دروپال در مقابل وردپرس

اگر شما به عنوان یک وب توسعه دهنده جوان که از Drupal یا WordPress استفاده می کنید ، ممکن است با آنها پاسخ دهید:

دروپال چیست؟ ��

دلیل اینکه آنها به وضوح گیج می شوند این است که همه می دانند وردپرس چیست. به حدی است که افرادی که تازه وارد بازی سیستم مدیریت محتوا هستند فکر می کنند WordPress تنها گزینه است. آنها البته اشتباه می کنند.

Drupal در واقع تقریباً طولانی تر از وردپرس بوده است. هر دو نرم افزار منبع باز هستند که به شما امکان می دهند وب سایت ها را ایجاد و مدیریت کنید.

برای شخص واقعاً ناآگاه در تلاش برای ساختن یک وب سایت ، هر دو با یک منحنی یادگیری بزرگ همراه خواهند بود. ممکن است برای تکمیل دید نهایی به توسعه دهندگان وب نیاز باشد اما هر دو می توانند یک تجربه یادگیری سرگرم کننده را برای مبتدیان ارائه دهند. همه توسعه دهندگان وب در حال حاضر سیستم مدیریت محتوای مورد علاقه خود را دارند.

تمام آنچه گفته شد ، کدام یک بهتر است?

برنده کیه?

وردپرس king است.

پادشاه

یک دلیل وجود دارد که وردپرس 27 درصد از اینترنت را دارد. وردپرس کامل نیست و Drupal امنیت بهتری نسبت به وردپرس دارد اما هنوز بهترین CMS موجود در بازار است.

طرفداران دروپال ادعا می کنند که سفارشی سازی بسیار بهتر از چیزی است که وردپرس ارائه می دهد و روشی که ساخته شده باعث طولانی تر شدن کارها می شود. مشکل این ادعا این است که ویژگی های پیشرفته ای که ارائه می دهند آنقدر باطنی و پیچیده هستند که فقط #LearnToCode ساده تر می شود. همان میزان شخصی سازی را می توان با یک توسعه دهنده وب در هر دو سیستم عامل انجام داد.

دروپال با توسعه وب در ذهن ایجاد شد. این بدان معنی است که شما در واقع باید یک وب توسعه دهنده باشید تا از قدرت دروپال به طور کامل استفاده کنید.

استفاده از هر دو گزینه رایگان است. اگر واقعاً در حصار هستید و نمی خواهید حرف دیگران را برای آن بکشید ، هر دو را امتحان کنید. لازم به ذکر است که نصب WP کاملاً بهینه شده نیز بسیار سریعتر است.

سیستم های مدیریت محتوا

یک سیستم مدیریت محتوا چیست؟?

این سیستمی است که محتوای شما را مدیریت می کند ، اولا!

CMS (اختصاری مفید) را می توان با کمی جزئیات بیشتر از آن توضیح داد.

در اصل ، کاری که به شما امکان می دهد ساخت یک وب سایت است. می توانید آن را از ابتدا ایجاد کنید ، هر جنبه ای از آن را ویرایش کنید ، محتوا را روی آن ایجاد کنید و کارهای دیگری را که برای مدیریت وب سایت خود انجام دهید ، انجام دهید..

امروزه افراد زیادی برای فروش آنلاین کالا و خدمات از بسترهای تجارت الکترونیکی مانند Shopify استفاده می کنند. همیشه اینطور نبود. Shopify و ilk آن در بازی وب سایت نسبتاً جدید است. در گذشته و در حال حاضر مردم از وردپرس و سایر سیستم عامل های CMS برای فروش آنلاین محصولات خود استفاده می کردند.

پیش از آن ، همه فقط از HTML استفاده می کردند تا وب سایت ها را بسازند. وب سایت های واقعا زشت. اگر دنبال آن نسخه اینترنت نبودید ، خود را خوشبخت بدانید.

سیستم های مدیریت محتوا در این روز و سن ظاهر های مختلفی دارند اما سیستم های OG دارای منبع باز هستند و امکان شخصی سازی گسترده را فراهم می کنند..

سهم بازار

بیشتر افراد از وردپرس شنیده اند. دلیلی برای آن وجود دارد. وردپرس بر بازار حاکم است.

ما با استفاده از آماری که در معرفی این مقاله ارائه شده نشان می دهد که وردپرس به تعداد مبهمی از افراد در مدیریت وب سایت خود کمک می کند. اگر فقط به سهم بازار از همه گزینه های CMS توجه کنیم ، نتیجه حیرت انگیز تر خواهد بود.

وردپرس تقریباً 60٪ از بازار را به خود اختصاص می دهد و Drupal فقط 4.6٪ از بازار را اشغال می کند. این هیچ چیز نیست ، این تعداد جمعیت زیادی را در اینترنت نشان می دهد.

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود وردپرس سهم بالایی داشته باشد و Drupal سهم کمی از آن را داشته باشد. بیایید وارد آنها شویم.

دروپال

دروپالدروپال از اوایل دهه 2000 به عنوان یک صفحه پیام فروتنانه برای توسعه دهندگان وب شروع شد. هنگامی که در سال 2001 به یک پروژه منبع باز منتقل شد ، به عنوان یک شبکه غیر متمرکز از دیوانها و طراحان شروع به جذب کرد. امروز ، دروپال توسط جامعه دروپال کاملاً توسعه یافته است.

انجمن دروپال به اندازه انجمن وردپرس بزرگ نیست بلکه اعضای فعال داخل آن بسیار خطرناک هستند. افرادی که واقعاً از دروپال استفاده می کنند ، آن را دوست دارند و آنها ادعا می کنند که بزرگترین مثبت دروپال این است که این وردپرس نیست.

وردپرس

آرم وردپرس minWordPress کمی دیرتر از Drupal در اوایل دهه 2000 آغاز شد. این نرم افزار در ابتدا به گونه ای طراحی شده بود که به هر کسی امکان ایجاد وب سایت یا وبلاگ را می داد. اکنون تقریباً هر نوع وب سایت در CMS قابل ایجاد است.

سیستم مدیریت محتوا و کد اصلی هنوز توسط Automattic نگهداری می شود ، اکوسیستم عظیم تم ها و افزونه ها عمدتاً توسط جامعه توسعه یافته است. گروه هایی از افراد متعهد به بهبود وردپرس وجود دارند. به طور کلی ، جامعه گسترده است که منجر به پشتیبانی عظیمی در سراسر تالارها و سایر سیستم عاملهای ارتباطی می شود.

امروزه بیشتر توسعه دهندگان وب از WordPress استفاده می کنند. لیست دلایل می تواند طولانی یا کوتاه باشد اما مهمترین دلیل آن این است که هر کاری را که ممکن است به کسی نیاز داشته باشد انجام می دهد. اگر چیزی نتوان یافت و یا به راحتی در دسترس قرار گرفت ، یک توسعه دهنده آموزش دیده می تواند از HTML و CSS استفاده کند تا آنچه را که پیش بینی کرده اند بسازد.

چگونه هر کار

دروپال و وردپرس بسیار مشابه کار می کنند.

مرحله 1: ارائه دهنده هاستینگ را پیدا کنید.

دروپال و وردپرس نرم افزاری هستند که شما در کنترل پنل میزبان خود نصب می کنید. این بدان معناست که شما باید بفهمید از کدام سرویس میزبانی می خواهید استفاده کنید. فهمیدن میزبان استفاده از آن می تواند کمی غرق باشد.

موارد زیادی برای انتخاب وجود دارد. برخی از آنها ارزان قیمت هستند و برخی دیگر هزینه زیادی دارند. بهترین کار برای خواندن تفصیلی از گزینه های مختلف خود است. سرویس توصیه شده برای میزبانی سایت ما SiteGround است ، اما گزینه های بی شماری دیگری نیز وجود دارد که ما نیز توصیه می کنیم. گزینه های حق بیمه ، گزینه های با ثبات ، گزینه های ارزان و گزینه های جایگزین در هر گروه وجود دارد.

بسیاری از ارائه دهندگان هاست نصب و راه اندازی 1 کلیک برای وردپرس را ارائه می دهند. بخش دیگری از آنها – از جمله SiteGround ، Bluehost ، HostGator و GoDaddy – شامل مضامین اضافی وردپرس و برنامه های سازنده وب سایت خود هستند.

مرحله 2: یافتن یک موضوع.

مضامین اساساً جنبه زیبایی شناختی وب سایت شما هستند. بیشتر عناصر طراحی در وب سایت شما از موضوع شما ناشی می شوند. با سازندگان وب سایت ، شما به معنای سنتی از “مضامین” استفاده نمی کنید ، زیرا خود سازنده وب سایت این موضوع است. با این حال ، اکثر سازندگان وب سایت ها گالری از سبک های مختلف (به نام الگوهای) ارائه می دهند.

برخی از مضامین دارای ویژگی های بیشتری نسبت به سایر موارد هستند. بسیاری از مضامین اهداف مختلفی دارند و بسته به هدف ، عملکردهای متفاوتی ارائه می دهند. یک موضوع ممکن است برای یک وبلاگ باشد و دیگری ممکن است برای یک رستوران باشد.

دروپال و وردپرس هر دو موضوع رایگان در دسترس هستند و به شما امکان دسترسی به مضامین حق بیمه ای را می دهد که می توانید برای آن بپردازید. گزینه خرید تم از یک توسعه دهنده شخص ثالث نیز وجود دارد.

تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که یک قالب را بارگیری کنید و سپس پرونده zip را در CMS خود بارگذاری کنید. پس از نصب ، تغییر می کند که وب سایت شما چگونه به نظر می رسد و چگونه می توانید آن را بسازید.

مرحله 3: افزونه ها یا ماژول ها را بارگیری کنید.

افزونه ها و ماژول ها دو نام مختلف هستند اما با یک چیز مشابه هستند. این یک نرم افزار اضافه شده است که ویژگی جدیدی را اضافه می کند یا نوعی عملکرد جدید را به وب سایت شما ارائه می دهد.

وردپرس این افزونه ها را فراخوانی می کند و دروپال آنها را به عنوان ماژول صدا می کند.

این نرم افزارهای اضافی که قابل استفاده هستند تقریباً می توانند انجام دهند. این بستگی به کارهایی دارد که انجام شده اند. برخی می توانند عنوانی را در یک پست وبلاگ پنهان کنند در حالی که دیگران می توانند عملکرد کامل تجارت الکترونیکی را به وب سایت شما ارائه دهند.

نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که معمولاً برای هر مسئله ای که می خواهید رفع کنید ، گزینه های مختلفی وجود دارد. این را هم در نظر بگیرید که اگر از افزونه ها یا ماژول های زیادی استفاده می کنید ، وب سایت شما را “نفخ” می کند و می تواند آن را کند کند – خیلی.

مرحله 4: برای افزودن لمس های نهایی از کد استفاده کنید.

دلیل استفاده مردم از CMS به جای ایجاد کننده وب سایت ، سفارشی سازی کامل وب سایت خود و جلوگیری از کبوتر شدن در جعبه ای از قابلیت ها است..

بسیاری از زمان ها ، این بدان معنی است که از HTML و CSS استفاده می کنید تا به آنچه می خواهید برسید. بعضی اوقات پلاگین ها یا ماژول ها کاری را که می خواهید انجام دهند انجام نمی دهند یا موضوع شما فاقد عملکردی است که می توانید به سرعت ویرایش کنید.

استفاده از کد شخصی شما می تواند راهی عالی برای شخصی سازی بیشتر وب سایت شما باشد. ضربه زدن در اینجا این است که شما باید بدانید که چه کاری انجام می دهید یا می توانید صدمه ای بیش از خوب وارد کنید.

مضامین

غیرممکن است بدانید که در حال حاضر چند موضوع برای هر CMS در آنجا وجود دارد. در وردپرس ، در حال حاضر کمتر از 6000 موضوع موجود است. این موارد در وردپرس هستند.

در ThemeForest بیش از 11،000 موضوع وجود دارد ، و تعداد بیشماری دیگر از آنها در اینترنت شناور هستند. یافتن یک تعداد رسمی از مضامین دروپال دشوار است. وردپرس تقریباً زیاد است ، اما تقریباً زیاد نیست.

توسعه دهندگان مضمون اساساً توسعه دهندگان شخص ثالث هستند که مایل به فروش تم های وردپرس و دروپال کاربران (یا خدمات) کاربران هستند و هر کاری را که کاربر بخواهد انجام دهد دریافت می کنند. با توجه به تعداد کاربران زیاد وردپرس ، تقاضا برای مضامین وردپرس در سالهای اخیر به سرعت افزایش یافته است. این بدان معناست که به عنوان یک کاربر وردپرس ، یک استخر بزرگتر از موضوعات را انتخاب خواهید کرد.

بسیاری از توسعه دهندگان وجود دارند که برای WordPress و Drupal مضامین ایجاد می کنند.

پلاگین ها و ماژول ها

حدود 48،500 افزونه برای وردپرس وجود دارد. حدود 43،000 ماژول در دروپال وجود دارد.

افزونه ها و ماژول ها تقریباً به طور یکسان در WordPress و Drupal کار می کنند. هر دو گزینه های بسیار زیادی برای دست یافتن به اینها دارند. واقعاً حیرت انگیز است که بتوانید از پلاگین ها و ماژول های تصادفی بگذرید تا ببینید که چه تعداد بی فایده در طول این سال ها ساخته شده است.

موارد زیر برای پلاگین ها و ماژول ها صادق است:

  1. آنها برای شخصی سازی کامل وب سایت شما لازم هستند.
  2. در صورت استفاده بیش از حد ، سایت شما کند خواهد شد.
  3. نگه داشتن افزونه های منسوخ شده یک خطر امنیتی است.
  4. بسیاری از افزونه های رایگان می توانند کار بهتری نسبت به نمونه های پرداخت شده انجام دهند.
  5. برخی از افزونه ها – مانند اینها – تقریباً اجباری هستند.

هیچکدام از این پلتفرمها از قابلیت های افزونه ها یا ماژول ها هیچ مزیت مشخصی ندارند – هر دو کاری را انجام می دهند که ادعا می کنند انجام می دهند. با این حال ، با توجه به اکوسیستم گسترده افزونه وردپرس, ما باید نتیجه را به وردپرس بدهیم.

امنیت

دروپال امنیت را در اولویت اول قرار داده است. وردپرس هم اکنون؛ با این حال ، به طور کلی دروپال بسیار امن تر به نظر می رسد.

این کار را از طریق یک سیستم مشاوره امنیتی در سطح جامعه انجام می دهد. جامعه دروپال هنگامی که می خواهد مسائل امنیتی را برطرف سازد ، تهاجمی است.

گذشته از این ، دروپال به اندازه وردپرس محبوب نیست ، به این معنی که کمتر کسی در تلاش برای هک کردن CMS است. همانطور که گفته شد ، بسیاری از آسیب پذیری ها در مضامین قدیمی و افزونه ها یافت می شوند – از آنجا که وردپرس راه بیشتری از اینها دارد ، “سطح حمله” بسیار بزرگتری دارد..

این یک نوع شبیه به سیستم عامل Mac X و در مقابل وضعیت Windows PC است. تعداد کمی از مردم سعی می کنند سیستم عامل اپل را هک کنند زیرا آنها به اندازه Windows کاربری ندارند.

با این گفته ، WordPress هنوز امن است. استفاده از بهترین روشها و استفاده از افزونه های امنیتی راهی عالی برای ایمن سازی و نظارت بر وب سایت شما است. حتی خدمات میزبانی که شما انتخاب می کنید نقش زیادی در امنیت دارد.

سئو

دروپال و وردپرس به طور مساوی وارد دنیای بهینه سازی موتور جستجو (SEO) می شوند. هر دو به شما اجازه می دهند هر وجه از وب سایت خود را ویرایش کنید این ممکن است در رتبه بندی موتور جستجو شما تأثیر بگذارد. این مورد را با گزینه های سئو در سازندگان وب سایت های محبوب مانند Wix ، Squarespace و Weebly مقایسه کنید ، که ساخت وب سایت را به روشی که می خواهید دشوار می کند از جمله موارد دیگر.

در این دو سیستم مدیریت محتوا ، می توانید تمام جنبه های SEO فنی را حسابرسی کنید ، سیلوهای کلیدی کلیدی را ایجاد کنید ، وب سایت خود را به درستی ایجاد کنید ، عناوین موثری ایجاد کنید ، نشانی اینترنتی را ویرایش کنید ، فایل های robots.txt را ویرایش کنید ، از گواهی SSL استفاده کنید و سایر موارد را بهینه کنید.

هر دو همچنین افزونه های سئو – یا ماژول هایی را انتخاب می کنند – مضحک هستند. در میان این موارد گزینه های افزونه ای بسیار محبوب مانند Yoast SEO ، Jetpack و Akismet و ماژول های یکسان اساسی مانند Chaos Tools ، Entity API و Webform وجود دارد..

منحنی یادگیری

چرا منحنی یادگیری در دروپال تندتر است؟ (یادگیری سخت تر)

به عنوان یک مبتدی ، هر دو یک منحنی یادگیری وجود دارد. این مسئله در مورد سیستم عامل های CMS مانند دروپال و وردپرس به همان اندازه که در زندگی وجود دارد صادق است. اگر شما یک توسعه دهنده وب یا سازنده وب سایت آماتور نیستید ، می خواهید چیزهای زیادی یاد بگیرید. خواهد بود کمی سردرگمی و کمی ناامیدی. ��

با این گفته ، وردپرس نسبتاً است شهودی. دروپال نیست.

بیشتر تم های وردپرس درست مانند سازندگان وب سایت کار می کنند. آنها قابلیت های کشیدن و رها کردن ، فرم ها ، گزینه های سفارشی سازی و همه زنگ ها و سوت هایی که می توانید تصور کنید را دارند.

ایجاد محتوا در دروپال می تواند گیج کننده باشد. اگر تجربه توسعه را ندارید ، یادگیری بسیار طولانی خواهد بود. دروپال با توجه به توسعه وب ایجاد شده است و بسیاری از توسعه دهندگان وب در واقع فکر می کنند استفاده از وردپرس به همین دلیل ساده تر است. به این ترتیب اتفاق می افتد که یادگیری برای توسعه دهنده وب مدتی طول می کشد.

انجمن

گفته شده است بسیاری از جوامع در پشت هر دو CMS. هیچکدام نمی توانند بدون حمایت و مشارکت گسترده اعضای جامعه آن وجود داشته باشند. اعضای انجمن دروپال ممکن است کمی سخت تر از کاربران وردپرس باشند فقط به دلیل ماهیت داشتن چنین سهم کمتری از بازار و این واقعیت که آنها تمایل به “رمزگذارهای با تجربه تر” دارند.

فواید جامعه علاوه بر ساخت و بهبود نرم افزار ، در مبتدیان نیز آشکار می شود. دلیل این امر به این دلیل است که بهترین راه برای یادگیری نحوه استفاده از WordPress یا Drupal با خواندن فروم و مقاله و همچنین تماشای فیلم آموزش است. بدون آنها ، شما باید گیر کرده باشید.

انجمن وردپرس آنقدر گسترده است که پیدا کردن موضوعی که هنوز حل نشده است دشوار است. در حالی که درصد سهم بازار دروپال ممکن است جامعه آنها کوچک به نظر برسد ، واقعاً تنها با مقایسه است. جامعه دروپال فقط یک بیماری ناخوشایند نیست ، بلکه بسیار زیاد است. یافتن اطلاعات برای بیشتر موضوعات مربوط به دروپال نیز آسان است.

برگشت به عقب

بیشتر افراد باید استفاده کنند وردپرس. هر آنچه که در Drupal نیاز دارید را می توانید در وردپرس پیدا کنید. تنها جنبه ای که ممکن است ارزش استفاده از دروپال بر وردپرس را داشته باشد ، امنیت محکم تری است که دروپال فراهم می کند.

این می تواند مورد همه باشد که برنده برنده هستند ، اما امروزه افراد بیشتری از WordPress استفاده می کنند که جامعه و اکوسیستم آنها همچنان سریع تر از نسخه دروپال قوی تر می شوند.

مواردی برای استفاده از دروپال وجود دارد ، اما اگر این مقاله را می خوانید ، احتمالاً وب سایت های زیادی ایجاد نکرده اید (شاید این اولین بار است؟). در این صورت ، و شما واقعاً می خواهید از CMS منبع باز استفاده کنید, وردپرس باید انتخاب شما باشد.

سؤالات متداول

آیا دروپال بهتر از وردپرس است?

جواب کوتاه، نه است. بیشتر افراد باید از WordPress استفاده کنند. آنچه دروپال می تواند به خود ببالد ، بسیاری از ویژگی های پیشرفته است. مشکل این است که ویژگی های پیشرفته آنقدر باطنی هستند که شما نیز ممکن است برای دستیابی به همان موارد کد نویسی کنید. تنها کاری که دروپال در سطح قابل توجهی بالاتر انجام می دهد ، امنیت است.

آیا وردپرس از دروپال استفاده می کند?

وردپرس از دروپال استفاده نمی کند. وردپرس از نرم افزار اختصاصی خود استفاده می کند.

دروپال برای چه استفاده می شود?

در ساده ترین شرایط ، Drupal برای ایجاد وب سایت ها استفاده می شود. این سیستم مدیریت محتوا بسیار شبیه به وردپرس است. این طبقه به عنوان یکی از پیچیده ترین سیستم های مدیریت محتوا در آنجا طبقه بندی شده است اما هنوز هم بسیاری از مردم از آن استفاده می کنند.

چرا باید از دروپال استفاده کنیم?

اگر نگرانی اصلی وب سایت شماست ، باید از دروپال استفاده کنید. استانداردهای امنیتی تقریباً در وردپرس قابل استفاده است. بیشتر افراد باید از وردپرس استفاده کنند ، مگر اینکه شما بخواهید امن ترین سیستم مدیریت محتوا را بدون توجه به آنچه نیاز دارید ، داشته باشید.

آیا یادگیری دروپال آسان است?

یادگیری دروپال کار ساده ای نیست. این یک منحنی یادگیری بزرگ است. بسیاری از افراد به شما می گویند که وردپرس منحنی یادگیری زیادی دارد. منحنی یادگیری دروپال بسیار تندتر است. اگر تجربه فنی ندارید ، نباید به دروپال نزدیک شوید.

آیا دروپال بی خطر و ایمن است?

امنیت همان چیزی است که دروپال را از وردپرس جدا می کند. این امن ترین CMS است. این سازمان دارای تیمی از کارشناسان امنیتی است که تنها کار آنها تهیه بسترهای امنیتی برای پوشش و آسیب پذیری امنیتی است.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author