En İyi 7 Ucuz Web Hosting Hizmeti (2020 Değerlendirme) | Hosting Gerçekleri

ucuz web hosting

Ucuz bir web barındırma sağlayıcısı bulmak kolay bir iş değildir.

Neden?

Birçok popüler web barındırma şirketleri genellikle düşük tanıtım fiyatları ile yeni müşteriler çekmek endüstri standardı fiyatlandırma stratejileri kullanın.

Ancak araştırmamıza göre, yenileme maliyetleri genellikle 2x ila 3x daha yüksektir. Ucuz bir ev sahibi ile kaydolmadan önce, yenileme fiyatlarının yanı sıra özelliklerini kontrol etmek de önemlidir..

Bazen minimum depolama alanı ile sınırlı, yeterli bant genişliği yok veya SSL yok.

Çoğu web sunucusu bir alan adı ve SSL ücretsiz (en az bir yıl) atarsa ​​da, bazıları.

Aşağıda en ucuz 7 web barındırma sağlayıcısını bulabilirsiniz (son kontrol edilen Aralık 2019):

1. Bluehost 2,75 $ / aylık (36 ay) | $ 7.99 yeniliyor

Bluehost

 • Çalışma süresi:% 99,99 (ayrıntılı çalışma süresine bakın)
 • Yükleme süresi: 380 ms (ayrıntılı yükleme süresine bakın)
 • Özellikler: ücretsiz e-posta hesapları, SSL dahil
 • Para iadesi: 30 gün garanti

Bluehost şu anda 2 milyondan fazla web sitesine ev sahipliği yapıyor. Onlar açık ara en popüler, ucuz, paylaşılan barındırma seçenekleri – bir nedenle. Çeşitli popüler web yöneticileri ve blogcular tarafından iyi kullanılır (ve önerilir).

İncelediğimiz 31 ana bilgisayardan Bluehost’un son 24 aylık çalışma süresi gördüğümüz en iyisi oldu – % 99.99 (yalnızca 2 saatlik kesinti süresi ile). Güvenilir performanslarına ek olarak, ortalama hızları da daha hızlıdır – 380 ms (SiteGround (681 ms) veya DreamHost (654 ms) gibi benzer şekilde fiyatlandırılan diğer web barındırıcılarıyla karşılaştırıldığında hızlıdır).

Bluehost ayrıca genel web hosting incelememizde ilk 1 sırada yer alan web sunucumuzdur. Çoğunlukla mükemmel ve güvenilir performansları ve 7/24/365 tüm müşterilerine canlı sohbet sayesinde.

Tüm planlar 1 yıl boyunca ücretsiz bir alan adı, farklı web sitesi oluşturucular için tek tıklamayla kurulumlar ve WordPress içerir.

Tekliflerindeki en büyük dezavantaj, en ucuz planın (2,75 $ / aylık) 36 aylık bir taahhütle gelmesidir. Hizmetlerini 12 aydan daha kısa bir süre kullanmaya karar verirseniz, aylık 4,95 ABD doları ödemeniz gerekir. SSL ücretsiz olarak dahildir. En ucuz “temel” plan, 50 GB depolama alanı, 5 e-posta hesabı ve ölçülmemiş bant genişliği ile birlikte gelir. Bluehost ilk kayıt döneminden sonra ayda 7,99 $ ile yenileniyor.


Veya incelemenin tamamını Bluehost’ta okuyun

2. Hostinger 0,99 $ / aylık (48 ay) | $ 2.15 yenilendi

Hostinger

 • Çalışma süresi:% 99,95 (ayrıntılı çalışma süresine bakın)
 • Yükleme süresi: 363 ms (ayrıntılı yükleme süresine bakın)
 • Özellikler: SSL, 1 yıl boyunca ücretsiz alan adı, sınırsız depolama alanı
 • Para iadesi: 30 gün garanti

Hostinger, bugüne kadar incelediğimiz en ucuz web barındırma şirketidir.

Genellikle, çok uygun fiyatlı barındırma sağlayıcıları ya yavaş, güvenilmez veya neredeyse hiç müşteri desteği olmadan.

Neyse ki, Hostinger tam tersi. Son 23 ayda, çalışma süreleri % 99,95.

Dahası, ortalama yükleme süresine sahip en hızlı web barındırıcıları arasındadır 363 ms (sadece biraz daha pahalı olan A2 Hosting ve MDDHosting tarafından dövüldü).

Ayrıca canlı sohbet yoluyla 7/24 hızlı müşteri desteği sunarlar..

Düşük fiyatlar, mükemmel yükleme süreleri ve güvenilir çalışma süresi – onları harika bir ucuz web barındırma seçeneği yapan şeydir.

En ucuz planlarına kaydolursanız, yalnızca size 0,99 $ / mo tutar. Bu “neredeyse” ömür boyu barındırma için toplam sadece 47.52 $ yapar – fena değil. Hostinger’ın en ucuz planı, ilk kayıt döneminden sonra ayda 2,15 ABD doları olarak yenilenir.

Bu “Tek Paylaşımlı Barındırma” planı 1 web sitesi, 1 e-posta hesabı, 100 GB bant genişliği (çok sayıda ziyaretçiyi işleyebilir) ve sınırsız depolama alanı içerir.


Veya incelemenin tamamını Hostinger’da okuyun

3. DreamHost 2,59 $ / aylık (36 ay) | Yenileme: 2.59 $ | Aydan Aya Plan: 4,95 $ / aylık

dreamhost

 • Çalışma zamanı: 99.94% (ayrıntılı çalışma süresine bakın)
 • Yükleme süresi: 654 ms (ayrıntılı yükleme süresine bakın)
 • Özellikler: SSL dahil, sınırsız trafik
 • Para iadesi: 97 gün garanti

DreamHost, etkileyici para iade garantisi nedeniyle anında web barındırıcıları arasında öne çıkıyor: paranızı geri istemeniz için size 97 güne kadar izin verdikleri hizmetleri hakkında çok güveniyorlar (endüstri standardı 30 gündür).

DreamHost’un son 24 aylık çalışma süresi % 99.94 – bu hiç fena değil. Yükleme süreleri vardır. 654 ms. Bu çok yavaş olmasa da, en iyi üç seçimle daha iyi yükleme süresi elde edersiniz.

Ancak DreamHost ücretsiz e-posta hesapları sunmaz. Bluehost 5 e-posta hesabı ve A2 Hosting 25 teklif ederken, DreamHost ile aylık e-posta hesabı başına 1,67 $ ödemek zorundasınız..

Etkileyici bir para iade garantisi (97 gün) olmasının yanı sıra, DreamHost oldukça dikkat çekici özellikler sunar: 1 yıl boyunca ücretsiz alan adı (15,99 ABD doları olarak yenilenir), ölçülmemiş bant genişliği, 50 GB SSD depolama alanı, WP web sitesi oluşturucu, ücretsiz SSL ve 1 kişilik destek web sitesi – hepsi aynı fiyata yenilenen en ucuz planında 2,59 $ / ay.


Veya incelemenin tamamını DreamHost’ta okuyun

4. HostGator 2,75 $ / aylık (36 ay) | Yenileme $ 6.95

hostgator dinc paylaştı

 • Çalışma süresi:% 99,99 (ayrıntılı çalışma süresine bakın)
 • Yükleme süresi: 1113 ms (ayrıntılı yükleme süresine bakın)
 • Özellikler: ücretsiz e-posta hesapları, SSL dahil
 • Para iadesi: 45 gün garanti

Hostgator, şüphesiz, bugün en büyük ve en popüler web markalarından biridir. Etkileyici 10 milyondan fazla alan adına ev sahipliği yapıyorlar ve 19 yıldır sektörde. Yenmek zor!

Bununla birlikte, Hostgator’ın paylaşılan barındırma performansı hakkında karışık duygular yaşadık. 

Hız söz konusu olduğunda oldukça kötü performans gösteriyorlar: 1.113 ms İncelediğimiz ucuz web sunucularının en yavaşını yapar (Hostinger ve Bluehost en az iki kat daha hızlıdır ve A2 Hosting üç kat daha hızlıdır). SSD depolama alanı eksikliği buna yardımcı olmaz. Hostgator’ın 24 aylık çalışma süresi oldukça etkileyici % 99.99, rağmen. Bluehost’tan sonra bu listede en iyi ikinci çalışma süresine sahipler. Bu, hizmetlerinin güvenilirliği hakkında bir miktar güvence verir.

Hostgator’ın en ucuz planı aylık 2.75 $ ‘dır ancak 36 aylık bir taahhüt gerektirir. Bunun için sınırsız bant genişliği ve depolama alanı, 1 yıllık ücretsiz alan adı, anında yedeklemeler, ücretsiz SSL ve Google ve Bing için 100 ABD doları tutarında reklam kredisi elde edersiniz. Hostgator, ilk 36 aylık dönem sona erdikten sonra 6,95 $ / aylık olarak yenileniyor.


Veya HostGator’daki tüm incelememizi okuyun

5. A2 Hosting $ 2.96 / ay (12 ay) | $ 8.99 yeniliyor

a2 hosting ana sayfası

 • Çalışma süresi:% 99,93 (ayrıntılı çalışma süresine bakın)
 • Yükleme süresi: 320 ms (ayrıntılı yükleme süresine bakın)
 • Özellikler: ücretsiz e-posta hesapları, SSL dahil
 • Para iade: İstediğiniz zaman para iade garantisi

A2 Hosting, bugüne kadar test ettiğimiz en hızlı paylaşılan barındırma sağlayıcısıdır.

Ortalama yükleme süresi ile 320 ms, A2 Hosting, incelediğimiz en hızlı web barındırıcılarından biridir ve yıllardır bu şekilde olmuştur. İncelediğimiz web sunucuları arasında hız için mükemmel bir puan alan tek web barındırıcısıdır..

Yavaş olmanın hem trafiğe hem de dönüşümlere zarar verebileceği bir dünyada, hızdan gurur duyan web sunucuları bunun için bir prim ücreti alıyor – veya A2 Hosting’in en ucuz planı için ücret aldığı en az 2,96 $ / mo’dan çok daha fazla.

A2 Hosting’in çalışma süresi çok etkileyici değil. Onlar bir 99.93% son 24 aydır çalışma süresi oldukça zayıf.

Ayrıca en ucuz planlarında 1 web sitesiyle sınırlandırıldınız; Bu, sundukları şaşırtıcı özelliklerin bazılarının keyfini çıkarmayı zorlaştırır. Daha fazla site istiyorsanız, “Turbo sunucularına” yükseltmeniz gerekir. Bu 20 kata kadar daha yüksek hız vaat ederken, 24/36 aylık bir taahhüt için 7 $ / ay daha pahalıya mal oluyor.

A2 Hosting’in en ucuz planı, sınırsız SSD depolama alanı, sınırsız bant genişliği, ücretsiz SSL, 25 e-posta hesabı, bir site oluşturucu ve tek tıklamayla WordPress kurulumu ile geliyor. Ayrıca 1 yıl boyunca ücretsiz bir alan adı alırsınız. A2 Hosting, ilk kayıt döneminden sonra ayda 8,99 ABD doları ile yenileniyor.

En ucuz fiyatı almak için, ödeme sayfasında “HOSTINGFACTS” kuponunu kullanın.


Veya A2 Hosting hakkındaki tam incelememizi okuyun

6. GreenGeeks $ 2.95 / ay (36 ay) | Yenileme: 9,95 $

GreenGeeks ana sayfası

 • Çalışma süresi:% 99,96 (ayrıntılı çalışma süresine bakın)
 • Yükleme süresi: 453 ms (ayrıntılı yükleme süresine bakın)
 • Özellikler: ücretsiz e-posta hesapları, SSL dahil
 • Para iadesi: 30 gün garanti

GreenGeeks’in çevre dostu olmaya odaklanması onları bazı kullanıcılara sevdirebilir, ancak diğer ucuz web sunucularına kıyasla nasıl birikir??

GreenGeeks, Hostinger (363 ms), Bluehost (380 ms) veya A2 Hosting (320 ms) kadar hızlı değildir, ancak yükleme süreleri 453 ms etkileyici ve % 99.96 çalışma süresi de fena değil. Siteniz kapanırsa, canlı sohbet yoluyla (oldukça güvenilir olduğunu tespit ettik) 7/24 müşteri desteğinden yararlandığınızı da belirtmek gerekir..

GreenGeeks, en ucuz planlarındaki bazı özellikler (sınırsız depolama alanı ve e-posta gibi) söz konusu olduğunda oldukça cömert olsa da, bu planı yalnızca 1 web sitesiyle kullanabileceğinizi belirtmek isteriz..

En ucuz planları, aylık 36 aylık bir taahhütle birlikte 2.95 $ / ay. Bunun için sınırsız SSD depolama alanı, sınırsız bant genişliği, sınırsız e-posta, ücretsiz bir web sitesi oluşturucu ve 1 yıl boyunca ücretsiz bir alan adı alırsınız (13,95 $ ‘dan yenilenir). Ayrıca ücretsiz SSL alırsınız. İlk 36 aylık kayıt süresi sona erdiğinde, GreenGeeks aylık 9,95 dolar.


Veya incelemenin tamamını GreenGeeks’te okuyun

7. iPage 1,99 $ / aylık (36 ay) | Yenileme: 7,99 $

Ipage

 • Çalışma zamanı: 99.97% (ayrıntılı çalışma süresine bakın)
 • Yükleme süresi: 759 ms (ayrıntılı yükleme süresine bakın)
 • Özellikler: ücretsiz e-posta hesapları, SSL dahil
 • Para iadesi: 30 gün garanti

1.99 $ / ay, iPage’in teklif ucuz web hosting kadarıyla en iyi biri gibi görünüyor – özellikle bizim en iyi seçim sonra (Hostinger) sonra en ucuz gibi görünüyor çünkü.

Ancak aldanmayın. 

İPage’in süper ucuz fiyatlandırmasını yalnızca 36 aylık bir taahhütte bulunduğunuzda alırsınız. Daha da önemlisi, ilk 36 aylık kayıt süresi sona erdiğinde, iPage’in ucuz paylaşımlı barındırma fiyatı anında 7,99 ABD doları / ay.

Bununla birlikte, iPage’in etkileyici bir % 99,97 24 aydan fazla çalışma süresi ve canlı sohbet dahil çeşitli yollarla 7/24 güvenilir müşteri desteği sunar.

Ancak iPage SSD depolama alanı sunmuyor. Yükleme süresi ile 759 ms, onlar da biz inceledik en ucuz web ana ikinci yavaş.

1 yıl boyunca ücretsiz alan adı (14,99 $ ile yenilenir), ücretsiz SSL, sınırsız depolama alanı ve neredeyse sınırsız bant genişliği iPage’in ucuz barındırma özellikleriyle elde ettiğiniz özelliklerden bazılarıdır. En ucuz ana makinelerin 1 web sitesi sınırı olsa da, iPage sınırsız web sitesi barındırmanıza izin verir.


Veya iPage’deki tüm incelememizi okuyun

Özetlemek için:

Büyük bir bütçeniz olmadığı için, düşük kaliteli bir web barındırıcısına razı olmanız gerektiği anlamına gelmez.

Piyasada uygun fiyat ve kalite arasında mükemmel dengeyi sağlayan düzinelerce seçenek var. Biraz araştırma yaparak, ihtiyaçlarınıza uygun bir sağlayıcıyı kolayca bulabilirsiniz ve Senin bütçen.

 1. Bluehost: $ 2.75 / ay [kullanımı kolay, güvenilir]
 2. Ana bilgisayar: 0.99 $ / ay [en kaliteli web barındırma]
 3. DreamHost: ayda 2,59 ABD doları [aydan aya ödeme yeteneği]
 4. Paylaşılan HostGator: 2,75 $ / ay
 5. A2 Barındırma: $ 2.96 / ay [en hızlı ucuz web barındırma]
 6. GreenGeeks: $ 2.95 / ay
 7. iPage: 1,99 ABD doları / ay

P.S.. Yenileme fiyatlarının daha yüksek olduğundan emin olun. Bu listedeki hiç kimse kayıt fiyatıyla aynı yenileme fiyatına sahip değil.

Hangi ucuz hosting sağlayıcılarını kullandınız? Bunlardan herhangi birini tavsiye eder misiniz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Ayrıca daha ucuz ana bilgisayarları test edebilir ve deneyebiliriz, bu nedenle önerilerinizi bize gönderin :).

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author