انواع مختلف میزبانی وب توضیح داده شده (به اشتراک گذاشته شده ، VPS ، اختصاصی)

انواع مختلف میزبانی وب

آیا به محلی برای تهیه وب سایت خود احتیاج دارید اما با انواع مختلف میزبانی وب اشتباه گرفته می شوید؟ سپس به جای مناسب رسیده اید.

پیدا کردن میزبان وب مناسب برای خود آسان نیست. عوامل زیادی برای در نظر گرفتن وجود دارد. حتی اگر لیستی از بهترین هاستینگ وب خود را هم از بین نبرید ، ممکن است هنوز با برخی سؤالات گیر بیفتید که کدام نوع وب سایت مناسب برای شماست.

برای کمک به شما در این امر ، این پست به شما می دهد که چه میزبانی وب و چه نوع میزبانی وب در دسترس است. پس از آن ، ما در مورد انواع مختلف میزبانی وب به تفصیل بحث خواهیم کرد از جمله نحوه کار ، جوانب مثبت و منفی و اینکه آنها برای چه کسانی مناسب ترین هستند.

آماده؟ سپس شروع کنیم.

ابتدا مبانی – وب دقیقا همان میزبانی وب چیست?

انواع مختلف میزبانی وب - میزبانی توضیح دادابتدا بگذارید روشن کنیم که میزبانی وب حتی چیست.

در واقع بسیار ساده است هنگامی که یک وب سایت را در یک مرورگر مشاهده می کنید ، می توانید این کار را انجام دهید زیرا مرورگر تعدادی فایل پر از کد را بارگیری کرده و نشانه گذاری را به چیزی تبدیل کرده است که در واقع می توانید مشاهده کنید..

درست مانند رایانه شما ، این پرونده ها در جایی ذخیره شده اند تا بتوانید به آنها دسترسی پیدا کنید. با این حال ، به جای هارد دیسک شما ، آنها در یک رایانه دیگر ، به اصطلاح سرور قرار داشتند.

سرورهای قدرتمندتر از لپ تاپ شما هستند (بنابراین می توانند بسیاری از افراد را به طور همزمان به وب سایت دسترسی پیدا کنند) ، با این وجود از همان مواردی همچون CPU ، حافظه و سایر اجزای تشکیل شده است. این سیستم حتی دارای سیستم عامل است که معمولاً مبتنی بر لینوکس است.

صاحب سرور آن را به شخص صاحب وب سایتی كه مشاهده می كنید اجاره می دهد و همچنین برخی خدمات دیگر مانند مدیریت سرور ، پشتیبانی ، اسكن نرم افزارهای مخرب ، پشتیبان گیری و غیره را ارائه می دهد. فرایند تهیه این زیرساخت برای دیگران به عنوان میزبانی وب گفته می شود. شخصی که این کار را انجام می دهد ، یک ارائه دهنده میزبانی نامیده می شود.

همه واضح است؟ جالب است ، سپس می خواهیم جزئیات بیشتری را غرق کنیم.

چه انواع مختلفی از میزبانی وب وجود دارد?

نمایش انواع مختلف میزبانی وب - vs vps vs اختصاص داده شده مشترک

میزبانی وب بیش از یک چیز است. اول از همه ، اکثر میزبان ها بسته های خدماتی متعددی ارائه می دهند که ممکن است از نظر قیمت و آنچه برای آن دریافت می کنید بسیار متفاوت باشد.

با این حال ، یکی از اولین و اساسی ترین تصمیمی که شما باید بگیرید این است که در مورد یکی از انواع مختلف میزبانی تصمیم بگیرید.

در حالی که روشهای مختلفی برای تمایز پیشنهادات میزبانی وب وجود دارد (ویژگی ها ، سطح مدیریت) ، ابتدایی ترین روش ها بررسی فن آوری مورد استفاده برای سرور است.

این امر منطقی است زیرا همانطور که در زیر مشاهده می کنید ، این بخش عوامل دیگری مانند عملکرد ، امنیت ، مقیاس پذیری و سطح تلاش شما را نیز تعیین می کند..

از آنجا که این مسئله باعث ایجاد چنین تفاوت هایی می شود ، به جای این که ابتدا به شرکت ها و قیمت ها نگاه کنید ، بهتر است ابتدا به این نکته توجه کنید که کدام یک از انواع مختلف میزبانی وب را نوع مناسبی برای شما قرار داده است. پس از آن ، هنوز هم می توانید به آنچه در دسترس است نگاه کنید.

در ادامه چهار نوع از رایج ترین هاستینگ را مورد بررسی قرار خواهیم داد: مشترک ، VPS ، اختصاصی و میزبانی ابری. بنابراین می دانید که چگونه می توانید برای خود تصمیم بگیرید.

1. میزبانی مشترک – بهترین برای مبتدیان

میزبانی مشترک

میزبانی مشترک دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد. با داشتن یک حساب مشترک میزبانی ، سایت شما در همان سرور همان تعداد دیگر وب سایت ها قرار دارد.

چند دسته هستند؟ این واقعاً به تنظیم کننده و ارائه دهنده میزبان شما بستگی دارد. با این حال ، سایت یک اتاق با صدها و حتی هزاران نفر دیگر غیر معمولی نیست.

طرفداران

بزرگترین مزیت این گزینه این است که شما همچنین هزینه سرور را با بسیاری از افراد به اشتراک می گذارید. اگر ارائه دهنده هاستینگ بتواند چندین صد یا هزار مشتری را بر روی یک سرور قرار دهد ، به آنها امکان می دهد هزینه های عملیاتی را در بین بسیاری از طرفین پخش کنند.

به همین دلیل است که میزبانی مشترک مقرون به صرفه ترین شما می توانید با قیمت متوسط ​​2 تا 5 دلار در ماه / هر ماه آن را ارزان بخرید. عالی برای افراد با بودجه محدود و افرادی که تازه شروع به کار می کنند.

گذشته از آن ، با یک حساب میزبانی مشترک ، معمولاً از نظر راه اندازی کاملاً از آن مراقبت می کنید. پیکربندی بسیار کمی وجود دارد ، بنابراین می توانید کاملاً در ساخت وب سایت خود متمرکز شوید.

منفی

با این حال ، اشتراک سرور با بسیاری از مهمانی ها نیز بزرگترین افتضاح این ترتیب است. همانطور که گفته شد ، سرور رایانه ای است با منابعی مانند فضای هارددیسک ، سرعت پردازنده و رم.

VPS-vs-Shared

این منابع محدود است. دقیقاً مانند لپ تاپ شما وقتی برنامه های زیادی را به طور همزمان اجرا می کنید ، کند می شود ، همینطور این کارهای را انجام دهید که کارهای زیادی انجام دهند.

از آنجا که همه وب سایت های میزبان مشترک تقاضا را روی منابع سرور می گذارند ، اگر یکی از آنها از طریق افزایش ترافیک یا کد معیوب ، تمام قدرت پردازش را درگیر کند ، می توانید با مشکل روبرو شوید. این باعث می شود همه افراد برای بقیه رقابت کنند و منجر به خرابی شوند (به این معنی که وب سایت شما قابل دسترسی نیست) یا سرعت بارگذاری کاهش می یابد.

این پدیده ای به نام “اثر همسایه بد” است و یکی از اصلی ترین دلایلی که میزبانی مشترک دارد مشکل ساز ترین نوع میزبانی وب است. در حالی که بسیاری از میزبان ها سعی می کنند از این سناریو جلوگیری کنند ، این ریسکی است که شما با این تنظیم خاص در پیش دارید. از این گذشته ، اگر هر مشتری 5 دلار در ماه پرداخت می کند ، آیا واقعا ارزش گذراندن ساعات پشتیبانی از یک مشتری واحد را دارد؟ نه واقعا.

برای کیست?

بنابراین آیا میزبانی مشترک مشترک ایده خوبی است؟ آره! این امر می تواند برای سایتهای مسکونی که ترافیک زیادی (هنوز) ، سایتهای بروشور استاتیک ، سایتهای توسعه و آزمایش ، سایتهای شخصی یا وب سایتهای دیگری ندارید ، جایی که به روز بودن زحمت زیادی ندارد ، عالی باشد.

اگر در بودجه بسیار تنگ هستید ، میزبانی مشترک نیز گزینه خوبی است. این امکان را به مشاغل می دهد که حتی اگر در بهترین وضعیت نباشند ، حضور وب ایجاد کنند. از این رو میزبانی مشترک به عنوان ابزاری بسیار مهم برای برابری در وب است.

برخی از شناخته شده ترین هاست ها در این بخش Bluehost ، Siteground و InMotion Hosting هستند.

خواندن بیشتر توصیه می شود: 8 بهترین ارائه دهنده میزبانی وب ارزان

2. میزبانی VPS – میزبانی مشترک سطح بعدی

میزبانی VPS

VPS مخفف Virtual Private Server است. این بهترین و متعادل ترین بین انواع مختلف میزبانی وب است. سرور VPS هنوز یک محیط مشترک است ، اما نحوه راه اندازی آن بسیار متفاوت است.

در حالی که تمام سایتهای VPS دارای یک سرور فیزیکی هستند ، در آن چندین ماشین مجازی مجزا قرار دارد. این امر باعث می شود بین میزبانی مشترک و گرفتن سرور اختصاصی خود ، یک میانه ایجاد شود.

طرفداران

VPS بسیار مطمئن تر و پایدار تر از میزبانی مشترک است. اول از همه ، معمولاً به 10-20 وب سایت در هر سرور محدود می شود. این امر باعث کاهش تقاضا روی سرور به خودی خود می شود.

با این حال ، پیشرفت واقعی این است که همه منابع به طور مساوی تقسیم می شوند و هیچ وب سایتی مجاز به فراتر رفتن از مقدار زیادی نیست. هنگامی که به حد آنچه به شما اختصاص داده شده است رسیدید ، ممکن است سایت شما پایین بیاید اما دیگران پایدار بمانند.

این از طریق ماشین های مجازی حاصل می شود که جدایی در سرور ایجاد می کنند. این افزودنی ساده بیشتر جلوه های همسایگی را کاهش می دهد.

یکی دیگر از مزایای بزرگ سرورهای VPS این است که انعطاف پذیری بیشتری را ارائه می دهند و به شما امکان می دهند محیط خود را به صورت دلخواه تنظیم کنید. در مورد میزبان های مشترک ، این امکان پذیر نیست زیرا تنظیمات افراد دیگر را نیز تغییر می دهد. از آنجا که حساب شما در یک ماشین مجازی موجود است ، می توانید بدون اینکه روی دیگران تأثیر بگذارد ، تغییراتی ایجاد کنید.

در آخر ، VPS مقیاس پذیر است. از آنجا که شما در حال کار کردن یک ماشین مجازی هستید که بخشی از منابع موجود در سرور را به خود اختصاص می دهد ، افزایش آنچه در دسترس شماست به هیچ وجه مشکلی نیست. این راحتی بسیار خوبی برای صاحبان مشاغل است که انتظار دارند سایت های آنها رشد و شکوفایی پیدا کند.

منفی

موارد جانبی زیادی برای این نوع میزبانی وجود ندارد. البته بزرگترین چیز این است که هزینه بیشتری نسبت به راه حلهای سطح پایین شما دارد. بنابراین ، اگر بودجه سختی دارید ، باید راه حلی را پیدا کنید که به صورت پولی برای شما کار کند.

با این حال ، در حالی که میانگین VPS حدود 50 دلار در ماه (و می تواند تا 200 دلار مقیاس باشد) ، می توان VPS را از حدود 20 دلار در ماه دریافت کرد. بعلاوه ، هنگامی که به موارد بالاتری از این نوع میزبانی وب دسترسی پیدا کردید ، احتمالاً می خواهید به اندازه کافی پول درآوردن هزینه های لازم را داشته باشید.

نکته دوم در مورد میزبانی VPS این است که با قدرت پیکربندی بیشتر مسئولیت بیشتری نیز به همراه دارد. اگر نمی دانید چه کاری انجام می دهید ، می توانید پرونده ها یا نرم افزارهای مهم را بدون دانستن آن حذف کنید. بنابراین ، برای استفاده واقعی از آن ، باید تحصیل کنید.

برای کیست?

اگر پول دارید ، توصیه می کنیم هرچه سریعتر VPS را به روز کنید. گرچه گران تر است ، حتی پایین ترین سطح معمولاً بسیار بهتر از هر راه حل مشترک میزبانی است.

آیا باید آخرین حرکتی را شروع کنید؟ با این وجود ، حتماً جزئیات آنچه را دریافت می کنید (هزینه تنظیم ، قدرت پردازنده ، حافظه ، فضای ذخیره سازی ، پهنای باند) را بررسی کنید تا بدانید آنچه شما نیاز دارید.

برخی راه حلهای معروف و مشهور VPS توسط InMotion Hosting و Dreamhost ارائه می شود.

3. میزبانی اختصاصی – برای لیگ های بزرگ

میزبانی اختصاصی

همانطور که از نام این گزینه وجود دارد ، میزبانی اختصاصی به این معنی است: شما یک سرور برای خودتان دارید. این امر باعث می شود بسیاری از مزایا ، اما با چند نکته جانبی هم همراه باشد.

طرفداران

اول از همه ، یکی از مهمترین مزیت های میزبانی اختصاصی این است که تمام مسائل همسایگان بد را صرفاً به دلیل عدم وجود آنها منفی می کند. هیچ وب سایت دیگری نمی تواند منابع شما را سرقت کند ، خطر امنیتی را ایجاد کند یا مشکلات دیگری ایجاد کند. این امر آن را از انواع مختلف میزبانی وب که قبلاً در مورد آنها صحبت کردیم متمایز می کند.

علاوه بر این ، از آنجایی که شما به تنهایی یک کامپیوتر دریافت می کنید ، بسیاری از شرکت ها به شما امکان می دهند آن را به صورت گسترده سفارشی کنید. ممکن است بتوانید سیستم عامل ، میزان و نوع حافظه و سایر عناصر سخت افزاری را انتخاب کنید. این انعطاف پذیری زیادی به شما می دهد.

منفی

البته این نوع راه اندازی با هزینه ای همراه است. اجاره سرور اختصاصی ارزان نیست. قیمت ها از 60 دلار در ماه شروع می شوند و تا ماه 350 $ + / ماه پیش می روند. با این حال ، در جایی که کسب و کار شما به سرور اختصاصی نیاز دارد ، احتمالاً باید بتوانید هزینه ها را برآورده کنید.

علاوه بر آن ، در واقع شما باید کاملاً در مورد رایانه ها و فن آوری سرور بدانید. در حالی که راه حل های میزبانی اختصاصی مدیریت شده وجود دارد ، هنوز هم باید کارهای خودتان را به تنهایی انجام دهید.

از طرف دیگر ، می توانید یک سرویس کاملاً بدون کنترل را بدست آورید که در آن لازم باشد سیستم عامل را خودتان نصب کنید ، چه رسد به تمام ابزارهای مورد نیاز برای اجرای یک سرور وب ، ارائه اسکن امنیتی ، حذف بدافزار و غیره. از طرف دیگر ، می توانید یک سرور سرور نیز استخدام کنید. اما هزینه های اضافی را برای آن به ارمغان می آورد.

همچنین ، با یک سرور اختصاصی ، تمام تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار می دهید. در صورت عدم موفقیت سخت افزار ، سایت شما خارج است. در سایر تنظیمات ، ماژولهای دیگر می توانند در صورت خرابی به کار خود ادامه دهند یا به صورت خودکار تعویض شوند. با سرورهای اختصاصی ، مخصوصاً اگر خودتان آنها را تحت نظر بگیرید ، این امر می تواند طولانی تر شود.

برای کیست?

آیا کسی به میزبانی اختصاصی احتیاج دارد؟ این قابل بحث است در دنیای امروز که VPS ابری را به خود جلب می کند ، نیاز به سرور شخصی شما رو به کاهش است. مطمئناً ، این می تواند بازدید بیشتری از یک VPS سنتی داشته باشد ، با این حال ، از لحاظ مقیاس پذیری ، هیچ جایی نیست که یک سیستم مبتنی بر ابر بتواند ارائه دهد (بیشتر در مورد زیر).

گذشته از آن ، یک VPS با سطح بالا می تواند بسیار ارزان تر از یک سرور اختصاصی کم مصرف و همچنین بسیار قدرتمندتر باشد. فکر نکنید که اختصاص داده شده گزینه پیشرفته تر فقط به این دلیل است که شما تنها شخص سرور هستید. در عوض به منابع موجود برای شما نگاه کنید ، این چیزی است که واقعاً مهم است.

بنابراین ، در بین انواع مختلف میزبانی وب که در اینجا مورد بحث قرار گرفته است ، این یکی حداقل نیاز شما برای شماست. تنها دو باری که می گوییم مطمئناً باید به سرور اختصاصی مراجعه کنید ، این است که اگر از نظر سخت افزاری نیازهای کاملاً تخصصی دارید یا می خواهید بیشتر از هر جای دیگری بر حریم خصوصی داده های خود کنترل بیشتری داشته باشید.

برخی از بهترین میزبانان اختصاصی عبارتند از: LiquidWeb ، GreenGeeks و PickaWeb.

4. Cloud Hosting – آینده میزبانی وب

میزبانی ابر

میزبانی Cloud در واقع همان میزبانی وب VPS است که در آن سایت شما نیز در یک ماشین مجازی قرار دارد.

با این حال ، به جای یک سرور فیزیکی ، سایت شما بخشی از کل شبکه رایانه ها است که از طریق آن می تواند تمام توان مورد نیاز خود را بطور پویا بکشد.

این نوع تنظیمات رایج تر شده است. برخی از شرکت ها حتی سرویس VPS خود را صدا نمی کنند ، می گویند Cloud یا Cloud VPS.

طرفداران

یکی از بزرگترین مزیت های میزبانی ابر ، مقیاس پذیری است. یک VPS سنتی قابل اندازه گیری است ، اما فقط تا یک نقطه خاص. این محدود به ظرفیت سخت افزاری است که در آن قرار دارد. در سرور با 32 گیگابایت رم ، سایت شما هرگز در صورت نیاز قادر به دسترسی به 64 گیگابایت نخواهد بود.

این مورد برای سیستم مبتنی بر ابر صحیح نیست. به جای تقسیم یک رایانه در چندین ماشین مجازی ، چندین کامپیوتر را در یک سرور مجازی قدرتمند ترکیب می کند که می تواند منابع خود را بر اساس نیاز تهیه کند. به هر اندازه سایت شما نیاز دارد ، این مقدار چقدر می تواند دریافت کند.

علاوه بر آن ، شما فقط به منابعی که در واقع از آنها استفاده می کنید قبض می شود. این می تواند یک راه حل بهتر از پرداخت یک قیمت ثابت برای یک سرور اختصاصی باشد که هرگز از کل ظرفیت استفاده نمی کنید.

این نوع تنظیم نیز به دلایل امنیتی به ویژه حملات DDoS مناسب است. در این نوع هک ها ، سرور تحت تاثر بسیاری از درخواست های موازی قرار می گیرد تا اینکه خراب شود. در یک شبکه ابری ، می توانید آن درخواست ها را بین بسیاری از رایانه های مختلف پخش کنید و تأثیر آنها را بسیار بهتر از هر سیستم تک سرور کاهش دهید.

منفی

اصلی ترین حرکت میزبان ابر این است که همیشه هزینه ها کاملاً قابل پیش بینی نیستند. بسیاری از ارائه دهندگان میزبان ابری با ترکیبی از قیمت های ثابت و هزینه های پرداختی شما کار می کنند. در صورت تجربه سنگرهای ترافیکی ، این می تواند هزینه شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. در حالی که معمولاً این بدان معناست که شما درآمد بیشتری کسب می کنید و بنابراین می توانید هزینه های خود را نیز بپردازید ، باید این نکته را بخاطر بسپارید.

برای کیست?

cloud_hosting

سیستم های Cloud بسیار عالی هستند اگر می خواهید وب سایت خود را بسیار بیشتر از سیستم های سنتی مقیاس کنید. در آینده ، با پیشرفته‌تر شدن فناوری ، احتمالاً جایگزین گزینه های مشترک و اختصاصی خواهد شد.

این گفت ، در این مرحله ، چه به دنبال VPS یا میزبانی ابری باشید ، تفاوت مهمی نخواهد داشت. به هر حال بسیاری از شرکت ها به دلیل مزایایی که به آنها ارائه می دهند ، سیستم عادی خود را با VPS مبتنی بر ابر جایگزین می کنند. بنابراین ، حتی اگر به دنبال VPS ساده هستید ، ممکن است بدون دانستن از میزبانی ابری استفاده کنید.

برخی از میزبانهای مشهور که میزبانی ابری را ارائه می دهند عبارتند از: Dreamhost ، Google Cloud Platform ، خدمات وب آمازون و Linode.

کدام یک از انواع مختلف میزبانی وب برای شما مناسب است?

انتخاب پکیج هاستینگ بسیار دشوار است و مورد توجه زیادی قرار می گیرد. با این حال ، اولین قدم درک انواع مختلف هاستینگ در دسترس شماست. امیدوارم این مقاله زمینه انجام این کار را برای شما فراهم کرده باشد.

اگر تازه کار را شروع کرده اید (مانند ساخت اولین وبلاگ / سایت) ، کاملاً خوب است که با هاست اشتراکی بروید. همیشه امکان انتقال بعداً به یک مجموعه قدرتمندتر وجود دارد. فقط اگر می دانید که سایت شما نیازهایی دارد که میزبانی مشترک نمی تواند آن را برآورده کند ، باید به گزینه های دیگر از get-go توجه کنید.

پس از تصمیم گیری ، منطقی است که به گروهی از شرکتها نگاه کنید. توصیه می کنیم میزبان های برتر خود را بررسی کنید تا بهترین ها را پیدا کنید. به چه چیزی پیشنهاد شده است نگاه کنید و RAM ، فضای دیسک ، استفاده از CDN ، پهنای باند و سایر منابع قابل اندازه گیری را مقایسه کنید. سپس به ویژگی های اضافی مورد نیاز خود نگاهی بیندازید.

در پایان فرآیند ، شما باید 2-3 مورد علاقه خود را داشته باشید که در این مرحله به ترجیح شخصی جوش می خورد. شاید یک گفتگوی کوتاه با پشتیبانی – برای سنجش سودمندی آنها – به طول انجامد.

به خواندن بیشتر در میزبانی وب نیاز دارید؟ به مقاله هایی مانند ثبت نام دامنه و گزینه های سازنده وب سایت برای ایجاد سایت خود نگاهی بیندازید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author