Hosting më i mirë në internet i Australisë për vitin 2020

Si një agjenci në internet me bazë në Australi, ne kemi qenë rreth bllokut disa herë kur bëhet fjalë për ofruesit e pritjes së faqeve në internet.

Gjatë 5-10 viteve të kaluara, ne kemi blerë një numër të madh llogarish në internet, pjesërisht për të pritur klientët tanë (shumica e të cilëve janë australianë), dhe pjesërisht për personalet tona & projekte anësore (na pëlqen të eksperimentojmë ��).

Ne i kaluam të gjitha llogaritë tona (30+ ofrues), analizuam se cilët hostë të Internetit po punojnë mirë për Australinë (me ndihmën e gjurmimit të drejtpërdrejtë), dhe cilat nuk janë (dhe pse). Ne atëherë ndërtuam këtë përmbledhje masive & faqe krahasimi për të ndarë atë që gjetëm, kënaqemi!

Për referencë të shpejtë, gjeni 3 kryesorët tanë më poshtë!

Kompania e Web-HostingRatingShkalla / moDisk Hapësirat e serverëve në ose afër AUFeaturatKërkimeHebsite
hostpapa AUD $ 2,95 (Zbritje ekskluzive – poshtë nga 8,99 $) 100 GB
 • Affordable
 • Hapësirë ​​disku 100 GB
 • Mbështetje e mirë
 • Serverët me bazë në SH.B.A., kështu që mund të kenë nevojë për një CDN për të shpejtuar kohën e ngarkimit
Rishikimi i hostPapa
siteground2 AUD $ 4,95 (nga 14,95 $) 10 GB
 • Lehtë për t’u përdorur
 • Serverë të shpejtë
 • Mbështetje e shkëlqyeshme 24/7!
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Kostot e rinovimit janë mjaft të larta
Rishikimi i sitit rrethues
A2HostingLogo 3.92 dollarë amerikanë (rreth 5.22 dollarë AUD) i pakufizuar
 • Hapësirë ​​e Pafund Disk
 • E shkëlqyeshme me WordPress
Rishikimi i Hosting A2

# footable_28687 td.ninja_column_4 {text-rresht: qendër; }

Contents

Rreth Shqyrtimeve tona të Hosting Web-it

Ndërsa ne përdorim shumë faktorë kur shkruajmë përshtypjet për hostimin në internet (siguria, mbështetja, lehtësia e përdorimit, shpejtësia, veçoritë kryesore, etj), mbështetje dhe shpejtësi janë 2 kryesorët që i konsiderojmë kur rishikojmë një shërbim të mbajtjes në internet për Australinë.

⚡ Le ta marrim me shpejtësi në internet, për shembull, a e dini se një vonesë 1 sekondë do të thotë që shikimet e faqeve të ulen me 11%? Kjo do të thotë se 1/10 e Australianëve thjesht do të largohen për çdo sekondë faqja juaj akoma po ngarkon…

Kjo është arsyeja pse të kesh një host të një cilësie në internet është kaq e rëndësishme!

Shpejtësia e serverit

Disa nga faqet që na janë shfaqur në:

E preferuar në faqet e internetit

Hosting më i mirë në internet Australia 2020 – Komente

Këtu janë 23 vlerësimet më të mira të mbajtjes në internet për Australinë, duke detajuar koston e tyre, opsionet e mbështetjes dhe hapësirën e diskut:

1. HostPapa – Hosting më i mirë i përgjithshëm në internet

hostpapa.com.au

Logoja e hostPapa

Çmimi: AUD 2,95 dollarë
Hapësira e diskut: 100 GB
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

Sa i përket raportit kosto ndaj vlerës, shkon, HostPapa është gati e pamundur të mposhtet. Vetëm me 2,95 dollarë AUD / muaj, ju merrni 100 GB hapësirë ​​në disk SSD, një emër falas domain dhe mbështetje të madhe 24/7!

HostPapa gjithashtu di se si t’i menaxhojë burimet e serverit në mënyrë korrekte, kështu që të gjitha llogaritë kanë fuqi të mjaftueshme për t’i mbajtur faqet të funksionojnë në maksimum!

Ata gjithashtu ofrojnë shumë edhe freebies tjera, si migrimi falas nga hosti juaj i vjetër nëse është e nevojshme. Ata madje ofrojnë një garanci për 30 ditë kthim të parave nëse nuk jeni të lumtur, është mjaft mbresëlënëse.

Karakteristikat e hostPapa

Pra, nëse po kërkoni një pritje cilësore që është e përballueshme, këta njerëz sjellin mallrat! Përveç që kanë një ndërtues të dobishëm të faqes në internet, ata sigurisht mbështesin të gjithë CMS-të e njohura si WordPress, Joomla dhe të tjerët (400+ aplikacione me instalues ​​me 1 klik).

Në një shënim anësor të ftohtë, ata filluan si një nga hostet e parë të gjelbër përreth, dhe ata e kanë mbajtur atë lart, duke kompensuar të gjithë konsumin e energjisë me burime ekologjike të gjelbërta të energjisë.

HostPapa ofron mbështetje të përbashkët të pritjes, host të shitësit, hosting VPS dhe WordPress, si dhe shërbime të projektimit në internet, G Suite, dhe Office 365 mbështetje për integrimin. Ata gjithashtu mund të kujdesen për regjistrimet e emrave të domain (dhe po që përfshin emra .au si .com.au, .net.au, etj).

HostPapa ofron shërbim 24/7 të klientit përmes telefonit, bisedës live dhe biletave mbështetëse. Zakonisht, nikoqirët e buxhetit si këta nuk kanë mbështetje, por mbështetja e HP është çuditërisht e përgjegjshme dhe e dobishme në rregullimin e çështjeve!

Sa i përket shpejtësisë, qendrat e të dhënave të HostPapa janë shumë të mira. Ata mburren me 99.9% në kohën e duhur dhe ata dorëzojnë.

Në fund të fundit, këta njerëz janë shumë me përvojë, të përballueshëm dhe ofrojnë një pritje cilësore me një çmim të madh vetëm AUD $ 2,95 / muaj (Zbritje ekskluzive e MangoMatter, nga 8.99 $)!

rekuizitë

 • Shumë hapësirë ​​në disk
 • Një shumë e freebies
 • Mbështetje e shkëlqyeshme 24/7
 • Akuzat në AUD
 • Mund të kujdeset për nevojat tuaja .com.au
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave

Cons

 • N / A

2. SiteGround – Kontrollues i përgjithshëm i Web Hosting

www.siteground.com.au

Logoja e sitit

Çmimi: AUD 4,95 dollarë
Hapësira e diskut: 10 GB
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

SiteGround është një tjetër host i shkëlqyeshëm në internet, jo vetëm që qendrat e tyre të të dhënave ndezin shpejt (zgjidhni qendrën e Singaporit për faqet lokale), por ato madje kanë sistemin e tyre të depozitimit të shtëpive (SuperCacher) për të shërbyer faqet tuaja sa më shpejtë që të jetë e mundur.

Meqenëse pritja e sigurt është një domosdoshmëri absolute, ne me të vërtetë na pëlqen vendosja e tyre në shtëpi e sigurisë që zvarrit të gjitha faqet e tyre të pritura, duke mbajtur vazhdimisht vëmendje për çështje të mundshme të sigurisë. Ata gjithashtu kanë një ekip të dedikuar sigurie që gjurmon çdo ditë dobësitë e reja, dhe pastaj aranzhon ato çështje për të mbajtur gjithçka që funksionon pa probleme. Veryshtë shumë mbresëlënëse!

Mbështetje SiteGround

Ata kanë 3 plane pritjeje për një pritje të përbashkët, duke filluar vetëm 4,95 $ / muaj (67% zbritje nga çmimi i zakonshëm)! oh, + ata gjithashtu kanë një garanci të kthimit të parave 30-ditore gjithashtu.

SiteGround ofron shumë mundësi për shërbimin ndaj klientit, duke përfshirë një bazë të njohurive, tutoriale, Chat Live, Telefon dhe Mbështetje të Biletave. Sipas kompanisë, Ndihma për Telefon dhe Live Chat do t’ju ndihmojë të merrni përgjigje të menjëhershme ndërsa Biletat do të zgjasnin mesatarisht 10 minuta, gjë që është mjaft mbresëlënëse.

Kur bëhet fjalë për shpejtësinë, SiteGround ka mjaft për të ofruar. Ata ofrojnë SSD për herë më të shpejtë të ngarkimit të faqes në internet në krahasim me disqet tradicionale, si dhe marrje shtesë dhe konfigurime të personalizuara për të optimizuar shpejtësinë. Siç u përmend më herët, ata gjithashtu kanë një shtesë plug-in memorie memorie të quajtur SuperCacher për shpejtësi edhe më të shpejtë të ngarkimit. Qendrat e të dhënave të kompanisë janë të vendosura në SH.B.A., UK, NL, dhe SG, kështu që shtrirja e tyre globale është shumë e mirë. Dhe sigurisht një garanci 99.9% e Uptime.

rekuizitë

 • Siguri e madhe
 • Qendra të shumta të të dhënave në të gjithë botën
 • CDN falas, SSL, etj
 • Rekomanduar nga WordPress

Cons

 • Pricesmimet e rinovimit mund të jenë mjaft të larta

3. A2 Hosting – Më i miri për Hosting Australian Reseller Host

www.a2hosting.com

Logoja e hostimit A2

Çmimi: 3.92 dollarë amerikanë
Hapësira e diskut: i pakufizuar
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

Me mbështetje 24/7, disqet super të shpejtë SSD, depozitim të pakufizuar & një me bazë në Singapor>Karakteristikat e pritjes A2

Ata ofrojnë 3 pako të përbashkëta pritëse, plani i tyre më i lirë fillon vetëm 3,92 USD / muaj (rreth 5,22 dollarë AUD / muaj).

Ata ofrojnë shërbim ndaj klientit 24/7/365 përmes të gjitha kanaleve të zakonshme si Chat, Telefon, dhe Biletat e Ndihmës. Shqyrtimet janë goxha të mira dhe gjërat zakonisht zgjidhen mjaft shpejt. Ata gjithashtu ofrojnë migrim falas në sitë për të bërë sa më të qetë kalimin në shërbimet e tyre.

A2 Hosting është shumë krenar për “Turbo Servers” e tyre, i cili ofron shpejtësi 20x në krahasim me serverin tuaj mesatar. Ata e bëjnë këtë përmes një kombinimi të një alternative të përmirësuar Apache, më shumë burime për përdorues dhe më pak përdorues për server. Ata gjithashtu kanë caching me porosi dhe, natyrisht, përdorin SSD. Shtë një organizim shumë i mirë me një kohë të besueshme. Ata kanë 4 qendra të të dhënave në të gjithë botën për një arritje të mirë globale të krahasueshme me SiteGround.

rekuizitë

 • 4 servera globalë
 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk

Cons

 • Tarifa në USD

4. Hostinger – Host i Madh i Buxhetit

hostinger.com

Çmimi: 0,99 dollarë amerikanë
Hapësira e diskut: 10 GB
mbështetur: Chat Live, Biletat

Hostinger po përjeton një rritje të çmendur për momentin, dhe me arsye të mirë gjithashtu! Ata arrijnë të ofrojnë web hosting me ritme shumë të përballueshme duke ruajtur cilësi të shkëlqyeshme.

Gjëja që na pëlqeu ishte procesi i tyre i bordit për përdoruesit e rinj, konfigurimi ishte një nga më të butët që kemi kaluar (dhe ne kemi kaluar nëpër një mori hostesh ndër vite). Shtoji kësaj faktin që ata kanë serverë në të gjithë botën … përfshirë në Singapor, i cili është i përsosur për faqet e internetit Australiane.

Dhe në rast se nuk jeni të kënaqur me shërbimet e tyre, ata madje ofrojnë një garanci për 30 ditë kthim të parave.

Teknologji hostinger

Sa i përket planeve të pritjes, ata kanë një pritje të zakonshme të përbashkët (që është ajo që duhet shumica e njerëzve), mbajtja e WordPress (njëjtë si pritja e tyre e përbashkët, por është vetëm për të theksuar se ata dinë si të presin faqet WP me shumë efikasitet), Cloud hosting , VPS, dhe mbajtja e postës elektronike. Të gjitha planet e tyre vijnë me ruajtjen e shpejtë të SSD, 99.9% Garanci Uptime, SSL Falas, etj.

Duhet të përmendim panelin e tyre të kontrollit të krijuar me porosi, është mjaft mbresëlënëse. Ndërsa shumica e hosteve përdorin cPanel si panel kontrolli për shtimin dhe vendosjen e vendeve (e cila duket pak e datuar në këtë pikë), Hostinger krijoi vetë. Duket shumë më e pastër se cPanel dhe padyshim që është një shtesë e bukur për shërbimet e tyre.

Kur bëhet fjalë për mbështetjen e klientit, ata kanë një bazë mjaft të detajuar të njohurive, të plotë me mësime për t’ju ndihmuar të filloni. Ata gjithashtu ofrojnë mbështetje live chat 24/7/365 në rast se ju nevojitet.

Siç u përmend më parë, ata kanë serverë në të gjithë botën, kështu që edhe nëse tregu juaj i synuar nuk është në Australi, ju thjesht mund të zgjidhni ndonjë nga vendet e mëposhtme për të marrë në sit faqen tuaj të pritur: Shtetet e Bashkuara, Mbretëria e Bashkuar, Hollanda, Lituania, Singapori, Brazili, ose Indonezia.

Ata kanë 3 plane të përbashkëta pritëse, me qënien më të lirë vetëm 0,99 USD / muaj (nga 7.99 $).

rekuizitë

 • Lehtë për tu vendosur
 • Performancë e shkëlqyer
 • Super e përballueshme
 • Server i shpejtë në rrjetin global Singapor +

Cons

 • Jo. Regjistrimet e emrave të domain .com.au akoma (që nuk ka rëndësi nëse keni tashmë një emër domain)
 • Tarifa në USD

5. MediaFortress – Hosting i Madh Australian në Internet

mediafortress.com.au

Logoja e MediaFortress

Çmimi: AUD $ 7,70
Hapësira e diskut: 1 GB
mbështetur: Telefon, bileta

Ata filluan në vitin 2009, janë akoma 100% në pronësi Australiane dhe padyshim që e njohin mjaft mirë industrinë.

Ndërsa ata janë padyshim në anën e shtrenjtë dhe plani i tyre themelor përfshin vetëm 1 sit dhe 1 GB depozitë, avantazhi që ata kanë është se ata janë gjithashtu një agjenci e marketingut dixhital, kështu që ata nuk mund të ndihmojnë vetëm me pritjen, por edhe me ndërtimi i faqes dhe marketingut vetë. Një dyqan me një ndalesë në thelb. Shërbimet e tyre përfshijnë krijimin e faqeve në internet, SEO, PPC, marketing në media sociale, marketing me email, etj.

Karakteristikat e MediaFortress

Ne nuk kemi pse të përdorim shërbimin e tyre për klientët, por ata ofrojnë të ndihmojnë ose përmes telefonit, ose përmes biletave mbështetëse. Për shkak se ata janë një kompani më e vogël pritëse, mbështetja është zakonisht më personale, me njerëz që kujdesen për reputacionin e tyre.

Po ashtu nuk ka ankesa për shpejtësinë. Ata po përdorin serverë lokalë të optimizuar dhe garantojnë një kohë të gjatë 99%, e shkëlqyeshme për faqet mesatare të biznesit ose bloget personale..

rekuizitë

 • Një dyqan ndalese
 • 100% Australian
 • Shërbime cilësore

Cons

 • i shtrenjtë

6. GreenGeeks – Hosting më i mirë i Gjelbër në Gjelbër

www.greengeeks.com

Logo GreenGeeks

Çmimi: 2,95 dollarë amerikanë
Hapësira e diskut: i pakufizuar
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

GreenGeeks po kalon një rritje të madhe masive për momentin. Dobia që ata kanë është që ata po rikthejnë 300% të energjisë që përdorin përsëri në rrjet, shumë e lezetshme. Shërbimet dhe mbështetja e tyre janë mjaft mbresëlënëse, por ata nuk kanë asnjë server afër Australisë (ende), shpresojmë se ata do të zgjidhen së shpejti. Ne me të vërtetë na pëlqen teknologjia e tyre e sigurisë e krijuar për të mbajtur gjithçka që funksionon e pastër dhe e qetë. Ndërsa ata kanë një ndërtues të faqes në internet, ata gjithashtu mbështesin shumicën më të madhe të CMS-së.

Greengeeks në bord

GreenGeeks ofron një pritje të përbashkët në internet (e shkëlqyeshme për bizneset dhe blogjet e vegjël australianë), hostimin e shitësit, serverë të dedikuar, mbajtjen e WordPress dhe hosting VPS. Ata gjithashtu kanë një garanci për 30 ditë kthim parash nëse nuk jeni të kënaqur me shërbimet e tyre.

Ata kanë qenë gjithmonë të mirë me mbështetje. Ata e ofrojnë atë 24/7, përmes telefonit, bisedës ose biletave mbështetëse. Stafi i tyre mbështetës është mjaft i ditur dhe është i trajnuar mirë.

Kur bëhet fjalë për shpejtësinë, ata e dinë se si të zgjedhin serverët e tyre, dhe kjo tregon me shpejtësinë që ofrojnë. Ata përdorin një kombinim të shpejtë të SSD, PowerCacher dhe PHP7 për të provuar me të vërtetë të marrin sa më shumë lëng nga serverët e tyre sa më shumë që të jetë e mundur, me qëndrueshmëri të madhe në kohë. Pamje mbresëlënëse!

rekuizitë

 • Eko-miqësore
 • Affordable
 • Mbështetje e shkëlqyeshme
 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk

Cons

 • Asnjë server lokal

7. Panthur – host i madh në internet i Australisë

www.panthur.com.au

Logo Panthur

Çmimi: 5 AUD $
Hapësira e diskut: 10 GB
mbështetur: Telefon, bileta

Panthur është një përvojë & ofrues i shkëlqyeshëm i pritjes në internet Australian që filloi fillimisht si një organizatë jo-tregtare. Ata ofrojnë shërbime super të shpejtë të mbajtjes në internet dhe mbështetje 24/7 të klientit (i cili gjithashtu është i shpejtë). Ata janë një host lokal në internet me serverë në vend, megjithëse nuk kanë asnjë jashtë shtetit nëse doni të synoni vendet e tjera.

Panthur ka 3 plane kryesore që ju gjithashtu mund të personalizoni: Ekonomi, Biznes dhe host vjedhurazi, çdo nivel që rritet në burimet e serverit ndërsa shkoni lart.

Ato gjithashtu ofrojnë regjistrime të emrave të domain-ve dhe shitës të pritës të projektuesve dhe agjencive në internet. Ata kohët e fundit u blenë nga Hostopia dhe ndërsa kaloni ishte pak i guximshëm, gjithçka duket se është përsëri normale … përfshirë mbështetjen e tyre të shpejtë.

Karakteristikat Panthur

Plani i tyre më i lirë fillon me 5 dollarë në muaj (megjithëse ne rekomandojmë të shkoni me planin e tyre të biznesit të bronzit për atë bilanc të vlerës së përsosur / kosto).

Panthur ofron mbështetje 24/7 përmes biletave telefonike dhe mbështetëse. Zakonisht janë mjaft të shpejtë në përgjigje dhe shumica e çështjeve zgjidhen shpejt.

Sa i përket shpejtësisë, ndërsa ato nuk kanë një plug shtesë të ruajtjes me porosi si SiteGround … pasi që qendrat e tyre të të dhënave janë të vendosura në AU, dhe të kombinuara me fuqinë e serverëve të tyre, koha e ngarkimit është shumë e mirë në të gjithë bordin, thjesht sigurohuni që të zgjidhni planin e strehimit që i përshtatet faqes tuaj (do të thotë që ju ndoshta nuk duhet të zgjidhni planin e tyre të ekonomisë për të pritur një forum masiv).

rekuizitë

 • Pritës lokal në internet
 • Performancë e shkëlqyer
 • Mbështetje e mirë
 • 3 qendra të të dhënave në Australi

Cons

 • Nuk ka serverë të huaj
 • Vetëm 2 GB hapësirë ​​e diskut në planin e tyre themelor

8. WPHosting – Pritësi Australian i WordPress-it

wphosting.com.au

Logoja WPHosting

Çmimi: 19 AUD $
Hapësira e diskut: 5 GB
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

Ne i bëjmë si këta njerëz. Nëse jeni duke WordPress dhe keni buxhet (dhe tregu juaj i synuar është në Australi pasi serverët e tyre janë lokalë), ata do të sigurohen që faqja juaj të funksionojë e butë e butë. E thënë kjo, nuk ka asnjë mbështetje telefonike në planin e tyre themelor dhe unë nuk pashë asnjë mundësi falas për SSL.

Karakteristikat WPhosting

Ajo që ata ofrojnë është pritja Australiane me cilësi të lartë për WordPress, duke përfshirë karakteristika premium si mbrojtje DDOS, rezervë automatik ditor dhe skanime malware për të mbajtur gjithçka super të sigurt.

Ata ofrojnë mbështetje përmes të gjitha kanaleve të zakonshme si Telefon, Chat Live dhe Biletat e Mbështetjes. Ndërsa ata ofrojnë WP hosting, stafi i tyre mbështetës janë ekspertë në WordPress!

Serverët e tyre janë optimizuar plotësisht për ekzekutimin e WordPress, dhe kjo tregon. Kohët e ngarkimit janë shumë mbresëlënëse, ata përdorin SSD, PHP7, Gzip dhe MariaDB për të optimizuar shpejtësinë! Ata gjithashtu presin disa marka me të vërtetë të mëdha, kështu që cilësia e shërbimeve të tyre pritëse është përfundimisht në pikëpyetje!

Plani i tyre më i lirë është 19 dollarë AUD / hënë dhe vjen me 5 GB depo SSD.

rekuizitë

 • Mbretër hostesh të WordPress
 • Mbështetje e shkëlqyeshme

Cons

 • Me siguri nuk do të punoni nëse jeni në buxhet…
 • Ose mos përdorni WordPress

9. Thelbësore – Pritëse Australiane e Gjelbër e Gjelbër

www.crucial.com.au

Logoja vendimtare

Çmimi: AUD 19,90 dollarë
Hapësira e diskut: 50 GB
mbështetur: Telefon, bileta

Që kur filluan në vitin 2003, Crucial është rritur mjaft, i njohur për thjeshtësinë e tij. Me 22,90 $ / muaj megjithatë, ka mundësi shumë më të lira në dispozicion që vijnë me më shumë veçori.

Karakteristikat thelbësore

Ata gjithashtu ofrojnë hostim WordPress, host reseller dhe host VPS (i cili vjen në 5 shije dhe përfshin zgjidhje për Windows dhe Linux). Serverat e tyre janë në Australi dhe ata ofrojnë mbështetje 24x7x365, e cila është gjithmonë e dobishme.

Crucial ofron mbështetje 24x7x365 përmes biletave telefonike dhe mbështetëse. Shqyrtimet janë përgjithësisht pozitive.

Me serverat lokalë Australianë që funksionojnë në SSD, shpejtësitë janë të qëndrueshme. Megjithëse ndoshta ata duhet të ndryshojnë versionin e tyre të promovuar PHP në PHP7, në vend që të referojnë PHP 5.6+ si më të fundit dhe më të mëdhenjtë e tyre …

rekuizitë

 • E shkëlqyeshme në hosting VPS
 • Thjeshtësia nuk është një gjë e keqe
 • Shërbime me cilësi të lartë

Cons

 • Pritje e përbashkët e shtrenjtë

10. HostingCloud

hostingcloud.com.au

Logoja e HostingCloud

Çmimi: AUD 2.50 dollarë
Hapësira e diskut: 5 GB
mbështetur: Tickets

Fëmijët e rinj në bllok, si markë-spërkatje të reja. Ata janë padyshim të lirë dhe ofrojnë SSL falas, por si shumica e pritësve të Australisë në internet, janë të lidhur me AU përveç nëse përdorni një CDN (të cilën SiteGround dhe A2 Hosting për shembull, ofroni falas). Ata duken perfekte për bizneset e vogla që duan të lagin këmbët.

Ata kanë 2 plane, një me 5 GB hapësirë ​​në disk, dhe një me 10 GB. Të dyja përfshijnë karakteristika të lezetshme si Migrimet Falas cPanel, Mbajtja 7 ditë e kopjimit dhe Mbrojtja e Rrjetit DDoS. Dhe të gjitha hostimet funksionojnë me shpejtësi maksimale SSD.

Ndërsa ata janë një bujtës të buxhetit, ata ofrojnë mbështetje vetëm përmes biletave, megjithëse janë mjaft të përgjegjshëm, kështu që përgjithësisht një bravë nga ne.

Sa i përket shpejtësisë, serverët e zakonshëm, Australianë që funksionojnë në SSD. Faqet funksionojnë aq të qetë sa priten, mjaft mirë për një imazh të një buxheti.

rekuizitë

 • Lirë
 • Vlere e mire

Cons

 • Mund të kenë nevojë për mundësi më të mira mbështetjeje
 • Nuk ka serverë të huaj

11. Paqësori Digjital

www.digitalpacific.com.au

Logoja dixhitale e Paqësorit

Çmimi: AUD $ 6,90
Hapësira e diskut: 1 GB
mbështetur: Telefon, bileta

Digital Pacific filloi në 2000, dhe shpejt u rrit për t’u bërë një nga ofruesit më të njohur për web hosting në Australi. Ndërsa ata kanë shumë zgjedhje kur bëhet fjalë për opsionet e pritjes, performanca ishte pak e diskutueshme në krahasim me hostet e tjerë, në planet e tyre të përbashkët të pritjes së të paktën.

Kur i testuam ata, ne i krahasuam ata drejtpërdrejt me Panthur (të cilët ofrojnë një plan më të lirë) dhe i lëmë serverët të shkatërrojnë disa skriptete të rënda, ne nuk na bëri përshtypje të vërtetë. Përkrahja e tyre ishte goxha e përgjegjshme edhe pse (pasi testet tona u rrëzuan faqen tonë).

Ne gjithashtu na pëlqen se sa eko-miqësorë janë ata, dhe mënyra se si ata i kthejnë komunitetit duke përfshirë në projekte të shkëlqyera dhe ngjarje të tjera si Movember.

Digital Pacific ofron mbështetje 24/7 përmes telefonit dhe biletave mbështetëse përmes portalit të klientit të tyre. Zakonisht janë shumë të përgjegjshëm dhe mund të zgjidhin çdo çështje në mënyrë efikase.

Ashtu si shumica e ofruesve të tjerë Australianë të pritjes së pritjeve në internet, Digital Pacific përqendrohet në serverët lokalë që ekzekutojnë SSD për ruajtje, dhe funksionon mirë për faqet tuaja mesatare personale dhe të biznesit.

rekuizitë

 • me përvojë
 • Shumë zgjedhje

Cons

 • Pak e shtrenjtë
 • Performanca (mund të përmirësohet që nga testi ynë i fundit)

12. Bluehost

www.bluehost.com

Logo Bluehost

Çmimi: 3,95 dollarë dollarë
Hapësira e diskut: 50 GB
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

Bluehost është një mikpritës shumë i vjetër tani, ne e konsiderojmë atë një nga veteranët. Njëherë e një kohë, ata sunduan mbretërinë së bashku me HostGator (ata do të shkonin-tek hostet nëse do të ishit një biznes i vogël), tani ata të dy u blenë nga EIG, korporata masive që po blen sa më shumë pritës të internetit. si iPage dhe Fatcow, të cilat janë në këtë listë).

Bluehost u zbrit me shpejtësi gjatë viteve të fundit, gjë që dëmton përfundimisht kompaninë, për fat të fundit, ata kanë qenë duke përmirësuar shërbimet dhe mbështetjen e tyre, deri në pikën ku ata mund të fillojnë të ngrejnë përsëri listën tonë.

Sa për opsionet e pritjes, ato ofrojnë pritje të përbashkët, pritje në cloud, host WP, VPS, dhe host të dedikuar.

BlueHost ju jep një bazë të njohurive, Tutoriale Video, Bisedë live, Dorëzim të biletave dhe Mbështetje Telefonike. Ato janë në dispozicion 24/7. Shqyrtimet në lidhje me shërbimin e mbështetjes së klientit BlueHosts ishin akoma kryesisht negative. <- por përsëri, ata janë duke punuar në të.

Performanca (përfshirë shpejtësinë) e planit të tyre më të lirë të Ndarjes së Ndarjes është e panjohur. Vetëm deklaron se plani i përmendur ka Performancën “Standard”. Sipas përfaqësuesit të tyre të mbështetjes, Standard Performance do të thotë që ju jepet 25 GB RAM dhe faqja juaj e internetit do të ngarkojë brenda 2-3 sekondave.

Pas hulumtimit mbi bazën e tyre të njohurive, mund të keni më shumë CPU, memorje dhe burime për 25,99 USD në muaj. Sidoqoftë, Paketa e tyre Pro është etiketuar si “Performancë e Lartë” ku ka 80% më pak llogari për server të cilat i lejojnë asaj të përdorë më shumë burime për llogari. Me këtë paketë vjen shpejtësia dhe fuqia e rritur për shkak të më pak përdoruesve. Qendrat e të dhënave janë të vendosura në Utah, SH.B.A., që do të thotë se do t’ju duhet një CDN si Cloudflare për të marrë kohë të përshtatshme ngarkimi për faqet e internetit Australiane.

rekuizitë

 • SSL falas
 • Shumë hapësirë ​​në disk
 • Affordable

Cons

 • Serverat amerikanë
 • Reputacioni shkëmbor

13. Rrugicë

www.cloudways.com

Logoja e cloud

Çmimi: 10 dollarë amerikanë
Hapësira e diskut: 25 GB
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

Cloudways është një bishë e ndryshme, ata përdorin serverat e papërpunuara të kompanive të tjera dhe ju lejojnë të vendosni, menaxhoni dhe monitoroni aplikacione dhe uebfaqe me performancë të lartë në ata serverë, duke prerë jashtë përdorimin e zakonshëm të internetit të mesëm. Nëse jeni edhe pak teknik, kjo mund t’ju ​​kursejë shumë para.

Ata punojnë me ofruesit masivë të cloud si Digital Ocean, Vultr, Amazon AWS, dhe më shumë. Përfitimi i vërtetë këtu është oferta për strehimin e cloud. Kjo funksionon shumë mirë për aplikacione me burime të mëdha dhe në faqet e internetit Australiane… si forume të mëdha ose faqet e tregtisë elektronike.

Cloudways ju jep mundësi të ndryshme për mbështetje duke përfshirë një bazë të njohurive, Dorëzimin e Biletave, Bisedën live, faqen e statusit të platformës dhe formularët plotësues në internet. Përmes formularëve të plotësimit, ju mund të kërkoni një telefonatë, të pyesni mbi shitjet dhe të bëheni partner.

Shqyrtimet e tyre janë të shkëlqyera. Shumica e rishikimeve thanë që sistemi i tyre për mbështetjen e klientëve ishte shumë i shpejtë dhe i shpejtë. Përfaqësuesit dinë se çfarë të bëjnë për të zgjidhur problemet e thjeshta dhe të ndërlikuara. Në përgjithësi, klientët ishin të kënaqur me shërbimin e tyre për mbështetjen e klientëve.

Me planin e tyre më të lirë, memorie me vlerë 1 GB (RAM) ofrohet. Serverët bazohen në disqet e gjendjes së ngurtë për shpejtësi më të shpejtë të ngarkimit në krahasim me disqet mekanike tradicionale. Serverët janë gjithashtu PHP 7 gati. PHP 7 është zgjedhja e zhvilluesve të internetit aktualisht duke dhënë performancë më të shpejtë dhe më të shpejtë të faqeve të internetit dhe aplikacioneve në krahasim me PHP 5.6. CloudwaysCDN gjithashtu lejon shpejtësinë më të shpejtë të ngarkimit të faqes në të gjithë botën, pasi të dhënat e ruajtura në vende të shumta në të gjithë botën.

Ata kanë Optimizuar Stacks me Advanced Cache si Memcached, Llak dhe Redis për përgjigje të përshpejtuara. Shpejtësia e shpejtë e pritjes për WordPress dhe Magento është gjithashtu e disponueshme për shkak të cache-it të saj të Breeze dhe të plotë të faqes. Gjithashtu, ata aktualisht kanë 60 qendra të të dhënave nëpër botë, nga të cilat mund të zgjidhni.

rekuizitë

 • Pritja me performancë të lartë
 • Shumë e shkallëzueshme

Cons

 • Më e vështirë për t’u zotëruar

14. Pritja e lëvizjes

www.inmotionhosting.com

Logoja e pritjes së lëvizjes

Çmimi: 6.39 dollarë amerikanë
Hapësira e diskut: i pakufizuar
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

InMotion Hosting është një tjetër veteran këtu, por ata përqendrohen kryesisht në pritjen e biznesit dhe zgjidhjet, pra kostoja më e lartë. Dhe përsëri, nuk ka serverë lokalë. Përkrahja është goxha e mirë edhe pse, siç janë pjesa tjetër e paketave të tyre … kështu që nëse jeni duke synuar SH.B.A., patjetër që duhet të merrni në konsideratë.

Sa i përket opsioneve të pritjes, InMotion ofron një pritje të përbashkët, host të shitësit, hosting VPS, serverë të dedikuar dhe mbajtje të specializuar në WordPress. Ata gjithashtu ofrojnë shërbime të dizajnit në internet nëse nuk mund të gjesh dikë në vend (që do të ishte e çuditshme pasi që dizajnerët e uebit janë kudo këto ditë).

Përveç mbështetjes së zakonshme të telefonit, bazës së njohurive dhe biletave mbështetëse, ato gjithashtu kanë një llogari Skype me të cilën mund të kontaktoni. Në përgjithësi, rishikimet e përdoruesve janë pozitive, dhe mbështetja është e përgjegjshme dhe efikase në rregullimin e çështjeve.

Me kombinimin e konfigurimit të serverit të klasës së tyre të biznesit dhe mbështetjes PHP7, shpejtësia dhe performanca është shumë e qetë në të gjithë bordin. Ata gjithashtu ofrojnë WordPress host të specializuar për performanca edhe më të mira për faqet e internetit WP.

rekuizitë

 • Shërbime me cilësi të lartë
 • Reputacion i mirë

Cons

 • Serverat në SH.B.A.
 • i shtrenjtë

15. GreenGeeks

www.greengeeks.com

Logo GreenGeeks

Çmimi: 3,95 $ (USD)
Hapësira e diskut: i pakufizuar
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

GreenGeeks po kalon një rritje të madhe masive për momentin. Dobia që ata kanë është që ata po rikthejnë 300% të energjisë që përdorin përsëri në rrjet, shumë e lezetshme.

Shërbimet dhe mbështetja e tyre janë mjaft mbresëlënëse, por ata nuk kanë asnjë server afër Australisë (ende), shpresojmë se ata do të zgjidhen së shpejti. Ne me të vërtetë na pëlqen teknologjia e tyre e sigurisë e krijuar për të mbajtur gjithçka që funksionon e pastër dhe e qetë.

GreenGeeks ofron një pritje të përbashkët në internet, host të shitësit, serverë të dedikuar, host WordPress dhe host VPS. Ata gjithashtu kanë një garanci për 30 ditë kthim parash nëse nuk jeni të kënaqur me shërbimet e tyre.

Pros:

 • Eko-miqësore
 • Affordable
 • Mbështetje e shkëlqyeshme

Cons:

 • Asnjë server ende afër Australisë

16. Geek host

www.hostgeek.com.au

Logoja e hostit Geek

Çmimi: $ 4.58
Hapësira e diskut: 400 MB
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

Si Media Fortress and Netregistry, Host Geek ofron shërbime të marketingut dixhital në krye të shërbimeve të tyre të pritjes, duke u dhënë klientëve të gjithë paketën kur bëhet fjalë për nevojat e tyre të marketingut në internet.

Ata janë më të përballueshëm sesa shumica e listës, por plani i tyre themelor vjen vetëm me 400 MB hapësirë ​​në disk, të cilin njerëzit do ta tejkalojnë shumë shpejt. Ata kanë një qendër të dhënash si në Australi ashtu edhe në Singapor, e cila u jep atyre pak më shumë arritje sesa konkursi.

Sa i përket planeve të pritjes, ato kanë paketa për pritje të përbashkët, host për shitës, VPS, serverë të dedikuar dhe plane më të specializuara për mbajtjen e WordPress, Joomla dhe Magento. Planet e specializuara janë më të shtrenjta por të optimizuara për secilin CMS.

Pros:

 • Dyqan me një ndalesë
 • Affordable
 • Shumë zgjedhje
 • 100% në pronësi Australiane

Cons:

 • 400 MB nuk është shumë hapësirë ​​në disk

17. WebHostingHub

www.webhostinghub.com

Logo WebHostingHub

Çmimi: 4,99 $ (USD)
Hapësira e diskut: i pakufizuar
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

Ndërsa ata ofrojnë hapësirë ​​të pakufizuar në disk dhe bandwidth, me sa duket plani i tyre themelor është gjysma e performancës në krahasim me të gjitha planet e tjera. Ata janë gjithashtu një pritës të SH.B.A.-së me serverë në SH.B.A., që do të thotë që faqet do të ngarkohen mjaft ngadalë nëse jeni duke synuar një treg Aussie.

Ato ofrojnë gjëra të tilla si SSL falas, migrim falas në uebfaqe dhe një emër domain falas, si dhe shërbime të projektimit në internet nëse ju duhen. Në përgjithësi, vlerësimet e përdoruesve nuk janë fantastike, prandaj ndoshta më së miri të kërkoni mundësi më të mira.

Pros:

 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk
 • SSL Falas, migracione në internet
 • Shërbime të dizajnit të shtuar në internet

Cons:

 • Serverat amerikanë
 • Pak në anën e shtrenjtë

18. Site5

 www.site5.com

Site5

Çmimi: 6,95 $ (USD)
Hapësira e diskut: i pakufizuar
mbështetur: Biseda live

Site5 ofron një shërbim të mirë, por duke parë pikën e çmimit, propozimi i vlerës nuk është me të vërtetë atje pasi ka hoste më të mirë atje që janë më të përballueshëm. Gjithashtu, serveri i tyre kryesor është në SH.B.A., kështu që nuk do të ishte i shkëlqyeshëm për faqet Australiane.

Ata ofrojnë një pritje të përbashkët, host të shitësit dhe një VPS të menaxhuar plotësisht. Secili plan vjen me migracionin falas në internet dhe një sistem rezervë të mirë në rast se ndonjë gjë shkon keq.

Pros:

 • Shërbime cilësore
 • thjeshtësi

Cons:

 • Pak e shtrenjtë
 • Serverat në SH.B.A.

19. 1&1

www.1and1.com

1 & 1 logo

Çmimi: 4,99 $ (USD)
Hapësira e diskut: 100 GB
mbështetur: Telefon, bileta

Këta djem janë me të vërtetë të popullarizuar në Evropë, por nuk kanë qendra të të dhënave afër Australisë, kështu që jo aq interesante nëse nuk synoni një audiencë jashtë shtetit.

Ata gjithashtu ofrojnë shumë shërbime shtesë përveç vetëm pritjes. Nga zgjidhjet e postës elektronike deri tek shërbimet e marketingut në internet dhe regjistrimi i emrave të domain, ato janë dyqani i njëhershëm i Evropës për gjithçka që lidhet me faqen në internet.

Plani më themelor i tyre vjen me 100 GB hapësirë ​​në disk, SSL falas dhe një emër domain falas (të paktën për vitin e parë).

Pros:

 • Dyqan me një ndalesë
 • Shumë hapësirë ​​në disk

Cons:

 • Asnjë server afër Australisë

20. StabëlHost

www.stablehost.com

Logoja e StableHost

Çmimi: 3,50 dollarë (USD)
Hapësira e diskut: i pakufizuar
mbështetur: Telefon, bileta

Stablehost filloi mjaft pak, ne i testuam ato me disa site dhe kurrë nuk kishim ndonjë problem, thjesht një pritës të mirëfilltë të gjithanshëm me paketa konkurruese pritëse. Por përsëri, qendra e tyre e të dhënave është në SH.B.A. … pra jo aq interesante për ne.

Duke u thënë kështu, ne jemi të impresionuar me teknologjinë e tyre të grumbullimit të hostuar të kombinuar me versionet e tyre të personalizuara të PHP, MySQL dhe Litespeed, performanca është e shkëlqyeshme!

StableHost ofron një pritje të përbashkët, host të shitësit, VPS, dhe ndërmarrje që pritet për vendet me trafik të lartë.

Pros:

 • Teknologji pritës i grumbulluar i zoti
 • Shërbime me cilësi të lartë
 • Vlera të mëdha

Cons:

 • Serverat në SH.B.A.

21. WestHost

www.westhost.com

Logoja e WestHost

Çmimi: 1 $ (USD)
Hapësira e diskut: i pakufizuar
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

Ne filluam me WestHost disa vjet mbrapa, atëherë ata ishin goxha të mërzitur mirë dhe madje u promovuan nga një krijues i mirënjohur i pluginve dhe marketingut të njohur WordPress. Por që nga ajo kohë, performanca ka rënë, gjithnjë e më shumë komente të këqija filluan të shfaqen … nuk janë plotësisht të sigurta se ku janë tani. Por për momentin, edhe pse janë super të lirë, ne ndoshta nuk do t’i rekomandojmë ata.

WestHost ofron një pritje të përbashkët, VPS, serverë të dedikuar dhe host WordPress.

Pros:

 • Lirë
 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk

Cons:

 • Reputacioni shkëmbor
 • Serverat në SH.B.A.

22. FatCow

www.fatcow.com

Logo FatCow

Çmimi: 4.08 dollarë (USD)
Hapësira e diskut: i pakufizuar
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

FatCow është suuuuper i vjetër, si viti 1998, dhe në atë kohë ata ishin ndoshta shumë të mirë. Por në 2004, EIG i bleu ata, dhe djali u futën në tatëpjetë. Mbështetja është goxha e keqe, por problemi më i madh është shpejtësia, është shumë e tmerrshme.

Thjesht google disa përmbledhje të klientëve, është pothuajse argëtuese se sa njerëz të mërzitur janë bërë me ta.

Pros:

 • Asnjë ide

Cons:

 • Cilësia e përgjithshme e shërbimit
 • Serverat në SH.B.A.

23. iPage

www.ipage.com

Logoja iPage

Çmimi: 1.50 dollarë (USD)
Hapësira e diskut: i pakufizuar
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

Një tjetër host pronë e EIG, pothuajse e njëjta histori si FatCow, megjithëse shpejtësitë e tyre janë pak më të shpejta. iPage është i njohur për tarifat e tyre shumë të shtrenjta të rinovimit, emrat e shtrenjtë të domain, nuk ka asnjë cPanel, etj etj.

Gjithashtu, ata kanë vetëm qendra të të dhënave në SH.B.A. … kështu që, nuk ia vlen vërtet kohën tuaj.

Pros:

 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk

Cons:

 • Cilësia e përgjithshme e shërbimeve
 • Serverat në SH.B.A.
 • Tarifa të shtrenjta të rinovimit

Pse i rishikojmë hostet në internet për Australinë

Marrja e shërbimit të duhur të mbajtjes së faqes në internet mund të bëjë vërtet ndryshimin midis një biznesi të lulëzuar Australian, ose një dështimi. Për shembull, nëse faqja jonë zvogëlohet për 2 ditë, kjo do të ishte një humbje e mundshme prej rreth 4 deri në 8k (mesatarisht) <- po, ne e llogaritëm këtë). Pra, për të parandaluar që kjo të mos ndodhë me këdo, ne kemi sqaruar disa nga terminologjitë e pritjes dhe specifikimet e kërkuara më poshtë (shënimi anësor: Everydo kompani epike e lirë që pret në 10 vendet tona kryesore mbështet WordPress dhe të gjitha CMS të tjera kryesore, në rast se do të ishit pyesin).

Pra, në qoftë se ju jeni duke shkuar në rrugën manuale për të studiuar ofruesit më të mirë Australian të pritjes dhe dëshironi të krijoni rishikimet tuaja për mbajtjen e faqes në internet, këto janë specifikat që duhet të kërkoni kur zgjidhni një host, shijoni!

ps: Ne gjithashtu shtuam top-in tonë personal 5 për krahasimet e mëposhtme:

 • web hosting për NZ
 • duke pritur Irlandën
 • Web në internet
 • Nikoqir kanadez
 • web hosting Singapori
 • gjithëpërfshirja më e mirë në internet
 • web hosting India
 • web pret Malajzia
 • Hospedagem de faqet Brasil
 • në internet pret Pakistanin

Tabela e përmbajtjes

Si të gjeni një ofrues të mbajtjes së faqes në internet

 • Terminologjia: Domain Hosting vs Web Hosting vs Regjistrimi i Domainit
 • Llojet e pritjes në internet
 • Vendndodhja e serverit
 • uptime
 • Hapësira e diskut
 • Bandwidth dhe transferimi i të dhënave
 • shpejtësi
 • Mundësitë e mbështetjes
 • Karakteristikat e postës elektronike
 • Certifikatat SSL

Hulumtim Australian për mbajtjen në internet

Si të gjeni një shërbim të mbajtjes së faqeve në internet për Australinë?

Terminologji e Web Hosting: Domain Hosting vs Web Web Hosting kundër regjistrimit të domain

Para se të futemi në hollësinë e mënyrës se si të zgjedhim ofruesin më të mirë Australian të hostit në internet, le t’i përgjigjemi një prej pyetjeve më të zakonshme që marrim në lidhje me terminologjinë e hostimit. Cili është saktësisht ndryshimi në mes të pritjes së domain, web hosting dhe regjistrimit të domain?

Regjistrimi i Emrit të Domainit

Le të fillojmë me regjistrimin e domain. Kjo i referohet blerjes ose regjistrimit të një emri domain (yourcompany.com.au), i cili mund të bëhet përmes një regjistrari. Shumica e hostëve të internetit ofrojnë këtë shërbim, do të thotë që ju mund të blini emrin e domain dhe të presin faqen tuaj me të njëjtin ofrues, i cili është situata ideale pasi mbështetja është e centralizuar. Nëse thjesht po kërkoni të blini emra domenesh dhe jo host të internetit, është më mirë të kaloni përmes një regjistri normal si NameCheap. Regjistruesit kanë autoritetin të delegojnë shitjet e emrave të domain-ve dhe t’i caktojnë ato për adresa IP (do të habiteni se sa domen regjistrohen në baza vjetore, thjesht kontrolloni faqen tonë të statistikave të përdorimit të internetit për disa numra mendjemprehtë).

Shpjegimi i Uebit

azhurnimi i serverave të emraveTjetra, mbajtja në internet. Kjo i referohet hapësirës në internet ku ju pret skedarët që përbëjnë faqen tuaj të internetit, është arsyeja pse jeni në këtë faqe, për të gjetur një host të shkëlqyeshëm në internet për faqen tuaj të internetit. Pasi të keni regjistruar emrin e domain, ju e tregoni atë emër drejt hapësirës tuaj pritëse për ta bërë faqen të shfaqet në shfletues. Zakonisht lidhni emrin e domain dhe ofruesin e pritjes së uebit duke azhurnuar serverat e emrave të domeneve. Nameservers në thelb janë serverë të zotëruar nga hostet e internetit, posaçërisht për të menaxhuar emrat e domain-it të lidhur me klientët e tyre. Formati i zakonshëm është diçka si ns1.yourwebhost.com, ns2.yourwebhost.com.

Për të lidhur 2, thjesht ngjitni serverat e serverave tuaj në fushat e serverave të emrave në cilësimet e domenit tuaj në regjistrues. Por përsëri, nëse blini emrin e domain në të njëjtën kohë kur blini paketën tuaj të hostimit në internet, me të njëjtin ofrues, ata i bëjnë të gjitha për ju. Atëherë gjithçka që duhet të bëni është të instaloni CMS dhe voila tuaj të preferuar, faqja juaj është live. Ne kemi shkruar madje edhe një udhëzues masiv se si të ndërtojmë një faqe në internet nga e para, kontrollojeni atë.

Domain Hosting

Më në fund hostimi i domain. Kjo nuk është në të vërtetë një gjë, pritja e domain-it është një kombinim i regjistrimit të domain-it dhe mbajtjes së faqeve në internet, me sa duket përdoret nga njerëzit që kërkojnë në të vërtetë të presin në internet, por nuk e dinë terminologjinë e saktë në mënyrë që ata të kërkojnë për “domain hosting Australia”.

Mirë, tani që është e qartë, le të fillojmë!

Cilat janë llojet e web hosting?

Ekzistojnë 4 lloje kryesore të hostimit: Pritja e lirë e ndarjes në internet, VPS Hosting, Dedikimi i hostimit, & Reseller Hosting. Për shumicën e atyre që e lexojnë këtë (duke përfshirë ata që kërkojnë në web hosting të biznesit), do të dëshironi të kërkoni për llojin e lirë të mbajtjes së faqes në internet (pritje të përbashkët), pasi është e përsosur për bizneset e vogla dhe të mesme.

Ashtë një histori ndryshe nëse përpiqeni të shesni 1000 produkte në internet, ose të keni një forum të lulëzuar, në të cilin rast pritja e dedikuar ose një VPS është një mundësi më e mirë.

Para se të vazhdojmë dhe të bëjmë një krahasim në internet të këtyre llojeve të hostimit, është një gjë që duhet të kuptosh me të vërtetë në lidhje me botën e pritjes: 99.9% të kohës, ju merrni atë që paguani.

Ndarja e përbashkët

Nëse fokusi juaj kryesor është të kërkoni shërbime të lira të mbajtjes në internet, kjo është ajo për të cilën keni ardhur. Ndërsa ka kompani që ofrojnë paketa falas për mbajtjen në internet, ato zakonisht nuk zgjasin shumë për shkak të shumë kufizimeve. Whatfarë do të thotë pritje e përbashkët është që faqja juaj e internetit do të pritet në një server me një grup të faqeve të tjera të internetit. Sa faqe të tjera? Kjo gjë varet nga ofruesi i pritjes. Disa kompani vendosin deri në 100 faqe në një server të vetëm fizik, ndërsa disa janë duke pritur 20 faqe interneti ose më pak. Për njerëzit që kërkojnë posaçërisht për të vogla dhe të mesme web hosting biznesi për Australinë, hosting i përbashkët ka shumë të ngjarë lloji i vlerësimit më të mirë të mbajtjes së faqes në internet për ju. Pritja e përbashkët madje mund të përdoret për të pritur faqet e tregtisë elektronike (në varësi të madhësisë së faqes). Sidoqoftë, le të bëjmë të mirat dhe të mirat e hostimit të përbashkët.

Pros:

 • Relativisht i lirë me kostot e pritjes në uebfaqe që fillojnë aq pak sa 3,95 $ / muaj
 • Gjithçka funksionon jashtë kutisë
 • Ju nuk keni nevojë për njohuri teknike për të ngritur në internet faqen tuaj
 • Ju mund të bëni gjithçka shumë nga një cPanel i thjeshtë
 • Zakonisht, vjen me skriptet e instalimit me 1 klik për WordPress & CMS-të e tjera kryesore si Joomla, Drupal, etj.
 • Shumica e hosteve kanë plane për të dy hostet Linux & Windows hosting (dhe gjuhët më të zakonshme si PHP, Java dhe të tjerët)

Cons:

 • Uebfaqja juaj mund të ngarkojë ngadalë nëse serveri është i mbingarkuar me shumë faqe.
 • Ju jeni të hapur ndaj kërcënimeve të sigurisë edhe nëse nuk bëni asgjë të keqe.
 • Dikush nga fqinjët tuaj mund të marrë më shumë burime, dhe si rezultat, ju do të merrni performancën inferior të faqes në internet.

Vini re se jo të gjitha planet e përbashkëta të pritjes janë të njëjta. Ka plane që ofrojnë një performancë të ngjashme me VPS (si ofruesit e pritjes së WordPress të menaxhuar kryesisht me bazë në SH.B.A.). Do t’i njihni këto plane të pritjes me çmimin e tyre (mjaft të shtrenjtë) – është një ekuilibër i bukur midis një pritjeje të lirë në internet dhe një pritje super-primi të biznesit në internet. Pritja e përbashkët është e mirë për bloget dhe faqet e internetit të vogla që nuk janë me burim intensiv.

Nëse kombinoni një mori të mirë të përbashkët me caching dhe një CDN, mund të merrni rezultate të jashtëzakonshme. Më poshtë është një fotografi e kohës së ngarkimit të një prej projekteve tona anësore, të zbuluara nga Melbourne (po, ajo faqe ngarkon nën një sekondë!).

test i shpejtësisë së faqes në internet

Cpanel – Një shpjegim i shpejtë

Një fjalë e shpejtë për Cpanel, paneli i kontrollit më i përdorur në industrinë e pritjes (kjo vlen për shumicën e llojeve të pritjes). Nëse nuk jeni të njohur me të, mos u shqetësoni, Cpanel është super i lehtë për t’u përdorur dhe zakonisht vjen me instalues ​​me 1 klikim për WordPress, Joomla, & shumë sisteme të tjera. Në fakt, nëse shihni që një host i caktuar në internet i bazuar në Australi ka Cpanel nën veçoritë e tyre të listuara, është një plus! Pritësit Australianë që përdorin panelet e tyre të kontrollit të pronarit mund të kenë disa çështje (përvoja personale).

VPS Hosting

VPS qëndron për Server Virtual Private. VPS hosting është një lloj i veçantë i shërbimit pritës, ku ofruesit e pritjes krijojnë një numër të serverëve virtualë në një server fizik. Nëse keni luajtur ndonjëherë me makina virtuale, tashmë e dini se për çfarë po flas. Edhe pse mund të duket e njohur, kjo është shumë e ndryshme nga pritja e përbashkët. Kompanitë zakonisht ofrojnë 2 lloje të VPS hosting:

 • VPS të vetë-menaxhuara, ju jeni duke kontrolluar çdo aspekt të serverit, përfshirë gjërat teknike.
 • Menaxhuar VPS, kompania pritëse merret me shumicën e gjërave teknike, ndërsa ju kryesisht përqendroheni në biznesin tuaj. Ky opsion është më i shtrenjtë.

Kostot e mbajtjes në internet për shërbimet VPS ndryshojnë nga 30 në 100 $ + në muaj dhe zakonisht përdoret gjithashtu për të pritur serverë të lojërave (pra është i përshtatshëm për pritjen e Minecraft). Le të përcaktojmë të mirat dhe të këqijat.

Pros:

 • Ju merrni CPU-në, RAM-in dhe Ruajtjen tuaj në serverin virtual
 • Performanca e konsiderueshme më e mirë
 • Kontroll i plotë dhe hyrje në rrënjë

Cons:

 • Shumë më e kushtueshme se sa një pritje e përbashkët më e përballueshme.
 • Do të duhet të keni njohuri teknike për të mirëmbajtur serverin
 • Nëse jo, ju mund të keni nevojë të punësoni një administrator të sistemit

Përkushtuar Hosting

Serveri i përkushtuar i serverit është opsioni më i fuqishëm për të gjithë. Në vend që të ndani burime me njerëzit e tjerë – që në thelb është rasti me të dy llojet e sipërme të pritjes, ju merrni një server fizik plotësisht funksional të gjithë vetë. Kjo është aq e mirë sa bëhet për performancën e serverit. Por, në anën tjetër, pritja e kushtuar është jashtëzakonisht e kushtueshme. Kjo është arsyeja pse ky lloj i hostimit ka për qëllim kryesisht për kompanitë e mëdha që kanë uebfaqe me intensitet burimesh dhe aplikacione në internet. Pricesmimet zakonisht fillojnë nga 100-200 dollarë në muaj.

Hosting reseller

Pritësit e shitësve të australianëve zakonisht përdoren vetëm nga agjensitë e internetit ose nga dizajnerët individualë të internetit që kërkojnë të fillojnë të presin klientët e tyre. Këto plane ju mundësojnë të krijoni llogari të ndryshme për klient dhe t’i menaxhoni të gjitha nga një pult i vetëm (preferohet WHM në kombinim me Cpanel), duke vendosur gjerësinë e brezit & kufizimet e hapësirës, ​​kufijtë e shtesave të shtesave dhe shumë më tepër. Planet e shitësit janë padyshim më të shtrenjta se paketa juaj e rregullt e pritjes pasi ato lejojnë të presin shumë faqe në internet secila me Cpanel e tyre.

Web Hosting Serverë në Australi

Vendndodhjet e serverit në ueb host: Në Australi ose jashtë Australisë?

Nëse jeni me qendër në Australi, duhet të kërkoni një host në internet që është brenda ose afër Australisë, është kaq e thjeshtë. Pse? Sepse, nëse për shembull, në faqen e internetit në një server në SH.B.A. do të gjeni në internet një faqe të internetit argëtuese, me siguri do të hasni në çështje argëtuese si vonesa, kohë më të ngadaltë, vonesa, etj. , kështu që nuk ka rëndësi nëse po kërkoni për hostet më të mirë të uebit në Brisbane, Sidnei (si Digital Pacific) ose Melbourne … nuk do ta vini re ndryshimin e shpejtësisë gjithsesi.

Përdorimi i një CDN: Going Global

Kjo do të thuhet, thjesht sepse faqja juaj është e pritur në një server të veçantë në një lokacion specifik nuk do të thotë që nuk mund të merrni kohë të shpejtë të ngarkimit në të gjithë botën, në çdo vend. Me ndihmën e një CDN ju mund të shërbeni në faqen tuaj kudo me vonesë minimale.

CDNNjë CDN ose rrjeti i shpërndarjes së përmbajtjes është një rrjet i serverëve të shpërndarë gjeografikisht që do të përdorin vendndodhjen e vizitorëve të sitit për të shërbyer një version të ruajtur të përmbajtjes së faqes tuaj nga nyja apo serveri i tij më i afërt. Kjo jo vetëm që ndihmon në kohën e ngarkimit, por gjithashtu mund të bllokojë spammers, të rrisë sigurinë dhe t’ju mbrojë nga sulmet e mundshme të DDOS. Një nga CDN-të më të njohura është CloudFlare, ata në të vërtetë kanë një plan falas dhe shumë pritës të internetit janë integruar me ta mjaft i qetë.

Uptime serveri

Ju duhet të dini nëse mund të mbështeteni në kompaninë tuaj australiane të pritjes për të siguruar serverë të qëndrueshëm dhe maksimumin e kohës së serverit. Ne filluam të gjurmojmë të dy kohëzgjatjen e përgjithshme të kohës, dhe kohën e përgjigjes për shërbimet kryesore të hostimit në faqen e statusit të host-it tonë. Shumica e ofruesve të mbajtjes së faqes në internet do t’ju garantojnë një kohë të shpejtë 99.9%. Fatkeqësisht, jo gjithmonë kështu, bën një punë të shkëlqyeshme për të ruajtur kohën e duhur maksimale. Keni nevojë për një ofrues të besueshëm të mbajtjes në internet.

Hapësira e diskut

Sasia e ruajtjes nënkupton sa skedarë mund të ngarkoni në server. Për bloget dhe faqet e internetit të vogla në Australi, nuk do të keni nevojë për më shumë se disa GB, kjo është ajo që ofrojnë kompanitë më të lira të pritjes së faqeve në internet. Por nëse po kërkon të presësh një faqe në internet më të madhe, duhet të marrësh një plan pritës me më shumë kapacitet ruajtjeje. Sigurohuni që të jepni një avantazh për kompanitë që përdorin disqet SSD për ruajtjen e të dhënave në vend të HDD-ve të rregullta. Magazinimi SSD kryen deri në x10 më mirë në shpejtësinë e leximit dhe shkrimit.

Bandwidth dhe Transferimi i të Dhënave

Shumë shërbime të pritjes në internet promovojnë këto dy gjëra si një. Por, ato janë krejtësisht të ndryshme. Bandwidth është shkalla me të cilën të dhënat mund të transferohen. Transferimi i të dhënave, nga ana tjetër, përfaqëson trafikun e të dhënave që gjeneron faqja juaj e internetit – zakonisht e matur dhe e kufizuar në muaj. Transferimi i të dhënave varet nga sa vizitorë keni dhe sa të mëdha janë skedarët tuaj. Prandaj sigurohuni që të kontrolloni se cili është kufiri i planit të pritjes që dëshironi të zgjidhni. Disa australianë strehojnë si bandë të pakufizuar dhe transferimin e të dhënave.

Koha e shpejtësisë dhe e reagimit

Shpejtësia e serveritNdërsa kjo mund të duket e lehtë, në të vërtetë është me shumë shtresa. Shumica e njerëzve mendojnë se marrja e shërbimit më të shpejtë të pritjes në internet është një kombinim i performancës së serverit + vendndodhjes me bazë Australiane, që do të thotë që për aq kohë sa serveri funksionon pa probleme, dhe vendndodhja e qendrës së të dhënave është në Australi (siç u përmend më lart), duhet të jetë mirë. Padyshim që nuk është kështu.

Në fakt, ka shumë hostë në internet me serverë në Singapor ose jashtë shtetit që i tejkalojnë ato me serverët në AU (si Hostinger). E vërteta është se hostet më të mirë zakonisht përdorin sisteme të ndërtuara me porosi dhe skriptet për të shtrydhur sa më shumë performanca të jetë e mundur nga qendrat e tyre të të dhënave. Nëse e kombinoni atë me pajisje superiore superiore dhe karakteristika të tilla si memorja nga serveri, mbështetja PHP7, integrimi LiteSpeed, do të fryjë konkursin Australian të hostimit në internet jashtë ujit. Konfigurimi i saktë i serverit mund të bëjë vërtet ndryshim kur bëhet fjalë për kohën e ngarkimit dhe shpejtësinë, thjesht kontrolloni krahasimin tonë të SiteGround vs HostGator për ndryshimin atje (dhe mos harroni, shpejtësia e faqes tani është një faktor renditje sipas Google, kështu që është e rëndësishme edhe për SEO).

Ne përdorim mjetin ping të Keycdn për të kontrolluar kohën e përgjigjes për ofruesit tanë të pritjes së faqes në internet.

(përsëri në tabelën e krahasimit)

Ndihma për klientët

Nëse jeni duke kërkuar në mënyrë specifike për pritjen më të mirë në uebfaqe, dëshironi të siguroheni që ekipi i tyre mbështetës është i besueshëm. Së pari, ne shikojmë numrin e opsioneve të mbështetjes dhe kohën e reagimit të tyre. Këto mund të përfshijnë mbështetjen e telefonit, bisedën live, biletat e mbështetjes, një bazë të detajuar njohurish dhe madje edhe mësime video.

Kemi zbuluar se biletat e mbështetjes janë akoma mënyra më efikase për të zgjidhur shumicën e çështjeve, ato janë gjithashtu më e lehtë për shkallët e presë në internet (e cila është kritike kur një server i tërë zbret dhe ata marrin një fluks të madh ankesash).

Atëherë duhet të marrim në konsideratë nëse hosti nënkupton mbështetjen e tyre, ose nëse është i brendshëm, të dy opsionet kanë të mirat dhe të këqijat e tyre, me mbështetje të jashtme që janë më të mira për shkallëzim dhe qëndrueshmëri, por mbështetja në shtëpi zakonisht është më e shpejtë në top dhe më shumë i mirinformuar.

Karakteristikat e postës elektronike

Nëse dëshironi paketën e plotë të pritjes nga një ofrues i vetëm, duhet të kontrolloni për veçoritë e postës elektronike (zakonisht më e rëndësishme për njerëzit që kërkojnë në pritje të një biznesi në internet pasi që ata ndoshta do të kenë nevojë për adresa të shumta email). Jo të gjitha shërbimet e mbajtjes së faqes në internet për të krijuar llogari të postës elektronike për fushat tuaja. Nëse ata e bëjnë këtë, kontrolloni nëse ato ofrojnë një ndërfaqe për webmail, ndoshta ofroni një email të pakufizuar (zakonisht jo ashtu, por nuk e dini kurrë), dhe integrimin me shërbimet e jashtme. Gjithashtu, kini kujdes për kufizimet. Disa ofrues ju lejojnë të krijoni deri në 100 adresa emaili ose të dërgoni 200 email në orë.

Rezervime të pritësve në internet

Rikthimi rezervë është shumë i rëndësishëm, por për fat të keq, ai është i ulët në listën e përparësive për shumicën e njerëzve. Ju do të duhet të kopjoni faqen tuaj të internetit, bazën e të dhënave dhe skedarët e postës elektronike rregullisht (në mënyrë ideale me kopje rezervë ditore) Kontrolloni nëse kompania ofron kopje rezervë dhe sa shpesh i kopjojnë skedarët tuaj. Gjithashtu, zbuloni se si mund të rivendosni skedarët nëse diçka shkon keq. Disa kompani ngarkojnë për një rivendosje rezervë, ndërsa disa ofrojnë shërbimin falas.

Numri i fushave / bazave të të dhënave Addon

Kjo është e rëndësishme nëse planifikoni të organizoni më shumë se një uebfaqe me planin tuaj të faqes në internet. Planet më të lira të pritjes janë shpesh të kufizuara vetëm në një faqe në internet.

E thënë kështu, nëse shihni plane super të lira me domene të pakufizuar, dijeni që performanca e përgjithshme ka shumë të ngjarë të shkojë drejt greminës së shpejtë aq më shumë domene që shtoni. Kjo për shkak se burimet e serverit tuaj nuk do të shkallëzojnë sipas numrit të domeneve që po përdorni, duke rezultuar në një performancë me të vërtetë të dobët në të gjitha faqet tuaja.

Certifikatat SSL

Sigurimi i faqes tuaj me një certifikatë SSL po bëhet shpejt një kërkesë sesa një opsion, kështu që jo vetëm faqet e tregtisë elektronike kanë nevojë për një, por edhe për çdo sit tjetër. Google madje do t’i etiketojë faqet jo-https si jo të sigurta, gjë që do të ndikojë në normat e konvertimit. SSL (Secure Sockets Layer) është në thelb një teknologji për krijimin e një lidhje të koduar në mes të një serveri (web hosti) dhe një klienti (shfletuesi). SSL mundëson që informacionet personale si numrat e kartave të kreditit dhe detajet e hyrjes të transmetohen në mënyrë të sigurt.

Certifikatë SSL Australi

Kur jeni duke hulumtuar host të mundshëm të uebit, shihni nëse ata ofrojnë çertifikata SSL falas (preferohet me një opsion të thjeshtë të instalimit me 1 klik siç bën SiteGround). Nëse nuk e bëjnë, ju mund të merrni akoma një çertifikatë falas nga Let’s Encrypt dhe t’i kërkoni hostit tuaj ta instalojë atë për ju. E thënë kështu, faqja e internetit më e mirë që pret Australinë duhet ta ofrojë këtë falas si parazgjedhje.

Rrjeti global i serverëve

Dhe kjo është kjo, mund të duket mbizotëruese për të mbuluar të gjitha pikat, por vetëm t’i hidhni një hap në një kohë. Ndoshta edhe të krijoni një spreadsheet dhe të regjistroni të gjitha specifikimet për kompanitë australiane të mbajtjes në internet që gjeni, kështu që ju keni një përmbledhje të lehtë.

OR

Pyetjet e bëra më shpesh

Cili është web hosting më i mirë për biznesin e vogël?

Sipas mendimit tonë, nikoqiri më i mirë në internet për bizneset e vogla është Hostinger. Honestshtë sinqerisht hosti me vlera më të mira përreth nëse shikoni cilësinë e shërbimeve të tyre. Hostinger ofron 10 GB hapësirë ​​në disk në planin e tyre themelor, dhe ai vjen me SSL falas, host SSD, mbështetje 24/7 dhe një garanci 30-ditore për kthimin e parave. Ata janë gjithashtu shumë të mirë në mbajtjen e serverëve të tyre të sigurt dhe funksionimin pa probleme në çdo kohë.

Sa është web hosting në vit?

Web hosting mund të kushtojë pak sa 20 dollarë në vit, megjithëse kjo do të ishte në anën e lirë. Nëse dëshironi një host të një cilësie në ueb për faqen tuaj të internetit ose blogun, atëherë mund të prisni që të paguani rreth 60 dollarë në vit. Mund të jetë më e shtrenjtë nëse doni të presni uebfaqe më të mëdha si dyqanet e tregtisë elektronike sepse mund t’ju duhet më shumë hapësirë ​​në disk ose burime të CPU dhe RAM..

Si mund ta pres faqen time falas?

Ju mund të strehoni faqen tuaj falas falas me WordPress.com dhe shërbime të ngjashme. Ata kujdesen për gjithçka, por ju do të merrni mbërthyer me një nënfushë sesa një domen më profesional (yourbusiness.com.au). Me WordPress do të ishte yourbusiness.wordpress.com, shërbime të tjera që ofrojnë pritje të ngjashme falas do të ishin Wix dhe Blogger.

A mund të pres faqen time në Google?

Google nuk pret faqet e internetit normale ose faqet e internetit të biznesit, keni nevojë për një ofrues të dedikuar për mbajtjen e faqes në internet për të pritur faqen tuaj. Google zotëron një shërbim të quajtur Blogger që ju mundëson të merrni një uebfaqe themelore falas, por ju do të lidheni me një sistem specifik të menaxhimit të përmbajtjes pa shumë modele fleksibiliteti.

A mund të pres faqen time në kompjuterin tim?

Ju mund të presë faqen tuaj në kompjuterin tuaj duke përdorur një instalim lokal. WAMP është termi i saktë për t’u përdorur dhe ju mund të përdorni WampServer për të instaluar pirun e plotë. Nuk është jashtëzakonisht e lehtë për tu bërë nëse nuk jeni të njohur me gjëra të tilla si MySQL, PHP, Apache, etj. Gjëja më e lehtë për të bërë do të ishte të ndiqni një udhëzues online për instalimin e WordPress në vend.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author