WordPress’ten daha mı iyidir??

Kısa cevap hayır. Uzun cevap, bunun olabileceğidir. Web sitenizi sağlam bir öğrenme eğrisi olmadan yüksek oranda özelleştirmek istiyorsanız, Wix sizin için WordPress’ten daha iyidir. WordPress web sitesi binasına derin bir dalış yaparken, Wix bir tür sığ uca girip derin uca yüzme fikriyle flört gibidir..

Bir Wix web sitesi gerçekten ücretsiz mi??

Wix’in ücretsiz bir sürümü var, ancak alan adınız şu biçimde olacaktır: username.wixsite.com/siteaddress. Özel bir alan adı kullanmak ve birçok özelliğin kilidini açmak için ücretli bir plan seçmeniz gerekir.

Wix’ten ücretsiz bir alan adı nasıl alabilirim?

Ücretli bir plan seçildikten sonra ücretsiz bir alan adı kullanılabilir. Wix planı için hala ödeme yapmanız gerekiyor, ancak bir yıl boyunca ücretsiz olarak bir alan adı atıyorlar.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author