بهترین فضای ذخیره سازی ابری رایگان برای سال 2020

تصویر بردار ذخیره سازی ابرهیچ چیز به عنوان یک ناهار رایگان وجود ندارد ، همانطور که گفته می شود …

اما آنجا هستند نمونه های رایگان ، اگر می دانید به کجا نگاه کنید. و وقتی نوبت پیدا کردن بهترین سرویس ذخیره سازی ابری رایگان, شما می توانید آنها را تقریبا در همه جا پیدا کنید.

ارائه دهندگان برتر ذخیره سازی ابری امروز بیش از این که بخواهند پس از انجام محاکمه خود تبدیل به مشتری وفادار و پرداخت وفادار شویم ، بیشتر از آنکه بخواهند کمی از فضای ذخیره سازی ابری – کاملاً رایگان به شما بدهند ، به شما ارائه دهند..

حقیقت پشت محاکمات “رایگان”

علاوه بر این ، بسیاری از این آزمایشات رایگان واقعاً مفید هستند ، و به شما امکان می دهد تقریباً تمام ویژگی هایی را که می خواهید به عنوان مشتری کامل دریافت کنید ، آزمایش کنید … با این وجود ، این نکته مهم است که به این نکته اشاره کنیم که اکثر گزینه های ذخیره سازی ابری رایگان – چه آزمایشی باشد و چه در غیر این صورت – به سادگی فضای کافی برای اکثر مشاغل ، از جمله هر مشاغل با بیش از چند مشتری در ذخیره و بارگذاری پرونده های خود ، ندارید.

به گفته این ، آنها ممکن است برای استفاده شخصی کافی باشند و همانطور که گفته شد ، هنوز هم ارزش تلاش برای جلب رضایت خدمات و رابط کاربری را دارد..

بهترین خدمات ذخیره سازی ابر رایگان در سال 2020

هنگام ارزیابی خدمات ، ما به کل فضای ذخیره سازی شما به صورت رایگان نگاه کردیم زیرا فاکتور اصلی ارزیابی ما (با فرض اینکه تمام گزینه های موجود در اینجا هستند محکم بسته از دیدگاه امنیتی).

علاوه بر این ، تقریباً به مشخصات مورد نیاز به طور رایگان اهمیت زیادی داده ایم. گذشته از ویژگی ها ، ما همچنین تجربه کاربری را در نظر گرفتیم ، که نقش مهمی در تعیین کدام بسته بهترین خدمات رایگان بازی می کند.

هر سرویس اوج و بلندی های خاص خود را دارد ، بنابراین لیست ما واقعاً هدفمند نیست. ما در کنار هم قرار دادن لیست روی چندین چیز متمرکز بودیم ، بنابراین با حرکت در میان آنها ، روی هر سرویس گسترش خواهیم یافت. به این ترتیب وقتی تصمیم می گیرید یکی را انتخاب کنید ، می توانید یکی از مواردی را انتخاب کنید که دارای ارزش اشتراک در تمام طول زندگی باشد.

بنابراین ، در اینجا لیست ما از بهترین گزینه های رایگان ذخیره سازی ابری در سال 2020 قرار دارد:

# 1 Google Drive: The Reigning Champ

مشخصات کلیدی
 • حساب کاربری گوگل
 • بدون به روزرسانی های لازم
 • برنامه های به روز شده ارزشمند هستند

طرفداران

 می توانید از 15 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان استفاده کنید
همچنین می توانید به صورت رایگان از Google Docs استفاده کنید
 نرم افزار Google ارائه می دهد برنامه های شخص ثالث رایگان

CONS

 پرونده ها با رمزگذاری مدیریت شده همراه هستند
موارد احتمالی حفظ حریم خصوصی وجود دارد
هیچ مشتری لینوکس وجود ندارد

Google Drive از لحظه ورود به سیستم حساب Google به شما 15 گیگابایت رایگان می دهد. هر کسی که دارای Android یا Gmail است ، این کار را به صورت خودکار انجام می دهد.

در حالی که شما باید فضای خود را با صندوق ورودی و Google Photos خود به اشتراک بگذارید ، هنوز کافی است که نیازی به به روزرسانی در یک برنامه پولی نداشته باشید.

هنگامی که شما نیاز به به روزرسانی دارید ، Google با ارائه یک گزینه 100 گیگابایت به صفحه می رود. با قیمت 2 دلار در هر ماه ، می توانید 100 گیگابایت در اختیار داشته باشید. اگر می خواهید داده های بیش از 100 گیگابایت داشته باشید ، Google Drive کمی گران می شود.

Google Drive با همه خدمات رایگان که به عنوان مشترک مشترک پرداخت می کنید ، همه چیز را به شما می دهد. این بدان معناست که می توانید به صورت رایگان از Google Docs استفاده کنید. همچنین می توانید از بزرگترین اکوسیستم نرم افزاری Google Drive با استفاده کنید برنامه ها و ادغام های عالی شخص ثالث, بدون هزینه اضافی.

اشکال در نگهداری پرونده ها در Google Drive این است که این پلت فرم به دلیل اسکن پرونده های شما شناخته شده است که یک نگرانی بزرگ درباره حریم خصوصی است. اسکنرهای Google شما را از ویروس ها ، هرزنامه ها و محتوای خطرناک محافظت می کنند ، اگر یک پرونده معمولی پس از مشخص شدن به عنوان خطرناک ، خراب شود و خراب شود ، می تواند بد باشد. با این حال ، آنها همچنین برای تبلیغ محصولات مرتبط با کاربران ، محتوا را تحلیل می کنند, که یک حمله جدی به حریم خصوصی است, حداقل از نظر من.

اگر این چیزی است که شما را آزار می دهد ، بهتر است گزینه دیگری را برای ذخیره رایگان ابر انتخاب کنید ، حتی اگر Google Drive همه چیز مورد نظر خود را ارائه دهد.

نکته منفی دیگر این است که Google Drive گزینه ارجاع را ارائه نمی دهد. این بدان معناست که شما فقط 15 گیگابایت دارید مگر اینکه تصمیم به پرداخت آن بگیرید. در این صورت ، با توجه به ویژگی های مشابه برای کاربران پرداخت شده درایو گوگل ، توصیه می کنیم Google Drive را رایگان نگه دارید و از یک برنامه دیگر برای اضافه کردن 15 گیگابایت که قبلاً دارید استفاده کنید..

شماره 2 pCloud: بهترین رمزگذاری فضای ذخیره سازی ابری

مشخصات کلیدی
 • شروع ذخیره سازی 2 گیگابایت
 • تجربه کاربری راحت
 • چند رسانه ای

طرفداران

 می توانید از 10 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان استفاده کنید
این بسته تجربه کاربری خوبی را ارائه می دهد
 شما همچنین می توانید از پخش ویدیویی و صوتی با استفاده از لیست های پخش استفاده کنید

CONS

 دانش صفر هزینه بیشتری دارد
کمتر ویژگی اشتراک گذاری دریافت می کنید

pCloud برنامه های ذخیره سازی را در اختیار کاربران قرار می دهد که با ثبت نام برای یک حساب کاربری ، از 2 گیگابایت فضای ذخیره سازی ابری آزاد شروع می شود.

این یک است معامله بزرگ نه به دلیل فضای ذخیره سازی ، که استاندارد است ، بلکه به این دلیل است که مجموعه ویژگی ها با برنامه های پرداختی سطح ورودی آنها مطابقت دارد. علاوه بر این ، مانند سایر ارائه دهندگان ، می توانید با انجام برخی کارهای ساده مانند مراجعه سایر افراد به سیستم عامل ، فضای اضافی – 8 گیگابایتی را دریافت کنید.

داشتن سرویس رایگان pCloud فاقد دو ویژگی مهم است: کلمه عبور و تاریخ انقضا برای به اشتراک گذاری پیوند. برای جلوگیری از بروز مشکل ، باید به یک بسته 500 گیگابایتی یا 2 ترابایت بروید. در حالی که هردوی اینها نسبت به بسیاری که در حال حاضر در بازار هستند از نظر قیمت مناسب هستند, این یک اشکال بزرگ است وقتی حساب رایگان این ویژگی ها را ارائه نمی دهد.

علاوه بر ویژگی های غایب ، سرویس pCloud برای اعضای رایگان هنوز هم از هم متمایز است. من از پخش کننده صوتی و تصویری داخلی – که اساساً به شما امکان می دهد موسیقی خود را پخش کنید و فیلم ها را از ابر تماشا کنید ، تحت تأثیر قرار دادم – و همچنین از ویژگی های مفید حساب pCloud که قادر به مدیریت جریان HD هستید.

هزینه های ذخیره سازی ابر واقعاً با گذشت زمان افزوده می شود. پرداخت هر ماه آزار دهنده است. به حدی است که پرداخت هزینه یک بار هارددیسک انتخاب اقتصادی بهتر است.

خوشبختانه ، pCloud به شما امکان می دهد یک بار هزینه ای را برای ذخیره سازی ابر آنها بپردازید. می توانید بسته 500 گیگابایتی آنها را برای همیشه با 175 دلار دریافت کنید. این بدان معناست که شما یک دیسک سخت را برای کار کردن برای زندگی تضمین کرده اید. اگر از آن به مدت 10 سال استفاده کنید ، در هر ماه با هزینه 1.50 دلار هزینه مخارج خود را جستجو خواهید کرد.

بسیاری از مردم – شامل خود من – خدمات امنیت صفر دانش pCloud را دوست دارند. نکته غم انگیز این است که شما نباید از تجربه دانش صفر بهره مند شوید – حتی اگر یک حساب pCloud Premium نیز دارید. شما در نهایت باید هزینه بیشتری برای رمزگذاری pCloud بپردازید. با این وجود ، به عنوان یک سرویس رایگان ، بدون نیاز به پول در Premium ، در Crypto ثبت نام می کنید.

با وجود چند اشکال کوچک ، با تجربه کاربری عالی و فضای ذخیره سازی رایگان ، pCloud در صدر لیست ما قرار می گیرد.

شماره 3 MediaFire: تن از Freebies

مشخصات کلیدی
 • 10 GB ذخیره سازی در شروع
 • ارزان و قابل اعتماد
 • پاداش سیستم ارجاع
 • گزینه برای بالا بردن فضای ذخیره سازی

طرفداران

 می توانید حداکثر 10 گیگابایت از فضای ذخیره سازی رایگان استفاده کنید
همچنین می توانید تا 50 گیگابایت فضای اضافی ذخیره کنید
 این پلت فرم برنامه های ارزان قیمت را ارائه می دهد

CONS

 شما نمی توانید از هماهنگی پرونده استفاده کنید
شما باید با امنیت ضعیف برخورد کنید

اگر توصیه می کنید MediaFire را به بیشتر مردم تهیه کنید ، فنجان چای شما نیست ، جای نگرانی نیست. با نصب برنامه تلفن هوشمند MediaFire می توانید 2 گیگابایت حافظه اضافی دریافت کنید. شما همچنین می توانید با پیوند دادن فیس بوک یا توییتر خود به سرویس ، گیگابایت بیشتری بدست آورید.

MediaFire همچنین برنامه های قیمت مناسب را ارائه می دهد, مانند تهیه یک ترابایت (1 ترابایت) فقط برای 5 دلار در ماه. گفته می شود ، به جز سرویس رایگان آن ، پلتفرم سخت است حتی اگر یکی از معدود خدمات پشتیبانی شده از لینوکس باشد ، دشوار است..

مسئله اصلی این است که MediaFire فایلها را بین هر دستگاه همگام نمی کند. این بدان معناست که شما باید اسناد را از طریق کار دستی در ابر بارگذاری یا بارگیری کنید.

علاوه بر این ، جزئیات امنیتی سیستم عامل ایده آل نیست و خدمات رمزنگاری ضعیفی دارند و هیچ رمز عبور ارائه نمی کنند. با این وجود ، MediaFire قادر است فضای زیادی را به صورت رایگان در اختیار شما قرار دهد ، بنابراین می تواند لیست ما را تهیه کند.

دلیل اصلی این که MediaFire در لیست قرار دارد این است که بخش خوبی از داده را به صورت رایگان ارائه می دهد.

شماره 4 Sync.com: از طریق مراجعه به سایت ذخیره سازی کنید

مشخصات کلیدی
 • 5 گیگابایت ذخیره سازی برای شروع
 • بالای سیستم ارجاع خط
 • بسیاری از ویژگی های موجود
 • یک سرویس ذخیره سازی خوب گرد

طرفداران

 برای هر مراجعه کننده با محدودیت های صفر ، 1 گیگابایت ذخیره می کنید
با رمزگذاری دانش صفر همراه است
 می توانید از 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان استفاده کنید

CONS

 شما نمی توانید از تاریخ انقضا استفاده کنید
هیچ محدودیتی برای بارگیری وجود ندارد
هیچ مشتری لینوکس وجود ندارد

Sync.com به عنوان مکان دوم سرویس ذخیره سازی ابر در این لیست وارد می شود.

هنگام ثبت نام, شما 5 گیگابایت ظرفیت رایگان در سیستم عامل دریافت می کنید. بسیاری از کاربران برای Sync ستایش می کنند ، اما چیزی که باعث می شود این سیستم عامل به عنوان یک سرویس رایگان محبوب شود این است که یک برنامه ارجاع دارد با محدوده کاملاً صفر. مشابه pCloud ، شما از هر ثبت نام جدیدی که ارائه می دهید 1 گیگابایت می کنید ، اما می توانید به اشتراک بگذارید به هر تعداد دعوت به هر اندازه که دوست دارید. ��

این پلتفرم محدودیت 20 گیگابایتی برای ارجاع ها را دارد ، اما فقط برقراری ارتباط مستقیم با شرکت یا از طریق ایمیل یا چت زنده بسیار آسان است تا بتوانید درپوش را غیرفعال کنید. پاسخهای پشتیبانی همگام سازی ، مراجعه به شما را بررسی می کنند تا اطمینان حاصل کنند که افراد واقعی هستند ، اما تا زمانی که همه چیز سفارش داده شود ، آنها پاداش ارجاع شما را گسترش می دهند.

به عنوان یک سرویس ارجاع بی حد و مرز ، از لحاظ تئوری ، می توانید تقریباً نامحدود از فضای ذخیره فضای ابری نسبت به آنچه در اختیار شماست با هر سرویس دیگری که ذکر کرده ایم ، بصورت رایگان دریافت کنید. بسیاری از کاربران از رسانه های اجتماعی خود برای بدست آوردن هرچه بیشتر فضای ذخیره استفاده می کنند.

علاوه بر این ، Sync.com بسیاری از ویژگی های برنامه های پرداخت شده خود را از خدمات رایگان آن بر نمی دارد. به عنوان مثال ، شما می توانید رمزگذاری دانش صفر را در همه برنامه ها بصورت رایگان و پولی دریافت کنید. این به شما امکان می دهد تا پرونده های اشتراک را گسترش دهید. نکته جالب دیگر این است که این برنامه بهترین سرویس دانش صفر تاکنون را هم برای کاربران پرداخت کننده و هم برای کاربران غیرپرداخت دارد.

شما همچنین می توانید از طریق حساب کاربری رایگان از اشتراک فایل خود برای محافظت از رمز عبور استفاده کنید ، اما تاریخ انقضا یا محدودیتهای بارگیری را اضافه نکنید. برای این کار ، باید به یک برنامه Sync.com Pro بروید. بنابراین ، اگر در انتخاب بین Sync.com یا pCloud مشکلی دارید ، منطقی است. هر دوی آنها تقریباً به طور مساوی همسان هستند. در هر صورت ، یک معامله عالی به دست می آورید.

هنگامی که دوستان و آشنایان را اگزوز می کنید ، باید هزینه خدمات را بپردازید. همگام سازی دارای یک ساختار پرداخت فوق العاده است که در آن 1 TB ذخیره سازی برابر با 5 دلار در ماه است. آن را ساده نگه می دارد.

سخنان محترم ما

احساس می کنیم برخی دیگر از گزینه های رایگان فضای ذخیره سازی ابری قابل ذکر است. در حالی که آنها نمی توانند در صدر لیست ما قرار بگیرند ، گزینه های بدی نیستند:

# 5 درایو ابر آمازون

ثبت نام به سادگی 5 گیگابایت به صورت رایگان به شما می دهد ، اما اگر کاربر فعلی Amazon Prime هستید ، از فضای ذخیره بی حد و حصر عکس بهره مند خواهید شد. اشکال این است که آمازون درایو نمی تواند پرونده ها را رمزگذاری کند ، بنابراین امنیت یک نگرانی است.

شماره 6 دیگو

یکی دیگر از ارائه دهندگان فضای ذخیره سازی که بسیار محبوب است. یک ثبت نام در Degoo 100 گیگابایت فضای ذخیره رایگان را در اختیار شما قرار می دهد. در حالی که این بسیار بیشتر از آنچه سایر خدمات ارائه می دهند ، Degoo به جای فضای ذخیره سازی ابری ، از پشتیبان گیری آنلاین استفاده می کند. در واقع ، حتی یک سرویس پشتیبان گیری آنلاین فوق العاده نیست بلکه حداقل کار را انجام می دهد.

شماره 7 مایکروسافت OneDrive

سرانجام ، برای ساده ترین گزینه ها ، باید به غیر از 1TB ارائه شده توسط مایکروسافت OneDrive نگاهی بیندازید. به سادگی با استفاده از شناسه ایمیل معتبر موسسه ، به فضای ذخیره سازی رایگان دسترسی پیدا می کنید. می توانید Office 365 را تهیه کنید که نسخه های دسک تاپ برای مایکروسافت ورد ، اکسل ، پاورپوینت و OneNote نیز در آن قرار دارد. بهترین قسمت این است که همه رایگان است.

راهنمای خرید رایگان ابر ذخیره سازی

چه ویژگی هایی را باید در یک سرویس ذخیره سازی رایگان ابر جستجو کنید؟ اول و مهمترین: امنیت.

هنگام خرید برای بهترین برنامه های ذخیره سازی ابری رایگان, امنیت سایبری باید اولین نگرانی شما باشد. معتبرترین شرکت های ذخیره سازی ابری هرگز بیش از نگاهی اجمالی به اطلاعات شما نمی بینند و ضبط نمی کنند – آنها آن را رمزگذاری می کنند ، از هکرها محافظت می کنند و همچنین چشم های کارمندان خود را محافظت می کنند..

دومین, بهترین برنامه های “رایگان” باید به همان اندازه ویژگی های معادل مبلغ پرداختی را شامل شود, زیرا اینها تصویری واقع بینانه تر از آنچه را که در واقع می پردازید به شما می دهند. اگر نمونه های اصلی را کنار بگذارند ، نکته نمونه رایگان خواهد بود?

سرانجام ، سرویس باید آسان باشد ، همانطور که در خیلی ساده-مادر بزرگ شما- می تواند از آن استفاده کند. ���� این باید یکپارچه با تمام دستگاه های شما باشد ، خواه در یک تلفن هوشمند ، رایانه لوحی یا رایانه رومیزی.

بسیاری از برنامه های ذخیره سازی ابری رایگان که در اینجا توصیه می کنیم با همه دستگاه های گفته شده سازگار هستند و روی همه سیستم عامل های اصلی کار می کنند. به این ترتیب ، می توانید به پرونده های مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید ، هر زمان که می خواهید ، مهم نیست که در کجای آن قرار دارید (تا زمانی که به اینترنت وصل هستید).

چگونه فضای ذخیره سازی ابر ایده آل را انتخاب می کنید?

اگرچه تمام خدماتی که در اینجا توصیه می کنیم رایگان است ، اما همه آنها یکسان نیستند مقدار. ما هر ارائه دهنده ای را که وجود دارد حذف کردیم هر چیزی کمتر از امنیت کامل, زیرا این امر می تواند اتلاف وقت برای ذکر آنها باشد.

تنها دو دسته باقی مانده برای مقایسه عبارتند از: 1) تعداد گیگابایت (گیگابایت) در برنامه ذخیره سازی رایگان و 2) ویژگی هایی که می توانید از آنها استفاده کنید.

رایگان به گران است

برای اکثر مردم ، کلمه “رایگان” کافی است تا آنها را مجذوب خود کند و حتی یک بسته ذخیره متوسط ​​را در آن جای دهد. گول نخورید! همانطور که گفته شد ، هر گزینه ذخیره رایگان ابر متفاوت است.

این معامله است ، نه خوب گزینه ها بیش از 50 گیگابایت برای برنامه رایگان خود ارائه می دهند. این در بالاترین پایان است بیشتر درپوش های 15 تا 16 گیگابایتی. اگر قصد استفاده از سرویس ذخیره سازی ابری را برای هر مدت زمانی دارید ، در برخی از مواقع پرداخت خواهید کرد.

مهمترین چیزی که باید روی آن تمرکز کنید این است که هیچ شرکتی در واقع به شما این میزان ذخیره را نمی دهد. Dropbox ، یکی از مشهورترین ارائه دهنده های ذخیره سازی ابر ، همچنین یکی از کم سخاوتمندترین ها را از نظر ذخیره به ازای هر دلار پس از گذراندن محدودیت داده رایگان 2 گیگابایتی خود ،.

نحوه ذخیره سازی ابر کار می کند

شما فقط از طریق Dropbox به 2 گیگابایت با طرح رایگان ، که به طور رسمی با عنوان Dropbox Basic شناخته می شود ، ارائه می شوید. پس از آن ، قیمت ها در بهترین حالت ، دو برابر سایر برنامه های ذخیره سازی ابری هستند. در بدترین حالت ، چندین برابر بیشتر از گزینه های دیگر است.

Dropbox کمترین برنامه حق بیمه خود را در 1 TB ذخیره سازی ارائه می دهد. بسیاری از مردم حتی به آن فضای ذخیره سازی زیادی احتیاج ندارند. این کار در هر ماه 10 دلار درآمد دارد و اگر می خواهید داده ها را دو برابر کنید ، به دنبال 20 دلار در ماه خواهید بود.

Dropbox با ثبت نام از دوستان ، معامله ای را برای به دست آوردن 16 گیگابایت فضای ذخیره سازی ارائه می دهد ، اما این همیشه گزینه ای نیست – و همچنین حرفه ای نیست که مشاغل از دیگران بخواهند از دیگران ثبت نام کنند. سایر خدمات نیز همین ویژگی را ارائه می دهند. از این رو ، ما برنامه های جادارانه تر مانند pCloud یا Sync.com را توصیه می کنیم (در یک دقیقه بیشتر در مورد این گزینه ها).

تعداد و نوع ویژگی ها

علاوه بر محدود کردن فضای ذخیره سازی (GB) ، بسیاری از برنامه های ذخیره سازی ابری رایگان همچنین تعدادی از ویژگی های ارائه شده شما را محدود می کنند. مجدداً با استفاده از Dropbox به عنوان نمونه ، برنامه Basic آن فاقد قابلیت های مهمی مانند گذرواژه ها و تأیید هویت دو عاملی برای محافظت از پوشه های شما و همچنین به اشتراک گذاری فایل و دسترسی آفلاین به تلفن همراه است. به همین دلیل گزینه های موجود در لیست ما بیشتر با انواع مختلفی از ویژگی های مختلف انتخاب می شود.

افکار نهایی

این یک اتفاق عالی است که یک شرکت با اطمینان به این خدمات که می خواهند آنرا بصورت رایگان ارائه دهند ، به این امید که روزی شما یک مشتری پرداخت کننده باشید ، بصورت رایگان ارائه می دهد..

اما شما فقط می دانید دقیقاً کدام یک از ویژگی ها را بیشترین سود را برای شما یا شرکتتان می گذارید ، یکبار که یک کالج را به آنها امتحان کنید ، در کالج استفاده کنید. بیایید گزینه های برتر ما را یادآوری کنیم:

 1. درایو گوگل
 2. pCloud
 3. MediaFire
 4. Sync.com

بهترین ارائه دهندگان فضای ذخیره سازی ابری رایگان مانند pCould به شما امکان می دهد تا 10 گیگابایت فضای ذخیره سازی با چندین ویژگی پیشرفته داشته باشید با این امید که شما سیستم آنها را بر چیزی که قبلاً در دسترس همه کاربران Gmail است ، مانند Google Drive ترجیح دهید..

در پایان این وظیفه شماست که تعیین کنید چقدر فضای ذخیره ابری رایگان مورد نیاز شماست و کدام یک از خدمات برای کار مناسب است. خوشبختانه ، هیچ چیز مانع از امتحان کردن همه آنها نمی شود و فقط با کسی که دوست دارید ، بیشتر از آن بچسبید همه آنها رایگان هستند!

اطلاعات خود را ایمن نگه دارید ، به نحوه اشتراک داده های خود توجه داشته باشید و از این گزینه های رایگان ذخیره سازی ابری (در حالی که می توانید استفاده کنید) استفاده کنید. از این گذشته ، هیچ خبری مبنی بر پایان یافتن نمونه های رایگان وجود ندارد … ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author