چگونه می توان میزبان وب را برای سایت وردپرس خود تغییر داد

هنگامی که تصمیم دارید از سرویس میزبانی وب فعلی خود تغییر دهید ، معمولاً بعد از خستگی و تحمل تمام راه های موجود ، سیستم عملیاتی سیستم خود را خسته می کنید..

چرا?

از آنجا که تعویض ارائه دهنده هاست میزبان اغلب عصبی است و مملو از خطا است ، حتی پس از اینکه تکالیف خود را انجام دادید و روی سکویی متناسب با نیازهای خود تصمیم گرفتید. بیشتر افراد در حالت ناراحتی و فرصتی فراوان برای لک هایی که تعویض به وجود می آورد ، بهبود می یابند.

برای به حداقل رساندن استرس و اشتباهات ، ما این راهنما را ارائه داده ایم تا روند ممکن تا حد امکان یکپارچه و ایمن شود.

بیایید نوردیم!

توصیه ما – از شرکت میزبان خود بپرسید!

این راهنما از انگیزه درایو استفاده می کند تا تجربه مهاجرت شما ساده و آسان شود. در همین راستا ، یک میزبان با کیفیت بالا با انجام همه مهاجرت ها ، بار شما را کاهش می دهد.

HostPapa ، که به نظر می رسد یکی از شرکای برتر ما باشد ، یک سرویس مهاجرت کاملاً دست و پاگیر را فراهم می کند تا مجبور نشوید به مهاجرت سایت خود عرق کنید. تمام کاری که شما باید انجام دهید اینست که مشخصات ورود به سیستم را در اختیار آنها قرار دهید. بررسی HostPapa ما را بررسی کنید

منابعی را که لازم دارید جمع کنید

شما باید تمام اردک های خود را در یک ردیف دریافت کنید. بنابراین ، تمام موارد لازم برای سوئیچ را جمع آوری کنید. همانطور که گفته می شود ، بهتر است آن را داشته باشیم و به آن احتیاج نداشته باشیم تا نیاز داشته باشیم و آن را نداشته باشیم.

 • اطمینان حاصل کنید که به حساب های میزبان قدیمی و جدید دسترسی دارید – برخی از این تغییرات به امتیازات بالقوه ای احتیاج دارند ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که نه تنها اعتبار ورود به سیستم را داشته باشید بلکه دسترسی اداری را نیز خواهید داشت..
 • اطمینان حاصل کنید که به بانک اطلاعاتی خود دسترسی دارید – ممکن است زنگ ها و سوت ها روی سکوی جدید تغییر کنند ، اما داده های شما مثل همیشه مرتبط هستند. همانطور که برای دسترسی به اعتبارات خود لازم است اعتبار ورود به سیستم را داشته باشید ، برای دسترسی به پایگاه داده خود نیز به این موارد نیاز دارید.
 • از یک سرویس دهنده FTP استفاده کنید. – برای انتقال داده ها بین سرورها به یک مشتری FTP احتیاج دارید. گزینه های بسیار خوبی برای انتخاب وجود دارد ، مانند Filezilla.
 • از یک ویرایشگر متن قابل اطمینان بدست آورید. – شما به یک ویرایشگر متن خوب نیاز خواهید داشت زیرا اصلاحات زیادی را انجام می دهید. دفترچه یادداشت ++ یک مثال عالی است.

پس از جمع آوری تمام ابزارها و دارایی های مورد نیاز ، زمان آن فرا رسیده است. نفس عمیق بکشید و بگذارید در اولین قدم از روند فرو برویم.

A. فرایندی گام به گام در حرکت دستی سایت شما از یک میزبان به میزبان دیگر

در این بخش نحوه انجام سوییچ به صورت دستی نشان داده می شود. اگر به دنبال فرآیندی هستید که از افزونه وردپرس استفاده می کند ، سپس به پایین آن بخش بروید.

1. ابتدا از فایلهای خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

هیچ چیز غیرقابل تصرف نیست ، بنابراین اولین کاری که باید قبل از مهاجرت انجام دهید ، تهیه نسخه پشتیبان از کلیه پرونده های شما است. بنابراین ، در صورت بروز هرگونه اشتباه و ناراحتی ناگوار ، می توانید سیستم خود را از داده های پشتیبان گرفته شده بازیابی کنید.

این جنبه از روند احتمالاً طولانی ترین طول خواهد کشید زیرا می توان فایل های سیستم و کلیه پرونده های شما را انتقال داد. ما برای این کار توصیه می کنیم از یک سیستم FTP یا SFTP استفاده کنید. FTP مخفف پروتکل انتقال فایل است و به شما امکان دسترسی و انتقال فایل ها از طریق شبکه رایانه ای را می دهد.

سرویس گیرنده FTP را راه اندازی کنید و اعتبار خود را برای دسترسی به سرور FTP خود وارد کنید. به فهرست اصلی وب سایت وردپرس خود بروید ، به ویژه اگر به صورت پیش فرض به عنوان صفحه مقصد شما پیکربندی نشده باشد.

همه پرونده ها را انتخاب کنید. سیستم ها معمولاً دارای پرونده های مخفی برای محافظت از کاربران در برابر حذف تصادفی یا حتی عمدی آنها هستند. یکی از این پرونده ها پرونده .htaccess است. به مشتری FTP دستور دهید تا تمام پروندههای مخفی را نشان دهد تا مطمئن شوید هیچکدام از آنها حذف نشده است.

به عنوان مثال ، اگر از FileZilla استفاده می کنید ، می توانید این کار را از طریق سرور انجام دهید > اجبار نمایش پرونده های مخفی.

پس از علامت گذاری فایل های انتخاب شده ، آنها را در مکانی که در رایانه خود تعیین کرده اید کپی کنید. بسته به اندازه سایت شما ، روند کپی کردن ممکن است مدتی طول بکشد.

2. پایگاه داده MySQL را صادر کنید

مرحله بعدی روند مهاجرت شامل صادرات کل بانک اطلاعاتی شما می باشد. اگرچه چندین ابزار در دسترس است ، من استفاده از phpMyAdmin را برای این کار بسیار توصیه می کنم زیرا ساده ، کاربرپسند و شهودی است.

phpMyAdmin

در پانل سمت چپ فهرست شده پایگاه داده های موجود است. به سادگی یکی را که می خواهید صادر کنید انتخاب کنید. اگر دقیقاً مطمئن نیستید ، پرونده wp-config.php از وب سایت فعلی خود را بررسی کنید. این پرونده جزئیات پیکربندی پایه را برای وب سایت وردپرس شما ارائه می دهد.

ورودی را در جایی که نام بانک اطلاعات تعریف شده است بررسی کنید. می بایست شبیه به این باشه:

به جای آن در لیست قرار گیرد ‘database_name_here ‘ حفره یا سوراخ نام واقعی پایگاه داده است..

پس از اتمام ، به برگه صادرات بروید:

دو روش صادرات در دسترس است. سفارشی را انتخاب کنید.

در زیر لیستی از گزینه های منو در بخش Custom آورده شده است و گزینه های بهینه را برای انتخاب توضیح می دهد:

 • قالب – آن را روی گزینه SQL پیش فرض بگذارید.
 • جداول – جدول (های) صادر شده باید مشخص شود.
 • خروجی – برای سریعتر بارگیری ، Compression را بر روی زیپ یا gzipped تنظیم کنید.
 • گزینه های خاص برای قالب – گزینه پیش فرض را رها کنید.
 • گزینه های ایجاد شی – گزینه Add DROP TABLE / VIEW / PROCEDURE / FUNCTION / EVENT / TRIGGER را انتخاب کنید.
 • گزینه های ایجاد داده – گزینه پیش فرض را رها کنید.

پس از تکمیل تمام انتخاب ها ، روی دکمه Go در پایین فرم کلیک کنید.

این اقدام باید داده های شما را به عنوان بارگیری پرونده صادر کند. در یک مکان به راحتی در دسترس در رایانه خود ذخیره کنید و به مرحله بعدی بروید.

3. در هاست جدید خود ، یک بانک اطلاعاتی ایجاد کنید

شما باید پایگاه داده خود را در بستر میزبان جدید خود وارد کنید. اما ابتدا باید یک خانه را روی سیستم جدید برای دیتابیس ایجاد کنید. هر میزبان کمی عجیب است اما بخش مربوط به هاست خود را پیدا کنید که به بانکهای اطلاعاتی می پردازد و موارد زیر را انجام دهید:

 • ایجاد یک پایگاه داده جدید.
 • یک کاربر پایگاه داده ایجاد کنید و از امتیازات کامل مدیریتی به کاربر اعطا کنید.
 • گذرواژه کاربر را در یک مکان امن ایمن و ذخیره کنید.

4- ویرایش پرونده پیکربندی سیستم (wp-config.php)

ما بار دیگر از فایل wp-config.php استفاده خواهیم کرد. این یک پرونده مهم است که شامل پیکربندی پایه سایت شما ، دستیابی به اتصال بانک اطلاعاتی و ارتباطات است.

یک کپی از این پرونده تهیه کنید و آن را در جایی امن ذخیره کنید. سپس پرونده اصلی را در ویرایشگر متن خود باز کرده و تغییرات زیر را انجام دهید:

به ترتیب نام پایگاه داده فعلی ، نام کاربری و گذرواژه خود را به ترتیب data_name_here ، username_here و password_here با اطلاعات واقعی جایگزین کنید..

به جای localhost ، نام سرور MySQL را وارد کنید ، یا اگر این تنظیمات توسط ارائه دهنده میزبان شما مجاز است ، آن را به عنوان localhost بگذارید..

وقتی اصلاحات لازم را انجام دادید ، تغییرات را ذخیره کنید.

5- پرونده های خود را در هاست جدید بارگذاری کنید

دفعه گذشته ، فایلهای خود را از سرویس میزبانی قدیمی خود بارگیری کردید. اما اکنون ما این روند را معکوس خواهیم کرد و در عوض شروع به بارگذاری آن پرونده ها در میزبان جدید شما خواهیم کرد. این ممکن است مدت زمان زیادی را به اتمام برساند ، بنابراین توصیه می شود روند کار را در حالی که با سایر جنبه های مهاجرت ادامه می دهید شروع کنید..

سرویس دهنده FTP خود را شروع کنید ، اما این بار به سرور جدید وصل شوید. این ارتباط نیاز به تغییراتی دارد تا با وارد کردن آدرس IP این سرور جدید به جای سابق به سرویس FTP ، این واقعیت را منعکس کند. معمولاً می توانید این آدرس IP جدید را در حساب میزبان خود پیدا کنید ، اما در صورت عدم اطمینان ، با پشتیبانی فنی تماس بگیرید.

هنگامی که با هاست جدید خود ارتباط برقرار کرده اید ، پرونده هایی را که قبلاً بارگیری کرده اید ، پیدا کرده و براساس آن بارگذاری کنید. حتما پرونده wp-config.php را در فهرست اصلی قرار دهید. اگر بارگذاری هنوز در حال انجام است ، به عنوان وظیفه بعدی حرکت کنید زیرا می توانید همزمان سایر فعالیت ها را انجام دهید.

6. وارد کردن پایگاه داده خود به هاست جدید

می توانید پایگاه داده را وارد کنید در حالی که بارگذاری پرونده در حال انجام است. با استفاده از ابزار مدیریت پایگاه داده ارائه شده توسط میزبان جدید خود ، که فرض خواهیم کرد phpMyAdmin باشد وارد شوید.

پس از انتخاب دیتابیس ایجاد شده در میزبان جدید ، روی برگه واردات کلیک کنید.

پایگاه داده واردات

در قسمت File برای وارد کردن ، با کلیک بر روی دکمه مرور ، پرونده ای را که صادر کرده اید جستجو کنید.

تمام گزینه های دیگر را بصورت پیش فرض رها کنید و به پایین فرم بروید و بر روی دکمه Go کلیک کنید تا واردات شروع شود. البته زمان تکمیل واردات دیتابیس به اندازه پرونده ها بستگی دارد.

پس از اتمام مراحل واردات ، یک اعلان بازخورد دریافت خواهید کرد.

گزینه اضافی: هنگام تعویض & در حال تغییر URL

در سناریویی که می خواهید به هاست جدید بروید و همچنین URL سایت خود را تغییر دهید ، یک گام دیگر نیز باید انجام شود: ارجاعات به URL قدیمی موجود در پایگاه داده خود را با نمونه جدید جایگزین کنید.

در صورتی که منابع URL خود را به جای متمرکز شدن در چندین اسکریپت PHP پراکنده کنید ، می توانید برای راحتی از این اسکریپت جستجوی جایگزین DB استفاده کنید. این به عنوان یک جستجوی پایگاه داده و جایگزین اسکریپت در PHP عمل می کند و به صورت رایگان در دسترس است.

پس از اتمام ، حتماً به هشدار آن توجه نکنید که هرگز اسکریپت را روی سرور بگذارید.

7. تأثیر تغییرات در سرور DNS خود را

سرور جدید شما باید به URL شما اشاره کند ، که مستلزم تغییر تنظیمات سرور DNS شماست. این فرایند بستگی به جایی دارد که دامنه URL ابتدا ثبت شده باشد. اگر دامنه در ارائه دهنده میزبانی قدیمی خود ثبت شده است ، باید کل دامنه را به ارائه دهنده جدید خود منتقل کنید. خدمات مشتری باید بتواند به شما در انتقال کمک کند.

اما اگر دامنه را از یک ثبت دامنه مانند Domain.com خریداری کرده باشید ، باید تنظیمات سرور نام شما به روز شود. آدرس سرور میزبان جدید خود را بگیرید و این را با دامنه جدید خود متصل کنید. در صورت آشنایی با آنها ، آدرسهای آدرس دهنده معمولاً چیزی شبیه به اینها دارند: ns1.yourhost.com ، ns2.yourhost.com

این آدرس سرور را به دامنه خود وصل کنید. این فرایند بستگی به جایی دارد که دامنه را خریداری کرده اید. در زیر دستورالعمل موارد معمولی وجود دارد:

 • دامنه های ثبت شده با GoDaddy
 • تغییر سرورهای DNS در HostGator
 • نحوه تغییر نام های سرور در Domain.com

تغییرات قبل از شروع عملی 48 ساعت طول می کشد. برای ردیابی زمان کامل شدن روند ، از ابزارهایی مانند What’s My DNS استفاده کنید. با این وجود ، تا زمانی که این فرآیند انجام نشود ، هیچ تغییری در سایت خود ایجاد نکنید زیرا هنوز به جای مکان جدید ، مکان قدیمی را تغییر می دهید.

به محض کامل شدن روند ، مهاجرت باید بدون هیچگونه خرابی انجام شود. همچنین ، از آنجا که هر دو سایت قدیمی و جدید در اصل دارای یکسان هستند ، کاربران متوجه تفاوت نمی شوند.

8. پاکسازی را انجام دهید

هنگامی که سرانجام تغییر DNS شما انجام شد ، برخی از امور خانه داری ترتیب داده می شوند. به میزبان قدیمی خود برگردید ، بانک اطلاعاتی و همه پرونده ها را حذف کنید. در حالت ایده آل ، شما باید حداقل یک هفته قبل از انجام این کار صبر کنید تا اطمینان حاصل شود که همه چیز به خوبی کار می کند.

در صورت مجبور به بازگشت مهاجرت ، نسخه هایی از پرونده های پیکربندی اساسی مانند wp-config.php را نگه دارید.

B. جابجایی میزبان وب با استفاده از افزونه WordPress

فرایند دستی که تاکنون در مورد آن بحث کرده ایم می تواند به طور یکسان و به راحتی با کمک افزونه ها انجام شود. چندین گزینه وجود دارد ، اما ما روی این افزونه روی افزونه Duplicator تمرکز خواهیم کرد.

1. نصب افزونه Duplicator

برای نصب این افزونه ، باید وارد وب سایت وردپرس خود شوید. در زیر داشبورد ، افزونه → افزودن فهرست جدید را پیدا کرده و Duplicator را جستجو کنید. پس از بازگشت نتایج ، بر روی Install Now کلیک کنید.

پس از اتمام نصب افزونه وردپرس ، بر روی دکمه فعال سازی کلیک کنید تا شروع به استفاده از آن کنید.

2. بعد ، سایت موجود را صادر کنید

پس از فعال سازی ، باید افزونه Duplicator را در قسمت کاری افزونه های نصب شده خود پیدا کنید. برای شروع مراحل بعدی روی گزینه Manage کلیک کنید.

در این مرحله ، شما هنوز بسته هایی را که می خواهید استفاده کنید ایجاد نکرده اید. این بسته ها نسخه های فشرده شده وب سایت و پایگاه داده شما هستند. برای تغییر این گزینه بر روی دکمه Create New در گوشه سمت راست بالای فرم کلیک کنید.

سه گزینه ارائه شده است:

 • ذخیره سازی – پیکربندی پشتیبان خود را تنظیم کنید. مگر اینکه نسخه حرفه ای Duplicator را خریداری کرده باشید ، تنها گزینه موجود در حال حاضر سرور شماست.
 • بایگانی – پرونده ها و بخش های پایگاه داده را برای محرومیت مشخص کنید. این کار را فقط در صورت داشتن دلایل خوب انجام دهید.
 • نصاب – به شما امکان می دهد اطلاعات پایگاه داده از محیط سرور جدید خود را پر کنید.

پس از اتمام روی دکمه Next کلیک کنید. این افزونه یک بررسی سیستم را انجام می دهد تا اطمینان حاصل شود که همه چیز را برای ادامه کار دارد. هنگامی که اسکن کامل و موفقیت آمیز باشد ، باید نتایج زیر را مشاهده کنید:

اگر راضی هستید ، با کلیک روی دکمه ساخت ، مراحل ساخت را شروع کنید.

پیشرفت عملیات نمایش داده می شود. پس از اتمام ، باید این صفحه را مشاهده کنید:

بایگانی و نصب خود را بصورت جداگانه و یا همه به طور هم زمان با لینک دانلود یک کلیک بارگیری کنید.

تبریک می گویم ، شما با صادر کردن سایت موجود انجام داده اید.

3. بارگیری پرونده ها با استفاده از FTP

در مرحله بعد ، با استفاده از آدرس IP آن به جای دامنه ، فایلهای بارگیری شده را از طریق FTP روی سرور میزبان جدید بارگذاری کنید.

اطمینان حاصل کنید که فهرست اصلی سایت شما خالی است. نصب کننده و بایگانی را در فهرست root بارگذاری کنید.

4- یک پایگاه داده جدید ایجاد کنید

مانند فرایند قبلی ، شما هنوز هم نیاز به ایجاد یک بانک اطلاعاتی در میزبان جدید خود دارید. این کار را انجام دهید و اطمینان حاصل کنید که حداقل یک کاربر از امتیازات کامل برای اجرای آن برخوردار است. توجه داشته باشید که نسخه سرور MySQL میزبان شما در یک مکان امن ، رمز عبور پایگاه داده را تهیه و ایمن می کند.

5. اتصال به وب سایت جدید

اگر از نام دامنه ای مشابه سایت قبلی خود استفاده می کنید ، ممکن است در این مرحله با مشکلاتی مواجه شوید ، زیرا دامنه شما هنوز به سایت قدیمی شما اشاره دارد. بر خلاف فرآیند دستی که من تغییر تنظیمات سرور DNS شما را توصیه می کنم ، این راه حل هدف مهاجرت سریع تر را شکست می دهد ، که با استفاده از یک افزونه باعث ارتقاء.

خوشبختانه ، با استفاده از فایل میزبان رایانه شما یک راه حل وجود دارد. امکان محلی سازی نام دامنه ها به آدرس های IP خاص امکان پذیر است و امکان دسترسی به فایل ها روی سرور جدید از طریق دامنه قدیمی را فراهم می کند..

(اگر از دامنه جدید استفاده می کنید ، می توانید این بخش را کاملاً پرش کنید.)

در صورت نداشتن آن ، آدرس IP سرور جدید خود را از ارائه دهنده خدمات خود دریافت کنید.

نحوه باز کردن پرونده میزبان به بستر سیستم عامل بستگی دارد ، بنابراین در اینجا چند گزینه وجود دارد:

 • پنجره ها – در فهرست نوار وظیفه ، “دفترچه یادداشت” را جستجو کنید. به امتیازات بالقوه ای نیاز دارد ، بنابراین کلیک راست کرده و “Run as administrator” را انتخاب کنید. از ویرایشگر برای باز کردن میزبان های c: \ windows \ system32 \ درایورها و غیره استفاده کنید. حتماً برای یافتن پرونده “همه پرونده ها” را جستجو کنید.
 • سیستم عامل مکینتاش – از برنامه ترمینال استفاده کرده و فرمان sudo nano / etc / host ها را وارد کنید ، پس از آن از شما خواسته می شود رمزعبور سرپرست خود را درخواست کنید.
 • لینوکس – روشی مشابه با سیستم عامل Mac.

پس از دستیابی به پرونده ، آدرس IP میزبان جدید و نام دامنه سایتهای خود را وارد کنید ،

حفره دار yourite.com را با دامنه واقعی جایگزین کنید و 192.165.1.10 را با آدرس IP میزبان جدید خود جایگزین کنید.

توجه: فضای جداکننده آدرس IP و نام دامنه در مثال نشان داده شده ، یک فضای زبانه است.

هشدار: پس از اتمام مراحل مهاجرت ، فراموش نکنید که حتما پرونده میزبان را به محتوای اصلی خود برگردانید.

6. روند مهاجرت را شروع کنید

کمرهای خود را ببندید زیرا زمان آن است که مهاجرت را جدی بگیرید. با مرورگر خود به http://yoursite.com/installer.php بروید (دامنه واقعی خود را جایگزین کنید.) به طور کلی ، باید ببینید چه مقدار در این صفحه وجود دارد:

تکثیر کننده

اطمینان حاصل کنید که همه چک های اعتبارسنجی منتقل شده اند ، به ویژه پرونده های بایگانی و اعتبار سنجی. برای شروع روند استقرار ، روی دکمه Next کلیک کنید.

پس از اتمام استخراج پرونده ، به درخواست بعدی برای شناسایی اطلاعات و اعتبار دسترسی به پایگاه داده آورده می شوید.

اطلاعات دیتابیس مورد نیاز را وارد کنید ، با کلیک بر روی دکمه Test Database کلیک کنید تا مطمئن شوید همه چیز مرتب است. اگر خوب است ، برای شروع وارد کردن پایگاه داده ، روی دکمه Next کلیک کنید.

در مرحله بعد فرصتی برای جایگزین کردن آدرس اینترنتی قبلی با آدرس جدید فراهم می شود.

بعد از اتمام دکمه Next کلیک کنید تا افزونه فرایند را نهایی کند و چیزی شبیه به این را ببینید:

صفحه نمایش گزارش می دهد که آیا همه چیز خوب پیش رفته است و فرصتی برای نهایی سازی نصب با ارائه پیوندی برای ورود به سایت شما فراهم می کند.

دستورالعمل ها ، به ویژه موارد مربوط به حذف ALL پرونده های نصب را هنگام اتمام ، دنبال کنید.

7. سرانجام ، DNS Nameserver را به روز کنید

ما قبلاً در مورد این مرحله به طور مفصل بحث کرده ایم ، بنابراین باید به آن بخش مراجعه کنید. فقط آدرس های سرور نام را از هاست جدید خود بدست آورید ، سپس آنها را به دامنه خود وصل کنید. طبق معمول ، قبل از ایجاد هرگونه تغییر در سایت خود صبر کنید.

خوب ، تبریک به ترتیب است – شما فقط یاد گرفته اید که چگونه میزبان وب را برای سایت وردپرس خود تغییر دهید. عالی!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author