تفصیل هزینه های توسعه وب سایت

توسعه دهنده وب سایتدر این روز و سن ، تقریباً همه به یک وب سایت احتیاج دارند. اگر یک شغل هستید ، به یک وب سایت نیاز دارید تا با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید ؛ مهم نیست که شما به اندازه والمارت بزرگ باشید یا یک کارآفرین هستید که یک تجارت کوچک از خود شروع می کنید.

از طرف دیگر ، می توانید از یک وب سایت برای ارتباط با طرفداران سرگرمی خود استفاده کنید یا محتوای سرگرمی خود را به صورت آنلاین نشان دهید. تعداد بسیار بیشتری از وب سایت های خود به عنوان وبلاگ استفاده می کنند و دنبال کننده ها را جذب می کنند ، به خصوص اگر آنها به نوعی آزاد و یا هنرمند باشند.

اما بسیاری از مردم به طور کامل نمی دانند که ساخت وب سایت از ابتدا چه چیزی یا هزینه های آن را می داند. در حالی که وب سایت های شخصی از همیشه رایج تر هستند ، مشاهده همه هزینه های توسعه وب سایت به صورت مقدماتی دشوار است زیرا این روند واقعاً پیچیده است.

در این راهنما ، ما از ابتدا تا انتها در هزینه های کلی توسعه وب سایت قرار خواهیم گرفت و یک برآورد کلی ارائه می دهیم ، بنابراین می دانید وقتی تصمیم به ساخت یا سفارش فضای دیجیتالی خود دارید ، انتظار چه چیزی را داشته باشید. بیا شروع کنیم!

چه چیزی بر هزینه توسعه وب سایت تأثیر می گذارد?

عوامل زیادی وجود دارد که می توانند بر میزان هزینه وب سایت شما برای توسعه کلی تأثیر بگذارند. اما چهار جنبه شخصی نیز وجود دارد که ممکن است وب سایت شما را ارزانتر یا گرانتر از توسعه کند.

پول

بدیهی است که چقدر پولی که در ایجاد و بهره برداری از وب سایت خود دارید ، ابزاری را که می توانید برای ساختن آن استفاده کنید ، نوع وب سایتی که می توانید بسازید و انواع منابع در اختیار شما قرار می دهد ، تعیین می کند. پول بیشتر بدان معنی است که شما می توانید یک وب سایت گران تر با بازده بالقوه بیشتر ایجاد کنید ، و پول کمتری بدین معنی است که شما در ابزار محدود هستید در دسترس خواهید بود تا همه چیز را با هم جمع کنید.

با این حال ، عامل پولی در اکثر شرایط کار با آن آسان تر است زیرا انعطاف پذیرترین است. تا زمانی که بودجه بیشتری داشته باشید ، همیشه می توانید درآمد بیشتری کسب کنید یا ساخت وب سایت خود را کنار بگذارید. سایر عوامل تأثیرگذار تقریباً انعطاف پذیر نیستند.

زمان

زمان توسعه وب سایتمدت زمانی که باید وب سایت خود را بسازید بر کل هزینه های توسعه آن نیز تأثیر می گذارد. مدت زمان طولانی تر به شما فرصت اضافی می دهد تا مطمئن شوید که وب سایت به درستی ساخته شده است و اشکالات عمده ای وجود ندارد.

بازه زمانی کوتاه تر ممکن است به این معنی باشد که شما باید برای کمک یا ابزار گران قیمت هزینه کنید ، یا اینکه وقت کافی برای اشکال زدایی درست در وب سایت خود ندارید و اطمینان حاصل کنید که این یک تجربه لذت بخش برای بازدید کنندگان شما است.

علاوه بر این ، هرگونه کمک خارجی که برای ایجاد یا پر کردن وب سایت خود استخدام کنید ، احتمالاً در صورت بروز مشکل در هزینه ، هزینه بالاتری را متحمل می شوید. استخدام یک توسعه دهنده وب برای ساخت وب سایت شما در دو هفته بیشتر از هزینه استخدام آنها برای ساخت وب سایت شما در دو ماه هزینه بیشتری دارد.

در یک مورد ، آنها ممکن است مجبور شوند پروژه های دیگر را به تأخیر بیندازند و اولویت خود را در اولویت قرار دهند ، و هزینه آنها را برای سایر مشتری ها هزینه می کند. از طرف دیگر ، آنها زمان زیادی برای تعادل وب سایت شما با هر پروژه دیگر دارند و می توانند نرخ کمتری را برای شما شارژ کنند.

فناوری دانش-چگونه

اگر دانش فنی دارید که می توانید بخش زیادی از معماری باطن یا سخت افزار را برای وب سایت خود بسازید, شما می توانید هزاران دلار صرف خرید این جنبه های خود کنید. دانش فنی ، بسته به اینکه دارای مدرک تحصیلی در موضوع ساخت وب سایت باشید ، به وقت و احتمالاً هزینه می پردازد. اما می تواند بعداً به طور غیر مستقیم در هزینه پروژه وب سایت خود پس انداز کند.

توجه داشته باشید: انتخاب یک سازنده وب سایت شناخته شده باعث می شود روند استخدام یک طراح حرفه ای بسیار ارزان تر از آنچه در زمان استخدام یک طراح حرفه ای انجام می شود ، باشد.

البته ، همیشه می توانید یاد بگیرید که چگونه بسیاری از جنبه های سایت خود را بسازید حتی اگر قبلاً هم نباشید. این امر مستلزم این است که شما وقت زیادی را در دست داشته باشید تا قبل از شروع جدی ساخت وب سایت خود ، اصول و پیچیدگی های موضوع را درک کنید. همانطور که می بینید ، اگر می خواهید از طریق دانش فنی خودتان پس انداز کنید ، تجارت با زمان است.

مهارت های طراحی

مهارت های طراحی وبهمچنین می توانید بسته به مهارت طراحی خود ، پس انداز کنید یا پول بیشتری بپردازید. اگر چنین چیزی را ندارید قابلیت های طراحی برای جذاب کردن وب سایت شما و از نظر بصری برای بازدید کنندگان خود مؤثر است ، سپس لازم است شخصی را که انجام می دهد ، استخدام کنید ، و بودجه کلی وب سایت خود را افزایش دهید.

معکوسش هم درسته؛ اگر تمام عناصر طراحی را خودتان انجام دهید می توانید پس انداز کنید ، اگرچه این هزینه برای شما وقت بیشتری دارد.

در کل ، کم کردن هزینه برای توسعه کامل وب سایت به یک شماره ، یک تمرین ناامید کننده است. متغیرهای زیادی وجود دارد که می توانند هزینه نهایی را تحت تأثیر قرار دهند. بنابراین بیایید هر بخش از پروژه توسعه وب سایت را تجزیه کنیم و هزینه های کلی برای هر کدام را بیابیم.

برنامه ریزی

فرایند برنامه ریزیمرحله برنامه ریزی برای وب سایت شما لزوماً برای شما یک دلار هزینه ندارد. اما این به موقع برای شما هزینه دارد و هرچه مدت زمان بیشتری را برای برنامه ریزی وب سایت خود صرف کنید ، بیشتر وقت لازم را صرف هزینه کل پروژه خواهید کرد یا هزینه بیشتری برای صرفه جویی در وقت از دست رفته باید اختصاص دهید.

مزیت صرف وقت زیادی برای برنامه ریزی وب سایت شما این است که شما بعید می دانید بعداً به مشکلات یا مشکلات طراحی بپردازید.

اگر می خواهید برای استخدام کمک های بیرونی برنامه ریزی کنید ، وب سایت خود را از بالا به پایین با دقت برنامه ریزی کنید. شما قادر خواهید بود دستورالعمل های مفصلی را به کارگران خود بدهید ، این شانس را می دهد که آنها چیزی را بسازند که برای نیازهای شما کار نکند.

علاوه بر این, برنامه ریزی دقیق وب سایت شما به شما امکان می دهد هزینه های کل توسعه وب سایت را با دقت بودجه اختصاص دهید. مانند ساختن خانه های مختلف است. خانه های ارزان قیمت معمولاً کوچکتر هستند و به اندازه اتاق و امکانات رفاهی ندارند ، در حالی که خانه های بزرگتر که بیشتر از هر دو استفاده می کنند لزوماً هزینه بیشتری دارند.

همچنین به کلیه بازدید کننده ای که می توانید برای سایت خود انتظار داشته باشید ، به یک برنامه ریزی نیاز خواهید داشت ، زیرا این مسئله بر میزان فضای سرور و منابع مورد نیاز برای میزبانی مطمئن با سایت تأثیر می گذارد.

در کل ، اگرچه مرحله برنامه ریزی توسعه وب سایت شما هیچ هزینه ای را برای شما به همراه ندارد ، اما از هزینه های زمانی کوتاه بیایید. مسلماً مهمترین بخش کل مراحل است.

هزینه کل: 0 دلار ، اما زمان قابل توجهی.

طرح

مرحله بعدی توسعه وب سایت طراحی است. در این مرحله ، عناصر تشکیل دهنده داخلی واقعی وب سایت ، طرح آن و استفاده از آن را برای بازدید کنندگان خود انتخاب می کنید. جنبه های زیادی وجود دارد که می تواند بر هزینه های نهایی تأثیر بگذارد.

اندازه

برای مبتدیان ، بیشتر وب سایتهایی که بزرگتر هستند نیز به دلیل منابع سرور و به دلیل وقت اضافی در طراحی چند صفحه نیاز به هزینه بیشتری دارند و اطمینان حاصل کنید که آنها به طور مناسب با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند ، حتی اگر چندین صفحه اساساً کپی شوند.. وب سایت های کوچکتر هم سریعتر و هم ارزان تر هستند در بسیاری از موارد ، گرچه هزینه هر صفحه بسته به عناصر طراحی در آن صفحات و عملکرد کلی آنها می تواند بسیار متغیر باشد.

به عنوان نمونه ، یک وبلاگ اساسی با پنج صفحه ممکن است فقط تا 1000 دلار برای شما هزینه کند در حالی که یک سایت پیچیده تر با 12 صفحه می تواند چندین هزار دلار برای شما هزینه کند.

تایپ کنید

تجارت الکترونیکینوع وب سایتی که ایجاد می کنید لزوماً انواع ویژگی ها و کارکردهایی را که باید در معماری سایت گنجانده شود ، دیکته می کند تا بتوانید به بازدید کنندگان یا نیازهای خود سرویس دهید. به عنوان مثال ، وب سایت های تجارت الکترونیکی به صفحات خرید ، سبد خرید دیجیتال و محافظت بیشتر برای مشتریان شما نیاز دارند.

چهار دسته وب سایت گسترده وجود دارد که ممکن است هزینه آن را بپردازید

 • اطلاعاتی ، مشاغل کوچک یا وبلاگ: این وب سایت ها کوچکترین اطراف هستند و معمولاً برای افراد یا گروه های کوچک بازدید کننده یا مشتری در مکانهای مختلف استفاده می کنند. بسته به کاربرد دقیق آنها معمولاً بین سه صفحه و 16 صفحه اجرا می شوند. اگر می خواهید آنها را تا حد زیادی بطور مستقل توسط یک پیمانکار یا آژانس طراحی کنید ، می توانید از این نوع وب سایت ها چند هزار دلار سود ببرید.
 • شرکت های بزرگ، دارای شخصیت حقوقی: این وب سایت ها برای یک شرکت ساخته شده اند و بسته به اندازه شرکت و اطلاعات ارائه شده ممکن است شامل 25 تا 75 صفحه باشند. اینها بسته به پیچیدگی معمولاً بین 10 تا 40 هزار دلار کار می کنند.
 • تجارت الکترونیک: وب سایت های تجارت الکترونیکی یا فروشگاه های آنلاین که می توانند صدها یا هزاران محصول داشته باشند ، ضرورت توسعه چندین صفحه خرید ، صفحات خدمات مشتری ، چرخ دستی های خرید و موارد دیگر. اینها بسته به اندازه آنها می توانند بین چند هزار دلار و 50 هزار دلار هزینه کنند. بیشتر این هزینه به دلیل الزامات توسعه برای ایجاد یک وب سایت در وهله اول فروشگاه تجارت الکترونیکی ایمن است.
 • برنامه سایت / وب سایت محور پایگاه داده: این سایت ها منابع اطلاعاتی هستند که سایر سایت ها و کاربران شخصی از آنها بهره می گیرند. به این ترتیب ، آنها به منابع و امنیت خوب سرور احتیاج دارند زیرا در ابتدا برای جمع آوری ، جمع آوری ، سازماندهی و توزیع داده ها برای سایر کاربران استفاده می شوند. آنها می توانند به راحتی ده ها هزار دلار هزینه کنند.

رسانه ها

هر وب سایتی که شامل چندرسانه ای ، مانند فیلم ها ، توابع چت یا نمایش اسلای تعاملی باشد ، بدون داشتن این نوع رابط ها ، هزینه بیشتری نسبت به وب سایت ها خواهد داشت. هزینه کلی می تواند به طرز چشمگیری متفاوت باشد. برخی از عملکردهای چندرسانه ای به دلیل اندازه در کل فقط چند صد دلار هستند ، در حالی که برخی دیگر می توانند تا 10،000 دلار شما را اجرا کنند ، به خصوص اگر در هر صفحه به یک جعبه چندرسانه ای جدید نیاز دارید.

هزینه کل: 300 تا 15000 دلار

ساخت و ساز

پس از طراحی هر جنبه از وب سایت خود ، می توانید به مرحله ساخت روند بروید. در این مرحله ، باید در ساختن وب سایت خود صرفاً در جلو و عقب ، و همچنین طراحی رابط های کاربری کارآمد ، صرف ساختن وب سایت خود کنید..

UI ساخت و ساز

شما باید یک رابط کاربر پسند طراحی و ساخته باشید, و همچنین موضوعی کلی که افراد را به سایت شما می آورد و توجه آنها را به خود جلب می کند ، بنابراین آنها فوراً ترک نمی شوند. ساخت UI همان اندازه سایر عناصر سایت سازی اهمیت دارد. این شامل تحقیق دقیق برای مخاطبان مورد نظر شما ، و همچنین تجزیه و تحلیل عمیق از رقبای شما است ، بنابراین شما چیزی را ایجاد نمی کنید که یک حق چاپ مستقیم یک سایت دیگر باشد. درعوض ، شما می خواهید نقاط قوت رقبای خود را به دست بگیرید و آنها را خودتان قرار دهید.

سپس باید یک “قاب سیم” و نمونه اولیه عمومی رابط کاربری خود ارائه داده و آن را به چند نفر نشان دهید تا بدانید که آیا باید اقدام کنید. ایجاد یک رابط کاربری در کل می تواند بسته به اندازه و مدت زمانی که برای توسعه دهنده یا آژانس خود در اختیار شما قرار می دهد بین 500 تا چند هزار دلار هزینه کند.

توسعه جلویی

توسعه وب جلوییپس از UI ، باید جلوی وب سایت خود را بسازید. قسمت جلوی وب سایت شما هر آنچه را که بازدید کننده می تواند مشاهده و تعامل داشته باشد ، به همین دلیل پس از رابط کاربری حاصل می شود. این شامل همه چیز ، از تصاویر و چندرسانه ای گرفته تا سبک مکان نما گرفته تا دکمه های ثبت نام برای ورود به قسمت ها و فرآیندهای مختلف است.

شما می خواهید چیزی بسازید که هم پاسخگو باشد و هم کاربر پسند, و همچنین چیزی که برای چشم لذت بخش باشد. اگر مهارت و زمان خود را برای انجام این کار نداشته باشید ، می تواند به راحتی چندین هزار دلار برای شما هزینه کند.

توسعه عقب

البته پس از جلو ، توسعه back-end است. این شامل نوشتن تمام نرم افزارها و سایر کدهای لازم برای اطمینان از عملکرد صحیح سایت شما می باشد. وقتی شخصی اطلاعات ورود به سیستم را وارد می کند, برای اطمینان از اینکه روند کاملاً کامل انجام شود ، باید از معماری وب سایت back-end استفاده کنید. این همچنین شامل ادغام وب سایت شما با خدمات شخص ثالث و ابزارهای پردازش داده است.

به همین ترتیب ، این یکی از پیچیده ترین بخش های مرحله ساخت و ساز است و می تواند بیش از 3000 دلار تا 15000 دلار برای شما هزینه کند.

امکانات

ویژگی هایی که در سایت خود قرار می دهید لزوماً بر کل هزینه آن تأثیر می گذارد. رسانه های تعاملی یکی از مهمترین و جذاب ترین ویژگی هایی است که می توانید برای سایت خود فراهم کنید و بسیاری از شرکت ها بعنوان گزینه پیش فرض گنجانده شده اند زیرا این امکان را برای طولانی تر نگه داشتن افراد در سایت دارد.

رسانه های تعاملی می توانند بازی های ویدیویی کوچکی باشند ، تصاویری که به بازدید کنندگان این امکان را می دهد تا روی گزینه های مختلف یا حتی سیستم های چت تعاملی کلیک کنند. با این حال ، رسانه های تعاملی بسیار وقت گیر و دارای منابع هستند ، بنابراین می توانند به راحتی تا 10 هزار دلار هزینه کنند.

اگر نمی خواهید در یک سیستم عامل از پیش تعیین شده مانند وردپرس بنویسید ، احتمالاً می خواهید در یک سیستم مدیریت محتوا سرمایه گذاری کنید. سیستم های مدیریت محتوا به شما و تیم شما اجازه می دهند بدون نیاز به تغییر کد ، اطلاعاتی را که از قبل در سایت شما موجود است اضافه یا ویرایش کنید. این همچنین می تواند باعث چندین هزار دلار شود.

علاوه بر این ، هر صفحه ای که به وب سایت خود اضافه می کنید کل هزینه کل پروژه شما است. این غیر معمول نیست که یک صفحه به خودی خود بسته به محتوایی که آن را پر می کند ، 100 دلار یا بیشتر باشد.

ما قبلاً به تجارت الکترونیکی اشاره کردیم ، اما یک بار دیگر ، اضافه کردن این قابلیت به سایت شما باعث افزایش جدی قیمت سؤال می شود. ویژگی های تجارت الکترونیکی شامل سیستم های پردازش پرداخت ، سبد خرید ، گزینه های پرداخت ، صفحات محصول و همچنین بررسی صفحاتی است که در آن مشتریان می توانند بازخورد خود را ترک کنند. شما ممکن است نیاز به محتوای تجارت الکترونیکی زیادی را بر اساس تعداد محصولاتی که می خواهید بفروشید یا نمایش دهید. به همین ترتیب و ویژگی تجارت الکترونیکی بسته به اندازه تجارت می تواند تا 20،000 دلار یا بیشتر درآمد داشته باشد.

سرانجام ، بسیاری از وب سایتها همچنین از ابزارها یا خدمات ادغام پایگاه داده استفاده می کنند. به طور خلاصه ، این داده هایی را که شما برای بازدید کنندگان یا مشتری های خود جمع می کنید ، گردآوری می کند و آنها را در یک منبع واحد قرار می دهد که توسط شما یا افراد دیگر در تیم یا شغل شما قابل بازیابی است. این یک ویژگی ضروری برای بسیاری از شرکت ها و مارک های جدی آنلاین است ، بنابراین اکثر شرکت ها در پایان با اضافه کردن چندین هزار دلار به کل هزینه خود فقط می توانند یکپارچه سازی پایگاه داده را تضمین کنند.

با استفاده از سازنده وب سایت

آرم wix vs wordpressدر مورد ایجاد یک وب سایت جدید دو گزینه اصلی وجود دارد: شما می توانید از سازنده وب سایت مانند WordPress یا Wix استفاده کنید و سایت خود را با استفاده از عناصر و دستگاه های از پیش تعیین شده آنها بسازید و یا می توانید به یک سایت سفارشی برسید که توسط خودتان یا دیگری ایجاد شده باشد. فرد یا تیمی که در این هنر مهارت دارد.

استفاده از سازنده وب سایت تقریبا ارزان تر است و دسترسی به سازنده وب سایت اغلب با بسیاری از بسته های میزبانی وب درج شده است.

سازندگان وب سایت به شما اجازه می دهند “کشیدن و رها کردن” عناصر مختلف صفحه وب سایت, مانند جعبه محاوره یا جعبه محتوا ، با استفاده از یک سیستم premade یا سیستم حلق آویز ، در محل قرار می گیرند. آنها اساساً قاب سیم را برای وب سایت شما ایجاد می کنند و به شما اجازه می دهند محتوا را پر کنید یا ویجت های مختلف یا جعبه های محتوا را آنطور که می بینید تنظیم کنید..

این نسبتاً شهودی است و در کل ممکن است تا چند صد دلار برای شما هزینه داشته باشد. ممکن است شما نیاز به پرداخت چندین هزینه اضافی بر اساس مضامین یا رسانه های اضافی داشته باشید. هر سازنده وب سایت کاملاً متفاوت است و برخی مطمئناً بهتر از دیگران هستند.

توجه داشته باشید: سازندگان وب سایت رایگان با کیفیت وجود دارد ، اما حق بیمه آنها بیشتر مفید هستند

استفاده از یک سایت سفارشی / ساخته شده توسط توسعه دهنده

از طرف دیگر ، ساختن سایت سفارشی که توسط یک توسعه دهنده یا آژانس طراحی وب ساخته شده باشد بسیار گرانتر است.

توسعه دهندگان وب مستقل را می توان به لطف تعداد زیادی وب سایت های استخدام آزاد و شبکه های محتوا که این روزها در دسترس هستند ، نسبتاً آسان پیدا کرد. فریلنسرها پیمانکاران مستقلی هستند که وب سایت شما را پس از ارائه پیشنهاد شغلی ایجاد می کنند ، و مبلغی که ممکن است برای خدمات خود درخواست کند می تواند به شدت متفاوت باشد. این امر غیر معمول نیست که آزادکاران بتوانند چندین هزار دلار برای ساختن وب سایت كامل از ابتدا شارژ كنند ، حتی اگر بخواهند وب سایت را نیز برنامه ریزی و طراحی كنند ، قیمت های بالاتری نیز دارند..

به طور کلی ، این ایده بهتر برای پرداخت هزینه برای کارگران آزاد گران تر است که انواع مختلفی از کار را در زیر کمربند خود و یا در سبد خود داشته باشند از آن است که ارزان کردن و استخدام یک مترجم آزاد ارزان قیمت که نمی داند چه کاری انجام می دهند.

همچنین می توانید یک آژانس طراحی وب را استخدام کنید. اینها شرکتهای سازنده وب سایت حرفه ای هستند که مشابه یک فریلنسر کار می کنند. شما به آنها پیشنهاد می دهید و آنها با شما همکاری می کنند تا جزئیات را جلب کرده و وب سایت خود را هنگامی که راضی شوید ، بسازید. مزیت استفاده از آنها نسبت به فری لنسر در سال مشاهده می شود زمان و جزئیات. از آنجا که آنها تیمی متشکل از دهها یا صدها نفر را اداره می کنند ، آنها می توانند وب سایت های بزرگتر و پیچیده تر را بسیار سریعتر و مؤثرتر از آنکه یک فریلنسر کار کند که بتواند به تنهایی کار کند..

ضرر این است که آنها بسیار گران هستند. بسیاری از آژانس های طراحی وب رده بالای برای ساخت وب سایت از ابتدا به ده ها هزار یا صدها هزار دلار هزینه می کنند.

البته آخرین گزینه این است که بدون استفاده از سازنده وب سایت خود وب سایت خود را توسعه دهید. این تئوری کاملاً رایگان است ، اما شما هنوز هم باید هزینه میزبانی سرور و سایر عناصر را بپردازید. همچنین هزینه زیادی برای شما هزینه دارد و اگر مهارت و مهارت لازم برای ساختن یک وب سایت عالی را ندارید ، به هر حال.

هزینه کل: بسته به نوع کارگر مورد استفاده و ویژگی های اجرا شده ، به بالا 10،000 دلار می رسد.

میزبانی / هزینه های دیگر

هنگامی که وب سایت خود را دارید ، یا لازم است سرورهای خود را داشته باشید که به اینترنت متصل می شوند یا معمولاً از یک سرویس میزبانی وب استفاده می کنید. این به کاربران دیگر اینترنت امکان می دهد با ذخیره کردن داده های شما روی سرورهایی که دائماً به وب متصل هستند ، به وب سایت شما دسترسی پیدا کنند.

خدمات میزبانی

میزبانی وبهزینه خدمات میزبانی وب را با اجاره فضای سرور با هزینه ماهانه یا سالانه پرداخت می کنید. نوع و کیفیت سرویس میزبانی وب سایت شما می تواند موارد بسیاری را تحت تأثیر قرار دهد ، از جمله:

 • منابع سرور شما ، مانند فضای ذخیره سازی یا پهنای باند
 • زمان بارگذاری شما برای بازدید کنندگان خود. خدمات میزبانی بهتر امکان بارگذاری صفحه با پاسخگوتر را می دهد
 • ابزارک یا افزودنیهایی که قابلیت سایت شما را افزایش یا گسترش می دهد

در کل ، ارائه دهنده میزبانی وب شما برای موفقیت و کیفیت کلی تلاش وب سایت شما اهمیت بسیاری دارد. میزبانی وب سایت می تواند براساس نیاز منابع سرور در هر سال بین 20 تا چند هزار دلار هزینه داشته باشد. چندین نوع سرویس اصلی میزبانی وب وجود دارد که می توانیم آنها را تجزیه کنیم:

میزبانی مشترک

این ابتدایی ترین نوع میزبانی وب است و به شما امکان می دهد فضایی را که با دیگران به اشتراک می گذارید در همان سرور اجاره کنید. شما یک باند پهنای باند برای منابع سرور دریافت نمی کنید ، اما بسته های اشتراک آنها معمولاً بسیار مقرون به صرفه است و اغلب با سازندگان وب سایت یا منابع دیگر همراه است.

در میان اینها ، بهترین بسته های هاستینگ برای وبلاگ های کوچک یا وب سایت های دیگر که نیازی به ارائه عملکرد برتر برای هزاران بازدید کننده در تمام مدت ندارند. خدمات میزبانی مشترک به طور متوسط ​​بین 20 تا 300 دلار در سال هزینه دارند

میزبانی وردپرس

شما اغلب میزبان مشخص شده “WordPress” را مشاهده خواهید کرد. این همان مورد میزبانی مشترک است ، اما با نصب وردپرس از قبل نصب شده است. این بسته های هاستینگ معمولاً شامل قدرت و ویژگی های اضافی مخصوص کاربران وردپرس است و تقریباً همان قیمت برنامه های میزبانی مشترک را دارند.

VPS-hosting-ca

میزبانی VPS (سرور خصوصی مجازی)

این نوع میزبانی باعث شده فضای سرور را با سایر مشتری ها به اشتراک بگذارید اما به دلیل جادوی نرم افزار منابع اضافی از آن سرور در اختیار شما قرار می دهد – سرور برای هر کاربر به سرورهای “مجازی” مجزا می شود..

این در واقع یک میانه خوب بین داشتن سرور خود و پایین نگه داشتن هزینه ها مانند یک سرویس میزبانی مشترک است. این بسته ها می توانند بین 200 تا 700 دلار در سال هزینه کنند.

اختصاصی میزبانی وب

میزبانی سرور اختصاصی با کیفیت ، از همه گزینه ها کم هزینه ترین است ، اما این وب سایت یا شرکت شما را به سرور خود و تمام منابعی که با آن همراه هستند ، می دهد. به این ترتیب ، اینها تنها گزینه واقعی برای مشاغل بزرگ آنلاین یا وب سایت چندرسانه ای است که روزانه هزاران بازدیدکننده را دریافت می کنند. سرورهای اختصاصی می توانند بین 1000 تا 25000 دلار در سال هزینه کنند.

دامنه

علاوه بر میزبانی وب ، باید هزینه های نسبتاً کمتری را برای نام دامنه خود در نظر بگیرید. به طور خلاصه ، دامنه شما هویت آنلاین وب سایت شماست که مختص شما و مارک شماست. دامنه شما منحصر به فرد باقی می ماند حتی اگر سایر وب سایت ها می توانند اسامی شبیه به شما داشته باشند.

برای به دست آوردن این مزیت ، باید نام دامنه را خریداری کرده و سالانه آن را ثبت کنید. داشتن نام دامنه برای حفظ یک نام تجاری محکم در اینترنت مهم است و اعتبار خود را هم با بازدید کنندگان خود و هم با Google برقرار کنید. این وب سایت ها را با نام دامنه خاص خود به صورت رقابتی تر رتبه بندی می کند ، و آن را به یک ویژگی ضروری برای مشاغل آنلاین جدی یا وب سایت هایی تبدیل می کند که می خواهند.

آی تی همچنین نقش بزرگی در هنگام تبلیغات آنلاین دارد. نام دامنه شما مشخص می کند بازدید کنندگان هنگام کلیک بر روی تبلیغات شما به سمت شما هدایت می شوند. عدم امنیت دامنه شخصی شما بدان معنی است که آنها ممکن است به جایی دیگر بروند و این دلارهای تبلیغاتی را هدر دهند.

شما می توانید از بسیاری از همان شرکتهای میزبان ارائه دهنده خدمات خدمات میزبانی مانند آنچه در بالا توضیح دادیم ، نام دامنه را خریداری و ثبت کنید. نام دامنه بسته به محبوبیت نام یا خدمات مورد استفاده خود ، بین 1 تا حدود 15 دلار هزینه دارد.

مربوط: نحوه خرید نام دامنه

SSL

SSL ، یا لایه های سوکت ایمن, صدور گواهینامه یکی از مهمترین قطعات پازل وب سایت است. صدور گواهینامه SSL با محافظت از اطلاعات حساس آنها از وب سایت و بازدید کنندگان خود محافظت می کند. این یک اندازه گیری امنیتی معمول و اساسی است که حتی در URL وب سایت شما نشان داده می شود ، به این معنی که هر بازدید کننده ای که توسط سایت شما متوقف شده باشد می تواند ببیند آیا وب سایت وردپرس شما ایمن است یا خیر..

این امر همچنین حائز اهمیت است زیرا اخیراً GDPR محدودیتهای زیادی را در وب سایتهایی که تجارت بین المللی انجام می دهند قرار داده است ، اما آنها برای محافظت از داده های کاربران خود اقدامات موثری انجام نمی دهند. اگر می خواهید در این روزها با مشتریان در اتحادیه اروپا و پس از آن تجارت کنید ، مجوز SSL را نیز دارید. صاحبان وب سایت تجارت الکترونیک باید هزینه صدور گواهینامه SSL را یک ضرورت انجام تجارت بدانند.

حتی اگر صاحب سایت تجارت الکترونیکی نباشید, شما از امنیت بیشتری که چنین گواهینامه هایی را به همراه دارد بهره مند خواهید شد.

گواهینامه های SSL می توانند از شرکت های میزبان وب یا سایر فروشندگان یا خدمات دریافت کنند. اخذ مجوز SSL نیز به صورت رایگان امکان پذیر است ، هرچند که گواهینامه های SSL پولی معمولاً مانند مدل های رمزگذاری پیشرفته ، برای امنیت کلی بهتر هستند. گواهینامه های SSL می توانند از این رو 0 دلار یا حداکثر 1000 دلار در سال هزینه کنند ، زیرا سایت های بزرگتر با امنیت بیشتر نیاز به تضمین هزینه های بالاتر دارند.

توجه داشته باشید: اگر امنیت یک نگرانی اساسی است (همانطور که باید) ، افزونه های امنیتی با کیفیت بالا زندگی شما را آسان تر می کنند

هزینه کل: 100 دلار یا هر ماه ، حداکثر 1000 دلار در هر ماه.

SEO / محتوا

حتی پس از ساختن وب سایت ، برای کسی چندان مورد استفاده نخواهد بود ، مگر اینکه آن را با محتوا پر کرده و آن را برای بازدید کنندگان موتور جستجو بهینه سازی کنید. اینجاست که SEO یا همان بهینه سازی موتور جستجو وارد عمل می شود.

محتوای مکتوب

هنگامی که سایت خود را با محتوا پر می کنید ، هزینه انجام این کار می تواند بسته به میزان محتوای مورد نیاز شما و همچنین کیفیت و نوع محتوا متفاوت باشد.

به عنوان مثال ، اکثر وب سایتها دارای محتوایی هستند که توسط صاحبان آنها نوشته شده است و یا توسط نویسندگان مستقل حرفه ای نوشته شده اند. نوشتن مطالب شخصی شما بدیهی است که رایگان است ، اما می تواند زمان قابل توجهی را بخورد ، به خصوص هنگامی که تحقیق ، قالب بندی و ویرایش را در نظر می گیرید..

در سمت تلنگر ، نویسندگان کپی رایت حرفه ای را می توان یا با ظرفیت آزاد یا به عنوان بخشی از آژانس اختصاصی نوشتن نسخه برداری یافت. نوشتن نسخه برداری از یک فری لنسر بسته به کیفیت مورد نظر شما می تواند بسیار ارزان یا بسیار گرانتر باشد.

نوشتن نامه رایگان مستقل که با قیمت پایین بشکه پرداخت می شود ، ممکن است با خط مشی یا خطاها پر شود. در همین حال ، نویسندگان مستقل برتر برای هر صفحه از محتوایی که ایجاد می کنند ، شارژ بیشتری می کنند ، اما آنها معمولاً با پیوندهای اضافه شده ، بهینه سازی موتور جستجو و کلیدواژه های هوشمند در سراسر محتوا همراه هستند. همه اینها می تواند باعث شود این محتوا برای الگوریتم های رتبه بندی جستجوی Google جذاب تر شود و در ترسیم بازدید کنندگان برای وب سایت شما مؤثر باشد.

آژانس های تحریریه تیم هایی از نویسندگان دارند که با هم در محتوا برای وب سایت ها کار می کنند. در صورت نیاز به پر کردن وب سایت بزرگتر با ده ها صفحه در یک بازه زمانی کوتاه تر ، آنها را به یک انتخاب بسیار بهتر تبدیل می کند.

روی هم رفته ، نوشتن کپی حرفه ای از یک فریلنسر یا آژانس نوشتن مقاله براساس نوع و مقدار محتوا ، بین 20 تا 500 دلار در هر صفحه هزینه خواهد داشت. حتما هنگام محاسبه هزینه نهایی وب سایت خود این موضوع را در نظر بگیرید.

مطالب دیگر

علاوه بر این ، اگر می خواهید برای وب سایت خود فیلم ، موسیقی یا مطالب دیگری بسازید ، باید این هزینه ها را نیز در نظر بگیرید. هزینه فیلمبرداری به دلیل عوامل بیشماری که در ساخت فیلم می رود ، اساساً غیر قابل ارزش است.

سئو

بهینه سازی موتور جستجوبهینه سازی موتور جستجو مستلزم ارائه محتوا است که با هوشمندانه از کلمات کلیدی جستجو شده استفاده می کند بدون اینکه به عنوان روباتیک در بیاید. این عمل اغلب “پر کردن کلمه کلیدی” نامیده می شود.

نوشتن مطالب خود به طریقی جذاب و پیوندهای محکم ، هم به صفحات و محصولات خود و هم به وب سایتهای دیگر که شبکه بازدید کننده آنها را تشکیل می دهید ، می تواند به وب سایت شما کمک کند تا از الگوریتم های نتایج جستجوی Google جذاب تر به نظر برسد و به شما کمک کند از این طریق بازدید کنندگان را بدست آورید..

بهینه سازی موتور جستجو همچنین قرار دادن صفحه و توسعه وب سایت را گسترش می دهد. به همین ترتیب ، کپی نویسان یا سایر توسعه دهندگان وب سایت وجود دارند که مجموعه مهارت های بهینه سازی موتور جستجو را دارند و ممکن است شما را از استفاده از این موارد در وب سایت خود شارژ کند. به عنوان مثال ، بهینه سازی تصویر یا فشرده سازی پرونده.

این می تواند هزینه هر جایی بین 700 تا چند هزار دلار در هر ماه؛ گران است اگر دائماً مطالب جدیدی اضافه می کنید و می خواهید مرتبط با آن باشید و اگر سایت خود را که مرتباً به روز نمی کنید ، ارزان تر است.

البته ، شما می توانید خود بهینه سازی موتور جستجو را انجام دهید. این نکته را بخاطر بسپارید که این کار ممکن است زمان قابل توجهی داشته باشد ، به خصوص اگر این کار را با نوشتن نسخه شخصی خود انجام دهید.

هزینه کل: 100 دلار در هر صفحه تا 500 دلار در هر صفحه هنگام تأمین فاکتور در محتوا ، جستجوگرها ، پیوند ، و غیره.

بازار یابی

هنگامی که سایت خود را راه اندازی کردید و آن را پر از محتوا کردید ، شانس خوبی وجود دارد که شما باید مدتی را برای بازاریابی سایت خود صرف کنید تا بازدید کنندگان کافی برای سفر به الگوریتم های جستجوی Google داشته باشید و سایت خود را به صفحه اول سوق دهید. . این شامل بازاریابی محتوا ، بازاریابی در رسانه های اجتماعی و بازاریابی ایمیل است.

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا

تبلیغات پست های وبلاگ یا سایر مطالب خود را مستقیماً با مخاطب مورد نظر خود از طریق ارتباط با سایتهای مشابه یا تبلیغات محتوای خود از طریق روش های دیگر مانند تبلیغات بنر تبلیغ کنید..

شما می توانید یک سرویس بازاریابی محتوا را استخدام کنید یا دلارهای تبلیغاتی خود را صرف دریافت کلمه سایت خود در اینترنت گسترده برای چندین هزار دلار در ماه کنید ، در صورتی که یک سایت واقعاً بزرگ با تنوع محتوا اجرا کنید ، حداکثر تا 10،000 دلار خواهید بود..

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

هر دو ساده تر و مقرون به صرفه تر. این شامل یا استخدام شخصی برای انجام بازاریابی برای شما یا انجام این کار خودتان است.

در هر صورت ، شما یا بازاریاب رسانه های اجتماعی وقت خود را در سیستم عامل هایی مانند فیس بوک ، توییتر ، و بیشتر درگیر شدن با طرفداران خود می گذرانید و دنبال کننده های جدیدی را برای هدایت بازدید از سایت خود و ایجاد نرخ تبدیل بالاتر ایجاد می کنید. اگر تصمیم دارید کسی را استخدام کنید تا این کار را برای شما انجام دهد ، بازاریابی در رسانه های اجتماعی می تواند چند صد دلار تا 2000 دلار در ماه هزینه کند.

بازاریابی ایمیلی

ارزان ترین گزینه ، هرچند که اغلب نیاز دارد که وب سایت شما دارای خبرنامه یا عملکرد لیست ایمیل باشد. با بازاریابی ایمیل ، شما یک خبرنامه هفتگی یا ماهانه یا ایمیل ارسال می کنید که محتوای جدید یا تبلیغات خود را برای سایت خود نشان می دهد. اگر بخواهید در واقع یک کمپین بازاریابی الکترونیکی واقعاً گسترده باشید ، می توانید برای شما فقط چند دلار در ماه تا 1000 دلار در ماه ایجاد کنید.

هزینه کل: $ 300 – $ 1000 دلار بسته به میزان بازاریابی.

نگهداری

نگهداری وب سایتساخت سایت خود و پر کردن آن با محتوای با کیفیت تنها بخشی از نبرد است. شما همچنین نیاز دارید که وب سایت خود را در طولانی مدت حفظ کنید ، که شامل عملکرد آنها و نگه داشتن بازدیدکنندگان در ضمن پرهیز از هرچه بیشتر خرابی است..

به یاد داشته باشید ، اگر وب سایت شما پایین بیاید ، آن زمان با ارزش است که می توانید بازدیدکننده داشته باشید و تبدیل کنید!

خبر خوب این است نگهداری وب سایت یکی از هزینه های پایین تر در مقایسه با سایر فاکتورهای دخیل در ایجاد یک سایت است. نگهداری وب سایت می تواند به موارد زیر گسترش یابد:

 • منابع سرور جدید را به عنوان سنبله ترافیک خود بدست آورید
 • اگر وب سایت شما با موفقیت رشد کرد ، سرویس دهنده ها را برای سرور با ظرفیت بالاتر تغییر دهید
 • انجام اشکال زدایی منظم یا به روزرسانی های امنیتی
 • در صورت خرابی سرور از وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید
 • رسیدگی به مشاغل یا شکایات مشتری

به همه آنچه گفته شد ، شما یا تیم خود می توانید انتظار داشته باشید برای تمام نیازهای نگهداری وب سایت خود صدها دلار تا 1500 دلار در سال بپردازید. توجه داشته باشید که اگر نیاز دارید سرورهای ارائه دهنده هاستینگ را به سرعت یا در مواقع اضطراری تغییر دهید و یا اینکه سرورها یا وب سایت شما به دلیل حمله سایبری نیاز به تعمیرات فوری دارند ، ممکن است هزینه های کلی تعمیر و نگهداری شما افزایش یابد..

اگر هکر موفق به جمع آوری داده های حساس کاربر شود و باعث آسیب جدی به سایت شما شود ، ممکن است هزینه ها حتی بیشتر شود..

هزینه کل: 200 تا 1500 دلار در سال بسته به اندازه وب سایت ، نیاز سرور و غیره.

خلاصه

همانطور که مشاهده می کنید ، محدود کردن هزینه هایی که انتظار دارید هزینه ساخت و نگهداری از وب سایت را بپردازید بسیار پیچیده است. بستگی به تعداد زیادی از عوامل ، از جمله:

 • سطح مهارت شخصی شما
 • نوع وب سایت شما می خواهید ایجاد کنید
 • مقدار محتوایی که می خواهید در وب سایت قرار دهید
 • منابع سرور مورد نیاز سایت
 • چه تعداد بازدیدکننده از سایت دریافت می کند
 • چه مقدار تعمیر و نگهداری سایت نیاز دارد

به عنوان مثال ، اگر وب سایت شما زیاد نخواهد بود ، می توانید با میزبانی ارزان قیمت برتر از اینترنت دور شوید و هزینه ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. برای این منظور ، معمولاً محاسبه میانگین هزینه های وب سایت شما براساس اندازه و نوع آنها محاسبه می شود. ما برای شما زیر کارآزمایی انجام داده ایم.

وب سایت مشاغل کوچک / وبلاگ

 • انتظار دارید در ابتدا حداقل 500 تا 10،000 دلار بپردازید. این شامل حسابداری برای انجام برخی کارها برای خود برای تخمین پایین است.
 • انتظار دارید بین هزینه های نگهداری سالانه بین 200 تا 1000 دلار در سال پرداخت شود.

وب سایت تجارت الکترونیکی

 • پیش بینی می کنید برای فروشگاه هایی با حدود 100 محصول و بالاتر از 20،000 – 30،000 دلار برای فروشگاه هایی با بیش از 500-1000 محصول بپردازید.
 • انتظار دارید بین 5000 تا 20،000 دلار برای هزینه های نگهداری سالانه بپردازید.

وب سایت شرکت های بزرگ / تجاری

 • پیش بینی می کنید برای سایت های با کیفیت بالا بین 10،000 تا 40،000 دلار هزینه کنید تا نرخ تجارت و تبدیل از جمله بازاریابی در بالاترین سطح رانده شود.
 • انتظار دارید بین 2000 تا 20،000 دلار برای هزینه های نگهداری سالانه بپردازید.

وب سایت محور پایگاه داده

 • پیش بینی می کنید برای ساخت اولیه سایت و جمع آوری و جمع آوری داده ها بین 5000 تا 50،000 دلار بپردازید.
 • انتظار دارید بین 10،000 تا 60،000 دلار برای هزینه های نگهداری سالانه ، از جمله امنیت اضافی و نگهداری سرور ، برای محافظت از داده های کاربران پرداخت شود.

درنهایت ، هزینه وب سایت شما به نوع کمکی که شما استخدام می کنید ، کیفیت مورد نظر برای وب سایت خود و اینکه چقدر زمان برای غرق شدن در خودتان از نظر طراحی ، برنامه ریزی و برنامه نویسی بستگی دارد ، بستگی زیادی دارد..

شما همیشه می توانید با تلاش خودتان یا با جستجوی معاملات بسیار خوبی در مورد مواردی مانند خدمات میزبانی یا استفاده از سازنده وب سایت ، قیمت را کم کنید. از مقادیر فوق به عنوان دستورالعمل ها و دامنه های کلی استفاده کنید نه به عنوان قوانین سخت و سریع ، به ویژه اینکه صنعت توسعه وب دائما در حال تغییر است.

ممنون از خواندن و موفق باشید!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author