Najlepší registrátori domén v Kanade (2019)

Ak máte webovú stránku alebo uvažujete o jej vytvorení, potrebujete názov domény. Názvy domén sa nakupujú prostredníctvom registrátorov domén, čo znie dosť jednoducho – kým si neuvedomíte, koľko možností je k dispozícii.

Predtým, ako sa do toho pustíme, chcem iba objasniť bod, ktorý ľudí často zmätie. Registrácia domény nie je to isté ako hosťovanie. Môžem ísť von a zaregistrovať 1 000 domén neznamená, že ich budete môcť vidieť online.

Ak chcete kúpiť doménu, pravdepodobne patríte do jednej z týchto troch skupín:

  1. „Len hľadám“ doménu – > Namecheap je tvoja odpoveď.
  2. Hľadáte doménu a hosting – > Bluehost dá vám oboje (pre lacné).
  3. Hľadám cudzia doména a hosting  -> Choď oci je to, čo potrebujete.

Dúfam, že to pomôže. Teraz sa pozrime na to najlepšie zo zvyšku …

Najlepšie možnosti registrátora domén

Nižšie uvádzame naše výbery najlepších registrátorov domén. Mnoho z týchto spoločností navyše ponúka ďalšie služby a druhy podpory. Ceny sa líšia, rovnako ako to, čo je obsiahnuté v rôznych plánoch spoločností.

Medzi najlepších registrátorov domén, ktorí dnes existujú, patria:

1. Bluehost.com – dobré pre domény, skvelé pre hosťovanie príliš

Bluehost funguje od roku 2003 a hosťuje viac ako dva milióny webových stránok. WordPress navrhuje Bluehost ako svojho webového hostiteľa výberu. Je to prvá hostingová spoločnosť, ktorá však ponúka ďalšie produkty a služby.

Bluehost je ďalšou vynikajúcou voľbou pre registráciu domén, hosťovanie a akékoľvek problémy, ktoré sa vyskytnú. S Bluehostom platíte za spoľahlivosť a veľa pomoci online. 

Majitelia webových stránok pracujúci v službe Bluehost majú bezplatný hostingový balíček s každou doménou a môžete si vybrať medzi zdieľaným, WordPress, VPS, vyhradeným hosťom alebo hosťujúcim predajcom..

Kompletný balík, ktorý zahŕňa hosting, zabezpečenie a jedno doménové meno, stojí necelých 24 dolárov ročne.

2. Namecheap.com – ruky odovzdané najlepšie pre domény, nie také skvelé na hosťovanie (bezplatná ochrana súkromia)

Namecheap láka majiteľov webových stránok zameraných na rozpočet, ale ponúkajú aj množstvo služieb s názvami domén. Spoločnosť začala v roku 2000 a dnes spravuje viac ako sedem miliónov domén. Lifehacker.com ich vymenoval za najlepšieho registrátora doménových mien roku 2010.

Ak je to, čo chcete, drahá a lacná registrácia domény, Namecheap je pre vás dobrý. Majú najlepšiu podporu a štruktúru tvorby cien. Zistili sme iba to, že ich servery nemôžu konkurovať na rovnakej úrovni. 

Namecheap ponúka prevody, certifikáty SSL, e-mail, integráciu aplikácií a webhosting. Poskytujú tiež zákaznícku podporu prostredníctvom živého chatu alebo prostredníctvom systému e-mailových lístkov. To všetko prichádza s cenou menšou ako 9 dolárov ročne.

Môžete sa tiež rozhodnúť pre ochranu súkromia, ktorá je zadarmo pre prvý rok a potom tesne pod 3 doláre ročne.

3. GoDaddy.com – výber väčšiny domén, slušný hosting, mierne drahé

Pravdepodobne najviac inzerovaným registrátorom domén je GoDaddy prakticky názov domácnosti, hoci veľa ľudí nemusí presne vedieť, čo ponúkajú..

Ak hľadáte plynulý a ľahko ovládateľný proces registrácie novej domény a tiež jej hosťovanie, ako GoDaddy, je skvelá voľba. 

GoDaddy existuje už od roku 1997, takže je jednou z najskúsenejších možností na našom zozname. Viac ako 17 miliónov si pre svoje webové stránky zvolilo GoDaddy, čo z nich robí najväčšieho registrátora doménových mien na svete.

GoDaddy ponúka registráciu registrácií domén, prevod domén, profesionálne možnosti e-mailu, webhosting, bezpečnosť a rôzne marketingové nástroje pre firemné webové stránky. Tím zákazníckej podpory poskytuje globálnu pomoc a je k dispozícii telefonicky 24 hodín denne, sedem dní v týždni alebo s niekým môžete hovoriť prostredníctvom živého chatu.

Ceny GoDaddy za prvý rok začínajú na 0,99 dolárov a potom sa zvyšujú na 14,99 dolárov ročne pre domény .com. Ostatné domény vrátane .net, .tech a .co sú o niečo drahšie. Ostatné služby vrátane ochrany súkromia sú k dispozícii za nominálny poplatok.

Prečítajte si našu úplnú recenziu GoDaddy tu. 

4. Domain.com – OK, všetko okolo, stále drahý

Doména.com, ako názov napovedá, sa špecializuje na poskytovanie názvov domén. Od roku 2000 ponúkajú doménové mená, hostingové plány, e-mail, VPS hosting, SSL certifikáty, online marketing a webdesign. Ide v podstate o jednotné kontaktné miesto pre tých, ktorí chcú spustiť webovú stránku.

Majitelia stránok si môžu vybrať medzi hosťovaním VPS, hostingom WordPress alebo zdieľaným hostingovým plánom. Všetci prichádzajú s jedným alebo viacerými názvami domén zadarmo, ako aj s certifikátom SSL, neobmedzeným miestom na disku a rôznymi marketingovými nástrojmi a riešeniami elektronického obchodu..

Kúpa domény na doméne Domain.com je pre webové stránky .com alebo .net cenovo dostupná – tesne pod 10 dolárov ročne – a prichádza s telefonickou podporou 24/7 a prístupom k častým častiam otázok.

5. Name.com – ďalšia možnosť kvality

Name.com funguje od roku 2003 a riadi dva milióny domén. S serverom Name.com získate prevody domén, certifikáty SSL, integráciu aplikácií, staviteľ, e-mail a niekoľko rôznych možností hostenia.

Bezplatné domény prichádzajú s nákupom plánu hostenia. Môžete si vybrať zo základného plánu webových stránok s názvom Plán spustenia hostingu alebo komplexnejší plán vytvárania mien, ktorý podporuje 25 stránok. Neuveriteľný balík ponúka neobmedzený počet stránok.

Poskytujú to, čo je známe ako „vedomostná základňa“, ako aj kontaktný formulár, ktorý vám umožňuje odoslať lístok na pomoc. K podpore rozhovoru môžete tiež pristupovať každý deň od 10:00 do 17:00 MST alebo telefonickú podporu od pondelka do piatka od 8:00 do 18:00.

Ceny sa pohybujú od približne 10 dolárov ročne za web .com až po 110 dolárov za rok pre web .host. Ochrana osobných údajov je k dispozícii za príplatok 5 dolárov ročne, ale nie je to možné pre všetky rozšírenia domény.

6. HostGator.com – skvelý hostiteľ, priemerný registr domén

HostGator existuje už od roku 2002 a je ďalšou možnosťou, ktorá bola široko inzerovaná. Spoločnosť dohliada na viac ako deväť miliónov domén a je predovšetkým poskytovateľom webhostingu.

Môžete si vybrať medzi webom, cloudom, WordPress, VPS, predajcom, špecializovaným, aplikačným alebo Windows hostingom. HostGator je známy svojou prevádzkovou rýchlosťou a rýchlosťou načítania, najmä pre tých, ktorí používajú program WordPress Cloud Hosting. Poskytujú tiež zákaznícku podporu live chatu a e-mailových lístkov, ako aj prístup k videonávodom a fóram.

Cena webovej stránky .com je 12,95 dolárov ročne, čo vám poskytuje najmenej jednu doménu. Môžete si vybrať z niekoľkých rôznych plánov, vrátane plánu Business Cloud, plánu Baby Cloud a plánu Cloud Hatchling. Existujúci zákazníci HostGator môžu získať lokalitu .com za iba 2,99 $ ročne. Ochrana súkromia je k dispozícii za ďalších 14,95 dolárov ročne.

7. 1&1

1&1 je najviac veteránom v tejto skupine a existuje už viac ako 30 rokov. Stále sú jednou z najviac konzistentných možností. Viac ako 7 000 zamestnancov sa nachádza po celom svete pre túto nemeckú spoločnosť.

S 1&1, môžete získať prevod domény, tvorca webových stránok, webhosting, tvorca internetového obchodu, hosting WordPress, VPS hosting, SSL certifikáty, spravovaný cloud hosting, správu obchodných e-mailov, obchodné e-mailové účty a ďalšie. Ponúkajú tiež rôzne e-mailové a online marketingové nástroje.

Zákaznícka podpora je k dispozícii nepretržite cez telefón, live chat, e-mail alebo sociálne médiá.

Sú tiež jednou z najviac orientovaných možností registrátora domén, pričom ceny webhostingu začínajú na stránkach .com za menej ako 1 $ ročne. Stránky .biz budú stáť menej ako 15 dolárov ročne. Poskytujú tiež bezplatnú ochranu súkromia pre súkromné ​​domény registrácie.

8. Register.com

Už viac ako 20 rokov ponúka Register.com prevody pre domény, webové stránky a webové stránky zamerané na elektronické obchodovanie, možnosti hostingu a SSL, e-mailové služby a niekoľko rôznych online marketingových nástrojov. Pracujú s viac ako 2,5 miliónom domén. Spoločnosť vám tiež poskytuje prístup k množstvu užitočných marketingových nástrojov vrátane SEO, PPC, Facebook Boost a ďalších.

Zákaznícka podpora je k dispozícii telefonicky alebo e-mailom od 21:00 do 17:00 v pondelok až piatok av sobotu a nedeľu od 9:00 do 22:00..

Sú jednou z najdostupnejších možností hostenia na webe za 5 dolárov mesačne. Cena je rovnaká pre stránky .com, .net, .org, .biz, .info a .us. Ochrana súkromia je k dispozícii za ďalších 11 dolárov ročne.

9. InMotion Hosting – skvelý hosting a registrácia domén

Táto spoločnosť funguje od roku 2001 a ponúka všetko, čo by ste mohli chcieť v webhostingovej spoločnosti. Získate rýchlejšie servery a nadpriemernú dostupnosť, ako aj prístup k podnikaniu, VPS, predajcom a hostingu WordPress. Získate tiež prístup k webovým službám a riešeniam podnikového hostingu. Niektoré plány prichádzajú s bezplatnou doménou.

Zákaznícky servis je k dispozícii prostredníctvom živého chatu, telefónu, Skype alebo e-mailom 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Náklady na doménu .com, .net, .org, .info alebo .us sú tesne pod 15 dolárov ročne. Ochrana súkromia je k dispozícii za ďalších 10 dolárov ročne.

InMotion ponúka aj 90-dňovú záruku vrátenia peňazí, ktorá vám umožní vyskúšať si svoje služby bez rizika a prejsť na inú spoločnosť, ak zistíte, že nie sú pre vás.

10. Domains.Google

Domains.Google existuje už od roku 2015, ale stále je vo fáze beta.

Domény prichádzajú s bezplatnou súkromnou registráciou, vlastným e-mailom s balíkom G Suite, ľahkou integráciou s najobľúbenejšími tvorcami webových stránok, prispôsobenými subdoménami, novými názvami domén, presmerovaním e-mailov a jednoduchými nástrojmi na správu.

Zákaznícky servis ponúka tím podpory Google Domains USA v USA 24 hodín denne, každý deň v týždni prostredníctvom e-mailu, telefónu alebo živého chatu..

Spoločnosť Google ponúka webovú stránku .com za 12 dolárov ročne, ktorú je možné automaticky obnoviť. Domény je možné zakúpiť aj na 10 rokov, takže nie je potrebné každoročné obnovovanie. Ochrana osobných údajov je k dispozícii bez príplatku, pokiaľ je stránka oprávnená na súkromnú registráciu.

Čo je to doménové meno?

Ak chcete prevádzkovať webovú stránku, musíte zvoliť názov domény. Považujú sa za vstupnú bránu na internet a bez nich by sme museli neustále prehľadávať internet zadaním dlhých, ťažko zapamätateľných adries IP. Je dosť ťažké pamätať si veľa webových adries tak, ako sú, správne?

príklad názvu domény

Z tohto dôvodu nestačí mať iba nápad na blog alebo web – na to, aby vás ľudia mohli nájsť, budete potrebovať ľahko zapamätateľný názov domény. Ak chcete získať domény najvyššej úrovne (TLD), musíte spolupracovať s registrátorom doménových mien. Tieto spoločnosti spravujú doménové mená a umožňujú vám robiť veľa vecí, ktoré potrebujete na svojich webových stránkach.

Každý registrátor domén je iný, hoci mnohé z nich ponúkajú pri registrácii domény niektoré rovnaké základné funkcie, ako je napríklad základná bezplatná doména, tvorca webových stránok, ochrana súkromia domény alebo dvojfaktorová autentifikácia. Každý z nich má svoje výhody a nevýhody, takže vedieť, čo potrebujete, vám môže uľahčiť výber toho správneho, aby ste našli perfektné TLD pre vaše potreby..

Výber najlepšieho registrátora domén

Nájdenie najlepšieho registrátora domén a hostingových služieb pre vaše stránky môže byť zložité, ale porozumenie niektorým dôležitým veciam môže tento proces uľahčiť. Najprv musíte mať ciele pre svoj web, nastaviť rozpočet a vedieť, čo potrebujete na prevádzku svojho webu. Vyhodnotenie týchto faktorov vám pomôže zúžiť zoznam potenciálnych registrátorov domén a urobiť najlepšie rozhodnutie na základe vašich okolností.

zoznam vektorovZostavili sme zoznam niektorých najpopulárnejších registrátorov doménových mien, ktoré v súčasnosti existujú. Ponúkajú všetko od základnej registrácie až po komplexné balíčky, ktoré vám umožňujú plne prevádzkovať vaše osobné, obchodné alebo elektronické webové stránky.

Ceny TLD sa veľmi líšia, preto je dôležité mať na pamäti rozpočet skôr, ako sa rozhodnete. Na prvý pohľad sa registrácia domény môže zdať príliš lacná (niektoré až 0,99 dolárov za rok), ale keď zvážite rôzne vlastnosti, budete musieť splniť svoje ciele, najlacnejšia možnosť nemusí zostať tak v z dlhodobého hľadiska.

Je tiež dôležité zvážiť zákaznícky servis. Všetky možnosti v našom zozname ponúkajú určitý typ zákazníckeho servisu, niektoré však obsahujú komplexnejšie plány ako iné. Ak prevádzkujete tradičný podnik alebo elektronický obchod, je nevyhnutné, aby ste mali prístup k najlepšej možnej podpore. Riešenie problémov s webom čo najrýchlejšie zabráni strate príjmu a bez ľahko prístupného zákazníckeho servisu to môže byť nemožné.

Budete tiež chcieť premýšľať o celkovej schopnosti registrátora domény poskytovať primeraný hosting a udržiavať svoj web v prevádzke a priateľský k návštevníkom. To znamená, že chcete pracovať so spoločnosťou, ktorá ponúka rýchle časy načítania a čo najmenšie prestoje. Všetky spoločnosti na našom zozname ponúkajú aspoň primeranú dobu načítania a dobu prevádzkyschopnosti, ale táto situácia sa v jednotlivých spoločnostiach líši, takže pred dokončením výberu si urobte prieskum..

ako webová stránka funguje

V niektorých prípadoch je to aj bezpečnosť. Aj keď nie každý bude chcieť chrániť svoju totožnosť a kontaktné informácie, ak tak urobíte, mali by ste sa ubezpečiť, že váš registrujúci domény a hostiteľská spoločnosť poskytujú ochranu súkromia. Všetky možnosti uvedené v našom zozname nižšie ponúkajú prístup k ochrane súkromia, ak je k dispozícii, hoci niektoré účtujú poplatok, zatiaľ čo iné nie. Zvážte náklady na zaplatenie súkromia s ostatnými dostupnými funkciami, aby ste zistili, či stojí za to platiť za ochranu súkromia.

Nakoniec budete chcieť spolupracovať so spoločnosťou, ktorá je založená, a preto sme zahrnuli informácie o tom, ako dlho každý z týchto registrátorov domén pracuje. Najstaršia spoločnosť pre vás nemusí byť najlepšou voľbou, ale ste skeptický voči spoločnostiam, ktoré sa zdajú „lietať v noci“ alebo ktoré sa nedávno objavili. Potrebujete záznam, podľa ktorého ich môžete posudzovať.

Váš konečný výber

Vytvorenie a nastavenie webovej stránky je jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Platí to najmä v prípade, že používate nástroj na tvorbu webových stránok alebo redakčný systém (CMS)..

Proces začína registráciou názvu domény v jednej z domén najvyššej úrovne a spracovaním backendu procesu pred spustením stránky..

Vyššie uvedené informácie vám môžu pomôcť zúžiť výber a urobiť najlepší výber podľa vašich potrieb.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author