SiteGround: Statistiky výkonu za posledních 24 měsíců + recenze (2020)

SiteGround HostingSiteGround: Doporučený webový hostitel

SiteGround je populární poskytovatel sdílených hostingů, který svým uživatelům nabízí několik různých možností hostování.

Patří mezi ně hosting WordPress, cloud hosting a dokonce i dedikované servery.

Více než dva roky sledujeme nejlevnější sdílený plán „Startup“ SiteGround.

Zaplatili jsme za sdílený hostingový účet, zřídili živé testovací stránky a pečlivě sledujeme jejich výkonnost pomocí nástroje třetí strany, abychom poskytli tuto nezaujatou a transparentní kontrolu..

Celkově se hosting SiteGround řadí mezi špičku všech webhostingových společností, a to jak pro provozuschopnost (99,99%), tak pro rychlost (673 ms). Tým zákaznické podpory je dobře informovaný, rychlý a přátelský. Všechny plány jsou dodávány s CDN, SSL certifikátem a e-mailovými účty.

Zde je podrobný rozpis všech kladů a záporů.

Obecné informace & Přehled hostingu

NAŠE VERDICT: Spolehlivý hostitel s nejlepší zákaznickou podporou
RYCHLOST: 673 ms (Průměr za únor 2018 až leden 2020)
UPTIME: 99,99% (Průměr za únor 2018 až leden 2020)
PODPĚRA, PODPORA: 24/7 Live Chat
APPS: Podporuje více než 500 aplikací
FUNKCE: Neměřená šířka pásma, úložiště 10 GB, tvůrce webových stránek a e-mail zdarma
HOSTINGOVÉ PLÁNY: Sdílené, WordPress, Cloud, Reseller, Enterprise a Dedicated Servers
PŘEVOD STRÁNKY: Není zdarma
CENY: Začíná na $ 3,95 / mo (obnovuje se na $ 11,95 / mo)

Výhody používání SiteGround Hosting

SiteGround začíná s 99,99% provozuschopností, nadprůměrnou rychlostí a spoustou dalších funkcí, které jsou ideální pro začátečníky i pokročilé uživatele.

1. Dobrý výkon – 99,99% provozuschopnosti za posledních 24 měsíců

Všechny naše recenze hostingu jsou založeny na nejméně 24 měsících skutečné statistiky a prvotních údajů.

Výkonnost provozuschopnosti SiteGround byla za tu dobu téměř dokonalá. Jejich průměr 99,99% je řadí mezi nejspolehlivější hostitele, které jsme zkontrolovali.

Spolehlivá doba bezporuchovosti tak udržuje návštěvníky webových stránek šťastnými. Ale co je důležitější, znamená to, že váš web je téměř zaručeno, že bude pracovat nepřetržitě, takže vám nebude chybět, když vaši zákazníci chtějí provést nákup, a to buď.

Zde jsou výsledky za měsíc od Pingdomu, našeho nástroje pro sledování od třetích stran.

Průměrná doba provozu za posledních 12 měsíců:

 • Průměrná doba provozu v lednu 2020: 99,92%
 • Průměrná doba provozu v prosinci 2019: 100%
 • Průměrná doba provozu v listopadu 2019: 100%
 • Průměrná doba provozu v říjnu 2019: 100%
 • Průměrná doba provozu v září 2019: 99,99%
 • Průměrná doba provozu v srpnu 2019: 99,99%
 • Průměrná doba provozu v červenci 2019: 99,98%
 • Průměrná doba provozu v červnu 2019: 99,99%
 • Průměrná doba provozu v květnu 2019: 99,98%
 • Průměrná doba provozu v dubnu 2019: 100%
 • Průměrná doba provozu v březnu 2019: 99,99%
 • Průměrná doba provozu v únoru 2019: 100%

siteground-performance-24monthsŽivé testovací stránky: hostingfacts-siteground.com | Prům. uptime a rychlost: 24 měsíců+

2. Nadprůměrná doba načítání (673 ms)

Rychlost webu je snadno druhým nejdůležitějším faktorem při výběru hostitele.

Pokud jde o začátky, průzkum Google ukazuje, že 53% lidí odejde, pokud se vaše stránky nenačtou do tří sekund.

Navíc nemůžete udělat hodně pro opravu pomalého hostitele. Možná budete moci komprimovat obrázky, abyste odlehčili jejich váhu. Možná je budete moci načíst prostřednictvím CDN, abyste z vašeho serveru udělali nějaký tlak. Ale jednou pomalý hostitel? Vždy pomalý hostitel.

Naštěstí se nemusíte starat o to s SiteGround. Jejich nadprůměrná doba načítání 673 ms není nejrychlejší, jakou jsme kdy viděli, ale umístí SiteGround blízko top 10 rychlostí.

Průměrná doba načítání SiteGround:

Statistiky SiteGround-2019-2020Průměrná rychlost SiteGround 2019-2020 | Zobrazit statistiky

Celkově je SiteGround celkem rychlý.

3. Dobré zkušenosti se zákaznickou podporou (2017–2020)

Celkově sledujeme SiteGround již více než dva roky a nikdy jsme s jejich podporou neměli žádné zásadní problémy..

Poskytují zákazníkům základnu znalostí, aby našli své vlastní rychlé odpovědi. V opačném případě můžete zavolat přes telefon nebo použít nepřetržitý živý chat.

Pro tento poslední test jsme se rozhodli pro možnost živého chatu a byli jsme s Vladislavem spojeni za méně než minutu.

Na rozdíl od jiných hostitelů nedošlo k výraznému zpoždění v odpovědích. Vypadalo to, že věděl, o čem mluví, a nemusel hledat odpovědi pokaždé, když jsme poslali novou otázku.

Podpora LiveGround live chatu

Dobré zkušenosti všude kolem.

4. Zdarma migrace stránek pro 1 web

Kdykoli vidíme, že weboví hostitelé přicházejí s možností „migrace na kutily“, dělá nás to trochu úzkosti. Je to proto, že většina z nich není skvělá a nakonec přivedou na zákazníka větší zátěž.

Výjimkou z tohoto pravidla však může být SiteGround. Vytvořili bezplatný plugin WordPress Migration, který můžete nahrát na libovolný web.

Webový doplněk pro migraci WordPress

Nejsou ani dlouhé a nudné průchody. Jednoduše vygenerujete token z vašeho hostitelského účtu SiteGround a zásuvný modul rychle pomůže provést těžké zvedání.

Ano, stále to vyžaduje, abyste udělali malou práci. Dobrou zprávou však je, že s touto možností můžete migrovat tolik webů, kolik chcete. (Pro srovnání, někteří hostitelé, kteří nabízejí „bezplatnou migraci“, ji omezují po několika, což vás nutí zaplatit po určitém bodě.)

Pokud byste raději měli nějakou profesionální praktickou pomoc, SiteGround hodí bezplatnou službu na své plány vyšší úrovně (GrowBig a vyšší).

Pokud překročíte limity pro každý plán, účtují za každý další web nominální poplatek 30 $.

5. SSL certifikát a síť pro doručování obsahu zdarma (CDN)

Google Chrome začal aktivně varovat lidi, pokud web, který se snaží dostat, nemá nastavený certifikát SSL.

Protokol SSL pomáhá chránit veškeré informace odesílané sem a tam mezi zařízením uživatele a webem, včetně osobních údajů, jako jsou adresy IP nebo čísla kreditních karet. Pokud hackeři a ostatní zůstanou nezajištěni, mohou tyto informace snadno zachytit. Chrome tedy zde hledá nejlepší zájem uživatelů webu.

Jinými slovy, to v podstatě činí z certifikátů SSL požadavek na všech webových stránkách dnes. A naštěstí je SiteGround vrhá zdarma ve všech plánech.

Další kousek dobrých zpráv je ve formě bezplatné Cloudflare CDN (Network Delivery Network). CDN ukládá velké soubory, jako jsou obrázky, na mnoha serverech na různých místech po celém světě. To pomáhá zajistit, aby soubory byly uloženy co nejblíže návštěvníkům webu, což jim zrychluje přístup.
cloudflare webu siteground cdn

Server SiteGround má servery rozložené na třech kontinentech, což pomáhá udržovat časy načítání rychle a poskytuje dobrý zážitek pro zákazníky.

6. Dostupné funkce pro začátečníky až pokročilé

SiteGround má pro každého něco.

Začátečníkům a blogerům se bude líbit, že můžete nainstalovat populární tvůrce webových stránek, jako je Weebly, několika kliknutími. Weebly obsahuje jednoduchý editor drag-and-drop, takže můžete mít plnou kontrolu nad vzhledem a pocitem z vašeho webu (aniž byste museli ponořit do kódu).

Kromě Weebly má SiteGround také hluboké integrace s WordPress, Joomla a Drupal. Každá z těchto aplikací lze nainstalovat rychle a bezbolestně. Není třeba, aby vám vývojář pomohl.

Pokud jste však již vývojář, máte také štěstí.

Git bude předinstalován na větších plánech spolu s SSH, WP-CLI, SFTP a phpMyAdmin. Mají k dispozici více verzí PHP. K dispozici je víceúrovňové ukládání do mezipaměti. Můžete také získat přístup k pracovním prostředím pro weby k přípravě nebo testování před zavedením nových funkcí do výroby.

SiteGround také pomáhá ven s bezpečností, používat proprietární, AI-bot preventivní nástroj, který pokouší se vymýtit nové útoky dříve, než oni zasáhnou. Jejich data hlásí, že kdekoli od 500 000 do 2 milionů pokusů o brutální sílu je blokováno na jejich serverech každou hodinu.

Takže vám nezbývá, než se s těmito bolestmi hlavy vypořádat.

7. 99,99% záruka dostupnosti

Pamatujete si, že solidní průměr 99,99% dostupnosti? No, je tu důvod, proč tady SiteGround nezasahuje – stálo by to spoustu peněz.

Když se podíváte na smluvní podmínky webového hostitele, v drobném tisku jsou pohřbeny pouze špatné zprávy.

SiteGround nás překvapil dobrým způsobem. Podle dohody o úrovni služeb garantují „roční provozuschopnost sítě 99,9%.“ Pokud se někdy ponoří pod tento limit, dostanete náhradu s bezplatnými měsíci hostování.

Záruka na provozuschopnost webuZáruka na provozuschopnost webu

Nyní existuje několik podmínek, jak se počítá doba provozu. Výjimky jsou vyloučeny z plánované nebo nouzové údržby. Pokud něco, co děláte, způsobí prostoje (například překročení zdrojů, instalace aplikací, které nefungují nebo porušují podmínky), potom společnost SiteGround nenese odpovědnost. Jakékoli významné vnější útoky na jejich systémy by mohly tuto politiku obejít.

8. 30denní záruka vrácení peněz

SiteGround nabízí plnou 30denní záruku vrácení peněz na všechny sdílené hostingové plány. Pro srovnání, jejich cloud, VPS a specializované hostingové plány přicházejí pouze s 15denní náhradou.

Stejně jako mnoho jiných hostitelů se poplatky za doménové jméno a jakékoli další „doplňky“ obvykle nevracejí. Tato zásada vrácení peněz se vztahuje pouze na zcela nové zákazníky. Nemůžete tedy získat náhradu za plány obnovy.

Nevýhody použití SiteGround Hosting

SiteGround na nás zapůsobil téměř bezchybnou dobou provozu a jejich zárukou bezplatného servisu, pokud se doba provozu sníží pod 99,99%. Rychlost nakládky je docela dobrá, i když tam nejsou nejrychlejší. SiteGround také nabízí celou řadu aplikací, které potěší začátečníky i pokročilé uživatele.

Před registrací však musíte zvážit několik nedostatků. Takže zde jsou některé z větších problémů, na které jsme narazili během našeho praktického testu.

1. Vyšší obnovovací sazby

Nejlevnější plán programu SiteGround, StartUp, nabízí na svých webových stránkách nízkou inzerovanou cenu 3,95 $ / měsíc.

Tato dohoda vypadá příliš dobře, aby to byla pravda, protože je. Téměř každý webový host, který jsme dosud zkontrolovali, používá stejný trik. Upoutají vaši pozornost nízkou úvodní sazbou, pouze zdvojnásobí (nebo dokonce ztrojnásobí) cenu, když je čas obnovit.

Například tato sazba 3,95 $ / měsíc vyskočí, až obnovíte, až 11,95 $. Ostatní plány SiteGround se zvyšují až na 19,95 $ a 34,95 $ / měsíc.

Nejlepší řešení tohoto problému je zamknutí v nejdelší možné době (36 měsíců na SiteGround) a využití této nízké sazby tak dlouho, jak můžete.

2. 14,95 $ „Poplatek za nastavení“ za měsíční fakturaci

Není mnoho sdílených webových hostitelů, kteří vám umožní začít nakupovat pouze měsíc. Často se vás snaží přimět, abyste se zaregistrovali alespoň na několik měsíců nebo rok.

Dobrou zprávou je, že s SiteGround se můžete zaregistrovat na jeden měsíc. Špatnou zprávou je, že vám za tyto plány účtují „poplatek za nastavení“.

Při současném stanovení cen to znamená, že platíte úvodní sazbu $ 3,95 / měsíc plus jednorázový instalační poplatek 14,95 $.

Problém, jak je popsáno v poslední části, spočívá v tom, že po tomto prvním měsíci bude váš plán obnoven rychleji.

Můžete si tedy zpočátku myslet, že se vám hodně daří, vyzkoušet si jejich službu za pár babek. Skutečností však je, že budete potrestáni dvakrát (jednou prostřednictvím instalačního poplatku a znovu pomocí obnovovací sazby).

Náklady na nastavení SiteGround

Neobtěžujte se s tímto měsíčním plánem, protože z dlouhodobého hlediska budete platit víc.

3. Omezený „levný“ plán

Ceny SiteGround na jejich nejnižším plánu jsou srovnatelné s konkurencí, takže když se na něj poprvé podíváte, vypadá to jako dobrý obchod.

Funkce plánu však nejsou přesně zarovnány.

Například získáte jeden web a pouze 10 GB webového prostoru pro zpracování přibližně 10 000 měsíčních návštěv. Tento plán také obsahuje neomezený provoz (nebo neměřenou šířku pásma). Pokud se však váš web dostane blíže k těmto limitům, bude výkon trpět.

To znamená, že je to dobré pro menší weby, které by tyto prahové hodnoty na chvíli nedosáhly. Pokud se však váš web začne zvětšovat, budete pravděpodobně muset upgradovat a zaplatit více za zvýšené zdroje.

4. Žádné volné doménové jméno

Většina webových hostitelů vrhá „zdarma“, aby přilákala nové zákazníky.

To často zahrnuje nízkou úvodní sazbu a další služby, jako je e-mail nebo migrace.

Na tomto seznamu je také téměř vždy bezplatný název domény pro první rok.

SiteGround, bohužel, nedělá to. Pokud ještě nemáte doménové jméno, bude vám účtovat jeden od prvního dne, počínaje 15,95 $ / rok.

Stanovení ceny za web, plány hostingu & Rychlá fakta

SiteGround má tři sdílené úrovně hostování. Zde jsou uvedeny náklady a hlavní body:

Náklady na nastavení SiteGround

 • Plán spuštění: Tento plán stojí $ 3,95 za měsíc, může hostovat jeden web a je vhodný pro nováčky, kteří teprve začínají s webem. Dokáže zpracovat až 10 000 jedinečných návštěv měsíčně, s neomezenou šířkou pásma, nepřetržitou podporou klienta, bezplatnou službou Cloudflare CDN, bezplatným šifrováním SSL, neomezeným počtem e-mailů & DB, bezplatné denní zálohy a další.
 • Plán GrowBig: Tento plán stojí 5,95 $ měsíčně a může hostit více webů. Kromě plánu StartUp získáte také bezplatnou SSL zástupnou kartu na 1 rok, 30 záložních kopií a bezplatnou obnovu, všechny 3 úrovně SuperCacheru, což výrazně podporuje čas načítání a pracovní prostředí pro WordPress a Joomla.
 • Jejich plán GoGeek: Tento plán stojí 11,95 $ měsíčně a může hostit neomezené množství webových stránek. Má 30 GB prostoru až na 100 000 návštěv měsíčně. Má všechny funkce dalších dvou plánů plus podporu priority, shodu s PCI a vytvoření Git repo na jedno kliknutí.

Všechny sdílené hostingové plány mají bezplatný e-mailový účet, CDN zdarma a neomezenou šířku pásma.

 • Doména: Ceny domén začínají od 15,95 $
 • Snadnost registrace: Velmi snadný, jednostránkový registrační proces.
 • platební metody: Kreditní karta (prostřednictvím chatu jsou k dispozici i další možnosti)
 • Skryté poplatky a doložky: Účtují si instalační poplatek 14,95 $, pokud platíte za své sdílené hostingové plány měsíčně namísto ročně. Míra obnovení je také vyšší. A musíte zaplatit za doménové jméno (bez freebie).
 • Upsells: Pár … ale nic moc špatného.
 • Aktivace účtu: Rychlá aktivace účtu.
 • Ovládací panel a řídicí panel: cPanel
 • Instalace aplikací a CMS (WordPress, Joomla atd.): Rychlá a snadná instalace oblíbených aplikací a CMS pomocí Softaculous.

Doporučujeme SiteGround?

Ano, ano.

SiteGround dodal solidní provozuschopnost již několik let. A jejich záruka za provozuschopnost zajišťuje, že pravděpodobně nikdy nebudete mít žádné závažné problémy s prostoji.

Jejich rychlost webu je také docela dobrá. To je částečně díky jejich serverům rozloženým na třech kontinentech a bezplatnému účtu Cloudflare CDN. Poskytují také bezplatný SSL ve všech plánech.

Ceny jsou dobré, pokud využíváte nejdelší možnou dobu. V opačném případě budete dříve zasáhnout tyto vysoké míry obnovy. Přineste také svou vlastní doménu, abyste unikli dalšímu poplatku.

P.S. Už jste použili SiteGround již dříve? Zvažte prosím zanechání recenze níže – dobré nebo špatné – nezáleží na tom, jak dlouho to bude užitečné pro naše návštěvníky. Děkuji za vaši podporu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author