Shopify vs. WooCommerce (aktualizace 2020)

Shopify a WooCommerce jsou výkonné platformy elektronického obchodování, které umožňují zpracovávat transakce z vašeho webu pomocí jejich systému.

I když slouží stejným účelům, obě platformy se velmi liší v tom, jak pomáhají uživatelům budovat svůj vlastní internetový obchod.

Jsou jako želvy a želvy.

Většina lidí se podívá na želvu a želvu vedle sebe a jen předpokládá, že jsou to stejné zvíře. I když mají hodně podobností, nejsou to stejné zvíře.

řešení elektronického obchoduAno, oba jsou to plazi – ale kromě toho, že jsou esteticky podobné, mají želvy a želvy obrovské rozdíly. Jedním rozdílem je, že želvy žijí ve vodě a želvy žijí na souši.

Shopify a WooCommerce jsou jako želvy a želvy – jsou to řešení elektronického obchodu a mají mnoho podobností. Shopify je univerzální eCommerce řešení a WooCommerce je komplexní eCommerce plugin na WordPress.

Dobře, omlouvám se za mou drsnou analogii. Pojďme se podívat na jejich technické rozdíly.

TLDR;

Většina lidí by měla používat Shopify. Poskytuje nejlepší hodnota za cenu a dělá všechno pro začátečníky mimořádně snadné. Shopify byl vytvořen pro začátečníky eCommerce majitele obchodu. S tím bylo řečeno, že je také úžasné pro masivní obchody a podniky. Měřítko není problém se službou Shopify. Přečtěte si naši úplnou recenzi Shopify zde.

Pro každého, kdo miluje WordPress, je WooCommerce skvělou volbou. Pokud peníze, dovednosti a čas nejsou problémem a chcete úplnou kontrolu nad všemi aspekty vašeho obchodu, může být WooCommerce skvělou volbou pro vás.

Pokud jste nikdy neměli zkušenosti s webovými stránkami, použijte Shopify.

Konkurenti

Shopify je naše nejvíce doporučované řešení eCommerce. Důvodem je to, že nabízí téměř vše, co by aspirující podnikatel mohl chtít prodávat produkty online. Funkce kombinované s funkcemi snadno použitelného cementu Shopify jako nejlepší volba pro platformu elektronického obchodování typu vše v jednom.

nakupovat vs woocommerceDruhou kategorií, která soutěží s platformami elektronického obchodování typu vše v jednom, jsou možnosti, které vyžadují odbornost, kódování a mají strmou křivku učení. WooCommerce zabírá tento prostor tak, jak je používán na WordPress.

Existují dvě kategorie řešení elektronického obchodu:

 1. Snadno použitelné možnosti – dělají vše, co souvisí s elektronickým obchodem, hračkou.
 2. Potřebuji webový vývojář nebo musím být webový vývojář.

Shopify spadá do možnosti „snadno použitelné“ a je nejlepší platformou elektronického obchodování v této kategorii. WooCommerce spadá do kategorie „webový vývojář potřebný“ a je považován za nejlepší možnost v této kategorii.

WooCommerce je úžasné a pro jeho použití nemusíte být technicky vývojářem. Pokud však nemáte důvěrné znalosti o tom, jak WordPress funguje, a nevíte, jak kódovat, očekávejte, že křivka učení na WooCommerce bude strmá.

Služba Shopify představuje malou křivku učení, ale je velmi snadné ji použít, jakmile ji dosáhnete. Jde o to, že v určitém okamžiku přizpůsobení budete možná muset kódovat nebo použít vývojáře na Shopify. Rozdíl je ve všech vestavěných funkcích elektronického obchodování, které služba Shopify nabízí hned.

Nakupujte ukázkové gif

WooCommerce nabízí mnoho podobných funkcí, ale není tak výkonné jako Shopify. Jak už bylo řečeno, na WordPress existuje více aplikací, z nichž si můžete rozšířit své zkušenosti, než to, co má Shopify.

Pokud jde o SEO, WooCommerce také porazí Shopify docela šikovně. Pokud je vaším marketingovým cílem SEO do extrému, pak pouze možnost, která pro vás používá WordPress s WooCommerce.

Podobnosti

Shopify a WooCommerce vám umožňují prodávat, co si myslíte, že prodáváte online. Kromě toho jsou docela odlišné. Je třeba se zaměřit na několik podobností.

Podobné aspekty WooCommerce a Shopify

 • Prodejní – Je těžké odchýlit se od způsobu, jakým vám platforma elektronického obchodování umožňuje prodávat produkty. Některá řešení elektronického obchodu však brání vašim možnostem. Nakupujte a WooCommerce ne.

globální trendy statistiky elektronického obchodu

Obě možnosti umožňují prodej fyzických produktů, digitálních produktů, hybridních produktů a všech typů služeb.

 • Mobilní přátelské – Je pravděpodobné, že sedm z 10 klientů navštíví váš obchod s elektronickým obchodem pomocí mobilního zařízení. Bohužel, mnoho platforem je postaveno pro použití na stolních počítačích.

Zde jsou dvě zábavné statistiky webových stránek pro eCommerce:

 1. Špatný mobilní design sám o sobě stačí 57% uživatelů internetu nedoporučovat vaši firmu svým vrstevníkům.
 2. Téměř 80% spotřebitelů přestane komunikovat s vaším webem, pokud se mobilní web zobrazí nepohodlně.

Jak Shopify, tak WooCommerce upřednostňují mobilní optimalizaci a poskytují mobilní verze webů již při vytváření desktopové verze.

 • Neomezený počet produktů – Existuje několik služeb elektronického obchodu, které vás zpoplatňují podle toho, kolik produktů máte. Jednou z oblíbených možností je BigCartel. Shopify a WooCommerce se této praxe neúčastní a umožní vám mít tolik produktů, kolik chcete.
 • Kupóny a slevy – Spíše než zacházení se slevovými kódy jako s mimořádně prémiovými funkcemi, jako jsou jiné možnosti elektronického obchodování (neobvyklá volba), obě zde nabízené služby nabízejí možnost nabídnout zákazníkům slevy..

Asi 93% nakupujících používá po celý rok kupón nebo slevový kód. Nabízení slev zákazníkům je skvělý způsob, jak zvýšit prodej, zejména u předchozích kupujících.

 • Zprávy – Služba Shopify i WooCommerce nabízejí úžasné zprávy, které pomáhají upozornit na trendy ve vašich prodejních vzorcích. Zobrazení cenných informací, jako je opakovaná míra zákazníků, celkový počet návštěv v internetovém obchodě a průměrná hodnota objednávky, vám může pomoci učinit informovanější rozhodnutí.

nakupovat řídicí panel

 • Nastavitelná doprava a daně – Možnost přizpůsobení dopravy a daní pomáhá vašim zákazníkům. Nabídka rovné daně a sazby za přepravu nedává smysl pro celou vaši zákaznickou základnu.

Jak používat Shopify a WooCommerce

Realizace implementace webové stránky na obou platformách funguje relativně podobně. Obě možnosti používají témata a spoustu času budou různá témata pracovat na Shopify a WordPress.

kódování webových stránekZpůsob fungování funkčnosti je přímo zaměřeno na to, jak je nastaveno téma vybrané k použití. Některá témata umožňují funkce přetahování, zatímco jiná vyžadují použití softwaru pro vytváření back-end. Některé jsou dokonce barerské a vyžadují hodně kódování.

Někteří tvůrci motivů vytvářejí verzi WordPress a Shopify verzi svých motivů. Jedním takovým příkladem je Out of the Sandbox.

Obě možnosti také nabízejí možnost používat aplikace třetích stran k vytváření různých aspektů obchodu. WordPress nabízí vyšší počet aplikací a pluginů, ale číslo Shopify je také v tisících.

Výhody Shopify

I když si nemůžete přizpůsobit všechny aspekty svého webu, můžete se dostat docela blízko. Hosting bude probíhat na Shopify, ale upřímně, je to dobrá věc. Mají obrovskou síť serverů a internetu doba provozu a doba načítání na konci hostování neustále poskytují úžasná měřítka.

Hlavní výhoda systému Shopify spočívá v tom, že vše, co pro eCommerce potřebujete, je přímo před vámi. Na platformě není křivka učení příliš velká. Ve vzácných případech, kdy nemůžete něco udělat, existuje řada aplikací, z nichž si můžete vybrat. Nikdy předtím nebylo tak snadné mít internetový obchod.

Přizpůsobení obchodu je také velmi možné. Na Shopify můžete vybírat spoustu témat, ale také si můžete vybrat nekonečná nabídka témat třetích stran také.

Shopify má také obrovská síť odborníků které vám mohou pomoci se všemi aspekty vašeho webu. Zaměstnanci, kteří provozují zákaznickou podporu, mají znalosti a na svých fórech mají obrovskou komunitu. Další výhodou je znalostní báze, která obsahuje podrobné návody a odpovědi na nejčastější dotazy.

Výhody WooCommerce

Hlavní výhodou WooCommerce je to můžete dělat, co chcete. I když to má nevýhody, zejména v kategorii obtížnosti, stále je to obrovský bonus.

SEO je velká výhoda používání WooCommerce a WordPress, více informací o tom bude v další části.

WooCommerce je technicky plugin. Byl postaven tak, aby byl velmi lehký a dělal jen minimum. Můžete přidávat funkce za běhu – prostřednictvím WooCommerce nebo prostřednictvím jiných doplňků třetích stran.

Získáte možnost přizpůsobit všechny aspekty svého webu. Na WordPressu je křivka učení se vším, protože pro nového uživatele může být relativně cizí. Jednou z výhod je, že se dozvíte hodně o hostingu, kódování a designu.

WooCommerce má také síť podporující lístky, která může odpovědět na všechny otázky, které byste mohli mít. Skutečná podpora bude v masivní komunitě, kterou WordPress a WooCommerce v průběhu let kultivovaly.

SEO a blogování

S funkcemi SEO WordPress nepřekoná nic. WooCommerce to ví a vydělává na tom díky tomu, že je váš blog tak snadno integrován do vašich produktů.

blogování elektronického obchoduShopify není žádný problém, pokud jde o SEO, ale nemůže se opravdu dotknout možností SEO, které poskytuje WordPress. Na Shopify jsou pěkné nástroje, ale WordPress byl vytvořen pro blogování a SEO.

Nástroje na WordPress jsou k dispozici v nějaké podobě na Shopify, ale SEO možnosti nepronikají přes Shopify, jako to dělá na WordPress.

Omezení, která Shopify představuje, na WordPress neexistují.

Nakupujte nevýhody SEO:

 • Řetězce v adresách URL – Přidaná slova v adresách URL ztěžují jednoduchá sila a snadnou navigaci souborů Sitemap. Vyhledávače mají menší složitost, pokud jde o řetězce URL.
 • Ne tolik možností obsahu – Na WordPress můžete snadno vytvářet stránky o čemkoli. Shopify má překážky, ale použití moderního tématu to mnohem usnadňuje.
 • Zamčené funkce SEO – Existuje několik činností, které nelze provést a které by zvýšily životaschopnost SEO v systému Shopify. Největším přestupkem není možnost upravit soubor Sitemap. Organizační struktura je pro SEO klíčová a schopnost upravit soubor Sitemap může být rozdílem mezi tím, jak se Google váš web líbí nebo nelíbí. Služba Shopify vám také neumožňuje upravovat soubor robots.txt, díky němuž budete moci Googlu říct, aby nenavštívil určitou stránku..

Snažíme se o přístup k souborům Robots.txt na Shopify

U WordPressu neexistují žádná taková omezení. Upravte cokoli podle svého srdce. Při hlubokém ponoření do SEO je bezpodmínečně nutné se nenechat udeřit. Testování a další testování je klíčem k dobrému SEO a pokud jsou některé možnosti mimo stůl, může to rozhodně ublížit vaší schopnosti testovat určité aspekty SEO.

Ceny

Ceny pro Shopify a WooCommerce fungují poněkud odlišně. WooCommerce je zcela otevřený zdroj a samotný software je zdarma. Shopify má odstupňovaný systém plánů s měsíčními opakujícími se náklady.

WordPress je zdarma. WooCommerce je zdarma. Co tedy stojí peníze? První off, musíte zaplatit za hosting pokud jdete touto cestou. Hosting musí být schopen škálovat se s vaším obchodem, takže pokud hledáte mnoho zákazníků, může být hosting drahý. Na začátku bude hosting relativně levný, protože můžete využívat různé hostingové služby, které stojí méně než 10 USD. Podívejte se na náš seznam nejlepších levných hostitelů pro Kanaďany.

Při používání WooCommerce není téměř žádná šance, že za plugin nebo aplikaci nebudete muset platit. Mnoho z nich je zdarma, ale skutečně užitečné stojí peníze měsíčně.

Další náklady, které je třeba zohlednit, jsou všechny náklady spojené s pronájmem vývojáře. Webové stránky WooCommerce mohou být zdarma na nejzákladnější úrovni. Když potřebujete pokročil, náklady se hromadí a můžete utratit tisíce.

Náklady Shopify jsou o něco transparentnější vpředu.

Každá úroveň cen zahrnuje neomezené produkty, nepřetržitou podporu, schopnost prodávat na jiných prodejních kanálech, ruční vytváření objednávek, slevové kódy, SSL certifikát, obnovení opuštěného košíku, Shopify platby s analýzou podvodů, POS aplikaci, fyzický hardware a robustní výběr aplikace.

Další náklady spojené se službou Shopify jsou placené aplikace, placená témata a nákup domény. Existuje velké množství aplikací, které stojí za to náklady, jakož i užitečná a krásná prémiová témata, která mohou váš obchod skutečně zvýšit.

Skvělé na Shopify je mít plně funkční obchod s některými z nejlepších funkcí na trhu stojí jen 29 dolarů měsíčně. Jak rozšiřujete svůj obchod, můžete zvyšovat náklady. Shopify také zahrnuje vlastní podnikovou úroveň, která umožňuje větší přizpůsobitelnost pro velké obchody.

Závěrečné myšlenky

Využití WooCommerce na WordPress může být velmi silné, nikdo nemůže říci jinak. Pokud máte znalosti o kódování nebo peníze, abyste mohli platit vývojáři, je WooCommerce skvělou volbou, pokud používáte WordPress. Jen mějte na paměti, že při používání WooCommerce a WordPress spíše než Shopify vyvstane více problémů.

Na konci dne je to všechno o tom, jak chcete vyřešit svůj problém. Předvídavost je klíčem ke správné odpovědi. Vidíte sami implementaci masivních, celoročních marketingových kampaní? Pokud tak učiníte, možná budete muset obětovat ještě více času a zdrojů, jak si budujete svůj obchod, abyste mohli v budoucnu mít neomezený potenciál SEO. Uvažujete však o uvolnění produktů co nejdříve ve snaze omezit náklady na příležitost? Pak byste měli zvážit jít s Shopify.

Ať je to jakýkoli případ, obě řešení jsou skutečnými silami. Stačí si jen vybrat tu pravou a brzy se chystáte rozbít banku s veškerým prodejem.

FAQs

Otázka: Je Shopify lepší než WooCommerce?

A: Shopify je lepší než WooCommerce pro začátečníky nebo pro lidi, kteří si cení snadného použití. Přizpůsobitelnost dostupná při použití WooCommerce na WordPress je mnohem vyšší než Shopify. Řeknutí Shopify je lepší než WooCommerce pro zahájení obchodování s eCommerce je špatné, protože oba jsou skvělé možnosti.

Otázka: Je Shopify nejlepší eCommerce platforma?

A: Doporučujeme Shopify nejvíce jako platformu eCommerce. Většina lidí, kteří začínají s eCommerce, by měla používat Shopify. Pokud máte jiné zkušenosti s webem nebo máte přístup k webovým vývojářům a kapitálu, WooCommerce je skvělá volba.

Otázka: Jaký je rozdíl mezi Shopify a WordPress?

A: Shopify je platforma elektronického obchodování, kde WordPress je softwarová aplikace pro vytváření webových stránek. Služba Shopify poskytuje zážitek z elektronického obchodování typu vše v jednom. Pokud chcete skočit do elektronického obchodování na WordPress, budete jej muset implementovat pomocí služby, jako je WooCommerce..

Otázka: Můžete vložit Shopify do WordPress?

A: Ano, ale pokud se rozhodnete, že chcete používat Shopify, nedoporučujeme používat WordPress. Největší dopad, který může mít Shopify na podnikání, je jeho použití jako platformy elektronického obchodování, nikoli použití pluginu na Shopify.

Otázka: Používá služba Shopify WordPress?

A: Služba Shopify nepoužívá WordPress. Jedná se o samostatnou platformu, která umožňuje obchodníkům prodávat své výrobky. Svůj web můžete hostovat s Shopify nebo použít samostatnou hostingovou službu. Více o WordPress zde.

Otázka: Je Shopify jednodušší než WordPress?

A: Jedním slovem ano. Jinými slovy, ano. Služba Shopify byla vytvořena proto, aby bylo vlastnictví elektronického obchodu snadné. WordPress byl vytvořen, aby umožnil všem vytvářet webové stránky. Přestože WordPress není příliš obtížný, je zde velká křivka učení a více místa pro pokazení.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author