7 Ofruesit më të mirë të hostimit të VPS-ve

Një Server Virtual Privat (VPS) është një mundësi e shkëlqyer e pritjes për bizneset e vogla dhe të mesme të irrituar me kufizimet e kohës, ruajtjes dhe shpejtësisë që vijnë me shumicën e shërbimeve të pritjes së faqeve në internet.

Zgjedhja e hostit më të mirë VPS është një mënyrë gjithnjë e më popullore për të fituar shumë nga avantazhet e dedikuara të serverit … pa qenë e nevojshme të marrësh me qira ose të blini një server fizik të pavarur.host vps

Me një VPS, ju keni hapësirën tuaj të veçantë në serverin e një hosti që gjithashtu ka një shembull unik të sistemit operativ, që do të thotë se mund të instaloni programin tuaj personal. Diferencuesi i rëndësishëm është ai nuk ndani hapësirë ​​ose burime llogaritëse.

Një server virtual është konfigurohet më lehtë sesa një server aktual i dedikuar dhe kushton ndjeshëm më pak. Dobësia e vetme e vërtetë për të zgjedhur një VPS mbi një server fizik është që performanca mund të mos jetë aq e shpejtë apo efikase.

Sigurohuni, megjithatë, është një azhurnim serioz nga pritja e përbashkët.

Në këtë udhëzues, ne do të thyejmë pesë hostet tanë të parë më të mirë të VPS për bizneset kanadeze, dhe më pas do të thyejmë tiparet e sakta për të kërkuar me një llogari të hostimit VPS. Nëse ju urreni të mendoni në lidhje me mbajtjen në internet sepse kjo e bën trurin tuaj të lëndojë, kjo duhet të jetë pa dhimbje.

Ready? Le të zhyten.

Pritja më e mirë VPS për bizneset kanadeze

1. HostPapa – Performanca më e mirë e Serverit + 66% Ulje e Ulët

Specifikimet kryesore:

Pritësi më i mirë Kanadez
Përfshinë cPanel
Mimi fantastik
Menaxhohet plotësisht
Opsionet ekstreme të ndërmarrjes
RAM 1.5-24 GB
4-12 CPU thelbësorë

hostpapa

Pro

  Serverat në të gjithë Kanada,
  Koha e shpejtë e ngarkesës dhe performanca e lartë

CONS

Jo mbështetja më e mirë e klientit
Ton të shitjes me karakteristika themelore

HostPapa është zgjedhja jonë kryesore për mbajtjen më të mirë VPS. Ata ofrojnë një kombinim të shkëlqyeshëm të cilësisë për çmimin. Me kalimin e viteve Hostpapa na ka bërë përshtypje me performancën e tyre të rregullt të pritjes së pritjes, por gjithashtu ka ruajtur të njëjtat standarde për hostet e tyre VPS.

HostPapa gjithashtu u ka dhënë lexuesve tanë një marrëveshje mjaft të mirë me 66% zbritje të çmimeve të rregullta të pritjes së VPS-ve.

Performanca e Serverit të klasit të lartë ��

Nëse i hidhni një sy specifikave të serverëve HostPapa, ju mund ta kuptoni më mirë pse Performanca e tyre e serverit është e para në klasë.  Në 19,99 dollarë, ju do të shihni një përmbledhje të përshkrimit të serverit të mjeshtrave VPS mulli me 1.5 GB RAM, një CPU 4 thelbësorë dhe një SSD 50 GB.

Tani, kjo nuk është shumë e guximshme, veçanërisht me atë çmim. Shtë një pikë e mirë fillestare dhe paraqet vlerë të qëndrueshme për VPS-të që shpresojnë të presin. Nëse filloni të shikoni sipër pozicionit të nivelit të hyrjes, do të shihni se HostPapa ka 4, po 4, më shumë mundësi.

Dofarë ju marrin këto mundësi më të larta?

Epo, me 5 nivele gjithsej hostesh të VPS-ve, mund ta gjeni lehtësisht atë që funksionon për ju. Nëse dëshironi të afroheni sa më shumë me një server të dedikuar sa më shumë të jetë e mundur për një pjesë të parave, duhet të shikoni planin e nivelit të lartë të serverit VPS të nivelit të lartë të HostPapa.

Mundësia ekstreme, siç e quan HostPapa, është plani më i fuqishëm i hosteve VPS që ata ofrojnë. Disa mund të rrudhin me çmimin prej 250 dollarë në muaj por për ato që ofron, çmimi ka kuptim. Serveri strehon një RAM mahnitëse prej 24 GB, një CPU 12 bazë dhe një SSD 1 TB. Në thelb është një kompjuter lojërash pa kartën grafike dhe tastierën e dritës.

2. Hostinger – VPS më i lirë që pret 3,95 – 29,95 $ / muaj

Specifikimet kryesore:

Pritësi më i lirë i besueshëm VPS në dispozicion
Përfshinë cPanel
Qasja në rrënjë
RAM 2-8 GB
2-4 CPU thelbësorë
Gjerësia e bandës 1000-8000 GB

hostinger-logo

Pro

 E njëjta arsye pse Hostinger është sjellë në bisedën e ofruesve më të mirë të pritjes së pritjes është e njëjta arsye pse është sjellë në bisedën më të mirë të ofruesit të pritjes së VPS-së. Byshtë larg nga hosti më i lirë që është me të vërtetë i besueshëm.

CONS

Hostinger është kocka relativisht e zhveshur në krahasim me opsionet më të kushtueshme.

Hostinger, opsioni më i mirë për një pritje të përbashkët nëse doni të paguani më pak se një dollar në muaj, gjithashtu gdhend një treg të ngjashëm në botën e pritjes VPS.

Ofruesi i hostimit ka gdhendur një reputacion të mrekullueshëm për veten si duke qenë i besueshëm për një çmim qesharak të ulët. Sa e ulët është kjo për një plan hosting VPS? Mimi i ulët prej 3,95 $ në muaj.

Ndërtues falas i faqes në internet

Ndërtuesi i ri i Uebfaqeve të Hostinger quhet Zyro. Ka mjaft karakteristika të rregullta që do t’ju ndihmojnë të krijoni me lehtësi faqen tuaj të internetit. Një shpërblim i madh me Zyro është se nuk ka nevojë për përvojë paraprakisht në kodim dhe dizajn.

Ajo ka disa karakteristika të rregullta të tilla si një Certifikatë SSL falas, ruajtje e pakufizuar SSD, dhe bandë e pakufizuar.

Sidoqoftë, Zyro prezanton edhe disa mjete të reja tërheqëse. Më të dalluarit ndër përfshirjet e reja dhe unike janë krijuesi i logos së Zyro dhe shkrimtari AI.

VPS Hosting me kosto të ulët ��

Disa njerëz mund të thonë se nuk ka asnjë mënyrë që një plan hosting VPS mund të jetë 3,95 $ në muaj me çdo lloj të ofrimit të performancës. Ata njerëz gabohen.

Ju me të vërtetë mund të paguani të njëjtin çmim që do të bëni për shumicën e planeve të mira të pritjes së pritjes dhe të merrni planin më të mirë të mbajtjes së VPS. Ky plan do t’ju marrë një server 1 core CPU me 1 GB dash, 20 GB hapësirë ​​ruajtje dhe 1000 GB gjerësi bande.

Ekzistojnë 5 nivele të tjera të mbajtjes së VPS-ve që rriten në çmim dhe syze. Shkalla më e lartë që ata ofrojnë është me çmim qesharak me 29,95 $ në muaj. Plani “i shtrenjtë” i Hostinger përfshin një server me 8 GB RAM, një CPU 8 thelbësore dhe gjerësi bandë 8000 GB. Zhurmë për përkuljen tuaj në lidhje me specifikimet teknike në Hostinger është gjithashtu e shkëlqyeshme.

3. Bluehost – Opsioni më i mirë me mbështetje

logo bluehost

Mall i njohur për pritjen e përbashkët
Përfshinë cPanel
Qasja në rrënjë
Opsione të menaxhuara plotësisht
WordPress miqësore
RAM 2-8 GB
2-4 CPU thelbësorë

Pro

 Në biznes që nga viti 2006, kjo e bën Bluehost praktikisht të lashtë. Ata kanë qëndruar në provën e kohës në një industri intensivisht konkurruese, duke ofruar më të mirën në shërbimet e pritjes së klasave VPS.

CONS

Disa përdorues raportojnë që mbështetja të jetë e ngadaltë në përgjigjen e çështjeve.

Bluehost është një nga zgjidhjet më të mira për mbajtjen në VPS. Ndoshta jo më të mirat për asgjë, ata janë të paktën 5 në çdo gjë dhe hedhin një rrjet të gjerë për të qenë nikoqir i zgjedhjes për një larmi të gjerë faqesh në internet, nga blogerët e herës së parë deri tek faqet e internetit të mëdha të tregtisë elektronike..

Me 29,95 dollarë, çmimi mujor është plotësisht në mes të rrugës, megjithëse përdoruesit e pritjes të WordPress mund të marrin një marrëveshje më të mirë që nuk reklamohet gjerësisht. Nëse jeni duke kërkuar për një atribut më të mirë në klasë, Bluehost mund të mos jetë i duhuri për ju. Sidoqoftë, nëse doni të përdorni më së miri në të gjithë hostin VPS, Bluehost është zgjedhja e duhur.

4. HostGator

logoja e hostit

Performanca premium
Mbështetje fituese e çmimeve
Qasja në rrënjë
Opsione gjysmë dhe plotësisht të menaxhuara
Koha e besueshme
CPanel opsional shtoni $ 10 / muaj
RAM 2-8 GB
2-4 CPU thelbësorë

Pro

 HostGator është një lider i padiskutueshëm në fushën e përbashkët të pritjes.

CONS

Kushton një shtesë prej 10 $ / muaj për cPanel, që është diçka që shumica e pritësve të tjerë të VPS sigurojnë pa pagesë.

Megjithëse njihet më së miri për pritjet e tyre me kosto të ulët të përbashkët, HostGator ofron tre plane pritëse të VPS-së, perfekt për çfarëdo niveli të funksionalitetit që ju nevojitet në faqen e internetit të biznesit.

Planet VPS të HostGator janë pak të kushtueshme kur krahasohen me hostet e tjerë VPS – dhe duhet të themi – pak çorientues…. Mimi i cituar gjerësisht (19,95 $ / muaj) është për opsionin gjysmë të menaxhuar. Por nëse keni nevojë për një llogari të menaxhuar plotësisht (dhe shumica e bizneseve bëjnë), është më e kushtueshme. Shërbimi, kohën e duhur dhe besueshmëria kanë qenë gjithmonë të shkëlqyera.

5. Pritja për lëvizje

Logoja e lëvizjes

VPS i shpejtë, i besueshëm
Një mbështetje ndaj klientit
Përfshinë cPanel
Menaxhuar plotësisht VPS / qasje opsionale rrënjë
FALAS SSD / SSL; RAM 4-8 GB
Teknologji hibride në re

Pro

 Identifikimi i vetëm për faturim / domene dhe cPanel.

CONS

Politikat e parandalimit të mashtrimit kërkojnë një regjistrim telefonik.

Kjo zgjidhje me performancë të lartë fuqizon mijëra biznese në të gjithë botën. Zgjidhni nga tre planet e VPS duke filluar nga 24.99 $ / muaj me një garanci të plotë për kthimin e parave 90-ditore.

Në një botë ku pritja drejtohet drejt cloud, zbuluam se InMotion Hostinghad një strategji e shkëlqyer hibride që thekson tepricën, besueshmërinë dhe teknologjinë SSD për tu siguruar faqet tuaja ngarkohen më shpejt se kurrë.

6. Web i lëngshëm

liquidweb-logo

Menaxhuar plotësisht VPS
Mbështetje e shkëlqyeshme e teknologjisë
100% në kohë (për SLA)
cPanel përfshirë
Qasja në rrënjë
RAM 2-8 GB
1-4 CPU thelbësorë

Pro

 Zgjidhni nga sistemi operativ Windows ose Linux në të gjitha, por plani themelor.

CONS

Pak më e kushtueshme se disa nga opsionet e tjera në këtë listë dhe garancia e rimbursimit 30-ditor bie disi më pak mbresëlënëse.

Liquid Web vjen me plane VPS të paraqitura plotësisht që përfshijnë SSD, backup, zgjedhje cPanel / Plesk, siguri të fortë dhe një adresë IP të dedikuar.

Kjo kompani pretendon një 100% në kohë (mbështetur nga një SLA) dhe premton kompensim 1000% të faqes suaj të internetit zvogëlohet. Ju filloni të merrni përshtypjen se ata besojnë se joproduktia është një gjë e keqe, një qëndrim që klientët vlerësojnë.

7. A2 Hosting

A2 Hosting

Llogaritë VPS të menaxhuara / të pakontrolluara
Një mbështetje ndaj klientit
Planet jashtëzakonisht të përshtatshëm
Planet fillojnë me 5 $ / muaj
SSD falas
512 MB në 8 GB RAM
Hyrja në rrënjë nëse është e nevojshme
1-8 CPU thelbësorë

Pro

 Me të vërtetë një mundësi e lartë raft për çdo lloj pritjeje – performancë e shkëlqyeshme dhe një përkushtim i vërtetë për shërbimin ndaj klientit dhe mbështetje teknike.

CONS

Tarifa shtesë për cPanel, Softaculous dhe rezervë.

A2 Hosting është i vetmi host VPS në listën tonë që ofron llogari të pakontrolluara. Duke pasur parasysh një gamë të gjerë karakteristikash që vijnë me planet e pritjes së përbashkët të A2, kjo nuk është befasi.

Nëse e dini se çfarë po bëni kur bëhet fjalë për instalimin dhe konfigurimin e një sistemi operativ, çmimi 5 $ / muaj është një pikë çmimi tërheqëse mjaft e ulët për zhvilluesit e uebit – planet e menaxhuara plotësisht fillojnë nga 32.99 $ / muaj.

Koha e shpejtë e ngarkimit

Të gjitha planet VPS të A2 vijnë me këmbanat dhe bilbilat e pritura dhe shumë hapësirë ​​RAM dhe SSD për ta shndërruar faqen tuaj te internetit në një fryrje të shpejtë të natyrës.

Ne rregull atehere. Tani që ju kemi dhënë një pjesë të vogël të opsioneve më të mira të pritjes së VPS-së, le të bëjmë kopje rezervë të kamionit arsimor dhe të sqarojmë më në detaje saktësisht se si duhet të vlerësoni planet dhe hostet e ndryshme që do të kundërshtojnë për biznesin tuaj.

Karakteristikat e hosteve të VPS për të krahasuar

Një zgjidhje e hostimit VPS zë vendin e mesëm midis pritjes së lirë të përbashkët dhe një server të dedikuar. Ndërsa kushton më shumë se e para, është dukshëm më e lirë se kjo e fundit.

Një VPS është krijuar si një ndarje e veçantë në makinën pritëse. Për të gjitha qëllimet praktike, ai ndjehet si një server i dedikuar edhe pse klientët e tjerë do të përdorin të njëjtin server. Ndryshe nga pritja e përbashkët, burimet tuaja nuk mund të fshihen nga një uebfaqe tjetër. Megjithatë, siç mund të dyshoni, të gjitha hostet VPS nuk janë krijuar të barabarta.

Kur krahasohen planet, këtu janë tiparet më të rëndësishme dhe opsionet e konfigurimit t’i kushtoj vëmendje.

 • Numri i bërthamave të dedikuara të alokuara në makinën tuaj virtuale
 • Lloji dhe sasia e RAM-it të garantuar
 • Shuma e ruajtjes HDD / SDD përfshirë
 • Kufiri i gjerësisë mujore të bandës
 • Zgjedhja e sistemit operativ
 • Lloji i softverit të virtualizimit
 • Siguria në internet / kopjet rezervë
 • Mbeshtetje teknike
 • Optimizimi i reve
 • Performanca e serverit në internet
 • Administrimi i sistemeve

Le të jemi të sinqertë – procesi i zgjedhjes së planit më të mirë të mbajtjes në VPS nuk është aq i thjeshtë sa të krahasosh disa numra.

Ka edhe koncepte të tjera për tu konsideruar nëse i keni kopjet e nerd për ta menaxhuar dhe instaluar vetë, a dëshironi në cloud, dhe cilat tipare të tjera vijnë së bashku me programin e virtualizimit të siguruar nga plani?

Menaxhuar vs Platformat VPS të Pa Menaxhuara

Vendimi themelor këtu është nëse ju (ose mësuesi juaj i caktuar i IT) dëshironi të lejoni që hosti të menaxhojë serverin ose ta bëjë vetë.

Opsioni i menaxhuar zakonisht përfshin disa aromë të sistemit operativ Linux me zgjerime të dobishme të zhvillimit të internetit si Apache, MySQL, PHP, Python, etj. Fundja këtu është se një platformë e menaxhuar VPS merr faqen tuaj në internet dhe shkon shpejt falë një qasje të zgjedhë dhe zgjedh mes zgjedhjeve të kufizuara me cilësimet e ndryshme.

Nëse shkoni në rrugën e pakontrolluar, hosti është përgjegjës vetëm për mirëmbajtjen e pajisjes fizike të serverit, mbi të cilin mbështetet ndarja juaj. Klienti merr një pllakë bosh dhe instalon dhe mirëmban pajisjen e tij / saj.

Natyrisht, një qasje e menaxhuar do të ishte zgjidhja më e mirë për të gjithë, por webmasterët më me teknologji. Na beso Një klient i pakualifikuar që rrëmon me një VPS për të kursyer disa dollarë mund të krijojë shumë kaos.

Mirësevini në Cloud VPS

Everythingdo gjë tjetër është e barabartë, perspektiva e faqeve të tua të internetit që ngarkojnë deri në 20X më shpejt është një gjë e mirë, apo jo?

Kjo është ajo që ju merrni me një platformë cloud VPS. Pritja në cloud e VPS arrin këtë numër të lakmueshëm përmes përdorimit të disqet me gjendje të ngurtë (SSD), serverave me shumë bërthama dhe gjeneratës tjetër të teknologjisë RAM super të shpejtë, super efikase..

Sistemi Operativ

linuxandwindows-os-operativ-systemJu nuk keni gjithmonë një zgjedhje të sistemit operativ, veçanërisht me një plan të menaxhuar. Shumica e hosteve të VPS-së në internet shkojnë me një sistem standard Linux, i cili është një opsion i lirë me burim të hapur, falas, dhe vjen me një kontigjent të madh të adhuruesve të vrapimit nga e gjithë bota.

Nëse jeni një adhurues i Bill Gates dhe produkteve të Windows, me siguri mund të gjeni një host që ka licencuar softuerin për përdorim, kështu që nuk do të duhet të vidhni një bankë për të paguar planin tuaj.

Edhe një herë, mos prisni që të ketë një të njëjtën madhësi, përveç nëse ju merrni rrugën e pakontrolluar. Nëse jeni në kontroll të plotë mbi instalimin dhe konfigurimin, porosisni një VPS të vet-instaluar dhe le të fillojë argëtimi.

Performanca e serverit në internet

Ka disa faktorë të rëndësishëm që duhet të merren parasysh kur vlerësoni performancën e një serveri. Le të mos jemi të lezetshëm dhe të rrahemi rreth shkurret këtu. Ne po flasim për shpejtësinë …azhurnimi ssd

Në minimum, krahasoni numrat e CPU-së. Një azhurnim falas në SSD do ta bëjë faqen tuaj në internet një përvojë më të mirë për vizitorët. Kushtojini vëmendje shpejtësisë së përfshirë të brezit. Mund të ketë një ndryshim drastik midis ushtrive.

Për më tepër, pyesni nëse llogaria VPS ju lejon menjëherë shtoni më shumë hapësirë ​​në disk, bërthamat e CPU dhe RAM pa pasur nevojë të ri-instaloni sistemin operativ. Një rregull i mirë është që, nëse nuk jeni një glutton për ndëshkim, më pak instalime në tokë janë më të mira.

Zgjedhja e Softuerit të Virtualizimit

Shënoni llojin e softverit të virtualizimit që fuqizon platformën. Xen, OpenVZ, Virtuozza dhe KVM janë disa oferta aktualisht të njohura.softuer virtualizimi

Marka e veçantë përcakton cilat funksione, veçori dhe konfigurime mund të prisni nga ai plan pritës i VPS.

Shërbimi ndaj klientit / Mbështetja teknike

Aftësia për të qenë në gjendje të komunikoni me një qenie njerëzore të gjallë i cili ka aftësi për të zgjidhur problemin tuaj është shpesh diferenca e vijës fundore midis hosteve VPS.

Ndërsa çdo kompani mund të hedhë rreth vlerësimeve dhe specifikimeve, lexoni me kujdes faqen e internetit për një ndjenjë të një përkushtimi të sinqertë te shërbimi ndaj klientit dhe mbështetja teknike.

Në përgjithësi, shikoni për përgjigje 24/7 dhe të paktën një disa mënyra të ndryshme për të kontaktuar; email, numrat pa telefon dhe telefoni pa bisedë të çastit janë një fillim i mbarë.

Optimizimi i cloud

Në qoftë se nuk keni jetuar nën një shkëmb për dekadën e kaluar, duhet të jeni të vetëdijshëm që teknologjia cloud ka ndryshuar natyrën e informatikës. ruajtje në re Një llogari VPS që është optimizuar në reja në përgjithësi do të ofrojë ngarkim të shpejtë të vetëtimës në faqe falë balancimit të ngarkesës së serverëve, caching të faqeve dhe RAM dhe SSD të shpërthyer.

Një plan i mirë për ruajtjen e cloud përmban karakteristika të zgjerimeve / skriptet e serverëve popullorë si WordPress, Drupal dhe Joomla dhe janë të gatshëm që menjëherë të përshtaten me breshëri të trafikut të lartë në rast se koleksioni juaj i videos për mace shkon virale.

Mos anashkaloni sigurinë dhe kopjen rezervë

Asnjëherë mos supozoni se të gjithë hostet në internet të VPS kanë marrë masat e nevojshme për të mbrojtur faqen tuaj të internetit nga hakerat, malware dhe të gjitha mënyrat e tjera të keqpërdorimit.sigurinë dhe rezervën

know çfarë lloji firewall, rrjeti, sigurie, mbrojtje DDoS dhe shërbime anti-spam secili ofron, dhe vendosni masat e nevojshme të sigurisë në mënyrë që serveri juaj të mbrohet.

Mbani në mend se klientët e pakontrolluar janë përgjegjës për cilësimet e tyre të sigurisë në nivelin VPS. Ju gjithashtu duhet të konfirmoni se si trajtohen bazat e të dhënave dhe back-up-et e skedarëve.

Administrimi i sistemeve

https://mk0hostingcanad4trji.kinstacdn.com/wp-content/uploads/2017/12/system-administration.png

Administrimi i sistemeve i referohet ndërfaqes përmes së cilës instaloni dhe punoni me VPS-në tuaj.

Dy zgjedhjet themelore janë përdorimi i një linje komande, që do të thotë që ju shkruani udhëzimet aktuale në një mjedis të mprehtë DOS – jo për zbehjen e zemrës – ose ndërfaqe me një panel kontrolli kjo është më në përputhje me metodën standarde të pikës dhe klikimit.

Panelet e kontrollit popullor janë cPanel, Plesk, Webmin, dhe Virtualmin. Këto janë modele GUI (ndërfaqe grafike të përdoruesit) që thjeshtojnë procesin e konfigurimit të zgjerimit të serverit.

Mbani në mend se me siguri nuk do të keni mundësi të shpëtoni plotësisht nga vija e komandës, veçanërisht kur administroni llogari nga distanca.

Bottom Line: Zgjedhja e VPS më e mirë

Ndërsa inkurajojmë këdo që është i interesuar të shkojë në web hosting VPS për të mësuar sa më shumë që munden në lidhje me tiparet krahasuese të ndërmarrjeve të ndryshme, realiteti është që shumica e ndërhyrjeve të platformës së virtualizimit shkon jashtë pamjes.

Basti juaj më i mirë është të përqendroheni në metodën e administrimit të sistemit, pavarësisht nëse keni një nevojë të fortë për personalizim, dhe nëse keni njohuri teknike për të bërë një vetë-instalim. Nuk ka shpëtuar fakti që një llogari e menaxhuar zbaton kufizime të caktuara për atë që mund të bësh, por ndoshta kjo është një gjë e mirë.

Në analizën përfundimtare, shikoni një zgjidhje VPS kur pritja e përbashkët prish kokën e saj të shëmtuar, me mungesë të burimeve, por ju nuk keni atë moolah të kërkoni një server të pastër të dedikuar. Një llogari e menaxhuar, cloud e VPS e mbajtjes në internet është një zgjedhje e shkëlqyeshme për të bërë fitime të rëndësishme të performancës së faqes në internet.

Për më shumë një udhëzues të plotë për mbajtjen në internet të përbashkët, dhe një përmbledhje të procesit tonë të rishikimit, hidhini një vështrim vlerësimeve të rishikimeve të hosteve tona kanadeze.

Ju gjithashtu mund të dëshironi:

 • Ndërtuesi më i mirë i faqes në internet
 • Meilleur Hébergement Web

Referenca dhe kredi për imazh:

 • UKWebHostReview.com
 • Actifio.com
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author