8 Pritja më e mirë e menaxhuar e WordPress (Krahasimi i 2020) |

Shërbimet Pritëse më të Mirë të Menaxhuara të WordPress

Mirëmbajtja e menaxhuar e WordPress është një hap i shkëlqyeshëm drejt një ofruesi më të mirë dhe më të besueshëm të mbajtjes së faqes në internet që mund të optimizohet më shpejt për WordPress dhe të trajtojë më shumë trafik, gjerësi bande dhe ruajtje.

Kur faqja juaj (s) rritet, pritja e përbashkët ose e rregullt e VPS nuk është më një mundësi e vlefshme për WordPress.

Pritja e menaxhuar ka shumë aftësi të kufizuara, të tilla si kopje rezervë të automatizuar të përditshëm, mbështetje të teknologjisë së WordPress të ditur dhe të dobishme që mund t’ju ndihmojnë kur faqja juaj prishet, siguri shtesë, mjedise të skadimit dhe madje edhe hyrje në SSH.

Procesi ynë i rishikimit

Me kaq shumë ofrues të ndryshëm të programeve të orientuara nga WordPress, atje, ne kemi bërë hulumtime të hollësishme mbi hostet e menaxhuar të WordPress dhe vendosëm të krahasojmë tetë kompani pritëse.

Me pak fjalë, ne bëmë si vijon:

Ne u nënshkruam me secilin prej këtyre ofruesve dhe krijuam një faqe interneti themelore të WordPress. Tjetra, ne i futëm ato në llogarinë tonë Pingdom për kohën dhe ngarkesën e gjurmimit. Së fundmi, ne testuam mbështetjen e klientëve të tyre dhe kontrolluam planet dhe çmimet e tyre.

Ne gjithashtu krahasuam çmimet dhe veçoritë e tilla si transferimet në sit, kopjet rezervë, mjedise të skenimit, panelet e përdoruesve dhe mbështetja e klientit.

8 Ofruesit e Hosting më të mirë të Menaxhuar të WordPress

Më poshtë është një listë e 8 shërbimeve më të njohura dhe të njohura të menaxhuara të WordPress të menaxhuara që ofrojnë karakteristika të arsyeshme dhe performancë të mirë për të pritur një ose shumë faqe në internet WordPress.

1. Motori WP – Menaxhimi më i mirë në përgjithësi

Faqja kryesore e motorit WPPlanet fillojnë me 25 dollarë në muaj

Karakteristikat që na pëlqyen:

 • Shpejtësi e shpejtë: 441ms (# 3 nga 8)
 • Koha e besueshme e kohës: 100% (# 1 nga 8)
 • Migrimet falas të faqes WordPress
 • Rezervime automatike ditore (mbajtje 30-ditore)
 • WordPress para-instaluar
 • Ambientet “Dev / stage / prod”
 • Global Cloudflare CDN e integruar
 • Certifikata SSL të automatizuara
 • Evercache integruar dhe qasje në SSH
 • Temat Falas StudioPress WordPress

WP Engine është një nga pionierët e industrisë së menaxhuar të WordPress hosting. Ata i ofrojnë konfigurimet e tyre që nga 2013, dhe ata janë një pritës vetëm për WordPress.

Ata përdorin infrastrukturën e serverëve Google Cloud dhe ofrojnë 10 vende në të gjithë botën.

WP Engine ka bërë shumë për të përmirësuar ndërfaqen e tij të përdoruesit ndër vite. Përsëritja e tanishme e panelit të përdoruesit është e lehtë për të lundruar dhe ju jep qasje të shpejtë në të gjitha mjetet.

Mbështetja e motorit WP (panel admin)

Marrja e një emri domaini, shtimi i një SSL, vendosja e kopjeve rezervë (dhe rivendosja e faqes tuaj), duke bërë të mundur CDN, është gjithçka e lehtë për tu bërë. Ju gjithashtu mund të filloni mjedise të reja në skenë dhe zhvillim në disa klikime.

Për operacione më të avancuara, phpMyAdmin është në dispozicion, plus gjithmonë mund të lidheni me faqen tuaj përmes SSH.

WP Engine ofron mbështetje live chat 24/7, plus mbështetje telefonike dhe mbështetje të biletave në plane të nivelit më të lartë.

Shërbimi ndaj klientit është angazhues dhe i etur për të ndihmuar. Agjentët jo vetëm që do t’ju drejtojnë përmes çfarëdo që të keni problem, por gjithashtu mund të instalojnë shtojca të reja në faqen tuaj dhe t’ju ndihmojnë të paracaktoni gjërat.

Në përgjithësi, kjo është mbështetje cilësore që do të bëjë aq sa munden për ju.

Kohëzgjatja mesatare e tyre e tanishme është rreth 99,95% dhe shpejtësia 441 ms:

Statistikat e performancës WPEngine (uptime dhe shpejtësia)Shihni statistikat e fundit këtu

Pasqyrë e çmimeve

WP Engine i menaxhuar me WordPress fillon me 25 dollarë në muaj kur paguhet çdo vit (30 dollarë kur paguhet çdo muaj). Rinovimet kushtojnë njësoj. Për atë çmim, ju merrni:

 • Një faqe në internet WordPress
 • Deri në 25,000 vizitorë mujorë
 • Gjerësia e bandës 50 GB
 • Hapësirë ​​e diskut 10 GB SSD

Ka një garanci për 60 ditë kthim parash.

Akuzat për mbipesha janë pak të larta, megjithëse, aktualisht janë 2 dollarë për 1.000 vizita mbi kufirin tuaj.

2. Cloudways (WordPress më i lirë i menaxhuar)

Faqja fillestare e cloudPlanet fillojnë me 10 $ / muaj

Karakteristikat që na pëlqyen:

 • Kohëzgjatje e lartë: 100% (# 2 nga 8)
 • Uebfaqe të pakufizuara të WordPress
 • Instalimi me një klikim i WordPress pa detaje të nevojshme për konfigurimin
 • Migrim falas në internet
 • Rezervime automatike (të personalizueshme)
 • Një klikim i faqes skenë dhe hyrja në SSH
 • Cloudways Custom CDN
 • Një çertifikatë falas SSL dhe instalime të lehta SSL
 • Zgjidhje për memorje të personalizuar për WordPress

Cloudways ka një model unik biznesi midis kompanive më të mira të menaxhuara të WordPress, të paraqitura këtu. Në vend që të mbajnë infrastrukturën e tyre të serverit, ata lejojnë përdoruesin të zgjedhë ofruesin e pritjes së cloud që dëshiron të përdorë.

Cloudways instalon më pas programin e tyre të serverit në atë platformë cloud dhe ju lejon ta përdorni atë në një mënyrë të thjeshtë për tu kuptuar.

Mund të marrësh nga ofertat e DigitalOcean, Linode, Vultr, Amazon AWS dhe Google Cloud. Këto kompani kanë makina në të gjithë globin. Do garanci në kohë varet gjithashtu nga ofruesi që zgjidhni.

Paneli i përdoruesve të Cloudways është i qartë dhe i dizajnuar mirë. Sidoqoftë, është drejtuar pak më shumë drejt përdoruesve që janë të rehatshëm duke punuar me serverë dhe gjithashtu kërkojnë një gamë më të gjerë operacionesh për t’u kryer.

Paneli i administrimit të mbrojtur nga cloud

Paneli është i optimizuar për t’ju lejuar të punoni në shumë servera në një vend, dhe gjithashtu të menaxhoni aplikacione të shumta të instaluara në secilin server.

Bazuar në serverin dhe aplikacionin që po shikoni, mund të kryeni një sërë operacionesh. Ju mund të kontrolloni statistikat dhe përdorimin e shërbimit tuaj, të vendosni kopje rezervë, të aktivizoni certifikatat SSL, të instaloni aplikacione të reja dhe shumë më tepër.

Duke folur për instalimin e aplikacioneve të reja. Cloudways ju siguron një veçori të vërtetë të instalimit me një klik. Thjesht zgjidhni një aplikacion që dëshironi (p.sh., WordPress), zgjidhni një emër për të dhe klikoni në butonin e nisjes. Nuk duhen detaje ose cilësime të tjera.

Cloudways siguron mbështetje 24/7 përmes bisedës live për çështje të thjeshta dhe udhëzime të shpejta (ato do t’ju dërgojnë këshilla dhe do të përpiqen t’ju drejtojnë drejt një zgjidhjeje). Ekziston gjithashtu një sistem biletash mbështetëse për gjithçka që mund të kërkojë më shumë vëmendje nga ekipi mbështetës.

Për më tepër, ekziston një bazë e konsiderueshme e njohurive dhe një forum komuniteti ku mund të merrni këshilla nga përdoruesit e tjerë.

Kohëzgjatja aktuale e cloud është 100% pa asnjë ndërprerje. Shpejtësia e tyre mesatare po lëviz rreth 547ms:

Statistikat e performancës CloudWaysShihni statistikat e fundit

Pasqyrë e çmimeve:

Cloudways ka një gamë të pikave të çmimeve, duke filluar nga 10 $ / muaj gjatë gjithë rrugës deri në $ 1 + / muaj. Planet janë të ndara në bazë të kompanisë, infrastruktura e të cilës serverët dëshironi të përdorni. Këtu janë disa nga detajet:

 • DigitalOcean: nga 10 $ / muaj
 • Linode: nga 12 dollarë në muaj
 • Vultr: nga 11 dollarë në muaj
 • Amazon AWS dhe Google Cloud janë më të shtrenjta

Të gjitha sa më sipër ju japin: 1 GB RAM, një thelb procesor, ruajtje 25 GB, bandwidth 1TB. Detaje të tjera të rëndësishme:

 • Mund të vendosni faqe të pakufizuara të WordPress.
 • Cloudways gjithashtu ju lejon të paguani çdo orë. Ky është një mundësi e mirë kur drejtoni një aplikacion në internet ose celular, por mbase jo konfigurimi më efektiv për faqet e internetit të WordPress.
 • Trafiku i CDN është 1 $ për 25 GB.
 • Ka një periudhë prove falas prej tre ditësh. Nuk flitet për garanci për kthimin e parave.

3. Web i lëngshëm – Pritësi më i shpejtë i Menaxhuar i WordPress

Faqja kryesore e LiquidWebPlanet fillojnë me 15.83 dollarë në muaj

Karakteristikat që na pëlqyen:

 • Shpejtësi e shpejtë: 312 ms (# 1 nga 8)
 • Koha e besueshme
 • Migrim falas në faqen e WordPress
 • Llogari të pakufizuara të postës elektronike
 • Pa kosto të tepërta
 • Instalim i thjeshtë i WordPress
 • Rezervime automatike ditore (mbajtje 30-ditore)
 • Mjedisi në skenë, SSH & hyrje në rrënjë
 • Mbështetje e dobishme

Liquid Web është i njohur kryesisht për organizimet e tij të nivelit të lartë të pritjes. Sidoqoftë, që kur ata u bashkuan me forcat me Nexcess, ata kanë filluar të ofrojnë më shumë plane pritëse të menaxhuara me WordPress të menaxhuara mirë me buxhetin.

Rrjeti i serverëve të tyre funksionon në pesë qendra të të dhënave: dy në SH.B.A., një në Londër, Amsterdam dhe Sidnej.

Paneli i përdoruesit të Liquid Web duket pak i datuar, por lundrimi është mjaft i thjeshtë dhe i drejtpërdrejtë.

panel i lëngshëm i menaxhuar me wordpress i menaxhuar në internet

Thënë kështu, funksionaliteti duket të jetë gjithçka. Ju mund të vendosni versionin tuaj PHP, të konfiguroni aksesin SSH, llogaritë FTP, certifikatat SSL, detyrat e planifikimit që duhet të bëhen nga wp-cron, të filloni një mjedis skenik dhe më shumë.

Gjithashtu, gjëra të tilla si azhurnimet automatike të WordPress janë aktivizuar nga parazgjedhja.

Liquid Web ofron mbështetje të klientit 24/7 përmes telefonit, postës elektronike dhe bisedës. Mbështetja e bisedës është mjaft e përgjegjshme dhe ato madje na kanë ndihmuar të krijojmë një faqe në internet WordPress. Pra, është padyshim një hostim i “menaxhuar” i WordPress, që do të thotë se ato mund t’ju ndihmojnë kur të keni ngecje.

Megjithatë, pasi ata u bashkuan kohët e fundit në Nexcess, nuk është e sigurt se sa i mirë do të jetë cilësia e mbështetjes në të ardhmen.

Likuid Web siguron serverë të shpejtë dhe të besueshëm. Koha mesatare e faqes sonë të testimit aktualisht është 99.97% dhe shpejtësia 312 ms:

Liquidweb WP performoi menaxhiminShihni statistikat e fundit këtu

Pasqyrë e çmimeve

Planet e mbajtjes së WordPress të menaxhuara nga Liquid Web fillojnë nga 15.83 dollarë në muaj kur paguhen çdo vit (19 dollarë kur paguhen çdo muaj). Rinovimet kushtojnë njësoj. Për atë çmim, ju merrni:

 • Një faqe në internet WordPress
 • Gjerësia e bandës 2TB
 • Hapësirë ​​në disk SSD 15 GB
 • Llogari të pakufizuara të postës elektronike

4. Kinsta

Faqja fillestare KinstaPlanet fillojnë me 25 dollarë në muaj

Karakteristikat që na pëlqyen:

 • Koha e shpejtë e ngarkimit: 398 ms (# 2 nga 8)
 • Koha e besueshme
 • Transferime të pakufizuara falas të WordPress
 • SSL falas dhe CDN e integruar
 • Instalim i thjeshtë i WordPress gjatë regjistrimit
 • Rezervime automatike ditore (mbajtje 14-ditore)
 • Mjedisi në skenë (një klik)
 • Parandalimi automatik i hakerave
 • Hyrje në SSH

Kinsta është një nga kompanitë më të reja në hapësirën pritëse të WordPress, por ajo shpejt ka bërë një emër për vete dhe fitoi përdoruesit gjatë.

Kinsta është një host i vetëm për WordPress – do të thotë që vetëm faqet e internetit të WordPress janë të lejuara.

Të gjitha konfigurimet e pritjes në Kinsta ekzekutohen në Google Cloud Platform. Ju duhet të zgjidhni nga 22 vendet globale të qendrës së të dhënave kur regjistroheni (shumë!).

Ndërfaqja e panelit të përdoruesve Kinsta është shumë modern, i pastër dhe intuitiv. Shtë një zgjidhje e ndërtuar tërësisht nga brenda nga Kinsta.

Pas regjistrimit, do të shihni pultin kryesor me parametrat më të rëndësishëm të serverit tuaj (burimi, CDN dhe përdorimi i diskut)

Pulti Kinsta

Nga atje, ju mund të hidhni një vështrim më të afërt në analizën tuaj dhe përdorimin e shërbimit. Ju gjithashtu mund të shkoni në Sites menuja për të parë kopjen rezervë tuaj, aktivizoni zgjidhjen e vet ruajtjes së Kinsta-së, vendosni ridrejtimet, filloni një mjedis skenë dhe kryeni detyra të tjera të thjeshta.

Megjithëse ndërfaqja është shumë miqësore, ajo që po ndodh nën të mund të jetë akoma problematike. Për shembull, kemi përjetuar disa çështje të buta kur lidhim emrin e domain-it dhe më pas mundësojmë një çertifikatë SSL.

Mbështetja e klientit është në dispozicion 24/7, që është e shkëlqyeshme. Sidoqoftë, në përgjithësi, përvoja mbështetëse është e humbur. Onlyshtë vetëm “lloj” i dobishëm.

Ata do t’ju mësojnë se si të bëni atë që ju duhet të bëni, por ata nuk do ta bëjnë këtë për ju vetë. Supozimi ynë është që ata në fakt nuk kanë qasje në pultin e klientit tuaj – jo një herë ata nuk përmendën që ata po shikojnë në konfigurimin tonë.

Dhe ne shpresojmë që ju pëlqen të lexoni sepse këshillat e paracaktuara të mbështetjes po ju dërgojnë në një postim në blog ose në një burim prej 25,000 fjalësh (!) (Pa shaka).

Kinsta gjithashtu ju jep një garanci në kohën e duhur 99.90% e cila nuk është aq e mirë sa 100% e Ujit të Lëngshëm. Të dhënat tona të fundit tregojnë që Kinsta të jetë i besueshëm i menaxhuar i WordPress-it me 99,99% të azhurnimit dhe 398 ms shpejtësi faqesh.

Statistikat pritëse të Kinsta WordPressShihni statistikat e fundit këtu

Pasqyrë e çmimeve

Pritja e menaxhuar e WordPress e Kinsta fillon nga 25 dollarë në muaj kur paguani çdo vit, ose 30 dollarë kur paguani çdo muaj. Rinovimet kushtojnë njësoj. Për atë çmim, ju merrni:

 • Një faqe në internet WordPress
 • Deri në 20,000 vizitorë mujorë
 • Hapësirë ​​e diskut 10 GB SSD
 • 50 GB trafik CDN

Ekziston gjithashtu një garanci 30-ditore për kthimin e parave. Nëse shkoni më lart se pagesa mujore e trafikut, tarifat e mbipeshës janë 1 $ për 1.000 vizita.

5. Presion

Presion në presion në internetPlanet fillojnë me 20.83 dollarë në muaj

Karakteristikat që na pëlqyen:

 • Kohëzgjatje e lartë
 • Shpejtesi e mire: 367 ms (# 2 nga 8)
 • Instalimi automatik i WordPress
 • Migrime falas të automatizuara dhe klonimi i faqeve me një klikim
 • Rezervime automatike ditore
 • Mjedise skenike
 • Një CDN e integruar
 • Një çertifikatë falas SSL
 • Jetpack Premium i përfshirë (ofron siguri shtesë dhe optimizime të tjera)

Pressable është një nga kompanitë pritëse origjinale të tregut të menaxhuar WordPress. Ata filluan të ofrojnë shërbimet e tyre në 2010.

Ngjashëm me WPEngine dhe Kinsta, ato gjithashtu ofrojnë pritje vetëm për WordPress. Infrastruktura e tyre është ndërtuar mbi një arkitekturë të tepërt me 12 server.

Paneli i përdoruesit në Pressable është i thjeshtë dhe i lehtë për tu kuptuar. Faqet tuaja shfaqen si pllaka, të cilat mund të klikoni për të hyrë në panelin e konfigurimit të një faqe të caktuar.

Paneli i shtypjes së prapambetjes

Ju merrni akses në cilësimet themelore si versioni PHP, mënyra e prodhimit / zhvillimit, adresat DNS, llogaritë FTP, menaxhimi i bazës së të dhënave, migracioni i faqes dhe klonimi.

Sidoqoftë, nuk ka qasje në SSH, kështu që mbani në mend këtë.

Në përgjithësi, Pressable nuk ju jep shumë karakteristika që janë standarde me firmat e tjera të menaxhuara WordPress të menaxhuara. Për shembull, gjëra të tilla si azhurnimet e shtojcave, monitorimi i faqes, rregullimi i çështjeve të performancës së faqes nuk përfshihen në plane më të ulëta se Ndërmarrja.

Pressable ju lejon qasje në bisedat 24/7 dhe mbështetjen e biletave. Biseda është e thjeshtë për të filluar, dhe një agjent mbështetës është i shpejtë për t’u përgjigjur.

Në përgjithësi, mbështetja është e ditur për produktin e tyre, dhe ata e dinë se çfarë duhet dhe nuk duhet të bëhet për sa i përket instalimit të shtojcave ose optimizmit të faqes tuaj.

Ata gjithashtu do të jenë të lumtur të zgjidhin çdo çështje teknike që mund të keni me sitin, me kusht që të mos përfshijë punë zhvillimore me porosi në temat / shtojcat tuaja, që është e kuptueshme.

Pressable ju jep një garanci 100% në kohë. Pasi të shohim performancën e tyre, ne mund të shohim se deri më tani ata e kanë dorëzuar atë. Koha mesatare e ngritjes është 100% dhe koha e ngarkesës 367 ms.

Statistikat e performancës së presionitShihni statistikat e fundit këtu

Pasqyrë e çmimeve

Ofertat e shtypshme menaxhuan vetëm planet e hostimit të WordPress. Pricemimi i nivelit të hyrjes është 20.83 $ / muaj kur paguhet çdo vit (25 dollarë kur paguhet çdo muaj). Rinovimet kushtojnë njësoj. Për atë çmim, ju merrni:

 • Një faqe në internet WordPress
 • Deri në 60,000 vizitorë mujorë
 • 200GB hapësirë ​​e diskut
 • CDN e integruar pa kufij në trafik

Ekziston gjithashtu një garanci prej 90 ditësh për kthimin e parave.

6. Bluehost WP Pro

Bluehost WP ProPlanet fillojnë me 19,95 $ / muaj

Karakteristikat që na pëlqyen:

 • Auto-instalimi i WordPress në regjistrim
 • Rezervime automatike ditore (përmes CodeGuard)
 • Mbrojtje nga malware përmes SiteLock, kontrollet e integritetit të skedarëve dhe parandalimi i hackimit
 • Hyrje në SSH
 • Mundësohet CDN globale
 • Një çertifikatë falas SSL
 • Përditësimet automatike të WordPress për thelbin, shtojcat dhe temat
 • Mbështetje e dobishme

Bluehost është një nga kompanitë më të mëdha dhe më të njohura në industri. Ata kanë një gamë të plotë të planeve të hostimit në internet, duke filluar nga pritja e lirë e shpërndarjes, deri në serverët e dedikuar. Bluehost është gjithashtu një nga kompanitë e pakta të rekomanduara hapur nga WordPress.org.

Bluehost drejton infrastrukturën e vet të serverëve dhe ata nuk janë kryesorë se ku janë vendosur serverët e tyre – me gjasë në SH.B.A..

Përvoja me panelin e përdoruesit Bluehost është e dyfishtë. Së pari, do të ftoheni të kaloni një sekuencë në bord. Ju merr përsipër të gjitha gjërat që ia vlen të bëni në një faqe të re të WordPress. Bluehost ju jep shkurtore për gjëra të tilla si rregullimi i modelit tuaj, shtimi i një faqe kontakti, vendosja e kopjeve rezervë, shtimi i përdoruesve, etj..

Ekziston edhe pulti kryesor Bluehost ku mund të kontrolloni statistikat tuaja, të blini azhurnime (siç janë mjetet SEO të Bluehost), cilësimet e sigurisë së akordimit, azhurnimin / aktivizimin / çaktivizimin e shtojcave me shumicë, dhe të kujdeseni për disa prej specifikave specifike të WordPress.

Paneli Bluehost

Për përdoruesit e përparuar, cPanel është gjithashtu në dispozicion.

Në përgjithësi, paneli i përdoruesit arrin një ekuilibër të bukur dhe arrin të jetë i dobishëm për përdoruesit e newbie, ndërsa gjithashtu u jep përdoruesve të përparuar parametrat që u duhen.

Vendosja e llogarisë tuaj, shtimi i një SSL, lidhja e një emri domaini, instalimi i WordPress, etj., Është bërë gjithçka në një mënyrë të thjeshtë për t’u kuptuar.

Bluehost ofron mbështetje 24/7 përmes bisedës dhe telefonit live. Ekziston gjithashtu një bazë e gjërë njohurish dhe përgjigje për pyetje të zakonshme që lidhen me WordPress dhe në internet në përgjithësi. Mbështetja e bisedës live është e dobishme dhe do të rregullojë çdo problem që mund të keni me faqen tuaj të internetit. Ata gjithashtu do t’ju ndihmojnë të zgjidhni shtojcat bazuar në ato tipare që ju nevojiten dhe t’i instaloni ato për ju.

Në përgjithësi, përvoja e mbështetjes është shumë e këndshme, dhe është një nga rastet e pakta kur mbështetja është e gatshme të bëjë punën për ju në vend që t’ju drejtojë vetëm për një zgjidhje.

Në dobësi, nuk ka garanci në kohë. Kohëzgjatja mesatare e tyre është e besueshme – 99,97%, por koha e ngarkesës duhet të jetë më e mirë – 813 ms.

Statistikat e performancës Bluehost WP ProShihni statistikat e fundit këtu

Pasqyrë e çmimeve

Planet e pritjes Bluehost WP Pro në Bluehost fillojnë nga 19,95 $ / muaj kur paguhen për tre vjet përpara. Zgjedhja e një periudhe më të shkurtër regjistrimi do të rrisë çmimin.

Plani i nivelit të hyrjes ju jep:

 • Uebfaqe të pakufizuara të WordPress (por ju merrni veçoritë e përparuara pro vetëm në faqen tuaj të parë)
 • Gjerësia e bandës së pashoqe
 • Ruajtje e pashoqe e diskut SSD
 • Llogari të pakufizuara të postës elektronike

Mund të ketë disa kosto shtesë të përfshira në bazë të nevojave tuaja. Migrimet në uebfaqe janë 149,99 dollarë (deri në pesë faqe në internet dhe 20 llogari emaili për lëvizje). Pastaj, çmimi juaj i rinovimit pas periudhës fillestare të kontratës është 29,99 $ / muaj. Ka një garanci 30-ditore për kthimin e parave. Më tej, zyrtarisht nuk ka tarifa të tepërta. Sidoqoftë, në praktikë, Bluehost do të përpiqet të lidhet me ju disa herë dhe t’ju kërkojë të përmirësoni llogarinë tuaj. Nëse nuk e bëni këtë, ata do të pezullojnë faqen tuaj.

7. A2 Hosting

A2 Host WP MenaxhuarPlanet fillojnë me 11,99 $ / muaj

Karakteristikat që na pëlqyen:

 • Koha e besueshme
 • WordPress para-instaluar
 • Migrime falas në internet
 • Rezervime automatike ditore
 • Skenë me një klikim dhe qasje në SSH
 • Hyrje në SSH
 • Cloudflare pa CDN dhe SSL
 • Përditësimet e menaxhuara të WordPress dhe bashkangjitja
 • Mbrojtje DDoS

A2 Hosting ofron pothuajse shumë çfarëdo lloj hostimi të imagjinueshëm. Ata kanë pritje standarde për faqet e internetit, por edhe hostimin e postës elektronike, CRM hosting, mbajtjen e forumit, hosting Wiki, dhe më shumë.

Ashtu siç do të prisni, ato gjithashtu ofrojnë konfigurime të menaxhuara të hostuar WordPress.

Ata drejtojnë infrastrukturën e tyre të serverëve dhe kanë makina në katër lokacione.

Zona e përdoruesit e ofruar nga A2 Hosting është pak gjenerike dhe jo diçka që prisni nga një platformë e menaxhuar e WordPress-it të menaxhuar. Duket se A2 Hosting përdor të njëjtin panel përdorues për të gjitha llojet e llogarive të hostimit përgjatë ofertës së tyre.

Zona e përdoruesit të pritjes A2

Për më tepër, A2 Hosting ju lejon të keni akses në një panel kontrolli Plesk për çdo nevojë të menaxhimit të serverit që mund të keni.

Sidoqoftë, në konfigurimin tonë të testimit, nganjëherë Plesk kishte vështirësi në ngarkimin, dhe veçoritë e tij të lidhura me WordPress (si shtojcat e pluginit ose azhurnimet e temave) janë dëshmuar gjithashtu jo të besueshme. Vendosja e SSL ishte gjithashtu pak e vështirë.

Në përgjithësi, Plesk është në rregull për menaxhimin e uebfaqes tuaj të WordPress, por ka ende një kurbë mësimi të përfshirë.

A2 Hosting thotë se mbështetja e tyre është në dispozicion 24/7 përmes sistemit të bisedës live dhe biletave. Ndërsa kjo mund të jetë e vërtetë, mesazhi që na priti kur u përpoqëm t’i kontaktonim ishte ky:

Ju jeni Nr.4 në radhë. Koha e parashikuar e pritjes është rreth 26 minuta (a)

Pas disa minutash, ai kaloi në:

Ju jeni Nr.6 në radhë. […]

Çfarë?! Lessshtë e panevojshme të thuhet, jo veçanërisht e shkëlqyeshme.

Ne u dhamë atyre një shans dhe pritëm një kohë, por kur kohëmatësi nuk u rrit pas 10 minutash, kështu që ne duhet të hiqnim dorë.

Ndërsa koha e pritjes në hostet A2 është e mirë – 99,99%, shpejtësia e tyre e ngarkimit është mesatarisht rreth 1,343 ms. Kjo mund të jetë shqetësuese.

A2Hosting WordPress Statistikat e performancës së hostimitShihni statistikat e fundit këtu

Pasqyrë e çmimeve

Planet e mbajtura të WordPress të menaxhuara fillojnë me 11,99 $ / muaj, por ju duhet të paguani për tre vjet përpara. Pricemimi i rinovimit pas periudhës fillestare është 24,46 $ / muaj. Për atë çmim, ju merrni:

 • Një faqe në internet WordPress
 • Bandwidth i pakufizuar
 • 10 GB ruajtje RAID-10

Ka një garanci 30-ditore për kthimin e parave.

8. DreamHost / DreamPress

DreamHost DreamPressPlanet fillojnë me 16,65 $ / muaj

Karakteristikat që na pëlqyen:

 • Instalimi me një klikim i WordPress-it
 • Një migracion falas në internet
 • Rezervime automatike ditore (plus, rezervë shtesë në kërkesë)
 • Nisja e faqes skenë me një klik
 • Caching të integruar dhe qasje në SSH
 • CDN e pakufizuar (plane të nivelit më të lartë)
 • Një çertifikatë falas SSL
 • Një koleksion temash të WordPress përfshirë

DreamHost ofron një gamë të planeve të pritjes nga ato me kosto të ulët, deri në serverët e dedikuar të gatshëm për të trajtuar çdo vëllim të trafikut.

Ata kanë infrastrukturën e tyre të serverëve me qendrat e të dhënave në SH.B.A..

DreamHost ofron një panel përdorues shumë funksional për menaxhimin e serverit tuaj. Ajo është e ndarë në disa seksione për t’ju dhënë mundësinë e përdorimit të lehtë të gjithçkaje.

Paneli i administratorit të Dreamhost

Nga shiriti i majtë, mund të shkoni shpejt në domenet tuaja, instalimet e WordPress, llogaritë e postës elektronike, llogaritë FTP dhe më shumë.

Duke folur për instalimet e WordPress, DreamHost ju tregon konfigurimin tuaj themelor të WordPress, ju lejon të keni akses në kopje rezervë dhe të filloni një sitë inskenimi.

DreamHost ofron mbështetje të klientit përmes disa kanaleve. Mbështetja e bisedës live është në dispozicion çdo ditë në 5:30 AM – 9:30 PM PT; plus, mund të kontaktoni mbështetjen me email ose të krijoni një biletë mbështetjeje. Ekziston gjithashtu një bazë e gjerë njohuri dhe një forum mbështetës.

Mbështetja është e dobishme në përgjithësi. Ata do të instalojnë WordPress për ju, dhe do t’ju ndihmojnë të merrni emrin e domain ose SSL duke punuar si duhet.

Kur bëhet fjalë për zgjidhjen e çështjeve më komplekse të WordPress, ata do t’ju tregojnë burimet e duhura, por nuk do të hidheni në pultin tuaj të WordPress për të parë një vështrim vetë.

Ata gjithashtu mund të rivendosin faqen tuaj nga një kopje rezervë e punuar më parë nëse është e nevojshme.

DreamHost garanton 100% në kohë. Në rast të mos arritjes së 100%, do të kompensoheni. Të dhënat tona të fundit tregojnë një kohëzgjatje prej 99.98% dhe shpejtësi prej 1,144 ms (asgjë shumë e mirë).

Statistikat e performancës së DreamPressShihni statistikat e fundit këtu

Pasqyrë e çmimeve

DreamHost ofron një gamë të planeve të pritjes për të gjitha buxhetet dhe projektet. Linja e tyre e menaxhuar me WordPress quhet DreamPress. Serveri më i lirë është 16,95 $ / muaj kur paguhet çdo vit (19,95 $ kur paguhet çdo muaj). Rinovimet kushtojnë njësoj. Për atë çmim, ju merrni:

 • Një faqe në internet WordPress
 • Deri në 100,000 vizitorë mujorë
 • 30 GB hapësirë ​​e diskut

Ka një garanci 30-ditore për kthimin e parave.

Pritja më e mirë e Menaxhuar e WordPress-it: GJUH KOMBARTARE

Lajmi i mirë është që ju nuk keni nevojë të shpenzoni shumë për të marrë veten një nga organizimet më të mira të menaxhimit të WordPress në treg.

Këtu është një përmbledhje e disa prej opsioneve të përshkruara në këtë burim:

 • Web i Lëngshëm: 15.83 $ / muaj (hyrja e plotë e serverit përmes panelit të përdoruesit) më të mirë në përgjithësi
 • Motori WP: $ 25 / muaj (mbështetje e vërtetë për klientët)
 • Cloudways: $ 10 / muaj (zgjedhja e katër ofruesve kryesorë të shërbimit të pritjes së cloud) zgjedh buxheti
 • Kinsta: 25 dollarë në muaj (i lehtë për t’u përdorur për një fillestar)
 • Shtypur: 20,83 dollarë në muaj (mbështetje për njohuri të klientit, e lehtë për të kuptuar panelin e përdoruesit)
 • Bluehost WP Pro: 19,95 $ / muaj (faqet e pakufizuara të WordPress, burimet e serverit të pa-matur)
 • A2 Hosting: 11,99 $ / muaj (paneli i menaxhimit të serverit Plesk)
 • DreamHost / DreamPress: 16,95 $ / muaj (vlerësime të shkëlqyera të përdoruesve, paneli i përdoruesve i lehtë për t’u kuptuar)

Cilin nga këta ofrues të menaxhuar të WordPress të menaxhuar i përdorni? A do të rekomandonit ndonjë prej tyre? Na tregoni në komentet më poshtë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author