Recenzja Bluehost (2020) – Czy ten popularny hosting jest dobry?

Recenzja BluehostBluehost: Zalecany host internetowy

W latach 2017–2020 byliśmy płatnym klientem hostingu Bluehost.

Oznacza to, że od ponad 3 lat monitorujemy wydajność ich najtańszego „podstawowego” wspólnego planu hostingu (zarówno średni czas ładowania, jak i czas dostępności).

Ta recenzja Bluehost w dużej mierze opiera się na danych, a także na ogólnym doświadczeniu z ich funkcjami hostingu i obsługą klienta.

Krótko mówiąc, wszystkie plany Bluehost oferują swoim klientom czat na żywo przez całą dobę, nieokreśloną przepustowość i pięć kont e-mail. Podobnie jak wiele innych firm hostingowych, one również oferują swoim nowym użytkownikom bezpłatną domenę na pierwszy rok. Ich plany zaczynają się od 2,75 USD miesięcznie i obejmują poprawę bezpieczeństwa, kopie zapasowe oraz bezpłatny certyfikat SSL. Pomagają one zabezpieczyć i zabezpieczyć blog lub witrynę.

Ogólnie ich ostatnie 24-miesięczne wyniki były dobre. Bluehost jest wyraźnie na szczycie pod względem czasu dostępności (99,99%) i szybki czas ładowania wynoszący 405ms (0,4 sekundy).

Przeczytaj wszystkie „Plusy” i „Wady” poniżej:

Ogólne informacje & Przegląd hostingu

NASZA OCENA: Najlepszy ogólnie wspólny hosting
PRĘDKOŚĆ: 405 ms (Średnia z lutego 2018 r. Do stycznia 2020 r.)
UPTIME: 99,99% (Średnia z lutego 2018 r. Do stycznia 2020 r.)
WSPARCIE: 24/7 czat na żywo
APLIKACJE: WordPress, Joomla, Drupal i niektórzy twórcy stron internetowych
FUNKCJE: Niezmierzona przepustowość i pamięć, konta e-mail, darmowa domena 1 rok
PLANY HOSTINGU: Serwery współdzielone, chmurowe, VPS i dedykowane
TRANSFER STRONY: Nie darmowy
CENNIK: Już od 2,75 USD / mc (odnawia się za 7,99 USD / mc)

Zalety korzystania z hostingu Bluehost

1. Najlepszy czas pracy – 99,99% – przez cały rok

Uptime jest jednym z najważniejszych aspektów przy wyborze hosta – w końcu, jeśli Twoja witryna nie działa, użytkownicy nie będą mieli do niej dostępu. Dlatego konsekwentnie dobry czas pracy powinien być jednym z twoich głównych priorytetów.

Po sprawdzeniu 30 hostów internetowych nasz test porównawczy „dobrego” czasu działania wynosi 99,93%. To może wydawać się dość wysokie, ale w rzeczywistości jest nawet nieco poniżej średniej. Wpisz te liczby do kalkulatora, a przekonasz się, że przekłada się to na co najmniej 26 minut przestoju każdego miesiąca lub nieco ponad pięć godzin w ciągu roku.

Idealnie więc nie chcemy widzieć niczego mniej.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​Bluehost z łatwością przekracza ten poziom odniesienia, wygodnie utrzymując naszą witrynę testową przez 99,99% czasu w ciągu ostatnich 24 miesięcy (2018-2020).

Oto miesięczny podział z ostatnich 12 miesięcy:

 • Średni czas pracy w styczniu 2020 r .: 100% 
 • Średni czas pracy w grudniu 2019 r .: 100%
 • Średni czas pracy w listopadzie 2019: 100%
 • Średni czas pracy w październiku 2019: 99,96%
 • Średni czas pracy we wrześniu 2019: 99,99%
 • Średni czas pracy w sierpniu 2019: 99,99%
 • Średni czas pracy w lipcu 2019: 100%
 • Średni czas pracy w czerwcu 2019 r .: 99,98%
 • Średni czas pracy w maju 2019: 100%
 • Średni czas pracy w kwietniu 2019: 100%
 • Średni czas pracy w marcu 2019: 99,99%
 • Średni czas pracy w lutym 2019: 100%

Wniosek? Według naszego badania dostępności Bluehost jest jednym z najbardziej niezawodnych dostawców hostingu.

bluehost-performance-24 miesiąceWitryna testowa na żywo: hostingfacts-bluerock-bluehost.com | Śr. czas pracy i prędkość: 24 miesiące+

2. Top 5 prędkości „ładowania” witryny – 405ms

Raport Google z zeszłego roku wykazał, że zdecydowana większość witryn mobilnych jest zdecydowanie zbyt wolna.

To problem z dwóch głównych powodów. Indeks Google-mobile-first może podnieść lub ukryć Twoją witrynę w wynikach wyszukiwania użytkowników na podstawie jej prędkości ładowania. Badania pokazują, że powolne strony internetowe prawie zawsze przekładają się na niższą sprzedaż.

Po uptime czas ładowania strony Twojego hosta jest drugą najważniejszą rzeczą, która może dosłownie przyczynić się do sukcesu Twojej witryny.

Śledzimy wydajność Bluehost od lutego 2018 r., Korzystając z zewnętrznego narzędzia Pingdom. I po raz kolejny byliśmy zadowoleni z wyników – średnia prędkość ładowania strony 405 ms, co plasuje je jako 5. najszybsza witryna spośród wszystkich testowanych przez nas stron.

Bluehost-2019-2020-statystykiŚrednia prędkość Bluehost 2019-2020 | Zobacz statystyki

3. Niskie ceny wstępne (2,75 USD / mc)

Za chwilę przyjrzymy się pełnym cenom i planom Bluehost.

Jeśli jednak chcesz sprawdzić ceny początkowe, zauważysz, że najniższa reklamowana cena to 3,95 USD miesięcznie. To całkiem niezła okazja, biorąc pod uwagę, że prawdopodobnie zmniejszyli ją już z 7,99 USD miesięcznie.

W tej cenie masz prawie wszystko, czego potrzebujesz do jednej witryny. Obejmuje to 50 GB miejsca na dysku SSD, niepomierną przepustowość, bezpłatny certyfikat SSL i wiele innych.

Będziesz więc mieć całkiem niezłą cenę, plus ich stały czas pracy i szybkość ładowania strony.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​udało nam się wypracować umowę z Bluehost dla naszych czytelników, która obniża cenę początkową nawet do 2,75 USD miesięcznie.

Jest to najniższy wskaźnik, jaki kiedykolwiek widzieliśmy online (i zaufaj nam, nasz zespół spędza zdecydowanie za dużo czasu online). To świetna okazja, jeśli szukasz nowego hosta w przystępnej cenie.

4. Dobre opcje bezpieczeństwa

Mimo że Bluehost jest jedną z „tańszych” opcji na rynku, cieszymy się, że nie skracają zbyt wiele zakrętów ani nie oszczędzają na najważniejszych funkcjach, takich jak bezpieczeństwo.

Bluehost domyślnie zapewnia wiele dobrych opcji bezpieczeństwa, w tym bezpłatny certyfikat SSL dla każdego planu, jak wspomniano wcześniej.

Wszystkie plany zawierają również funkcję prywatności domeny, która pomoże zachować prywatność danych osobowych użytych przy rejestracji domeny. Zapobiega to znajdowaniu i wykorzystywaniu tych danych osobowych przez hakerów do celów phishingu w celu nakłonienia Ciebie lub innych osób do przekazania poufnych informacji.

Zawiera SiteLock, aby zapobiec atakom złośliwego oprogramowania, które są niestety dość powszechne na stronach WordPress. CodeGuard to kolejna forma ochrony, która zapewnia również codzienne kopie zapasowe, dzięki czemu możesz przywrócić poprzednie wersje strony, jeśli zostanie zhakowana.

Warto zwrócić uwagę na Postini z Google. Zapewnia ochronę przed spamem dla twojego e-maila, więc nic podejrzanego nie może dostać się do Twojej skrzynki odbiorczej.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to całkiem przyzwoity pakiet bezpieczeństwa, aby zapewnić bezpieczeństwo i bezpieczeństwo Twojej witryny.

5. Wiele integracji, aplikacji, i funkcje eCommerce

Oprócz uwzględnionych funkcji bezpieczeństwa, Bluehost zapewnia również dostęp do ogromnej liczby różnych aplikacji i integracji, dzięki czemu możesz korzystać z najpopularniejszych usług w sieci.

Na przykład mają menedżera domeny, jeśli wolisz po prostu kupować i zarządzać wieloma domenami za ich pośrednictwem. Na wszelki wypadek możesz ustawić codzienne, tygodniowe lub miesięczne kopie zapasowe.

Możesz zainstalować WordPress jednym kliknięciem (więcej na ten temat w następnej sekcji poniżej). Możesz także zainstalować inne popularne systemy zarządzania treścią (CMS), takie jak Drupal, Joomla, uruchomić sklep e-commerce i więcej.

Ponadto Bluehost będzie nawet obejmować dostęp do sieci dostarczania treści (CDN). Przechowują one Twoje obrazy i duże pliki, odciążając Twoje serwery, aby szybciej dostarczać je użytkownikom na całym świecie i jednocześnie szybko utrzymywać Twoją witrynę..

6. „Oficjalny” WordPress.org Zalecany host

WordPress jest najczęściej używaną platformą internetową na rynku.

I tylko „oficjalnie” zalecają trzem partnerom hostingowym korzystanie z witryny WordPress:

 • Bluehost
 • Dreamhost
 • SiteGround

Oczywiście możesz użyć niemal dowolnego dostawcy usług hostingowych, aby utworzyć witrynę WordPress. Ale fakt, że Bluehost jest jednym z niewielu oficjalnie uznanych partnerów, jest zachęcający.

WP.org zaleca BluehostWordPress.org zaleca Bluehost

7. Łatwy w użyciu dla początkujących

Niektóre hosty internetowe, które widzieliśmy, są najlepsze tylko dla zaawansowanych użytkowników.

Na przykład LiquidWeb jest świetny, jeśli wiesz, co robisz. Ale brakuje im przyjaznego interfejsu dla osób nietechnicznych. Jeśli więc jesteś początkującym, trudno będzie uruchomić witrynę.

Układ panelu sterowania Bluehost (cPanel) ułatwia obsługę. W większości przypadków wystarczy wskazać i kliknąć.

Posiada również funkcje dla zaawansowanych użytkowników, ale także początkujący mogą łatwo zainstalować i uruchomić WordPress.

Mogą też użyć narzędzi do budowania witryn Bluehost (takich jak Weebly lub Drupal), aby rozpocząć od szablonu, który można dostosować, po prostu przeciągając i upuszczając funkcje.

Bluehost cPanelBluehost łatwy w użyciu cPanel

8. 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Uzyskanie najlepszej oferty na hosting zazwyczaj oznacza przedpłatę przez kilka miesięcy, rok lub kilka lat na raz.

Bluehost nie jest inny – więcej na ten temat poniżej. Oferują jednak 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy na swoje plany.

Możesz wypróbować usługę, aby samodzielnie ocenić jej skuteczność, a następnie poprosić o zwrot środków, jeśli nie jesteś w pełni zadowolony. Mamy jednak kilka słów ostrożności.

Zgodnie z ich warunkami oto, co obejmuje i nie wchodzi w zakres tej gwarancji:

 • Zwroty kosztów można uzyskać tylko na koszt hostingu, a nie na inne produkty, takie jak domeny lub inne dodatki.
 • Opłata za 15,99 USD zostanie odjęta, jeśli otrzymałeś bezpłatną nazwę domeny w swoim planie.
 • Wszelkie zapytania po 30 dniach nie zostaną zwrócone.

To nie jest dokładnie taka polityka, jak w przypadku niektórych hostów. Zanim się zarejestrujesz, upewnij się, że zgadzasz się na te punkty.

9. Obsługa klienta

Bluehost oferuje wszystko, od bazy wiedzy, przez czat na żywo, wsparcie biletów e-mail, a nawet wsparcie telefoniczne. Wypróbowaliśmy czat na żywo, a Vinutha z Bluehost połączyła się w ciągu dwóch minut.

Pomiędzy każdą odpowiedzią występowały niewielkie opóźnienia, ale ogólnie Vinutha była wyjątkowo przyjazna i oferowała bezpośrednie odpowiedzi na każde pytanie. Było to bezbolesne doświadczenie, a właśnie tego oczekujesz od obsługi klienta hosta.

Czat na żywo obsługi klienta BluehostRozmawialiśmy z przedstawicielem Bluehost Live Chat

Wady korzystania z hostingu Bluehost

Bluehost radzi sobie całkiem nieźle. Istnieją jednak dwa duże obszary, w których koszty stają się nieco wysokie. Zanurzmy się głębiej w każdy z nich.

1. Wyższe stawki za odnowienie (powszechne w branży hostingu)

Najlepszym sposobem na uzyskanie najniższej możliwej ceny za hosting jest przedpłata za jeden, dwa, a nawet trzy lata z góry.

Ceny na trzy lata BluehostSzczegółowe ceny Bluehost

Z jednej strony cena miesięczna jest niska, ale z drugiej strony, przedpłata na dłuższy okres (od 12 do 36 miesięcy) oznacza, że ​​nie przeznaczasz tylko kilku dolarów, ale około stu dolarów.

Inną rzeczą do rozważenia są wyższe wskaźniki odnowienia po upływie okresu wstępnego. W takim przypadku przedpłata za pełne trzy lata po 3,95 USD jest dobrą okazją, ponieważ utrzymujesz tę niską stawkę tak długo, jak to możliwe.

Jednak pod koniec tego okresu stawki wrócą do swoich „normalnych” stawek. Wynoszą one od 7,99 USD do 8,99 USD miesięcznie według najbardziej podstawowego planu wspólnego, w zależności od tego, jak długo opłacasz z góry.

Ceny odnowienia BluehostCeny odnowienia Bluehost

2. Migracje witryn nie są bezpłatne

Większość sprawdzonych przez nas hostów przeniesie Twoją istniejącą witrynę do swoich usług za darmo. Uważają to za przyjazną usługę, która pomaga zadowolić nowych klientów, więc będą naliczać wszelkie opłaty.

Niestety Bluehost nie wykonuje bezpłatnych migracji.

Mają jednorazową opłatę w wysokości 149,99 USD, która obejmuje migrację maksymalnie pięciu stron internetowych, 20 kont e-mail i wszelkich innych plików bazy danych dla tych witryn.

Twierdzą, że będzie to szybkie i bezproblemowe, więc nie wystąpią żadne opóźnienia ani przestoje.

Jednak fakt, że trzeba za to zapłacić i płacić tyle, jest dużym „oszustwem” do rozważenia.

Przeniesienie strony BluehostKoszt transferu strony Bluehost

Ceny Bluehost, plany hostingowe & Szybkie fakty

Podstawowy plan Bluehost kosztuje 3,95 USD miesięcznie (lub 2,75 USD z naszą zniżką).

Plan Plus wzrasta do 5,45 USD / m – ta sama cena, co opcja Choice Plus dla nieograniczonej liczby witryn, miejsca na dysku SSD i przepustowości. Pozwalają również zarządzać nieograniczonymi domenami, zaparkowanymi domenami i poddomenami również w tych planach.

Plan Pro zaczyna się od 13,95 USD miesięcznie z wszystkimi tymi funkcjami i wysoką wydajnością z ich serwerów.

Ponadto Bluehost ma wszystkie główne typy hostingu, w tym VPS, chmurę i dedykowane centra danych.

Ceny i plany Bluehost

 • Darmowa domena? Tak przez 1 rok, a następnie odnawia się za 15,99 USD.
 • Łatwość rejestracji: Łatwy dwustronicowy proces rejestracji.
 • Metody Płatności: Główne karty kredytowe i PayPal.
 • Ukryte opłaty i klauzule: Brak refundacji dla nazw domen. Zwiększają się stawki za odnowienie zarówno domen, jak i hostingu.
 • Upsells: Niektóre wyprzedaże. Niestety jest to częste zjawisko w branży hostingu i dzieje się tak w przypadku wielu różnych znanych firm hostingowych.
 • Aktywacja konta: Większość użytkowników cieszy się natychmiastową aktywacją. Jeśli informacje są niedokładne lub istnieje podejrzenie oszustwa, aktywacja może się opóźnić.
 • Panel sterowania i pulpit nawigacyjny: Prosty i łatwy w obsłudze panel sterowania.
 • Instalacja aplikacji i CMS (WordPress, Joomla itp.): Mojo Marketplace sprawia, że ​​instalacja aplikacji jest szybka i łatwa.

Polecamy Bluehost?

Tak.

Bluehost uplasował się na szczycie lub blisko góry zarówno pod względem czasu dostępności, jak i czasu ładowania od ponad roku.

Ponadto oferują silne wsparcie bezpieczeństwa, gwarancję zwrotu pieniędzy i mnóstwo przyjaznych dla użytkownika aplikacji, a wszystko to za jedną z najniższych stawek w branży (2,75 USD / miesiąc).

Jednak nie są idealne. Stawki za odnowienie wzrosną po zakończeniu wstępnej wyceny. Ponadto naliczają dodatkowe opłaty za migracje witryn, które inni gospodarze wrzucają za darmo.

Ale ogólnie rzecz biorąc, Bluehost zapewnia wysoką wydajność i dobrą wartość.

P.S. Czy korzystałeś już z Bluehost? Rozważ pozostawienie opinii poniżej – dobrej lub złej – nie ma tak naprawdę znaczenia, o ile jest pomocna dla naszych gości. Dziękuję za wsparcie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author