Wix vs. Shopify – İncelenen Artıları ve Eksileri (2020)

Wix ve Shopify, e-Ticaret web sitesi oyunundaki en büyük oyunculardan ikisi. E-Ticaret mağazanızı nereye kuracağınıza karar verirken bunlar iki harika seçenek.

Bugün – sizi Frodo ve e-Ticaret’i yok etme göreviniz olarak düşünelim Tek Yüzük. ��

E-Ticaret çözümlerimiz size yardımcı olmaya hazır. Hedefiniz, bir e-Ticaret web sitesi oluşturmanıza yardımcı olmaktır..

Bölüm GIFShopify Samwise Gamgee gibi. Hayatta bir amacı vardır: Frodo’nun yüzüğü yok etmesine yardımcı olmak. Shopify’ın bu dünyadaki bir amacı, insanların bir e-ticaret mağazası oluşturmasına ve sürdürmesine yardımcı olmaktır.

Wix Merry ve Pippin gibi. Kesinlikle Frodo’nun yüzüğü yok etmesine yardım etmek istiyorlar ama devam eden başka şeyleri var. Dünyada havai fişek ve gazoz var. Ayrıca dev bir ağaç adamı hakkında bir şey.

Wix, e-ticaret mağazanızı oluşturmanıza yardımcı olmak istiyor, ancak aynı zamanda bir sürü başka şeye de odaklanıyor.

Bu şu soruyu akla getiriyor: Bu destansı maceraya kiminle gitmek istiyorsun? Wix veya Shopify?

Rakipler

wix vs shopifyWix herkesin düşünebileceği her özelliğe sahip bir web sitesi kurucusudur. Wix ile yapabilecekleriniz konusunda hiçbir sıkıntı yok. Buna e-Ticaret dahildir. Wix’i düşünmenin yolu, aynı zamanda e-ticaret işlevselliğine sahip bir web sitesi oluşturucusudur..

Shopify bir e-ticaret çözümüdür. Shopify bunu yapar. İyimser girişimcilere istedikleri mağazayı inşa etme fırsatı e-Ticaret’te ortaya çıkan tüm küçük şeylerde destek sunar.

TLDR;

Kesinlikle e-Ticaret amacıyla, dışarıdaki kişilerin% 95’i Shopify kullanmalıdır. Wix’i kullanmanız gereken tek zaman, basit ürünlerden oluşan küçük bir kütüphaneniz varsa ve web sitesi oluşturucusunu diğer e-Ticaret işlevlerine göre kullanmanın basitliğine değer veriyorsanız.

E-ticaret ana işlevi olmadığı için Wix, dijital ürünler ve küçük kütüphaneler için e-Ticaret için iyi çalışır. Shopify yapmak için orada e-ticaret hakkında her şey bir işletme için çalışır.

Shopify ve Wix arasındaki benzerlikler

İki platform, aslında onları kullanma konusunda benzer değildir. Shopify, web sitenizi oluşturmak için bir tema seçmeniz gerektiğinden WordPress lite gibi ve kullanılabilir bir dizi eklenti ve uygulama var.

Wix, sağladığı sürükle ve bırak işleviyle çok farklı. Shopify’da bir web sitesi oluşturma şekliniz, sürükleyip bırakma sistemini kullanabileceğiniz yerde hangi temayı kullandığınıza çok bağlıdır. Wix böyle değil. İşlevsellik konusunda bir seçeneğiniz yok çünkü Wix işlevselliği geliştirdi.

Her ikisinde de kolayca ürün satabilirsiniz ve her ikisinde de güzel bir web sitesi yapabilirsiniz. Büyük resim benzerlikleri burada sona eriyor.

Wix kimler içindir

Wix bunu basit tutmak isteyen biri içindir. Web Sitesi Oluşturucu. Platformda güzel bir web sitesi oluşturmak kolaydır. Sürükle ve bırak işlevi, aklınıza gelebilecek her şeyi oluşturmanıza olanak tanır ve gerçekten boş tuval editörü.

Birkaç dijital ürün veya sadece bir avuç fiziksel ürün satıyorsanız, e-Ticaret için Wix’i kullanmalısınız. Web sitesini bu ürünler etrafında özelleştirmek basit olacak ve web sitesinin tasarımına odaklanmanıza izin verecektir.

Shopify Kimler İçin

Shopify, mallarını satmaya hazır olan aç girişimci içindir. E-Ticaret dünyası ezici olabilir ve Shopify bunu kolaylaştırır.

Eski deyiş, ne bilmediğini bilmiyorsun. Shopify bunu neredeyse faktörsüz hale getiriyor, çünkü kullanabileceğiniz her özellik oluşturuldu e-ticaret mağazalarının geçmişte sahip olduğu bir acı noktasını düzeltmek için.

Shopify’ın güzelliği budur. Çevrimiçi bir mağaza isteyen üç Kanadalı adam tarafından ihtiyaçtan yaratılmıştır. Mevcut çözümlerin korkunç olduğunu fark ettiler ve bu konuda şikayet etmek yerine harekete geçtiler. Yararlandığınız yer burası. Yeni çözümü kullanabilirsiniz.

Ayrıca Shopify’ı üst yarışmacı için savaşımızda en iyi e-ticaret platformları.

Wix İşlevselliği Vs. Shopify Temaları

Wix’te editör hemen alabileceğiniz bir şeydir. Toplam tasarım özgürlüğü ile editörde, çoğu web sitesi üreticisinde gerçekleştirilemeyen ve özel olarak oluşturulmuş web sitelerine dönüştürmek son derece zor bazı harika özellikler gelir. Wix’in her yerde ve her yerde video ve animasyon atma bir üst düzey özelliktir.

Web sitenize kullanımı kolay işlevsellik ile ve herhangi bir şeyi düzenlemek için arka uca gitmeye gerek kalmadan Wix ile elde edebileceğiniz şey,.

Wix kesinlikle ile güzel bir web sitesi oluşturmak daha kolay. Shopify bir öğrenme eğrisi ile birlikte gelirken Wix gerçekte değildir. Shopify’da yerleşik bir oluşturucu var, ancak bina işlevlerinin çoğu hangi temayı kullandığınıza bağlı.

Shopify’da gerçekten güzel bir web sitesi oluşturabilecek on ücretsiz tema var. Kullanılacak en sevdiğimiz Brooklyn, orta büyüklükteki giyim mağazaları için en iyisidir, ancak her biri belirli mağaza türleri için uygundur. Biri uçtan uca fotoğrafçılık konusunda uzmanlaşmış, biri crowdfunding için harika ve biri gezinmek kolay olmaya odaklanıyor.

Daha fazla işlevsellik istiyorsanız, binlerce tema Shopify için satın almak. Shopify, WordPress ve BigCommerce gibi barındırma hizmetleri için temalar oluşturan bir sürü geliştirici var. En iyi olanlar, tasarımlarınızda size yardımcı olmak için büyük bilgi tabanları ve büyük topluluklarla birlikte gelir.

e-Ticaret İşlevselliği

Wix’i kısa satmak istemiyorum. Bir e-ticaret platformu olarak çok iyi çalışır. Shopify olmasaydı, dev bir öğrenme eğrisiyle tam özelleştirilebilirlik istemedikçe muhtemelen herkese Wix’i kullanmasını söylerdim.

Ancak, Shopify’ın var olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Bununla birlikte, Shopify ile e-ticaret işlevselliği Wix’ten üstündür.

Her iki hizmet teklifini söyleyerek başlayayım mobil optimizasyon. Wix’in eski temalarından bazıları kullanılmıyor, ancak muhtemelen bunları kullanmayacaksınız.

Wix, ödeme almanıza, gönderimi yönetmenize, vergileri yönetmenize, bir alışveriş sepeti kullanmanıza ve e-posta ile güncel kalmanıza olanak tanır. Bu işlevsellik birçok insan için fazlasıyla yeterli. Birkaç ürünle ihtiyacınız olan her şey buysa, elbette Wix’i kullanmalısınız. Çok daha basit.

Bundan daha fazlasına ihtiyacınız varsa Shopify’ı kullanın. Shopify için envanter yönetimi iş için en iyisidir – 10’dan fazla ürünü yönetmek Wix’te genellikle baş ağrısı ama Shopify’da bu kolay.

Bölüm GIF

Shopify, Wix’in yaptığı her şeyi sunar, ancak çok kanallı satış, derinlemesine raporlar, çok çeşitli uygulamalar ve kurumsal düzeyde e-Ticaret çözümlerini kullanmak son derece kolaydır. Shopify ile ilgili en iyi şey, ihtiyacınız olduğunu düşünmeyeceğiniz sayısız küçük boyuttur.. Shopify’ı ne kadar çok kullanırsanız o kadar çok bulur ve kullanırsınız.

Müşteri Desteği ve Bilgi Tabanı

Platformun bilgi tabanları hakkında daha fazla övgü çekmek dürüstçe zor. Bunlar tam olarak bir bilgi tabanından isteyeceğiniz şeydir. Eğer merak ettiğiniz bir şey varsa, her ikisi de cevaba sahip olacak.

müşteri desteğiHer iki müşteri destek ekibi de son derece duyarlı de. Kenar burada Shopify için olsa gidiyor. Shopify kullanıyorsanız ve müşteri destek ekibiyle iletişime geçip söz konusu müşteri destek temsilcisiyle tatmin edici bir deneyim yaşadığınızı fark ederseniz, doğrudan onlardan sonra e-posta gönderebilirsiniz.

Daha yüksek fiyatlandırma katmanlarında, tanıyabileceğiniz ve büyüyebileceğiniz kendi özel temsilciniz de vardır. Bunun da ötesinde, Shopify size bir ücretsiz kredi kartı okuyucu bizzat satın alma yapabilir ve POS sisteminiz olarak Shopify’ı kullanabilirsiniz.

Shopify ve Wix’in diğer fantastik yönü topluluklarıdır. Forumlarında bir şey aramak neredeyse her zaman bu konu hakkında zaten konuşulan bir tartışma dizisini geri getirir. Eğer bulamazsan orada her zaman kendin sorabilirsin.

SEO – Hangisi Daha İyi?

Wix ve Kareler SEO söz konusu olduğunda en iyi çözümler değildir ama hala iyi çalışıyorlar. Bunun için en iyi seçenek WordPress. Ancak, her ikisi de fark yaratan SEO özellikleri ve yetenekleri sunar.

seo vektörSEO özellikleri, otomatik olarak oluşturulan site haritalarının yanı sıra özelleştirilebilir sayfa başlıkları ve meta açıklamaları içerir. Her iki seçenek de çeşitli SEO araçlarını kullanmanızı sağlar. Bloglama ve SEO optimize etmeyi planlıyorsanız, ya sizin için çalışacaktır.

Günün sonunda, çoğu web sitesi oluşturucu ve içerik yönetim sistemi SEO özelleştirilebilirliğine izin verir. Shopify, web sitenizi yapılandırırken biraz daha özgürlüğe izin verir.

Bu platformlarda SEO ile ilgili temel sorun, SEO’nun teknik yönleriyle ilgili verdikleri kararlara tabi olmanızdır. Bu, web sitenizin bu platformlarla sıralanamayacağı anlamına gelmez.

Bloglama – Estetik veya Basitlik?

Bu seçeneklerin her ikisi de yerleşik bloglama ile birlikte gelir işlevsellik. Planlanmış yayınlar gibi gelişmiş yayınlama özellikleri sunduğundan hafif bir açıklama Shopify’a gidiyor.

Shopify’da yerleşik olan bloglama işlevlerinin çoğu iyidir, ancak gerçek estetiğin kullandığınız tema ile çok ilgisi olacaktır..

Wix bloglama özellikleri basit ancak basittir. Wix’in geri kalanına kıyasla bloglama seçenekleri şaşırtıcı derecede ince ancak güzel görünümlü bir blog oluşturmak hala mümkün.

Wix ve Shopify Fiyat Karşılaştırması

Wix’in sunduğu her e-Ticaret planı için komisyon olmadan çevrimiçi ödemeleri kabul etme olanağına sahipsiniz. Ayrıca sınırsız bant genişliği, bir yıl boyunca ücretsiz alan adı, reklamsız, Google Analytics, 300 ABD doları değerinde reklam kuponu, site güçlendirici uygulaması ve form oluşturucu uygulaması da alırsınız. Wix ile ilgili diğer maliyetler arasında uygulamalar için ücretli.

Aynı fiyata aldığınız e-Ticaret işlevselliği Shopify, Wix’in işlevselliğinden çok daha büyük.

Shopify için her bir fiyatlandırma sınırı sınırsız ürünler, 7/24 destek, diğer satış kanallarında satış yapabilme, manuel sipariş oluşturma, indirim kodları, SSL sertifikası, terk edilmiş alışveriş sepeti kurtarma, Sahtekarlık analizi ile Shopify ödemeleri, POS uygulaması, fiziksel donanım, ve sağlam uygulama seçimi. Shopify ile ilgili diğer maliyetler ücretli uygulamalar, ücretli temalar ve alan adı satın alımlarıdır. Shopify ayrıca büyük mağazalar için daha fazla özelleştirilebilirlik sağlayan özel bir işletme düzeyi içerir.

Sarmalamak

Shopify ve Wix arasında karar vermek söz konusu olduğunda neyin önemli olduğunu bul ürünlerinizi satarken.

Sadece içerik dolu güzel bir web sitesinde birkaç şey satmaya mı çalışıyorsunuz?? Wix senin için olabilir.

Milyonlarca ürün sattığınız bir e-Ticaret imparatorluğu kurmaya mı çalışıyorsunuz?? Shopify muhtemelen sizin için doğru seçim olacaktır.

SSS

Shopify’ı Wix’te kullanabilir miyim?

Evet, Wix’te bir Shopify uygulaması kullanabilirsiniz. Ancak, bu noktada çok mantıklı olmayan Shopify ve Wix için ödeme yapacaksınız..

En iyi e-ticaret platformu hangisidir?

Saf e-Ticaret işlevselliği için Shopify en iyi e-Ticaret platformudur. Bununla birlikte, birçok e-ticaret mağazası diğer platformlarda başarıyla çalışıyor.

Bir e-Ticaret web sitesini nasıl oluştururum?

İlk adım Shopify gibi bir platform seçmek olacaktır. Shopify, eğiticilere sahip bir mağaza kurmayı kolaylaştırır.

Shopify web sitenizi oluşturuyor mu??

Hayır, web sitenizi oluşturmak için web sitenizi oluşturmanız veya bir geliştiriciye ödeme yapmanız gerekecektir. Shopify, web sitenizi bir ücret karşılığında oluşturmak için kiralayabileceğiniz bir tasarımcı ağına sahiptir..

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

  • En İyi Web Hosting
  • En İyi e-Ticaret Platformları

Referanslar ve resim kredileri:

  • Web-Logics.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author