DNS چیست ، چگونه کار می کند ، و چگونه می توان از منطقه DNS استفاده کرد

تصور کنید که باید از تلفن خود استفاده کنید ، اما شما نمی توانید از هرگونه فضای تماسی استفاده کنید – باید شماره تلفن تک تک افراد را به خاطر بسپارید و شماره گیری کنید. به نظر می رسد خسته کننده است ، درست است؟ این چیزی است که دنیایی بدون DNS به نظر می رسد!

اگرچه کاربرد عملی آن فقط در جمله بالا قابل توضیح است ، اما نام نام دامنه دارای پیچیدگی های جالبی است که ما در طول این مقاله به بررسی عمق آنها خواهیم پرداخت. در ادامه مطلب با ما همراه باشید و درمورد برخی از حقایق جالب و دانش مفید درباره نحوه کار DNS ادامه دهید!

1. بررسی اجمالی

قبل از معرفی DNS در دهه 80 باز می گردید, از طریق آدرس IP خود به رایانه های موجود در شبکه دسترسی پیدا می کردند, که بسیار شبیه به یک شماره تلفن است.

این فقط رقم است.

این برای مدتی مفید بود که اینترنت بسیار ناچیز بود. بله ، همین سیستم برای چند دهه قبل به اندازه کافی کوچک بود. هرچند با رشد آن ، این رویکرد کمتر و کمتر عملی شد. همه ما شماره های نزدیکترین دوستان خود را می شناسیم ، اما تصور می کنیم چه اتفاقی می افتد اگر حلقه دوست شما در چند سال به چند میلیون نفر برسد.

DNS باعث می شود اینترنت کار کند.سرویس نام دامنه ترافیک را در سراسر شبکه جهانی مسیریابی می کند.

عکس توسط جردن هریسون در Unsplash

خوب ، این اتفاق با اینترنت افتاد و به خاطر سپردن یا نوشتن شماره ها کاملاً نبود ممکن است, عملا صحبت کردن ، دیگر.

در یک مقطع ، دانشمندان در MIT فهمیدند که مغز انسان کاملاً قادر است کلمات یا عبارات را به خاطر بسپارد ، و در مورد توالی عدد تصادفی ، آنقدر قدرتمند نیست.. این تحقق منطقی و در عین حال بسیار مهم تحقق بخشیدن به سلف DNS – سرویس نام میزبان.

این یک راه حل خام بود اما در خدمت هدف خود بود. نام میزبان فقط پرونده بزرگی بود به نام “میزبان” که هر سیستم عامل ، حتی امروزه نیز وجود دارد. این در زمان ARPANET مورد استفاده قرار می گرفت (بزرگترین شبکه قبل از شروع اینترنت).

قدم منطقی بعدی این قطار فکری برای متمرکز یا جهانی شدن این سیستم بود. اینگونه است که سرویس دامنه (یا سرورها ، یا سیستم) یا DNS به طور خلاصه ، به وجود آمد. این یک سیستم جهانی متمرکز است که به آدرس های IP “نام می دهد” و ارتباط برقرار کردن و حفظ کردن آنها را برای انسان آسان می کند.

هنگامی که “google.com” را در مرورگر خود تایپ می کنید ، مرورگر شما * می داند به کدام رایانه (های) آن عبارت اشاره دارد. چندین مرحله در مورد چگونگی تحقق این امر وجود دارد ، و ما در فصول بعدی آنها را مرور خواهیم کرد.

2. DNS چیست؟

DNS ستون فقرات اینترنت است. این بیانیه از تعریف دقیق DNS دور است ، اما صحت و سقم آن نمی تواند مورد اختلاف باشد. بدون سیستم نام دامنه ، تمام اینترنت به هیچ وجه کار نمی کنند ، همراه با همه عواقب وحشتناک که باعث این امر می شود.

سرویس نام دامنه در چندین سطح انتزاع عمل می کند, که باعث می شود دامنه ها به درستی طبقه بندی شوند, در یک ساختار سلسله مراتبی دقیق. این انتزاع ها به نام های نامیده می شوند و توسط نقاط موجود در هر دامنه از هم جدا می شوند. اگر به عنوان مثال دامنه www.hostingtribunal.com را بگیرید ، لایه های زیر را دارید:

دامنه های سطح بالا

این قسمت “.com” دامنه است. مگر اینکه در زیر صخره بزرگ شوید ، حتماً درباره “.com” ، “.net.” ، “.org” و سایر حوزه های محبوب سطح بالا می شنوید. آنها رایج ترین و همچنین قدیمی ترین آنها هستند. در حال حاضر وجود دارد بیش از 342.4 میلیون ثبت نام دامنه, و مبلغ “.com” و “.net” برای 151.7 میلیون از آنها.

برخی از حوزه های سطح بالا مانند موارد یاد شده در سطح جهان قابل استفاده هستند ، اما همچنین وجود دارد که محدود به سازمان ها یا کشور های خاص هستند. gTLD “.edu” برای امکانات آموزشی ، “.gov” برای سازمان های دولتی و موارد دیگر محفوظ است.

واقعیت جالب در مورد gTLDs: بسیار محبوب .TV gTLD که به عنوان مرجع “تلویزیون” مورد استفاده قرار می گیرد ، در واقع کد کشور TLD (ccTLD) برای کشور تووالو است ، که مقدار قابل توجهی از خالص ملی آن را صرفاً تولید می کند. بخاطر همین تصادف!

دامنه های سطح بالا با کد کشور

TLD های کد کشور ، دامنه های سطح بالا هستند که برای توصیف سایت هایی که در کشورها یا مناطق خاص فعالیت می کنند ، استفاده می شوند. آنها برای برندسازی ، مشاغل محلی و سایتهای بین المللی با تکرارهای متعدد محلی مفید هستند.

غول آنلاین آمازون دارای نسخه dot-com ، dot-de برای آلمان ، dot-uk برای انگلستان و موارد دیگر است. این رویکرد ، نفوذ در بازار محلی را تقویت می کند ، از موانع زبانی دور می زند و محاسبه هزینه حمل و نقل (و مالیات گمرک) را بسیار آسان تر می کند..

ذهن ، ccTLDs هنوز TLD و دامنه ثانویه نیستند.

دومین-دامنه های سطح

دامنه های سطح دوم قبل از نقطه در dot-com یا dot-us می آیند. در مثال ما ، این قسمت “میزبانی سایت” www.hostingtribunal.com است. اگر به عنوان نمونه از www.bbc.co.uk استفاده کنید ، قسمت “.co” دامنه سطح دوم خواهد بود.

gTLD های جدید از طریق یک فرایند کاربردی و گران قیمت و ارزیابی انجام شده توسط ICANN (بدن تنظیم کننده برای همه نام های دامنه ، از جمله موارد دیگر) ایجاد می شوند و شما ، به عنوان یک کاربر ، فقط می توانید از مجموعه های موجود استفاده کنید.

وب سایت ICANN اطلاعات مفیدی در مورد نام دامنه دارد.درنهایت ، آیکان تمام نامهای دامنه موجود را تنظیم می کند.

از طرف دیگر ، دامنه های سطح دوم می تواند هر آنچه شما می خواهید باشد باشد. تا زمانی که نام رایگان باشد می توانید آن را ثبت کنید. با این حال ، با توجه به وسعت اینترنت ، این همیشه کار آسانی نیست.

واقعیت جالب در مورد دامنه های سطح دوم: هر چه دامنه کوتاه تر و قابل تشخیص تر باشد ، ارزش آن نیز ارزشمندتر است. تعداد زیادی از شرکت ها و افرادی که از ثبت دامنه ها سود می برند ، ممکن است باعث ایجاد علاقه تجاری و سپس فروش آنها برای یک سود بزرگ شوند. ثبت نام دامنه جدید معمولاً بین 1 تا 100 دلار هزینه دارد ، اما خرید دامنه “پریمیوم” از شخصی که آن را تنها با هدف فروش مجدد از آن بدست آورده است ، اغلب می تواند در ده ها یا صدها هزار دلار باشد!

زیر دامنه ها

زیر دامنه ها توسط صاحب دامنه سطح دوم اداره می شوند و می توانند هر تعداد زیر دامنه را در منطقه DNS ایجاد کنند. به همین دلیل ، شما اغلب زیر دامنه های نرم افزاری مانند “shop.mydomain.com” یا “blog.mydomain.com” را می بینید.

ایجاد زیر دامنه رایگان است و آنها برای ارائه اطلاعات اضافی در نوار URL بسیار مفید هستند. در شرکت ها ، می بینید که آنها حتی بیشتر در آن لانه می گیرند ، جایی که مکان ، نوع ، هدف و غیره نیز در آنجا مورد اشاره قرار می گیرند. به عنوان مثال “servers.storage.eu-west.region1.google.com” به راحتی می تواند یک نام دامنه قانونی برای یک سرور Google باشد.

3. چگونه DNS کار می کند

آنجا و دوباره – چرخه حیات یک درخواست DNS

هنگامی که درخواست خود را برای دامنه www.hostingtribunal.com ارسال می کنید ، ابتدا مرورگر شما سیستم عامل محلی را برای ورود به سیستم بررسی می کند..

پرونده “میزبان” را که قبلاً به آنها اشاره کردیم به خاطر دارید؟ هنوز هم حدود است و اولین چیزی است که سیستم عامل به دنبال آدرس های IP محدود به آن دامنه است.

اگر در آنجا مرجع پیدا نکرد ، سیستم عامل با ارائه دهنده خدمات اینترنت شما بررسی می کند.

این آغاز فرایندی است به نام جستجوی ضبط DNS, همانطور که ISP درخواست نهایی را برای یافتن منبع (وب سایت ، به طور معمول) کاربر نهایی به شبکه جهانی می فرستد. با توجه به میزان جستجوی DNS برای هر ارائه دهنده (به معنای واقعی کلمه ، میلیون ها ثانیه در ثانیه) ، ISP ها معمولاً نسخه مخفی شده از ورودی ها را نگه می دارند ، بنابراین لازم نیست هر بار که به همان منبع درخواست می شود ، جستجو را انجام دهند..

کابل های شبکه بسیار جذاب هستند!این کابل آغاز یا پایان یک پرس و جو DNS است.

عکس توسط مارکوس اسپیسکه در Unsplash

این مرحله از فرآیند توسط حل کننده بازگشتی. یک واقعیت قابل توجه در مورد حل کننده این است که درخواست های دریافت شده را در گروه ها گروه بندی می کند. در اصل ، این یک پایگاه داده حافظه پنهانی ایجاد می کند تا تعداد کمی از درخواست ها بتوانند به تعداد قابل توجهی از کاربران خدمت کنند. این موجب صرفه جویی در ترافیک شبکه می شود ، که بسیار مهم است وقتی مقیاس اینترنت را در نظر داشته باشیم.

اگر ارائه دهنده سرویس اینترنت شما IP مورد نظر خود را نداشته باشد ، درخواست شما توسط ISP بیشتر توسط زنجیره پخش می شود (که این به بازگشت به پایگاه داده حافظه نهان DNS خود اضافه می کند.)

Root Nameservers

اگر درخواست شما در هیچ مکانی از داده های ذخیره شده در طول مسیر پاسخی پیدا نکند ، به آن می رسد شناسه های root. آنها مرجعی هستند که شامل همه پرونده های DNS هستند و مسئولیت کنترل صحت و در دسترس بودن همه آنها را دارند. سرورهای روت ترافیک مربوط به هر gTLD را به مرجع مربوطه هدایت می کنند.

هنگامی که درخواست شما به سرویس دهنده های root رسید ، آنها مجوز مربوط gTLD را بررسی می کنند. آنها ابتدا نام دامنه را از سمت راست اسکن می کنند. (از نظر فنی ، نام دامنه از راست به چپ خوانده می شود.) برای مثال ، برای هر نام دامنه “.com” ، آنها پرس و جو را به سرورهای نام TLD “.com” هدایت می کنند – سرویس های VeriSign.

سرورهای نام TLD در حال حاضر می دانید که کدام gTLD آنها مسئول هستند ، بنابراین دامنه سطح دوم را بررسی می کنند. در مورد درخواست www.hostingtribunal.com ، سرورهای نام TLD “میزبانی سایت” را بررسی می کنند و از طریق الگوریتم های بهینه شده آنها نتیجه را باز می گردند.

TTL

در زمان بازگشت درخواست ، سرورهای متناوب ما (سرورهای بازگشتی) مقادیر DNS به دست آمده را برای مدت زمانی خاصی ذخیره می کنند. به این “زمان زندگی” (TTL) گفته می شود که هر پرونده دامنه ای دارد. مدت زمان TTL با رکورد تنظیم شده است.

اگر می خواهید رکورد خود را غالباً توسط سرورهای زنجیره ای DNS تجدید کنید ، می توانید مدت زمان کوتاهی برای زندگی خود تنظیم کنید. این اغلب غیر ضروری است زیرا سوابق DNS اغلب در یک حوزه کاری تغییر نمی کنند.

پس از این همه ، این درخواست مجدداً به رایانه شما برگردانده می شود ، جایی که شما رکورد را در مرورگر خود به عنوان یک مرجع محلی ذخیره می کنید و مرورگر خود درخواستی را به IP که برای آن دامنه دریافت کرده اید ارسال می کند..

چه سواری ، آه!

با توجه به اینکه تبادل داده در اینترنت نزدیک به سرعت نور نسبت به کابل فیبر است ، این مجموعه کامل از رویدادهای فنی پیچیده فقط به چند ثانیه می رسند.

واقعیت جالب در مورد سرورهای نام اصلی: فقط 13 شناسه ریشه وجود دارد! در واقعیت ، هر یک از آنها از یک دسته ماشین تشکیل شده اند تا بتوانند قدرت محاسباتی لازم ، امنیت ، افزونگی و پهنای باند را تأمین کنند. اگر حتی یک سرور root از کار بیفتد ، تأثیر آن روی اینترنت بسیار زیاد است. وب سایت های بی شماری از حل شدن متوقف می شوند. حتی موارد عظیمی که همیشه در دسترس هستند پایین خواهند آمد. 13 سرور توسط:

شرکت VeriSign ، شرکت., دانشگاه کالیفرنیای جنوبی (ISI), ارتباطات اجباری, دانشگاه مریلند, ASA (مرکز تحقیقات ایمز), کنسرسیوم سیستم های اینترنتی ، شرکت., وزارت دفاع آمریكا (NIC), ارتش آمریكا (آزمایشگاه تحقیقاتی), نتنود, شرکت VeriSign ، شرکت., RIPE NCC, ایکان ، و پروژه گسترده

4. توزیع منطقه DNS – انواع رکوردها

اصطلاحی که ممکن است هنگام راه اندازی وب سایت خود با آن روبرو شوید ، به خصوص اگر نام دامنه در یک مکان ثبت شده باشد و میزبانی در مکان دیگری ارائه شود ، یک رکورد یا DNS است. همه سوابق DNS مربوط به وب سایت بخشی از منطقه DNS سایت هستند.

به نوبه خود ، منطقه DNS یک عملکرد اداری و فنی است. به طور دقیق ، تعریف منطقه DNS بیان می کند که این بخشی از کل سیستم نام دامنه است که تحت اختیار مدیریتی یک مدیر واحد است ، یک شخص حقوقی یا خصوصی.

می دانم ، آن را مانند مزخرفات فنی به نظر می رسد.

این همان چیزی است که یک منطقه DNS به نظر می رسد.یک منطقه DNS دقیق با ورودی های متعدد. با دقت خم شوید.

در عین حال ، من آن را رها خواهم کرد و به جنبه های عملی منطقه DNS که مربوط به میزبانی وب سایت است ، تمرکز می کنم.

در هاستینگ وب ، چندین سرویس به هم پیوسته برای کار سرویس دهی به وب سرورها ، بانک اطلاعاتی ، ایمیل باید به سرورهای مناسب هدایت شوند و این هماهنگی با داده های ذخیره شده در منطقه DNS تنظیم می شود. منطقه مجموعه ای از سوابق DNS است که بر اساس انواع مختلف آنها طبقه بندی شده اند. محتوا نامیده می شود منطقه DNS.

به عنوان مثال ، رکوردی که برای بارگذاری محتوا (از آن سرور ، یعنی) به یک نام دامنه می گوید (همچنین به عنوان “وب سایت” نیز شناخته می شود) در یک رکورد اصلی A ذخیره می شود. تقریبا غالباً رکورد www نیز رکورد A می گیرد.

با این حال ، انواع خدمات دیگری برای خدمات پستی ، خدمات اضافی ، تأیید مالکیت و سایر موارد وجود دارد.

5. انواع اصلی سوابق DNS

رکورد

ضبط A یک رکورد DNS است که یک نام دامنه را به یک آدرس IP مربوط می کند. به این ترتیب سرور خانگی وب سایت شما در اینترنت یافت می شود. این رکوردی است که وب سایت (محتوا) را با نام دامنه (آدرس) مشخص شده خود مرتبط می کند..

سوابق AAAA

سوابق AAAA دقیقاً مشابه سوابق A هستند ، اما به جای استفاده از آدرس های IPv4 ، از IPv6 استفاده می کنند که این یک ضرورت است. هنگامی که اینترنت ایجاد شد ، مقدار 4 میلیارد آدرس ارائه شده توسط نسخه 4 نسخه سفارشات بزرگی بیشتر از آنچه که نیاز بود به نظر می رسید. با این حال ، با رشد نمایی اینترنت و انفجار دستگاه های متصل به آن ، دیگر اینگونه نیست. IPv6 برای مقابله با فرسودگی استخر IPv4 بدون تغییر میزان عملکرد DNS به عنوان یک کل معرفی شد..

ضبط CNAME

ضبط CNAME کاملاً مشابه رکورد A است ، اما یک نام دامنه را به یک نام دامنه دیگر وصل می کند. به این ترتیب می توانید دامنه های دامنه خود را به دامنه های خارجی وصل کنید بدون اینکه نگرانی در مورد تغییر آدرس IP آنها داشته باشید – به جای آن به طور مستقیم به نام دامنه دیگر ارجاع می شوید..

ضبط MX

رکورد MX یکی از مواردی است که سرورهای پستی و غالباً “سرورها” را در آن مستقر می کند. برای اینکه وب سایت شما باز شود ، باید یک مورد وجود داشته باشد وب سرور که به داده های وب سایت خدمت می کند. با این حال ، ایمیل های ارسال شده و دریافت شده توسط سرور پست الکترونیکی, از این رو هدف از وجود سابقه MX.

سوابق MX یک خاصیت دارند به نام اولویت. اولویت سرور MX با رقم و از صفر شروع می شود. این کار به دلایل افزونگی انجام می شود ، به گونه ای که چندین سرور پست الکترونیکی می توانند با یک نام دامنه واحد در ارتباط باشند. اگر سرور با اولویت 0 به درخواست پاسخ نمی دهد ، یک شماره با شماره بعدی سؤال می شود و موارد دیگر.

سوابق SPF

سوابق SPF یک رکورد TXT (یک پرونده مبتنی بر متن) است که برای تعیین صحت خدمات پستی استفاده می شود. از آنجا که پروتکل نامه پستی کاملاً قدیمی است و طی دهه های گذشته به روزرسانی های زیادی مشاهده نشده است (در صورت وجود) ، اقدامات امنیتی اضافی بارها و بارها معرفی می شود. بیشتر آنها به تعیین اینکه فرستنده ایمیل شخصی است که وی ادعا می کند کمک می کند. سوابق SPF یکی از این مکانیسم هاست.

سوابق PTR

سوابق PTR رکوردهای DNS معکوس هستند که دقیقا برعکس سوابق A هستند. آنها IP ها را به دامنه ها متصل می کنند. به این ترتیب هنگامی که از IP پرس و جو می کنید ، می توانید اطلاعات معناداری در رابطه با نام دامنه مربوط به آن کسب کنید.

سوابق NS

سوابق nameserver یکی از مهمترین آنهاست زیرا آنها به نام دامنه می گویند از کدام منطقه DNS استفاده کند. به طور کلی ، شما می توانید یک منطقه DNS در ایجاد کنید هر سرور DNS است و سوابق مختلفی برای آن در اختیار دارید به عنوان مثال ، می توانید یک منطقه DNS معتبر برای “google.com” ایجاد کنید و آن را به وب سایت خود ارسال کنید. آیا این بدان معناست که اکنون همه ترافیک های گوگل در اختیار شما است؟ خیر ، نه ، زیرا سوابق معتبر Google.com NS (nameserver) می گویند کدام سرویس دهنده های دقیق نام را شامل می شوند درست منطقه DNS کاملاً مفید.

6. ذخیره سازی DNS چیست؟

مانند هر سیستم موجود در اینترنت – همیشه مسائل امنیتی و ملاحظات امنیتی در آن دخیل است و DNS نیز از این قاعده مستثنا نیست.

یک سوءاستفاده مخصوصاً رایج است مسمومیت با حافظه نهان DNS. این اتفاق می افتد هنگامی که سرور معتبر به طرز مخرب تنظیم شده است برای نتایج DNS نتایج اشتباه ارائه دهد.

یک مثال ساده از مسمومیت DNS این است که “google.com” همیشه به سرورهای گوگل اشاره می کند و وب سایت بدنام را باز می کند. اگر یک سرور خاص یا مجموعه ای از سرورها سوابق اشتباهی را به جستجوگرهای بالادست DNS ارائه دهند ، google.com می تواند در مورد هر IP که هکرها تعیین کرده اند برطرف شوند. این معمولاً از طریق ویروس ها یا اشکالات پروتکل DNS انجام می شود.

بهره برداری دیگر حملات تقویت DNS, جایی که سرورهای DNS توسط آدرس درخواست درخواست DNS اشتباه فاسد می شوند و همه آنها داده ها را به همان IP باز می گردانند. به این ترتیب هزاران سرور می توانند تا زمان از بین رفتن منابع موجود ، یک پرس و جو پاسخ DNS را به دستگاه خاصی ارسال کنند. در این نوع سوء استفاده مخرب ، حمله به سمت سرورهای DNS نیست. در عوض از آنها برای پایین آوردن سرورهای دیگر استفاده می شود.

تونل سازی DNS حمله دیگری به سرورهای DNS است. اساساً ، این راهی برای انتقال داده های مخرب از یک دستگاه به دستگاه دیگر است. داده ها در درخواست ارسال شده به سرور رمزگذاری می شوند. پس از پاسخ ، سرور اتصال دو طرفه ای را برای انتقال داده ایجاد می کند و این اغلب اوقات دسترسی از راه دور غیرمجاز به خود سرور را امکان پذیر می کند..

یک نوع سوءاستفاده محلی DNS است ربودن DNS. این شامل ویرایش اطلاعات شبکه در یک دستگاه خاص است به طوری که باعث می شود نمایش داده های DNS آن به سمت یک سرور DNS مخرب برطرف شود. به طور کلی ، سیستم شما از سرورهای DNS قابل اعتماد برای به دست آوردن سوابق در بالادست استفاده می کند ، اما اگر این داده ها تغییر یافته باشند ، می توانید به هر پرونده DNS که مهاجم روی سرور DNS مخرب تنظیم کرده است ، پایان دهید..

هکرها از آسیب پذیری های DNS به خوبی آگاه هستند.حملات DNS بیشتر از آنچه فکر می کنید ، بخصوص انواع DDoS متداول است.

عکس ساموئل زلر در Unsplash

حمله DDoS (توزیع انکار سرویس) است حمله NXDOMAIN که از تعداد زیادی سرور برای ارسال درخواست به یک دامنه غیر وجود استفاده می کند ، سرورهای DNS را با درخواست در این فرآیند سیل می زند. هر دستگاه دارای منابع محدود است و می تواند تعداد محدودی از نمایش داده شدگان را قبل از شروع به کار یا اضافه کردن تأخیر یا انجام سرویس های خرابکاری ، انجام دهد. هنگامی که سرور از درخواست مهاجمین غافل شد ، دیگر نمی تواند درخواست های کاربر مشروع را ارائه دهد.

7. نگرانی های امنیتی

امروز ما بررسی کردیم که DNS چیست ، اصول چگونگی کارکرد آن ، و پیچیدگی هایی که می تواند منجر به سوء استفاده و سوء استفاده شود.

موضوع کاملاً گسترده و پر از مشخصات فنی است ، اما این اطلاعات باید بیش از اندازه کافی باشد تا شما با دوستان و همکاران خود مکالمه ای تحصیل کرده درباره DNS داشته باشید..

به عنوان یک مبنای اینترنت به عنوان یک کل ، سرویس نام دامنه موضوعی است که هر حرفه ای و سرگرمی حداقل باید کمی آن را درک کند. امیدوارم ، اکنون شما این درک لازم را داشته باشید و اگر این مقاله علاقه شما را برانگیخته باشد ، می توانید در مشخصات DNS عمیق تر عمل کنید..

نتیجه

امروز ما بررسی کردیم که DNS چیست ، اصول چگونگی کارکرد آن ، و پیچیدگی هایی که می تواند منجر به سوء استفاده و سوء استفاده شود.

موضوع کاملاً گسترده و پر از مشخصات فنی است ، اما این اطلاعات باید بیش از اندازه کافی باشد تا شما با دوستان و همکاران خود مکالمه ای تحصیل کرده درباره DNS داشته باشید..

به عنوان یک مبنای اینترنت به عنوان یک کل ، سرویس نام دامنه موضوعی است که هر حرفه ای و سرگرمی حداقل باید کمی آن را درک کند. امیدوارم ، اکنون شما این درک لازم را داشته باشید و اگر این مقاله علاقه شما را برانگیخته باشد ، می توانید در مشخصات DNS عمیق تر عمل کنید..

سؤالات متداول

نمونه ای از DNS چیست?

سرویس نام دامنه (DNS) مشخصات جهانی است که باعث می شود نام های قابل خواندن انسان با IP های اینترنتی در ارتباط باشند. شما به عنوان یک کاربر اینترنت ، از DNS بطور روزانه و از طریق هر وب سایتی که بازدید می کنید ، هنگام بررسی ایمیل خود و هنگام برقراری تماس اینترنتی ، از DNS استفاده می کنید. هر کدام از این عملیات یک پرس و جو DNS را انجام می دهند تا رایانه شما بتواند یاد بگیرد که کدام سرور درخواست را باید به آن ارسال شود.

چرا از DNS استفاده می کنید?

از DNS برای رفع هرگونه سرویس در اینترنت استفاده می شود. شما همیشه می توانید خدمات خود را به سمت IP نشان دهید ، اما آدرس های IP (به خصوص IPv6) به یاد آوردن آنها بسیار سخت تر است ، همچنین IP موجود در پشت یک سرویس می تواند تغییر کند. DNS آن تغییرات را برای شما انجام می دهد. به عنوان مثال ، سرورهای میزبان “google.com” می توانند تغییر کنند ، اما شما نیازی به چک کردن یا به خاطر سپردن آنها ندارید – DNS به این تغییرات دست می دهد ، بنابراین همیشه می توانید “google.com” را تایپ کنید و فارغ از هرگونه تغییر به وب سایت آشنا برسید. IP واقعی در پشت آن می تواند دستخوش شود.

آدرس IP DNS چیست؟?

آدرس IP پروتکل ایجاد شده است به طوری که به هر دستگاه موجود در شبکه می توان یک شناسه منحصر به فرد اختصاص داد. به طور کلی ، هر IP منحصر به فرد برای یک دستگاه منحصر به فرد است و اجازه می دهد تا دستگاه مورد نظر از طریق یک شبکه یا به رایج ترین حالت از طریق اینترنت ، که بزرگترین شبکه در جهان است ، دسترسی پیدا کند. هنگامی که یک پرس و جو DNS را انجام می دهید ، درخواست شما به یک IP می رسد که آدرس دستگاهی است که باید درخواست خود را به آن هدایت کنید.

DNSSec چیست؟?

DNSSec مشخصاتی است که باعث می شود DNS برای امنیت بیشتر سخت شود. این مجموعه ای از برنامه های افزودنی پروتکل DNS است که به شما امکان می دهد با ارائه یک مکانیسم امضاء برای درخواست ها ، منشأ یک درخواست و صحت اطلاعات ارسال و درخواست شده را تأیید کند. DNSSec برای تغییر سوابق مخرب ، داده های دستکاری شده را به سرورها ارسال نمی کند.

1.1.1.1 DNS چیست?

1.1.1.1 DNS یک سرویس دهنده نام بازگشتی DNS نسبتاً جدید است (که در تاریخ 1 آوریل 2018 راه اندازی شد) ، که توسط CloudFlare با همکاری APNIC ایجاد شده است. CloudFlare یک شرکت بین المللی پیشرو در زمینه های DNS و ضد DDoS است. هدف از سرور نام این است که سریعترین DNS را برطرف کرده و بر حریم خصوصی تمرکز کند. علاوه بر 1.1.1.1 CloudFlare ، سایر سرورهای معروف DNS 8.8.8.8 و 8.8.4.4 گوگل هستند که بسیاری از سیستم ها از آنها استفاده می کنند.

جستجوی DNS چیست?

جستجوی DNS فرایند ارسال پرس و جو برای یک دامنه یا IP خاص و گرفتن سابقه ای است که با آن مطابقت دارد. نمایش داده های DNS هر بار که به یک وب سایت یا یک سرویس مرتبط با وب دسترسی پیدا می کنید از آنجا که همیشه باید یک سرور (با آدرس IP مشخص شده خود) وجود داشته باشد که به آن درخواست خدمت کند.

سرور DNS چیست؟?

سرورهای DNS ماشین هایی هستند که برای میزبانی برنامه ای استفاده می شوند که موجب ذخیره ، ذخیره و ذخیره سوابق DNS می شود. محبوب ترین برنامه برای اهداف BIND است ، همچنین برنامه ای است که برخی از سرورهای نام اصلی استفاده می کنند. هنگامی که یک سرور برنامه را به درستی به عنوان یک سرویس دهنده برای یک دامنه خاص تنظیم کرد ، به یک سرور DNS تبدیل می شود. انواع دیگر سرورهای DNS سرورهای بازگشتی DNS هستند که فقط برای حفظ و تهیه سوابق DNS استفاده می شوند..

یک منطقه DNS چیست؟?

منطقه DNS مجموعه ای از پرونده های DNS است که اطلاعات معنی دار را برای یک دامنه خاص ارائه می دهد. این شامل سوابق مربوط به تمام خدمات مرتبط با دامنه است – سرور وب ، سرویس های ایمیل ، سوابق تأیید صحت ، سوابق متنی و بسیاری موارد دیگر. درخواست های جستجوی DNS می توانند به سمت یک سابقه خاص در منطقه DNS یا برای منطقه DNS به عنوان یک کل انجام شوند.

DNS چیست؟?

سیستم نام دامنه مشخصات جهانی در اینترنت است که اجازه می دهد تا “نام” (یا نام دامنه) در آدرس های IP نقشه برداری شود. ایجاد شده است از آنجا که برای انسان بسیار سخت است که توالی های شماره مانند آدرس های IP را به خاطر بسپاریم ، و به خاطر سپردن کلمات بسیار ساده تر است زیرا می توانید معنی آنها را با آنها مرتبط کنید. به عنوان مثال به یاد آوردن IP “157.240.1.35” و تایپ کردن آن در هر زمان که می خواهید حساب رسانه اجتماعی خود را بررسی کنید ممکن است خسته کننده باشد ، اما “facebook.com” ، که به آن IP اشاره دارد ، بسیار راحت تر است..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author