Kanados svetainių pritaikymo neįgaliesiems gairės

Nuo 2020 m. Maždaug 34,56 mln. Kanadiečių bet kuriuo metu naršo internete. Šalyje taip pat yra vienas didžiausių prieinamumo procentų, su 96 procentai gyventojų, turinčių prieigą prie interneto.

Nesvarbu, ar esate tinklaraštininkas, ar el. Prekybos prekybininkas, norite įsitikinti, kad jūsų turinys ir toliau atitinka Kanados prieinamumo įstatymus ir yra naudingas bei pasiekiamas visiems, norintiems aplankyti jūsų puslapius..

Tai reiškia, kad nuo projektavimo pradžios turite laikytis gairių, kurios neįgaliesiems suteiks vienodas galimybes patekti į jūsų svetainę. Svetainės optimizavimas, įskaitant svetainės failų glaudinimą, prieglobos efektyvumą ir bendrą vartotojo patirtį turėtų būti tvarkomas taip, kad neįgaliems lankytojams būtų suteikta galimybė pamatyti, girdėti, suprasti, bendrauti ar prisidėti prie jūsų turinio..

Įsitikinę, kad turite geriausią žiniatinklio prieglobą, išspręsite daugybę problemų, vis tiek yra keletas dalykų, kuriuos turėtumėte išmokti padaryti patys.

Kas yra svetainės prieinamumas ir kodėl tai svarbu?

Prieinamumas yra priemonė, užtikrinanti puikią vartotojo patirtį (UX), tačiau ji peržengia tai. Prieiga prie tinklalapio apima žmones, turinčius nuolatinę negalią dėl regos, klausos ir kalbos sutrikimų, neurologinių sąlygų, ir tuos, kurie naudojasi internetu įvairiomis priemonėmis, kurios gali apsunkinti normalią sąveiką..

Įskaitant senesnes sistemas ir įrenginius su mažesniais ekranais, kuriuose nenaudojama klaviatūra.

Kai jūsų svetainė kuriama laikantis prieigos gairių, ji taip pat padeda tiems, kurie yra laikinai neįgalūs, senyvo amžiaus žmonėms, žmonėms, gyvenantiems vietose, kur yra problemų dėl ryšio, ir tiems, kurie turi ribotas situacijas, pavyzdžiui, asmenims, naudojantiems kompiuterius ar kitus įrenginius erdvėse, kur yra daug akinimo ar garso turinio apribojimai.

Infografika apie interneto prieinamumo svarbą

Šaltinis: DMA.org.uk

Tai, kad žmonės su negalia naudojasi žiniatinkliu, yra labai naudinga norint suburti ištikimą auditoriją.

Tam, kad internetas būtų tikrai atviras ir juo galėtų naudotis visi, būtina optimizuoti savo svetainę, kad ji būtų pritaikyta prieinamumui. Iš tikrųjų tai yra įstatymas Kanadoje, kur daugiau nei šeši milijonai žmonių, vyresnių nei 15 metų, gyvena su tam tikros formos negalia.

Yra keli skirtingi reglamentai, reglamentuojantys prieigą neįgaliesiems. Šie įstatymai galioja visiems leidiniams, įskaitant mokomąją medžiagą ir tinklalapio turinį, kai kurie griežtai taikomi skaitmeninei laikmenai.Mūsų tikslas yra pateikti jums kanadiečiams pritaikytų prieinamumo gairių ir įstatymų apžvalgą, o tada aprašyti, kaip galite sukurti savo svetainę. tikrai prieinamas visai jūsų auditorijai, tuo pačiu išlaikant įstatymų laikymąsi.

Kanados supaprastinti žiniatinklio prieinamumo įstatymai

Net iki skaitmeninio amžiaus pradžios neįgalieji kanadiečiai buvo apsaugoti keliais teisės aktais. Daugelis tų įstatymų liko knygose provincijose, nors jie buvo atnaujinti ir pataisyti, kad labiau atitiktų dabartinius piliečių poreikius.

Taip pat buvo sukurta nemažai naujų įstatymų, kurie buvo sukurti siekiant užtikrinti, kad visi kanadiečiai galėtų naudotis privalumais, kuriuos suteikia internetinė prieiga..

Vienas iš ankstyviausių pasaulinių teisės aktų mums ateina per JT neįgaliųjų teisių konvenciją, kuri bėgant metams buvo nuolat keičiama, siekiant užtikrinti, kad viso pasaulio darbuotojai ir piliečiai turėtų vienodas galimybes naudotis skaitmeninėmis technologijomis..

interneto prieinamumas įvairiais aspektais

šaltinis: newtarget.com

JAV taip pat žengė į priekį užtikrindamos prieinamumą visiems piliečiams, nepaisant jų fizinių galimybių, vienodas galimybes naudotis technologijomis. Jų 1973 m. Reabilitacijos įstatymas buvo atnaujintas 1998 m. Jo 508 skyriuje reikalaujama, kad federalinės agentūros sudarytų tas pačias elektronines ir informacines technologijas (EIT), kurias naudojasi kiti JAV piliečiai, kaip lengvai prieinamas neįgaliesiems..

Jei jūsų svetainė pasiekiama už Kanados ribų, pravartu peržvelgti šį 508 kontrolinį sąrašą, kad įsitikintumėte, jog jūsų kodavimas, papildiniai ir scenarijai atitinka tame pakeitime nurodytus standartus. Tai neoficiali, tačiau pagrįsta įstatyme nustatytomis 508 gairėmis.

Kad neapleistų mūsų pietų kaimynai, Kanados įstatymų leidėjai visoje šalyje sukūrė savo taisyklių rinkinius ir prieinamumo standartus. Vienas pirmųjų yra 1985 m. Kanados žmogaus teisių įstatymo pakeitimas, kuris buvo iš dalies pakeistas 2016 m., Kad būtų pateiktos interneto prieigos gairės.

Pritaikymas neįgaliesiems Ontarians Act (AODA)

Vykdydami šį aktą, Ontarijo verslo savininkai, turintys daugiau nei 50 privačių ar ne pelno siekiančių darbuotojų, mokyklos ir viešojo sektoriaus organizacijos, privalo iki sausio 1 d. Sukurti arba atnaujinti interneto svetainės turinį, kad atitiktų WCAG 2.0 A lygio – AA gaires. 2021. Turinys – tai bet koks tekstas, vaizdai, vaizdo įrašas ar garsas.

AODA, kuris ateis 2020 m., Taip pat pareikalaus reikšmingų pakeitimų, kad iki 2025 m. Būtų palaipsniui keičiamos naujos ar esamos viešosios, mokyklų ir verslo svetainės. Tai apima:

 • Prieinamos mokymo ir mokomosios medžiagos kūrimas
 • Kurti prieinamą vaizdo įrašą, kuriame būtų užrašai klausos negalią turintiems žmonėms ir regos negalią turintiems studentams bei personalui
 • Padaryti prieinamą visą mokyklos bibliotekos medžiagą
 • Prieinamų grįžtamojo ryšio mechanizmų ir formų kūrimas
 • Sukurti prieinamą avarinę medžiagą pagal pareikalavimą

Darbdaviai taip pat turės įsitikinti, kad prieinami visi mokymo vadovai, vidiniai ryšiai, vertinimai ir informacija apie ekstremalią situaciją. Už bet kurio iš aukščiau nurodytų atvejų nesilaikymą bus skiriamos baudos nuo: 200–15 000 USD, priklausomai nuo svetainės nuosavybės / aplinkos ir neatitikimo sunkumo.

Prieinamas Kanados įstatymas (Bill C-81)

Vieną iš naujesnių teisės aktų, šį aktą pasiūlė mokslo ir sporto bei neįgaliųjų ministras 2018 m. Tikslas yra pateikti rekomendacijas svetainių kūrėjams ir dizaineriams bei skatinti įtraukimą piliečiams ir neįgaliems gyventojams..

Jis buvo balsuotas 2019 m. Birželio 21 d. Po Karališkojo pritarimo ir iš esmės atitinka tuos pačius reikalavimus, kaip ir WCAG. Baudos už šių gairių nesilaikymą ir nesilaikymą gali užtraukti baudą iki 250 000 USD.

„Manitobans Act“ (AMA) prieinamumas

2013 m. Provincija priėmė AMA, kad užtikrintų tokios pačios rūšies apsaugą ir prieigą kaip Ontarijo įstatymai. Ji sukurta remiantis penkiais standartų rinkiniais, pagal kuriuos svetainių kūrėjams, leidėjams ir verslui reikia suteikti prieigą neįgaliesiems „Manitobans“.

Tai apima spausdinimo dydį, spalva kontrastas, ir kalbos vartojimą, suderintą su AODA ir WCAG.

Naujosios Škotijos pritaikymo neįgaliesiems aktas

Šis įstatymas į įstatymą buvo perkeltas 2017 m., Tačiau dalis jo vis dar rengiama. „Nova Scotia“ laikosi „pavyzdžio pavyzdžio“ metodo, kad visos vyriausybės tinklalapiai atitiktų WCAG standartus. Jos skiriasi nuo kitų provincijų tuo, kad taiko atitikties grafiką, kuris priklauso nuo kiekvieno iš 12 WCAG standartų reikalavimų.

Bauda už neįvykdymą yra bauda, ​​kuri gali siekti net 15% 250 000 USD. Provincija taip pat siūlys dotacijas interneto svetainių kūrėjams, kad padėtų jiems įvykdyti reikalavimus ir išvengti baudų.

Susiję vekseliai, įstatymai ir nuostatai

Žiniatinklio turinio pritaikymo neįgaliesiems gairės 2.0 (WCAG 2.0) yra standartų rinkinys, skirtas padėti interneto svetainių kūrėjams ir projektavimo technikams įtraukti neįgaliųjų prieigos prie turinio prieigos taškus. Jis grindžiamas keturiais suvokiamais, tinkamais, patikimais ir suprantamais principais, kurie reglamentuoja 12 prieinamų interneto dizaino standartų..

skaitmeninio pritaikymo neįgaliesiems piktogramos

Darbuose, apimančiuose kitas provincijas, taip pat yra keletas teisės aktų. Vienas naujausių yra Britanijos Columbi prieinamumo įstatymas (Bill M 219), kuris grindžiamas gairėmis, išdėstytomis jų „Accessibility 2024“ strategijoje..

Pirmasis šio akto svarstymas įvyko 2018 m. Gegužės mėn., Tačiau jis dar nėra įstatymas. Sekdami kitų Kanados provincijų kulnais, dauguma kitų dirba pagal savo prieinamumo taisykles ir įstatymus.

Geriausia praktika, kaip padaryti jūsų svetainę prieinamesnę

Tai, kad žiniatinklio turinys būtų prieinamas visiems, galintiems gauti naudos iš jo ar juo naudotis, yra rūpestis visiems – nuo JT iki vietos valdžios ir verslo savininkų.

Kurdami svetainę, naudodamiesi prieiga prie interneto dizaino, įsitikinkite, kad jūsų svetainė palaiko pritaikymo neįgaliesiems įrankius ir įrenginius, teikia labiau patenkinamą patirtį, padeda kurti prekės ženklą ir skatina klientų lojalumą..

Tai taip pat sukuria socialinės įtraukties pagrindą, kuris padeda neįgaliesiems, pagyvenusiems žmonėms ir kaimo gyventojams naudotis tomis pačiomis technologijomis kaip ir mums visiems..

Viena iš prieinamumo gairių problemų yra sudėtinga sukurti standartizuotą protokolų ir procedūrų rinkinį, kuris leistų kuo didesniam skaičiui žmonių patogiai naudotis technologijomis..

Tai paskatino kai kuriuos didžiausius mūsų srities novatorius susiburti ir sukurti bendrą standartų rinkinį, kuris užtikrintų kuo didesnį prieinamumą įvairiuose įrenginiuose ir skaičiavimo aplinkoje..

Siekdami įsitikinti, kad aptarnaujate visus savo potencialius svetainės lankytojus, mes didžiuojamės galėdami perduoti keletą gairių ir geriausios praktikos pavyzdžių, kaip pritaikyti prieinamumą jūsų svetainėje.

Interneto prieigos infografika

Šaltinis: library.triton.edu

Tipografija ir skaitomumas

Tai yra vyraujantis ir, be abejonės, pats svarbiausias svetainės dizaino elementas. Pasirinkus šrifto dydį ir spalvą, išdėstymą ir bendrą struktūrą regėjimo negalią turintiems asmenims gali būti lengviau skaityti ir naršyti svetainėje. Šios teksto gairės buvo pagrįstos WebAIM ir sukurtos siekiant užtikrinti WCAG laikymąsi:

 • Laikykis vieno ar dviejų lengvai skaitomų didelių šriftų
 • Naudokite faktinį tekstą, o ne laidokite jį grafikoje
 • Įsitikinkite, kad šrifto ir fono spalvos yra pakankamai kontrastingos
 • Naudokite santykinius šriftų dydžius ir venkite mažų, įmantrių ar smulkių šriftų
 • Apribokite variantus, pvz., CAPS, paryškintus arba kursyvuotus šriftus
 • Nenaudokite teksto, kuris mirksi ar juda
 • Venkite naudoti tik šrifto dydį, spalvą ar stilių, kad pateiktumėte tekstinę reikšmę

Prieinamų antraščių kūrimas

Antraštės yra vienas iš geriausių būdų pateikti savo turiniui struktūrą, kurią būtų lengva sekti regėjimo negalią turintiems lankytojams. Tai pagerina srautą ir skaitomumą, o skaitytojams suteikia aiškias kryptis ir naršymo parinktis.

W3 organizacija sukūrė HTML antraščių kūrimo gaires, apimančias dydį, optimalią vietą ir naudojimą. Didžiausia antraštė turėtų būti palikta puslapio viršuje, su padalomis, iš eilės einančiais dydžiais, nurodančiomis pastraipas ir skyrius.

Turinio išdėstymas, spalvos ir vaizdai

Spalvų aklumas gali paversti net labiausiai elegantiškai sukurtą svetainę sunkiai pastebimą, jei renkantis spalvų schemą neatsižvelgiama atidžiai. Nėra vienos spalvos aklumo formos, todėl neturėtų būti vieno dydžio sprendimo.

Tačiau norint užtikrinti prasmingą patirtį, būtina laikytis bendrosios nykščio taisyklės pasirinkti tekstą, kuris gerai išsiskiria iš fono, ir naudoti tamsios spalvos prieš šviesesnius atspalvius.

Šiuo atveju naudinga naudoti kontrastą matuojantį įrankį. Jį rasite žemiau esančiame išteklių skyriuje. Paveikslėliai turėtų būti tinkamo dydžio, naudojami nedažnai, o tinkamame indeksavimo ir aprašymo tikslais – aukščiau esančiame tekste. Padarykite, kad bet kokio tipo ekrano turinį būtų galima pakeisti, nepažeidžiant išdėstymo ar funkcionalumo.

vaizdų optimizavimas prieinamumui

šaltinis: kinsta.com/blog/

Kalbant apie išdėstymą, visiems lankytojams tinkama nykščio taisyklė – naudoti mažą teksto bloką ir tinkamo dydžio šriftą, įterpti daug laisvos vietos ir naudoti ženklų sąrašus ir antraštes, kad suskaidytumėte ir apibrėžtumėte turinį. Stenkitės vengti lentelių naudojimo, nebent jos yra būtinos jūsų turinio tipui.

Turintis prieinamą vaizdo įrašų turinį

Kalbant apie vaizdo įrašą, reikia atsižvelgti į tris pagrindines sritis: užrašymas, aprašymai, ir transkripcijos. Antraštės turėtų būti sinchronizuojamos su vaizdo įraše tariamais žodžiais, jos turėtų būti tokios pačios, kaip ir tų, kurias girdi tie, kurie neturi klausos, o prieiga turėtų būti atliekama paprastu perjungimo mygtuku..

Venkite pridėti vaizdo įrašą su automatinio paleidimo funkcija, nes neregintys asmenys gali nesurasti mechanizmo, kuris sustabdytų pakartojimą.

Bet kokie nuorašai turi būti po vaizdo peržiūros ekranu ir sudaryti taip, kad skaitytojas turėtų tikras vaizdo įrašo turinio vaizdavimas. Tai reiškia, kad formuluotė turėtų būti tiksli, o visi svarbūs veiksmai ar užuominos turėtų būti įtrauktos į nuorašą.

automatinės vaizdo nuorašo naujienos

šaltinis: telestream.net

Garso aprašymai leidžia neregiams ir silpnaregiams mėgautis vaizdo įrašo turinio esme. Bet kokie veiksmai ar vaizdai, kurie nėra pasakojami, turėtų būti aprašyti aiškiai ir glaustai, perteikiant visus vaizdo įraše atliktus veiksmus..

Klaviatūros prieinamumo užtikrinimas

Vienas iš elementariausių įvesties būdų yra klaviatūra, siekiant užtikrinti, kad jūsų svetainė būtų tikrai prieinama, įsitikinkite, kad nė viename turinyje negalima naršyti tik per pelę.

Klaviatūros prieinamumą palaiko kuriant tekstą ir kitas naršymo sritis, atitinkančias skirtuko funkciją, kuri gali palengvinti mygtukų ar meniu naudojimą be pelės. Galite tai išbandyti kiekviename savo tinklalapyje, atjungdami pelę ir bandydami pasiekti visas funkcijas ir funkcijas.

Prieinamų dokumentų kūrimas

Didžiąją svetainės turinio dalį sudaro dokumentai arba tam tikros formos tekstas, be to, yra daug skaitmeniniu būdu parengtų dokumentų, reikalingų kanadiečiams norint vykdyti verslą. Kad PDF failai ir kiti dokumentų tipai būtų prieinami, jie turėtų:

 • Būk aiškus ir glaustas
 • Naudokite antraštes ir kitą formatavimą, kuris pagerina srautą
 • Kur įmanoma, kurkite turinį sąrašo pavidalu
 • Žymenų kalbos, naudojamos ekrano skaitytojams padėti nustatyti teisingas skyrybos ženklus
 • Jei norite atpažinti vaizdus, ​​įtraukite aukščiau esantį tekstą

Prieinamų formų kūrimas

Beveik visose svetainėse yra tam tikros formos, nesvarbu, ar prašote lankytojų užsiprenumeruoti jūsų svetainę, susikurti paskyrą, išduoti pagalbos tarnybos bilietus ar parduoti prekes. Pridėdami formas prie savo turinio įsitikinkite, kad laukai yra pakankamai dideli, kad juos būtų galima atskirti, ar kiekviena skiltis yra aiškiai paženklinta, ir įsitikinkite, kad visos etiketės yra šalia tinkamo lauko.

Nurodymai ir kita pagalbinė informacija turėtų būti lengva rasti, suprasti ir skaityti.

Šaltiniai tinklalapių prieinamumui gerinti

Be internetinių svetainių kūrimo ir projektavimo gairių, yra daugybė šaltinių, kurie padės kūrėjams išlaikyti atitikimą, tuo pačiu sukuriant estetiškas, funkcionalias svetaines, kurios yra tinkamos visiems.

 • Prieinami dokumentai naudojant „MS Word“: kadangi tai yra viena iš labiausiai paplitusių duomenų apdorojimo programų, šiame vadove parodyta, kaip užtikrinti, kad jūsų „Word“ dokumentai atitiktų pritaikymo neįgaliesiems gaires. Taip pat yra vadovas „Word“ dokumentų konvertavimui į PDF formatą neprarandant prieinamumo, taip pat yra „Adobe Acrobat Pro“, „InDesign“ ir neprieinamų „Adobe PDF“ failų taisymo vadovai..
 • Tinklalapių, skirtų akliesiems ir silpnaregiams, kūrimas: Šiame vadove pateikiamos naudingos rekomendacijos, kaip naudotis SEO, siekiant pagerinti prieinamumą, ekrano skaitytuvų projektavimą ir kaip sukurti spalvotų juostų turinį..
 • „Bangų prieinamumo“ įrankis: Kai norite tiksliai įvertinti savo svetainę dėl prieinamumo problemų, šie įrankiai padės.
 • Prieinamumo peržiūros priemonė: naudodamiesi šiuo įrankiu, kūrėjai gali rodyti ir tikrinti naršyklių API duomenis, kad patvirtintų, kaip ši informacija perteikia pagalbinę technologiją..
 • W3C Wiki: Skyriuje apie prieinamumo bandymus pateikiamos rekomendacijos, kada atlikti prieinamumo bandymus ir kaip tai reikia padaryti siekiant geriausių rezultatų.
 • „WebAIM“ kontrastingumo tikrintuvas: Šis įrankis leidžia išbandyti įžangos ir fono spalvas, kad įsitikintumėte, ar jos atitinka WCAG 2.0 kontrastingumo standartus..
 • „DigitalGOV 508“ prieinami vaizdo įrašai: parodo, kaip naudoti vaizdo grotuvą, suderinamą su 508.
 • NVDA („NonVisual Desktop Access“): Tai yra nemokamas pritaikymo įrankis asmeniniams poreikiams, panašus į „VoiceOver“ įrankį, skirtą „Mac“..
 • Pritaikymo neįgaliesiems kūrėjų įrankiai: „Chrome“ plėtinys, skirtas kūrėjams patikrinti, ar nėra svetainių pritaikymo neįgaliesiems problemų.
 • Žiniatinklio turinio prieinamumas ir mobilusis internetas: Tai puikus vadovas mobiliųjų platformų prieinamumui išbandyti. Jis gali būti naudojamas kartu su mobiliojo interneto geriausios praktikos vadovu.

Baigiamosios mintys

Atitikimas reiškia prieinamumo įtraukimą į savo dizainą nuo pat pradžių. Tačiau pritaikymas neįgaliesiems nebūtinai reiškia, kad jūs turite pradėti nuo nulio. Visus aukščiau pateiktus pasiūlymus ir geriausią praktiką galite bet kada pritaikyti savo svetainėje.

Patarimas: Daugelis aukštai įvertintų svetainių kūrėjų jau atidžiai stebi prieinamumą. Jei neturite patirties užkulisių valdyme, prieš bandydami viską padaryti patys, rekomenduojame patikrinti minėtą programinę įrangą.

Tikimės, kad ši informacija ir nuorodos į šaltinius padės jums sukurti geriausią įmanomą turinį ir išdėstymą ir kad ja galės mėgautis visi, keliaujantys per jūsų puslapius.svetainės.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author