Shërbimet më të mira për mbajtjen në internet në Mbretërinë e Bashkuar për vitin 2020!

Si një agjenci në internet me shumë llogari në web hosting (pjesërisht për të pritur klientët tanë, dhe pjesërisht sepse kemi shumë projekte anësore dhe dëshirojmë të eksperimentojmë ��), kemi një ide mjaft të mirë të asaj që përcakton një host të shkëlqyeshëm të faqes në internet.

Ne i kaluam të gjitha llogaritë tona, analizuam se cilat hostë të internetit janë duke punuar mirë (duke përdorur ndjekjen live), dhe cilat nuk janë (dhe pse). Atëherë vendosëm të ndërtojmë këtë faqe masive krahasimi për të ndarë atë që gjetëm, shijojmë!

Për referencë të shpejtë, gjeni 3 kryesorët tanë më poshtë!

Kompania e Web Hosting Company Vlerësimi i përgjithshëm Pmimi / servera mo.UK ​​në dispozicionFiguratRevistaSe në Uebfaqe
Logoja e hostingerit 0.80 £ (nga 7,99 £)

 • Shumë e përballueshme
 • Vendosje super e lehtë
 • Mbështetje e përgjegjshme
 • Performancë dhe shpejtësi e shkëlqyeshme
 • Serverë në Mbretërinë e Bashkuar + Rrjet global
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave!

Rishikimi i hostingerit
siteground2 95 2.95 (67% zbritje vetëm në faturën e 1)
 • Serverë në Mbretërinë e Bashkuar + një rrjet global
 • Affordable
 • Performancë e shkëlqyer
Rishikimi i sitit rrethues
GreengeeksLogo 2,95 dollarë amerikanë
 • Pritja e gjelbër
 • serverat në Evropë
 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk
Rishikimi i GreenGeeks

# footable_27400 td.ninja_column_3 {text-rresht: qendër; }

Contents

Rreth Shqyrtimeve tona të hostimit

Kur shkruajmë rishikimet për hostimin tonë në Mbretërinë e Bashkuar, kemi konsideruar shumë faktorë.

Këto përfshijnë uptime, opsionet e mbështetjes dhe kohën e reagimit, shpejtësinë, vendet e serverit, lehtësinë e përdorimit, koston kundrejt vlerës, hapësirën e diskut, etj..

2 faktorët më të rëndësishëm në të cilët përqendrohemi, janë mbështetja speed dhe shpejtësia.

Le të marrim shpejtësinë e faqes në internet për shembull, a e dini se një vonesë 1 sekondë do të thotë që shikimet e faqeve të ulen me 11%, kjo do të thotë se mbi 1/10 e vizitorëve thjesht do të largohen për çdo sekondë faqja juaj është akoma duke u ngarkuar … kjo është arsyeja pse një ueb i mirë ofruesi i pritjes është thelbësor!

Siç mund ta shihni, cilësia e ofruesit tuaj të mbajtjes në internet mund të ketë një ndikim masiv në suksesin e mundshëm të faqes tuaj!

Disa nga faqet që na janë shfaqur në:

E preferuar në faqet e internetit

Shitjet më të mira në Mbretërinë e Bashkuar në Mbretërinë e Bashkuar – Shqyrtime 2020

Këtu janë 14 vlerësimet më të mira të mbajtjes në internet për Mbretërinë e Bashkuar, duke detajuar koston e tyre, opsionet e mbështetjes dhe hapësirën e diskut:

1. Hostinger në Mbretërinë e Bashkuar – Më së miri Gjithëpërmbajtja në Internet

www.hostinger.co.uk

Logoja e hostingerit

Çmimi: £ 0.80
Hapësira e diskut: 10 GB
mbështetur: Biseda live

Hostinger është një nga ato kompani që di të bëjë gjithçka në rregull, duke i mbajtur planet e tyre jashtëzakonisht konkurruese.

Ata filluan në 2004 dhe tashmë i kanë mbi 29 milion përdorues… Dhe me arsye të mirë. Ato ofrojnë shërbime të cilësisë së pritjes me një kosto mjaft më të ulët në krahasim me disa prej konkurrentëve të tyre.

Për vetëm 0.80 / / muaj, ju merrni 10 GB hapësirë ​​në disk SSD, mbështetje 24/7 ekspertësh, konfigurim të optimizuar të WordPress, një garanci në kohë 99.9% dhe shumë më tepër.

Gjëja që ne me të vërtetë na pëlqeu në lidhje me Hostinger ishte sa e lehtë është fluksi i tyre i konfigurimit. Vendosja e një llogarie të re, gjatë gjithë marrjes së një emri domaini, deri te vendosja e pritjes dhe instalimi i WordPress (ose ndonjë CMS tjetër) është thjesht shumë mirë i menduar mirë, kështu që të gjithë mund ta marrin shumë lehtë faqen e tyre dhe të funksionojnë.

Teknologji hostinger

Sa për llojet e pritjes që ata ofrojnë, ata kanë një pritje të përbashkët (për të cilën u nevojitet shumica e njerëzve, është gjithashtu më e lirë), VPS, pritje në internet, pritje në WordPress dhe mbajtje të postës elektronike.

Mbështetja e klientit është gjithashtu shumë e përgjegjshme përmes bisedës live, dhe është në dispozicion 24/7/365.

Kur bëhet fjalë për shpejtësinë, ata kanë një server në internet pikërisht këtu në Mbretërinë e Bashkuar, kështu që performanca do të jetë super e qetë nëse tregu juaj i synuar është përgjithësisht në Evropë. Dhe nëse tregu juaj i synuar është diku tjetër, ata gjithashtu ju kanë të mbuluar, me serverë në Shtetet e Bashkuara, Hollandë, Lituani, Singapor, Brazil, ose Indonezi.

Planet e tyre të përbashkëta të pritjes fillojnë në fillim vetëm 0.80 / / muaj (Zbrit nga 7,99 £). Nëse vendosni të shkoni lart, dhe zgjidhni planin e tyre Premium, do të merrni gjithashtu kopje rezervë javore, një domen falas dhe shumë më shumë burime serveri.

Vlera që po arrini këtu është e çmendur, një vend i merituar # 1 në listën tonë të hosteve më të mirë të uebit! Oh, dhe ata gjithashtu kanë një garanci të kthimit të parave 30-ditore, një mendimtar jo i mirë në librin tonë!

rekuizitë

 • Shumë e thjeshtë për tu vendosur
 • Performancë e shkëlqyer
 • Mbështetje e përgjegjshme
 • Super e përballueshme
 • Qendër e shpejtë e të dhënave në MB

Cons

 • N / A

2. SiteGround UK – Kontrollues i përgjithshëm i Web Hosting

www.siteground.co.uk

Logoja e SiteGround

Çmimi: £ 2.95
Hapësira e diskut: 10 GB
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

SiteGround i di gjërat e tyre. Ata janë të përballueshëm, kanë serverë shumë të fuqishëm në Londër, dhe më e rëndësishmja, mbështetja e klientit është e nivelit të lartë (koha mesatare e përgjigjes është 10 minuta për momentin).

Ata gjithashtu vijnë rekomanduar për WordPress, nga WordPress (Ata, sigurisht, mund të zgjidhin çdo CMS që ju hedhin mbi ta).

Planet e SiteGrounds ‘vijnë gjithashtu me një mori karakteristikash të ftohta, si një sistem sigurie tepër efikas, mbështetje automatike, janë në përputhje me GDPR, dhe ofrojnë çertifikata SSL falas (shumë të rëndësishme për faqet e tregtisë elektronike).

Ashtu si shumica e ofruesve të mirë të pritjes së faqeve në internet, ata kanë një garanci në kohë 99.9%, përdorin ruajtjen e SSD, një garanci 30-ditore për kthimin e parave dhe kanë aftësinë t’ju ndihmojnë me regjistrimet e emrave të domain.

Sa i përket paketave të pritjes, ato ofrojnë pritje të përbashkët, hostim WordPress, pritje në eCommerce, host për shitës dhe pritje në cloud.

Ata kanë 3 plane të përbashkëta pritëse, plani i tyre më i përballueshëm fillon vetëm 2 £.95 në muaj (69% zbritje nga çmimi i zakonshëm)! Plani i tyre bazë i fillimit ju lejon 1 faqe në internet, dhe ju jep 10 GB hapësirë ​​ruajtjeje SSD, ndërsa niveli tjetër i tyre, plani i GrowBig, lejon site të pakufizuara, dhe 20 GB hapësirë ​​ruajtjeje. Me këtë plan dhe gjithçka tjetër më sipër, do të merrni një transferim falas të faqes nga hosti juaj i vjetër, i cili është gjithmonë i dobishëm.

SiteGround u ofron të gjithë klientëve ndihmë të menjëhershme kur kontaktojnë zyrat e tyre përmes telefonit, biletave ose bisedës live. Duke kontrolluar shumë mësime në internet dhe libra elektronikë të tyre, mund të merrni gjithashtu optimizmin më të fundit dhe njohuri të sigurisë për uebfaqen tuaj të WordPress.

Ju nuk do të zhgënjeheni kur bëhet fjalë për shpejtësinë e shtuar të faqes në internet të SiteGround. SiteGround ju ofron mundësinë të personalizoni dhe individualizoni konfigurimin tuaj të pritjes dhe të përmirësoni shpejtësinë e përgjithshme të ngarkimit të faqes suaj. Siç u përmend në rishikimin tonë të plotë, shtojca e tyre e ndërtuar me porosi, SuperCacher, gjithashtu ndihmon për të përmirësuar kohën e ngarkimit të faqes suaj të internetit (të disponueshme vetëm në planin e tyre GrowBig dhe më lart).

rekuizitë

 • Mbështetje e shkëlqyeshme
 • Rekomanduar nga WP
 • I lehtë në përdorim
 • Server me bazë në Mbretërinë e Bashkuar

Cons

 • Tarifa më të larta për rinovim

3. Greengeeks – Hosting më i mirë i Gjelbër në Gjelbër

www.greengeeks.com

Logo GreenGeeks

Çmimi: 2,95 $ (USD)
Hapësira e diskut: i pakufizuar
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

GreenGeeks është një nga kompanitë që thjesht e dini se po bën gjithçka në rregull, ata kanë parë një rritje masive që kur ata shkuan të jetojnë në vitin 2008. Arsyet e suksesit të tyre janë mjaft të qarta pasi të filloni të punoni me ta, është një kombinim i arritjes globale ( qendra të shumta të të dhënave në të gjithë botën), performancë e jashtëzakonshme, mbështetje e shkëlqyeshme dhe mjaft e shpejtë, dhe e fundit, por jo më pak e rëndësishme, ata po e rikthejnë 3 herë konsumin e energjisë në rrjet përmes energjisë së erës, gjë që është mjaft e mahnitshme!

Sa i përket karakteristikave specifike, ato ofrojnë një bandë të pakufizuar, hapësirë ​​në disk dhe llogari të postës elektronike edhe në planin e tyre më themelor. Ata kanë mbështetje 24/7, dhe ashtu si Hostinger, një garanci 30-ditore për kthimin e parave nëse nuk jeni të kënaqur! Një numër 3 i ngurtë në listën tonë!

Ata madje do të hedhin një emër domain falas për vitin e parë!

Plani themelor i tyre fillon vetëm 2,95 $ / muaj (nga 9,95 $).

GreenGeeks ofrojnë mbështetje virtuale të klientit gjatë gjithë vitit kur i përshtatet orarit tuaj unik. Ju mund të kontaktoni një specialist pritës përmes postës elektronike, live chat, biletë ose duke telefonuar direkt ekipin e tyre të ndihmës. Përveç mbështetjes së specializuar gjatë gjithë orarit nga fuqia e tyre globale e punës, ju gjithashtu mund të shikoni në mësimet e tyre në internet dhe bazën e njohurive mbresëlënëse për më shumë këshilla për pritjen.

Duke optimizuar serverët e tyre, GreenGeeks kanë ndërtuar një platformë të besueshme pritjeje (me 99.9% garanci në kohë) që mund t’i japë uebsajtit tuaj shpejtësinë që i nevojitet për të siguruar përsëritjen e trafikut. Kjo kompani e mbajtjes së faqes në internet përdor përdorimin e Solid State RAID-10 Stay Arrays, PowerCacher, PHP7 dhe CDN falas përmes CloudFlare. Përpjekjet e kombinuara të teknologjisë së tyre të përparme lejojnë serverët e tyre të paketojnë një grusht mjaft të shpejtë!

rekuizitë

 • Eko-miqësore
 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk
 • Garancia e kthimit të parave 30-ditore
 • Mbështetje 24/7

Cons

 • Nuk tarifon në GBP

4. A2 Hosting në Mbretërinë e Bashkuar – Hosting më i mirë për Rishites

www.a2hosting.com

Logoja e hostimit A2

Çmimi: 3,92 dollarë (USD)
Hapësira e diskut: i pakufizuar
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

A2 Hosting është në të njëjtën kohë me Hostinger, ata gjithashtu kanë një shumëllojshmëri të serverëve të shpejtë të ndezur në të gjithë botën (me 99.9% garanci në kohë) + kanë mbështetje të shkëlqyeshme të klientit. Ndërsa ata nuk kanë rekomandimin zyrtar të WordPress, performanca e tyre me faqet WP është e mahnitshme.

Siç është performanca e tyre me shumicën e CMS-ve të njohura, serverët e tyre janë shumë të optimizuar dhe përfshijnë instalues ​​me 1 skript për shumicën e CMS si WP dhe Joomla.

Ata ofrojnë pritje të përbashkët, host të shitësit (ne me të vërtetë na pëlqen opsionet e tyre të shitësit, madje edhe mbi SiteGround), VPS, dhe serverët e dedikuar.

Ata ofrojnë 3 pako pritjeje, plani themelor i tyre fillon vetëm 3.92 dollarë në muaj (fillimisht ishin $ 7,99 / muaj).

A2 Hosting kujdeset për nevojat tuaja të pritjes duke siguruar mbështetje përmes bisedave të drejtpërdrejta, postës elektronike, telefonit dhe biletave mbështetëse. Ju gjithashtu mund të lexoni rishikimet e klientëve në faqen e tyre të internetit që kryesisht raporton me cilësi të lartë dhe shërbim në kohë. Ata ofrojnë udhëzues të thelluar në internet dhe një larmi artikujsh informues për t’ju ndihmuar të rregulloni dhe krijoni faqen tuaj të internetit.

A2 serverët Turbo të hostimit të A2 do t’ju japin shpejtësinë e ngarkimit deri në 20 herë më shpejt, krahasuar me ofruesit e shërbimeve të pritjes së pritjes. Kjo arrihet përmes alokimit të më pak përdoruesve për server në internet dhe gjithashtu duke siguruar çdo përdorues më shumë burime serveri. Ata përdorin sSD, caching me porosi dhe katër qendra globale të të dhënave për të përmirësuar vazhdimisht shpejtësinë e faqes suaj të internetit.

rekuizitë

 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk
 • Mbështetje e shkëlqyeshme
 • Garancia e kthimit të parave në çdo kohë
 • Migrim falas në sit
 • Qendrat globale të të dhënave

Cons

 • Nuk tarifon në GBP

5. Kinsta – Hosting më i mirë i WordPress i Menaxhuar

kinsta.com

logoja kinsta

Çmimi: 30 dollarë (USD)
Hapësira e diskut: 10 GB
mbështetur: Chat Live, Biletat

Nëse jeni duke kërkuar shërbimin më të mirë të administruar të WordPress, Kinsta është momenti ynë. Ata presin ndërmarrje masive si FreshBooks, Ubisoft dhe Tripadvisor. Ata kanë pako me çmime konkuruese çuditërisht, dhe mbështetja është me të vërtetë e dytë-për-asnjë.

Infrastruktura e tyre shkon në një re të re në mënyrë të shpejtë dhe të besueshme të Google (natyrisht me një garanci në kohën e duhur 99.9%), e cila ka mbi 20 vende në të gjithë botën që ju të zgjidhni (përfshirë një server me bazë në Mbretërinë e Bashkuar). Kohët e fundit ata gjithashtu shtuan veçori automatike të DB dhe vetë-shëruese të PHP, dhe ato, sigurisht, mbështesin versionin e fundit të PHP.

Pastaj për të rritur performancën edhe më tej, ata kanë një shtesë shtesë në shtëpi për t’i shërbyer faqes sa më shpejtë që të jetë e mundur, dhe të integrohen me KeyCDN për herë të shpejtë të ngarkimit në të gjithë botën.

Sa për sigurinë, ata ofrojnë mbrojtje DDOS, bllokim GeoIP, natyrisht, firewall të Google Cloud, dhe më shumë. Dhe edhe nëse faqja bëhet e hakuar, ata do t’ju ndihmojnë ta rregulloni falas.

Ende nuk kemi diskutuar akoma, siç janë sistemi i tyre rezervë, çertifikatat SSL, monitorimi me kohë … por unë mendoj se ju merrni pikën.

Planet e tyre fillojnë në 30 dollarë në muaj, i cili përfshin 1 sit dhe 10 GB ruajtje SSD.

Nëse keni buxhet, këta janë njerëzit që duhet t’i besojnë faqes suaj WP!

rekuizitë

 • Platforma Google Cloud
 • Vlerë e madhe për koston
 • Siguria e plumbave
 • Mbështetje e shkëlqyeshme
 • Migrime falas në sit
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave

Cons

 • Asnjë mbështetje telefonike (por jo me të vërtetë një çështje duke marrë parasysh sa i mirë është mbështetja e tyre në internet)

6. Interneti i Zemrës – Pritësi në internet në Mbretërinë e Bashkuar

www.heartinternet.uk

Logoja e zemrës në internet

Çmimi: £ 2.66
Hapësira e diskut: 2 GB
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

Zemra e Internetit është shumë e ngjashme me eUKhost, si në çmimet ashtu edhe në veçoritë … ato kanë 2 përfitime të shtuara, ata ofrojnë 5 GB hapësirë ​​në disk në planin e tyre themelor, dhe ata kanë mbështetje të brendshme të klientit, i cili nëse jeni duke kërkuar në këtë faqe për pak, ju do të dini se ne e vlerësojmë shumë çdo kompani që nuk ka mbështetje të jashtme.

Ata gjithashtu sponsorizojnë mjaft ngjarje dhe konferenca si WordCamp, Pixel Pioneers, Hack24, etj. Ne bëjmë si një kompani që i jep përsëri komunitetit.

Sa i përket opsioneve të pritjes, ato ofrojnë një pritje të përbashkët në internet, prima pritje për faqet më të kërkuara, VPS, hosting të shitësit, serverë të veçantë dhe WordPress hosting.

Thënë kjo, reputacioni i tyre nuk është më i miri për momentin, me raporte për ndërprerje të shpeshta dhe mbështetje përkeqësuese … gjithashtu, plani i tyre themelor nuk mbështet në të vërtetë bazat e të dhënave MySQL, kështu që asnjë mbështetje e WordPress nëse nuk shkoni një plan më të lartë në 9,49 £ / mo (pa TVSH).

Zemra me Internet mund të kontaktohet duke paraqitur një formular në internet në faqen e tyre të internetit ose përmes thirrjes së tyre drejtpërdrejt. Ju gjithashtu mund t’i kontaktoni ata përmes bisedës live ose përmes paraqitjes së një bilete.

Nëse dëshironi të bëni një fotografi në zgjidhjen e një problemi të zakonshëm të pritjes vetë, mund të kaloni nëpër artikuj informues që janë postuar në faqen e tyre të Bazës së të Dhënave të Mbështetjes.

Zemra Internet përdor përdorimin e një platforme pritjeje cloud që ndihmon në uebfaqen tuaj të dalë madje edhe nga ngarkesa e trafikut në internet. Kjo do të thotë që faqja juaj e internetit nuk do të ngadalësohet kur po përjetoni periudha kulmore të trafikut.

Ata gjithashtu përdorin HTTP / 2 dhe azhurnojnë rregullisht pajisjet e tyre të serverit për të siguruar shpejtësi të shpejtë të ngarkesës në internet dhe kënaqësi të klientit.

rekuizitë

 • Jep përsëri komunitetit
 • E përballueshme për faqet statike html
 • Shumë opsione të pritjes.

Cons

 • Asnjë qendër të dhënash jashtë shtetit
 • Reputacioni shkëmbor
 • Asnjë mbështetje WP për planin themelor

7. HostGator – Hosting me përvojë në Web

www.hostgator.com

Logoja e hostgatorit

Çmimi: 2,75 $ (USD)
Hapësira e diskut: i pakufizuar
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

HostGator ka qenë për një kohë të gjatë, në atë kohë, ata kanë shkuar nga e mira në të keqe, përsëri në të mirë. Ata janë jashtëzakonisht të përballueshëm, por ju do ta ndjeni atë në cilësinë e shërbimeve, mbështetjes dhe sigurisë së tyre. Ne kemi pasur shumë site të hakuar në serverat e tyre, të gjitha kanë tema të ngjashme dhe shtojca në site të tjera në hoste të ndryshme, dhe ato nuk u hakmorën.

Kjo është thënë, nëse e shikoni çmimin, vlera që merrni është mjaft e mahnitshme për vetëm 2,75 $ / muaj … por nëse keni pak buxhet, do të kisha mundësi të shkoja me një host që ka një qendër lokale të të dhënave kështu që ju nuk do të merreni me kohët e ngadalta të ngarkimit që vijnë me një server të SH.B.A.-së.

HostGator ka planet e mëposhtme të hostimit: Programe të përbashkëta pritëse, hostim WordPress, mbajtje në cloud, shitës, VPS dhe serverë të dedikuar.

HostGator ua lehtëson klientëve komunikimin e një problemi pritës ose për të bërë pyetje. Ju mund t’i telefononi ato, të filloni një bisedë të drejtpërdrejtë, t’i faksoni ato ose të ndani ekranin tuaj dhe të gjeni një zgjidhje për problemin tuaj në kohën e regjistrimit. Përveç disponibilitetit të tyre gjatë gjithë vitit, HostGator ju ofron gjithashtu një bibliotekë me video mësimore për të ndihmuar në mbështetjen e nevojave tuaja të pritjes.

HostGator siguron të dy hard disqet HDD dhe SSD dhe mund të konfiguroni serverët e tyre për të akomoduar kërkesat tuaja specifike të shpejtësisë së ngarkimit. Ata ju ofrojnë një bandë të paketuar dhe ju japin mundësinë e implementimit të instalimeve të serverëve me porosi i cili optimizon shpejtësinë dhe ju ofron më shumë kontroll virtual. Kjo mund të përmirësojë SEO dhe vlerësimin e përgjithshëm të përvojës së përdoruesit të faqes suaj të internetit.

rekuizitë

 • Affordable
 • Vlera e duhur

Cons

 • Shërbime me cilësi më të ulët
 • siguri
 • Serverat amerikanë

8. CloudWays – Pritja më e mirë në Cloud

www.cloudways.com

Logoja e cloud

Çmimi: 10 dollarë (USD)
Hapësira e diskut: 25 GB
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

Cloudways ju lejon të vendosni, menaxhoni dhe vëzhgoni aplikacione me performancë të lartë dhe faqe në internet direkt në serverat e cloud, duke prerë jashtë përdorimin e zakonshëm të një burri të mesëm (kjo NUK është për fillestarët). Nëse e dini rrugën tuaj rreth një serveri, këta njerëz janë të mrekullueshëm! Mbështetje e mirë, zgjedhja e shumë ofruesve, nga Oqeani Dixhital, AWS, Vultr, ata kanë mallrat.

Ata gjithashtu kanë CDN e tyre të quajtur CloudwaysCDN, dhe madje kanë ndërtuar një prizë tërheqëse për WordPress (shtojcë e quajtur Breeze) që në mënyrë të konsiderueshme shpejton kohën e ngarkimit. Pastaj për Joomla, ata integruan caching të plotë të faqeve për shpejtësi maksimale.

Mimet ndryshojnë nga 10 në 272 $ / muaj, në varësi të kërkesave të faqes suaj.

Ju nuk mund të gaboni këtu … nëse jeni pak teknik.

Cloudways ju jep mbështetje të pafund përmes biletave të mbështetjes, bisedës live dhe formave në internet. Ju madje mund të kërkoni një telefonatë prej tyre dhe ato janë lehtësisht të disponueshme 24 orë në ditë. Ata gjithashtu ofrojnë një bazë të njohurive, si dhe një forum të komunitetit dhe ata ju japin azhurnime të drejtpërdrejta në lidhje me statusin e sistemit të tyre në faqen e tyre të Statusit të Sistemit Cloudways.

Ata përdorin disqet e ngurtë të gjendjes së ngurtë dhe serverët e tyre janë PHP 7 të gatshëm, që ju japin shpejtësi më të lartë të performancës kur krahasohen me ofruesit e tjerë të shërbimit pritës. Cloudways ruan të dhënat në të gjithë botën dhe përdor Memcached, plugin Breeze dhe Redis për të siguruar shpejtësi optimale të pritjes si për WordPress ashtu edhe Magento. Ata gjithashtu përdorin serverët e mbështetur HTTP / 2.

rekuizitë

 • Pritje e përballueshme me performancë të lartë
 • Mbështetje e shkëlqyeshme
 • Super e shkallëzueshme

Cons

 • Bit e një kurbë mësimi

9. Hosting i InMotion – Pritësi i Mirë i Uebit për Biznes

www.inmotionhosting.com

Logoja e Hosting InMotion

Çmimi: 6.39 dollarë (USD)
Hapësira e diskut: i pakufizuar
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

Ndërsa InMotion nuk është një host i keq, zgjidhjet e tyre janë përqendruar kryesisht në biznes, prandaj edhe çmimi më i lartë prej 6.39 $ / muaj. Ata gjithashtu nuk kanë një qendër lokale të të dhënave, kështu që nëse nuk jeni duke synuar një demografi në SH.B.A. dhe me të vërtetë dëshironi të strehoni me ta, ekzistojnë mundësi më të mira.

Ato ofrojnë shumicën e tipareve dhe përfitimeve që ofrojnë shumica e pritësve të tjerë. Dhe siguria e tyre është e nivelit më të lartë me SSL FALAS, mbrojtje nga hack, mbrojtje zjarri me porosi dhe mbrojtje DDoS.

Ata ofrojnë një pritje të përbashkët, host të shitësit, VPS, serverë të dedikuar dhe host WordPress (i cili ka karakteristika specifike WP si azhurnime automatike dhe arna sigurie dhe një ndërtues site-drag-and-drop).

Nëse keni një pyetje në lidhje me shërbimet e InMotion Hosting, mund t’i kontaktoni përmes bisedës live, postës elektronike, telefonit ose duke paraqitur një biletë. Ju gjithashtu mund të planifikoni një seancë Skype me një nga specialistët e tyre nëse dëshironi më shumë këshilla të thella.

Ata kanë një faqe mbështetëse në internet që ofron mësime dhe mjete të tjera që mund t’ju ndihmojnë të trajtoni pyetjet e bëra shpesh.

Të gjitha planet e shërbimit të InMotion Hosting përfshijnë disqet me gjendje të ngurtë që ofrojnë shpërndarje më të shpejtë të përmbajtjes nga faqja e internetit tuaj. Kjo kompani gjithashtu përdor qendra të shumta të të dhënave dhe teknologji të përparuar të rrugëzimit për t’ju dhënë atë avantazh konkurrues kur bëhet fjalë për shpejtësinë e ngarkimit dhe miqësinë e përdoruesit të faqes në internet.

rekuizitë

 • Zgjidhje pritjeje me cilësi të lartë
 • Mbështetje e shkëlqyeshme
 • Siguri e mirë

Cons

 • i shtrenjtë
 • Serverat amerikanë

10. BlueHost – Pritësi i mirë në internet për fillestarët

www.bluehost.com

Logo Bluehost

Çmimi: 3,95 $ (USD)
Hapësira e diskut: 50 GB
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

Bluehost është paksa një veteran në industrinë e web hosting, ata filluan si shumë të mahnitshëm, por më pas u blenë nga EIG (i cili gjithashtu zotëron HostGator), dhe gjërat filluan të zbrisnin mjaft shpejt.

Që nga atëherë, ata kanë punuar në imazhin e tyre dhe zgjidhjet e pritjes për të përmirësuar cilësinë e përgjithshme, dhe kjo po shlyhet. Ata janë marketing dhe vlerësimet e përgjithshme të përdoruesve janë përfundimisht duke u përmirësuar. Ata gjithashtu ofrojnë shumë hapësirë ​​në diskut në planet e tyre bazë (50 GB), dhe ofrojnë SSL falas dhe një domain falas.

Për Mbretërinë e Bashkuar, unë ndoshta nuk do t’i rekomandoja ato për shkak të mungesës së qendrave lokale të të dhënave. Padyshim që ka mundësi më të mira.

Sa për zgjidhjet e pritjes, ata kanë ndarë pritjen duke filluar nga 3,95 $ / muaj, WordPress hosting, VPS dhe serverë të dedikuar.

Ekipi teknik i brendshëm i BlueHost ofron mbështetje me përvojë gjatë gjithë orarit. Ata ofrojnë mbështetje teknike dhe llogari përmes bisedës live, telefonit ose dorëzimit të biletave. Ju gjithashtu mund të shikoni mësimet e tyre video dhe bazën e njohurive gjithashtu nëse doni të jepni informacione të dobishme.

Ata kanë një numër kontakti falas të SHBA dhe një numër ndërkombëtar kontakti për të akomoduar më mirë të gjithë klientët e tyre.

Bluehost ofron paketa të ndryshme pritëse të cilat përfshijnë hostim të përbashkët, host Cloud, hosting VPS dhe host të Dedikuar. Pritja standarde e Ndarjes do t’ju japë një kohë në internet për 2-3 sekonda. Paketat më të shtrenjta ofrojnë serverë me densitet më të ulët të cilat do t’ju ofrojnë më shumë burime që mund të shpejtojnë faqen tuaj të internetit dhe kohën e përgjithshme të ngarkimit mjaft pak.

rekuizitë

 • veteran
 • Shumë hapësirë ​​në disk
 • Affordable

Cons

 • Reputacioni shkëmbor
 • Serverat në SH.B.A.

11. Dreamhost

www.dreamhost.com

Logoja e Dreamhost

Çmimi: 7,95 $ (USD)
Hapësira e diskut: i pakufizuar
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

Dreamhost ka një reputacion vërtet të mirë dhe me një arsye të mirë. Ata i kanë mirëmbajtur shërbimet e tyre të një cilësie të lartë pritjeje gjatë gjithë luftës masive të çmimeve tani, njerëzit vërtet i pëlqejnë ata pasi janë jashtëzakonisht të besueshëm. Dobësitë e vetme do të ishin mungesa e qendrave të të dhënave në vend, dhe kostoja me 7,95 $ / muaj… të cilën duhet ta paguani paraprakisht për 3 vjet nëse doni normën më të lirë. Nuk është ideal, por ato ofrojnë një garanci të kthimit të parave 97-ditore, e cila është e bukur.

Ata gjithashtu kanë një angazhim të veçantë për sigurinë dhe privatësinë që na pëlqen, ata kanë SSL dhe privacy falas të Whois, i cili fsheh të dhënat e regjistrimit të emrit të domain. DreamHost gjithashtu ka 24/7 mundësi mbështetjeje në rast se ju nevojitet.

Ata ofrojnë pritje të përbashkët, host WordPress, serverë të dedikuar dhe host VPS.

DreamHost ofron bisedë të drejtpërdrejtë, postë elektronike, telefon dhe dorëzimin e biletave si mundësi mbështetëse. Klientët ekzistues mund t’i kontaktojnë ata drejtpërdrejt duke hyrë në llogarinë e tyre të DreamHost.

Konsumatorët gjithashtu mund të mbajnë skedat mbi statusin e sistemit të DreamHost dhe të ndajnë përvojat e tyre ose të bëjnë pyetje në forumin e kompanisë. Për më tepër, baza e njohurive mund të hedhë dritë mbi tema të përparuara dhe personalizime.

DreamHost ofron një larmi të gjerë paketash pritëse që të gjitha përfshijnë disqet me gjendje të ngurtë të cilat lejojnë që faqja juaj e internetit të funksionojë 200% më shpejt. Të gjitha paketat janë të disponueshme me një bandë të pakufizuar dhe keni mundësinë e rifreskimit në një server të shpejtë cloud ose në një server të menaxhuar VPS nëse dëshironi të zhbllokoni në shpejtësinë më të shpejtë të ngarkimit.

rekuizitë

 • Reputacion i mirë
 • Emri i domain falas
 • SSL falas
 • Garancia e kthimit të parave 97 ditë

Cons

 • i shtrenjtë
 • Serverat në SH.B.A.

12. HostPapa

www.hostpapa.co.uk

Logoja e hostPapa

Çmimi: £ 1.95
Hapësira e diskut: 100 GB
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

Kjo është interesante, ata krijojnë faqe për çdo vend, shënjestrimin e tyre, dhe ofrojnë pothuajse të njëjtën gjë si shumica e kompanive të tjera pritëse, pa asnjë pozicion të vërtetë.

Ata ofrojnë mjaft hapësirë ​​në disk me një çmim konkurrues (1,95 £ / muaj). Por përsëri, nuk ka qendra të të dhënave në Mbretërinë e Bashkuar, kështu që nëse nuk ju pëlqen vërtet marka, shkoni në vend të kësaj si Hostinger.

Sa i përket opsioneve të pritjes, ata kanë ndarë pritjen në internet, mbajtjen e WordPress, hosting VPS dhe serverë të dedikuar.

Konsumatorët mund të hyjnë në shërbimet e mbështetjes së HostPapa përmes postës elektronike, telefonit, faksit, bisedës live dhe përmes biletave mbështetëse. Ekipi mbështetës është në dispozicion 24/7 dhe nëse keni nevojë për ndihmë shtesë, ju mund të bashkoheni në një webinar javore ose të rezervoni një sesion trajnimi një-në-një virtual me një nga ekspertët e tyre pritës.

Shumica e vlerësimeve të klientëve raportojnë shërbim miqësor me mbështetje të shkëlqyeshme teknike.

HostPapa pretendon se serverët e tyre ofrojnë një përmirësim të performancës 300% të densitetit të tyre të ulët, me burime optimale. Sidoqoftë, duhet të theksohet se kjo veçori përfshihet vetëm në paketën Business Pro.

Paketat e tjera pa këtë ngritje të performancës mund të ofrojnë ende rezultate të shpejta nëse jeni të gatshëm të aktivizoni CloudFlare. HostPapa gjithashtu krenohet me një uptime 99.9% që do të thotë se ato janë mjaft të besueshme.

rekuizitë

 • Shumë hapësirë ​​në disk
 • SSL falas

Cons

 • Asnjë server lokal

13. StabilHost

www.stablehost.com

Logoja e StableHost

Çmimi: 3,50 dollarë (USD)
Hapësira e diskut: i pakufizuar
mbështetur: Telefon, bileta

StableHost është një host i përgjithshëm i mirë. Ata ofrojnë të gjitha karakteristikat e njëjta me shumicën e pritësve të tjerë, me përjashtim të teknologjisë së tyre të grumbullimit të pritjes … që rrit shkallëzimin e përgjithshëm dhe shpejtësinë / performancën, me bonusin e shtuar që lëshon me faqet e tjera në të njëjtin server nuk duhet të ndikojnë në faqen tuaj siç mund të ishte në host-et e tjerë të internetit.

Siguria e tyre është mjaft e vlefshme, me 24/7/365 mbështetje dhe një kohë mesatare e përgjigjes 20 minuta.

Një zgjedhje e mirë nëse po kërkoni të synoni një treg me qendër në SH.B.A., pasi përsëri, asnjë server lokal …

Ata ofrojnë pritje të përbashkët të uebit duke filluar nga $ 3,50 / muaj, shitës, host për WP dhe VPS.

StableHost është i apasionuar pas shërbimit ndaj klientit dhe do të jetë në gjendje t’ju ndihmojë juve përmes telefonit, postës elektronike ose bisedës live. Ata gjithashtu ofrojnë mësime shtesë video për t’ju ndihmuar të vendosni preferencat tuaja të pritjes dhe të faqes në internet. Ju mund të shkarkoni testet e shpejtësisë së rrjetit në faqen e tyre të internetit për të zbuluar se cili vend i pritjes do të jetë më i dobishëm për bazën e klientit tuaj.

StableHost ofron paketa të ndryshme pritëse, të gjitha me versione të personalizueshme të LiteSpeed, MySQL dhe PHP.

Ata përdorin gjithashtu disqet SSD të shkallës së ndërmarrjes, CPU të dyfishtë dhe ofrojnë një bandë të pakufizuar, gjë që do të thotë se një rritje në trafikin në internet nuk do të ketë një efekt në performancën e faqes suaj të internetit. Kjo e bën një realitet me shpejtësi të lartë ngarkimin e një realiteti dhe rrit vlerësimin tuaj të përgjithshëm të SEO.

rekuizitë

 • Teknologji e grupuar e pritjes
 • Mbështetje e shkëlqyeshme
 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk
 • Affordable

Cons

 • Asnjë server lokal

14. Site5

www.site5.com

Site5

Çmimi: 6,95 $ (USD)
Hapësira e diskut: i pakufizuar
mbështetur: Biseda live

Site5 gjithashtu ofron një shërbim të mirë, por duke parë pikën e çmimit prej 6,95 $ / muaj, propozimi i vlerës nuk është me të vërtetë atje, pasi ka hoste më të mirë atje që janë më të përballueshëm. Gjithashtu, serveri i tyre kryesor është në SH.B.A., kështu që nuk do të ishte i mirë për faqet lokale këtu.

Ne na pëlqen hapësira e pakufizuar në disk, migrimet falas dhe sistemi i tyre rezervë.

Sa i përket planeve të pritjes, ato kanë ndarë planet e pritjes, pritjen e VPS dhe shitësit.

Site5 mund t’ju ndihmojë të zgjidhni të gjitha problemet tuaja të hostimit me vetëm klikimin e një butoni. Kjo kompani është e arritshme 24 orë në ditë përmes bisedës live dhe postës elektronike.

Ata gjithashtu u sigurojnë klientëve të tyre një faqe të statusit të urgjencës dhe ju mund të lexoni pyetje të zakonshme për zgjidhjen e problemeve dhe përgjigjet e tyre duke iu përgjigjur në faqen e internetit për informacione të shtuara mbi pritjen.

Site5 ju ofron hapësirë ​​diskometrike dhe gjerësi bande, duke ju dhënë hapësirë ​​të mjaftueshme ruajtjeje për të mbështetur një faqe në internet. Serveri kryesor është i vendosur në SH.B.A. i cili nuk e bën këtë platformë pritëse ideale për faqet e internetit lokale.

Pritja standarde e tyre në ueb përdor PHP 5.3 i cili me të vërtetë nuk do të matë deri në PHP 7, por prapë do ta kryejë punën.

rekuizitë

 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk

Cons

 • Më e shtrenjtë
 • Serverat në SH.B.A.

Si të zgjidhni shërbimin më të mirë të mbajtjes në internet në Mbretërinë e Bashkuar

Vendosja për të krijuar një faqe në internet është hapi i parë i madh, dhe është gjithashtu një e mirë! Sipas Nominet, 96% e bizneseve raportojnë se kanë një uebsajt duke kontribuar pozitivisht për më shumë klientë & ndërgjegjësimi i markës. Për më tepër, 99% e të gjithë të rriturve nga mosha 16 deri në 44 vjeç në Mbretërinë e Bashkuar janë përdorues të internetit sipas Zyrës për Statistika Kombëtare … është me të vërtetë.

Nëse jeni duke kërkuar të krijoni një uebfaqe, pavarësisht nëse e parashikoni që të jetë një sit i madh që merr shumë trafik, ose një projekt më i vogël që nuk do t’ju duhet aq kapacitet, ose mbështetni sa më shumë trafik, do të jeni përballur me disa zgjedhje të ndërlikuara pse.

Përveç dizajnit aktual të faqes, si do të vendoset uebfaqja (blog, faqe biznesi, apo keni nevojë për pritje të e-commerce), URL-në ose emrin e domain, dhe shumë më tepër, do të shkoni gjithashtu duhet të mendoni se me cilin ofrues të mbajtjes së faqeve në internet për të shkuar me të.

zgjedhjen e web hosting në Mbretërinë e Bashkuar

Ka mjaft shërbime të ndryshme të mbajtjes së faqes në internet, dhe zgjedhja që do t’ju shërbejë juve dhe faqes suaj më të mirë do të ketë shumë të bëjë me llojin e faqes që po kërkoni për të pritur, qëllimin e asaj faqeje interneti, dhe trafiku që e parashikoni duke gjeneruar. Kështu që, përveç rishikimeve të hostimit në internet më lart, ne kemi mbledhur gjithashtu gjithçka që duhet të dini në lidhje me industrinë e pritjes, në mënyrë që të krijoni vetë krahasim në web hosting.

Cilat janë llojet e ndryshme të mbajtjes në internet?

Ndarja e përbashkët

grafikë të përbashkët të pritjesPritja e përbashkët është opsioni më i përballueshëm i pritjes, është ideal për faqet e internetit në shkallë më të vogël dhe projekte që do të ndërtoni. Pritja e përbashkët ka më shumë kufizime sesa mundësitë e tjera të mbajtjes së faqeve në internet, por për shumicën e faqeve të internetit më të vogla si bloget, faqet e biznit dhe faqet e internetit personale, këto janë kufizime që nuk do të vini re kurrë, përveç nëse projekti juaj bëhet shumë më i madh nga sa keni parashikuar fillimisht.

Ky tip i lirë i mbajtjes në internet funksionon nga një ofrues që ofron hapësirë ​​serveri në të njëjtin server për shumë klientë të ndryshëm; faqja juaj e internetit nuk do të preket nga faqet e internetit të tjera në server, dhe kufizimet tuaja do të qëndrojnë vetëm në faktin se ju po ndani gjerësinë e bandës, hapësirën e ruajtjes dhe më shumë, me klientët e tjerë që veprojnë jashtë asaj hapësire të serverit (siç përshkruhet shkurtimisht në rishikimin tonë në faqen e internetit).

Gjithashtu mbani në mend se edhe paketat më themelore të pritjes zakonisht vijnë me instalues ​​me 1 klik për CMS më të njohurat si WordPress, Joomla, etj. Gjithashtu, shumica e host -eve të internetit gjithashtu ofrojnë paketa të përbashkëta për të dy Linux & Windows hosting (dhe sigurisht mbështesin gjuhë të zakonshme si MySQL, PHP, etj).

VPS Hosting

Hosting VPS, ose pritja virtuale e serverit privat, është terreni i përsosur i mesëm midis pritjes së përbashkët dhe pritjes së dedikuar të serverëve. Shtë si një pritje e përbashkët, në atë që shumë faqe interneti janë pritur nga një server i vetëm (me shpresë në ose afër Mbretërisë së Bashkuar); megjithatë, në pritjen VPS, një ndarje përdoret për të ndarë faqen tuaj të internetit nga faqet e internetit të përdoruesve të tjerë të të njëjtit server. Kështu, ajo vjen me përfitimet e shumta të një serveri të dedikuar, me vetëm pak më pak fuqi dhe një çmim shumë më të ulët. Ky lloj i pritjes mund të përdoret gjithashtu për të pritur lojëra si Minecraft.

Server i përkushtuar i serverëve

Serveri i përkushtuar i serverëve shpesh është opsioni më i mirë për zhvilluesit e uebit kur paratë nuk janë objekt. Një server i dedikuar i kushton një server të tërë klientit, do të thotë që mund ta keni atë server të tërë për veten tuaj dhe të bëni gjithçka që dëshironi me të. Kjo hap derën e shumë aftësive të rritura të performancës, duke i bërë ata opsionin shkues për faqet e internetit më të mëdha siç janë faqet e tregtisë elektronike, drejtoritë e pasurive të patundshme, forume dhe më shumë. Këto vijnë me një çmim të lartë, gjithashtu, kështu që rezervohen më mirë për përpjekjet më të mëdha.

Rezervimi në re

Pritja në cloud po bëhet shpejt një nga llojet e preferuara të mbajtjes së faqeve në internet të shumë zhvilluesve të internetit në Mbretërinë e Bashkuar. Kjo sepse është një mundësi shumë e gjithanshme për faqet e internetit si të mëdha ashtu edhe të vogla. Nëse do të kishte ndonjë opsion të një madhësie që përshtatet për të gjithë në internet, do të ishte pritje e re. Ky lloj i hostimit ju lejon të përmirësoni ose minimizoni në mënyrë të përsosur planin tuaj pasi nevojat e faqes tuaj të internetit ndryshojnë, dhe është gjithashtu një nga metodat më të fuqishme dhe të sigurta të mbajtjes në internet. Mundësuar nga disa makina, joproduktia është zvogëluar dhe informacioni juaj mbrohet.

Reseller Hosting

Shitësi i shitësit të shitësit më së shpeshti përdoret nga zhvilluesit e uebit, të cilët blejnë sasi të mëdha të hapësirës së serverit me shumicë dhe ia shesin (siç sugjeron emri) klientëve për të cilët ata dizajnojnë faqet e internetit. Kjo i lejon zhvilluesit të uebit të mbajnë shumë më tepër kontroll mbi faqet e internetit që ata hartojnë, për t’i mbajtur ato dhe duke funksionuar në mënyrë efikase. Ky është një lloj i pazakontë i pritjes për këdo që ta blejë nëse nuk janë një programues në internet ose klient i një programuesi të internetit që po ua shet atyre. Kjo e bën projektin në uebfaqe shumë më të thjeshtë për klientin dhe zhvilluesin dhe i jep zhvilluesit më shumë kontroll mbi portofolin e tyre.

karakteristikat e hulumtimit në ueb

Krahasimi i Shërbimeve të hostimit në internet: Karakteristikat, specifikimet dhe terminologjia 

Siç mund ta shihni, ka shumë zgjedhje të ndryshme për t’u marrë parasysh kur është fjala për të vendosur për llojin e duhur të planit të web hosting për nevojat tuaja (madje edhe pritja falas është një mundësi). Në fund të ditës, qëllimi juaj është që të zgjidhni llojin e web hosting që do të japë rezultatet më të mira për faqen tuaj të internetit pa prishur bankën. Pasi të keni një ide për llojin e paketës së mbajtjes së faqeve në të cilën dëshironi të shkoni, hapi juaj tjetër do të jetë të kërkoni një ofrues të një web hosting që mund t’i besoni me punën e faqes tuaj. Për t’ju ndihmuar të zgjidhni një ofrues që mund t’i besoni, këto janë disa nga karakteristikat që do të doni të kontrolloni përpara se të regjistroheni (ne përdorim të njëjtët faktorë në listat tona të tjera më të mira të pritjes, si faqja e internetit më e mirë që pret Australinë, më së miri në Kanada, më mirë) mbajtja e faqeve në Singapor, pritja më e mirë në NZ, mbajtja më e mirë e internetit në Indi, nikoqirët më të mirë të uebfaqeve (përgjithësisht, globalisht), pritësit kryesorë të internetit për Malajzinë, mbajtja më e mirë në internet për Brazilin & mikpritja më e mirë e Irlandës).

Vendndodhja e serverit

Ne e kemi përmendur këtë në prezantimin, por në thelb, nëse serveri më i afërt është fuqishëm i fuqishëm, do të bëni vetë një favor që ta përdorni një pak më larg. Me të vërtetë nuk ka rëndësi nëse jeni duke kërkuar për shërbime specifike të qytetit, si web hosting në Londër, Birmingham, ose Leeds … ndryshimi i shpejtësisë do të jetë i papërfillshëm për sa kohë që serveri është afër, ose në, Mbretëria e Bashkuar ( si SiteGround dhe A2 Hosting kanë serverë në Mbretërinë e Bashkuar dhe në të gjithë botën).

ruajtje

Para se të regjistroheni në ndonjë ofrues të web hosting, do të dëshironi të merrni një ide se sa hapësirë ​​ruajtëse do të kërkojë faqja juaj e internetit. Sa fotografi, video, apo media të tjera do të keni në faqen tuaj? Sa informacion do të duhet për të mbështetur (po përdorni gjithashtu hostin tuaj në internet për email)? Nëse faqja juaj është relativisht e vogël, ju mund të mos futni në një problem të ruajtjes pavarësisht nga ofruesi me të cilin shkoni.

uptime

Cila është qëllimi i ruajtjes së një uebsajti të pritur në internet nëse askush nuk mund ta përdorë atë? Uptime është diçka që hostet më të mirë të internetit gjithmonë kërkojnë të rriten për tu siguruar që faqet janë të arritshme për këdo në çdo kohë të ditës ose natës. Shumë ofrues do të reklamojnë sa më shumë që 99.9% garanci në kohë, por është gjithmonë mirë të kontrolloni pretendimet si kjo. Kërkoni disa dëshmi në internet nga njerëz që kanë përdorur shërbimin e tyre për të marrë një ide se si do të duket realiteti. Ne filluam të gjurmojmë kohën e kohës dhe përgjigjes së ofruesve më të mëdhenj të pritjes së faqes në internet në faqen tonë të statusit të pritjes.

backups

Ju ka të ngjarë të keni një informacion të vlefshëm të ruajtur në faqen tuaj të internetit që mund të jetë katastrofike për të humbur. Kjo është ajo që e bën kopjimin e informacionit tuaj kaq të rëndësishëm, kështu që sigurisht që duhet të hetoni se sa shpesh ofruesi juaj i internetit rezervon faqet e internetit të klientëve të tyre. Jo vetëm kaq, por gjithashtu shikoni metodat e tyre të rikthimit në një ngjarje fatkeqe që ju humbni informacionin tuaj, dhe nëse ata paguajnë ndonjë tarifë për të rivendosur një kopje rezervë.

Certifikata SSL

Sertifikatat SSLSSL qëndron si Secure Socket Layer, është një teknologji që lejon kriptimin e të dhënave që transferojnë midis faqes suaj dhe vizitorëve. Howshtë se si mund ta bëni faqen tuaj të sigurt, dhe t’ua tregojë atë vizitorëve të faqeve tuaja përmes kutisë së gjelbër + https: // pranë URL-së tuaj në shumicën e shfletuesve modern. Dikur ishte e rëndësishme vetëm për dyqanet në internet ose faqet e tjera që pranojnë pagesa në vend. Por këto ditë, është e domosdoshme për çdo sit të vetëm atje (Google madje ka thënë që është një faktor renditje, kështu që ju madje merrni një përfitim të SEO duke pasur një sit të sigurt). Për fat të mirë, me ofruesit SSL si Let ‘Encrypt, nuk ka asnjë kosto për ju dhe ju mund t’i instaloni dhe rinovoni ato falas. Kur rishikoni shërbimet e pritjes, merrni parasysh ato që ofrojnë çertifikata SSL falas, dhe unë do t’i shmangja ata që duan t’ju paguajnë para për të.

Kjo do të thuhet, ka lloje të ndryshme të çertifikatave SSL, dhe ato më të sigurta kushtojnë para. Lloji më i lirë / më i lirë është Certifikatat e Validimit të Domainit (DV), më pas vjen Validimi i Organizatës (OV) dhe më në fund Validimi i Zgjeruar (EV). Llojet OV dhe EV kërkojnë vërtetimin aktual të njësisë ekonomike që dëshiron certifikatën.

Bandwidth

Bandwidth është i rëndësishëm për performancën e faqes suaj të internetit, kështu që ju dëshironi të siguroheni që keni mjaft të disponueshëm në domenin tuaj për ta mbajtur atë të funksionojë siç duhet dhe të përmirësojë përvojën e përdoruesit. Kur bëhet fjalë për gjëra të tilla si pritja e përbashkët dhe madje edhe mbajtja në VPS, mund të keni qasje në më pak bandwidth sesa mund të keni me opsione të tjera, por ofruesi me të cilin zgjidhni të merrni shërbimin tuaj mund të ketë ndikim edhe në sasinë e brezit që ju jepet. . Sigurohuni që ta merrni parasysh këtë përpara se të vendosni për ofruesin tuaj për të siguruar që do të keni burimet që ju nevojiten.

shpejtësi

Shpejtësia i referohet kohërave të përgjithshme të ngarkimit të një siti të optimizuar (me optimizëm të mirë kuptojmë jo shumë imazhe kodesh, imazhe të kompresuara bukur, etj – në thelb vetëm një sit i dizajnuar në mënyrë efikase). Shpejtësia e një siti varet nga 3 gjëra, vendndodhjet e serverit, performanca e serverit (burimet e alokuara në llogarinë tuaj të pritjes), dhe skriptet me porosi nikoqirët mund të kenë ndërtuar për të shpejtuar shpërndarjen e sitit.

Shpejtësia e serverit

Performanca e serverit është një çështje më e madhe, nëse serveri nuk ju ndan burime të mjaftueshme për të drejtuar vetë faqen, do të keni probleme. Në thelb, thjesht mos kurseni shumë në pritje (p.sh. mos shkoni me një pritje falas) dhe duhet të jeni mirë. 5 nikoqirët tanë kryesorë janë shumë të mirë në këtë. Për më tepër, hostet më të mirë (si SiteGround) ndërtojnë skriptet e tyre të memorjes për të shpejtuar më tej shpërndarjen e faqes tuaj.

CDN

Vendndodhja e serverit ka qenë shumë e rëndësishme, nëse tregu juaj i synuar është lokal, pritja në një server në SH.B.A. përfundimisht do të ngadalësonte faqen tuaj sa duhet që ju do të vini re se sa i përket konvertimeve / udhëheqjeve / shitjeve. Por këto ditë, me CloudFlare të jetë i lirë, ju mund të strehoni pothuajse kudo, të aktivizoni Cloudflare (i cili është një CDN ose Rrjeti i Shpërndarjes së Përmbajtjes që i shërben faqes tuaj nga nyja më e afërt tek vizitori i faqes tuaj), dhe të keni shpejtësi të përshtatshme pa marrë parasysh vendndodhjen tuaj tregu i synuar Shumica e hostëve në internet ofrojnë këtë integrim falas.

Përfitimet e tjera nga shtimi i një CDN në faqen tuaj përfshijnë më pak ngarkesë në serverin tuaj lokal dhe mbrojtje DDOS nëse CDN e mbështet atë.

mbështetje

Kjo është një e madhe, dhe me një arsye të mirë. Pa mbështetje të duhur, humbja e mundshme e të ardhurave / udhëheqësve / vizitorëve / etj mund të jetë masive. Mbështetja e përgjegjshme dhe efikase mund t’i rregullojë gjërat shumë shpejt, duke nënkuptuar që koha e humbjes së sitit do të mbahet në minimumin absolut. Ndërsa shumica e pritësve më të mirë ofrojnë 3 mundësi mbështetjeje, me ato që janë telefon, bileta dhe chat live, ne prapë preferojmë biletat mbështetëse si opsioni i mbështetjes.

mundësitë e mbështetjes

Ndërsa mund të merrni një përgjigje më të shpejtë në telefon ose mbi bisedën live, në shumicën e këtyre rasteve, stafi mbështetës duhet të mendojë në këmbët e tyre dhe të përpiqet të marrë një përgjigje menjëherë dhe atje … dhe po kjo funksionon për shumicën e çështjeve më të vogla. Por nëse keni një çështje më komplekse, ata mund të mos dinë se për çfarë po flisni, ose ai person specifik nuk është trajnuar të merret me atë çështje specifike, etj. Në ato raste, është më e lehtë për ta shpjeguar atë në një mbështetje biletë, bashkëngjitni fotografi të asaj që po flisni … atëherë ajo biletë shkon te personi i duhur, me një pamje të qartë se çfarë është çështja, e cila më pas mund të zgjidhet.

Biletat e ndihmës janë gjithashtu më të lehta për t’u vlerësuar për vetë kompanitë pritëse, pasi nuk u duhet të merren me celularët ose konzollet e bisedave live gjatë gjithë kohës. Sido që të jetë, ju dëshironi që mbështetja të jetë e përgjegjshme dhe e aftë, me shumë nivele të personelit të ketë ekspertizë specifike në fusha të ndryshme. Whatfarë është në kuti mund të mos jetë ajo që merrni në fund, siç kemi zbuluar në krahasimin tonë në DreamHost vs Bluehost.

Numri i fushave / vendeve të lejuara

Nëse mendoni se mund të dëshironi të pritni më shumë se një faqe në internet duke përdorur paketën tuaj të mbajtjes në internet, atëherë sigurohuni që ofruesi që ju zgjidhni do t’ju lejojë ta bëni atë! Edhe nëse mendoni se do të dëshironi vetëm një faqe në internet, është akoma mirë të zgjidhni një ofrues që do t’ju lejojë të keni më shumë nëse dëshironi. Në këtë mënyrë, gjithmonë jeni të lirë të ndryshoni mendim.

Dhe kjo është kjo, mund të duket mbizotëruese për të mbuluar të gjitha pikat, por vetëm t’i hidhni një hap në një kohë. Ndoshta edhe të krijoni një spreadsheet dhe të regjistroni të gjitha specifikimet për mbajtjen më të mirë në internet në Mbretërinë e Bashkuar, kështu që ju keni një përmbledhje të lehtë.

OR

Domain Best Hosting UK

Unë e kam përfshirë këtë pjesë pasi shumë njerëz ende kërkojnë këtë term, edhe pse ai nuk ekziston në të vërtetë. Domain hosting është kombinimi i web hosting, dhe regjistrimin e emrave të domain, e gjithë paketa nëse dëshironi. Dhe ndërsa ne kemi mbuluar tashmë web hosting më lart, ne do ta përqendrojmë këtë pjesë në emrat e domain, cilat janë ato dhe si t’i regjistrojmë ato.

Regjistrimet e emrit të domainit

Isfarë është një emër domain?

Me pak fjalë, një emër domain është versioni i lexueshëm i një adrese IP që çon në një faqe në internet, një pseudonim. Pa emrat e domain, për të vizituar një faqe në internet ju duhet të vendosni në adresën IP, si 192.168.40.208. Emrat e domeneve mbivendosen në krye të adresës, kështu që 192.168.40.208 bëhet për shembull yourwebsite.co.uk. Ju mund të merrni me qira emrat e domain nga regjistruesit. Dhe po, ju e keni lexuar atë të drejtë, ju nuk mund të blini një emër domaini për veten tuaj, ju vendosni atë me qira në vend.

Farë është një regjistrues?

Një regjistrues është një kompani që ka autoritetin të trajtojë rezervimin e emrave të domain dhe që mund të caktojë adresat IP për ta. Ata vetë u përgjigjen regjistrave, të cilët menaxhojnë TLD-të (ose Domain-et e nivelit të lartë) dhe ua delegojnë shitësit komercialë regjistruesve (dhe nëse jeni të interesuar që vetëm sa domen regjistrohen çdo vit, shikoni burimin tonë të statistikave të përdorimit të internetit, është goxha epike). Për Mbretërinë e Bashkuar, Nominet është regjistri për të gjitha fushat .uk

Si të regjistrohet një emër domain në MB

Nëse nuk keni tashmë një emër domaini dhe dëshironi të merrni një të tillë kur regjistroheni në një paketë web hosting, ju keni fat. Një shumë e ofruesve të pritjes së faqeve në internet, janë shitës të regjistruesve, që do të thotë se ata mund të trajtojnë regjistrimin e emrave të domain. E tëra çfarë ju duhet të bëni kur regjistroheni për një paketë pritëse është të shënoni kutinë “Unë kam nevojë për një domain të ri”, të futni domenin tuaj të dëshiruar dhe hosti do të bëjë pjesën tjetër, super të lehtë.

Nëse tashmë keni një uebfaqe dhe doni thjesht të regjistroni disa ekstra, ne na pëlqen Namecheap, ata janë të lehtë për t’u punuar me dhe shumë të përballueshme. Ose nëse po kërkoni një regjistrues lokal, provoni emrat.co.uk.

Krijimi i faqes tuaj të internetit: Një Quick-Si

Siç e keni vërejtur me siguri, një uebfaqe kërkon 2 pjesë, një emër domaini dhe një web hosting për të ruajtur në të vërtetë skedarët e faqeve tuaja. Duke supozuar se tashmë i keni të dyja pjesët, këtu janë hapat se si të ndërtoni faqen tuaj të internetit duke lidhur emrin e domain tuaj dhe web hosting, dhe instalimin e WordPress (ose çfarëdo ndërtuesi i faqes në internet që dëshironi të përdorni), kështu që ju të keni një faqe live që mund të filloni të redaktoni.

krijimin e faqes në internet

 1. Duke treguar emrin e domain në web hosting tuaj: Nëse keni regjistruar një emër domain me ofruesit tuaj të web hosting, ata do ta kishin bërë atë tashmë për ju, por nëse i keni ato veç e veç, kjo është ajo që bëni:
  1. Gjeni serverët tuaj të emrave të hosteve (për shembull: ns1.webhost.co.uk, ns2.webhost.co.uk), këtë mund ta gjeni në emailin tuaj të mirëseardhjes, ose në dokumentacionin e tyre, ose në anën në cPanel tuaj. Ose thjesht mund t’i aksidentoni ato
  2. Kopjoni serverat e emrave
  3. Hyni në regjistruesin tuaj dhe gjeni parametrat tuaj të serverit DNS ose të emrit për domenin që doni të lidheni
  4. Vendosni serverat e emrave në fushat e serverëve të emrave dhe goditni azhurnimin, ruajeni, kryeni ose çfarëdo veprimi për t’i ruajtur ata.
  5. Prisni disa orë.
 2. Instaloni WordPress: Shumica e ofruesve të hostimit në internet (nëse jo të gjithë në këtë pikë) duhet të kenë instalues ​​me 1 klikim për WordPress në panelin e tyre të kontrollit. Nëse hosti përdor cPanel, do ta gjeni atje. Përndryshe, thjesht shikoni në seksionin e mbështetjes së hosteve dhe dokumentacionin.
 3. Ju e dini që keni një sit live.

Pyetjet e bëra më shpesh

Sa duhet të kushtojë për të pritur një faqe në internet?

Kostoja e pritjes së një faqe në internet varet nga disa faktorë, me faktorin kryesor që janë nevojat e faqes suaj të internetit. Nëse po krijoni një blog personal ose një sit biznesi, atëherë zgjedhja e një plani të përbashkët të pritjes me rreth 3 deri 6 £ në muaj do të funksionojë mirë. Nëse po planifikoni të ndërtoni një dyqan masiv të tregtisë elektronike ose dëshironi të pritni aplikacione në internet me burime të rënda, do të jeni më mirë të kërkoni një server të veçantë ose VPS, i cili mund të shkojë në 100 £ në muaj.

Si mund ta pres faqen time falas?

Ju mund ta presni faqen tuaj falas falas nëse e pritni atë lokalisht në kompjuterin tuaj ose nëse përdorni një shërbim të palëve të treta si wordpress.com ose blogger.com. Të dyja këto lejojnë një plan falas që ju lejon të ndërtoni një faqe interneti themelore në një nënfushë të domenit të tyre parësor, si myblog.wordpress.com.

A mund të pres faqen time në Google?

Praktikisht, jo, Google nuk është një ofrues pritës. Ndërsa ju mund të përdorni Google Sites për të krijuar një faqe interneti falas, këto përdoren më shumë si një mjet bashkëpunimi për bizneset. Ata gjithashtu kanë një shërbim të quajtur Blogger në blogger.com që do të ishte më i përshtatshëm për ndërtimin e faqeve të internetit personale (megjithëse ka kufij për ato që mund të bëni me dizajn).

Cila është faqja më e mirë e mbajtjes së faqes në internet për një biznes të vogël?

Sipas mendimit tonë, nikoqiri më i mirë për bizneset e vogla është ai që ofron çertifikata SSL falas, ka serverë në të gjithë botën dhe ka siguri të madhe për të mbajtur gjithçka që funksionon pa probleme. Kontrolloni listën tonë të lartë të mbajtjes në internet për më shumë informacion.

Si mund të zgjedh një ofrues të mbajtjes së faqes në internet?

Mënyra më e mirë për të zgjedhur një host në internet që i përshtatet nevojave tuaja është së pari të shkruani se cilat janë ato nevoja. Shumica e njerëzve kanë nevojë vetëm për një ofrues të mbajtjes së faqeve në internet që ofron një pritje të shpejtë (mundësisht me një server në Britani të Madhe), një sistem të rregulluar të rregulluar dhe 24/7 mbështetje të përgjegjshme. Shikoni krahasimin tonë në faqe për më shumë detaje dhe faktorë të tjerë të përfshirë në gjetjen e një priti të mirë të faqes në internet.

Dhe kjo është kjo për këtë udhëzues masiv, shpresoj se ndihmoi!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author