Shërbimet më të mira të mbajtjes në internet për Kanada

Ne kemi bërë testet, rishikimet e hostimeve kanadeze në internet dhe krahasimet. Ne kemi përdorur faktorët e mëposhtëm për të vlerësuar hostet e uebit: Lehtësia e përdorimit, mbështetja dhe shpejtësia.

Në bazë të hulumtimeve tona, 15 shërbimet më të mira kanadeze të mbajtjes në internet janë:

 1. HostPapa – Pritësi më i mirë i përgjithshëm në internet
 2. WHC.ca – Pritësi më i mirë me mbështetje lokale
 3. GreenGeeks – Pritësi më i gjelbër në faqen e internetit
 4. HostUpon – Pritësi më i mirë i Rishitësit në Web
 5. WP Engine – hosti më i mirë i menaxhuar i WordPress
 6. HostGator – host me vlera të mëdha
 7. InMotion Hosting – Hosting më i mirë në internet i biznesit
 8. Cloudways – Pritja më e mirë në Cloud
 9. Dreamhost – Web Hosting i Madh i Biznesit
 10. Bluehost – Host me përvojë të ngurtë
 11. Hosting Dinamik
 12. Hosting Cirrus
 13. SiteGround
 14. Stablehost
 15. Site5

Contents

Solid Web Hosting është i Rëndësishëm!

hulumtimi i hosteve kanadezë në internet

Si një agjenci në internet me shumë llogari pritëse (ne duam të eksperimentojmë dhe kemi shumë projekte anësore), unë do të them se kemi një ide mjaft të mirë të asaj që përcakton një host të shkëlqyeshëm të internetit.

Cilësia e ofruesit tuaj kanadez të mbajtjes në internet mund të ketë një ndikim masiv në suksesin e mundshëm të faqes tuaj.

Le të marrim shpejtësinë e faqes në internet për shembull, a e dini se një vonesë 1 sekondë do të thotë që shikimet e faqeve të ulen me 11%, kjo do të thotë se mbi 1/10 e vizitorëve thjesht do të largohen për çdo sekondë faqja juaj është akoma duke u ngarkuar … kjo është arsyeja pse një ueb i mirë pritësi është jetik!

Shpresojmë që tabela e krahasimit dhe rishikimet më poshtë mund t’ju ndihmojnë në marrjen e një vendimi të informuar se me cilin host do të shkoni.

Kompania e Web HostingM Vlerësimi i Përgjithshëm rmimi / muaji. (në një plan 3-vjeçar) Hapësirë ​​DiskForancatRevjetimeWebsite
Logoja e hostPapa CAD 2.95 dollarë (zbritur nga 8,99 $ / muaj – Zbritje speciale MangoMatter) 100 GB
 • Serverat HQ + në Kanada
 • Shumë e përballueshme!
 • Akuzat në CAD!
 • Shumë opsione mbështetjeje
 • Performancë e shkëlqyer
 • Garancia e kthimit të parave 30-ditore
Rishikimi i hostPapa
WHCLogo CAD 3.89 dollarë (poshtë nga 5,99 $) i pakufizuar
 • Serverat HQ + në Kanada
 • Shumë e përballueshme (tarifat në CAD)
 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk
 • Performancë e mahnitshme
 • Rezervime ditore të përfshira
 • Mbështetje dygjuhëshe 24/7
Rishikimi WHC.ca
GreengeeksLogo 2,95 dollarë amerikanë (poshtë nga 9,95 $) i pakufizuar
 • Hosting super jeshil
 • Vendosja e shpejtë dhe e thjeshtë
 • Garancia e kthimit të parave 30-ditore
 • Serverat në Kanada dhe në mbarë botën
Rishikimi i GreenGeeks
HostuponLogo 2,95 dollarë amerikanë (poshtë nga 7,95 $) i pakufizuar
 • Hapësirë ​​e Pafund Disk!
 • Shitje dhe mbështetje kanadeze
 • Serverat në Kanada dhe SH.B.A.
 • Prmimet e mbyllura!
Rishikimi i Hostupon-it
wpengine 35 dollarë amerikanë 10 GB
 • WordPress hosting përsosur! (nëse e keni buxhetin)
Rishikimi i motorit WP

# footable_10756 th.ninja_column_6 {text-rresht: qendër; }

Hosting më i mirë në internet në Kanada 2020

Këtu janë 15 vlerësimet më të mira të mbajtjes në internet për Kanada, duke detajuar koston e tyre, opsionet e mbështetjes dhe hapësirën e diskut:

1. HostPapa – Pritësi më i mirë i përgjithshëm në internet

Faqja e internetit: www.hostpapa.ca
Çmimi:
$ 2.95
Hapësira e diskut: 100 GB
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

Logoja e hostPapa

HostPapa lançoi si një nga hostet e parë të gjelbër përreth, dhe ata e ruajtën atë, duke kompensuar të gjithë konsumin e energjisë me burime ekologjike të gjelbërta të energjisë. Me selinë e tyre në Kanada, serverët në Toronto dhe çmimet që janë në të vërtetë në CAD në vend të USD, ato janë një zgjedhje perfekte dhe shumë e besueshme si një ofrues kanadez i mbajtjes së faqeve në internet!

Ata gjithashtu ofrojnë shumë gjëra falas, si migrimi falas nga pritësi juaj i vjetër nëse është e nevojshme, një emër domain falas, SSL falas për siguri, etj. + Ata ofrojnë një garanci për 30 ditë kthim të parave nëse nuk jeni të lumtur …

Sinqerisht, nëse po shkoni në lokal, këta njerëz janë marrëveshja e vërtetë!

mbështetje

Ato ofrojnë një SHUMLE opsione për mbështetje. Këto përfshijnë Mbështetje Telefonike, Email, Bisedë live, Baza e njohurive, Tutoriale për Video, Uebinar Vjetore, Faqja e Statusit të Rrjetit, dhe Një Sesion Trajnimi Videosh Një-Një-Një, ai është shumë mbresëlënës dhe jashtëzakonisht i dobishëm!

shpejtësi

Siç u përmend më lart, ata kanë një server të shpejtë në Kanada, por nëse keni nevojë për të synuar vendet e tjera, Cloudflare CDN sigurohet falas në të gjitha planet. Kjo do të thotë që të dhënat e faqes suaj të internetit ruhen si cache në lokacione të ndryshme në të gjithë botën duke siguruar shpejtësi të shpejtë të faqes në internet për vizitorët larg qendrës tuaj fillestare të të dhënave. Disqet e zgjeruara të ngurta të shtetit gjithashtu janë dhënë duke siguruar shpejtësi më të shpejtë të ngarkimit në internet në krahasim me disqet tradicionale të diskut.

Rritje të performancës shtesë të tilla si serverat premium të shpejtë me raketa, më shumë shpërndarje burimesh për llogari dhe më pak llogari për server përfshihen në planin e tyre më të shtrenjtë të mbajtjes në internet, Business Pro.

Pros:

 • Super e përballueshme
 • Migrim falas në internet
 • SSL falas
 • Serverat në Kanada
 • Akuzat në CAD!

Me zbritjen tonë speciale MangoMatter, plani i tyre më i lirë fillon vetëm CAD 2,95 $ / muaj (nga 8.99 $ / muaj)

2. WHC.ca – Pritësi më i mirë me mbështetje lokale

Faqja e internetit: whc.ca
Çmimi:
3.89 dollarë (CAD)
Hapësira e diskut: i pakufizuar
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

Logoja e WHC

Me qendër në Montreal, Web Hosting Canada (WHC) ka qenë e fortë që nga viti 2003. Ata e dinë të presin brenda dhe jashtë dhe përvoja e tyre vërtet tregon (shërbim shumë i besueshëm)! Ata janë një nga disa ofruesit kanadezë me serverë në të dy Lindjen & Brigjet perëndimore në mënyrë që të japin shpejtësi më të shpejtë.

Përveç hostimit dhe domeneve, WHC ofron plane të marketingut SEO dhe Email që mund t’i provoni me prova falas. Ne gjithashtu me të vërtetë na pëlqyen planet e tyre të serverit cloud … ofron një performancë pothuajse të përkushtuar të tipit të serverit me një çmim shumë më të përballueshëm.

Ata ofrojnë mbështetje dygjuhëshe 24/7 përmes postës elektronike, telefonit dhe bisedës & përfshijnë hapësirë ​​të pakufizuar në disk. + Ata në të vërtetë ngarkohen në CAD, po!

Plani i tyre më i lirë fillon vetëm CAD 3.89 / muaj (nga 5,99 $).

mbështetje

WHC siguron mundësi të ndryshme për mbështetje: 24/7 Bisedë live, Mbështetje telefonike dhe Ndihmë Online. Mbështetja është në dispozicion në frëngjisht dhe anglisht!

shpejtësi

WHC operon me qendrat e të dhënave në Vancouver dhe Montreal. Data e të dhënave automatikisht do të zgjidhet bazuar në vendndodhjen tuaj. Nëse keni një biznes kanadez, të keni një faqe në internet në Kanada është e shkëlqyeshme për shpejtësinë dhe kërkesat e intimitetit.

Ata përdorin serverë me disqe të gjendjes së ngurtë (SSD) të cilët, sipas kompanisë, janë 7x më të shpejtë se disqet tradicionale mekanike. Ato gjithashtu përfshijnë përshpejtimin e faqes së internetit falas duke përdorur teknologjinë LiteSpeed, e cila me të vërtetë bën që faqet tuaja të WordPress të fluturojnë!

WHC alokon 100% të burimeve të një bërthame të CPU-së në llogarinë tuaj të hostimit PRO, + 1 GB memorie (RAM) dhe 5 / MB / s I / O. Cloudflare falas CDN është përfshirë me të gjitha planet gjithashtu.

Pros:

 • Serverat HQ + në Kanada
 • Shumë e përballueshme! (tarifat në CAD)
 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk
 • Performanca e mahnitshme!
 • Mbështetje dygjuhëshe 24/7
 • Rezervime ditore të përfshira

3. GreenGeeks – Pritësi më i gjelbër i faqes në internet

Faqja e internetit: www.greengeeks.com
Çmimi:
2,95 $ (USD)
Hapësira e diskut: i pakufizuar
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

Logo GreenGeeks

Ata kanë qenë të ngritur dhe që prej ’08, dhe që nga atëherë kanë arritur të bëhen aq energji efikase sa që ata po e rikthejnë 3 herë konsumin e energjisë në rrjet përmes energjisë së erës, gjë që është mjaft e mahnitshme!

Si një kompani pritjeje në internet, GreenGeeks është jashtëzakonisht i besueshëm, kanë serverë të fuqishëm jo vetëm në Kanada, por në tërë botën. Ata gjithashtu ofrojnë hapësirë ​​të pakufizuar në disk edhe në planin e tyre më themelor.

Ata kanë ndarë planet e pritjes, planet e shitësit dhe planet e hostimit të WordPress. Mbështetja e tyre është në dispozicion 24/7/365 dhe është shumë e përgjegjshme. Ajo që ne me të vërtetë na pëlqeu në lidhje me GreenGeeks është lista e paracaktuar e veçorive falas që merrni me çdo plan pritës. Gjithçka nga një emër domain falas, SSL falas, migracioni falas në internet, integrimi falas CDN, deri te depozitimi super i shpejtë i SSD, dhe një sistem mbresëlënës sigurie për të mbajtur gjithçka në rregull!

Shtoji asaj një garanci të kthimit të parave 30-ditore nëse nuk je i kënaqur.

Plani i tyre më i lirë fillon vetëm 2,95 $ / muaj (nga 9,95 $).

mbështetje

Kompania ka një larmi opsionesh për mbështetje: Baza e njohurive, Bisedë live, Mbështetje telefonike, dhe Dorëzimi i Email / Biletave. Biseda live është në dispozicion 24/7/365. Ndërsa mbështetja telefonike është në dispozicion nga E Premte, nga 9 e mëngjesit deri në 12, EST dhe Sat-Sun, nga 9 e mëngjesit deri në 8 të mëngjesit, EST.

shpejtësi

Kur të vijë shpejtësia, GreenGeeks ju ofron qendra të shumta të të dhënave për të zgjedhur që t’ju lejojnë të përcaktoni një vendndodhje më afër tregut tuaj të synuar. Ata kanë qendra të të dhënave në Toronto, CA, Amsterdam, NL, Chicago, USA, dhe Phoenix, USA.

Ata gjithashtu përdorin disqet e gjendjes së ngurtë (SSD) për shpejtësi më të shpejtë të ngarkimit të faqeve në krahasim me disqet tradicionale të ngurta. Serverët e Optimizuar të LiteSpeed ​​përdoren për shpejtësinë më të shpejtë të ngarkimit. Në krahasim me NGINX dhe Apache, LiteSpeed ​​është 2x deri 5x më shpejt. Për fuqi shtesë për sa i përket shpejtësive të ngarkimit të faqeve, GreenGeeks zbatoi një teknologji të mbajtjes së pronave të quajtur PowerCacher. Kjo veçori ekskluzive ju jep kohë të shpejtë të ngarkimit të aplikacionit për përvojë të zgjeruar të përdoruesit.

Pros:

 • Super jeshile!
 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk
 • Mbështetje 24/7
 • Siguri e madhe
 • Lehtë e shkallëzueshme

4. HostUpon – Pritësi më i mirë i Rishitësit në Web

Faqja e internetit: hostupon.ca
Çmimi:
2,95 $ (USD)
Hapësira e diskut: i pakufizuar
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

Logoja e HostUpon

Gjë që përcakton HostUpon përveç konkurencës është padyshim angazhimi i tyre për të pasur shitje dhe mbështetje lokale kanadeze! Siç mund ta imagjinoni, ajo vërtet bën një ndryshim.

Ata kanë plane pritëse për pritjen e zakonshme të përbashkët (e cila është ajo që u nevojitet shumica e njerëzve), mbajtja e WordPress për një zgjidhje më të menaxhuar, VPS dhe serverë të dedikuar. Themeluesit e tyre kanë qenë në industri që nga viti 1998, kështu që ata e njohin mirë lojën e pritjes, dhe kjo tregon! Serverët e tyre përdorin disqet SSD, MariaDB për performancën e MySQL dhe LiteSpeed ​​me LSCache i cili me të vërtetë maksimizon performancën për instalimet e WordPress.

Ne me të vërtetë i duam rregullimet dhe paketat e tyre, kompletuar me panelin e kontrollit WHM dhe çmimet shumë konkurruese. Ai gjithashtu përfshin një shërbim të migracionit falas dhe opsionin për të vendosur servera të personalizuar të emrave!

Shtoni në atë një qendër shumë të shpejtë të të dhënave në Toronto (+ 3 në SH.B.A.), hapësirë ​​të pakufizuar në disk, çmime të mbyllura (kështu që gjithmonë do të paguani të njëjtën gjë, edhe nëse çmimet në sit shkojnë lart), dhe në fund të fundit rreh pjesën më të madhe të konkurrencës për çmimet … ju jeni në duar të mira!

Ata ofrojnë 3 pako pritjeje, plani i tyre më i lirë fillon vetëm 2,95 $ / muaj (ishte $ 7,95 / muaj).

mbështetje

HostUpon ofron mundësi të ndryshme për të marrë mbështetje. Këto përfshijnë Baza e Njohurive, Statusi i Rrjetit, Dorëzimi i Biletave, Biseda live në internet dhe Mbështetja Telefonike. Biseda Live, Ndihma Telefonike dhe Dorëzimi i Biletave janë në dispozicion 24/7.

shpejtësi

Nxitjet e performancës janë në dispozicion në planet e tyre më të shtrenjta. Burimet e CPU 80% përdoren në planin e Pafund Biznesi dhe një CPU e plotë 100% përdoret në Planin e tyre Premium të Pafund. Plani më i lirë është alokuar 40% të burimeve të një bërthama të CPU-së (e cila është e mjaftueshme për shumicën e bizneseve ose blogjeve të mesëm).

Kujtesa e garantuar (RAM) është në 512MB. Disku i garantuar I / O është në 512KB / s.

Pros:

 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk
 • Ekipi i mbështetjes dhe shitjes me bazë në Kanada
 • Pricesmimet janë mbyllur brenda
 • Serverat në Kanada dhe në SH.B.A.
 • Emri i domain falas

5. Motori WP – Pritësi më i mirë i Menaxhuar i WordPress-it

Faqja e internetit: wpengine.com
Çmimi:
35 dollarë (USD)
Hapësira e diskut: i pakufizuar
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

Logoja e motorit WP

Nëse jeni duke kërkuar për WordPress hosting të menaxhuar me cilësi të lartë të lartë për Kanada, WP Engine është ajo që ju nevojitet! Ata janë udhëheqësi i tregut kur bëhet fjalë për pritjen e faqeve të WordPress, dhe me një arsye të mirë (megjithëse janë shumë të shtrenjta). Ata kanë një sistem të fshehtë të fshehtë të ndërtuar në shtëpi për të shërbyer faqet super të shpejtë (të quajtur EverCache), dhe të kombinuara me CDN e tyre, ata janë ndërmarrja më e shpejtë e hostimit të WordPress rreth.!

Mbështetja e tyre 24/7 padyshim e specializuar në WordPress, duke u mundësuar atyre të rregullojnë çdo problem pa vështirësi. Për më tepër, ata gjithashtu kujdesen për çdo azhurnim thelbësor të WordPress, kështu që nuk do të duhet të shqetësoheni për këtë. Dhe kur është një azhurnim i madh, ata në të vërtetë e testojnë faqen e parë para se të azhurnojnë për tu siguruar që asgjë nuk prishet, shërbim i nivelit të lartë. Ata gjithashtu kanë një zbulim të drejtpërdrejtë të kërcënimit në kohë reale, bllokojnë në mënyrë aktive sulmet DDOS, dhe madje do të rregullojnë faqen tuaj falas nëse do të hakohet …

Të gjitha këto më lart sesa justifikojnë vlerën e çmimit! Të interesuar për paqe mendore dhe mund të kursejnë buxhetin?

Plani i tyre më i lirë fillon në USD $ 35 / month.

mbështetje

WPEngine ofron një Qendër Burimesh, Dokumentim, Qendër Zgjidhje, Statusi i Sistemit, Bisedë live, Dorëzim i biletave dhe Mbështetje Telefonike për t’ju marrë ndihmën që ju nevojitet. Sipas kompanisë, ekipi i tyre mbështetës është në dispozicion 24/7/365.

Shqyrtimet e sistemit të mbështetjes së klientit WPEngine ishin të përziera. Sipas këtyre rishikimeve, përfaqësuesit i njohin problemet e jashtme të paketës së tyre të hostimit, veçanërisht kur bëhet fjalë për WordPress. Ata ishin në gjendje t’u përgjigjen pyetjeve të ndërlikuara të hedhura pranë tyre. Nga ana tjetër, disa përmbledhje thanë që u deshën mesatarisht rreth 3 ditë për të marrë një përgjigje prej tyre dhe ata nuk ishin në gjendje të rregullojnë çështje të caktuara.

shpejtësi

Qendrat e të dhënave janë në dispozicion në SH.B.A., Kanada, MB, Australi, Gjermani, Irlandë, Tajvan, Belgjikë dhe Japoni. Në anën e ndritshme, nëse tregu juaj i synuar është i vendosur në Kanada, atëherë patjetër që mund t’u ofroni atyre shpejtësi më të shpejtë të ngarkimit në uebfaqe për shkak të afërsisë me serverat e tyre.

Integrimi falas i CDN është përfshirë për të siguruar një bazë klientësh në të gjithë botën.

Pros:

 • Ekspertët e WP
 • Serverë me performancë të lartë
 • Mbështetje shumë e specializuar
 • Menaxhohet plotësisht

Cons:

 • i shtrenjtë

6. HostGator – Host me vlera të mëdha

Faqja e internetit: www.hostgator.com
Çmimi:
 2,75 $ (USD)
Hapësira e diskut: i pakufizuar
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

Logoja e HostGatorit

HostGator, ashtu si Bluehost dhe shumë hoste të tjerë të internetit, është në pronësi të EIG, një gjigant i web hosting-it që blen kompani të tjera të mbajtjes në internet. Zakonisht, kjo nënkupton një ulje të efikasitetit të mbështetjes, ulje të shpejtësisë dhe disa çështje të tjera. HostGator duket se ka kapërcyer shumicën e këtyre dhe ka gjetur një bilanc shumë të mirë të kostos kundrejt vlerës.

Përveç planeve të pritjes, ato gjithashtu ofrojnë shërbime të PC, Seo dhe Web Design, të cilat mund të vijnë në ndihmë nëse nuk mund të gjeni një agjenci lokale dixhitale për t’ju ndihmuar me marketingun tuaj në internet.

Hostgator ka plane për pritjen e përbashkët, pritjen e cloud, hostimin e WordPress, hosting shitësin, VPS, serverin e dedikuar, hostimin e Windows dhe hostin e aplikacioneve.

Kjo do të thuhet, për të njëjtën kosto që mund të shkoni me Web Hosting Canada, të merrni serverë në Kanada, dhe mbështetje të shkëlqyeshme … kështu që nëse nuk doni vërtet të presni me HostGator, ekzistojnë mundësi më të mira.

mbështetje

Mbështetja ofrohet në mënyra të ndryshme të tilla si përmes një Portali Mbështetjeje, Tutoriale Video, Telefon, Chat Live dhe Dorëzimi i Biletave. Të gjitha këto mundësi mbështetjeje janë në dispozicion 24/7. Shqyrtimet në lidhje me sistemin e mbështetjes së HostGator ishin të përziera. Shumë njerëz ishin të kënaqur me stafin e tyre mbështetës. Megjithëse, disa njerëz gjithashtu u pshurruan pasi përfaqësuesit u deklaruan se nuk ishin të aftë me produktet dhe shërbimet e kompanisë.

shpejtësi

HostGator nuk ofron shumë kur bëhet fjalë për shpejtësinë. Ata nuk kanë qendra të të dhënave të vendosura në Kanada, e cila është sulmues nëse audienca juaj është në vendin e përmendur. Serverët janë të vendosur në Provo, Utah dhe Houston, Texas.

Ata gjithashtu kanë instaluar mod_cloudflare në serverat e tij të përbashkëta dhe rishitës. Përsëri, ky Rrjet i Shpërndarjes së Përmbajtjes (CDN) ruan të dhënat tuaja si cache në lokacione të ndryshme për qasje të shpejtë nga vendet larg nga qendra kryesore e të dhënave.

Pros:

 • Lirë
 • Bilanci i mirë i kostos / vlerës

Cons:

 • Asnjë server në Kanada
 • Shërbime të përgjithshme më pak cilësore

7. Pritja për lëvizje – Web Pritja më e mirë e biznesit

Faqja e internetit: www.inmotionhosting.com
Çmimi:
6.39 dollarë (USD)
Hapësira e diskut: i pakufizuar
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

Logoja e Hosting InMotion

InMotion Hosting është një tjetër veteran këtu, por ata përqendrohen kryesisht në pritjen e biznesit dhe zgjidhjet, pra kostoja më e lartë. Ata janë mjaft të mirë, por ata nuk kanë asnjë qendër të të dhënave në Kanada … kombinojnë atë me koston më të lartë, jo shumë arsye për të shkuar me ta.

Ata kanë 5 lloje të hostimit në ofertë: Pritjen e përbashkët, pritjen e WordPress, VPS, serverë të dedikuar dhe mbajtësin e shitësit. Përveç këtyre, ata gjithashtu ofrojnë shërbime të projektimit në internet në rast se ju nevojiten … dhe ata mbështesin CMS-të më të njohura dhe platformat e tregtisë elektronike, + humor (platforma mësimore / sistemi i menaxhimit të kursit).

Ajo që na pëlqen në lidhje me ta është mënyra e tyre për t’iu rikthyer komunitetit. Ata ofrojnë 50% zbritje për studentët, dhe qendrat e tyre të të dhënave janë mjaft eko-miqësore.

mbështetje

Mbështetja 24/7 Premier është në dispozicion për të gjitha planet e pritjes dhe bëhet përmes telefonit, postës elektronike dhe bisedës live. Mësime online dhe një Q me bazë në komunitet&A është gjithashtu në dispozicion. Shqyrtimet janë kryesisht pozitive kur bëhet fjalë për sistemin e tyre të mbështetjes së klientit. Klientët e tyre deklaruan se ata kanë kohë të shpejtë përgjigjeje dhe përfaqësuesit e tyre janë të informuar kur bëhet fjalë për zgjidhjen e problemeve të thjeshta dhe komplekse.

shpejtësi

SSD-të përdoren me proceset e saj unike që e bëjnë ngarkimin e faqes suaj të internetit më shpejt në krahasim me përdorimin e disqet mekanikë tradicionale. Ato kanë Zonat e Shpejtësisë Max në të dy Lindjen dhe Perëndimin Bregun e SHBA (jo Kanada). Këto janë të vendosura posaçërisht në Los Angeles, California dhe Herndon, Virginia.

Edhe pse ruajtja dhe gjerësia e brezit është e pakufizuar, CPU, RAM, dhe faktorë të tjerë që mund të ndikojnë në performancën e faqes suaj të internetit është e panjohur. Ju mund të keni gjerësi të pakufizuar të brezit, por nëse e arrini kufirin e kujtesës dhe CPU-së, mund të mos jeni në gjendje të akomodoni të gjithë shikuesit që përpiqen të hyjnë në faqen tuaj të internetit.

Pros:

 • Shërbime me cilësi të lartë
 • Shumë opsione
 • Mbështetje e mirë për aplikacione / CMS

Cons:

 • i shtrenjtë
 • Asnjë server në Kanada

8. Cloudways – Pritja më e mirë në Cloud

Faqja e internetit: www.cloudways.com
Çmimi:
10 dollarë (USD)
Hapësira e diskut: 25 GB
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

Logoja e cloud

Cloudways është një kafshë e ndryshme, ai përdor serverët e papërpunuar të ndërmarrjeve të tjera dhe ju lejon të vendosni, menaxhoni dhe monitoroni aplikacione dhe uebfaqe me performancë të lartë në ata serverë, duke prerë jashtë përdorimin e zakonshëm të internetit të mesëm. Nëse jeni edhe pak teknik, kjo mund t’ju ​​kursejë shumë para.

Karakteristikat përfshijnë ssl falas, migracionin falas të faqeve dhe mundësinë e instalimit të sa më shumë aplikacioneve siç dëshironi.

Nëse jeni duke kërkuar posaçërisht për këtë lloj të pritjes së cloud, atëherë Cloudways është rruga për të shkuar, fleksibiliteti që ata ofrojnë është përtej ofruesit tuaj të përditshëm të pritjes së pritjes. Dhe ato janë mjaft të lehta për tu vlerësuar pasi faqja juaj ka nevojë për më shumë burime të serverit.

Partnerët e tyre përfshijnë Linode, Amazon AWS, Vultr, Digital Ocean, Stackpatch dhe Google Cloud Platform.

mbështetje

Cloudways ju jep mundësi të ndryshme për mbështetje, përfshirë bazën e njohurive, paraqitjen e biletave, Bisedën live, faqen e statusit të platformës dhe format e plotësimit në internet. Përmes formularëve të plotësimit, ju mund të kërkoni një telefonatë, të pyesni mbi shitjet dhe të bëheni partner.

Shqyrtimet e tyre janë të shkëlqyera. Shumica e rishikimeve thanë që sistemi i tyre për mbështetjen e klientëve ishte shumë i shpejtë dhe i shpejtë. Përfaqësuesit dinë se çfarë të bëjnë për të zgjidhur problemet e thjeshta dhe të ndërlikuara. Në përgjithësi, klientët ishin të kënaqur me shërbimin e tyre për mbështetjen e klientëve.

shpejtësi

Me planin e tyre më të lirë, memorie me vlerë 1 GB (RAM) ofrohet. Serverët bazohen në disqet e gjendjes së ngurtë për shpejtësi më të shpejtë të ngarkimit në krahasim me disqet mekanike tradicionale. Serverët janë gjithashtu PHP 7 gati. PHP 7 është zgjedhja e zhvilluesve të internetit aktualisht duke dhënë performancë më të shpejtë dhe më të shpejtë të faqeve të internetit dhe aplikacioneve në krahasim me PHP 5.6. CloudwaysCDN gjithashtu lejon shpejtësinë më të shpejtë të ngarkimit të faqes në të gjithë botën, pasi të dhënat e ruajtura në vende të shumta në të gjithë botën.

Ata kanë Optimized Stacks me Advanced Cache si Memcached, Carnish dhe Redis për përgjigje të përshpejtuara. Shpejtësia e shpejtë e pritjes për WordPress dhe Magento është gjithashtu e disponueshme për shkak të cache-it të saj të Breeze dhe të plotë të faqes. Gjithashtu, ata aktualisht kanë 60 qendra të të dhënave nëpër botë, nga të cilat mund të zgjidhni. Më e rëndësishmja, ata kanë një qendër të të dhënave në Toronto, Kanada që ju lejon të tregoni tregun e synuar kanadez dhe t’u jepni atyre shpejtësi të shpejtë të ngarkimit.

Pros:

 • Super e shkallëzueshme
 • Pritja e përballueshme e cloud
 • Ofrues të shumëfishtë cloud

Cons:

 • Më e shtrenjtë se pritja e përbashkët
 • Kërkohen më shumë njohuri teknike

9. Dreamhost – Web Hosting i Madh i Biznesit

Faqja e internetit: www.dreamhost.com
Çmimi:
7,95 $ (USD)
Hapësira e diskut: i pakufizuar
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

Logoja e DreamHost

Dreamhost ka një reputacion vërtet të mirë dhe me një arsye të mirë. Të gjitha produktet e pritjes janë të qëndrueshme, mbështetja e tyre në pikë, dhe serveri i tyre i këndshëm dhe i shpejtë. Ata gjithashtu nuk marrin ndihmë nga jashtë, e cila është gjithmonë një fitore e madhe në librin tonë. Lehtësia e përdorimit është një tjetër gjë për të cilën Dreamhost njihet, pasi ata kanë ndërtuar me porosi një panel kontrolli për klientët e tyre … është shumë miqësor.

Sa i përket zgjidhjeve të pritjes, ato ofrojnë pritje të përbashkët, hostim WordPress, host cloud, VPS dhe host të dedikuar. Ata gjithashtu kanë një ndërtues mjaft të zoti të faqes në internet për t’ju kursyer kostot për marrjen në punë të një projektuesi në internet, në varësi të faktit se sa bazike janë nevojat tuaja të projektimit.

Dobësitë e vetme do të ishin mungesa e qendrave të të dhënave në Kanada, dhe kostoja … të cilën duhet ta paguani paraprakisht për 3 vjet nëse dëshironi nivelin më të lirë. Nuk është ideal.

mbështetje

Opsione të ndryshme për mbështetje vihen në dispozicion nga DreamHost përmes një baze njohurish, forumi, faqja e statusit të sistemit, Chat Live Online, Mbështetja me Email dhe Dorëzimi i Biletave. Tre mënyrat e fundit të mbështetjes janë në dispozicion 24/7. Ata nuk kanë asnjë mbështetje telefonike për momentin.

Shqyrtimet e sistemit të tyre të mbështetjes së klientit janë të mahnitshme. Ata fituan vlerësime pozitive me përfaqësuesit e tyre të dobishëm dhe të ditur. Duhen më pak se një minutë për të arritur tek një përfaqësues për të biseduar me ju në chat live. Dhe nuk është ashtu. Ata ishin gjithashtu në gjendje të siguronin lidhje të dobishme për të ndihmuar në zgjidhjen e problemit.

shpejtësi

DreamHost përdor disqet e gjendjes së ngurtë (SSD) në krahasim me disqet tradicionale mekanike. Kur përdorni të parën, faqja juaj e internetit ngarkon më shpejt në krahasim me përdorimin e këtij të fundit. Qendrat e të dhënave nuk janë në dispozicion në Kanada. Ato janë të vendosura në Ashburn, Viriginia, Portland, Oregon, Irvine, California, dhe Los Angeles, California.

Kompania nuk ofron shumë kur bëhet fjalë për përshpejtimin e faqes suaj të internetit. Duhet të bëni manualin që shkulni vetë për të marrë faqen tuaj në internet për t’u ngarkuar më shpejt.

Pros:

 • Reputacion i mirë
 • Shërbime cilësore
 • Mbështetje brenda shtëpisë

Cons:

 • Më e shtrenjtë
 • Asnjë server në Kanada

10. Bluehost – host me përvojë të ngurtë

Faqja e internetit: www.bluehost.com
Çmimi:
3,95 $ (USD)
Hapësira e diskut: 50 GB
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

Logo Bluehost

Bluehost është një host tjetër i EIG në pronësi të internetit. Ata patjetër kaluan nëpër një copëz të ashpër për disa vjet, por ata duket se po punojnë shumë për pastrimin e imazhit të tyre dhe pritjen e produkteve. Në përgjithësi, ata janë mjaft të besueshëm dhe patjetër që kanë përvojën pas tyre për t’i provuar botës me të cilën ata janë një forcë për t’u vlerësuar. Ata presin shumë site, ne do të duhet t’i rivlerësojmë ato së shpejti për të parë nëse mund t’i bëjmë ato në listën tonë.

Ata ofrojnë një garanci për 30 ditë kthim të parave, nëse nuk jeni të kënaqur me shërbimet e tyre. Sa për planet e pritjes, ato ofrojnë pritje të përbashkët, pritje në cloud, host të dedikuar, host WordPress dhe VPS. Nuk ka serverë në Kanada pse.

mbështetje

BlueHost ju jep një bazë të njohurive, Tutoriale Video, Bisedë live, Dorëzim të biletave dhe Mbështetje Telefonike. Ato janë në dispozicion 24/7. Shqyrtimet në lidhje me shërbimin e mbështetjes së klientit BlueHost ‘ishin kryesisht negative. Duhet një kohë e gjatë që ata të zgjidhin probleme edhe të thjeshta. Ata janë të ngadalshëm me dhimbje kur bëhet fjalë për t’u përgjigjur pyetjeve dhe duket se përfaqësuesit e tyre për mbështetjen e klientëve janë të jashtëm nga vendet e tjera që flasin anglisht si gjuhë të dytë.

shpejtësi

Performanca (përfshirë shpejtësinë) e planit të tyre më të lirë të Ndarjes së Ndarjes është e panjohur. Vetëm deklaron se plani i përmendur ka Performancën “Standard”. Sipas përfaqësuesit të tyre të mbështetjes, Standard Performance do të thotë që ju jepet 25 GB RAM dhe faqja juaj e internetit do të ngarkojë brenda 2-3 sekondave.

Pas hulumtimit mbi bazën e tyre të njohurive, mund të keni më shumë CPU, memorje dhe burime për 25,99 USD në muaj. Sidoqoftë, Paketa e tyre Pro është etiketuar si “Performancë e Lartë” ku ka 80% më pak llogari për server të cilat i lejojnë asaj të përdorë më shumë burime për llogari. Me këtë paketë vjen shpejtësia dhe fuqia e rritur për shkak të më pak përdoruesve. Qendrat e të dhënave janë të vendosura në Juta, SHBA. Mjerisht, nuk ka qendra të të dhënave në Kanada.

Pros:

 • me përvojë
 • Çmimet konkurruese
 • Decent për faqet e WordPress

Cons:

 • Reputacioni shkëmbor
 • Asnjë server në Kanada

11. Hosting dinamik

Faqja e internetit: www.dynamichosting.ca
Çmimi:
$ 3,95 (CAD)
Hapësira e diskut: 5 GB
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

Logo dinamike e pritjes

Ata kanë qenë në industri që nga viti 1999 dhe tani po punojnë me 100% energji të rinovueshme, ata e dinë të presin brenda-jashtë dhe kjo tregon në cilësinë e shërbimeve të tyre!

Ndërsa faqja e tyre kryesisht promovon mbajtjen e menaxhuar me cilësi të lartë WordPress (e cila përfshin CloudFlare PRO falas, shumë mbresëlënëse), ato gjithashtu ofrojnë një pritje të përbashkët me një çmim vërtet të përballueshëm. Ajo që na pëlqen në lidhje me to janë tiparet që vijnë edhe me planin e tyre më themelor.

Ato përfshijnë SSL falas, back-up automatikë dhe skanime automatike të malware për të parandaluar hacks. Ata gjithashtu ofrojnë migrime falas, kështu që ju nuk duhet të shqetësoheni për pagimin e dikujt për të lëvizur faqen tuaj në pritjen e tyre.

mbështetje

Kompania ofron mundësi të ndryshme për mbështetje. Këto përfshijnë Biseda live, Baza e njohurive, Biletat e Mbështetjes dhe Qendra e Thirrjeve Falas 24/7. Ju merrni një përcjellje brenda një ore (ose më pak) me biletat e tyre të mbështetjes. Mbështetja e tyre telefonike nuk ka periudha pritjeje që do t’ju bëjnë të shtypeni. Shumica e rishikimeve dëshmojnë për këtë garanci nga kompania e përmendur duke u dhënë atyre vlerësime të shkëlqyera në komente. Sipas klientëve, ata kanë vlerën më të mirë për para dhe mbështetja u dorëzua menjëherë.

shpejtësi

Kur bëhet fjalë për shpejtësinë dhe performancën, Dynamic Hosting ofron një larmi karakteristikash. Ata përdorin disqe të gjendjes së ngurtë që janë më të shpejtë se disqet mekanikë tradicionale. Ato janë gjithashtu PHP 7 Ready dhe ata implementojnë HTTP / 2. Të dyja këto barazohen me shpejtësinë më të shpejtë të ngarkimit të faqes në internet.

Cloudflare CDN jepet falas dhe është ndërtuar në panelin e kontrollit pritës. Nëse jeni në Kanada, do të përfitoni nga qendrat e tyre të të dhënave të vendosura në Halifax dhe Calgary.

Pros:

 • Ofrues i shkëlqyeshëm i menaxhimit të WordPress
 • Shumë karakteristika falas
 • Serverat në Kanada

Cons:

 • Për një pritje të përbashkët, ka mundësi më të mira atje.

12. Hosting i Cirrus

Faqja e internetit: www.cirrushosting.com
Çmimi:
$ 3
Hapësira e diskut: 50 GB
mbështetur: Telefon, bileta

Logo e teknologjisë së Cirrus

Ata janë të përballueshëm, ofrojnë shumë hapësirë ​​në disk dhe kanë serverë në Toronto. Ata filluan në vitin 1999, kështu që patjetër të kenë përvojën e nevojshme për të drejtuar një kompani të mirë pritjeje në internet. Tani ata presin mbi 15000 site dhe ofrojnë të gjitha tiparet themelore si instaluesit falas SSL dhe 1-klikuesit e WordPress. Ata gjithashtu ofrojnë një emër domain falas për të shkuar me pritjen tuaj, e cila është shumë e dobishme për njerëzit që duan të kenë gjithçka në një vend.

Përveç hostimit të përbashkët, WP hosting, host cloud dhe serverëve të dedikuar, ata gjithashtu ofrojnë Sharepoint hosting, të cilin nuk e shohim shpesh. Cirrus gjithashtu ka një shërbim të projektimit në internet në rast se ju nevojitet.

mbështetje

Cirrus ofron mundësi të ndryshme për të marrë ndihmën që ju nevojiten: Dorëzimi i Biletave, Baza e Njohurive, Mbështetja e Telefonit dhe Biseda e Drejtpërdrejtë në Internet. Dy opsionet e fundit të mbështetjes janë në dispozicion 24/7. Shërbimi i tyre i mbështetjes fitoi komente të përziera. Disa klientë ishin shumë të kënaqur me shërbimin e tyre dhe deklaruan se ata ishin shumë të shpejtë për t’u përgjigjur. Sidoqoftë, të tjerë ishin të pakënaqur me përfaqësuesit e tyre të mbështetjes duke thënë se madje u duheshin më shumë se 3 ditë për t’iu përgjigjur biletave të mbështetjes.

shpejtësi

Po kërkoni qendrat e të dhënave në Kanada për të kujdesur për audiencën e vendit? Cirrus Hosting punëson 3 qendra të të dhënave në zonën e Torontos. Edhe pse ato kanë qendra të të dhënave në Kanada, ato nuk përdorin shumë karakteristika për rritjen e shpejtësisë së faqes në internet. PHP 7 është mbështetur që do të thotë shpejtësi më e shpejtë e ngarkimit për faqen tuaj në internet në krahasim me PHP 5.6. Cloudflare CDN, serverat LiteSpeed ​​dhe veçoritë e tjera të memorimit nuk përfshihen në paketat e tyre të pritura të pritjes.

Pros:

 • me përvojë
 • Shumë e përballueshme
 • Serverat në Kanada

Cons:

 • Për çmimin më të lirë, duhet të paguani 3 vjet menjëherë

13. SiteGround

Faqja e internetit: www.siteground.com
Çmimi:
3,95 $ (USD)
Hapësira e diskut: 10 GB
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

Logoja e SiteGround

Kjo është një nga kompanitë tona të preferuara të pritjes me bazë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ata kanë serverë të fuqishëm në të gjithë botën (megjithëse asnjë në Kanada) dhe mbështetje të nivelit të lartë. SiteGround është një nga hostet në rritje më të shpejtë rreth e rrotull, dhe me arsye të mirë! Përqendrimi i tyre në siguri, mbështetje dhe lehtësi përdorimi është goxha mbresëlënëse. Ata madje zhvilluan sisteme të brendshme sigurie për të monitoruar dhe vepruar vazhdimisht për çështje të mundshme të sigurisë.

Ata gjithashtu vijnë rekomanduar për WordPress, nga WordPress (që është shumë e rrallë! Ata, natyrisht, mund të zgjidhin çdo CMS që ju hedhin mbi ta).

SiteGround ka 3 plane pritëse, plani i tyre më i përballueshëm fillon nga 3,95 USD / muaj (67% zbritje nga çmimi i zakonshëm)!

mbështetje

SiteGround ofron mundësi të ndryshme për mbështetje duke përfshirë Baza e njohurive, Tutoriale, Chat Live, Telefon dhe Mbështetje të Biletave. Sipas kompanisë, Ndihma për Telefon dhe Live Chat do t’ju ndihmojë të merrni përgjigje të menjëhershme ndërsa Biletat do të zgjasnin 10 minuta.

Shqyrtimet e klientëve për sistemin e tyre të mbështetjes ishin befasuese pozitive. Shumica e klientëve deklaruan se përfaqësuesit ishin shumë të sjellshëm dhe të dobishëm. Ata fituan një vlerësim të lartë në mesin e rishikuesve të klientëve në internet. Hurray për SiteGround!

shpejtësi

Kur bëhet fjalë për shpejtësinë, SiteGround ka mjaft për të ofruar. Ata ofrojnë SSD për shpejtësi më të shpejtë të ngarkimit të faqes në internet në krahasim me disqet tradicionale. Ata gjithashtu kanë një plug plug memorie të ndërtuar me porosi të quajtur SuperCacher për shpejtësi edhe më të shpejtë të ngarkimit.

Qendrat e të dhënave të kompanisë janë të vendosura në SH.B.A., UK, NL, dhe SG. Edhe pse nuk ka qendra të të dhënave në Kanada, SiteGround e përbën atë me integrimin e Cloudflare Falas.

Pros:

 • SSL falas
 • Rekomanduar nga WordPress
 • Serverë me performancë të lartë
 • Lehtë e shkallëzueshme

14. StabëlHost

Faqja e internetit: www.stablehost.com
Çmimi:
3,50 dollarë (USD)
Hapësira e diskut: i pakufizuar
mbështetur: Telefon, bileta

Logoja e StableHost

Stable është një host i përgjithshëm i mirë, megjithatë nuk ka serverë në Kanada. Ata ofrojnë të njëjtat karakteristika si shumica e pritësve të tjerë, me përjashtim të teknologjisë së tyre të grumbullimit të pritjes … kjo rrit rritjen e performancës së përgjithshme dhe shkallëzueshmërisë, me më pak joproduktive.

Ato kanë shumë mundësi opsionesh pritëse: hosting të përbashkët, hostim WordPress, VPS, shitës shitës, ndërmarrje pritjeje, pritje të pakufizuar. StableHost gjithashtu ka një ndërtues të zoti për të marrë faqen tuaj te internetit duke funksionuar sa më shpejtë, ai ka disa dizajne të shkëlqyera dhe një ndërtues të lehtë drag-n-drop.

Një zgjedhje e mirë nëse po kërkoni të synoni një treg me qendër në SHBA.

mbështetje

StableHost ofron Mbështetje Telefonike, Bisedë live në internet, Baza e njohurive, FAQs dhe Faqja e statusit të sistemit, për t’ju marrë ndihmën që ju nevojitet. Ekipi i tyre teknik është në dispozicion 24/7. Nga ana tjetër, ekipet e tyre të shitjeve dhe faturimit janë në dispozicion 7 ditë në javë nga 9 e mëngjesit në 17:00 (MST). Kur bëhet fjalë për rishikime, ata fituan ndjenja të ndryshme. Disa thanë që shërbimi i tyre ishte shumë i dobët. Edhe pse të tjerët ishin të kënaqur me ofertat dhe ekipin e tyre mbështetës.

shpejtësi

Kur bëhet fjalë për shpejtësinë, plani më i lirë ju jep 1 Core të plotë të CPU-së. Sa më i madh numri i bërthamave të CPU-së, aq më i shpejtë është faqja e internetit. Ata kanë përshtatur versionet e LiteSpeed, PHP, dhe MySQL duke e bërë faqen tuaj të shpejtë të flakërohet, pavarësisht nga numri i vizitorëve. Disqet e gjendjes së ngurtë përdoren duke e bërë shpejtësinë tuaj të internetit më të shpejtë në krahasim me ata që përdorin disqet tradicionale mekanike. Ata nuk kanë serverë në Kanada. Edhe pse ato kanë lokacione të shumta të qendrave të të dhënave në Phoenix dhe Chicago, USA, Amsterdam, Hollandë, Singapor dhe Suedi, Stokholm.

Pros:

 • Shërbime me cilësi të lartë
 • Ndërtues i ftohtë i sitit
 • Teknologji pritjeje e grupuar për rritjen e performancës

Cons:

 • Asnjë server në Kanada

15. Site5

Faqja e internetit: www.site5.com
Çmimi:
6,95 $ (USD)
Hapësira e diskut: i pakufizuar
mbështetur: Biseda live

Logoja e faqes5

Site5 gjithashtu ofron një shërbim të mirë, por duke parë pikën e çmimit, propozimi i vlerës nuk është me të vërtetë atje pasi ka hoste më të mirë atje që janë më të përballueshëm. Gjithashtu, serveri i tyre kryesor është në SH.B.A., kështu që nuk do të ishte i shkëlqyeshëm për faqet kanadeze.

Ata kanë migracion falas në sit, rezervë rikuperimi dhe një garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh. Opsionet e tyre të hostimit përfshijnë një pritje të përbashkët, host të shitësit dhe një VPS të menaxhuar plotësisht.

mbështetje

Opsione të ndryshme për mbështetje ofrohen nga Site5 Hosting. Këto përfshijnë bazën e njohurive, Q&Një Platformë, Mbështetje me Email dhe Bisedë live. Dobësi për këtë është se ata nuk kanë mbështetje telefonike. Përkrahja e postës elektronike dhe biseda live online janë në dispozicion 24/7 megjithëse. Mjerisht, shumica e vlerësimeve të klientëve të tyre ishin negativ. Duhen vetëm disa minuta për të arritur tek një përfaqësues, por duhen rreth 5-10 minuta që ata t’i përgjigjen pyetjeve. Disa madje thanë që seanca të shumta mbështetëse ishin të nevojshme vetëm për të zgjidhur një problem të thjeshtë.

shpejtësi

Site5 ka vendndodhje të shumta të qendrave të të dhënave në Evropë (Britani e Madhe, Hollanda, Franca dhe Rumania), Amerika e Veriut (SHBA dhe Kanada), Amerika e Jugut (Sau Paolo, Brazili dhe Joao Pessoa), dhe Azia (Kina dhe Singapori). Shtë një gjë e mirë nëse tregu i synuar është në Kanada sepse ata kanë një qendër të dhënash në atë vend.

Kur bëhet fjalë për burimet, kompania deklaroi se ato furnizojnë më shumë sesa CPU dhe RAM të mjaftueshme për të kënaqur klientin “mesatar” të pritjes së faqes në internet. Një nivel i lartë i performancës shihet nga klientët pasi ato shmangin mbikëqyrjen e shërbimeve të secilit. Serverat CDN, LiteSpeed ​​ose MariaDB falas të Cloudflare dhe veçoritë e tjera të memorimit nuk janë reklamuar në uebfaqen e tyre.

Pros:

 • Pritja cilësore
 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk
 • Garanci e kthimit të parave 45-ditore

Cons:

 • Shumë e shtrenjtë
 • Asnjë server në Kanada

Rishikime në internet të Hosting në Kanada: Pse e bëjmë

Si një agjenci dixhitale, marrim shumë pyetje në lidhje me mbajtjen në internet. Njerëzit duan të dinë se cili host është më i miri për qëllimet e tyre specifike (mund të jetë një sit normal i biznesit, ose fotograf, bloger i vogël, etj.), Ose ku të gjejnë një krahasim të denjë që shqyrton ofruesit më të mirë të mbajtjes në internet për Kanada. Shumica kanë probleme për të identifikuar se cilat pritëse të internetit janë me të vërtetë me vlerë, sigurojnë më shumë zhurmë për të tjerët. Pra, për të shpëtuar disa kohë duke iu përgjigjur këtyre pyetjeve herë pas here, ne vendosëm të krijojmë një pjesë të mirë të kohës në krijimin e një burimi që siguron shumë nga përgjigjet që njerëzit po kërkojnë … dhe kështu që ky udhëzues lindi!

Telefon kanadez në internet kanadez

Shërbimet kryesore të hostimit në internet për Kanada: Hulumtimi

Pavarësisht nëse jeni në procesin e një ri-dizajnimi në internet, ri-markë të plotë, ose thjesht duke provuar të shtyni një faqe të re drejtpërdrejt, do të futeni në mënyrë të pashmangshme në disa bllokues. Marrja e faqes suaj të internetit dhe drejtimi në mënyrën si dëshironi mund të jetë tepër shpërblyese, por ka shumë punë të vështirë që do të duhet të bëni gjatë rrugës për të arritur atje. Përveç krijimit dhe ndërtimit të faqes tuaj të internetit (duke përdorur një CMS të personalizuar, ose një të zakonshme si WordPress), do të duhet të vendosni se ku dhe si e dëshironi atë të pritur.

hulumtim në web hosting

Involvesfarë përfshin ky vendim është zgjedhja midis ndërmarrjeve të ndryshme (të lira) të mbajtjes në internet & llojet e pritjes në dispozicion për të pritur një sit në Kanada. Ka shumë paketa të ndryshme pritëse që lundrojnë për ju që të zgjidhni, por për të bërë një zgjedhje më të mirë për ju, faqen tuaj të internetit (pavarësisht nëse është një blog, sit i tregtisë elektronike, ose faqe e përgjithshme e biznesit), dhe përdoruesit e saj, do të duhet të kuptoni ndryshimet midis llojeve të ndryshme të pritjes që mund të hasni gjatë kërkimit tuaj. Për t’ju ndihmuar në atë kërkim epik, ne kemi renditur llojet e ndryshme të hostimit më poshtë, dhe cilat veçori duhet të kërkoni.

Llojet e Web Hosting në Kanada

Ndarja e përbashkët

Pritja e përbashkët është një nga llojet më të njohura të mbajtjes në internet për uebfaqe dhe projekte me madhësi më të vogël, siç klasifikohet si mbajtje e lirë në internet. Disa projekte më të vogla përfshijnë bizneset lokale, bloget, faqet e internetit personale dhe më shumë. Këto janë faqe në internet që nuk kanë për qëllim të shohin sasi të mëdha trafiku dhe, për rrjedhojë, nuk kanë nevojë të jenë në gjendje të mbështesin vëllime të tilla. Mënyra se si funksionon ky lloj i lirë i mbajtjes së faqeve në internet është nga një ofrues që ofron hapësirë ​​në të njëjtin server për përdorues të shumtë të ndryshëm. Kjo paraqet shumë kufizime, por kufizimet nuk ndikojnë në shumicën e faqeve të internetit më të vogla, duke e bërë atë një zgjedhje të shkëlqyeshme për ato lloje të përpjekjeve. Një tjetër përfitim i shtuar i këtij lloji të mbajtjes në internet është çmimi më i ulët që vjen me blerësin. Gjithashtu, shumica e hosteve të lirë ofrojnë plane të përballueshme për të dy hostet Linux & Windows hosting (dhe gjuhët më të zakonshme të programimit si MySQL, Java, PHP, etj). Pjesa më e madhe e ofruesve të pritjes së programeve të pritura gjithashtu kanë instalues ​​me 1 klikim për WordPress, Joomla, Drupal dhe CMS të tjera. Ky është padyshim mbajtja më e mirë në internet për bizneset e vogla.

VPS Hosting

Ky lloj pritjeje ju lejon të përdorni një Server Virtual Privat. VPS hosting ka shumë të përbashkëta me pritjen e përbashkët por vjen me më pak kufizime dhe më shumë liri kur bëhet fjalë për hapësirën e serverit të tyre. Pika e përsosur e mesme midis pritjes së lirë të përbashkët, dhe pritjes së kushtuar të serverit, VPS hosting ju jep një pjesë të hapësirës së serverit të ndarë nga pjesa tjetër e hapësirës së serverit që përdoruesit e tjerë do të përdorin, kështu që ju mund të përdorni hapësirën e serverit tuaj të pa ndikuar nga faqet e internetit të përdoruesve të tjerë. Një zgjidhje e përballueshme për mbajtjen e faqeve në internet që jep më shumë fleksibilitet sesa pritja e përbashkët, hosting VPS është një mundësi popullore për mbajtjen në internet në Kanada, dhe zakonisht përdoret gjithashtu për të pritur serverë të lojërave (e shkëlqyeshme për pritjen e Minecraft).

Server i përkushtuar i serverëve

A keni një uebfaqe më të madhe për të cilën po kërkoni të gjeni një zgjidhje për web hosting? Nëse është kështu, pritja e dedikuar për server mund të jetë zgjidhja ideale për ju. Duke i dhënë mundësinë e përdorimit të përdoruesit në një server të tërë të gjithëve, ky është një opsion për mbajtjen në internet më shpesh nga faqet e internetit më të mëdha që ruajnë shumë informacion dhe gjenerojnë një sasi shumë më të lartë të trafikut. Uebfaqe si drejtoritë e pasurive të patundshme, faqet e mëdha të tregtisë elektronike dhe më shumë, mund të bëjnë përdoruesin e një plani të dedikuar për mbajtjen e serverëve për të ekzekutuar faqen e tyre të internetit dhe t’u japin përdoruesve të tyre përvojën më të butë nga faqja e internetit e tyre me performancë të lartë.

Rezervimi në re

Pritja në cloud ka fituar ndjeshëm në popullaritet vitet e fundit për shkak të fleksibilitetit dhe shkathtësisë së saj. Rezervimi në re lehtëson përdoruesit e tij që të shkallëzojnë lart ose poshtë aftësitë e faqes së tyre të internetit dhe disponueshmërinë e burimeve që marrin. Për shkak se është ideal për të dy faqet e internetit të mëdha dhe të vogla, dhe për shkak se është gjithashtu një metodë shumë më e sigurt për mbajtjen e faqes në internet pasi mbështetet në disa makina sesa vetëm një, hosteti në cloud ofron shumë përfitime për përdoruesit e tij.

Reseller Hosting

Shitësi i shitësit të shitësit i referohet një lloji të mbajtjes së faqes në internet në të cilën një programues i internetit blen një sasi të konsiderueshme të hapësirës së serverit për t’u shitur klientëve të tyre për të cilët ata krijojnë uebfaqe për të. Kjo është ideale për klientët që kanë një zhvillues të uebit duke u kujdesur për faqen e tyre të internetit për ta, pasi i jep zhvilluesit më shumë kontroll për të qenë në gjendje të sigurojë që uebfaqja po funksionon ashtu si duhet. Nëse jeni duke punuar me një programues të faqes në internet, shihni nëse ata kishin në mendje një zgjidhje për mbajtjen në internet për sitin që po krijojnë për ju, të tilla si mbajtësin e shitësit.

Web Hosting Canada: Si të gjeni shërbimin më të mirë?

Kur është fjala për web hosting në Kanada, ka shumë lloje web hosting nga të cilat mund të zgjidhni përpara se të merrni faqen tuaj të internetit dhe të funksionojë. Sidoqoftë, për fat të keq nuk është vendimi i fundit i ashpër që do të duhet të merrni. Pasi të keni përcaktuar llojin e pritjes në internet që i përshtatet nevojave tuaja, do të duhet të filloni të krahasoni veçoritë specifike. Btw ne kemi bërë gjithashtu këtë hulumtim për ofruesit Australianë të mbajtjes së faqeve në internet, mbajtjen në internet të Zelandës së Re, mbajtjen në internet në Singapor, web hosting në Mbretërinë e Bashkuar, mbajtjen e lirë të internetit në Indi, mbajtjen në internet të lartë (në përgjithësi), & madje edhe web hosting Irlanda.

gjetja e një priti kanadez në internet

Kur krahasoni shumë ofruesit e pritjes së faqeve në internet që mund të regjistroheni në internet, këtu janë disa nga faktorët që dëshironi të merrni parasysh:

Vendndodhja e serverit

harta e vendndodhjes së serveritBesoni apo jo, vendndodhja fizike e serverit ndikon në kohën e ngarkesës së faqes tuaj të internetit. Sa më i afërt të jetë serveri gjeografikisht me përdoruesit që përpiqen të hyjnë në faqen tuaj të internetit, aq më shpejt ata do të jenë në gjendje ta përdorin atë. Sidoqoftë, nëse serveri më i afërt për ju ose përdoruesit që prisni të hyrni në faqen tuaj te internetit është i fuqishëm i fuqishëm, është më mirë të gjeni një më të afërtin me ju që ka një sasi të arsyeshme burimesh dhe besueshmërie.

Si përmbledhje, për aq kohë sa serveri është afër, ose në Kanada (dhe është një server i mirë), do të jeni mirë! Me të vërtetë nuk ka rëndësi nëse jeni duke kërkuar për shërbime specifike të qytetit, si web hosting në Toronto, Montreal, ose Vancouver … ndryshimi i shpejtësisë do të jetë i papërfillshëm.

ruajtje

Gjëja e fundit që ju dëshironi është të regjistroheni në një ofrues të mbajtjes në internet dhe të zbuloni se nuk po ju ofron hapësirën e ruajtjes që kërkon faqja juaj e internetit, kjo është veçanërisht e vërtetë nëse synoni të drejtoni një sit të tregtisë elektronike. Kontrolloni hapësirën e ruajtjes që një ofrues ofron me planin që po kërkoni të regjistroheni përpara se të angazhoheni për asgjë, për të siguruar që ai të përputhet me nevojat e faqes tuaj.

uptime

Shtë e rëndësishme që faqja juaj e internetit të jetë e arritshme për përdoruesit tuaj në të gjitha orët e ditës dhe natës – kjo është ajo që ju paguani, në fund të fundit. Për ta realizuar këtë, ofruesit e internetit përpiqen të ofrojnë statistikat më të mira të mundshme në kohë. Ne filluam të gjurmojmë të dy kohëzgjatjen e përgjithshme, dhe kohën e përgjigjes për ofruesit kryesorë të pritjes në faqen e statusit të hostit të faqes sonë. Kërkoni disa rekomandime të klientit për ofruesin që po konsideroni të gjeni përvojën e vërtetë që të tjerët kanë marrë nga shërbimet e tyre duke marrë parasysh kohën e duhur.

shpejtësi

Përveç vendndodhjes aktuale të serverit, mënyra se si hostet e internetit konfigurojnë serverët e tyre gjithashtu kanë një ndikim masiv në shpejtësinë e ngarkimit.

testet e shpejtësisë së faqes në internet

Faktorët që ndikojnë në performancën e përgjithshme dhe shpejtësinë janë burimet e alokuara të CPU-së dhe memorja që merr secila llogari, sa faqe në internet lejon një host për server, si duket rafti i serverit të tyre në lidhje me PHP (PHP 7+ është e domosdoshme këto ditë), nga serveri caching, dhe më shumë (shiko një krahasim të SiteGround vs HostGator për një shembull se sa kohë ngarkimi mund të ndryshojnë kur keni një konfigurim të duhur të serverit). Terminologjia mund të jetë pak a shumë teknike, por gjërat kryesore për të kërkuar do të jenë CPU dhe alokimi i burimeve të memorjes + domenet e lejuara për server.

Të kesh një sit të shpejtë është gjithashtu e rëndësishme për qëllime SEO, pasi Google ka thënë se është një nga faktorët e tyre të renditjes!

CDN (Rrjeti i Dorëzimit të Përmbajtjes)

CDN

Një CDN është një rrjet masiv i serverëve në të gjithë botën që mbajnë një version të ruajtur në faqen e internetit tuaj, arsyeja kryesore për të pasur një CDN të bashkangjitur në faqen tuaj është të maksimizoni shpejtësitë e ngarkimit pa marrë parasysh se nga vijnë vizitorët. Për shembull: Nëse një vizitor nga Franca dëshiron të shfletojë faqen, atëherë serveri ose nyja më e afërt në atë vend do t’i shërbejë uebfaqes, në vend se serveri në Kanada që bën të gjitha punët. Përfitimet e tjera të të pasurit një CDN përfshijnë mbrojtjen ndaj sulmeve DDOS dhe zvogëlimin e ngarkesës së burimeve të serverëve të origjinës.

Shumë prej hosteve në internet duhet të kenë mundësi që të integrohen mjaft qetë me CloudFlare, i cili ofron një CDN falas. Padyshim diçka që ia vlen të kontrolloni.

Certifikata SSL

SSL qëndron si Secure Socket Layer, është “s” në https, gjithashtu i dukshëm përmes kutisë në shumicën e shfletuesve modern, duke treguar se faqja që po vizitoni është e sigurt. Certifikatat SSL përdoren për të kriptuar transferimin e të dhënave midis faqes suaj dhe vizitorëve. Në kohën e shtypjes së kësaj, të kesh një çertifikatë SSL është një domosdoshmëri absolute për çdo faqe në internet (jo vetëm dyqanet e tregtisë elektronike). Ai i bën shfletuesit t’i besojnë faqes tuaj, duke e bërë më të predispozuar të blini diçka nëse ky është qëllimi i faqes tuaj. Një host i mirë kanadez në internet duhet të ofrojë çertifikata falas SSL. Në fakt, në momentin që ne shohim një ofrues pritës që ngarkon para për një certifikatë themelore SSL, rezultati i tyre i përgjithshëm merr një zhytje masive. Ekzistojnë edhe lloje të ndryshme të çertifikatave SSL, si Validimi i Zgjatur (EV SSL), Organizata e Validuar (OV SSL) dhe Domain Validated (DV SSL). DV SSL është versioni bazë.

mbështetje

Mbështetja është një element thelbësor i çdo shërbimi, pavarësisht nëse është web hosting apo jo. Sidoqoftë, pritja në internet është diçka që mund të bëhet jashtëzakonisht e ndërlikuar nëse nuk jeni të përgatitur mirë dhe me përvojë në atë zonë, duke e bërë mbështetjen edhe më thelbësore. Gjithmonë duhet të siguroheni që çdo ofrues që regjistroheni me oferta live dhe mbështetje telefonike për klientët, dhe madje mund të dëshironi të mbani një vëmendje për mbështetje 24/7, në mënyrë që të merrni ndihmë sa herë që ju nevojitet..

backups

Ju dëshironi të siguroni që informacioni që mbani të ruajtur në faqen tuaj të internetit është i sigurt dhe i sigurt gjithmonë. Prandaj, kopjet rezervë janë kritike.

rezerva rezervë në internet

Shumica e ofruesve të uebit rregullisht do të kopjojnë informacionin tuaj dhe do t’i ruajnë ato për ju, kështu që është e mençur të shikoni se sa shpesh e bëjnë këtë dhe si shkojnë për të rikuperuar të dhënat tuaja nëse lind nevoja. Gjithashtu, kontrolloni se sa do të kushtonte të ri-vendosni një version më të vjetër të faqes tuaj, ndonjëherë është falas, ndonjëherë nuk është.

Bandwidth

Gjerësia e brezit të faqes suaj të internetit do të ketë shumë lidhje me mënyrën se si performon. Pavarësisht nëse faqja juaj e internetit është e vogël apo e madhe, ju dëshironi të siguroheni se ka qasje në burimet që i nevojiten për të siguruar përvojën më të mirë të përdoruesit të mundshëm. Shikoni gjerësinë e brezit, faqja juaj e internetit do të shpërndahet me ofruesin që po mendoni për t’u siguruar që është i përshtatshëm.

Numri i fushave / vendeve të lejuara

Kërkoni sa fusha ofruesi që po konsideroni do t’ju lejojë të presë në hapësirën e serverit për të cilin po paguani. Pavarësisht nëse mendoni se do të doni të presin më shumë se një faqe në internet apo jo, është gjithmonë mirë të keni lirinë për ta bërë këtë nëse vendosni të vendosni në të ardhmen.

Dhe kjo është, mund të duket e madhe për të mbuluar çdo pikë të vetme, por vetëm ta hedhësh atë një hap në një kohë. Ndoshta edhe të krijoni një spreadsheet dhe të regjistroni të gjitha specifikimet për kompanitë më të mira kanadeze të mbajtjes në internet, kështu që ju keni një përmbledhje të lehtë.

OR

Hosting Domain më i mirë për Kanada

Para se të futemi në këtë, le të sqarojmë diçka, ndërsa shumë njerëz po kërkojnë dhe kërkojnë rreth shërbimeve më të larta të pritjes së domain, hostimi i domain nuk është në të vërtetë një gjë. Termi është një kombinim i “emrit të domain” dhe “web hosting”. Whatfarë nënkupton shumica e njerëzve me pritjen e domain, në përgjithësi është krijimi i një uebsajti dhe është url ose emri i domain.

Ndërsa ne kemi shqyrtuar tashmë zgjedhjet tona të shërbimeve më të mira të mbajtjes në internet për Kanada, do të flasim për regjistruesit më të mirë të domain tani e tutje.

Isfarë është një emër domain?

Emrat e domenit janë pseudonimet alfanumerike të përdorura për të hyrë në faqet e internetit. Pa emrat e domain-ve, hyrja në faqet e internetit do të ishte e mundur vetëm duke shtypur adresat e tyre IP në shiritin e shfletuesit (shembull: 192.168.2.10). Për fat të mirë për ne, emrat e domain u shpikën për të zëvendësuar adresat IP dhe për ta bërë atë shumë më të lehtë për të shfletuar në internet. Kështu për shembull: 192.168.2.10 mund të bëhet Google.com, sa e mrekullueshme është kjo. Kjo do të thotë që çfarëdo emri domain që blini, emri është në të vërtetë një maskë për adresën IP themelore.

Cilat janë regjistruesit dhe regjistrat e domeneve?

Regjistruesit e emrave të domain-ve janë kompani që lejohen të menaxhojnë rezervimin e emrave të domain-it në internet dhe të caktojnë adresat IP për ata emra domain. Regjistruesit duhet të akreditohen nga një regjistër i përgjithshëm i nivelit të lartë të domain (gTLD) ose nga një regjistër i nivelit të lartë të kodit të vendit (ccTLD). Regjistrimet janë kompani të nivelit të lartë që duhet të delegojnë shitjet e regjistrimeve të domain. Kurdoherë që një emër domain i shitet një klienti, regjistruesi duhet të njoftojë regjistrin për të rezervuar domenin (dhe një pjesë e madhe e tyre shiten çdo ditë të vetme, thjesht kontrolloni burimin e statistikave të përdorimit të internetit që kemi krijuar për disa numra të çmendur).

regjistruesit e emrave të domain

Shumë host janë gjithashtu shitës të regjistruesve të emrave të domain, do të thotë që ju mund të regjistroheni në web hosting dhe të kapni një emër domaini të njëjtën kompani, gjë që e bën shumë të lehtë krijimin e faqes tuaj..

Krijimi i faqes tuaj të internetit: Duke treguar emrin e domain në shërbimin tuaj kanadez të mbajtjes në internet

Pasi të keni blerë një emër domain dhe të regjistroheni për një paketë në web hosting (ndoshta keni instaluar tashmë WordPress ose ndonjë CMS tjetër në server), hapi tjetër është të tregoni emrin e domain në hostin tuaj të internetit dhe të filloni ndërtimin e faqes tuaj të internetit.

Nëse keni blerë të dyja emrin e domain dhe web hosting nga i njëjti ofrues, ata do ta kishin bërë atë automatikisht dhe ju duhet të jeni mirë për të shkuar. Për shembull, HostPapa mund ta bëjë këtë për ju.

Nëse e keni blerë emrin e domain nga një regjistrues i veçantë i emrave të domain, si Namecheap, do të duhet të identifikoheni në llogarinë tuaj atje, dhe të kërkoni serverë DNS ose Name. Serverat e emrave janë serverë që janë në pronësi të host-it tuaj të internetit dhe përdoren për të menaxhuar emrat e domain-it të lidhur me klientët e hosteve të uebit..

azhurnimi i serverave të emrave

Si të azhurnoni serverët tuaj të emrit:

 1. Gjeni serverët e emrave të host-it tuaj të internetit (shembull: ns1.blahost.com, ns2.blahost.com). Ju mund të kërkoni nga hosti juaj për këto, ose ndonjëherë mund t’i gjeni ato në anën kur hyni në cPanel tuaj.
 2. Kopjoni serverat e emrave
 3. Hyni në llogarinë tuaj të gjendjes civile dhe lundroni te cilësimet e DNS ose Servers Name
 4. Ngjitni serverat e emrave në fushat e serverëve të emrave dhe goditni “azhurno” ose “përfunduar” (ose “ruaj”)
 5. Prisni disa orë, kontrolloni URL-në tuaj të faqes dhe faqja duhet të jetë live (nëse keni instaluar një CMS si WordPress).

Dhe kjo është kjo për këtë udhëzues, shpresoj se ndihmoi!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author