Shopify ve WooCommerce (2020 Güncellemesi)

Shopify ve WooCommerce, sistemlerini kullanarak web sitenizden işlemleri işlemenizi sağlayan güçlü e-ticaret platformlarıdır.

Aynı amaca hizmet etmesine rağmen, her iki platform da kullanıcıların kendi çevrimiçi mağazalarını oluşturmalarına nasıl yardımcı oldukları konusunda oldukça farklıdır..

Kaplumbağalar ve kaplumbağalar gibi.

Çoğu insan yan yana bir kaplumbağa ve kaplumbağaya bakacak ve aynı hayvan olduklarını varsayacaktır. Çok benzerlikleri olsa da, aynı hayvan değiller.

e-ticaret çözümleriEvet, ikisi de sürüngen – ama estetik açıdan benzer olmanın yanı sıra, kaplumbağalar ve kaplumbağalar arasında büyük farklılıklar var. Bir fark, kaplumbağaların suda yaşadığı ve kaplumbağaların karada yaşadığı.

Shopify ve WooCommerce bir tür kaplumbağa ve kaplumbağa gibi – ikisi de e-ticaret çözümleri ve birçok benzerliğe sahip. Shopify hepsi bir arada e-ticaret çözümüdür ve WooCommerce WordPress’de kapsamlı bir e-ticaret eklentisidir.

Tamam kaba benzetmem için üzgünüm. Teknik farklılıklarına bakalım.

TLDR;

Çoğu kişi Shopify’ı kullanmalıdır. Sağlar maliyet için en iyi değer ve her şeyi yapar yeni başlayanlar için olağanüstü kolay. Shopify yeni başlayan e-ticaret mağazası sahibi için oluşturuldu. Bununla birlikte, büyük mağazalar ve işletmeler için de şaşırtıcı. Ölçeklendirme Shopify ile ilgili bir sorun değildir. Shopify incelememizin tamamını buradan okuyun.

WordPress’i seven herkes için WooCommerce mükemmel bir seçenektir. Para, beceri ve zaman bir sorun değilse ve mağazanızın her yönü üzerinde tam kontrol istiyorsanız, WooCommerce sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

Web siteleriyle hiç deneyiminiz olmadıysa, Shopify’ı kullanın.

Rakipler

Shopify en çok önerilen e-Ticaret çözümümüzdür. Bunun nedeni, hevesli bir girişimcinin çevrimiçi ürün satmak isteyebileceği hemen hemen her şeyi sunmasıdır. Özellikler, kullanım kolaylığı işlevselliği ile birleştiğinde, Shopify’ı hepsi bir arada e-ticaret platformu için en iyi seçenek olarak sunuyor.

shopify ve woocommerce karşılaştırmasıHepsi bir arada e-ticaret platformlarıyla rekabet eden diğer kategori, uzmanlık, kodlama ve dik bir öğrenme eğrisi gerektiren seçeneklerdir. WooCommerce, bu alanı WordPress’te kullanıldığı gibi kaplar.

İki e-ticaret çözümü kategorisi vardır:

 1. Kullanımı kolay seçenekler – e-Ticaret ile ilgili her şeyi bir esinti yaparlar.
 2. Bir web geliştiricisine ihtiyacım var veya bir web geliştiricisi olmalıyım.

Shopify “kullanımı kolay” seçeneğinin altına girer ve bu kategorideki en iyi e-ticaret platformudur. WooCommerce “web geliştiricisi gerekli” kategorisine girer ve bu kategorideki en iyi seçenek olarak kabul edilir.

WooCommerce harika ve kullanmak için teknik olarak bir geliştirici olmanıza gerek yok. Ancak, WordPress’in nasıl çalıştığı hakkında derin bilgiye sahip değilseniz ve nasıl kod yazacağınızı bilmiyorsanız, WooCommerce’deki öğrenme eğrisinin dik olmasını beklemek.

Shopify küçük bir öğrenme eğrisi sunar, ancak asıldıktan sonra kullanımı son derece kolaydır. Mesele şu ki, belirli bir özelleştirme noktasında, Shopify’daki bir geliştiriciyi de kodlamanız veya kullanmanız gerekebilir. Fark, Shopify’ın hemen sunduğu tüm yerleşik e-Ticaret işlevselliğidir.

Bölüm GIF

WooCommerce birçok benzer işlevsellik sunar, ancak Shopify kadar güçlü değildir. Bununla birlikte, WordPress’te, deneyiminizi zenginleştirmek için Shopify’ın sahip olduğundan daha fazla uygulama var..

SEO söz konusu olduğunda WooCommerce, Shopify’ı oldukça kullanışlı bir şekilde yener. Pazarlama hedefiniz aşırı SEO ise sizin için WordPress’i WooCommerce ile kullanma seçeneği.

benzerlikler

Shopify ve WooCommerce, çevrimiçi satış yapmak istediğiniz her şeyi satmanıza olanak tanır. Bunun dışında oldukça farklılar. Odaklanmak için birkaç benzerlik var.

WooCommerce ve Shopify’ın benzer yönleri

 • Satış – Bir e-Ticaret platformunun ürün satmanıza izin verme biçiminden sapmak zordur. Ancak, bazı e-Ticaret çözümleri seçeneklerinizi engeller. Shopify ve WooCommerce,.

e-ticaret istatistikleri küresel eğilimler

Her iki seçenek de fiziksel ürünler, dijital ürünler, hibrit ürünler ve her türlü hizmeti satmanıza olanak tanır.

 • Mobil Uyumlu – Muhtemelen 10 müşterinizden yedisi bir mobil cihaz kullanarak e-ticaret mağazanızı görüntüleyecektir. Ne yazık ki, masaüstü bilgisayarlarda kullanılmak üzere birçok platform oluşturuldu.

İşte sizin için iki eğlenceli e-ticaret web sitesi istatistikleri:

 1. Zayıf mobil tasarım tek başına yeterli İnternet kullanıcılarının% 57’si işinizi akranlarına tavsiye etmemek.
 2. Neredeyse Tüketicilerin% 80’i mobil web sitesi uygunsuz bir şekilde görüntüleniyorsa web sitenizle etkileşime geçmeyi durduracaktır.

Shopify ve WooCommerce, mobil optimizasyona öncelik verir ve masaüstü sürümü geliştirilirken web sitelerinin mobil sürümlerini sağlar.

 • Sınırsız Ürün Sayısı – Sahip olduğunuz ürün sayısına göre ücret alan birkaç e-Ticaret hizmeti var. Popüler bir seçenek BigCartel’dir. Shopify ve WooCommerce bu uygulamaya katılmıyor ve istediğiniz kadar ürüne sahip olmanıza izin veriyor.
 • Kuponlar ve İndirimler – İndirim kodlarını diğer e-Ticaret seçenekleri (garip seçim) gibi ultra premium özellikler olarak ele almak yerine, buradaki hizmetlerin her ikisi de müşterilere indirim sunma seçeneği sunar.

Alışveriş yapanların yaklaşık% 93’ü yıl boyunca kupon veya indirim kodu kullanmaktadır. Müşterilere indirim sunmak, özellikle önceki alıcılarla satışları artırmak için harika bir yoldur.

 • Raporlar – Hem Shopify hem de WooCommerce, satış modellerinizdeki eğilimleri belirtmeye yardımcı olan harika raporlar sunar. Tekrar müşteri oranı, toplam çevrimiçi mağaza ziyareti ve ortalama sipariş değeri gibi değerli bilgileri görmek, daha bilinçli kararlar vermenize yardımcı olabilir.

shopify gösterge tablosu

 • Ayarlanabilir Nakliye ve Vergiler – Nakliye ve vergileri ayarlayabilmek müşterilerinize yardımcı olur. Sabit bir vergi ve gönderim bedeli sunmak, tüm müşteri tabanınız için bir anlam ifade etmiyor.

Shopify ve WooCommerce Nasıl Kullanılır

Aslında her iki platformda bir web sitesi uygulamak nispeten benzer şekilde çalışır. Her iki seçenek de temaları kullanır ve çoğu zaman Shopify ve WordPress’te farklı temalar çalışır.

web sitesi kodlamasıBina işlevselliğinin çalışma şekli kullanmak için seçilen temanın nasıl kurulduğunu doğrudan merkezler. Bazı temalar sürükle ve bırak işlevine izin verirken, diğerleri arka uç oluşturma yazılımını kullanmanızı gerektirir. Bazıları daha barerdir ve çok fazla kodlama gerektirir.

Bazı tema yaratıcıları, WordPress sürümünü ve temalarının Shopify sürümünü oluşturur. Buna böyle bir örnek, Korumalı Alanın Dışında.

Her iki seçenek de bir mağazanın farklı yönlerini oluşturmak için üçüncü taraf uygulamalarını kullanma olanağı sunar. WordPress daha fazla sayıda uygulama ve eklenti sunuyor ancak binlerce mağazadaki Shopify’ın sayısı.

Shopify’ın Faydaları

Web sitenizin her yönünü özelleştiremeseniz de oldukça yaklaşabilirsiniz. Hosting Shopify’da yapılacak ama dürüst olmak gerekirse, bu iyi bir şey. Büyük bir sunucu ağına sahipler ve barındırma ucundaki çalışma süreleri ve yükleme süreleri tutarlı bir şekilde şaşırtıcı ölçütler sağlar.

Shopify’ın ana yararı, e-Ticaret için ihtiyacınız olan her şeyin tam önünüzde olmasıdır. Öğrenme eğrisi platformda çok büyük değil. Bir şey başaramadığınız nadir durumlarda, aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi uygulama vardır. Bir e-ticaret mağazasına sahip olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Mağazanızı özelleştirmek de çok mümkün. Shopify’da seçebileceğiniz bir dizi tema var, ancak bir üçüncü taraf temaların sonsuz temini ayrıca.

Shopify ayrıca bir büyük uzman ağı web sitenizin her alanında size yardımcı olabilir. Müşteri desteklerini yürüten çalışanlar bilgilidir ve forumlarında büyük bir toplulukları vardır. Diğer bir avantajı, derinlemesine eğitimler ve SSS’lere cevapları olan bilgi tabanıdır..

WooCommerce’in Faydaları

WooCommerce’ın ana yararı, istediğini yapabilirsin. Bu, özellikle zorluk kategorisinde dezavantajlar olsa da, hala büyük bir bonus.

SEO, WooCommerce ve WordPress’i kullanmanın büyük bir yararıdır, bununla ilgili daha fazla bilgi bir sonraki bölümde olacak.

WooCommerce teknik olarak bir eklentidir. Süper hafif ve sadece asgari düzeyde yapmak için inşa edildi. WooCommerce veya diğer üçüncü taraf eklentileri aracılığıyla istediğiniz gibi özellikler ekleyebilirsiniz.

Ne olsun web sitenizin her yönünü özelleştirmek için yeteneği. Yeni bir kullanıcıya nispeten yabancı olabileceği için WordPress’teki her şeyle birlikte bir öğrenme eğrisi var. Avantajlarından biri, barındırma, kodlama ve tasarım hakkında çok şey öğrenmenizdir.

WooCommerce ayrıca, aklınıza gelebilecek tüm soruları yanıtlayabilecek bilet tabanlı bir destek ağına sahiptir. Asıl destek, WordPress ve WooCommerce’in yıllar boyunca geliştirdiği büyük toplulukta olacak.

SEO ve Bloglama

Hiçbir şey WordPress’in SEO yeteneklerini yenemez. WooCommerce bunu biliyor ve blogunuzu ürünlerinizle mümkün olduğunca kolay bir şekilde entegre ederek.

e-ticaret bloglamasıShopify, SEO söz konusu olduğunda bir slouch değildir, ancak WordPress’in sağladığı SEO olanaklarına gerçekten dokunamaz. Shopify’da güzel araçlar var, ancak WordPress bloglama ve SEO için tasarlandı.

WordPress’teki araçlar Shopify’da bir şekilde kullanılabilir, ancak SEO olasılıkları Shopify’da WordPress’te olduğu gibi nüfuz etmez.

Shopify’ın sunduğu sınırlamalar WordPress’te mevcut değil.

Shopify SEO eksileri:

 • URL’lerde dizeler – URL’lere eklenen kelimeler basit silolara sahip olmayı ve site haritalarında gezinmeyi kolaylaştırır. URL dizeleri söz konusu olduğunda arama motorları daha az karmaşıklık ister.
 • Çok fazla içerik olasılığı değil – WordPress’te, her şey hakkında kolayca süper sayfalar oluşturabilirsiniz. Shopify’ın bunun önünde engelleri var, ancak üst düzey bir tema kullanmak bunu çok daha kolay hale getiriyor.
 • Kilitli SEO özellikleri – Shopify’da SEO uygulanabilirliğini artıracak birkaç faaliyet yapılamaz. En büyük suç site haritasını düzenleyememek. Organizasyon yapısı SEO için çok önemlidir ve site haritasını düzenleme yeteneği Google’ı sitenizi beğenme veya sitenizi beğenmeme arasındaki fark olabilir. Shopify ayrıca, robots.txt dosyasını düzenlemenize izin vermez, böylece Google’a belirli bir sayfayı ziyaret etmemesini söyleyemezsiniz.

Bu, Shopify’daki Robots.txt dosyalarına erişmeye çalışıyoruz

WordPress’de böyle bir sınırlama yoktur. Kalbinizin içeriğini düzenleyin. SEO derin bir dalış alırken hamstrung olmamak zorunludur. Test ve daha fazla test, iyi SEO’nun anahtarıdır ve bazı seçenekler masanın dışındaysa, SEO’nun belirli yönlerini test etme yeteneğinize kesinlikle zarar verebilir.

Fiyatlandırma

Shopify ve WooCommerce’in fiyatları birbirinden oldukça farklı çalışıyor. WooCommerce tamamen açık kaynak kodlu ve yazılımın kendisi ücretsiz. Shopify, aylık yinelenen maliyetlerle katmanlı bir plan sistemine sahiptir.

WordPress ücretsizdir. WooCommerce ücretsizdir. Peki, para maliyeti nedir? İlki, barındırma için para ödemek zorundasın Eğer bu rotaya giderseniz. Barındırma, mağazanızla ölçeklendirilebilir olmalıdır, bu nedenle çok sayıda müşteri arıyorsanız, barındırma pahalı olabilir. Başlangıçta, barındırma nispeten ucuz olacak gibi 10 $ altında maliyet çeşitli barındırma hizmetleri kullanabilirsiniz. Kanadalılar için en ucuz ev sahipleri listemize bakın.

WooCommerce kullanırken, bir eklenti veya uygulama için ödeme yapmanız gerekmeyecek neredeyse hiç şansı yoktur. Birçoğu ücretsiz ama gerçekten kullanışlı olanlar aylık olarak maliyetlidir.

Etkilenmesi gereken diğer maliyetler, bir geliştiriciyi işe almakla ilişkili maliyetlerin tümüdür. Bir WooCommerce web sitesi en temel düzeyde ücretsiz olabilir. İlerlemeniz gerektiğinde, biriktirme maliyeti ve binlerce harcama yapabilirsiniz.

Shopify’ın maliyetleri ön tarafta biraz daha şeffaf.

Her bir fiyatlandırma sınırı sınırsız ürünler, 7/24 destek, diğer satış kanallarında satış yapma olanağı, manuel sipariş oluşturma, indirim kodları, SSL sertifikası, terk edilmiş alışveriş sepeti kurtarma, Sahtekarlık analizi ile Shopify ödemeleri, POS uygulaması, fiziksel donanım ve sağlam uygulama seçimi.

Shopify’da yer alan diğer maliyetler ücretli uygulamalar, ücretli temalar ve alan adı satın alımlarıdır. Mağazanıza gerçekten değer katabilecek faydalı ve güzel premium temaların yanı sıra maliyet değerine sahip çok sayıda uygulama var.

Shopify ile ilgili en iyi şey, piyasadaki en iyi özelliklerden bazılarıyla tamamen işlevsel bir mağazaya sahip olmaktır. sadece ayda 29 dolara mal oluyor. Mağazanızı büyüttükçe giderleri de arttırabilirsiniz. Shopify ayrıca büyük mağazalar için daha fazla özelleştirilebilirlik sağlayan özel bir işletme düzeyi içerir.

Son düşünceler

WordPress’te WooCommerce kullanmak son derece güçlü olabilir, aksi halde kimse söyleyemez. Bir geliştiriciye ödeme yapmak için kodlama bilginiz veya paranız varsa, WordPress kullanmaya ayarlıysanız WooCommerce mükemmel bir seçenektir. Shopify yerine WooCommerce ve WordPress kullanımıyla ilgili daha fazla sorunun ortaya çıkacağını unutmayın..

Günün sonunda, sorununuzu nasıl çözmek istediğinizle ilgili. Öngörü doğru cevabın anahtarıdır. Kendinizi yıl boyunca devasa pazarlama kampanyaları uygularken görüyor musunuz? Bunu yaparsanız, gelecekte sınırsız SEO potansiyeline sahip olmak için mağazanızı oluştururken biraz daha fazla zaman ve kaynaktan ödün vermeniz gerekebilir. Bununla birlikte, fırsat maliyetini sınırlamak için mümkün olan en kısa sürede ürünleri serbest bırakmayı mı düşünüyorsunuz? O zaman Shopify ile devam etmeyi düşünebilirsiniz.

Durum ne olursa olsun, her iki çözüm de gerçek güç merkezleridir. Sadece sizin için doğru olanı seçin ve yakında tüm satışlarla bankayı kıracaksınız.

SSS

S: Shopify WooCommerce’den Daha İyi mi?

A: Shopify, yeni başlayanlar veya kullanım kolaylığına değer veren insanlar için WooCommerce’den daha iyidir. WordPress’te WooCommerce kullanırken kullanılabilen özelleştirilebilirlik, Shopify’dan çok daha yüksektir. Shopify demek, bir e-Ticaret işine başlamak için WooCommerce’den daha iyi demek, her ikisi de harika seçenekler olduğundan yanlış.

S: Shopify en iyi e-ticaret platformudur?

A: Shopify’ı en çok e-ticaret platformu olarak öneriyoruz. E-Ticaret ile başlayan çoğu kişi Shopify’ı kullanmalıdır. Başka web sitesi deneyiminiz varsa veya web geliştiricilerine ve sermayeye erişiminiz varsa, WooCommerce mükemmel bir seçenektir.

S: Shopify ve WordPress arasındaki fark nedir?

A: Shopify, WordPress’in bir web sitesi oluşturma yazılımı uygulaması olduğu bir e-ticaret platformudur. Shopify hepsi bir arada e-ticaret deneyimi sunar. WordPress’te e-ticarete atlamak istiyorsanız, uygulamak için WooCommerce gibi bir hizmet kullanmanız gerekir..

S: Shopify’ı WordPress’e gömebilir misiniz??

A: Evet, ancak Shopify’ı kullanmaya karar verirseniz WordPress kullanmanızı önermiyoruz. Shopify’ın bir işletme üzerindeki en büyük etkisi, Shopify’da bir eklenti kullanmak yerine onu e-Ticaret platformunuz olarak kullanmaktır.

S: Shopify WordPress kullanıyor mu?

A: Shopify WordPress kullanmaz. Bu, tüccarların ürünlerini satmasını sağlayan bağımsız bir platformdur. Web sitenizi Shopify ile barındırabilir veya ayrı bir barındırma hizmeti kullanabilirsiniz. WordPress hakkında daha fazla bilgi burada.

S: Shopify WordPress’ten Daha mı Kolay??

A: Tek kelimeyle, evet. Birden çok kelimeyle, evet öyle. Shopify, bir e-ticaret mağazasına sahip olmayı kolaylaştırmak için yapıldı. WordPress, herkesin bir web sitesi oluşturmasını sağlamak için oluşturuldu. WordPress çok zor olmasa da, büyük bir öğrenme eğrisi ve karmaşa için daha fazla alan var.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author