چگونه می توان دسترسی به هر مخاطب آنلاین را تضمین کرد

با توجه به قابلیت دسترسی تعاملی ، از سال 2012 ، تقریباً 7.6 میلیون کاربر وب با اختلال شنوایی فعال بودند که به صورت آنلاین فعال بودند. 8.1 میلیون کاربر دارای نقص بینایی بودند و 15.2 میلیون نفر نیز اختلال شناختی ، روحی یا عاطفی داشتند. با این طیف وسیعی از توانایی ها و نیازهای منحصر به فرد ، به اندازه کافی با تمام مخاطبان وب سایت خود سرو می کنید?

چرا اهمیت دسترسی پیدا می کند?

ممکن است فکر کنید چون وب سایت شما دارای متن نوشتاری ، کلیپ های ویدئویی و گزینه های منوی روشن است ، وقتی صحبت از حفظ دسترسی برای همه کاربران می شود روشن نیست. با این حال ، بیش از 57 میلیون آمریکایی دارای ناتوانی هستند که بر توانایی آنها در پیمایش آنلاین تأثیر می گذارد. به علاوه ، این تنها یک کشور در یک بازار جهانی است.

برای قرار دادن این “اقلیت” در هنگام طراحی ، انتشار و ترفند وب سایت خود ، مهم است که همه زوایای توانایی را بررسی کنید. با نگرش به تنوع بیشتر و ذهن آزاد ، نخستین تلاش تجاری شما برای دستیابی مشتری قبل از اینکه حتی یک خرید انجام دهید شروع می شود.

مخاطبان شما قبلاً متنوع هستند و آن دسته از کاربران با سایت شما تجربیات متفاوتی دارند. افرادی که ناشنوا هستند با رسانه ها ارتباط متفاوتی دارند با افرادی که می شنوند. افرادی که دارای رنگ روشن هستند نسبت به کسی که هر سایه را به طور واضح مشاهده می کند ، به عکسها و متن ها واکنش نشان می دهند. جمعیتی که از آسیب دیدگی مغزی رنج می برند ممکن است احساسات ناشی از تصاویر یا محتوای ویدیویی را تحریک کنند.

بین تنگ کردن مخاطبان مورد نظر خود ، ایجاد مواد بازاریابی متناسب با پیام های تجاری شرکت شما و راه اندازی وب سایتی که نیازهای فرهنگی بازار شما را تأیید می کند ، احتمالاً از بخش بازدید کننده هایی که دارای معلولیت هستند ، غافل شده اید..

دسترسی هم برای ارتباط با مشتری و هم برای ارتباط با مشتری مهم است. ارائه یک وب سایت اسکان که نیازهای دیگران را در نظر بگیرد ، شرکت شما را به عنوان یکی از آگاهی های مربوط به تنوع ، موقعیت شما قرار می دهد. هیچ راهی بهتر برای نشان دادن مشتریانی که به نیازهای آنها اهمیت می دهید وجود ندارد تا اینکه وب سایتی را تهیه کنید که این نیازها را برآورده کند.

عکس توسط mantasmagorical دارای مجوز تحت Morguefile

دسترسی به چه معناست?

تعریف قابلیت دستیابی ، امکان دستیابی یا ورود ، امکان دستیابی یا استفاده آسان و امکان درک و قدردانی را در بر می گیرد. از نظر دستیابی به مخاطبان معلول ، آسان کردن وب سایت شما برای اولین بار قدم است.

برای کسی که اختلال بینایی دارد ، متن بیش از حد فقط باعث ناامیدی خواهد شد. برای بازدید کننده وب سایت که دارای رنگ آمیزی است ، خواندن متنی که از رنگ مشکی استاندارد در سفید منحرف شود ، فقط نرخ گزاف گویی بالاتر را برای شما کسب می کند.

بنابراین ، چگونه می توانید بخش اعظمی از این اقلیت بی نظیر را در خود جای دهید؟ ما مراحل ساخت وب سایت خود را بر اساس نیاز مشتری خود ، شامل افرادی که مشکل شنوایی ندارند ، افراد دارای اختلال بینایی ، مبتلایان به اوتیسم و ​​افرادی که دارای اختلال شناختی یا اختلالات نظیر اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) برخی از مضامین وردپرس برای سایتهای تجاری قبلاً موارد زیر را در نظر می گیرند ، اما در حال حاضر این موارد نادر هستند.

طراحی وب سایت با ناشنوایی در ذهن

در پاسخ به طراحان خوب وب که توصیه‌های پتو را برای وب سایتهایی که به بازدیدکنندگان ناشنوا ارائه می دهند ، ارائه دادند ، لیزا هردود در یک لیست جدا اظهار داشت که ناشنوایی بیش از “نقطه مقابل” نابینایی است..

گرچه “ناشنوا یا نابینا” ممکن است یک تضاد اساسی به نظر برسد ، هرد توضیح داد که ناشنوا بودن یک تجربه بسیار پیچیده تر از چیزی است که بسیاری از افراد شنیده درک می کنند. اول اینکه بین فردی که ناشنوا و جامعه ناشنوا است تفاوت وجود دارد.

در اصل ، کلمه ناشنوایان (با حروف کوچک “d”) شامل هر شخصی که شنوایی آن دشوار باشد ، می شود. با این حال ، کلمه ناشنوا (با یک حرف بزرگ “D”) کل جامعه و فرهنگ ناشنوایی را در بر می گیرد که بسیاری از افراد ناشنوا با آنها شناخته می شوند.

ناشنوایی به جای یک زیر مجموعه از گروه “معلولیت” ، به عنوان یک فرهنگ جداگانه از شنوایی افراد به خودی خود ایستاده است. در حالی که زبان گفتاری ممکن است به ASL (زبان امضای آمریکایی) ترجمه شود ، ASL یک زبان کاملاً متفاوت از انگلیسی صحبت شده است.

عکس آنا واندر استل در Unsplash

راهبردهای استقبال از کاربران ناشنوا

تمایز فرهنگی ناشنوایی برای طراحان وب سایت و صاحبان مشاغل به چه معنی است؟ این بدان معناست که صرفاً رونویسی محتوای صوتی برای دستیابی کامل به مخاطبان ناشنوا کافی نیست. با زیرنویس ها و زیرنویس ها ، پیام اصلی رسانه ممکن است تحریف شود.

در حالی که زیرنویس ها و زیرنویس ها اولین گام مثبت برای دستیابی به دسترسی هستند ، اطمینان حاصل شود که محتوای شما به ASL نیز ترجمه می شود. رونویسی ممکن است اصول اولیه را پوشش دهد ، اما ترجمه به شما در ارسال دقیق تر پیام شما کمک می کند.

هرود پیشنهاد می کند که برای پذیرش جامعه ناشنوایان ، صاحبان وب سایت به جای یک معلولیت بر ناشنوایی به عنوان یک فرهنگ تمرکز می کنند. با این فرهنگ بی نظیر پذیرایی کنید به همان روشی که شما فرهنگی را به کار می برید که از یک زبان گفتاری دیگری استفاده کنید که شما روان صحبت نمی کنید.

به دنبال توصیه های هرود در مورد رسانه ها و نوشتن وب ، استراتژی های زیر کمک می کند تا وب سایت شما در دسترس جامعه ناشنوایان بیشتر شود:

چند رسانه ای

  • تلاش برای استفاده از مترجمان زبان علامت برای رسانه های ویدیویی
  • اگر مترجمان زبان علامت در دسترس نباشند ، از رونویسی و زیرنویس به عنوان پشتیبان یا به عنوان اصلی استفاده کنید
  • متن را متناسب با متن ضبط کنید

محتوای مکتوب

  • از مترادف ، زبان عامیانه و کلمه کلیدی که ممکن است افرادی را که اولین زبان آنها به زبان انگلیسی نوشته نشده است ، گیج نکنید ، خودداری کنید
  • از سرفصل ها و زیرنویس ها استفاده کنید
  • ابتدا نظر خود را بیان کنید ، سپس آن را توضیح دهید
  • از طول های کوتاه استفاده کنید
  • لیست های بولت را درج کنید
  • صدای فعال استفاده کنید
  • تعاریف را به زبان ساده بیان کنید

طراحی وب سایت برای بازدید کنندگان با اختلالات بینایی

با تکامل و گسترش فناوری ، فناوری کمک به همان سرعت رشد می کند. نرم افزارهای مدرن به افراد دارای اختلالات بینایی کمک می کند تا در وب سایت ها ، فروشگاه آنلاین و حتی خواندن و نوشتن پیام های متنی به وب سایت بپردازند.

شما یا تیم طراحی گرافیک شما احتمالاً زمان زیادی صرف کرده اید تا از گرافیک و طرح وب سایت خود صرفه جویی کنید. رنگ بندی رنگ ، استفاده از فونت و ترکیب تصاویر همه به زنده ماندن وب سایت شما و بنابراین تجارت آنلاین شما کمک می کند.

اما آیا فکر کرده اید که بازدید کنندگان وقتی نمی توانند ببینند ، چه چیزی را مشاهده می کنند؟ برای بسیاری از کاربران وب سایت که دارای نقص دید هستند ، یک وب سایت بدون اسکان مناسب مناسب بی فایده است. در اینجا نحوه تغییر وب سایت خود برای پذیرش پذیرفتن بازدید کنندگان با اختلالات بینایی آورده شده است.

عکس توسط DodgertonSkillhause دارای مجوز تحت Morguefile

راهكارهايي براي استقبال از مراجعه كنندگان به اختلال بينايي

بنیاد آمریکایی برای نابینایان ، اقدامات مختلفی را برای پذیرایی از مخاطبانی که قادر به مشاهده صفحات وب استاندارد نیستند ، انجام می دهد. برای یک تجربه فراگیر ، در اینجا راهکارهای پیشنهادی آنها برای دسترسی سایت شما وجود دارد.

برچسب گذاری تمام تصاویر

در حالت ایده آل ، شما قصد دارید مخاطبان کم بینایی را ببینید یا خیر ، از برچسب های alt = استفاده می کنید. با این حال ، اگر هنوز این عادت را نپذیرفته اید ، استفاده از توضیحات تصویر در زمینه متن جایگزین برای هر تصویر به بهینه سازی صفحه شما برای موتورهای جستجو نیز کمک می کند.

پس از اضافه کردن برچسب alt = برای هر تصویر ، وب سایت خود را بدون تصاویر مشاهده کنید و ببینید که توضیحات شما منطقی است. هدف ایجاد توصیفاتی است که برای افرادی که از فناوری کمکی برای «خواندن» صفحات وب استفاده می کنند مفید است.

ساختار صفحه برچسب

اگر بازدید کنندگان وب سایت از فناوری کمکی استفاده می کنند ، هنوز محدودیت هایی برای این وسیله وجود دارد. برچسب زدن به ساختار صفحه شما اجازه می دهد بازدید کنندگان بدانند که در صفحه شما قرار دارند و روی چه چیزی می خواهند کلیک کنند.

این فرآیند را با استفاده از نکات بصری نه تنها برای افرادی که می توانند آنها را مشاهده کنند تسهیل کنید بلکه از طریق HTML برای ناوبری ساده تر از برچسب زدن نیز استفاده کنید. هر بخش از وب سایت شما که از نظر بصری برای تأکید مجزا است ، باید برای بازدید کنندگان فقط شنوایی تأکید برچسب دریافت کند.

از پیوندهای پاک استفاده کنید

بسیاری از بازدید کنندگان وب سایت شما فقط متن پیوند را می خوانند و به دنبال چیز خاصی می گردند. به بازدیدکنندگانی که با اختلالات بینایی امکان پیدا کردن لینک ها در وب سایت خود را بدون هیچ گونه حدس و گمان داشته باشید.

عناصر طراحی غیر HTML را محدود کنید

استفاده از تزئینات خلاقانه بصری به خوبی به همه مخاطبان نمی رسد و می تواند یک تجربه آنلاین را برای بازدیدکنندگانی که نمی توانند آنها را ببینند به هم بزنند. عناصر غیر HTML را در وب سایت خود و اینکه آیا آنها واقعاً ضروری هستند ، در نظر بگیرید. همچنین توجه داشته باشید که بسیاری از کاربرانی که از نظر بینایی آسیب نمی بینند ممکن است از صفحه پاک کننده نیز قدردانی کنند.

عکس نیک کاروونیس در Unsplash

طراحی وب سایت برای افراد دارای ناتوانی های شناختی

ناتوانی های شناختی شامل انواع مختلفی از جمله سندرم داون ، آسیب مغزی آسیب زای مغزی (TBI) ، زوال عقل ، نارساخوانی و اختلال نقص توجه (ADD) است. حتی اختلال استرس پس از ضربه (PTSD) شامل اثرات شناختی طولانی مدت است که توسط آسیب روانی به وجود آمده است.

مرکز ملی معلولیت و دسترسی به آموزش (NCDAE) خاطرنشان می کند که 14.3 میلیون آمریکایی 15 ساله و بالاتر دارای ناتوانی ذهنی هستند. در عین حال ، مخاطبان اصلی خواستار تجارب آنلاین در دسترس و پاسخگو هستند و قابلیت دسترسی هر دو هدف را برآورده می کند.

راهکارهای استقبال از بازدید کنندگان با ناتوانی های شناختی

سه پیشنهاد اصلی NCDAE شامل تمرکز بر نحوه تعامل کاربران با یک وب سایت و چگونگی پاسخگو بودن سایت به نیاز بازدید کنندگان است. به طور کلی ، وب سایت شما نباید بیش از حد از مردم بخواهد. بلکه باید در هر مؤلفه کارآیی و کارآیی داشته باشید.

از یک طراحی باز استفاده کنید

همانطور که NCDAE خاطرنشان می کند ، افراد دارای ناتوانی در یادگیری ممکن است در پردازش متن و اعداد و پیمایش به معنای مکانی مشکل داشته باشند. بنابراین ، استفاده از یک طرح واضح و بدون حاشیه که ویژگی های مهم پیمایش (منوها و پیوندها) را برجسته می کند ، به کاهش تعداد محرک ها در محیط آنلاین کمک می کند..

قابلیت خواندن آدرس و قابلیت استفاده

همچنین ، هنگام خواندن صحبت ، کپی در وب سایت شما باید مخاطبان عمومی را برطرف کند. در بیشتر موارد ، این به معنای سطح خواندن از کلاس هشتم است. بنابراین ، در حالی که خواندن هنگام تنظیم وب سایت خود برای افرادی که سواد کم دارند ، مورد توجه است ، باید از ابتدا به سمت سطح درک کم نویسی کنید..

سایر روش های ایجاد محتوای هضم پذیر ، مانند استفاده از عناوین و نقاط گلوله ، توضیح یک ایده در هر بند و محدود کردن طول خط ، همه در خدمت مخاطبان معلولیت شناختی و همچنین در خدمت مخاطبان عام است..

از شنیدن صدا و فیلم ساینده خودداری کنید

سرانجام ، یکی از ملاحظات منحصر به فرد برای افرادی که ممکن است از اضطراب یا اختلالات PTSD رنج ببرند ، استفاده از فیلم و صدا در صفحات است ، به ویژه اگر راهی برای مکث یا خروج از آن ویژگی ها برای کاربران سایت وجود نداشته باشد. در صورت امکان ، از موسیقی و فیلم های مقدماتی که به صورت خودکار پخش می شوند ، جلوگیری کنید و بتوانید کاربران را از حالت محافظ خارج کنید.

طراحی وب سایت برای کاربرانی که دارای اوتیسم هستند

شرایط اوتیسم در دسته ناتوانی های شناختی قرار می گیرد ، اما اوتیسم به دلیل تنوع موجود در شرایط کلی ، به تنهایی دسته بندی خاص خود را بدست می آورد. از آنجا که اوتیسم از نسبتاً خفیف تا شدید متغیر است ، ممکن است نیازهای خاص برای کاربران مختلف متفاوت باشد.

با این حال ، انجمن ملی اوتیسم چند قدم اساسی را برای اسکان کاربرانی که ممکن است دارای چالش های حسی و ارتباطی باشند ، توصیه می کند ، که هر دو با همه انواع اوتیسم مشترک هستند. بسیاری از این مراحل از مخاطبان معمولی و همچنین مخاطبان معلول دیگر بهره مند می شوند.

نیازهای حسی را در خود جای دهید

بسیاری از مبتلایان به اوتیسم در مواجهه با محیطهای “شلوغ” ، چالش های حسی را تجربه می کنند. نگه داشتن کمکهای ساده وب سایت خود در ناوبری ، در حالی که از جابجایی گرافیک یا عناصر دیگر اجتناب می کنید ، از تخریب بیش از حد جلوگیری می کند.

سازگار با وب سایت باشید

قوام و روال غالباً به افراد مبتلا به اوتیسم کمک می کند تا عادت روزانه خود را بدون استرس حفظ کنند. بنابراین ممکن است یک وب سایت با طراحی متمایز در هر صفحه از نظر زیبایی شناختی برای شما خوشایند باشد ، اما به احتمال زیاد برای ویزیتور شما مبتلا به اوتیسم استرس زا خواهد بود.

از زبان ساده استفاده کنید

مانند نوشتن برای افراد ناشنوا ، نوشتن مطالب برای مبتلایان به اوتیسم نیز نیاز به پرهیز از زبان استعاره و کلمه بازی دارد. سعی کنید از زبانی مبهم استفاده نکنید ، از جمله کلماتی با معانی متعدد یا مترادف که معنی آنها نامشخص است.

درخواست آزمایش کاربر

در صورت امکان ، افرادی که مبتلا به اوتیسم هستند را در روند طراحی وب سایت خود درگیر کنید. اطمینان حاصل کنید که برای افرادی که به مکان شما سفر می کنند اقامتگاه ارائه می کنند تا در محیط خود احساس راحتی کنند. این ممکن است شامل آماده سازی قبلی یا بازدید از مکان قبل از شروع آزمایش باشد تا شرکت کنندگان بتوانند به فضا عادت کنند.

عکس توسط لیلا لسلی تحت مجوز Morguefile

مزایای افزایش دسترسی به وب سایت

اگر وب سایت شما در حال حاضر زنده است ، ممکن است این کار دلهره آور به نظر برسد ، اما برداشتن گام هایی برای دستیابی بیشتر به شرکت شما با گذشت زمان سود می برد. فناوری امروز ، افراد بیشتری را از همیشه قادر به پذیرش و استفاده از وب می کند.

به طور کلی ، اطمینان از دسترسی وب سایت شما برای مخاطبان متنوع بیشتر از آن دسته از کاربرانی که معلولیت دارند. افرادی که دارای تجربه محدود در فناوری هستند ، افرادی که دارای دستگاههایی با قالب بندی غیرعادی یا اندازه صفحه هستند و عموم افرادی که مایل به تجربه سریع ، ساده و عملی وب سایت هستند ، همه از افزایش قابلیت دستیابی بهره مند می شوند (با توجه به اینکه سرعت سایت شما نیز به داشتن وابسته است. ارائه دهنده خدمات مناسب برای میزبانی وب – ما بررسی هایی را برای میزبانی وب برای کانادا ، مقایسه میزبانی وب برای استرالیا و حتی انگلیس انجام داده ایم).

از آنجا که احتمالاً بازار هدف شما شامل افراد دارای تمام تواناییها می شود ، هیچ دلیلی برای چشم پوشی از آن گروه های خاص هنگام طراحی و اجرای وب سایت شما وجود ندارد. کمی کار اضافی اکنون به معنای بازگشت بالاتر بعداً است ، وقتی افرادی که می توانند به راحتی از محصول یا خدمات شما استفاده کنند با سایر جامعه آنلاین سهیم هستند.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author