2020 İçin En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Alanı

Bulut depolama vektör görüntüÜcretsiz öğle yemeği diye bir şey yoktur, söyleyeceği gibi…

Ama orada Hangi ücretsiz örnekleri, nereye bakacağınızı biliyorsanız. Ve söz konusu en iyi ücretsiz bulut depolama hizmeti, onları hemen hemen her yerde bulabilirsiniz.

Bugünün en iyi bulut depolama sağlayıcıları, deneme süreniz bittikten sonra sadık ve ödeme yapan bir müşteri olmaya dönüşeceğiniz umuduyla size tamamen ücretsiz bir miktar bulut depolama alanı sunmaktan daha fazlasını sunmaktadır..

“Ücretsiz” Denemelerin Gerçeği

Dahası, bu ücretsiz denemelerin birçoğu gerçekten faydalıdır ve müşteri üzerinde tam olarak alacağınız neredeyse tüm özellikleri “test sürüşü” yapmanıza olanak tanır … Ancak, ücretsiz bulut depolama seçeneklerinin çoğunun, ister deneme sürümü ister Aksi takdirde, dosyalarını depolayan ve yükleyen birkaç müşterinin bulunduğu herhangi bir işletme de dahil olmak üzere çoğu işletme için yeterli alana sahip olmayın.

Bununla birlikte, kişisel kullanım için yeterli olabilirler ve belirtildiği gibi, hizmet ve kullanıcı arayüzü için bir fikir edinmeye çalışmaya değer.

2020’de en iyi Ücretsiz Bulut Depolama Hizmetleri

Hizmetleri değerlendirirken, birincil değerlendirme faktörünüz olarak ücretsiz olarak aldığınız toplam depolama alanına baktık (burada bulunan tüm seçeneklerin Kilitli sızdırmaz güvenlik açısından).

Ayrıca, ücretsiz olarak verilen spesifikasyonlara neredeyse önem verdik. Özelliklerin yanı sıra, hangi paketin en iyi ücretsiz hizmet olduğunu belirlemede önemli bir rol oynayan kullanıcı deneyimini de dikkate aldık.

Her hizmetin kendine özgü en yüksek ve en düşük değerleri vardır, bu nedenle listemiz gerçekten objektif değildir. Listeyi bir araya getirirken birçok şeye odaklandık, bu nedenle, her bir hizmeti, ilerledikçe genişleteceğiz. Bu şekilde, nihayet bir tane almaya karar verdiğinizde ömür boyu aboneliğe değer olan birini seçebileceksiniz..

İşte, 2020’deki en iyi ücretsiz bulut depolama seçenekleri listemiz:

1. Google Drive: Hükümdarlık Şampiyonu

Temel Özellikler
 • Google hesabı
 • Gerekli Yükseltme Yok
 • Yükseltilmiş Planlar Değerlidir

Artıları

 15 GB ücretsiz depolama alanı kullanabilirsiniz
Google Dokümanlar’ı ücretsiz olarak da kullanabilirsiniz
 Google yazılım teklifleri üçüncü taraf uygulamaları bedava

EKSİLERİ

 Dosyalar yönetilen şifreleme ile gelir
Olası gizlilik sorunları var
Linux istemcisi yok

Google Drive, bir Google hesabına kaydolduğunuz andan itibaren size 15 GB ücretsiz depolama alanı sunar. Android veya Gmail kullanan herkes bunu otomatik olarak alır.

Alanı gelen kutunuzla ve Google Fotoğraflar’la paylaşmanız gerekse de, ücretli bir programın yükseltilmesine gerek yoktur..

Yeni sürüme geçmeniz gerektiğinde Google, 100 GB’lık bir seçenek sunarak plakaya yükseldi. Ayda 2 ABD doları karşılığında, 100 GB’a sahip olabilirsiniz. 100 GB’tan daha fazla veri istiyorsanız Google Drive biraz pahalı oluyor.

Google Drive, ücretli bir abone olarak aldığınız ücretsiz hizmetle size her şeyi sunar. Bu, Google Dokümanlar’dan ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca Google Drive’ın devasa yazılım ekosistemini aşağıdakilerle birlikte kullanacaksınız: harika üçüncü taraf uygulamaları ve entegrasyonları, hiçbir ek ücret ödemeden.

Google Drive’da dosya tutmanın dezavantajı, platformun dosyalarınızı taramasıyla bilinmesidir Bu büyük bir gizlilik endişesi. Google’ın tarayıcıları sizi virüslerden, spam gönderen ve tehlikeli içerikten korur; aksi takdirde normal bir dosya tehlikeli olarak işaretlendikten sonra karantinaya alınır ve bozulursa kötü olabilir. Ancak, ilgili ürünleri kullanıcılara tanıtmak için içeriği de analiz ederler, ki bu ciddi bir gizlilik istilası, en azından gözlerimde.

Bu sizi rahatsız eden bir şeyse, Google Drive istediğiniz her şeyi sunsa bile başka bir ücretsiz bulut depolama seçeneğini tercih etmekten daha iyidir..

Bir diğer olumsuz nokta ise Google Drive’ın bir yönlendirme seçeneği sunmamasıdır. Bu, ödemeye karar vermediğiniz sürece yalnızca 15 GB’a sahip olduğunuz anlamına gelir. Durum böyleyse, özelliklerin ücretli Google Drive kullanıcıları için aynı olduğunu düşünürsek, ücretsiz Google Drive’ı korumanızı ve zaten sahip olduğunuz 15 GB’a eklemek için başka bir program kullanmanızı öneririz.

# 2 pCloud: En İyi Bulut Depolama Şifrelemesi

Temel Özellikler
 • 2GB Depolama Başlatma
 • Rahat Kullanıcı Deneyimi
 • Multimedya

Artıları

 10 GB ücretsiz depolama alanı kullanabilirsiniz
Paket iyi bir kullanıcı deneyimi sunuyor
 Ayrıca, oynatma listesi oluşturma özelliği ile video ve ses oynatmayı da kullanabilirsiniz.

EKSİLERİ

 Sıfır bilgi daha maliyetlidir
Daha az paylaşım özelliği elde edersiniz

pCloud, kullanıcılara sadece bir hesaba kaydolarak 2 GB’lık ücretsiz bulut depolama alanı ile başlayan depolama planları sunar.

Bu bir iyi anlaşma standart olan depolama alanı nedeniyle değil, özellik kümesi giriş düzeyi ücretli planlarıyla eşit olduğu için. Ayrıca, diğer sağlayıcılar gibi, diğer insanları platforma yönlendirmek gibi bazı basit görevleri üstlenerek – 8 GB değerinde ek alan elde edebilirsiniz..

Ücretsiz bir pCloud hizmetine sahip olmak iki önemli özelliğe sahip değildir: bağlantı paylaşımı için şifreler ve son kullanma tarihleri. Bir sorunu önlemek için 500 GB veya 2 TB pakete geçmeniz gerekir. Bunların her ikisi de şu anda piyasada bulunanlara kıyasla makul fiyatlı olsa da, bu büyük bir dezavantaj ücretsiz hesap bu özellikleri sağlamadığında.

Eksik özelliklerin yanı sıra, ücretsiz üyeler için pCloud hizmeti hala öne çıkıyor. Dahili ses ve video oynatıcısından etkilendim – esas olarak müziğinizi akışla izlemenize ve filmleri buluttan izlemenize izin veriyor – pCloud hesabının HD akışını yönetebilmesinin kullanışlı özelliği.

Bulut depolama giderleri gerçekten zamanla artıyor. Her ay ödemek can sıkıcı. Fiziksel bir sabit disk için bir kerelik ücret ödemenin daha iyi bir ekonomik seçim olduğu nokta.

Neyse ki, pCloud bulut depolama alanları için tek seferlik bir ücret ödemenizi sağlar. 500 GB’lık paketlerini sonsuza kadar 175 dolara alabilirsiniz. Bu, ömür boyu çalışması garantili bir sabit sürücünüz olduğu anlamına gelir. 10 yıl boyunca kullanırsanız, aylık yaklaşık 1,50 ABD doları depolama maliyetine bakacaksınız..

Ben dahil birçok insan pCloud sıfır bilgi güvenlik hizmetlerini sever. Üzücü yanı, pCloud Premium hesabınız olsa bile sıfır bilgi deneyiminin tadını çıkarmamanızdır. Sonuçta pCloud Crypto için daha fazla ödeme yapmanız gerekiyor. Yine de, ücretsiz bir hizmet olarak, Premium için para vermeye gerek kalmadan Crypto’ya kaydolabilirsiniz..

Harika kullanıcı deneyimi ve bol miktarda ücretsiz depolama alanı ile birkaç küçük dezavantaja rağmen, pCloud listemizin en üst sıralarında.

# 3 MediaFire: Tonlarca Özgürlük

Temel Özellikler
 • Başlangıçta 10 GB Depolama
 • Ucuz ve Güvenilir
 • Ödüllendirme Sevk Sistemi
 • Depolamayı Yükseltme Seçeneği

Artıları

 10 GB’a kadar ücretsiz depolama alanı kullanabilirsiniz
Ayrıca 50 GB’a kadar ekstra depolama alanı kazanabilirsiniz
 Platform ucuz fiyat planları sunuyor

EKSİLERİ

 Dosya senkronizasyonunu kullanamazsınız
Kötü güvenlikle uğraşmak zorundasın

MediaFire’ı daha fazla insana tavsiye etmek sizin fincan çayınız değilse endişelenmeyin. MediaFire akıllı telefon uygulamasını yükleyerek 2GB ek depolama alanı elde edebilirsiniz. Ayrıca Facebook veya Twitter’ınızı servise bağlayarak daha fazla gigabayt kazanma seçeneğiniz de var.

MediaFire ayrıca uygun fiyat planları sunar, bir terabayt (1 TB) sağlamak gibi sadece Aylık 5 $. Bununla birlikte, ücretsiz hizmeti dışında, platformun Linux destekli birkaç hizmetten biri olsa bile önerilmesi zordur..

Ana sorun, MediaFire’ın herhangi bir cihaz arasında dosya senkronize etmemesi. Bu, buluttaki manuel çalışma yoluyla doküman yüklemeniz veya indirmeniz gerektiği anlamına gelir.

Dahası, zayıf şifreleme hizmetleri ve parola sağlama özelliği olmadan platformun güvenlik ayrıntıları ideal değildir. Yine de, MediaFire ücretsiz olarak bol miktarda depolama alanı sağlamayı başarıyor, bu yüzden listemizi oluşturmayı başarıyor.

MediaFire’ın listede olmasının temel nedeni, iyi bir veri yığını sunmasıdır.

# 4 Sync.com: Tavsiyelerle Depolama Alanı Kazanın

Temel Özellikler
 • Başlangıç ​​için 5 GB Depolama
 • En Üst Seviye Referans Sistemi
 • Birçok Kullanılabilir Özellik
 • İyi Yuvarlak Depolama Hizmeti

Artıları

 Her bir başvuru için sıfır limitli 1 GB depolama alanı elde edersiniz
Sıfır bilgi şifrelemesi ile birlikte gelir
 5 GB ücretsiz depolama alanından yararlanabilirsiniz

EKSİLERİ

 Son kullanma tarihlerini kullanamazsınız
Bağlantılar için indirme limiti yok
Linux istemcisi yok

Sync.com, bu listede ikinci sırada Bulut depolama hizmetimiz olarak geliyor.

Kaydolduğunuzda, platformda 5GB boş kapasite elde edersiniz. Bir çok kullanıcı Sync için övgü söylüyor, ancak platformu ücretsiz bir hizmet olarak bu kadar popüler yapan şey, bir tavsiye programı olması kesinlikle sıfır limitli. PCloud’a benzer şekilde, sağladığınız her yeni kayıttan 1 GB yararlanabilirsiniz, ancak paylaşabilirsiniz istediğiniz kadar davet. ��

Platformun yönlendirmeler için 20 GB’lık bir sınırı vardır, ancak sınırın devre dışı bırakılabilmesi için şirketle doğrudan e-posta veya canlı sohbet yoluyla iletişim kurmak kolaydır. Sync’in destek temsilcileri, gerçek kişi olduklarından emin olmak için tavsiyelerinizi kontrol eder, ancak her şey sipariş edildiği sürece tavsiye bonusunuzu genişletir.

Sınırsız sevk hizmeti olarak, teorik olarak, bu platformda listelediğimiz diğer hizmetlerle izin verdiğinizden neredeyse sınırsız bulut depolama alanı elde edebilirsiniz. Birçok kullanıcı, mümkün olduğunca fazla depolama alanı elde etmek için sosyal medyalarını takip eder.

Buna ek olarak, Sync.com, ücretli planlarının birçok özelliğini ücretsiz hizmetinden kesmiyor. Örneğin, ücretsiz ve ücretli tüm planlarda sıfır bilgi şifrelemesi alabilirsiniz. Bu, dosya paylaşımlarına genişletmenizi sağlar. Dahası, programın hem ücretli hem de ödeme yapmayan kullanıcılar için şimdiye kadarki en iyi sıfır bilgi hizmetine sahip olması.

Ayrıca, ücretsiz bir hesapla dosya paylaşımlarınızı parola ile koruma seçeneğine sahip olursunuz, ancak son kullanma tarihi veya indirme sınırı eklemezsiniz. Bunun için bir Sync.com Pro programına geçmeniz gerekecek. Yani, Sync.com veya pCloud arasında seçim yaparken bazı sorunlar yaşıyorsanız, mantıklıdır. Her ikisi de neredeyse eşit olarak eşleştirilir. Her iki durumda da, harika bir pazarlık elde edersiniz.

Arkadaşlarınızı ve tanıdıklarınızı tükettikten sonra, hizmet için ödeme yapmanız gerekecektir. Sync, 1 TB depolama alanının aylık 5 $ ücrete eşit olduğu harika bir ödeme yapısına sahiptir. Basit tutar.

Mansiyonlarımız

Diğer ücretsiz bulut depolama seçeneklerinin onurlu bir değere değdiğini düşünüyoruz. Listemizi zirveye çıkarmayı başaramasalar da, kötü seçenekler değiller:

5. Amazon Bulut Sürücüsü

Kaydolmanız size 5GB ücretsiz kazandırır, ancak şu anda Amazon Prime kullanıcısıysanız, sınırsız fotoğraf depolamanın keyfini çıkaracaksınız. Dezavantajı Amazon Drive’ın dosyaları şifreleyememesidir, bu nedenle güvenlik endişe vericidir.

6 Degoo

Oldukça popüler olan başka bir depolama alanı sağlayıcısı. Degoo’ya tek bir giriş size 100 GB ücretsiz depolama alanı sunar. Bu, diğer hizmetlerin sunduğundan çok daha fazlası olsa da, Degoo bulut depolama yerine çevrimiçi yedeklemeye hitap ediyor. Aslında, o kadar iyi bir çevrimiçi yedekleme hizmeti değil, ama en azından işi hallediyor.

# 7 Microsoft OneDrive

Son olarak, en basit seçenekler için Microsoft OneDrive tarafından sağlanan 1 TB’den başka bir yere bakmanıza gerek yoktur. Boş bir depolama alanına, yalnızca geçerli bir enstitü e-posta kimliği kullanarak erişirsiniz. Microsoft Word, Excel, PowerPoint ve OneNote için masaüstü sürümleriyle birlikte gelen Office 365’i de edinebilirsiniz. En iyi yanı, hepsi ücretsiz.

Ücretsiz Cloud Storage Satın Alma Rehberi

Ücretsiz bir bulut depolama hizmetinde hangi özellikleri aramanız gerekir? İlk ve en önemli: güvenlik.

En iyi ücretsiz bulut depolama planları için alışveriş yaparken, siber güvenlik asıl endişeniz olmalı. En saygın bulut depolama şirketleri asla verilerinizi görmekten daha fazlasını görmeyecek ve kaydetmeyecek – şifrelenmiş, bilgisayar korsanlarından ve kendi çalışanlarının meraklı gözlerinden korunuyorlar.

İkinci, en iyi “ücretsiz” planlar, temel ücretli eşdeğerler kadar çok özellik içermelidir, çünkü bunlar gerçekte ne için ödeyeceğinizin daha gerçekçi bir resmini verecektir. Anahtar malzemeleri dışarıda bırakmaları durumunda ücretsiz bir numunenin anlamı ne olurdu??

Son olarak, büyükannenizin kullanabileceği gibi, hizmetin kullanımı kolay olmalıdır. ���� Akıllı telefon, tablet veya masaüstü bilgisayarda olsun tüm cihazlarınızla sorunsuz bir şekilde entegre olmalıdır.

Burada önerdiğimiz ücretsiz bulut depolama uygulamalarının çoğu, bahsedilen tüm cihazlarda çapraz uyumludur ve tüm büyük işletim sistemlerinde çalışır. Bu şekilde, nerede olursanız olun (internete bağlı olduğunuz sürece) istediğiniz dosyalara istediğiniz zaman erişebilirsiniz..

İdeal Ücretsiz Bulut Depolama Alanını Nasıl Seçersiniz?

Burada önerdiğimiz tüm hizmetler ücretsiz olmasına rağmen, hepsi aynı hizmeti sunmaz değer. Aşağıdaki sağlayıcıları dahil etmedik mükemmel güvenlikten daha az bir şey, onlardan bahsetmekten bahsetmek zaman kaybı olurdu.

Karşılaştırılacak sadece iki kategori 1) ücretsiz depolama planına dahil edilen gigabayt (GB) sayısı ve 2) kullanabileceğiniz özelliklerdir.

Ücretsiz

Çoğu insan için, “ücretsiz” kelimesi onları cezbetmek ve hatta vasat bir depolama paketine yerleşmek için yeterlidir. Kopyalanma! Belirtildiği gibi, her boş bulut depolama seçeneği farklıdır.

İşte anlaşma, hayır iyi seçenekleri, ücretsiz planları için 50 GB’den fazla teklif sunar. Bu en üstte. Çoğu 15 ila 16 GB kapasitelidir. Bir bulut depolama hizmetini herhangi bir süre kullanmayı planlıyorsanız, bir noktada ödeme yaparsınız..

Odaklanmamız gereken en önemli şey, hiçbir şirketin size bu kadar depolama alanı vermemesidir. En tanınmış bulut depolama sağlayıcılarından biri olan Dropbox, 2 GB’lık ücretsiz veri sınırlarını geçtikten sonra dolar başına depolama açısından en az cömert olanlardan biridir..

Bulut depolama nasıl çalışır?

Dropbox aracılığıyla size resmi olarak Dropbox Basic olarak bilinen ücretsiz planla sadece 2 GB teklif edilir. Bundan sonra, fiyatlar en iyi ihtimalle diğer bulut depolama planlarının iki katıdır. En kötüsü, diğer seçeneklerden birden fazla.

Dropbox, en düşük prim planını 1 TB depolama alanında sunuyor. Birçok insanın bu kadar depolamaya bile ihtiyacı yoktur. Bu ayda 10 ABD doları tutarındadır ve verileri ikiye katlamak isterseniz aylık 20 ABD Doları’na bakarsınız..

Dropbox, arkadaşlarınızın kaydolmasını sağlayarak 16 GB’a kadar ücretsiz depolama alanı elde etmek için bir anlaşma sunar, ancak bu her zaman bir seçenek değildir – ayrıca işletmelerin başkalarından kaydolmasını istemeleri de profesyonel değildir. Diğer hizmetler de aynı özelliği sunar. Bu yüzden pCloud veya Sync.com gibi daha geniş planları neden öneriyoruz (bir dakika içinde bu seçenekler hakkında daha fazla bilgi).

Özelliklerin Sayısı ve Türü

Depolama alanını (GB) kısıtlamanın yanı sıra, birçok ücretsiz bulut depolama planı da size sağlanan özelliklerin sayısını sınırlar. Yine Dropbox’ı örnek olarak kullanarak, Temel programı parola ve klasörlerinizi korumak için iki faktörlü kimlik doğrulama, dosya paylaşımı ve hücresel çevrimdışı erişim gibi önemli özelliklerden yoksundur. Bu yüzden listemizdeki seçenekler arasından seçim yapabileceğiniz çeşitli özelliklerle daha fazla öne çıkıyor.

Son düşünceler

Bir şirket hizmetlerinden o kadar emin olduğunda, bir gün ücretsiz olarak sunmaya istekli olduklarında, bir gün ücretli bir müşteri olmanız umuduyla harika bir şey.

Ancak, hizmete bir kolej denedikten sonra size veya şirketinize en çok hangi özelliklerin fayda sağlayacağını yalnızca siz bilirsiniz. En iyi seçimlerimizi tekrar özetleyelim:

 1. Google sürücü
 2. pCloud
 3. MediaFire
 4. Sync.com

PCould gibi en iyi ücretsiz bulut depolama sağlayıcıları, sistemlerini Google Drive gibi tüm Gmail kullanıcıları için zaten mevcut olan bir şeye tercih etmenizi umarak çeşitli gelişmiş özelliklerle 10 GB’a kadar depolama alanı sağlayacaktır..

Sonunda, ne kadar boş bulut depolama alanına ihtiyacınız olduğunu ve hangi hizmetlerin işe en uygun olduğunu belirlemek size kalmıştır. Neyse ki, hiçbir şey hepsini denemenizi ve en çok sevdiğinize yapışmanızı engellemez. hepsi ücretsiz!

Bilgilerinizi güvende tutun, verilerinizi nasıl paylaştığınıza dikkat edin ve bu ücretsiz bulut depolama seçeneklerinden yararlanabilirsiniz (siz de yapabilirsiniz!). Sonuçta, ücretsiz örneklerin ne zaman biteceğini söylemek mümkün değil … ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author