En İyi Ücretsiz Bloglama Siteleri – $ Harcama Yapmadan Başlayın

Blog yazmak ister misin? Seni hissediyorum. Dünyanın düşüncelerinizi bilmesini sağlamak ve yanda potansiyel olarak ekstra para kazanmak iyi bir fikir gibi geliyor.

geyik kafası ortaya çıkan giphy

Umarım annenizin yanı sıra bir kişi, geyiğin dünyanın entelijansiyasını neden etkilediği ve burada gerçekten bir şeyler yürüttüğü hakkındaki düşüncelerinizle ilgilenir. Eğer büyük bir takip geliştirirseniz şaşırmam.

Bu adam bir şey saklıyor.

Dünyaya kanıtlarınızı ve araştırmalarınızı bildirmenin ilk adımı blog yazmaya başlamaktır. Bloglamaya başlamak için para ödemek istemezsiniz. Geyik manipülasyon araştırması küçük bir alandır ve düşük ücretlidir.

Harika haber, hevesli blogcu için birçok ücretsiz seçenek var. En iyi ücretsiz blog oluşturma platformlarının tümü erişilebilir durumdadır ve hangisini kullanacağınıza karar vermenize yardımcı olmak isteriz.

TLDR;

Ücretsiz bloglama konusunda ciddiyseniz, konu hakkında iki seçenek vardır..

  • seçenek 1 – WordPress, web siteleri hakkında her şeyi bilmek isteyen insanlar içindir. Bunlar sıfırdan bir şeyler inşa etmek isteyen ve en iyi SEO yeteneklerine sahip insanlar.
  • seçenek 2 – Öte yandan, barındırma işleminin halledildiği sürükle bırak işlevine sahip bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, Wix sizin için bir seçimdir.

7 En İyi Ücretsiz Blog Sitesi

Ücretsiz bloglama için 7 benzersiz seçeneğe kadar daralttık. Tüm bu seçeneklerin hizmetlerinin ücretsiz bir sürümü vardır, ancak aynı zamanda deneyimi geliştirmek için ödeme yapmanıza izin verir.

Hala daha fazla bilgi istiyorsanız blog platformu karşılaştırmamıza göz atın.

1. WordPress – Daha Büyük Öğrenme Eğrisi, Toplam Özgürlük

WordPress, bloglama söz konusu olduğunda hepsinin sonu. Fiyat doğru sıfır dolar ve sıfır sent geliyor. Nedenini merak ediyorsanız, bunun nedeni WordPress’in açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemi olmasıdır.

Bu bloglama oyunu hakkında ciddi almak isteyen herkes için bir çözümdür. WordPress, en üst düzeyde özelleştirmeye, en iyi SEO uygulamalarına ve her şeyi yapmanıza izin veren araçlara izin veren bir platformdur.

WordPress bugün bildiğimiz gibi internetin% 30’una güç veriyor.

WordPress’in internetin büyük bir pazar payına sahip olmasının nedeni, kendi başına inanılmaz bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olabilmesidir..

WordPress ile ilgili tek sorun, nispeten büyük bir öğrenme eğrisinin olmasıdır. WordPress’i, bir web sitesi oluşturma hakkında hiçbir şey bilmeyen insanlara kafa karıştırıcı olabileceği için genellikle tavsiye etmiyorum.

WordPress’in kullanımı tamamen ücretsizdir. Ancak, artırabilecek maliyetler. İlk adım, web sitenizi barındıracak bir yer bulmaktır. Ücretsiz barındırma hizmetleri vardır, ancak genellikle çok iyi değildir. WordPress gerçekten blogging seçiminizse seçimimizi yedeklemek için çok sayıda araştırma ile WordPress için çeşitli web barındırma hizmetleri öneriyoruz.

WordPress’in sunduğu ücretsiz temalardan herhangi birini beğenmezseniz, bir tema için de ödeme yapmanız gerekecektir. 35 $ ​​civarında çalışan harika bloglama temaları var, ancak en sık kullanılan premium temalar yaklaşık 100 $.

wordpress temaları

WordPress’te bir web sitesi tasarlamaya yeni başlayan biri olarak biraz bunaltıcı olabilir ve bir çok insan başladıktan hemen sonra pes eder. Hala bir web sitesi istediklerine karar verdiler, böylece bir tasarımcı kiralayacaklar. Tasarımcılar fiyat olarak çılgınca değişiyor, ancak dört rakamda iyi bir tane olacak.

Dolayısıyla, geleceğe uzun süre bir site inşa etmek istiyorsanız ve WordPress’i nasıl kullanacağınızı öğrenmeye kararlıysanız, kesinlikle sizin için bir seçimdir..

WordPress Hosting Kurulumu Adımları:

  1. Alan adınızı kaydedin – Rehberimizi buradan okuyun
  2. Kurulum Hosting – Ucuz Hosting veya Ücretsiz Web Sitesi Üreticileri.
  3. WP’yi cPanel veya Yönetilen Ana Bilgisayar üzerinden yükleme

2. Wix – Kullanımı Kolay En İyi Ücretsiz Blog

WordPress, bilgi, zaman ve kaynaklara sahipseniz web sitenizi oluşturmanın en iyi yoludur. Bununla birlikte – Wix harika.

Wix, kullanıcının büyük öğrenme eğrisi olmadan gerçekten güzel web siteleri oluşturmasına izin veren bir sürükle ve bırak yazılımıdır. Önceden oluşturulmuş şablonlar ve kullanımı kolay, sezgisel bir kullanıcı deneyimi isteyen biri içindir..

Hizmet, arka uca bakmak, barındırma bulmak veya doğru temayı bulmak zorunda kalmadan kolay binaya izin veren bir dizi özellik ile birlikte gelir.

wix elemanları

Wix ayrıca Yapay Tasarım Zekası ile bir web sitesi oluşturmanıza izin verir.

Tüm temaları ve düzenleri incelemek için zaman ayırmak yerine, yazılım tercihleri ​​ve soruları temel alarak sizin için seçer. Bir web sitesi oluşturmanın getirdiği ezici gücün yaklaşık% 75’ini ortadan kaldıran zaman kazandıran ve karar azaltma özelliğidir..

Wix’te bir blog’a kaydolmak da son derece kolaydır. Sadece web sitesine gidin ve başlamak için ücretsiz seçeneği seçin. Wix’in en güzel yanı, yeni blogunuzu gerçekten test etmek için hiçbir şey ödemeniz gerekmemesidir. Nefret ettiğinize karar verirseniz ve farklı bir hizmete bakmak isterseniz, bunu yapmanıza engel olan hiçbir şey yoktur..

Wix’in ilk yazınızı yazmayı kolay ve acısız hale getiren kullanımı kolay bloglama şablonları vardır ve yardıma ihtiyacınız olursa bilgi tabanı ve müşteri desteği harika. SEO seçenekleri WordPress ile aynı seviyede değildir, ancak hizmet verilebilir ve bir web sitesi oluşturucu için aldığı kadar iyi.

Önemli Bir Dikkat Edilmesi Gerekenler – Kendi alan adınızı kullanmak istiyorsanız, Wix’i kullanmak için ödeme yapmanız gerekir, ancak ücretsiz sürüm, bunu umursamıyorsanız veya bir alan adına girmeden önce test etmek istiyorsanız kullanmak için harikadır..

Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Wix incelememize göz atın..

3. Orta – En İyi Site Dışı Blog Oluşturma

Büyük olasılıkla, son birkaç yıl içinde internetin önyüklemesini yapmışsanız, Medium’da bir şeyler okudunuz..

2016 yılında yazılan ortalama hikaye sayısı haftalık Ortada 140.000 idi. Bu Medium’da uçuşan birçok bilgi.

Medium, bir blog oluşturma hizmeti oluşturmak için farklı bir yaklaşım benimsedi. Yazacağınız tüm içeriğiniz kendi web sitenizde değil, Ortada olacaktır. Bunun artıları ve eksileri vardır, ancak birisinin web sitenizi ziyaret etmesi için (eğer bir tane varsa) Medium’daki blog yayından tıklamak zorunda kalacaklardı.

orta makale düzenleme

Ortamla ilgili harika şeyler, ne olursa olsun asla ödeme yapmak zorunda kalmamanız, kullanmak heck kadar kolay olması ve zaten Medium’u ziyaret eden tüm insanlarla yerleşik bir kitle olması..

Bu konuda kötü olan şey, SEO’ya maruz kalmanızın ardından, Ortamı birisini web sitenizi bulmak için ekstra bir adım atmaya zorlamanız.

Medium, blog oluşturmaya başlamak için en iyi yerlerden biridir. Dünyanın görmesini istediğiniz bazı fikirleriniz varsa – tek yapmanız gereken Medium’a atlamak, kaydolmak ve bu düşüncelerin kopmasına izin vermek.

Kendi alanınızı oluşturmak istediğinize karar verdiyseniz, yaptığınız Orta düzey yayınları kopyalayıp kendi web sitenize yapıştırabilir ve oraya gönderebilirsiniz..

Kendi blogunuzu oluşturma konusunda emin değilseniz, Medium’dan başlamanızı, çevrimiçi yazmaya alışmanızı ve oradan gitmenizi önemle öneririz..

4. Weebly – Daha Az Tasarımlı Wix Gibi

Weebly, Wix’e benzeyen, istediğiniz tüm öğeleri sayfaya sürükleyip bırakabileceğiniz iyi bilinen bir web sitesi oluşturucusudur..

İki kritere uyursanız Weebly’yi tavsiye ederim. Bir: Blogunuz için kesinlikle ödeme yapmak istemiyorsunuz. İki: Wix tarafından boğulmuş ve daha basit bir şey istiyorsunuz.

Yazılımları kullanma ve internette oynama konusunda deneyiminiz varsa Wix tarafından boğulmuş olmak zordur. Eğer sizseniz – Weebly, reklamlarını içeren basit bir web sitesi oluşturmanıza olanak tanıyan ücretsiz bir plana sahiptir.

weebly-sürükleyip elemanları

Birçok insan Weebly kullanıyor ve arayüz o kadar basit. En iyi iki web sitesi üreticisi kadar güzel bir web sitesi oluşturmayacaksınız – Squarespace ve Wix.

Ancak, Weebly hala bazı SEO yardımı ile birlikte ihtiyacınız olacak tüm blog işlevselliğine sahip güzel görünümlü bir web sitesi oluşturmanıza izin verir.

Weebly, web sitenize kaç kişinin geldiğini gösteren analizlerle birlikte gelir ve kendi alan adınızı kullanmak istiyorsanız ücretli bir plan kullanmanız gerekir.

Tam Weebly incelemesi burada.

5. Blogger – Eski Okul Havalı

Blogları ilk başladıklarında geri okuyorsanız, Blogger’da bulunan bir blog’u okudunuz demektir. 1999’da dot com balonundan önce başlatılan Blogger, herkesin ve herkesin seslerini duyma şansı vermek için inşa edildi.

Artık Google’a ait olan Blogger, hevesli yazarların seslerini internette duymalarına izin veriyor.

Tek yapmanız gereken, hizmete başlamak için kaydolmaktır. Platformun arayüzü, hemen hemen her şey Google tarafından çalıştırıldı, ancak blogunuzu farklı temalarla özelleştirmenize izin veriyor.

create-a-blogger-blog

Kullanabileceğiniz seçenekler, size ait gibi görünen kişisel bir blog oluşturmanıza olanak tanır.

Blogger ile ilgili tek sorun, biraz modası geçmiş görünmesidir. Kendi web sitenizi Blogger ve hatta Medium ile karşılaştırırsanız, 2006’dan itibaren blogunuz gibi görünebilir.

Tıpkı Medium’da olduğu gibi – Blogger, ücretsiz olduğu için başlamak için harika bir yerdir. Bloglamayı denemek ve daha sonra bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, önceki yayınlarınızı web sitenize taşımak kolaydır.

6. Kare – Ücretsiz Ama Sadece 14 Gün

Squarespace kullanımı Wix kullanımına oldukça benzer. Her ikisi de web sitesi oluşturucularıdır, her ikisi de neredeyse aynı bloglama ve SEO yeteneklerine sahiptir ve her ikisi de sıkışırsanız yardımcı olacak harika müşteri desteğine sahiptir. İkisi de başlangıç ​​seçeneği.

O zaman aralarındaki fark nedir? Wix’in kullanımı kolaydır, ancak Squarespace daha da kolaydır. Squarespace ile ilgili kötü şey (veya nasıl göründüğüne bağlı olarak iyi bir şey), özelleştirmenin daha zor olmasıdır.

Squarespace, önceden inşa edilmiş evlerin güzel bir mahallesinde yaşamak gibidir. Mahallede yaklaşık on farklı önceden inşa edilmiş ev var, ancak mahallede yaşadığınız düzinelerce aynı önceden inşa edilmiş ev var.

Mobilyalarıyla taşındıklarında ve birkaç dekorasyon değişikliği yaptıktan sonra evin aynı versiyonunda yaşayan diğer insanlar, mahalle derneği büyük değişiklikler yapmanıza izin vermeyecek.

Squarespace, küçük değişiklikler de yapabileceğiniz güzel şablonlara sahiptir, ancak gerçekten şablonla sınırlısınız. Öte yandan Wix, istediğinizi tamamen özelleştirmenizi sağlar.

Squarespace-THEME1

Squarespace ile ilgili en iyi şey, kötü görünümlü bir web sitesi yapmanın çok zor olmasıdır. Şablonlar temiz ve bloglama işlevi bunu yansıtıyor. Squarespace, blogcu olmak isteyen fotoğrafçılar ve sanatçılar gibi reklam öğelerine gerçekten de borç veriyor.

Daha uzun süre ücretsiz olsaydı kareler listede daha yüksek olurdu. Hizmet, yazılıma bağlı kalmak isteyip istemediğinizi görmek için 14 günlük ücretsiz deneme sürümü sunuyor.

Squarespace hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz ayrıntılı Squarespace incelememizi okuyun. 

7. Tumblr – Multimedya / Sosyal Medya Çözümü

Tumblr, 2007 yılında bir sosyal ağ sitesi olarak da çalışan bir blog platformu olarak oluşturuldu.

Tumblr bloglama için yapıldığından, yazmak ve kullanmak isteyebileceğiniz herhangi bir medya içeriğini yüklemek için birçok işlevselliğe sahiptir..

Tumblr özelleştirmek için seçenekler sunuyor, ancak özelleştirme bir blog sitesi yerine sosyal medya profiline çok benziyor.

Tumblr ile ilgili harika bir şey, kullanımının ne kadar kolay olduğu ve kullanımı kolay gösterge tablosudur.

tumblr gösterge tablosu

Bu Tumblr olsa da – bir blog platformu olarak oluşturuldu, ancak Tumblr’daki kullanıcıların çoğu bunu bir blog platformundan daha çok bir sosyal medya olarak kullanıyor. Birçok şirket aslında bloglarına trafik eklemek için Tumblr kullanıyor.

Kendinize sahip olma zorluğu olmadan sosyal olarak entegre edilmiş bir blog istiyorsanız, Tumblr sizin için seçim olabilir.

Özetle

Konu geldiğinde gerçekten bloglama alanında öncülük eden iki seçenek var. Gerçekten kendi web sitenize sahip olmak istemiyorsanız WordPress ve Wix’e iki ana tercihiniz olarak bakın. Wix’i sevmiyorsanız, Weebly ve Squarespace’de de benzer iki alternatif var.

Özelleştirmeye değer veriyorsanız ve web sitenize gerçekten sahipseniz WordPress’i kullanın.

Basitliğe, kullanım kolaylığına ve endişelenmenize gerek yoksa, Wix gibi bir web sitesi oluşturucusuna gidin..

SSS – En İyi Ücretsiz Bloglama Siteleri

Başlangıç ​​blogları nasıl para kazanıyor??

Para bloglama yapmak için birçok yol vardır. Satış ortağı geliri, başlamanın en kolay yoludur ancak dijital ürünler, e-Kitaplar ve kurslar da satabilirsiniz. Ayrıca serbest yazı ve reklam da var.

Kanada’da ücretsiz bir blog’u nasıl başlatırım?

Kanada’da ücretsiz bir blog başlatmanın en hızlı ve en kolay yolu Medium gibi bir hizmet kullanmaktır. Tek yapmanız gereken kaydolmak ve yazmaya başlamak.

En popüler blog siteleri nelerdir?

En popüler web siteleri WordPress, Wix, Squarespace, Medium, Weebly, Blogger ve Tumblr’dır..

Blogcular gerçekten para kazanıyor mu?

İnternet üzerinde yaşayan bir bloglama yapan sayısız blogcu var. Blogları aracılığıyla zenginleşen ve kitap, podcast vb..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author