Recenze Bluehost (2020) – Je tento populární web hosting dobrý?

Recenze BluehostBluehost: Doporučený webový hostitel

V letech 2017 – 2020 jsme byli platící zákazníci webhostingu Bluehost.

To znamená, že již 3 a více let sledujeme jejich nejlevnější „základní“ výkon sdíleného hostovacího plánu (průměrná doba načítání i doba provozu)..

Tato recenze Bluehost se silně opírá o data, stejně jako o celkové zkušenosti s jejich hostitelskými funkcemi a zákaznickou podporou.

Stručně řečeno, všechny plány Bluehost nabízejí svým zákazníkům nepřetržitý živý chat, neměřenou šířku pásma a pět e-mailových účtů. Podobně jako mnoho jiných webhostingových společností nabízejí i svým novým uživatelům bezplatnou doménu pro první rok. Jejich plány začínají od 2,75 $ / měsíc a zahrnují vylepšené zabezpečení, zálohování a certifikát SSL zdarma. Pomáhají chránit a chránit váš blog nebo web.

Celkově byl jejich výkon za posledních 24 měsíců dobrý. Bluehost je jasně nahoře s jeho uptime (99,99%) a rychlá doba načítání 405 ms (0,4 sekundy).

Přečtěte si níže všechna klady a zápory:

Obecné informace & Přehled hostingu

NAŠE VERDICT: Nejlepší celkový sdílený hosting
RYCHLOST: 405 ms (Průměr za únor 2018 až leden 2020)
UPTIME: 99,99% (Průměr za únor 2018 až leden 2020)
PODPĚRA, PODPORA: 24/7 Live Chat
APPS: WordPress, Joomla, Drupal a někteří tvůrci webových stránek
FUNKCE: Neměřená šířka pásma a úložiště, e-mailové účty, bezplatná doména 1. rok
HOSTINGOVÉ PLÁNY: Sdílené, cloudové, VPS a vyhrazené servery
PŘEVOD STRÁNKY: Není zdarma
CENY: Začíná na 2,75 $ / měsíc (obnovuje se 7,99 $ / měsíc)

Výhody používání Bluehost Hosting

1. Nejlepší dostupnost – 99,99% – po celý rok

Uptime je jedním z nejdůležitějších aspektů při výběru webhostingu – koneckonců, pokud váš web nefunguje, uživatelé k němu nemají přístup. Takže trvale dobrá dostupnost by měla být jednou z vašich hlavních priorit.

Po kontrole 30 webových hostitelů je naše referenční hodnota „dobrého“ uptime 99,93%. To by se mohlo zdát dost vysoké, ale ve skutečnosti je dokonce o něco podprůměrný. Zadejte tato čísla do kalkulačky a rychle uvidíte, že se to promítne do nejméně 26 minut prostojů každý měsíc nebo jen něco přes pět hodin v průběhu roku.

V ideálním případě tedy nechceme vidět nic menšího.

Dobrou zprávou je, že Bluehost snadno překonává tento benchmark a pohodlně udržuje naše testovací stránky naživu 99,99% času během posledních 24 měsíců (2018–2020)..

Zde je měsíční přehled za posledních 12 měsíců:

 • Průměrná doba provozu v lednu 2020: 100% 
 • Průměrná doba provozu v prosinci 2019: 100%
 • Průměrná doba provozu v listopadu 2019: 100%
 • Průměrná doba provozu v říjnu 2019: 99,96%
 • Průměrná doba provozu v září 2019: 99,99%
 • Průměrná doba provozu v srpnu 2019: 99,99%
 • Průměrná doba provozu v červenci 2019: 100%
 • Průměrná doba provozu v červnu 2019: 99,98%
 • Průměrná doba provozu v květnu 2019: 100%
 • Průměrná doba provozu v dubnu 2019: 100%
 • Průměrná doba provozu v březnu 2019: 99,99%
 • Průměrná doba provozu v únoru 2019: 100%

Závěr? Bluehost je podle naší uptime studie jedním z nejspolehlivějších poskytovatelů webhostingu.

bluehost-performance-24monthsŽivé testovací stránky: hostingfacts-bluerock-bluehost.com | Prům. uptime a rychlost: 24 měsíců+

2. Rychlost načítání 5 nejlepších webových stránek – 405 ms

Zpráva společnosti Google minulý rok zjistila, že drtivá většina mobilních webových stránek je příliš pomalá.

To je problém ze dvou hlavních důvodů. Index Google pro mobily první může zvýšit nebo skrýt váš web v uživatelských vyhledáváních na základě rychlosti načítání. Studie ukazují, že pomalé webové stránky se téměř vždy projeví v nižších tržbách.

Po době provozu jsou tedy doby načítání stránek hostitele druhou nejdůležitější věcí, která může doslova přinést nebo přerušit úspěch vašeho webu..

Sledujeme výkonnost Bluehost od února 2018 pomocí nástroje třetí strany, Pingdomu. A opět jsme byli s výsledky spokojeni – průměrná rychlost načítání stránky 405 ms, která je umístila jako 5. nejrychlejší web ze všech, které jsme testovali.

Statistiky Bluehost-2019-2020Průměrná rychlost Bluehost 2019-2020 | Zobrazit statistiky

3. Nízká úvodní cena (2,75 $ / měsíc)

Za chvíli se podíváme na plné ceny a plány společnosti Bluehost.

Pokud byste se však měli podívat na počáteční ceny, zjistíte, že nejnižší inzerovaná cena je 3,95 $ / měsíc. To je docela dobré, protože předpokládali, že ji původně snížili ze 7,99 $ / měsíc.

Za tuto cenu získáte téměř vše, co potřebujete pro jeden web. To zahrnuje úložiště SSD 50 GB, neměřenou šířku pásma, certifikát SSL zdarma a další.

Takže byste za tuto cenu měli dost dobrou hodnotu, plus jejich stálou rychlost a dobu načítání stránky.

Dobrou zprávou je, že se nám podařilo vypořádat s Bluehostem dohodu pro naše čtenáře, která snižuje počáteční cenu ještě dále na 2,75 $ / měsíc.

Toto je nejnižší míra, jakou jsme kdy viděli kdekoli online (a věřte nám, náš tým tráví příliš mnoho času online, jak je). Je tedy hodně, pokud jste na trhu pro nového dostupného hostitele.

4. Dobré možnosti zabezpečení

Přestože je Bluehost jednou z „levnějších“ možností na trhu, potěšilo nás, když viděli, že neřežou příliš mnoho rohů ani nepropadají důležitým funkcím, jako je bezpečnost.

Bluehost poskytuje ve výchozím nastavení spoustu dobrých možností zabezpečení, včetně bezplatného certifikátu SSL pro každý plán, jak jsme již zmínili dříve.

Součástí všech plánů je také funkce ochrany soukromí domény, která pomůže zachovat soukromé informace, které jste použili k registraci domény. To brání hackerům v nalezení a použití těchto osobních údajů pro phishingová schémata, aby vás nebo ostatní podvedli k předání citlivých informací.

SiteLock je součástí, aby zabránil útokům škodlivého softwaru, které jsou bohužel na webech WordPress poměrně běžné. CodeGuard je další forma ochrany, která také poskytuje denní zálohy, takže můžete vrátit zpět předchozí verze webu, pokud dojde k hacknutí.

Postini od společnosti Google je posledním bezpečnostním nástrojem, který stojí za zmínku. Poskytuje vašemu e-mailu ochranu proti nevyžádané poště, takže se do vaší doručené pošty nemůže dostat nic podezřelého.

Celkově se jedná o docela slušný bezpečnostní balíček, který udržuje váš web v bezpečí a zvuku.

5. Mnoho integrací, aplikací, a funkce elektronického obchodu

Kromě zahrnutých bezpečnostních funkcí poskytuje Bluehost také přístup k velkému množství různých aplikací a integrací, takže můžete používat nejoblíbenější služby na webu.

Například mají správce domény, pokud byste raději jen prostřednictvím nich nakupovali a spravovali více domén. Můžete nastavit denní, týdenní nebo měsíční zálohy pro každý případ.

WordPress můžete nainstalovat jediným kliknutím (více k tomu v další části níže). Můžete také nainstalovat další populární systémy pro správu obsahu (CMS), jako je Drupal, Joomla, provozovat internetový obchod a další..

Bluehost bude navíc zahrnovat i přístup k síti pro doručování obsahu (CDN). Tyto servery hostují vaše obrázky a velké soubory, přičemž fungují mimo vaše servery, aby je poskytovaly rychleji uživatelům po celém světě a udržovaly váš web rychlý ve stejnou dobu.

6. „Oficiální“ doporučený hostitel WordPress.org

WordPress je nejpoužívanější webovou platformou na trhu.

A pouze „oficiálně“ doporučují tři hostující partnery, aby je použili s webem WordPress:

 • Bluehost
 • Dreamhost
 • SiteGround

K vytvoření webu WordPress můžete samozřejmě použít téměř libovolného poskytovatele webhostingu. Skutečnost, že Bluehost je jedním z mála oficiálně uznávaných partnerů, je však povzbudivá.

WP.org doporučuje BluehostWordPress.org doporučuje Bluehost

7. Snadné použití pro začátečníky

Někteří z webových hostitelů, které jsme viděli, jsou nejlepší pouze pro pokročilé uživatele.

Například LiquidWeb je skvělý, pokud víte, co děláte. Chybí jim však uživatelsky přívětivé rozhraní pro netechnické lidi. Takže pokud jste začátečník, měli byste mít těžký čas na uvedení webu na trh.

Rozložení ovládacího panelu Bluehost (cPanel) usnadňuje použití. Ve většině případů stačí poukázat a kliknout.

Má také funkce pro pokročilé uživatele, ale i začátečníci mohou snadno nainstalovat a spustit WordPress.

Nebo mohou použít nástroje pro tvorbu webových stránek Bluehost (např. Weebly nebo Drupal) a začít s šablonou, kterou můžete přizpůsobit pouhým přetažením funkcí..

Bluehost cPanelBluehost snadno použitelný cPanel

8. 30denní záruka vrácení peněz

Získat co nejlepší řešení na webhostingu obvykle znamená platbu předem na několik měsíců, rok nebo několik let najednou.

Bluehost se neliší – více k tomu níže. Na své plány však nabízejí 30denní záruku vrácení peněz.

Můžete si vyzkoušet službu a posoudit jejich výkon pro sebe. Pokud nejste zcela spokojeni, můžete požádat o vrácení peněz. Máme však několik slov opatrně.

Podle jejich podmínek jsou zde tyto záruky:

 • Vrácení peněz můžete získat pouze za webhostingové náklady, nikoli za žádné další produkty, jako jsou domény nebo jiné doplňky.
 • Pokud jste v plánu obdrželi bezplatné doménové jméno, bude vám odečten poplatek 15,99 $.
 • Žádosti po 30 dnech nebudou vráceny.

Nejedná se přesně o zásady bez otázek, jaké jsme viděli od některých hostitelů. Než se tedy zaregistrujete, ujistěte se, že jste s těmito body v pořádku.

9. Zákaznická podpora

Bluehost nabízí vše od znalostní báze, přes živý chat, podporu e-mailových lístků a dokonce i telefonickou podporu. Vyzkoušeli jsme živý chat a Vinutha z Bluehost připojili během dvou minut.

Mezi jednotlivými odpověďmi byla lehká zpoždění, ale celkově byla Vinutha velmi přátelská a na každou otázku nabídla přímé odpovědi. Byl to bezbolestný zážitek, což je přesně to, co chcete od zákaznické podpory hostitele.

Livehost Bluehost zákaznický servisMluvili jsme se zástupcem Bluehost Live Chat

Nevýhody použití Bluehost Hosting

Bluehost funguje velmi dobře. Existují však dvě velké oblasti, kde jsou náklady trochu strmé. Pojďme se ponořit hlouběji do každého z nich.

1. Vyšší míry obnovy (běžné v odvětví webhostingu)

Nejlepší způsob, jak získat nejnižší možnou cenu za hostování, je platba předem na jeden, dva nebo dokonce tři roky předem.

Bluehost tříletá cenaPodrobné ceny Bluehost

Na jedné straně je měsíční cena nízká, ale na druhé straně, platba předem na delší dobu (mezi 12–36 měsíci) znamená, že se nejen zavázáte k několika dolaru, ale také ke stovkám dolarů.

Další věc, kterou je třeba zvážit, jsou vyšší míry obnovy po uplynutí úvodního období. V takovém případě je předplacení na celé tři roky za 3,95 $ dobré, protože zablokujete tuto nízkou sazbu co nejdéle.

Na konci tohoto období však sazby vyskočí zpět na jejich „normální“ sazby. Ty se pohybují od 7,99 $ – 8,99 $ / měsíc u nejzákladnějšího sdíleného plánu v závislosti na tom, jak dlouho předplatíte.

Cena obnovení služby BluehostCena obnovení služby Bluehost

2. Migrace stránek nejsou zdarma

Většina webových hostitelů, které jsme zkontrolovali, přesune váš stávající web zdarma na jejich službu. Vidí to jako přátelskou službu, která pomáhá potěšit nové zákazníky, takže budou mávat jakékoli poplatky.

Bluehost bohužel nedělá migrace zdarma.

Mají jednorázový poplatek ve výši 149,99 $, který zahrnuje migraci až pěti webových stránek, 20 e-mailových účtů a dalších databázových souborů pro tyto weby..

Tvrdí, že to bude rychlé a bezproblémové, takže nezažijete žádné zpoždění ani prostoje.

Skutečnost, že za to musíte zaplatit a tolik zaplatit, je však velká „Con“, kterou je třeba zvážit.

Přenos webové stránky BluehostNáklady na přenos webových stránek Bluehost

Ceny Bluehostingu, plány hostingu & Rychlá fakta

Základní plán Bluehostu vás bude stát 3,95 $ / měsíc (nebo 2,75 $ s naší slevou).

Plán Plus se zvyšuje na 5,45 $ / měsíc – stejná cena jako volba Choice Plus pro neomezené weby, úložiště SSD a šířku pásma. Také vám umožňují spravovat neomezené domény, parkované domény a subdomény v těchto plánech.

Plán Pro začíná na 13,95 $ / měsíc se všemi těmito funkcemi a vysokým výkonem ze svých serverů.

Kromě toho má Bluehost všechny hlavní typy webhostingů, včetně VPS, cloudu a vyhrazených datových center.

Bluehost ceny a plány

 • Doména zdarma? Ano za 1 rok, pak se obnoví na 15,99 $.
 • Snadnost registrace: Snadný dvoustránkový registrační proces.
 • platební metody: Hlavní kreditní karty a PayPal.
 • Skryté poplatky a doložky: Žádná náhrada za názvy domén. Míra obnovení pro domény i hosting se zvyšuje.
 • Upsells: Nějaká upsells. Bohužel je to běžný výskyt v odvětví webhostingů a děje se s mnoha různými velkými hostitelskými společnostmi.
 • Aktivace účtu: Většina uživatelů má okamžitou aktivaci. Pokud jsou informace nepřesné nebo existuje podezření na podvod, aktivace se může zpozdit.
 • Zkušenosti z ovládacího panelu a řídicího panelu: Jednoduchý a snadno použitelný ovládací panel.
 • Instalace aplikací a CMS (WordPress, Joomla atd.): Mojo Marketplace umožňuje rychlou a snadnou instalaci aplikace.

Doporučujeme Bluehost?

Ano, ano.

Bluehost je na špičce nebo blízko vrcholu jak pro provozuschopnost, tak pro dobu načítání déle než rok.

Kromě toho nabízejí silnou bezpečnostní podporu, záruku vrácení peněz a spoustu uživatelsky přívětivých aplikací, to vše za jednu z nejnižších sazeb v oboru (2,75 $ / měsíc).

Nejsou však dokonalí. Sazby obnovení se zvýší po skončení úvodních cen. Poplatky navíc účtují také za migrace stránek, které ostatní hostitelé hází zdarma.

Ale celkově Bluehost poskytuje silný výkon a dobrou hodnotu.

P.S. Už jste použili Bluehost? Zvažte prosím zanechání recenze níže – dobré nebo špatné – nezáleží na tom, jak dlouho to bude užitečné pro naše návštěvníky. Děkuji za vaši podporu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author