نحوه بهینه سازی تصاویر خود برای دوستانه در SEO (راهنمای کامل)

عملکرد وب سایت شما به چند عامل مختلف بستگی دارد از میزبان وب مشخصی که شما انتخاب می کنید ، به شرح زیر دستورالعمل های دسترسی به وب سایت ، به اندازه پرونده های تصویری که استفاده می کنید.

با این حال ، قالب بندی آنها برای اندازه مناسب ، می تواند کیفیت را به دلیل تغییراتی که ایجاد کرده اید کاهش دهد. خبر خوب این است که شما می توانید با استفاده از چند تکنیک و ترفند ، کیفیت تصویر بهینه را حفظ کرده و اندازه مناسب را بدست آورید.

بهینه سازی تصویر چیست؟?

ابعاد بهینه سازی تصویرصفحات وب هنگام حضور در تصاویر بزرگ می توانند یک کاهش چشمگیر را تجربه کنند. این می تواند بار بار را کاهش داده و زیر مجموعه تجربه کلی را برای بازدید کنندگان سایت شما ایجاد کند.

کاهش اندازه پرونده بهینه سازی تصویر است. برای این کار می توانید از اسکریپت یا افزونه استفاده کنید.

این باعث می شود بارهای سریعتر بارگیری در صفحات شما انجام شود. فشرده سازی بدون از دست دادن و از بین رفتن ، دو روش متداول بهینه سازی هستند.

مزایای قالب بندی تصویر

اندازه متوسط ​​تصویر در وبتخمین زده می شود که تقریبا 54 درصد از کل وزن یک صفحه وب ناشی از تصاویر است.

وقتی روی بهینه سازی وب سایت کار می کنید ، تصاویر شما به دلیل این امر باید اولین وظیفه شما باشند. مزایای قالب بندی تصویر عبارتند از:

 • سرعت بارگیری صفحه بهبود یافته است
 • ایجاد نسخه پشتیبان سریعتر است
 • فضای کمتری برای ذخیره سازی سرور لازم است
 • بهبود سئو با افزونه مناسب SEO
 • پهنای باند کمتری استفاده می شود

چگونه می توان عملکرد را با بهینه سازی تصویر بهبود بخشید

هدف این است که به طور مساوی تعادل کیفیت قابل قبول و کمترین اندازه ممکن پرونده را برقرار کنید. برای این کار بیش از یک راه وجود دارد. قبل از آپلود ، فشرده سازی تصاویر شما گزینه رایج است. برای این منظور می توانید از یک ابزار یا افزونه استفاده کنید (در اینجا چند مورد ذکر شده است).

مهم است که نوع فشرده سازی و قالب پرونده ای را که استفاده می کنید در نظر بگیرید. ترکیب مناسب باعث می شود تا اندازه تصویر شما تا پنج برابر کاهش یابد.

برای تعیین بهترین ترکیب برای نیازهای خود ، با قالب های مختلف فایل و انواع فشرده سازی آزمایش کنید.

بهترین قالب پرونده را انتخاب کنید

برای انتخاب بهترین نوع پرونده ، مهم است که بدانید که در دسترس هستند. اینها متداول ترین:

 • JPEG: این نوع از بهینه سازی بدون ضرر و بی ضرر استفاده می کند. با تنظیم سطح کیفیت می توانید تعادل کاملی از اندازه و کیفیت پرونده داشته باشید.
 • PNG: این نوع سایز بزرگتر تمایل دارد اما تصاویر از کیفیت بالاتری برخوردار هستند. می توانید از فشرده سازی بدون ضرر یا بدون ضرر استفاده کنید.
 • GIF: این برای تصاویر متحرک ایده آل است. فقط می توانید از فشرده سازی بدون ضرر استفاده کنید. فقط از 256 رنگ استفاده می کند.

قالب های فایل تصویری

گزینه های دیگری نیز وجود دارد ، اما اینها یکی از رایج ترین و آسان ترین کار با آنها هستند. گزینه های دیگر شامل JPEG XR و WebP است. همه مرورگرها از این دو پشتیبانی نمی کنند ، بنابراین از این امر آگاه باشید.

با این حال ، آنها می توانند یک انتخاب مناسب باشند. به عنوان مثال ، در مقایسه با یک تصویر JPEG قابل مقایسه ، به طور متوسط ​​30 درصد کاهش اندازه پرونده با WebP وجود دارد.

به دلیل عدم پشتیبانی جهانی از این دو گزینه ، برنامه شما برای تهیه منبع مناسب به منطق دیگری روی سرورها یا برنامه شما نیاز دارد:

 • بهینه سازی تصویر خدماتی است که توسط برخی از CDN ها ، از جمله WebP و تحویل JPEG XR ارائه می شود.
 • برای شناسایی مشتری ، بهترین قالب تصویر موجود را تهیه کنید و قالبهای پشتیبانی شده را بررسی کنید امکان اضافه کردن منطق برنامه اضافی وجود دارد.
 • برخی از ابزارهای منبع باز مکالمه ، بهینه سازی و ارائه دارایی های مناسب را خودکار می کنند.

اندازه در مقابل کیفیت فشرده سازی

فشرده سازی کم تمایل به کیفیت بالاتری دارد ، اما اندازه پرونده ها به طور معمول بزرگتر است. نقطه مقابل با فشرده سازی زیاد صادق است. پرونده ها كوچكتر هستند اما كيفيت كاهش مي يابد.

کیفیت تصویر در مقابل فشرده سازی

در حالت ایده آل ، شما برای وزن کلی صفحه وب خود یک یا دو مگابایت می خواهید. بنابراین ، در نظر بگیرید که چند تصویر برای استفاده و تقسیم این عدد در حدود 1.5. این به شما اندازه می دهد به ازای هر تصویر که می تواند بهترین سرعت بارگذاری را داشته باشد.

Lossless در مقابل Lossy Optimization

این دو نوع فشرده سازی شما استفاده خواهید کرد. مهم است که درک کنیم که آنها چه کاری انجام می دهند:

 • فشرده سازی بدون ضرر و زیان آوربی ضرر: این داده را فشرده می کند و یک فیلتر است. قبل از ارائه تصویر ، باید فشرده نشده باشد. با این حال ، کیفیت کاهش نمی یابد. چندین ابزار وجود دارد که فشرده سازی بدون ضرر را انجام می دهند.
 • لوسي: این برخی از داده ها را از بین می برد و یک فیلتر است. به این نکته توجه داشته باشید که چه میزان کاهش می یابد زیرا باعث تخریب تصویر می شود. برای تنظیم تنظیمات کیفیت تصویر می توانید از ویرایشگرها و ابزارهای مختلف تصویر استفاده کنید.

پیکربندی مطلوب پیکربندی بدون ضرر یا بدون ضرر به معیارهای شخصی شما بستگی دارد ، از جمله مبادله بین مصنوعات معرفی شده و اندازه پرونده ، و محتوای تصویر.

یک تنظیم جهانی واحد وجود ندارد که در مورد همه تصاویر اعمال شود. در نهایت ، شما می خواهید با تصاویر مختلف بازی کنید تا ببینید کدام یک از اینها به بهترین شکل ممکن است.

تغییر اندازه تصاویر در مقیاس

با تشکر از صفحات پاسخگو در سایت ها ، مانند وردپرس ، اندازه فایل های مختلف را در کتابخانه رسانه خود دریافت خواهید کرد. مرورگر شما می تواند سایز بهتری را انتخاب کرده و آن را بارگیری کند. اندازه ای که مرورگر انتخاب می کند بر اساس وضوح دستگاه است.

تغییر اندازه تصویر در وردپرس

پرونده اصلی دست نخورده و حفظ شده است. در صورت تمایل می توانید از صرفه جویی در نسخه اصلی برای صرفه جویی در فضای دیسک استفاده کنید.

جایگزینی و از بین بردن تصاویر

آیا به همه تصاویر در صفحه وب نیاز دارید؟ اگر چنین نیست ، موارد غیر ضروری را حذف کنید. اما اگر همه به محتوا مربوط هستند ، گزینه های بهتر را جایگزین تصاویر با کیفیت بزرگتر یا پایین تر کنید.

در بعضی موارد ، فونت های وب و جلوه های CSS می توانند جای تصاویر را بگیرند و در عین حال زیبایی زیبایی بصری را نیز در صفحه قرار می دهند. با فونت های وب ، حروف زیبا می توانند به بهبود قابلیت استفاده کمک کرده و ظاهری مناسب تر به صفحات شما ارائه دهند.

همچنین می تواند خوانایی و برندسازی شما را بهبود بخشد. فقط اطمینان حاصل کنید که هنوز هم می توانید متن را به راحتی جستجو ، انتخاب و تغییر اندازه دهید بدون آنکه مشکلات خوانایی داشته باشد.

جلوه های CSS شامل عناصری مانند سایه ها و شیب ها است. این موارد همچنین می توانند مارک تجاری بیشتری داشته باشند. انیمیشن ها می توانند جذابیت بصری را در صفحه وب شما در هر سطح زوم و وضوح ارائه دهند. در مقایسه با پرونده های تصویری ، این بخشی از بایت ها هستند.

Raster در مقابل تصاویر وکتور

بردار مقابل

Raster و وکتور دو نوع اصلی از فایل تصویری هستند. برنامه های مبتنی بر پیکسل ، اسکنر یا دوربین برای ایجاد تصاویر شطرنجی استفاده می شوند.

این موارد به طور گسترده در اینترنت استفاده می شود و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. از نرم افزار بردار برای ایجاد تصاویر برداری استفاده می شود. اینها برای تصاویری که روی محصولات بدنی و در مهندسی ، CAD و گرافیک های سه بعدی قرار می گیرند متداول است.

تصاویر بردار مستقل از وضوح و بزرگنمایی هستند. هنگامی که اشکال هندسی درگیر هستند ، بردار ایده آل است. هنگامی که تصاویر پیچیده هستند و دارای جزئیات زیادی و اشکال نامنظم هستند ، تصاویر شایع ترجیح داده می شوند.

گرافیک های Raster برای نمایش تصویر ، مقادیر فردی هر پیکسل را در یک شبکه مستطیل رمزگذاری می کنند. گرافیک های بردار تصویری را با استفاده از نقاط ، خطوط و چند ضلعی ها نشان می دهند.

پیامدهای صفحه نمایش با وضوح بالا

مهم است که بین دو نوع پیکسل مختلف که شامل پیکسل دستگاه و پیکسل CSS است ، تفکیک کنید. پیکسل های دستگاه های مختلف می توانند در یک پیکسل CSS واحد وجود داشته باشند. جزئیات روی صفحه با پیکسل های بیشتر دستگاه دقیق تر می شود.

پیکسل css در مقابل پیکسل دستگاهبرای استفاده کامل از تعداد پیکسل دستگاه بالاتر ، دارایی تصویر باید جزئیات بیشتری داشته باشد.

این وظیفه است ایده آل برای تصاویر بردار از آنجا که آنها می توانند نتایج تندی را ایجاد کنند هنگام ارائه در هر وضوح.

از آنجا که تصاویر شطرنجی برای رمزگذاری داده های تصویر از مبنای هر پیکسل استفاده می کنند ، چالش برانگیز تر هستند. این در حالیست که با افزایش پیکسل ها اندازه پرونده های شطرنجی افزایش می یابد.

بنابراین ، صفحه های با وضوح بالا برای به دست آوردن مزایا به تصاویر با وضوح بالا نیاز دارند. تصاویر برداری هستند بهترین برای صفحه نمایش های با وضوح بالا از آنجا که آنها همیشه نتایج تندی به دلیل مستقل بودن وضوح ارائه می دهند.

فقط به یاد داشته باشید که صرف نظر از وضوح تصویر ، تکنیک های بهینه سازی تصویر یکسان هستند.

بهینه سازی تصاویر برداری

گرافیک بردار مقیاس پذیر (SVG) توسط همه مرورگرهای مدرن پشتیبانی می شود.

این برای گرافیک های دو بعدی ایده آل است و فرمت آن مبتنی بر تصویر XML است. پرونده های SVG می توانند با استفاده از ویرایشگر متنی که ترجیح می دهید یا با اکثر انواع نرم افزارهای مبتنی بر بردار ایجاد شوند.

برای کاهش اندازه پرونده های SVG ، باید از آنها کمینه شد. هنگام فشرده سازی پرونده های SVG باید از GZIP استفاده کرد.

بهینه سازی تصاویر Raster

یک شبکه پیکسل یک تصویر شایع کننده را تشکیل می دهد. پیکسل های جداگانه در یک شبکه دو بعدی قرار دارند. به عنوان مثال ، دنباله ای از 10000 پیکسل تصویری از 100 در 100 پیکسل را تشکیل می دهد. هر پیکسل شفافیت و اطلاعات مربوط به رنگ را رمزگذاری می کند.

سنگین وزنمقادیر RGBA توسط هر پیکسل ذخیره می شود. این شامل:

 • کانال قرمز
 • کانال آبی
 • کانال سبز
 • کانال آلفا (شفافیت)

256 سایه (مقادیر) توسط داخلی توسط مرورگر اختصاص داده می شود. در هر کانال ، این ترجمه به هشت بیت است. در هر پیکسل ، این چهار بایت است. این باعث می شود اندازه پرونده با استفاده از ابعاد شبکه محاسبه شود. خیلی طول نمی کشد تا اندازه پرونده بسیار بزرگ شود.

بنابراین ، برای کاهش اندازه پرونده تصویر ، چند استراتژی وجود دارد:

 • میزان عمق تصویر را کاهش دهید. می توانید این کار را با استفاده از پالت رنگی کوچکتر انجام دهید.
 • داده هایی را که پیکسل های انفرادی در آن ذخیره می کنند بهینه سازی کنید.

تنظیم ابزار و پارامتر

هیچ ابزار تصویر کامل ، مجموعه ای از پارامترهای بهینه سازی یا فرمت وجود ندارد که برای هر تصویر کار کند. محتویات تصویر و الزامات فنی و تصویری آن تعیین می کند که باید از چه مواردی استفاده کنید.

پس از یافتن یک مجموعه تنظیم خوب ، می توانید در آینده از آن برای تصاویر مشابه استفاده کنید تا در وقت خود صرفه جویی کنید. با این حال ، اطمینان حاصل کنید که هرگز فرض نمی کنید که از همان تنظیمات برای فشرده سازی همه تصاویر استفاده شود.

یادگیری در مورد چند ابزار رایج می تواند به شما در انتخاب صحیح کمک کند. این چهار مورد از مواردی است که اغلب استفاده می شود:

 • Gifsicle: این به شما امکان می دهد تصاویر مختلف GIF را بهینه و ایجاد کنید.
 • Optipng: این مورد برای بهینه سازی PNG بدون ضرر استفاده می شود.
 • جپگتران: این یکی به شما امکان می دهد تصاویر JPEG را بهینه کنید.
 • دلپذیر: این مورد برای بهینه سازی PNG با ضرر استفاده می شود.

ارائه دارایی های مقیاس پذیر تصویر

هنگام انجام بهینه سازی تصویر ، دو معیار اصلی وجود دارد:

 • بهینه سازی تعداد کل پیکسل ها.
 • بهینه سازی چند بایت برای رمزگذاری هر پیکسل در یک تصویر.

درخت قالب قالباندازه پرونده تصویر شما به زیر تقسیم می شود پیکسل ها در کل بایت های لازم برای رمزگذاری شخصی پیکسل ضرب می شوند. این همان است این کار را در هنگام کار برای تعیین اندازه بهینه برای فایل های تصویری در وب سایت خود در ذهن داشته باشید.

به همین دلیل ، موثرترین و آسان ترین راه برای بهینه سازی تصاویر این است که اطمینان حاصل کنید که در حال ارسال پیکسل های بیشتری نیستید که به طور کامل نیاز به نمایش دارایی در مرورگر در اندازه مورد نظر خود دارید.

بنابراین, فقط برای مرور مجدد تصاویر به مرورگر خود اعتماد نکنید. این می تواند باعث شود که آنها با وضوح پایین تر نمایش داده شوند. همچنین از منابع CPU اضافی زیادی استفاده می کند.

به طور کلی ضمانت اندازه دقیق صفحه نمایش برای هر دارایی تحویل داده شده امکان پذیر نیست. با این حال ، مهم است که اطمینان حاصل کنید که تمام پیکسل های غیر ضروری را به حداقل می رسانید.

همچنین ضروری است که دارایی های بزرگ خود را تا حد امکان به اندازه صفحه نمایش آنها تحویل دهید.

لیست بهینه سازی تصویر

تمام اطلاعات موجود در اینجا به شما امکان می دهد تصاویر خود را بهینه کنید تا صفحات وب شما سریعتر شود. شما هنوز هم می توانید از تصاویر زیبا استفاده کنید ، اما با زمان بارگیری صفحه شما باعث کاهش چشمگیر نمی شوند.

این باعث می شود بازدید کنندگان شما خوشحال شوند و عملکرد کلی وب سایت شما را بهبود ببخشند. هنگام بهینه سازی تصاویر ، نکات لیست زیر را در نظر بگیرید:

 • قالب های برداری را در نظر بگیرید زیرا آنها برای دستگاه های با وضوح بالا و چندگانه کار می کنند ، زیرا آنها مستقل از مقیاس و وضوح هستند.
 • کلیه دارایی های SVG باید فشرده و به حداقل برسد. این فوق داده های غیر ضروری را حذف می کند.
 • برای قالب های شطرنجی ، با تنظیمات کیفیت مطلوب بازی کنید. این می تواند تعداد قابل توجهی بایت را برای شما ذخیره کند.
 • برای هر دارایی ، الزامات عملکردی خود را بفهمید و بهترین قالب را برای تصاویر شطرنجی انتخاب کنید.
 • هر زمان که می توانید خودکار کنید تا از بهینه سازی تصویر ثابت اطمینان حاصل کنید.
 • تصاویر مقیاس شده را به گونه ای انجام دهید که اندازه طبیعی تصویر و اندازه صفحه نمایش به همان اندازه ممکن باشد.

به طور خلاصه ، هم علم و هم هنر برای بهینه سازی تصویر وجود دارد. الگوریتم ها و تکنیک های بسیار پیشرفته به عنوان علم عمل می کنند.

فقدان پاسخ های قطعی در مورد فشرده سازی تصویر فردی ، هنر است. در نهایت ، شما باید در اطراف بازی کنید و آزمایش کنید. این به شما امکان می دهد بهترین انتخاب را برای پرونده های تصویری خود و نحوه کمک به سرعت صفحه وب خود داشته باشید.

با افزایش محبوبیت و پختگی سازندگان وب سایت های شخص ثالث مانند Wix ، ساده لوح بودن برای طراحان آسان است اما همچنان بر روی توسعه و حفظ فرایندهای بهینه سازی خوب تصویر متمرکز می شوید ، چه در قالب یک قالب یا ایجاد یک سایت از ابتدا..

منابع و اعتبارات تصویر:

 • PicupMedia.com
 • محاسبه.HomeDNS.org
 • CognitiveSEO.com
 • StackOverflow.com
 • EngineThemes.com
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author