نحوه تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی ایمن وردپرس ure

راهنمایی برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه رایگان ، آسان و ایمن برای وردپرس.

این که سایت وردپرس شما یک تجارت ، فروشگاه آنلاین یا وبلاگ باشد ، یکی از ویژگیهای مورد نیاز آن است: نیاز به پشتیبان گیری!

در عصری که هک شدن ، بدافزارها و نقص سرورها همه یک خطر فزاینده ای هستند ، تهیه نسخه پشتیبان سایت به جای یک گزینه به یک ضرورت تبدیل شده است. بدون وجود یک افزونه پشتیبان صدا ، تمام سختی هایی که در وردپرس خود قرار داده اید ، در خطر از بین رفتن مداوم هستند.

برای هر سایتی که نمک آن ارزش داشته باشد ، این یک خطر نیست که ارزش آن را بگیرد. اما خوشبختانه برای شما ، افزونه های وردپرس مؤثر ، ساده و رایگان وجود دارد که از وب سایت شما نسخه پشتیبان تهیه کرده و از شما محافظت لازم را به شما ارائه می دهند.

تنها در 2 سال گذشته ، 91٪ سرورهای خاموش خاموشی غیرقابل برنامه ریزی را تجربه کردند ، هزاران سایت را بدون تهیه نسخه پشتیبان از بین برد. وب سایتهای تجاری به ویژه سخت گیر شدند و ده ها هزار دلار درآمد از دست دادند. وقتی راه حل ضررهایی مانند اینها رایگان است ، شما واقعاً نمی توانید از تهیه نسخه پشتیبان استفاده کنید! خوشبختانه ، ما در اینجا هستیم تا به شما نشان دهیم که چگونه این افزونه ها برای شما و وب سایت شما کار می کنند.

گارد پشتیبان: محافظت مستقیم

پشتیبان گیری از وردپرس مهاجرت می کند

اگر می خواهید نسخه های پشتیبان خود را با بیشترین سرعت و هرچه ساده تر انجام دهید ، بیشتر از افزونه رایگان Backup Guard نگاه نکنید.

Backup Guard: یک مرور کلی

به عنوان یکی از افزونه های پرکاربرد و پرکاربرد وردپرس ، واضح است که این سیستم پشتیبان ساده کار می کند. این نکته نادر است که قابلیت تهیه نسخه پشتیبان و ترمیم را در یک بسته موجز و رایگان پیدا کنید. برخی از ویژگی های اصلی آن عبارتند از:

 • پشتیبان گیری دستی بدون کلاه
 • گزینه پشتیبان گیری سفارشی: پرونده ها ، بانک اطلاعاتی یا هر دو
 • فایل های پشتیبان سازگار با Dropbox
 • ترمیم سریع و آسان
 • گزینه ای برای لغو روند تهیه نسخه پشتیبان
 • پشتیبانی سایت وردپرس چندگانه

اگر این به نظر می رسد سیستم مناسب برای شما است ، پس چگونه آن را دریافت کنید ، و چگونه از آن استفاده کنید.

1. نگهبان پشتیبان: نصب

می توانید Backup Guard را به راحتی از داشبورد وردپرس نصب کنید. در تب Plugins آنرا جستجو کنید ، سپس بارگیری و نصب کنید. پس از اتمام بارگیری و نصب ، مطمئن شوید که آن را روشن کرده اید (با استفاده از دکمه فعال سازی) و همه شما شروع به کار کرده اید.

مشخصات پلاگین پشتیبان

2. نگهبان پشتیبان: تهیه نسخه پشتیبان

اولین مرحله تهیه نسخه پشتیبان ، رفتن به پشتیبان گیری در افزونه پشتیبان گارد و کلیک بر روی دکمه Backup است ، شما حدس زده اید. از اینجا باید نسخه پشتیبان خود را نامگذاری کنید و یک نوع کامل یا سفارشی را انتخاب کنید.

نسخه پشتیبان تهیه پشتیبان نگهبان

گزینه سفارشی به شما امکان می دهد بین پشتیبان گیری از پرونده ها یا پایگاه داده خود انتخاب کنید ، بنابراین هر کدام را برای شما مناسب انتخاب کنید. توصیه ما هر دو است ، اما اگر فضای ذخیره سازی مسئله ای باشد ، می توان تلاش کرد تا حجم داده ها را کاهش دهید.

پشتیبان گیری نیز می تواند از طریق لینک Dropbox به Cloud بارگذاری شود. برای تنظیم این کار ، به سادگی به Backup Guard بروید > ابر را بزنید و روی دکمه ON کلیک کنید.

این به طور خودکار شما را به وب سایت Dropbox هدایت می کند که از شما خواسته می شود این افزونه را مجاز کنید. روی تأیید اتصال کلیک کنید ، و با تأیید اتصال ، دوباره به وردپرس هدایت می شوید.

دسترسی به نگهبان پشتیبان

در صفحات مثال ، ما نسخه پشتیبان تهیه کرده ایم و نام آن را پشتیبان گیری گذاشتیم ، اما توصیه ما این است که از ماه و سال مربوطه برای عناوین پشتیبان خود استفاده کنید ، به شما این امکان را می دهد تا به راحتی اطلاعات را پیگیری کنید..

وقتی همه گزینه های مورد نظر خود را تنظیم کردید ، روی دکمه تهیه نسخه پشتیبان کلیک کنید. پس از اتمام تهیه نسخه پشتیبان ، آن را به سادگی بارگیری کرده و آن را در مکان دلخواه خود ذخیره کنید.

3. گارد پشتیبان: تهیه پشتیبان برنامه ریزی شده

در حالی که این نسخه پشتیبان تهیه نسخه پشتیبان از دستی را به اندازه کافی آسان می کند ، استفاده از ویژگی برنامه ریزی افزونه باعث می شود همه امنیت ، با تلاش بسیار کمتری.

برای برنامه ریزی این نسخه های پشتیبان ، به Backup Guard مراجعه کرد > برنامه زمانبندی شده ، سپس سوئیچ ON را تغییر داده و برنامه خود را نامگذاری کنید. در مرحله بعد ، باید فرکانس تهیه نسخه پشتیبان را انتخاب کنید ، بین ساعتی ، روزانه ، هفتگی یا ماهانه گزینه هایی وجود دارد ، بنابراین هر کدام را که فکر می کنید مناسب وب سایت های شما باشد ، انتخاب کنید. بهترین کار این است که سعی کنید فرکانس تهیه نسخه پشتیبان را با فرکانس ارسال محتوا مطابقت دهید ، اما در این مثال ، ما به هفتگی تنظیم شده است.

تهیه نسخه پشتیبان تهیه شده پشتیبان برنامه ریزی شده

آخرین مرحله انتخاب یک نسخه پشتیبان کامل یا سفارشی ، تقریباً مشابه در بخش پشتیبان گیری دستی است. وقتی این کار را انجام دادید و از برنامه تهیه نسخه پشتیبان خوشحال شدید ، روی ذخیره کلیک کنید و انجام شد!

4- گارد پشتیبان: ترمیم

اگر به هر دلیلی که نیاز به ترمیم دارید ، نیازی به نگرانی نیست ، این روند ساده و سر راست است. در تب backup protection ، به بخش Backup ها بروید. با ارائه لیست کاملی از کلیه نسخه های پشتیبان ذخیره شده ، کافیست یک مورد را برای بازیابی دوباره انتخاب کنید و روی نماد بازگرداندن سبز کلیک کنید.

پس از اتمام مراحل ، همه چیز را به طور کامل بازیابی کنید و وب سایت خود را پشتیبان و آماده خواهید کرد.

پشتیبان گیری-با-پشتیبان-گارد

پشتیبان گارد … نرم افزار

Backup Guard همچنین دارای نسخه برتر: Backup Guard Pro. برنامه های عضویت نقره ، طلا و پلاتین وجود دارد. موارد اضافی در این طرح ها شامل موارد زیر است:

 • انتخاب فایل پشتیبان ، با گزینه حذف پرونده های خاص
 • ردیابی ایمیل در پشتیبان گیری برنامه ریزی شده
 • پوشش چند سایت (حداکثر 10)
 • سرویس سایت / دامنه قابل مهاجرت
 • چندین پوشش خدمات ذخیره سازی
 • پشتیبان گیری برنامه ریزی شده چندگانه
 • و خیلی بیشتر

برنامه های پرداخت شده از همان 12.50 دلار شروع می شود و شامل یک سال پشتیبانی و به روز رسانی می شود. برنامه پلاتین اخیراً به نصف رسیده است و مطمئناً باید به دنبال هر کسی باشید که محافظت پشتیبان نهایی را برای وب سایت وردپرس خود جستجو کند..

UpdraftPlus: بهترین در بازار

قدرت پشتیبان گارد در سادگی و صراحت آن نهفته است ، اما برای کسی که به فضای بیشتری برای مانور و توانایی سفارشی سازی نیاز دارد ، برنامه رایگان می تواند کمی محدود کننده باشد. اینجاست که UpdraftPlus و انعطاف پذیری بیشتر آن وارد می شود.
updateraftplus

UpdraftPlus: یک مرور کلی

با بیش از 2 میلیون نصب فعال و دارای امتیاز 5 ستاره ، Updraft plus احتمالاً محبوب ترین نسخه پشتیبان تهیه رایگان WordPress است و به طور مرتب در بیشتر بررسی های مقایسه ای در صدر قرار دارد. همانند گارد پشتیبان ، هم نسخه پشتیبان و هم ترمیم را ارائه می دهد ، اما با چند ویژگی اصلی که به آن نتیجه می دهد:

 • برنامه های پشتیبان گیری به راحتی خودکار
 • گزینه های ذخیره سازی چندگانه ، مانند Dropbox ، Cloud و غیره.
 • از ویژگی های سایت ها می توان به عنوان واحدهای ذخیره سازی جداگانه پشتیبان تهیه کرد
 • یک سیستم برنامه ریزی خودکار تر ، پشتیبان گیری ناموفق برنامه ریزی شده اند
 • انتخاب نسخه پشتیبان از عناصر سایت خاص
 • امکان کنترل مکان های جداگانه پشتیبان
 • ترمیم سریع و ساده ، نیازهای کم سرور

1. UpdraftPlus: نصب

UpdraftPlus را می توان در داشبورد وردپرس یافت ، فقط به افزونه بروید > جدید را اضافه کرده و جستجوی UpdraftPlus را بزنید ، سپس بر روی Install کلیک کنید. هنگامی که نصب شد ، روی دکمه فعال سازی کلیک کنید ، سپس افزونه یک تور کوتاه از تنظیمات و گزینه های آن به شما می دهد.

جستجوی افزونه Updraftplus

2. UpdraftPlus: پشتیبان گیری

در بخش تنظیمات UpdraftPlus ، منویی با عنوان UpdraftPlus Backup / Restore پیدا خواهید کرد. یک دکمه پشتیبان آبی وجود دارد ، آن را فشار دهید تا نسخه پشتیبان تهیه دستی خود را شروع کنید.

نسخه پشتیبان تهیه نسخه پشتیبان از UpdraftPlus

به شما امکان بازیابی پرونده ها ، بانک اطلاعاتی یا هر دو گزینه داده می شود. یک گزینه را انتخاب کنید و سپس روی Backup Now کلیک کنید. در این مثال ، ما هر دو را انتخاب کردیم.

با این کار سایت شما از یک سرور از راه دور پشتیبان تهیه می شود ، تاریخ ایجاد آن به عنوان نام مشخص می شود ، بنابراین بعداً به راحتی پیدا خواهید شد.

3. تهیه پشتیبان برنامه ریزی

درست مانند Backup Guard ، UpdraftPlus به شما امکان می دهد نسخه پشتیبان تهیه کنید. می توانید این گزینه را در برگه تنظیمات UpdraftPlus پیدا کنید ، اما می توانید برنامه اجرای پشتیبان جداگانه را برای Files و Databases داشته باشید..

این گزینه به شما امکان می دهد سرویس پشتیبان را متناسب با نیاز وب سایت خود تنظیم کنید و بهترین گزینه برای شما به عواملی مانند فرکانس ارسال و سرعت بروزرسانی بستگی دارد..

تهیه نسخه پشتیبان سایت وردپرس با UpdraftPlus

پس از تنظیم برنامه ، باید یک مکان ذخیره را انتخاب کنید. مکان ، پرونده هایی را که باید در آن گنجانید ، انتخاب کنید و سپس روی ذخیره کلیک کنید. پنجره ها ظاهر می شوند و به شما اجازه می دهند ارتباط را مجاز کنید ، و پس از انجام این کار ، برنامه ریزی شروع می شود.

4. UpdraftPlus: ترمیم.

بازیابی با UpdraftPlus گزینه های و انتخاب بیشتری در مورد نحوه بازیابی دارد. با این وجود ساختار کلی خیلی پیچیده نیست ، بنابراین نیازی نیست که با تمام گزینه های موجود احساس ناراحتی کنید!

برای شروع بازیابی نسخه پشتیبان ، برای داشتن لیستی از کلیه نسخه های پشتیبان قبلی خود ، به برگه Backup / Restore بروید. از این طریق ، سپس نسخه پشتیبان تهیه کنید که می خواهید بازیابی کنید.

روی دکمه بازیابی کلیک کنید ، و به شما این فرصت را می دهد که دقیقاً بازیابی کنید ؛ سیستم انعطاف پذیر به شما امکان می دهد جنبه های خاصی از سایت وردپرس مانند تم ، پلاگین ها یا پرونده های دیگر را بازیابی کنید.

وقتی انتخاب کردید که چه چیزی را بازیابی کنید ، روی دکمه بازیابی کلیک کنید و اجازه دهید فرایند اجرا شود. با انجام ترمیم کامل ، می توانید فایل های گزارش را نیز بارگیری کنید. این کار عاقلانه است و در صورت بروز هرگونه مشکلی ، این پرونده ها کمک به تیم پشتیبانی UpdraftPlus را بسیار آسان تر می کند.

مرمت-موفقیت-به روزرسانی پلاس

UpdraftPlus… حق بیمه

UpdraftPlus همچنین یک نسخه حق بیمه کامل تر نیز ارائه می دهد ، برای اینکه سایتی بزرگتر با حجم و تنوع بیشتری از مطالب برای مقابله با این موضوع ممکن است مناسب تر باشد. ویژگی های اضافی شامل موارد زیر است:

 • پشتیبان گیری از محتوای مشخص شده
 • مهاجرت وب سایت ساده شده
 • سازگاری چند جانبه
 • پشتیبان گیری شامل محتوای غیر WordPress است
 • پشتیبانی رایگان از تکنسین ها
 • 1 گیگابایت فضای ذخیره سازی در UpdraftVault
 • انواع بیشتری از کاربردهای بستر ذخیره سازی ، مانند Amazon S3 ، Rackspace ، OneDrive و موارد دیگر
 • گزینه های پایگاه داده گسترده
 • و بیشتر

با قیمت 70،00 دلار ، قیمت حق بیمه نسبت به Backup guard Pro قیمتی تندتر دارد ، با این حال افزونه UpdraftPlus ابزار بسیار بیشتری را به وب سایت شما ارائه می دهد. و برای بسیاری از وب سایت ها ، ویژگی های اضافی مطمئناً هزینه اضافی را نیز به همراه خواهد داشت.

کدام افزونه برای تهیه نسخه پشتیبان از وردپرس بهتر است: Backup Guard یا UpdraftPlus?

هر دو گزینه آرامش خاطر ، امنیت و ابزار مورد نیاز را از یک افزونه پشتیبان تهیه می کنند. در حالی که هرکدام کارهای خود را به خوبی انجام می دهد ، تفاوت های مهمی وجود دارد که تأثیر می گذارد که بهترین گزینه برای شماست.

برای یک محصول ساده و سر راست که به ورودی کمی نیاز دارد تا کار خود را به خوبی انجام دهد ، Backup Guard افزونه انتخابی است. برای سایت های کوچکتر با سرعت کمتری محتوا ایده آل است ، تنظیم آسان و فرآیندهای بدون عارضه به خوبی در خدمت شما خواهند بود.

از طرف دیگر ، اگر سایت شما دارای محتوای سنگین ، پیچیده و نیاز به تعمیر و نگهداری مشخص تر است ، پس از آن UpdraftPlus آن را انتخاب ایده آل برای شما قرار می دهد. قابلیت افزونه ها برای ارائه برنامه ریزی پشتیبان متفاوت برای ویژگی های مختلف سایت و به صورت رایگان ، آن را به یک منبع حیاتی برای وب سایت های فعال تر تبدیل می کند.

پشتیبان گیری دستی: پلاگین ها لازم نیست.

به دلایل مختلف ، ممکن است احساس کنید که افزونه برای شما یا وب سایت شما وجود ندارد ، یا شاید دلیل وجود افزونه در دسترس شما نباشد. اگر این مورد است ، پس هنوز هیچ دلیل عدم پشتیبان گیری وجود دارد. اگر می دانید که چگونه بصورت دستی نسخه پشتیبان تهیه کنید ، هنوز هم بدون نیاز به افزونه می توانید سایت خود را ایمن کنید ، بنابراین چگونه می توانید این کار را انجام دهید.

هنگام تهیه نسخه پشتیبان تهیه دستی ، فرایند دوگانه است و باید از فایل های بانک اطلاعاتی و سایت از آنها نسخه پشتیبان تهیه کنید. برای شروع ، یک پوشه دسک تاپ تهیه کنید تا نسخه پشتیبان تهیه شود ، به ترتیب دو زیر مجموعه برای بانک اطلاعاتی و پرونده های سایت. باز هم ، ما توصیه می کنیم که پوشه را از تاریخ تهیه نسخه پشتیبان تهیه کنید تا در یافتن آن بعداً در وقت خود صرفه جویی کنید! توییتر

در این آموزش نمونه ها از سرور cPanel آورده شده است. با این حال ، اکثر سیستم های سرور دارای قالب های مشابه هستند ، و اگر از سرور دیگری استفاده می کنید ، تفاوت های زیادی وجود نخواهد داشت. به دنبال عبارت های مشابه و مسیرهای مشابه باشید و برای پیدا کردن داده ها و فایل های مورد نیاز برای تهیه نسخه پشتیبان ، مشکلی نداشته باشید.

در سرور cPanel ، بانک اطلاعات را در بخش phpMyAdmin پیدا خواهید کرد ، و پرونده ها در Console File Console خواهند بود.

پشتیبان گیری دستی: صادرات بانک اطلاعاتی

ابتدا باید وارد رابط کاربری cPanel (یا سرور دیگری شوید که استفاده می کنید) وارد شوید. گفته می شود ، شما به احتمال زیاد از یک سیستم پایگاه داده cPanel MySQL استفاده می کنید ، زیرا این استاندارد برای سایت های وردپرس است.

وارد سیستم MySQL شوید و پایگاه داده وب سایت را پیدا خواهید کرد ، کلیک راست کنید و گزینه phpMyAdmin را فشار دهید (دوباره ، این استاندارد WordPress است). شما به یک برگه جدید phpMyAdmin هدایت می شوید ، در سمت چپ لیستی از تمام وب سایتهایی که با این سرور پیوند داده اید.

وب سایت مورد نظر برای تهیه نسخه پشتیبان را انتخاب کنید و به شما امکان بازگرداندن جدول را نشان می دهد ، “صادرات” را انتخاب کنید..

بانک اطلاعات صادرات

این امر شما را با استفاده از چند گزینه نحوه ادامه ، به کنسول صادرات سوق می دهد: روش صادرات: گزینه های سریع و فرمت: SQL. بعد از این فقط بر روی Go کلیک کرده و بارگیری پیش خواهد رفت ، حتماً آن را به پوشه Database در پوشه پشتیبان خود منتقل کنید تا بتوانید پیگیری کنید.

مواردی وجود دارد که بارگیری خودکار نخواهد بود و در عوض تمام اجزای موجود در کنسول آنلاین را نشان می دهد. در صورت بروز چنین اتفاقی ، کافیست آن را کپی کرده و در یک پوشه IDE قرار دهید و به پوشه Backup خود بروید.

هنگامی که از بانک اطلاعاتی نسخه پشتیبان تهیه کرده اید ، مرحله بعدی فایل های سایت است.

نسخه پشتیبان تهیه دستی: صادر کردن فایلهای سایت

دو روش اصلی برای صادرات فایل های سایت وجود دارد ، که بیشتر استفاده از طریق cPanel است ، اما برای برخی وب سایت ها استفاده از FTP مناسب تر است..

ما هر دو روش را شرح خواهیم داد و شما می توانید تصمیم بگیرید که چه چیزی برای شما مناسب است.

صادر کردن پرونده های سایت: روش cPanel

برای شروع با روش cPanel ، وارد داشبورد سرور شوید و به دنبال گزینه File Manager باشید.

از اینجا ، پوشه public.html را پیدا کنید و بر روی آن کلیک کنید ، این باید گزینه فشرده سازی را به شما بدهد.

در مورد چگونگی فشرده سازی پرونده ، یک برگه باز خواهد شد ، گزینه بایگانی .zip را انتخاب کنید. پس از این ، فشرده سازی را با فشار دادن فشرده سازی فایل تأیید کنید.

پس از اتمام مراحل ، پوشه ای به نام public_html.zip را مشاهده می کنید ، این مورد را بارگیری کرده و آن را به پوشه پرونده های سایت که قبلاً ساخته اید منتقل کنید ، و از پرونده های شما نسخه پشتیبان تهیه شود!

فراموش نکنید که پس از اتمام کار ، پرونده .zip باقی مانده در سرور را حذف کنید ، در غیر این صورت فضای سرور ارزشمندی را هدر خواهید داد!

اگر به هر دلیلی این روش برای شما مؤثر نباشد ، انتخاب بعدی شما FTP خواهد بود.

صادر کردن پرونده های سایت: روش FTP

روش FTP ، کوتاه برای پروتکل انتقال فایل ، کمی پیچیده تر است ، اما عادت نمی کند. برای این روش به سرویس مشتری احتیاج دارید ، یک انتخاب رایگان خوب یا FileZilla یا Cyberduck است ، که به راحتی می توانید مستقیماً از وب سایتهای آنها نصب کنید.

آنچه این سرویس های مشتری به شما امکان می دهد انجام دهید این است که مستقیماً بین فایلهای وب سایت زنده و رایانه خود رابط برقرار کنید ، که اساس روش FTP است.

برای این تظاهرات ما FileZilla را بارگیری کرده ایم و اولین قدم شما گرفتن یکی از مشتری ها خواهد بود.

FTP: اتصال به سرور وب سایت

اولین مرحله برای یافتن جزئیات ورود به سیستم FTP ، برای باز کردن اتصال FileZilla به سرور به این مورد نیاز خواهید داشت.

جزئیات را می توانید در پرونده های cPanel مشاهده کنید ، فقط بخش حساب های FTP را جستجو کنید ، و آنها باید در دسترس باشند ، در صورتی که اینگونه نیست ، لازم است با شرکت میزبان سرور تماس بگیرید.

وقتی این جزئیات را دارید ، FileZilla را باز کنید. شما با یک قالب دو پانلی ارائه می شوید ، سمت چپ نماینده رایانه شما و سمت راست سرور شما متصل / متصل به.

برای دستیابی به اتصال ، باید پرونده را وارد کنید > مدیر سایت. یک برگه جدید ظاهر خواهد شد ، روی سایت جدید کلیک کنید و از شما خواسته می شود که نامی به سرور سایتی که به آن وصل هستید ، بدهید.

برای اتصال ، ابتدا نوع ورود معمولی را انتخاب کنید و سپس جزئیات سرور مانند میزبان (دامنه) ، نام کاربری و رمز عبور را پر کنید. وقتی این کار را انجام دادید و به هم متصل شدید ، جزئیات ذخیره می شوند ، بنابراین دیگر لازم نیست که هربار که می خواهید از طریق FileZilla به سرور دسترسی داشته باشید ، آن را قرار دهید..

وقتی همه به هم وصل هستید ، به دنبال صفحه Remote site باشید ، این شامل همه پرونده ها و پوشه های وب سایت ها است. یک منوی کشویی وجود دارد که می توانید پرونده ای به نام public¬_html را پیدا کنید ، این فایل یک مجموعه کامل از تمام پرونده های سایت است ، و آنچه را به عنوان نسخه پشتیبان تهیه می کنید صادر می کنید..

FTP: صادر کردن پرونده های وردپرس

با استفاده از رابط کاربری سمت چپ (همان متصل به پرونده های رایانه محلی) ، پوشه تهیه نسخه پشتیبان از فایل سایت را که قبلاً ساخته اید ، پیدا کنید.

از اینجا ، به سادگی کشیدن و رها کردن پوشه public_html از رابط کاربری سمت راست به پرونده های سایت در سمت چپ ، ساده است. این روند بارگیری را شروع می کند که بسته به سرعت اتصالات در زمان متفاوت است.

پشتیبان گیری دستی مطمئناً فرایندی متفاوت از استفاده از افزونه است ، و اگرچه می تواند احساس پیچیدگی بیشتری کند ، اما داشتن یک مهارت ارزشمند است. اگر به هر دلیلی افزونه ای که استفاده می کنید ناگهان پشتیبانی نمی شود ، می توانید با اطمینان از راه حل پشتیبان گیری برای تهیه پشتیبان خود ، راحت باشید.!

نتیجه

تهیه نسخه پشتیبان از وب سایت وردپرس یک تغییر کوچک و آسان است ، اما در محیط فعلی آنلاین این یک ضرورت است. طبق آمارهای اخیر ، تقریباً 90٪ وب سایتهای وردپرس آسیب پذیری قابل توجهی در مورد هک شدن دارند. و یک افزونه پشتیبان یکی از تنها راههایی است که می توانید خود را در برابر این امر تضمین کنید.

تهیه نسخه پشتیبان به شما آرامش خاطر ، امنیت و فرصتی برای بازگشت سریع در صورت ضرر می دهد. هیچگاه دلیل بیشتر برای تهیه نسخه پشتیبان از سایت شما نبوده و هرگز مانعی برای انجام این کار نبوده است.

بنابراین ، منتظر نمانید تا مجبور شوید بگویید ، “ای کاش پشتیبان گیری شدم!” ، یکی از افزونه های ذکر شده در اینجا را بارگیری کنید (یا این کار را به صورت دستی انجام دهید!) و از WordPress خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

همچنین ، اگر نمی دانید چگونه میزبان وب را برای سایت وردپرس خود تغییر دهید ، راهنمای ما را در این مورد بررسی کنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author