Як забезпечити доступність для кожної інтернет-аудиторії

Станом на 2012 рік, в Інтернеті було близько 7,6 мільйонів користувачів Інтернету з порушеннями слуху, які були активними в Інтернеті. 8,1 мільйона користувачів мали порушення зору, а 15,2 мільйона – когнітивні, психічні чи емоційні порушення. Завдяки такому спектру можливостей та унікальним потребам ви належним чином обслуговуєте всю аудиторію свого веб-сайту?

Contents

Чому має значення доступність??

Ви можете подумати, що оскільки ваш веб-сайт містить написаний текст, відеокліпи та чіткі параметри меню, ви зрозуміли, що стосується підтримки доступності для всіх користувачів. Однак понад 57 мільйонів американців мають інвалідність, що впливає на їх здатність орієнтуватися в Інтернеті. Плюс це лише одна країна на світовому ринку.

Щоб пристосувати цю “меншість” під час проектування, публікації та налаштування веб-сайту, важливо переглянути всі кути здібностей. З великим розмаїттям та відкритим розумінням розпочинається перша спроба Вашого бізнесу із охопленням клієнтів, перш ніж вони навіть здійснюють покупку..

Ваша аудиторія вже різноманітна, і всі користувачі мають різний досвід роботи з вашим сайтом. Люди, які глухі, взаємодіють із засобами масової інформації по-різному, ніж люди, які слухають. Люди з кольоровим сліпом реагуватимуть на зображення та текст інакше, ніж хтось, хто бачить кожен відтінок виразно. У населення, яке страждає від травматичної травми мозку, можуть виникнути емоції від зображень або відеоконтенту.

Між звуженням передбачуваної аудиторії, створенням маркетингових матеріалів відповідно до брендових повідомлень вашої компанії та створенням веб-сайту, який визнає культурні потреби вашого ринку, ви, ймовірно, не помітили сегмента відвідувачів, які живуть з обмеженими можливостями..

Доступність має значення як для вашої нижньої лінії, так і для відносин з вашими клієнтами. Пропонуючи розміщення веб-сайту, який враховує потреби інших людей, позиціонує вашу компанію як таку, яка усвідомлює різноманітність. Немає кращого способу показати клієнтам, що ви дбаєте про їхні потреби, ніж створити веб-сайт, який відповідає цим потребам.

Фото mantasmagorical Ліцензовано під Morguefile

Що означає доступність?

Визначення доступності охоплює здатність досягати або входити, можливість легко отримувати або використовувати, а також здатність розуміти чи оцінювати. Що стосується охоплення аудиторії з обмеженими можливостями, то полегшення навігації на веб-сайті – перший крок.

Для тих, хто має порушення зору, занадто багато тексту принесе лише розчарування. Для відвідувачів веб-сайту, що мають кольорові сліди, читання тексту, що відхиляється від стандартного чорно-білого, заробляє лише більш високі показники відмов.

Отже, як можна розмістити велику частину цієї унікальної меншини? Ми висвітлимо кроки, які ви можете вжити для створення свого веб-сайту на основі потреб ваших клієнтів, включаючи людей, які не чують слуху, людей із вадами зору, людей з аутизмом та людей з когнітивними вадами або порушеннями, наприклад посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). Деякі теми WordPress для бізнес-сайтів вже враховують наступне, але наразі вони рідкісні.

Дизайн веб-сайтів із глухотою розуму

У відповідь на добронамерені веб-дизайнери, які роблять загальні рекомендації для веб-сайтів, які обслуговують глухих відвідувачів, Ліза Херрод із A List Apart стверджує, що глухота – це більше, ніж «протилежність» сліпоти.

Хоча «глухий або сліпий» може здатися суттєвим контрастом, Геррод пояснює, що бути глухим – набагато складніше досвід, ніж розуміють багато людей, що чують. По-перше, існує різниця між глухою людиною та громадою глухих.

По суті, слово глухий (з малих букв «d») включає будь-яку людину, яка чудово чує. Однак слово “глухі” (з великої літери “D”) охоплює всю громаду та культуру глухоти, з якою ототожнюється багато глухих.

Замість підмножини категорії «інвалідність», глухота виступає сама по собі як окрема культура, ніж культура слухань. Хоча розмовна мова може перекладати на ASL (американська мова жестів), ASL – це зовсім інша мова, ніж розмовна англійська.

Фото Анни Вандер Стель на знімку

Стратегії для привітання глухих

Що означає культурне відмінність глухоти для дизайнерів веб-сайтів та власників бізнесу? Це означає, що просто транскрибувати аудіо-вміст недостатньо, щоб повністю охопити глуху аудиторію. За титрами та субтитрами, основне повідомлення медіа може перекручуватися.

Хоча підписи та субтитри є позитивним першим кроком до доступності, але також важливим є забезпечення того, що ваш вміст перекладається на ASL. Транскрибування може охоплювати основи, але переклад допомагає доставити ваше повідомлення більш точно.

Геррод пропонує, щоб прийняти спільноту глухих, власники веб-сайтів зосереджуються на глухоті як культурі, а не на інвалідності. Обробляйте цю унікальну культуру так само, як і культуру, яка використовує іншу розмовну мову, якою ви не розмовляєте вільно.

Дотримуючись порад Herrod щодо медіа та веб-написання, наступні стратегії допоможуть зробити ваш веб-сайт більш доступним для громади глухих:

Мультимедіа

  • Спроба використовувати інтерпретатори мови жестів для відеомедіа
  • Використовуйте транскрипцію та субтитри як резервне копіювання або як основний засіб, якщо перекладачів мови жестів немає
  • Включіть транскрипцію звукових ефектів, якщо це доречно

Письмовий зміст

  • Уникайте синонімів, сленгу та гри слів, які можуть бентежити людей, мова яких першою не є англійською
  • Використовуйте заголовки та підзаголовки
  • Спершу сформулюйте свою думку, а потім поясніть це
  • Використовуйте короткі довжини ліній
  • Включити марковані списки
  • Зайняти активний голос
  • Дайте визначення простими словами

Дизайн веб-сайтів для відвідувачів із вадами зору

З розвитком і розширенням технології, допоміжні технології ростуть так само швидко. Сучасне програмне забезпечення допомагає людям з вадами зору орієнтуватися на веб-сайтах, робити покупки в Інтернеті та навіть читати та писати текстові повідомлення.

Ви або ваша команда з графічного дизайну, ймовірно, витратили величезну кількість часу на відточування графіки та верстки вашого веб-сайту. Ваша кольорова схема, використання шрифту та включення зображень сприяють життєздатності вашого веб-сайту, а отже, і вашого онлайн-бізнесу.

Але ви думали, що відвідувачі бачать, коли вони не бачать? Для багатьох користувачів веб-сайтів, які мають порушення зору, веб-сайт без відповідних приміщень марний. Ось як змінити веб-сайт, щоб він охоплював, а не відхиляв відвідувачів із вадами зору.

Фото DodgertonSkillhause Ліцензовано під Morguefile

Стратегії прийому відвідувачів з вадами зору

Американський фонд для сліпих пропонує вжити різноманітних заходів для задоволення аудиторії, яка не може переглядати стандартні веб-сторінки. Для інклюзивного досвіду, ось їх запропоновані стратегії, щоб зробити ваш сайт доступним.

Позначте всі зображення

В ідеалі ви будете використовувати alt = теги, незалежно від того, чи прагнете ви розмістити аудиторію з вадами зору чи ні. Однак, якщо ви ще не прийняли цю звичку, використання описів зображень у альтернативному текстовому полі на кожному зображенні також допомагає оптимізувати вашу сторінку для пошукових систем..

Щойно ви додали теги alt = для кожного зображення, перегляньте веб-сайт без зображень і подивіться, чи мають сенс ваші описи. Метою є створення описів, які корисні людям, які використовують допоміжну технологію для «читання» веб-сторінок.

Структура сторінки мітки

Якщо відвідувачі веб-сайтів використовують допоміжну технологію, існують обмеження щодо використання цих засобів. Позначення структури вашої сторінки дозволяє відвідувачам знати, де вони перебувають на вашій сторінці та що вони збираються натиснути.

Спростіть цей процес, використовуючи не лише візуальні підказки для людей, які можуть їх бачити, але також включити маркування за допомогою HTML для більш простої навігації. Будь-який розділ вашого веб-сайту, який візуально відрізняється від акценту, повинен наголошувати наголос для відвідувачів, які мають лише слуховий характер.

Використовуйте чіткі посилання

Багато відвідувачів вашого веб-сайту читатимуть лише текст посилання, шукаючи щось конкретне. Дайте відвідувачам, які мають порушення зору, можливість знаходити посилання на вашому веб-сайті без будь-яких здогадів.

Обмежте елементи дизайну, що не містять HTML

Використання творчих візуальних прикрас не допомагає всім аудиторіям і може заплутати Інтернет-досвід для відвідувачів, які їх не бачать. Розгляньте елементи, що не містять HTML, на вашому веб-сайті та чи справді вони потрібні. Також врахуйте, що багато користувачів, які не мають зору, можуть також оцінити більш чисту сторінку.

Фото Ніка Карвуніса на знімку

Дизайн веб-сайтів для людей з когнітивними вадами

Когнітивні вади включають різноманітні стани, такі як синдром Дауна, травма головного мозку (ТБІ), деменція, дислексія та розлад дефіциту уваги (ADD). Навіть посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) передбачає тривалий пізнавальний вплив, спричинений психологічною травмою.

Національний центр з обмежених можливостей та доступу до освіти (NCDAE) зазначає, що 14,3 мільйона американців, старших 15 років, мають психічну ваду. У той же час основні аудиторії вимагають доступного та чуйного досвіду в Інтернеті, а доступність відповідає обом цілям.

Стратегії прийому відвідувачів з когнітивними вадами

Три основні пропозиції NCDAE включають фокусування на тому, як користувачі взаємодіють із веб-сайтом та наскільки реагує сайт на потреби відвідувачів. Взагалі ваш веб-сайт не повинен вимагати занадто багато роботи від громадськості. Скоріше, вам слід прагнути до ефективності та результативності кожного компонента.

Використовуйте відкритий дизайн

Як зазначає NCDAE, люди з обмеженими можливостями навчання можуть мати проблеми з обробкою тексту та цифр та навігацією в просторовому сенсі. Тому використання чіткого та безладного дизайну, що виділяє важливі навігаційні функції (меню та посилання), допомагає зменшити кількість подразників в онлайн-середовищі.

Читання адрес та зручність використання

Крім того, що стосується читабельності, копія на вашому веб-сайті має стосуватися загальної аудиторії. У більшості випадків це означає рівень читання приблизно у восьмому класі. Тому, хоча читабельність – це врахування під час коригування вашого веб-сайту для людей з низькою грамотністю, ви з самого початку повинні писати до низького рівня розуміння..

Інші методи створення засвоюваного контенту, такі як використання заголовків і пунктів відмітки, розробка однієї ідеї на абзац і обмеження довжини рядка – усі вони обслуговують аудиторію з когнітивними вадами, а також вони обслуговують загальну аудиторію.

Уникайте абразивного аудіо та відео

Нарешті, однією унікальною увагою для людей, які можуть страждати від тривоги чи ПТСР, є використання відео та аудіо на сторінках, особливо якщо користувачі сайту не можуть призупинити або вийти з цих функцій. Якщо можливо, уникайте вступної музики чи відеозаписів, які автоматично відтворюються та можуть охопити користувачів поза охороною.

Дизайн веб-сайтів для користувачів з аутизмом

Умови аутизму підпадають під категорію когнітивних вад, але тільки аутизм заробляє власну категорію завдяки різниці, наявних у загальному стані. Оскільки аутизм коливається від відносно легкого до важкого, специфічні потреби можуть відрізнятися для різних користувачів.

Однак Національне аутистичне товариство рекомендує виконати кілька основних кроків, щоб прийняти користувачів, у яких можуть виникнути сенсорні та комунікаційні проблеми, обидва є спільними для всіх варіантів аутизму. Багато з цих кроків приносять користь як типовій аудиторії, так і аудиторії з іншими обмеженнями.

Пристосування сенсорних потреб

Багато людей з аутизмом, як правило, відчувають сенсорні проблеми, коли стикаються з “зайнятими” середовищами. Зберігання веб-сайту простими посібниками для навігації, уникаючи переміщення графіки чи інших елементів, дозволяє уникнути перенапруження.

Зробіть веб-сайт послідовним

Послідовність і рутинність часто допомагають людям з аутизмом підтримувати свої щоденні звички без стресу. Таким чином, веб-сайт із характерним дизайном на кожній сторінці може бути естетично приємним для вас, але це, ймовірно, буде важким для вашого відвідувача з аутизмом.

Використовуйте пряму мову

Як і писання для людей з глухими, написання вмісту для людей з аутизмом також вимагає уникати метафоричної мови та ігор. Намагайтеся не використовувати неоднозначну мову, включаючи слова з численними значеннями або синоніми, значення яких незрозуміле.

Запросити тестування користувача

Якщо можливо, залучайте людей до аутизму до процесу тестування під час проектування свого веб-сайту. Переконайтесь, що ви пропонуєте житло для людей, які подорожують до вашого місця, щоб відчувати себе комфортно в їх оточенні. Це може включати заздалегідь підготовку або відвідування місця перед початком тестування, щоб ваші учасники могли звикнути до місця.

Фото LiaLeslie Ліцензовано під Morguefile

Переваги підвищення доступності веб-сайтів

Це завдання може здатися страшним, якщо ваш веб-сайт вже активний, але вжиття заходів щодо більшої доступності принесе користь вашій компанії з часом. Сьогоднішня технологія дозволяє більше людей, ніж будь-коли, використовувати та використовувати Інтернет.

Загалом, забезпечення вашого веб-сайту доступним для різних аудиторій приносить більше переваг, ніж тим користувачам, які мають інвалідність. Люди з обмеженим технологічним досвідом, люди, які мають пристрої з нетиповим форматуванням або розмірами екрана, та громадськість, яка бажає швидкого, простого та доступного досвіду роботи на веб-сайті, усі виграють від збільшення доступності (маючи на увазі, що швидкість вашого веб-сайту також залежить від наявності гідний провайдер веб-хостингу – ми зробили огляди веб-хостингу для Канади, порівняння веб-хостингу для Австралії та навіть Великобританії).

Оскільки ваш цільовий ринок, ймовірно, включає людей усіх здібностей, немає причин не помічати ці конкретні групи при розробці та впровадженні вашого веб-сайту. Трохи додаткової роботи тепер означає більш високу віддачу пізніше, коли люди, які легко можуть використовувати ваш продукт чи послугу, діляться з рештою онлайн-спільноти.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author