Shërbimet më të mira të hostimit të VPS në vitin 2020 (Cilat janë të shpejtë dhe të besueshëm?)

Pritja më e mirë VPS

VPS hosting është një emër misteriozisht i tingëllueshëm për shumicën e pronarëve të faqeve të internetit, dhe në pamje të parë, nuk do të shpjegojë plotësisht se çfarë merrni me të vërtetë kur e blini.

Pra, këtu është gjithçka që duhet të dini në lidhje me hostimin VPS, plus 8 nga shërbimet më të mira VPS në treg tani:

Por së pari, çfarë është VPS hosting?

VPS qëndron për Server Virtual Private:

 • “Private” do të thotë që ju të merrni të gjitha burimet e serverit të ndara për ju privatisht. Ju nuk i ndani këto burime me klientët e tjerë.
 • “Virtual” do të thotë që serveri juaj nuk është një makinë e veçantë, por funksionon si një virtual i vendosur në një server më të fuqishëm. Ky server “mëmë” mund të ketë më shumë makina virtuale që funksionojnë.

… Dhe cilat janë përfitimet e mbajtjes së VPS-së?

Ekzistojnë dy përfitime kryesore të hostimit të VPS.

 • E para është që konfigurimi i VPS-së në përgjithësi garanton stabilitet. Burimet e serverit janë caktuar vetëm për ju, që do të thotë se ju jeni imun ndaj asaj që çdo përdorues tjetër po bën me serverët e tyre.
 • Ju merrni qasje rrënjësore dhe kontroll të plotë të serverit tuaj. Ju mund të zgjidhni programin që do të instaloni në server, dhe pastaj mund ta konfiguroni atë softuer sidoqoftë ju dëshironi (brenda arsyes). Kjo ju lejon të përputheni me konfigurimin e serverit tuaj me aplikacionin / uebfaqen tuaj.

Në përgjithësi, hosting VPS është një zgjidhje e shkëlqyeshme për përdoruesit që kanë nevojë për burime të dedikuara të serverit dhe personalizim të pakufizuar.

Më poshtë është një listë e 8 shërbimeve më të mira të pritjes së VPS-ve (të menaxhuara dhe të pakontrolluara). Ne krahasuam performancën, çmimet dhe veçoritë e tyre.

1. Web i lëngshëm – VPS i Menaxhuar më i shpejtë (15 dollarë në muaj)

Mbajtja e lëngshme e re e uebitPlanet fillojnë me 15,00 dollarë në muaj

Pro të lëngshme në internet:
+ Mesatare e shpejtë. koha e ngarkesës
+ Uebfaqe të pakufizuara
+ Menaxhohet plotësisht
+ Balancuesi i ngarkesës, adresa IP e dedikuar
+ Rezervime ditore, mbrojtje DDoS
+ Mbështetje 24/7 përmes telefonit, postës elektronike, bisedës
+ Cloudflare CDN, SSL falas
Kundërvajtjet në internet të lëngshme:
– Rritje e madhe e çmimeve nëse doni të paguani çdo muaj

Liquid Web ka qenë i njohur në industrinë e web hosting për gamën e tij të gjerë të ofertave të pritjes. Ata kanë gjithçka nga setupet e optimizuara të përballueshme për dyqanet e vogla në internet dhe faqet e WordPress, deri në serverët e nivelit të ndërmarrjeve që shkojnë për mijëra dollarë.

Planet e tyre të hostimit VPS në re janë ulur diku midis çmimit. Plus, ato ofrojnë kohë të shkëlqyeshme në 99,99% dhe kohë të jashtëzakonshme ngarkimi prej 400 ms.

Shfaqje:

24 orët e fundit
7 ditët e fundit
30 ditët e fundit
6 muajt e fundit
Vitin e kaluar

292 msShpejtësia mesatare

100%Uptime mesatare

URL e faqes së provës: hostingfacts-lquidwb-cloud.com / Në linjë që nga: Shkurt, 2020 / Shihni statistikat e plota

Likuid Web drejton infrastrukturën e tyre të pritjes dhe ka pesë qendra të të dhënave – dy prej tyre në SH.B.A., dhe gjithashtu në Londër, Amsterdam dhe Sidnej.

Vendosjet VPS janë të gatshme për të trajtuar gjithçka që ju mund të hedhni në drejtim të trafikut dhe të ofroni integrim të lehtë me Cloudflare CDN dhe Akamai. Janë të integruar edhe mbrojtja DDoS, një balancues i ngarkesës së re, shtresat e mbrojtjes së serverit dhe vlerësimi i prekshmërisë.

Ky është një VPS i menaxhuar plotësisht që ju jep kopje rezervë ditore dhe migrime falas në internet (sipas kërkesës).

Së fundmi, nëse keni nevojë për ndihmë për të zgjidhur gjërat, mbështetja është në dispozicion 24/7. Thënë kjo, ju mund të duhet të prisni një kohë që chat live të përgjigjet.

Çmimeve

Liquid Web ofron paketat e tij të hostimit VPS nga 15 $ / muaj nëse paguani për dy vjet përpara. Pagesa mujore është 59 dollarë, që është një rritje e konsiderueshme. Për atë çmim, ju merrni:

 • Numri i pakufizuar i vendeve
 • RAM 2 GB
 • 2 vCPU
 • 40 GB hapësirë ​​disku me gjendje të ngurtë (SSD)
 • 10 TB bandwidth
 • Shkon Linux

Vlen të theksohet se Liquid Web përdor InterWorx si panelin e tij të kontrollit të pritjes. Megjithëse funksionale, është një zgjidhje më pak e popullarizuar dhe kështu mund të rrisë kurbën tuaj të të mësuarit. Nëse dëshironi të përdorni diçka më të njohur – si cPanel ose Plesk – ato janë gjithashtu të disponueshme, por vijnë me një tarifë shtesë.

Pritja në serverat e Windows është gjithashtu e mundur dhe fillon nga 54 $ / muaj kur paguhet për dy vjet përpara.

Likuid Web nuk ofron kthime në planet e tyre VPS.

VPS të përballueshme, të shpejtë dhe të besueshme për të pritur një ose shumë faqe në internet

2. ScalaHosting – VPS më e lirë e Menaxhuar (9,95 $ / muaj)

Shqyrtimi i Scala VPSPlanet fillojnë me 9,95 $ / muaj

Skala VPS Pro:
+ Uebfaqe të pakufizuara
+ Menaxhohet plotësisht
+ Migrime falas për faqet e pakufizuara
+ Shkallëzim i mirë
+ Rikthim ditor, sistemi i sigurisë SShield
+ Adresë IP e përkushtuar
+ Cloudflare CDN
+ Mbështetje 24/7
Scala VPS Cons:
– Certifikata SSL e paguar veçmas

Scala Hosting është themeluar në vitin 2007 – e cila është relativisht kohët e fundit duke pritur standardet e industrisë – me qëllimin për ta bërë VPS hosting të arritshëm për këdo. Këto ditë, ata ofrojnë lloje të ndryshme të pritjes, por konfigurimi i tyre VPS mbetet të jetë anije.

Scala ju jep një garanci 99,99% në kohë. Sidoqoftë, në praktikë, ky numër është pak më i ulët sipas grupeve tona të testimit. Kohët e ngarkimit janë të kënaqshme.

Shfaqje:

24 orët e fundit
7 ditët e fundit
30 ditët e fundit
6 muajt e fundit
Vitin e kaluar

897 msShpejtësia mesatare

99,98%Uptime mesatare

URL e faqes së provës: hostingfacts-scla-vps.com / Në linjë që nga: Shkurt, 2020 / Shihni statistikat e plota

Scala drejton infrastrukturën e saj pritëse me dy qendra të të dhënave: një në SH.B.A. (Dallas) dhe një në Evropë (Bullgari).

Planet e pritjes VPS janë të shkallëzueshme dhe ju lejojnë të konfiguroni makinën tuaj deri në një nivel vërtet kokrrizor. Për shembull, ju mund të zgjidhni sa bërthama të CPU-së, RAM-it dhe hapësirës ruajtëse të SSD që ju nevojiten – në mënyrë të pavarur nga njëra-tjetra.

Vendosja gjithashtu menaxhohet plotësisht, ofron migrime të pakufizuara në site dhe sistemin e vet të mbrojtjes së SShield SShield të sistemit Scala.

Mbështetja është në dispozicion 24/7 përmes bisedës live. Ata gjithashtu krenohen me kohën e reagimit të biletave të tyre në mesataren e 15 minutave.

Serverët e Scala drejtojnë një panel menaxhimi me porosi të quajtur Spanel. Në sipërfaqe, duket të jetë vetëm një lëkurë mbi cPanel, kështu që nuk ka kurbë mësimi.

Çmimeve

Siç u përmend, ky ofrues i VPS ofron pritjen në shumë konfigurime të ndryshme, plus ju mund të ndërtoni serverin tuaj për t’iu përshtatur saktësisht nevojave tuaja. Në nivelin e hyrjes, planet e tyre VPS fillojnë nga 9,95 $ / muaj kur paguhen për tre vjet përpara (12 dollarë kur paguhen çdo muaj). Për atë çmim, ju merrni:

 • Numri i pakufizuar i vendeve
 • RAM 2 GB
 • 1 thelb CPU
 • 20 GB hapësirë ​​në disk SSD

Gjerësia e bandës është e pazbuluar. SSL paguhet veçmas dhe fillon nga 30 dollarë në vit.

Ka një garanci 30-ditore për kthimin e parave.

VPS të menaxhuara më të lira me performancë të besueshme

3. HostGator – VPS Më e Pafund (19,95 $ / muaj)

Shqyrtimi i HostGator VPSPlanet fillojnë me 19,95 $ / muaj

Programe të HostGator:
+ Afro 100% në kohë
+ Uebfaqe të pakufizuara
+ Menaxhohet plotësisht
+ Dy adresa të dedikuara IP
+ Rezervime javore, mbrojtje DDoS
+ Mbështetje 24/7 përmes telefonit, bisedës
ConsGator Cons:
– Asnjë cPanel i përfshirë në çmimin bazë
– Tarifa të larta rinovimi

HostGator është një nga kompanitë më të njohura të pritjes atje. Ata ofrojnë një çift të llojeve të hostimit, veprojnë si një regjistrues domeni dhe kanë mjetin e tyre personal ndërtues të faqes në internet.

Kohëzgjatja është e shkëlqyeshme, të cilën mund ta shihni në të dhënat e provës më poshtë, por kohët e ngarkimit mund të jenë më të mira, me ato aktuale që qëndrojnë ulur mbi shenjën e një sekondë.

Shfaqje:

24 orët e fundit
7 ditët e fundit
30 ditët e fundit
6 muajt e fundit
Vitin e kaluar

1064 msShpejtësia mesatare

99,77%Uptime mesatare

URL e faqes së provës: hostingfacts-hstgtr-vps.com / Në linjë që nga: Shkurt, 2020 / Shihni statistikat e plota

HostGator ka dy qendra të të dhënave në SH.B.A.: në Utah dhe Texas.

Specifikimet e serverit janë në rregull për çmimin dhe ofrojnë më shumë fleksibilitet sesa një konfigurim i përbashkët për pritjen e serverit. Ju merrni qasje të plotë në rrënjë, që do të thotë se ju mund të bëni gjithçka që dëshironi me serverin tuaj.

Ekziston një konfigurim disku RAID 10, backup javor në vend, dhe migrime të pakufizuara falas të cPanel-c-Panel (plus 90 migrime të personalizuara).

Mbështetja është në dispozicion 24/7. Stafi është i dobishëm, do të marrë kohë shtesë për të parë vendosjen tuaj dhe për të rregulluar gjërat për ju.

Çmimeve

HostGator ofron opsionet e tij VPS për të pritur nga 19,95 $ / muaj kur paguhet për tre vjet në front (29,95 $ kur paguhet çdo muaj). Për atë çmim, ju merrni:

 • Numri i pakufizuar i vendeve
 • RAM 2 GB
 • 2 bërthama CPU
 • 120 GB hapësirë ​​në disk
 • 1.5 TB bandwidth

Megjithatë, ekzistojnë dy kosto të fshehura. Së pari, serveri juaj vjen pa panel kontrolli. Pas instalimit të cPanel është një tjetër $ 10 / muaj. Së dyti, rinovimet janë 79,95 $ / muaj.

Ka një garanci prej 45 ditësh për kthimin e parave.

Ofruesi më i pakufizuar i VPS

4. Bluehost VPS – 18,99 $ / muaj (Menaxhuar)

Rishikimi vps BluehostPlanet fillojnë me 18,99 $ / muaj

Pro Bluehost:
+ Mesatare e shpejtë. koha e ngarkesës
+ Uebfaqe të pakufizuara
+ Menaxhohet plotësisht
+ Adresë IP e përkushtuar
+ Rezervime ditore, mbrojtje DDoS
+ Moduli i Kontrollit të Hyrjes
+ Emri i Lirë i Domainit për Viti 1
+ Mbështetje 24/7 përmes telefonit, bisedës
Cons Bluehost:
– Qendrat e të dhënave vetëm në SH.B.A.

Bluehost ka një përzgjedhje të këndshme të opsioneve të pritjes në ofertë dhe mbulon pothuajse të gjitha anët e tregut – nga serverët e lirë të përbashkët deri tek serverët e dedikuar plotësisht të aftë. Ofertat e tyre VPS ulen diku në mes, duke siguruar një ekuilibër të mirë të veçorive.

Për sa i përket kohëzgjatjes, Bluehost VPS ulet të qetë në 99,99%. Kohët e ngarkimit janë gjithashtu të mira në rreth 750 ms bazuar në të dhënat tona.

Shfaqje:

24 orët e fundit
7 ditët e fundit
30 ditët e fundit
6 muajt e fundit
Vitin e kaluar

662 msShpejtësia mesatare

100%Uptime mesatare

URL e faqes së provës: hostingfacts-bluhst-vps.com / Në linjë që nga: Shkurt, 2020 / Shihni statistikat e plota

Bluehost përdor infrastrukturën e vet të serverit / mjedisin pritës, por ato nuk janë shumë të qarta në vendndodhjet e qendrës së tyre të të dhënave ose sa prej tyre ka.

Me mençuri, Bluehost ofron gjithçka që duhet të ketë një host modern VPS, përfshirë qasjen në rrënjë, teknologji moderne si OpenStack dhe KVM, burime të garantuara dhe alokim dinamik të burimeve.

Ekzistojnë edhe veçori të tjera origjinale si sigurimi i menjëhershëm dhe një modul i shkëlqyeshëm i kontrollit të hyrjes (mund t’u jepni njerëzve të tjerë akses në pjesë të llogarisë tuaj të pritjes). Menaxhimi i serverit tuaj bëhet përmes një paneli të kontrolluar të zgjeruar të Bluehost që është ndërtuar në majë të cPanel. Ajo përmban mjete të posaçme për menaxhimin e VPS dhe kontrollin e WHM.

Mbështetja është në dispozicion 24/7, dhe do të merrni ndihmën dhe vëmendjen që ju nevojitet.

Çmimeve

Planet e hostimit të VPS Bluehost fillojnë nga 18,99 $ / muaj (me një kontratë tre-vjeçare). Ulja e kohëzgjatjes së kontratës rrit çmimin (mujore, 29,99 $). Për atë çmim, ju merrni:

 • Numri i pakufizuar i vendeve
 • RAM 2 GB
 • 2 bërthama CPU
 • 30 GB hapësirë ​​në disk SSD
 • 1 TB bandwidth
 • 1 adresë IP

Bluehost gjithashtu përfshin disa përfitime të dobishme si një adresë të dedikuar IP, një emër domain falas për vitin e parë, dhe një certifikatë falas SSL.

Pricemimi i rinovimit është 29,99 $ / muaj. Bluehost ofron një garanci 30-ditore për kthimin e parave.

5. VPS për lëvizje – 22,99 $ / muaj (Menaxhuar)

Shqyrtimi i InMotion vpsPlanet fillojnë me 22,99 $ / muaj

Pro InMotion:
+ Mesatare e shpejtë. koha e ngarkesës
+ Uebfaqe të pakufizuara
+ Menaxhohet plotësisht
+ 3 adresa IP të dedikuara, SSL falas
+ Mbrojtje DDoS
+ Mbështetje 24/7 përmes telefonit falas, email, chat
Cons InMotion:
– mimi më i lartë i rinovimit

Ajo që qëndron rreth InMotion Hosting është të gjitha këndet e ndryshme që ato marrin në industrinë e web hosting. Ata jo vetëm që ofrojnë pritje, por gjithashtu kanë oferta të bëra me porosi për freelancer, pronarë agjencish dhe shitës të shitësve. Në thelb, pavarësisht se kush jeni dhe çfarë dëshironi të bëni hostin tuaj, InMotion Hosting do të ketë diçka për ju.

Ata ofrojnë dy lloje të VPS hosting: të menaxhuara dhe të pakontrolluara. Këtu, ne do të përqendrohemi në grupimet e menaxhuara pasi kjo është ajo që shumica e njerëzve ka të ngjarë të zgjedhin.

Sipas testeve tona, koha e ngarkimit është shumë e mirë, rreth 500 ms. Koha mesatare e ngritjes mund të jetë pak më e mirë, megjithëse – aktualisht në 99.97%.

Shfaqje:

24 orët e fundit
7 ditët e fundit
30 ditët e fundit
6 muajt e fundit
Vitin e kaluar

361 msShpejtësia mesatare

99.99%Uptime mesatare

URL e faqes së provës: hostingfacts-inmot-cloud.com / Në linjë që nga: Shkurt, 2020 / Shihni statistikat e plota

InMotion Hosting ka dy qendra të të dhënave: njëra në Los Angeles dhe tjetra në Uashington, D.C.

InMotion Hosting sigurisht që nuk zhgënjej kur bëhet fjalë për veçoritë. Të gjitha llogaritë vijnë me një pult të rregullt që ju tregon konsumin e burimeve; ju merrni qasje rrënjësore, rezervë të planifikuar dhe qasje në llogaritë e sigurta të postës elektronike.

Ekziston edhe një transferim falas i migracionit në uebfaqe – sipas kërkesës përmes biletës mbështetëse. Mbi të, çdo llogari merr dy orë kohë të dedikuar me një administrator të sistemit T3 si pjesë e Ndihmës për Fillimin e InMotion.

Mbështetja e klientit është në dispozicion 24/7. Agjentët e mbështetjes janë me qendër në SH.B.A., dhe ju mund t’i kontaktoni ata përmes linjave telefonike falas, postës elektronike dhe bisedës live.

Çmimeve

Planet e menaxhimit të reve të VPS të menaxhuara në InMotion fillojnë nga 22,99 $ / muaj (me një kontratë tre-vjeçare). Pagesa nga muaji në muaj është 54,99 dollarë. Për atë çmim, ju merrni:

 • Numri i pakufizuar i vendeve
 • RAM 4 GB
 • 75 GB hapësirë ​​në disk SSD
 • 4 TB bandwidth

InMotion Hosting gjithashtu përfshin 3 adresa të dedikuara IP, SSL falas (sidoqoftë shumë që ju nevojiten), një domain falas dhe një licencë cPanel Admin 5.

Ripërtëritjet kushtojnë 64,99 $ / muaj. Ka një garanci të kthimit të parave 90-ditore.

6. A2 Hosting VPS – 25 $ / muaj (Menaxhuar)

Shqyrtimi i A2Hosting vpsPlanet fillojnë me 25,00 dollarë në muaj

A2 Pro Hosting:
+ Uebfaqe të pakufizuara
+ Menaxhohet plotësisht
+ 2 adresa IP dedikuar, SSL falas
+ Mbrojtja e KernelCare dhe DDoS
+ Mbështetje 24/7 përmes telefonit, postës elektronike, bisedës
+ Garanci kthyese e parave
Kundërpresjeve të hostit A2:
– Gjatësia e ngadaltë. koha e ngarkesës

A2 Hosting është një kompani tjetër në listë që përpiqet të kujdeset për llojet e ndryshme të klientëve dhe nevojave. Do të gjeni shumë lloje të konfigurimit të hosteve në përbërjen e tyre (si WordPress hosting ose eCommerce), dhe shumë prej tyre vijnë në konfigurime të ndryshme.

Përzgjedhja VPS vetëm ofron tre lloje kryesore të konfigurimit: qasje e pakontrolluar, e menaxhuar dhe e menaxhuar + me rrënjë (e quajtur Core VPS).

Kohëzgjatja është shumë e mirë, në 99.99%, por kohët e ngarkimit janë pak nënkuptuese – aktualisht në rreth 1.2 s sipas të dhënave tona.

Shfaqje:

24 orët e fundit
7 ditët e fundit
30 ditët e fundit
6 muajt e fundit
Vitin e kaluar

1134 msShpejtësia mesatare

99.99%Uptime mesatare

URL e faqes së provës: hostingfacts-a2hsting-cloudvps.com / Në linjë që nga: Shkurt, 2020 / Shihni statistikat e plota

A2 Hosting zhvillon infrastrukturën e vet të pritjes me qendrat e të dhënave në SH.B.A. (Michigan dhe Arizona), Amsterdam dhe Singapor.

Vendosja e serverit VPS në A2 Hosting është miqësor me zhvilluesit, duke ju dhënë mundësinë e përdorimit të cPanel plus të gjitha teknologjive dhe platformave të njohura. Të gjithë ata gjithashtu marrin instalime dhe përmirësime të menaxhuara. Siguria e serverit dhe kopjet rezervë menaxhohen gjithashtu për ju.

Mbështetja e klientit është në dispozicion 24/7. A2 është shumë i sigurt në cilësinë e tyre të mbështetjes, duke i quajtur ata Mbështetjen e tyre të Guru Crew.

Çmimeve

A2 ofron serverët e tij virtual nga 25 dollarë në muaj në një kontratë dy vjeçare. Pagesa mujore është rreth 61 dollarë. Për atë çmim, ju merrni:

 • Numri i pakufizuar i vendeve
 • RAM 4 GB
 • 4 bërthama CPU
 • 75 GB ruajtje RAID-10
 • 2 TB bandwidth

A2 gjithashtu hedh në migracion falas në faqen e internetit nga ekuipazhi i tyre i Guru Support, plus ju mund të vendosni llogari të pakufizuara të postës elektronike.

Shënim; Nëse keni nevojë për qasje në rrënjë, zgjidhni nga vargi Core VPS (të njëjtin çmim; në thelb menaxhohet VPS + qasja rrënjë). A2 gjithashtu ofron VPS të lirë të pa-menaxhuar me vetëm 5 dollarë në muaj.

Rinovimet fillojnë nga 49,99 $ / muaj (në varësi të kohëzgjatjes së kontratës së re).

Ashtë një garanci bujare “në çdo kohë kthim parash.”

7. Hostinger VPS – 3,95 $ / muaj (i pa menaxhuar)

Shqyrtimi i hostinger vpsPlanet fillojnë me 3,95 $ / muaj

Proçes hostesh:
+ Mesatare e shpejtë. koha e ngarkesës
+ VPS më e lirë që pret në listë
+ Uebfaqe të pakufizuara
+ Adresë IP e përkushtuar, mbrojtje DDoS
+ Mbështetje 24/7 përmes postës elektronike, chat
+ Zgjidh serverin tuaj OS
Consinger Hostinger:
– Kontrata katër vjeçare
– Kopje rezervë të paguar

Hostinger ka qenë i njohur për çmimet e tij më shumë se sa të përballueshme në të gjithë gamën e tij të llojeve dhe niveleve të ndryshme të pritjes. Planet e Hostinger VPS nuk janë të ndryshme, duke filluar me vetëm 3,95 $ / muaj, por më shumë më vonë.

Hostinger ofron performancë me të vërtetë të lartë, dhe jo vetëm në lidhje me çmimin, por në përgjithësi. Grupimet tona të testimit kanë 99,99% uptime dhe ngarkesë në vetëm ~ 300 ms.

Shfaqje:

24 orët e fundit
7 ditët e fundit
30 ditët e fundit
6 muajt e fundit
Vitin e kaluar

313 msShpejtësia mesatare

99.99%Uptime mesatare

URL e faqes së provës: hostingfacts-hstinger-vps.com / Në linjë që nga: Shkurt, 2020 / Shihni statistikat e plota

Hostinger ka qendra të të dhënave të vendosura në SH.B.A., Azi dhe Evropë (MB).

Me mençuri, Hostinger ju jep të gjitha bazat e mbajtjes së VPS, por ka edhe disa shtesa që hostet edhe më të shtrenjta nuk i ofrojnë. Për një herë, ju mund të zgjidhni sistemin tuaj të funksionimit të serverit (OS) – ka CentOS, Ubuntu, Fedora, Debian dhe Suse.

Përveç kësaj, ju keni akses të plotë me rrënjë, një IP të dedikuar, ka mbështetje IPv6 dhe instalues ​​të thjeshtë të skripteteve në internet.

Ekziston një mbështetje 24/7 e disponueshme përmes bisedës live, por mbani në mend se ky është një grup i pa menaxhuar VPS. Kjo do të thotë që shumica e detyrave të menaxhimit të serverit janë mbi ju, dhe ekipi mbështetës nuk do të jetë në gjendje t’ju ndihmojë të zgjidhni një çështje të lidhur me programin për shkak të natyrës së tij.

Çmimeve

Siç u përmend më lart, Hostinger VPS fillon nga vetëm 3,95 $ / muaj, që është çmimi më i ulët në këtë listë dhe ndoshta një zgjedhje e shkëlqyeshme për një biznes të vogël. Kjo tha, për të marrë këtë çmim ekstra të ulët, ju duhet të angazhoheni për një kontratë katër vjeçare (!) (Më e gjata në listë). Pagesa mujore është 9,95 $, dhe rinovimet janë gjithashtu 9,95 $ / muaj. Për atë çmim, ju merrni:

 • Numri i pakufizuar i vendeve
 • 1 GB RAM
 • 1 vCPU
 • 20 GB hapësirë ​​në disk SSD
 • 1 TB bandwidth

Një kosto shtesë që mund të jetë e detyrueshme për shumë përdorues është mundësimi i rezervave të përditshme – me 1.89 $ / muaj. Gjithashtu, nëse keni nevojë për mbështetje prioritare, kjo është 1.99 $ / muaj (do të zhvendoseni në krye të radhës).

Ka një garanci 30-ditore për kthimin e parave.

8. DreamHost VPS – 10 dollarë në muaj (i pa menaxhuar)

Rishikimi i DreamHost vpsPlanet fillojnë me 10,00 dollarë në muaj

Miratimet e DreamHost:
+ Uebfaqe të pakufizuara
+ Trafik i pakufizuar
+ Adresë IP e përkushtuar
+ Burimet e dedikuara të serverit
+ Rishites dhe nën-llogari
+ SSL falas
DreamHost Cons:
– Mbështetje e bisedës live vetëm 5:30 AM – 9:30 PM
– Gjatësia e ngadaltë. koha e ngarkesës

DreamHost ofron një gamë të gjerë të grupeve të ndryshme të pritjes, të cilat bëjnë një punë të shkëlqyeshme për të furnizuar nevojat dhe kërkesat e ndryshme të përdoruesve. Vendosjet e tyre VPS gjithashtu ofrojnë shumëllojshmëri dhe një raport të mirë çmim-vlerë.

Sidoqoftë, kohëzgjatjet që ne po vëzhgojmë ulen në rreth 99.75%, që është pak më shumë nga joproduktive. E njëjta vlen edhe për kohën e ngarkimit, aktualisht në lartësinë e shenjës një sekondë.

Shfaqje:

24 orët e fundit
7 ditët e fundit
30 ditët e fundit
6 muajt e fundit
Vitin e kaluar

1048 msShpejtësia mesatare

99,77%Uptime mesatare

URL e faqes së provës: hostingfacts-dremhost-vps.com / Në linjë që nga: Shkurt, 2020 / Shihni statistikat e plota

Kur bëhet fjalë për vendet e qendrave të të dhënave, DreamHost ka serverët e tyre vetëm në SH.B.A., duke e bërë atë ndoshta jo ideal për bizneset ndërkombëtare dhe faqet e internetit.

DreamHost VPS është një organizim i menaxhuar në kuptimin e performancës, sigurisë dhe vetëm azhurnimeve. Do gjë tjetër – nga instalimet e softuerëve, menaxhimi i faqes në internet, etj – do të duhet të merreni vetë.

Të gjitha planet e DreamHost VPS vijnë me një bandë të pakufizuar dhe trafik, baza të të dhënave të pakufizuara të MySQL dhe llogari të postës elektronike. Ju gjithashtu merrni një performancë të papenguar falë burimeve të dedikuara të serverit tuaj. Menaxhimi i DreamHost VPS-it tuaj bëhet përmes një paneli kontrolli personal. Së fundmi, ju gjithashtu merrni karakteristika të shitësit dhe nën-llogari.

Ndihma për klientët është në dispozicion përmes bisedës live, por vetëm ndërmjet 5:30 AM – 9:30 PM PT, e cila nuk është ideale.

Çmimeve

DreamHost VPS fillon nga 10 $ / muaj në një kontratë tre-vjeçare. Pagesa mujore është 15 dollarë. Për atë çmim, ju merrni:

 • Numri i pakufizuar i vendeve
 • 1 GB RAM
 • 30 GB hapësirë ​​në disk SSD
 • Trafik i pakufizuar
 • Llogari të pakufizuara të postës elektronike

DreamHost nuk ofron rimbursime në planet e tyre VPS.

Recap + Grafiku i Krahasimit

VPS hosting është shpesh hapi tjetër për njerëzit që janë të lodhur nga grupimet e tyre standarde të pritjes së pritjes dhe duan të marrin diçka që është përgjithësisht më e besueshme dhe më e fuqishme.

Për fat të mirë, ofruesit e pritjes të cilësisë VPS nuk duhet të jenë shumë të shtrenjta. Këtu keni një tabelë të shpejtë përmbledhëse të asaj që kemi gjetur në lidhje me këto zgjidhje pritëse:

A jeni i interesuar të provoni ndonjë prej këtyre konfigurimeve të hostimit VPS? A keni ndonjë pyetje se si funksionon pritja VPS? Na tregoni në komentet më poshtë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author