SiteGround: Son 24 Ay Performans İstatistikleri + İnceleme (2020)

SiteGround HostingSiteGround: Önerilen web barındırıcısı

SiteGround, kullanıcılarına birden fazla farklı barındırma seçeneği sunan popüler bir paylaşılan barındırma sağlayıcısıdır.

Bunlara WordPress hosting, bulut hosting ve hatta adanmış sunucular dahildir.

İki yıldan uzun bir süredir SiteGround’un en ucuz “Başlangıç” paylaşılan planını izliyoruz.

Paylaşılan bir barındırma hesabı için ödeme yaptık, canlı bir test sitesi kurduk ve bu tarafsız, şeffaf incelemeyi sağlamak için performanslarını üçüncü taraf bir araçla yakından takip ediyoruz..

Genel olarak, SiteGround hosting hem çalışma süresi (% 99.99) hem de hız (673ms) için tüm web hosting şirketlerinin en üst sıralarında yer almaktadır. Müşteri destek ekibi bilgili, hızlı ve arkadaş canlısıdır. Tüm planlar bir CDN, SSL sertifikası ve e-posta hesaplarıyla gelir.

İşte tüm Artıları ve Eksileri derinlemesine bir döküm.

Genel Bilgi & Hosting Genel Bakış

VERDİĞİMİZ: En İyi Müşteri Desteği ile Güvenilir Ana Makine
HIZ: 673 ms (Şubat 2018 – Ocak 2020 ortalaması)
ÇALIŞMA SÜRESİ: % 99.99 (Şubat 2018 – Ocak 2020 ortalaması)
DESTEK: 7/24 Canlı Sohbet
UYGULAMALAR: 500’den fazla uygulamayı destekler
ÖZELLİKLERİ: Ölçülmemiş bant genişliği, 10 GB depolama alanı, web sitesi oluşturucu ve ücretsiz e-posta
KONAKLAMA PLANLARI: Paylaşılan, WordPress, Bulut, Bayi, Kurumsal ve Adanmış Sunucular
SİTE TRANSFERİ: Ücretsiz değil
FİYATLANDIRMA: 3,95 ABD dolarından başlayan fiyatlarla (aylık 11,95 ABD dolarından başlayan fiyatlarla)

SiteGround Hosting Kullanmanın Artıları

SiteGround% 99,99 çalışma süresi, ortalamanın üzerinde hızlar ve hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey kullanıcılar için mükemmel olan tonlarca ekstra özellik ile güçlü bir başlangıç.

1. İyi Performans – Son 24 Ayda% 99.99 Çalışma Süresi

Tüm hosting incelemelerimiz en az 24 ay gerçek istatistik ve ham verilere dayanmaktadır.

SiteGround’un çalışma süresi performansı o zaman zarfında neredeyse mükemmeldi. % 99,99’luk ortalamaları, gözden geçirdiğimiz en güvenilir ana makineler arasında yer alıyor.

Bunun gibi güvenilir çalışma süresi web sitesi ziyaretçilerini mutlu eder. Ancak daha da önemlisi, sitenizin 24 saat boyunca çalışacağı neredeyse garantilidir, böylece müşterileriniz bir satın alma işlemi yapmak istediklerinde kaçırmazsınız..

Üçüncü taraf izleme aracımız Pingdom’un aylık sonuçları.

Son 12 ay ortalama çalışma süresi:

 • Ocak 2020 ortalama çalışma süresi: % 99,92
 • Aralık 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Kasım 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Ekim 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Eylül 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.99
 • Ağustos 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.99
 • Temmuz 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.98
 • Haziran 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.99
 • Mayıs 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.98
 • Nisan 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Mart 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.99
 • Şubat 2019 ortalama çalışma süresi: 100%

SiteGround performanslı-24monthsCanlı test sitesi: hostingfacts-siteground.com | Ort. çalışma süresi ve hız: 24 ay+

2. Ortalamanın Üzerinde Yük Süresi (673 ms)

Bir ana bilgisayar seçerken site hızı kolayca ikinci en kritik faktördür.

Yeni başlayanlar için, Google tarafından yapılan araştırmalar, sayfalarınız üç saniye içinde yüklenmezse insanların% 53’ünün ayrılacağını gösterir.

Ayrıca, yavaş bir ana bilgisayarı düzeltmek için fazla bir şey yapamazsınız. Ağırlıklarını hafifletmek için görüntüleri sıkıştırabilirsiniz. Sunucunuzdan biraz baskı almak için bunları bir CDN aracılığıyla yükleyebilirsiniz. Ama bir kez yavaş bir ev sahibi? Her zaman yavaş bir ev sahibi.

Neyse ki, SiteGround ile bunun için endişelenmenize gerek yok. Ortalama 673ms’lik yükleme süreleri gördüğümüz en hızlı değil, ancak SiteGround’u en üst 10’a yakın hızda yerleştiriyor.

SiteGround ortalama yükleme süresi:

SiteGround-2019-2020-istatistikSiteGround ortalama hızı 2019-2020 | İstatistiklere bakın

Genel olarak, SiteGround oldukça hızlı.

3. İyi Müşteri Destek Deneyimi (2017-2020)

SiteGround’u toplamda iki yılı aşkın bir süredir izliyoruz ve destekleriyle ilgili hiç önemli bir sorun yaşamadık.

Müşterilerin kendi hızlı cevaplarını bulmaları için bir bilgi tabanı sağlarlar. Aksi takdirde, telefonla arayabilir veya 7/24 canlı sohbeti kullanabilirsiniz..

Bu son test için canlı sohbet seçeneğini seçtik ve bir dakikadan daha az bir sürede Vladislav ile bağlandık.

Diğer ev sahiplerinin aksine, cevaplarda belirgin bir gecikme olmadı. Yani neden bahsettiğini biliyordu ve yeni bir soru gönderdiğimiz her seferinde cevap aramak zorunda değildi.

SiteGround Canlı Sohbet Desteği

Her yerde iyi bir deneyim.

4. 1 Web Sitesi için Ücretsiz Site Geçişi

Ne zaman web sunucuları bir “DIY göç” seçeneği ile çıkıyor görmek, bizi biraz endişeli yapar. Çünkü çoğu harika değil ve sonuçta müşteriye daha fazla yük bindiriyorlar.

SiteGround bu kuralın bir istisnası olabilir. Herhangi bir siteye yükleyebileceğiniz ücretsiz bir WordPress Migration eklentisi oluşturdular.

SiteGround WordPress Geçiş Eklentisi

Ayrıca uzun ve sıkıcı bir izlenim yolu yok. SiteGround hosting hesabınızın içinden bir token oluşturursunuz ve eklenti hızlı bir şekilde ağır kaldırmaya yardımcı olur.

Evet, yine de biraz iş yapmanızı gerektiriyor. Ancak iyi haber şu ki, bu seçenekle istediğiniz kadar web sitesini taşıyabilirsiniz. (Buna karşılık, “ücretsiz geçişler” sunan bazı ev sahipleri, yalnızca birkaç noktadan sonra onu kapatarak belirli bir noktadan sonra ödeme yapmaya zorlarlar.)

Biraz profesyonel, uygulamalı yardım almayı tercih ediyorsanız, SiteGround ücretsiz hizmeti daha üst düzey planlarına (GrowBig ve üzeri) atacaktır..

Her bir plandaki sınırları aşarsanız, her ek site için 30 ABD doları tutarında nominal bir ücret alırlar..

5. Ücretsiz SSL Sertifikası ve İçerik Dağıtım Ağı (CDN)

Google Chrome, ulaşmaya çalıştıkları sitenin bir SSL sertifikası ayarlanmamış olması durumunda kullanıcıları aktif olarak uyarmaya başladı.

SSL, IP adresleri veya kredi kartı numaraları gibi kişisel ayrıntılar dahil olmak üzere, kullanıcının cihazı ile web sitesi arasında ileri geri gönderilen bilgilerin korunmasına yardımcı olur. Güvencesiz bırakılırsa, bilgisayar korsanları ve diğerleri bu bilgileri kolayca arayabilir. Chrome burada web kullanıcılarının en iyi ilgisini arıyor.

Başka bir deyişle, bu temelde SSL sertifikalarını bugün tüm web sitelerinde bir zorunluluk haline getiriyor. Neyse ki, SiteGround bunları tüm planlara ücretsiz olarak atar.

Diğer iyi haber ise ücretsiz bir Cloudflare CDN (İçerik Dağıtım Ağı) biçimindedir. CDN, görüntüler gibi büyük dosyaları dünyanın farklı yerlerindeki birçok sunucuda depolar. Bu, dosyaların site ziyaretçilerine olabildiğince yakın depolandığından emin olarak daha hızlı erişilmesini sağlar.
siteground cdn cloudflare

SiteGround, yükleme sürelerini hızlı tutmaya ve iyi bir müşteri deneyimi sağlamaya yardımcı olan üç kıtaya yayılmış sunuculara sahiptir.

6. Mevcut Yeni Başlayanlar Arası Gelişmiş Özellikler

SiteGround’un herkes için küçük bir şeyi var.

Yeni başlayanlar ve blogcular, birkaç tıklamayla Weebly gibi popüler web sitesi kurucularını yükleyebileceğinizden hoşlanacaklar. Weebly basit bir sürükle ve bırak editörüne sahiptir, böylece sitenizin görünümü ve hissi üzerinde tam kontrole sahip olabilirsiniz (koda dalmak zorunda kalmadan).

Weebly dışında, SiteGround’un WordPress, Joomla ve Drupal ile derin entegrasyonları vardır. Bu uygulamaların her biri hızlı ve acısız bir şekilde yüklenebilir. Size yardımcı olması için bir geliştiriciye gerek yok.

Ancak, zaten bir geliştiriciyseniz, şanslısınız demektir.

Git’in SSH, WP-CLI, SFTP ve phpMyAdmin ile birlikte daha büyük planlara önceden yüklenmesini sağlayabilirsiniz. Onlar emrinde birden fazla PHP sürümleri var. Çok seviyeli önbellek kullanılabilir. Ayrıca, yeni özellikleri üretime geçirmeden önce sitelerin hazırlık veya test yapması için hazırlama ortamlarına da erişebilirsiniz.

SiteGround ayrıca, yeni saldırıları vurmadan önce gizlemeye çalışan tescilli bir AI bot önleme aracı kullanarak güvenlik konusunda da yardımcı olur. Verileri, saatlerinde 500.000 ila iki milyon kaba kuvvet girişiminin her saat sunucularında engellendiğini bildiriyor.

Yani bu baş ağrılarıyla başa çıkmak için yalnız değilsiniz.

7.% 99,99 Çalışma Süresi Garantisi

% 99,99 kesintisiz çalışma süresi ortalamasını hatırlıyor musunuz? SiteGround’un burada titrememesinin bir nedeni var – bu onlara çok paraya mal olacak.

Genellikle, bir web barındırıcısının hizmet şartlarını incelediğinizde, iyi baskıda yalnızca kötü haberler bulunur.

SiteGround bizi iyi bir şekilde şaşırttı. Hizmet Düzeyi Anlaşmaları uyarınca “yıllık bazda% 99,9 ağ çalışma süresi” garanti ederler. Bu eşiğin altına düştüklerinde, ücretsiz barındırma ayları ile telafi edilirsiniz.

SiteGround kesintisiz çalışma garantisiSiteGround kesintisiz çalışma garantisi

Şimdi, çalışma süresinin nasıl hesaplandığına dair birkaç koşul var. Programlanmış veya acil durum bakım sorunları muaftır. Yaptığınız bir şey kesinti süresine neden oluyorsa (kaynakları aşmak, çalışmayan uygulamaları yüklemek veya şartları ihlal etmek gibi), SiteGround sorumluluk almaz. Sistemlerine yapılan büyük dış saldırılar da bu politikayı ortadan kaldırabilir.

8. 30 Gün Para İade Garantisi

SiteGround, tüm paylaşılan barındırma planlarında 30 günlük para iade garantisi sunar. Buna karşılık, bulut, VPS ve özel barındırma planları yalnızca 15 günlük geri ödeme ile gelir.

Diğer birçok ana bilgisayar gibi, alan adı ücretleri ve diğer “ekstralar” genellikle iade edilmez. Ve bu geri ödeme politikası yalnızca yeni müşteriler için geçerlidir. Böylece yenileme planlarında geri ödeme alamazsınız.

SiteGround Hosting Kullanmanın Eksileri

SiteGround, neredeyse kesintisiz çalışma süresi ve çalışma süresi% 99,99’un altına düşerse ücretsiz hizmet garantisi ile bizi etkiledi. Yükleme hızları, orada en hızlı olmasalar bile oldukça iyi. Ayrıca, SiteGround hem yeni başlayanları hem de ileri düzey kullanıcıları mutlu etmek için çeşitli uygulamalar sunar.

Ancak, kaydolmadan önce dikkate alınması gereken birkaç dezavantaj vardır. İşte uygulamalı testimizde karşılaştığımız daha büyük sorunlardan bazıları.

1. Yüksek Yenileme Oranları

SiteGround’un en ucuz planı olan StartUp, web sitelerinde aylık 3,95 ABD doları reklam fiyatının düşük olmasını sağlıyor.

Bu anlaşma gerçek olamayacak kadar iyi görünüyor çünkü öyle. Şimdiye kadar incelediğimiz hemen hemen her web barındırıcısı aynı numarayı kullanıyor. Düşük bir tanıtım oranıyla dikkatinizi çekerler, yalnızca yenileme zamanı geldiğinde fiyatı iki katına (hatta üç katına) çıkarmak için.

Örneğin, 3,95 $ / ay oranını yenilediğinizde 11,95 dolara kadar yükselir. SiteGround’un diğer planları sırasıyla 19,95 $ ve 34,95 $ / ay seviyesine çıkıyor.

Bunun için en iyi çözüm, mümkün olduğunca uzun süre bu düşük orandan yararlanmak için mümkün olan en uzun vadede (SiteGround’da 36 ay) kilitlemektir..

2. Aylık Faturalandırma için $ 14.95 “Kurulum Ücreti”

Çok sayıda paylaşılan web barındırıcısı, başlamak için sadece bir ay satın almanıza izin vermez. Genellikle sizi en az birkaç ay veya bir yıl boyunca kaydettirmeye çalışırlar..

İyi haber şu ki, SiteGround ile bir aylığına kaydolabilirsiniz. Kötü haber şu ki, bu planlar için sizden bir “Kurulum Ücreti” alıyorlar.

Mevcut fiyatlandırma altında, bu, tanıtım ücretini aylık 3,95 ABD doları artı bir kerelik 14,95 ABD doları tutarında bir kurulum ücreti ödediğiniz anlamına gelir..

Son bölümde açıklandığı gibi sorun, o ilk aydan sonra planınızın daha yüksek bir oranda yenilenmesi.

Yani başlangıçta çok fazla para aldığını düşünebilirsin, sadece birkaç kuruş için hizmetlerini deneyebilirsin. Ancak gerçek şu ki, iki kez cezalandırılacaksınız (bir kez kurulum ücreti ve tekrar yenileme oranı üzerinden).

SiteGround kurulum maliyeti

Bu bir aylık planla uğraşmayın, çünkü yalnızca uzun vadede daha fazla ödeme yaparsınız.

3. Sınırlı “Ucuz” Plan

SiteGround’un en düşük planlarındaki fiyatlandırma rekabetle karşılaştırılabilir olduğundan, ilk baktığınızda iyi bir anlaşma gibi görünüyor.

Ancak, plan özellikleri tam olarak sıralanmıyor.

Örneğin, aylık yaklaşık 10.000 ziyaret için bir web sitesi ve yalnızca 10 GB web alanı elde edersiniz. Bu plan aynı zamanda sınırsız trafik (veya ölçülmemiş bant genişliği) içerir. Ancak, siteniz bu sınırlara yakın bir yere ulaşıyorsa, performans düşecektir.

Bu, bir süre bu eşiklere ulaşamayan daha küçük siteler için iyi olduğu anlamına gelir. Ancak siteniz büyümeye başlarsa, muhtemelen daha fazla kaynak için yeni sürüme geçmeniz ve daha fazla ödeme yapmanız gerekir..

4. Ücretsiz Alan Adı Yok

Çoğu web sunucusu yeni müşterileri çekmek için “ücretsiz” işler.

Bu genellikle düşük tanıtım oranını ve e-posta veya taşıma gibi ek hizmetleri içerir.

İlk yıl için ücretsiz alan adı da neredeyse her zaman bu listede yer alıyor.

SiteGround maalesef bunu yapmıyor. Henüz bir alan adınız yoksa, ilk günden itibaren 15,95 ABD dolarından başlayan fiyatlarla ücretlendirilirler.

SiteGround Fiyatlandırma, Hosting Planları & Kısa Bilgiler

SiteGround’un üç paylaşılan barındırma katmanı vardır. Maliyetler ve önemli noktalar şunlardır:

SiteGround kurulum maliyeti

 • Başlangıç ​​planı: Bu plan aylık 3,95 $ maliyeti, bir web sitesi barındırabilir ve bir web sitesi ile yeni başlayan yeni başlayanlar için iyidir. Sınırsız bant genişliği, 7/24 müşteri desteği, ücretsiz Cloudflare CDN, ücretsiz Let’s Encrypt SSL, sınırsız e-posta ile ayda 10.000’e kadar benzersiz ziyaret gerçekleştirebilir & DB’ler, ücretsiz günlük yedeklemeler ve daha fazlası.
 • GrowBig planı: Bu plan aylık 5,95 ABD dolarıdır ve birden fazla web sitesine ev sahipliği yapabilir. StartUp planına ek olarak, 1 yıl boyunca ücretsiz bir SSL Wildcard, 30 yedek kopya ve ücretsiz geri yükleme, SuperCacher’ın 3 seviyesinin tamamı, yükleme süresine büyük ölçüde yardımcı olur ve hem WordPress hem de Joomla için hazırlama ortamları alırsınız..
 • GoGeek planları: Bu plan aylık 11,95 ABD dolarıdır ve sınırsız sayıda web sitesine ev sahipliği yapabilir. Ayda 100.000 ziyaret için 30 GB alana sahiptir. Diğer iki planın tüm özelliklerine ek olarak öncelik desteği, PCI uyumluluğu ve tek tıklamayla Git repo oluşturma.

Paylaşılan tüm hosting planları ücretsiz bir e-posta hesabı, ücretsiz CDN ve sınırsız bant genişliği ile gelir.

 • Alan adı: Alan adı fiyatları 15,95 TL’den başlıyor
 • Kayıt Kolaylığı: Çok kolay, tek sayfalık kayıt işlemi.
 • Ödeme metodları: Kredi Kartı (sohbet yoluyla kullanılabilecek başka seçenekler de vardır)
 • Gizli Ücretler ve Maddeler: Paylaşımlı barındırma planları için yıllık yerine aylık ödeme yaparsanız $ 14.95 kurulum ücreti alırlar. Yenileme oranları da daha yüksektir. Ve bir alan adı için ödeme yapmak zorundasınız (freebie yok).
 • upsells: Birkaç… ama çok kötü bir şey yok.
 • Hesap Aktivasyonu: Hızlı hesap aktivasyonu.
 • Kontrol Paneli ve Kontrol Paneli: cPanel
 • Uygulamaların ve CMS’lerin Yüklenmesi (WordPress, Joomla vb.): Popüler uygulamaları ve CMS’leri Softaculous kullanarak hızlı ve kolay yükleme.

SiteGround’u Önerir miyiz??

Evet yaparız.

SiteGround, birkaç yıl boyunca kesintisiz çalışma süresi sunuyor. Çalışma süresi garantisi, büyük olasılıkla hiçbir zaman kesinti sorunlarının olmayacağından emin olmanızı sağlar.

Site hızları da oldukça iyi. Kısmen sunucuları üç kıtaya yayılmış ve ücretsiz Cloudflare CDN hesabı sayesinde. Ayrıca tüm planlarda size ücretsiz SSL veriyorlar.

Mümkün olan en uzun vadeden faydalanırsanız fiyatlandırma iyidir. Aksi takdirde, bu yüksek yenileme oranlarına daha erken vurursunuz. Başka bir ücretten kaçmak için kendi alan adınızı da getirin.

Not; SiteGround’u daha önce kullandınız mı? Lütfen aşağıda bir inceleme bırakmayı düşünün – iyi ya da kötü – ziyaretçilerimiz için yararlı olduğu sürece önemli değil. Desteğin için teşekkürler.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author