Najlepsi rejestratorzy domen w Kanadzie (2019)

Jeśli masz witrynę internetową lub myślisz o utworzeniu witryny internetowej, potrzebujesz nazwy domeny. Nazwy domen są kupowane przez rejestratorów domen, co brzmi dość prosto – dopóki nie zdasz sobie sprawy, ile jest dostępnych opcji.

Zanim przejdziemy do tego, chcę tylko wyjaśnić kwestię, która często wprawia ludzi w zakłopotanie. Rejestracja domeny to nie to samo, co hosting. Mogę wyjść i zarejestrować 1000 domen, co nie oznacza, że ​​będzie można je zobaczyć online.

To powiedziawszy, jeśli chcesz kupić domenę, prawdopodobnie należysz do jednej z tych trzech grup:

  1. „Po prostu szukam” domeny – > Namecheap jest twoja odpowiedź.
  2. Szukasz domeny i hostingu – > Bluehost da ci oba (za tanie).
  3. Szukam obca domena i hosting  -> Idź Tato jest to, czego potrzebujesz.

Mam nadzieję, że to pomaga. Spójrzmy teraz na resztę…

Najlepsze opcje rejestratora domen

Poniżej przedstawiamy nasze typy najlepszych rejestratorów domen. Ponadto wiele z tych firm oferuje inne usługi i rodzaje wsparcia. Ceny różnią się, podobnie jak zawartość różnych planów poszczególnych firm.

Oto jedni z najlepszych rejestratorów domen:

1. Bluehost.com – dobry dla domen, świetny dla hostingu też

Bluehost działa od 2003 roku i obsługuje ponad dwa miliony stron internetowych. WordPress sugeruje Bluehost jako hosta z wyboru. Jest to pierwsza firma hostingowa, ale oferuje dodatkowe produkty i usługi.

Bluehost to kolejny doskonały wybór do rejestracji domen, hostingu i wszelkich pojawiających się problemów. Z Bluehost płacisz za niezawodność i mnóstwo pomocy online. 

Właściciele witryn, którzy pracują w Bluehost, korzystają z bezpłatnego pakietu hostingowego dla każdej domeny i możesz wybierać między hostingiem współdzielonym, WordPress, VPS, dedykowanym lub odsprzedawcą.

Kompletny pakiet obejmujący hosting, bezpieczeństwo i jedną nazwę domeny kosztuje nieco poniżej 24 USD rocznie.

2. Namecheap.com – Hands Down Najlepsze dla domen, nie tak świetne do hostingu (darmowa ochrona prywatności)

Namecheap kusi właścicieli witryn skoncentrowanych na budżecie, ale oferuje także szereg usług z nazwami domen. Firma rozpoczęła działalność w 2000 roku i dziś zarządza ponad siedmioma milionami domen. Lifehacker.com uznał ich za najlepszego rejestratora nazw domen w 2010 roku.

Jeśli potrzebujesz drogiej i taniej rejestracji domeny, Namecheap jest dla Ciebie dobry. Mają najlepsze struktury wsparcia i wyceny. Jedyny problem, jaki znaleźliśmy, to to, że ich serwery nie mogą konkurować na tym samym poziomie. 

Namecheap oferuje transfery, certyfikaty SSL, e-mail, integrację aplikacji i hosting. Zapewniają również obsługę klienta za pośrednictwem czatu na żywo lub za pośrednictwem systemu biletów elektronicznych. Wszystko to kosztuje mniej niż 9 USD rocznie.

Możesz także wybrać ochronę prywatności, która jest bezpłatna przez pierwszy rok, a następnie nieco poniżej 3 USD rocznie.

3. GoDaddy.com – wybór większości domen, przyzwoity hosting, nieco drogi

Prawdopodobnie najlepiej reklamowany rejestrator domen, GoDaddy to praktycznie nazwa gospodarstwa domowego, choć wiele osób może nie rozumieć dokładnie, co oferuje.

Jeśli szukasz płynnego i łatwego w nawigacji procesu rejestracji nowej domeny, a także hostowania jej, to GoDaddy to świetny wybór. 

GoDaddy istnieje już od 1997 roku, więc są jedną z najbardziej doświadczonych opcji na naszej liście. Ponad 17 milionów wybrało GoDaddy na swoje strony internetowe, co czyni ich największym rejestratorem nazw domen na świecie.

GoDaddy oferuje rejestrację rejestracji domen, przenoszenie domen, profesjonalne opcje e-mail, hosting, bezpieczeństwo i różnorodne narzędzia marketingowe dla Twojej witryny biznesowej. Zespół obsługi klienta zapewnia globalną pomoc i jest dostępny przez telefon 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu lub można z kimś porozmawiać przez czat na żywo.

Ceny GoDaddy zaczynają się od 0,99 USD w pierwszym roku i rosną do 14,99 USD rocznie w przypadku domen .com. Inne domeny, w tym .net, .tech i .co są nieco droższe. Inne usługi, w tym ochrona prywatności, są dostępne za symboliczną opłatą.

Przeczytaj naszą pełną recenzję GoDaddy tutaj. 

4. Domain.com – OK dookoła, wciąż drogie

Domain.com, jak sama nazwa wskazuje, specjalizuje się w dostarczaniu nazw domen. Od 2000 roku oferują nazwy domen, plany hostingowe, pocztę e-mail, hosting VPS, certyfikaty SSL, marketing online i projektowanie stron internetowych. Zasadniczo są one one-stop-shop dla tych, którzy chcą uruchomić stronę internetową.

Właściciele witryn mogą wybierać między hostingiem VPS, hostingiem WordPress lub udostępnianymi planami hostingowymi. Wszystkie mają jedną lub więcej bezpłatnych nazw domen, a także certyfikat SSL, nieograniczoną przestrzeń dyskową oraz różne narzędzia marketingowe i rozwiązania e-commerce.

Kupowanie domeny w Domain.com jest niedrogie – nieco mniej niż 10 USD rocznie dla witryn .com lub .net – i obejmuje całodobową pomoc telefoniczną oraz dostęp do sekcji FAQ.

5. Name.com – kolejna opcja jakości

Name.com działa od 2003 roku i kontroluje dwa miliony domen. Dzięki Name.com otrzymujesz transfery domen, certyfikaty SSL, integrację aplikacji, narzędzie do tworzenia, e-mail i kilka różnych opcji hostingu.

Darmowe domeny pochodzą z zakupem planu hostingowego. Możesz wybrać jeden podstawowy plan witryny o nazwie Startup Hosting Plan lub bardziej wszechstronny plan budowania nazw, który obsługuje 25 witryn. Pakiet Niewiarygodne oferuje nieograniczoną liczbę stron.

Oferują tak zwaną „bazę wiedzy”, a także formularz kontaktowy, który umożliwia przesłanie zgłoszenia o pomoc. Możesz także uzyskać dostęp do pomocy technicznej na czacie codziennie od 10:00 do 17:00 MST lub przez telefon od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00.

Ceny wahają się od około 10 USD rocznie na stronie .com do 110 USD rocznie na stronie .host. Ochrona prywatności jest dostępna za dodatkową opłatą 5 USD rocznie, ale nie jest to opcja dla wszystkich rozszerzeń domen.

6. HostGator.com – świetny host, średni rejestr domen

HostGator istnieje od 2002 roku i jest kolejną szeroko reklamowaną opcją. Firma nadzoruje ponad dziewięć milionów domen i jest przede wszystkim dostawcą usług hostingowych.

Możesz wybierać między hostingiem internetowym, chmurowym, WordPress, VPS, sprzedawcą, dedykowanym, aplikacyjnym lub Windows. HostGator jest znany z czasu pracy i prędkości ładowania, szczególnie dla tych, którzy korzystają z programu WordPress Cloud Hosting. Zapewniają również obsługę klienta na czacie na żywo i sprzedaż biletów e-mail, a także dostęp do samouczków wideo i forów.

Koszt witryny .com wynosi 12,95 USD rocznie, co zapewnia przynajmniej jedną domenę. Możesz wybierać spośród kilku różnych planów, w tym planu Business Cloud, planu Baby Cloud i planu Hatchling Cloud. Obecni klienci HostGator mogą uzyskać witrynę .com za jedyne 2,99 USD rocznie. Ochrona prywatności jest dostępna za dodatkową 14,95 USD rocznie.

7. 1&1

1&1 jest najbardziej weteranem w tej grupie i istnieje od ponad 30 lat. Nadal są jedną z najbardziej spójnych opcji. W tej niemieckiej firmie na całym świecie znajduje się ponad 7000 pracowników.

Z 1&1, możesz uzyskać transfer domeny, narzędzie do tworzenia witryn, hosting stron internetowych, narzędzie do tworzenia sklepów internetowych, hosting WordPress, hosting VPS, certyfikaty SSL, zarządzanie chmurą zarządzaną, zarządzanie pocztą e-mail dla firm, konta e-mail dla firm i inne. Oferują także różnorodne narzędzia do obsługi poczty e-mail i marketingu internetowego.

Obsługa klienta jest dostępna przez całą dobę przez telefon, czat na żywo, e-mail lub media społecznościowe.

Są one również jedną z najbardziej zorientowanych na wartość opcji rejestratora domen, a ceny hostingu zaczynają się od mniej niż 1 USD rocznie na stronach .com. Witryna .biz będzie kosztować mniej niż 15 USD rocznie. Zapewniają również bezpłatną ochronę prywatności w przypadku prywatnych domen rejestracyjnych.

8. Zarejestruj się.com

Od ponad 20 lat Register.com oferuje transfery dla domen, stron internetowych i budowania witryn e-commerce, hostingu i opcji SSL, usług e-mail i kilku różnych narzędzi marketingu online. Pracują z ponad 2,5 milionami domen. Firma zapewnia również dostęp do szeregu przydatnych narzędzi marketingowych, w tym SEO, PPC, Facebook Boost i innych.

Obsługa klienta jest dostępna przez telefon lub e-mail od 9 do 17 od poniedziałku do piątku oraz w soboty i niedziele od 9 do 22.

Są jedną z najtańszych opcji hostingu za 5 USD miesięcznie na stronę internetową. Cena jest taka sama dla witryn .com, .net, .org, .biz, .info i .us. Ochrona prywatności jest dostępna za dodatkowe 11 USD rocznie.

9. InMotion Hosting – świetny hosting i rejestr domen

Ta firma działa od 2001 roku i oferuje wszystko, czego można chcieć od firmy hostingowej. Dostajesz szybsze serwery i ponadprzeciętną dostępność, a także dostęp do firm, VPS, dystrybutorów i hostingu WordPress. Otrzymujesz również dostęp do usług projektowania stron internetowych i rozwiązań hostingowych dla przedsiębiorstw. Niektóre plany zawierają bezpłatną domenę.

Obsługa klienta jest dostępna przez czat na żywo, telefon, Skype lub e-mail 24/7.

Koszt domeny .com, .net, .org, .info lub .us wynosi nieco poniżej 15 USD rocznie. Ochrona prywatności jest dostępna za dodatkowe 10 USD rocznie.

InMotion oferuje również 90-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, która pozwala wypróbować ich usługi bez ryzyka i przejść do innej firmy, jeśli okaże się, że nie są one dla Ciebie.

10. Domeny.Google

Domains.Google istnieje już od 2015 roku, ale wciąż znajduje się w fazie beta.

Domeny mają bezpłatną rejestrację prywatną, niestandardową pocztę e-mail z G Suite, łatwą integrację z najpopularniejszymi programami do tworzenia witryn, niestandardowe subdomeny, nowe zakończenia nazw domen, przekazywanie wiadomości e-mail i proste narzędzia do zarządzania.

Zespół obsługi klienta Google Domains US zapewnia obsługę klienta 24 godziny na dobę, każdego dnia tygodnia za pośrednictwem poczty elektronicznej, telefonu lub czatu na żywo.

Google oferuje witrynę internetową .com za 12 USD rocznie, którą można odnowić automatycznie. Domeny można również kupić na okres do 10 lat, więc nie ma potrzeby corocznego przedłużenia. Ochrona prywatności jest dostępna bez dodatkowych opłat, o ile witryna kwalifikuje się do prywatnej rejestracji.

Jaka jest nazwa domeny?

Jeśli chcesz prowadzić stronę internetową, musisz wybrać nazwę domeny. Są uważane za bramę do Internetu i bez nich musielibyśmy poruszać się po Internecie, wprowadzając długie, trudne do zapamiętania adresy IP przez cały czas. Trudno jest zapamiętać wiele adresów internetowych w obecnej postaci, prawda?

przykład nazwy domeny

Dlatego pomysł na blogu lub witrynę nie wystarczy – potrzebujesz łatwej do zapamiętania nazwy domeny, aby ludzie mogli Cię znaleźć. Aby uzyskać domeny najwyższego poziomu (TLD), musisz współpracować z rejestratorem nazw domen. Firmy te zarządzają nazwami domen i umożliwiają wykonywanie wielu czynności związanych z witryną.

Każdy rejestrator domen jest inny, chociaż wielu oferuje niektóre z tych samych podstawowych funkcji podczas rejestracji domeny, takich jak podstawowa darmowa domena, kreator stron internetowych, prywatność domeny lub uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Każda z nich ma swoje zalety i wady, więc wiedza o tym, czego potrzebujesz, może znacznie ułatwić wybór odpowiedniego dla siebie, aby znaleźć idealne TLD dla swoich potrzeb.

Wybór najlepszego rejestratora domen

Znalezienie najlepszego rejestratora domen i usług hostingowych dla Twojej witryny może być trudne, ale zrozumienie kilku ważnych rzeczy może ułatwić ten proces. Po pierwsze, musisz mieć cele dla swojej witryny, ustawić budżet i wiedzieć, czego potrzebujesz do prowadzenia witryny. Ocena tych czynników pomoże ci zawęzić listę potencjalnych rejestratorów domen i podjąć najlepszą decyzję na podstawie twoich okoliczności.

wektor listyZebraliśmy listę najpopularniejszych obecnie rejestratorów nazw domen. Oferują wszystko, od podstawowej rejestracji po kompleksowe pakiety, które pozwalają w pełni obsługiwać stronę osobistą, biznesową lub e-commerce.

Ceny TLD różnią się znacznie, dlatego przed podjęciem decyzji należy mieć na uwadze budżet. Na pierwszy rzut oka rejestracja domeny może wydawać się nieco zbyt tania (niektóre nawet za 0,99 USD rocznie), ale biorąc pod uwagę różne funkcje, musisz osiągnąć swoje cele, najtańsza opcja może nie pozostać w ten sposób długi bieg.

Ważne jest również rozważenie obsługi klienta. Wszystkie opcje na naszej liście oferują pewien rodzaj obsługi klienta, ale niektóre oferują bardziej kompleksowe plany niż inne. Jeśli prowadzisz działalność tradycyjną lub e-commerce, niezbędny jest dostęp do najlepszego możliwego wsparcia. Jak najszybsze rozwiązywanie problemów z witryną zapobiega utracie dochodów, a bez łatwo dostępnej obsługi klienta może to być niemożliwe.

Zastanów się również nad ogólną zdolnością rejestratora domen do zapewnienia odpowiedniego hostingu oraz utrzymania ciągłości działania witryny i przyjazności dla odwiedzających. Oznacza to, że chcesz współpracować z firmą, która oferuje szybkie czasy ładowania i możliwie jak najmniej przestojów. Wszystkie firmy z naszej listy oferują co najmniej odpowiedni czas ładowania i dostępność, ale różni się to w zależności od firmy, więc przeprowadź badania przed sfinalizowaniem wyboru.

jak działa strona internetowa

W niektórych przypadkach bezpieczeństwo stanowi również problem. Chociaż nie wszyscy będą chcieli chronić swoją tożsamość i dane kontaktowe, jeśli to zrobisz, upewnij się, że rejestrator domen i firma hostingowa oferują ochronę prywatności. Wszystkie opcje z naszej listy poniżej oferują dostęp do ochrony prywatności, gdy są one dostępne, chociaż niektóre pobierają opłatę, a inne nie. Porównaj koszty płacenia za prywatność z innymi dostępnymi funkcjami, aby ustalić, czy warto zapłacić za ochronę prywatności.

Wreszcie, będziesz chciał współpracować z założoną firmą, dlatego zawarliśmy informacje o tym, jak długo każdy z tych rejestratorów domen działa. Najstarsza firma może nie być dla Ciebie najlepszą opcją, ale sceptycznie podchodzisz do firm, które wydają się „latać nocą” lub które niedawno uruchomiły. Potrzebujesz historii, według której możesz je oceniać.

Dokonanie ostatecznego wyboru

Tworzenie i konfiguracja strony internetowej jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy korzystasz z narzędzia do tworzenia witryn lub systemu zarządzania treścią (CMS).

Proces rozpoczyna się od zarejestrowania nazwy domeny w jednej z domen najwyższego poziomu i obsługi zaplecza procesu przed uruchomieniem witryny.

Powyższe informacje mogą pomóc zawęzić wybór i dokonać najlepszego wyboru w zależności od potrzeb.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author