Kā nodrošināt piekļuvi ikvienai tiešsaistes auditorijai

Saskaņā ar interaktīvo pieejamību kopš 2012. gada aptuveni 7,6 miljoni tīmekļa lietotāju ar dzirdes traucējumiem bija aktīvi tiešsaistē. 8,1 miljonam lietotāju bija redzes traucējumi, bet 15,2 miljoniem – kognitīvi, garīgi vai emocionāli traucējumi. Izmantojot šo iespēju klāstu un unikālās vajadzības, jūs atbilstoši uzturat visu jūsu vietnes auditoriju?

Kāpēc ir svarīga pieejamība??

Jūs varētu domāt, ka tāpēc, ka jūsu vietnē ir rakstīts teksts, videoklipi un skaidras izvēlnes opcijas, jums ir skaidrs, vai saglabāt piekļuvi visiem lietotājiem. Tomēr vairāk nekā 57 miljoniem amerikāņu ir invaliditāte, kas ietekmē viņu spēju pārvietoties tiešsaistē. Turklāt šī ir tikai viena valsts pasaules tirgū.

Lai pielāgotos šai “minoritātei”, veidojot, publicējot un pielāgojot savu vietni, ir svarīgi aplūkot visus iespējamos aspektus. Ar attieksmi pret daudzveidību un atvērtu attieksmi jūsu uzņēmuma pirmais mēģinājums informēt klientus sākas pirms viņi pat veic pirkumu..

Jūsu auditorija jau ir daudzveidīga, un visiem lietotājiem ir atšķirīga pieredze ar jūsu vietni. Cilvēki, kuri ir nedzirdīgi, ar plašsaziņas līdzekļiem mijiedarbojas atšķirīgi nekā cilvēki, kuri dzird. Cilvēki ar krāsu aklumu uz attēliem un tekstu reaģēs savādāk nekā tas, kurš katru nokrāsu redz atšķirīgi. Iedzīvotāji, kas cieš no traumatiskiem smadzeņu ievainojumiem, var izraisīt emocijas, kas rodas no attēlu vai video satura.

Starp paredzētās mērķauditorijas sašaurināšanu, mārketinga materiālu izveidi, lai tie atbilstu jūsu uzņēmuma zīmolu vēstījumiem, un vietnes izveidi, kas atzīst jūsu tirgus kultūras vajadzības, jūs, iespējams, esat aizmirsis to apmeklētāju segmentu, kuri dzīvo ar invaliditāti.

Pieejamība ir svarīga gan jūsu mērķim, gan attiecībām ar klientiem. Piedāvājot piemērotu vietni, kas ņem vērā citu vajadzības, nostāda jūsu uzņēmumu kā tādu, kas apzinās daudzveidību. Nav labāks veids, kā parādīt klientiem, ka jums rūp viņu vajadzības, nekā izveidot tīmekļa vietni, kas šīm vajadzībām kalpo.

Foto: mantasmagorical, licencēts Morguefile

Ko nozīmē pieejamība?

Pieejamības definīcija aptver spēju sasniegt vai iekļūt, spēju viegli iegūt vai izmantot, kā arī spēju saprast vai novērtēt. Runājot par mērķauditorijas ar invaliditāti sasniegšanu, pirmais solis ir vietnes atvieglošana navigācijā.

Tam, kam ir redzes traucējumi, pārāk daudz teksta nopelnīs neapmierinātību. Tīkla vietnes apmeklētājam, lasot tekstu, kas atšķiras no standarta melnā un baltā, nopelnīs tikai lielākus atlēcienu līmeņus..

Tātad, kā jūs varat izmitināt lielu daļu šīs unikālās minoritātes? Mēs apskatīsim darbības, kuras varat veikt, lai izveidotu jūsu vietni, pamatojoties uz jūsu klientu vajadzībām, tostarp cilvēkiem ar vājdzirdību, cilvēkiem ar redzes traucējumiem, cilvēkiem ar autismu un cilvēkiem ar kognitīviem traucējumiem vai traucējumiem, piemēram, pēctraumatiskā stresa traucējumiem. (PTSD). Dažās WordPress tēmās uzņēmējdarbības vietnēm jau tiek ņemti vērā šādi jautājumi, taču pašlaik tās ir reti sastopamas.

Vietnes dizains, ņemot vērā kurlumu

Atbildot uz labi domājošiem web dizaineriem, kuri sniedz vispārīgus ieteikumus vietnēm, kuras apkalpo nedzirdīgus apmeklētājus, Lisa Herrod vietnē A List Apart apgalvo, ka kurlums ir kas vairāk nekā akluma “pretstats”..

Kaut arī “kurls vai akls” varētu šķist būtisks pretstats, Herods skaidro, ka būt kurlam ir daudz sarežģītāka pieredze, nekā to saprot daudzi dzirdīgi cilvēki. Pirmkārt, pastāv atšķirība starp cilvēku, kurš ir kurls, un nedzirdīgo kopienu.

Būtībā vārds nedzirdīgais (ar mazajiem burtiem “d”) ietver ikvienu vājdzirdīgu personu. Tomēr vārds Nedzirdīgais (ar lielo burtu “D”) aptver visu kopienu un kurluma kultūru, ar kuru daudzi nedzirdīgie identificējas.

Kurlums, nevis kā “invaliditātes” kategorijas apakškopa, pats par sevi ir atsevišķa kultūra no cilvēku dzirdes kultūras. Kaut arī runāto valodu var tulkot ASL (amerikāņu zīmju valoda), ASL ir pavisam cita valoda nekā runājamā angļu valoda.

Annas Vanderes Stelas fotoattēls vietnē Unsplash

Nedzirdīgo lietotāju uzņemšanas stratēģijas

Ko nedzirdības kultūras atšķirība nozīmē vietņu dizaineriem un uzņēmumu īpašniekiem? Tas nozīmē, ka tikai audio satura pārrakstīšana nav pietiekama, lai pilnībā sasniegtu nedzirdīgo auditoriju. Izmantojot parakstus un subtitrus, multivides pamatā esošais ziņojums var tikt izkropļots.

Paraksti un subtitri ir pozitīvs pirmais solis ceļā uz piekļuvi, tomēr svarīgi ir arī pārliecināties, vai jūsu saturs tiek tulkots ASL. Pārrakstīšana var ietvert pamatus, bet tulkojums palīdz precīzāk nodot jūsu ziņojumu.

Herods ierosina, lai iekļautu nedzirdīgo kopienu, vietņu īpašnieki vairāk uzmanības pievērš nedzirdībai kā kultūrai, nevis invaliditātei. Ēdiniet šo unikālo kultūru tāpat kā jūs, kura kultūru izmanto citā runājamā valodā, kuru nerunājat tekoši.

Ievērojot Herrod ieteikumus gan par plašsaziņas līdzekļiem, gan tīmekļa rakstīšanu, šīs stratēģijas palīdzēs padarīt jūsu vietni pieejamāku nedzirdīgo kopienai:

Multivide

  • Mēģinājums izmantot surdotulkus video tulkiem
  • Izmantojiet transkripciju un subtitrus kā rezerves kopiju vai kā galveno līdzekli, ja zīmju valodas tulki nav pieejami
  • Pēc vajadzības iekļaujiet skaņu efektu transkripciju

Rakstisks saturs

  • Izvairieties no sinonīmiem, slengiem un vārdu spēlēm, kas var sajaukt cilvēkus, kuru dzimtā valoda nav angļu valoda
  • Izmantojiet virsrakstus un apakšpozīcijas
  • Vispirms izsakiet savu viedokli, tad paskaidrojiet to
  • Izmantojiet īsu līniju garumu
  • Iekļaujiet sarakstus ar aizzīmēm
  • Izmantojiet aktīvu balsi
  • Sniedziet definīcijas vienkāršā izteiksmē

Vietnes dizains apmeklētājiem ar redzes traucējumiem

Attīstoties un paplašinoties tehnoloģijai, palīgtehnoloģija aug tikpat ātri. Mūsdienu programmatūra palīdz cilvēkiem ar redzes traucējumiem pārvietoties vietnēs, iepirkties tiešsaistē un pat lasīt un sastādīt īsziņas.

Jūs vai jūsu grafiskā dizaina komanda, iespējams, esat pavadījusi ļoti daudz laika, lai uzlabotu jūsu vietnes grafiku un izkārtojumu. Jūsu krāsu shēma, fontu izmantošana un attēlu iekļaušana visi veicina jūsu vietnes dzīvotspēju un līdz ar to arī tiešsaistes biznesu.

Bet vai esat apsvēris, ko apmeklētāji “redz”, kad viņi to nevar redzēt? Daudziem vietņu lietotājiem, kuriem ir redzes traucējumi, vietne bez atbilstošām naktsmītnēm ir bezjēdzīga. Lūk, kā modificēt savu vietni, lai tā aptvertu, nevis noraidītu apmeklētājus ar redzes traucējumiem.

Foto: DodgertonSkillhause, licencēts Morguefile

Stratēģijas redzes invalīdu uzņemšanai

Amerikas Neredzīgo fonds ierosina veikt dažādus pasākumus, lai apmierinātu auditoriju, kura nevar apskatīt standarta tīmekļa lapas. Iekļaujošai pieredzei šeit ir viņu ieteiktās stratēģijas, kā padarīt jūsu vietni pieejamu.

Marķējiet visus attēlus

Ideālā gadījumā jūs izmantosit alt = tagus neatkarīgi no tā, vai jūs plānojat pielāgot auditoriju ar redzes traucējumiem. Tomēr, ja jūs vēl neesat izmantojis šo ieradumu, attēla aprakstu izmantošana katra attēla alternatīvajā teksta laukā palīdz optimizēt jūsu lapu arī meklētājprogrammām..

Kad esat pievienojis alt = tagus katram attēlam, apskatiet savu vietni bez attēliem un pārbaudiet, vai jūsu aprakstiem ir jēga. Mērķis ir izveidot aprakstus, kas ir noderīgi cilvēkiem, kuri izmanto palīgtehnoloģiju, lai “lasītu” tīmekļa lapas.

Etiķetes lapas struktūra

Ja vietnes apmeklētāji izmanto palīgtehnoloģiju, šiem līdzekļiem joprojām ir ierobežojumi. Marķējot savas lapas struktūru, apmeklētāji zina, kur viņi atrodas jūsu lapā un uz ko viņi gatavojas noklikšķināt.

Atvieglojiet šo procesu, izmantojot ne tikai vizuālas norādes cilvēkiem, kuri tos var redzēt, bet arī vienkāršāku navigāciju iekļaujiet marķēšanu caur HTML. Jebkurai jūsu vietnes sadaļai, kas vizuāli izceļas ar uzsvaru, ir jāuztver etiķetes uzsvars tikai klausītājiem.

Izmantojiet Notīrīt saites

Daudzi jūsu vietnes apmeklētāji lasīs tikai saites tekstu, meklējot kaut ko specifisku. Dodiet apmeklētājiem, kuriem ir redzes traucējumi, iespēju bez saprašanas atrast saites jūsu vietnē.

Ierobežojiet dizaina elementus, kas nav HTML

Radošu vizuālo izrotājumu izmantošana neveicina visu mērķauditoriju, un tas var padarīt tiešsaistes pieredzi apmeklētājiem, kuri tos neredz. Apsveriet elementus, kas nav HTML jūsu vietnē, un to, vai tie ir patiešām nepieciešami. Ņemiet vērā arī to, ka daudzi lietotāji, kas nav vājredzīgi, var novērtēt arī tīrāku lapu.

Nika Karvounisa foto vietnē Unsplash

Vietnes dizains cilvēkiem ar kognitīviem traucējumiem

Kognitīvie traucējumi ietver dažādus apstākļus, piemēram, Dauna sindromu, traumatisku smadzeņu traumu (TBI), demenci, disleksiju un uzmanības deficīta traucējumus (ADD). Pat posttraumatiskā stresa traucējumi (PTSS) ir saistīti ar ilgtermiņa izziņas efektiem, ko rada psiholoģiskas traumas.

Nacionālais invaliditātes un izglītības pieejamības centrs (NCDAE) norāda, ka 14,3 miljoniem amerikāņu 15 un vairāk gadu vecumu ir garīga invaliditāte. Tajā pašā laikā vispārējā auditorija pieprasa pieejamu un atsaucīgu tiešsaistes pieredzi, un pieejamība pilda abus mērķus.

Stratēģijas apmeklētāju ar izziņas traucējumiem uzņemšanai

Trīs NCDAE galvenie ieteikumi ietver koncentrēšanos uz to, kā lietotāji mijiedarbojas ar vietni un cik vietne reaģē uz apmeklētāju vajadzībām. Parasti jūsu vietnei nevajadzētu prasīt no sabiedrības pārāk daudz darba. Jums drīzāk jācenšas panākt katra komponenta efektivitāti un lietderību.

Izmantojiet atvērtu dizainu

Kā atzīmē NCDAE, cilvēkiem ar mācīšanās traucējumiem var būt grūtības ar teksta un numuru apstrādi un navigāciju telpiskā nozīmē. Tāpēc skaidra un nepiesārņota dizaina izmantošana, kas izceļ svarīgas navigācijas funkcijas (izvēlnes un saites), palīdz samazināt stimulu skaitu tiešsaistes vidē..

Adreses lasāmība un lietojamība

Turklāt, runājot par lasāmību, kopijai jūsu vietnē vajadzētu būt adresētai vispārīgai auditorijai. Vairumā gadījumu tas nozīmē lasīšanas līmeni aptuveni astotajā klasē. Tāpēc, lai gan lasāmība ir apsvērums, pielāgojot savu vietni cilvēkiem ar zemu rakstītprasmi, jums jau no paša sākuma vajadzētu rakstīt uz zemas izpratnes līmeni.

Citas sagremojama satura veidošanas metodes, piemēram, virsrakstu un aizzīmju punktu izmantošana, vienas idejas izstrāde vienā rindkopā un līnijas garuma ierobežošana, kalpo auditorijai ar kognitīviem traucējumiem, kā arī vispārējai auditorijai..

Izvairieties no abrazīva audio un video

Visbeidzot, viens unikāls apsvērums cilvēkiem, kuri var ciest no trauksmes vai PTSS traucējumiem, ir video un audio izmantošana lapās, it īpaši, ja vietnes lietotājiem nav iespēju apturēt vai iziet no šīm funkcijām. Ja iespējams, izvairieties no ievada mūzikas vai videoklipiem, kas tiek automātiski atskaņoti un kas varētu pievilināt lietotājus no apsardzes.

Vietnes dizains lietotājiem ar autismu

Autisma apstākļi patiešām ietilpst kognitīvo traucējumu kategorijā, bet autisms vien iegūst savu kategoriju, ņemot vērā vispārējā stāvokļa atšķirības. Tā kā autisms svārstās no samērā vieglas līdz smagas pakāpes, dažādiem lietotājiem īpašās vajadzības var atšķirties.

Tomēr Nacionālā autistiskā biedrība iesaka dažus pamata soļus, lai pielāgotu lietotājus, kuriem var būt problēmas ar maņu un komunikāciju, kas abiem ir kopīgi ar visām autisma variācijām. Daudzi no šiem soļiem dod labumu tipiskai auditorijai, kā arī auditorijai ar citiem traucējumiem.

Nodrošināt maņu vajadzības

Daudzi cilvēki ar autismu mēdz izjust maņu izaicinājumus, saskaroties ar “aizņemtu” vidi. Turot vietni vienkāršā navigācijā, vienlaikus izvairoties no grafikas vai citu elementu pārvietošanas, tiek novērsta pārmērīga stimulēšana.

Padariet vietni konsekventu

Konsekvence un rutīna bieži palīdz autisma slimniekiem saglabāt ikdienas paradumus bez stresa. Tāpēc vietne ar atšķirīgu dizainu katrā lappusē jums var būt estētiski patīkama, taču tā, iespējams, sagādās stresu jūsu apmeklētājam ar autismu.

Izmantojiet taisnu valodu

Tāpat kā rakstīšana nedzirdīgiem cilvēkiem, arī satura rakstīšanai cilvēkiem ar autismu ir jāizvairās no metaforiskas valodas un vārdu spēles. Centieties neizmantot neviennozīmīgu valodu, ieskaitot vārdus ar vairākām nozīmēm vai sinonīmus, kuru nozīme nav skaidra.

Pieprasīt lietotāja pārbaudi

Ja iespējams, vietnes dizainā iesaistiet testēšanas procesā cilvēkus ar autismu. Pārliecinieties, ka jūs piedāvājat naktsmītnes cilvēkiem, kuri dodas uz jūsu atrašanās vietu, lai justos ērti savā vidē. Tas var ietvert iepriekšēju sagatavošanos vai vietas apmeklējumus pirms pārbaudes sākšanas, lai dalībnieki varētu pierast pie vietas.

LiaLeslie foto. Licencēta Morguefile

Vietnes pieejamības palielināšanas priekšrocības

Uzdevums var šķist biedējošs, ja jūsu vietne jau ir aktivizēta, taču, veicot pasākumus, lai panāktu labāku pieejamību, laika gaitā jūsu uzņēmums iegūs. Mūsdienu tehnoloģija ļauj vairāk cilvēku nekā jebkad agrāk aptvert un izmantot tīmekli.

Kopumā tas, ka jūsu vietne ir pieejama dažādām auditorijām, dod labumu vairāk nekā lietotājiem ar invaliditāti. Cilvēki ar ierobežotu tehnoloģiju pieredzi, cilvēki ar ierīcēm ar netipisku formatējumu vai ekrāna izmēriem, kā arī sabiedrība, kas vēlas ātru, vienkāršu un praktisku vietnes pieredzi, visi iegūs no piekļuves uzlabošanas (paturot prātā, ka jūsu vietnes ātrums ir atkarīgs arī no tā, pienācīgs tīmekļa mitināšanas pakalpojumu sniedzējs – mēs esam veikuši pārskatus par tīmekļa mitināšanu Kanādā, tīmekļa mitināšanas salīdzinājumu Austrālijā un pat Lielbritānijā).

Tā kā jūsu mērķa tirgū, iespējams, ir visu spēju cilvēki, nav iemesla ignorēt šīs īpašās grupas, veidojot un ieviešot jūsu vietni. Neliels papildu darbs tagad nozīmē lielāku atdevi vēlāk, kad cilvēki, kuri var viegli izmantot jūsu produktu vai pakalpojumu, dalās ar pārējo tiešsaistes kopienu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author