Kaip sukurti svetainę iš nulio

Norite sukurti svetainę nuo nulio, bet nežinote kaip? Esate tinkamoje vietoje, mes parašėme šį išsamų 7000+ žodžių vadovą kaip tik jums! Nesvarbu, ar norite kurti tinklaraštį ar sukurti savo verslo svetainę. Pabaigoje turėsite visiškai veikiančią svetainę ir žinosite, kaip atlikti pagrindinius dizaino pakeitimus ir pridėti turinį.

Ne, tai nėra sunku padaryti. Ir ne, jums nereikia kodavimo ir projektavimo įgūdžių, kad galėtumėte sukurti gražią, profesionaliai atrodančią svetainę.

Taikydami šiame straipsnyje aprašytus metodus, maždaug per valandą (nuo pradžios iki pabaigos) galėsite sukurti veikiančią svetainę. Nenaudosime HTML ar CSS kodavimo (jie užtrunka per ilgai), todėl viskas, ką jums tikrai reikia padaryti, yra atlikti veiksmus, kuriuos jums suteiksime, spustelėkite čia ir spustelėkite ten, kol baigsite..

Jei atliksite viską, ką sakome šiame straipsnyje, turėsite savo domeną ir funkcionuojančią „WordPress“ svetainę, jums nereikės samdyti profesionalių žiniatinklio kūrėjų (jie, žinoma, yra brangūs)..

Kaip susikurti svetainę

Contents

Kodėl mes naudojame „WordPress“

Prieš ką nors kita, mes norime, kad jūs žinotumėte, kad kurdami jūsų svetainę naudosime „WordPress“ platformą. Taip, yra ir kitų platformų (dar vadinamų turinio valdymo sistemomis arba CMS), tačiau manome (per patirtį), kad šiuo metu tai yra geriausias pasirinkimas kuriant svetaines.

Peržiūrėkite naujausią „BuiltWith“ vartotojų statistiką (nuostabus įrankis, kuris gali pasakyti, kokias technologijas naudoja konkreti svetainė, neabejotinai rekomenduojama suteikti jai sukimąsi)..

 • * „WordPress“ – 52 proc.
 • ** „Wix“ – 7 proc.
 • * „Joomla“ – 4 proc.
 • ** „SquareSpace“ – 4%
 • * Pažangos įvertinimas – 4%
 • ** „Weebly“ – 2 proc.

Nuoroda:

* Laisvas
** Mokama

„WordPress“ logotipas

Kaip matote, daugelis svetainių savininkų, kūrėjų ir dizainerių teikia pirmenybę naudoti „WordPress“ platformą. Mes jums sakėme, kad labai lengva naudotis, kai lyginate jį su kitų svetainių kūrėjais ir CMS platformomis. Ir, žinoma, tai yra lengviau ir greičiau, nei tuo atveju, jei turėtumėte pradėti svetainę nuo nulio naudodami HTML ir CSS. Jei nesate kodavimo ekspertas, galbūt netgi pateksite į vidutiniškai atrodančią svetainę. Tuo tarpu naudodami „WordPress“ net pradedantieji gali surasti profesionaliai atrodančias ir patrauklias svetaines, pasirinkdami tinkamą „WordPress“ temą.

Privalumai ir trūkumai naudojant WordPress

Jums gali būti įdomu, kokie yra privalumai ir trūkumai, kiek tai susiję su „WordPress“ naudojimu. Taigi, mes spręsime tuos, kurie yra šiame skyriuje.

Pirmiausia apžvelgsime privalumus:

 • Nemokama – taip, NEMOKAMA. Vien tai daug ką pasako, ar ne? Taip pat galite išplėsti savo „WordPress“ svetainės funkcionalumą naudodami NEMOKAMUS priedus papildinių pavidalu. Be to, jūs gaunate nemokamą pačių kūrėjų ir kitų vartotojų palaikymą. Tiesą sakant, tik „YouTube“ rasite daug „WordPress“ vadovėlių.
 • Lankstus – naudodamiesi pritaikomais parametrais, „WordPress“ galite naudoti ir mažoms, ir didelėms įmonėms. Tai taip pat populiari internetinių parduotuvių platforma.
 • Nereikia kodavimo žinių / įgūdžių – HTML / CSS mokymasis gali užtrukti keletą mėnesių, kol galėsite sukurti tinkamo pavidalo svetainę. Naudodami „WordPress“ galite sukurti veikiančią svetainę per valandą ar per dieną, jei tikrai norite pritaikyti daugybę savo svetainės nustatymų. Bet kokiu atveju galite būti tikri, kad jūsų svetainė atrodys profesionaliai (kaip tai padarė profesionalai!).
 • Įperkamos temos ir papildiniai – „WordPress“ yra nemokamų, prieinamų ir brangių temų (aukščiausios kokybės temos gali kainuoti 100 USD ar daugiau). Daugelis papildinių yra nemokami (su galimybėmis dovanoti), tačiau yra ir mokamų papildinių, kuriuos galite pasirinkti. Vis tiek atminkite, kad jūs galite padaryti labai gerai (puiku, iš tikrųjų) su nemokamais ir prieinamais.
 • Patogus vartotojui – pradedantieji gali lengvai priversti naudotis „WordPress“. Profesionalai (net ir turintys kodavimo įgūdžius) taip pat vertina greitas ir laiką taupančias „WordPress“ funkcijas.

O dabar dėl minusų:

 • Mokymosi kreivė – norint visiškai įsisavinti „WordPress“ naudojimą, reikia šiek tiek laiko ir kantrybės, tačiau to reikia tikėtis atliekant bet kurią naują užduotį. Taigi, jei pirmą kartą ja naudojatės, nesitikėkite, kad vaikščiosite parku. Tačiau turint šį mokymo įrašą, panašu, kad būsite šalia jūsų. Mes paimsime jus už rankos ir padėsime per jį (tai palengvins mokymosi kreivę).
 • Klaidos – taip, kai kurios „WordPress“ temos ir papildiniai gali turėti klaidų. Tačiau jų kūrėjai visada stengiasi atnaujinti ir patobulinti savo programinę įrangą iš klaidų. Klaidos taip pat yra paplitusios (ir jų galima tikėtis) internete. Dėl šios priežasties rinkdamiesi ir naudodami temas (taip pat papildinius) visada siūlome patikrinti vartotojų apžvalgas ir įvertinimus..

Gerai, mes įvertinome „WordPress“ naudojimo privalumus ir trūkumus ir rekomenduojame tai pradedantiesiems ir profesionaliems interneto kūrėjams. Tai tiesiog daro daug greitesnį ir lengvesnį internetinės svetainės kūrimo darbą. Jau neminint to, kad naudodami paprastą papildinį (pvz., „Yoast SEO“) turėsite svetainę, kuri patiks net „Google“ ir kitoms paieškos sistemoms.

Kaip susikurti svetainę – jūsų žingsnis po žingsnio vadovas

Štai mes – pasiruoškite kurti savo svetainę. Tai yra pagrindiniai žingsniai, kuriuos reikia atlikti:

 1. Užregistruokite domeno vardą ir gaukite žiniatinklio prieglobą.
 2. Nustatykite savo svetainę.
 3. Sukurkite savo svetainę.
 4. Įtraukite turinį į savo svetainę.
 5. Pridėkite papildinius savo svetainėje.

Toliau išsamiai išspręsime kiekvieną iš jų (kartu su instrukcijomis). Tai labai lengva padaryti, nes supaprastinome veiksmus. Kai baigsite darbą ir svetainė bus aktyvi, mes pridėjome papildomus 20 žingsnių, kuriuos turite atlikti, kad eitumėte dešine koja (tai yra neprivaloma, tačiau gali padaryti jūsų gyvenimą daug lengvesnį)..

1. Užregistruokite domeno vardą ir gaukite žiniatinklio prieglobą

Svetainių priegloba „SiteGround“

Kodėl turėtumėte gauti domeno vardą ir žiniatinklio prieglobą? Na, jūs tikrai neturite pasirinkimo :).

 • Domeno vardas – tai jūsų URL arba interneto adresas. Tai atrodo maždaug taip: www.yourwebsite.com.
 • Žiniatinklio priegloba – jums reikia šios paslaugos, kad jūsų svetainės turinys būtų matomas žiniatinklyje. Jūsų žiniatinklio prieglobos paslaugų teikėjas iš tikrųjų priglobia jūsų svetainių failus.

Norėdami patraukti domeno vardą ir prieglobą, primygtinai rekomenduojame apsilankyti „SiteGround“. Jie yra geriausias bendras prieglobos paslaugų teikėjas, kurį „WordPress“ oficialiai rekomenduoja „WordPress“, ir jie turi kelis duomenų centrus visame pasaulyje, kad sumažintų svetainių įkėlimo laiką. Jie gali registruoti jūsų domeno vardą ir priglobti jūsų naują svetainę. Jei norite atlikti papildomus tyrimus, turime bendrą interneto prieglobos palyginimą, palyginamą su Australija, Kanada ir kt.

Pastaba: Jei jau turite domeno vardą su kitu domenų registratoriumi (pvz., „NameCheap“, „GoDaddy“ ir kt.) Ir norite jį naudoti, vis tiek galite sekti kartu be problemų, o jums tereikia patekti į savo registratoriaus sąskaitą, eikite į savo domenų vardų serverį. nustatymus ir įklijuokite „SiteGrounds“ vardų serverius, kai nusipirkote prieglobos paketą iš „SiteGround“ (daugiau informacijos rasite čia).

Norėdami tęsti domeno vardo ir žiniatinklio prieglobos atlikimą, atlikite šiuos veiksmus:

 1. Eikite į siteground.com
 2. Eikite į prieglobos skirtuką.
 3. Spustelėkite Žiniatinklio priegloba.
 4. 3 veiksmas pateks į puslapį, kuriame yra 3 parinktys:
 • Pradėti
 • „GrowBig“
 • „GoGeek“

Mes siūlome pasirinkti pirmąjį variantą („Startup“). „Startup“ paketas yra puikus pradedantiesiems. Atminkite, kad visada galite bet kada patobulinti arba pažeminti savo planą (jei reikia).

Svetainių prieglobos paketai

 1. Spustelėkite Gauti planą
 2. 5 veiksmas nuves jus į puslapį Pasirinkti domeną. Spustelėkite „Užregistruoti naują domeną“, jei dar neturite domeno vardo. Jei jau turite domeno vardą ir jums tiesiog reikia žiniatinklio prieglobos, spustelėkite „Aš jau turiu domeną“.
 3. Pagalvokite apie domeno vardą ir įveskite jį tuščiame lauke. Pavyzdžiui, „xyzcompany“.
 4. Pagal numatytuosius nustatymus plėtinys (galutinė jūsų svetainės adreso dalis) yra nustatytas .com. Palikite tai, nors matote, kad turite kitų variantų.
 5. Spustelėkite Tęsti. Šis veiksmas pateks į Sveikinimų puslapį (pasirinkus galimą domeno vardą).

Pastabos:

 • Jūsų domeno vardas priklausys nuo jūsų svetainės tipo – jei tai, pavyzdžiui, yra įmonės svetainė ar asmeninis tinklaraštis. Galite pasirinkti įmonės pavadinimą naudoti verslo tinklalapyje arba savo vardą asmeninėje svetainėje.
 • Mes siūlome eiti į .com (pirmoji parinktis), .net (antroji parinktis) arba .org (trečioji parinktis). Tai yra dažniausiai naudojamos ir daugybė žmonių jau laiko juos gerbiamais (čia nerimaujame dėl prekės ženklo ir autoriteto).
 • Paruoškite kelis domenų vardus (parinktis), nes pasirinkti turimą domeno vardą gali būti gana sunku. Žaiskite naudodamiesi keliomis parinktimis ir tikrai rasite geriausią (galimą) variantą.

Svetainės sąskaitos informacija

 1. Atlikę 9 veiksmą, pateksite į apžvalgos ir užbaigimo puslapį. Užpildykite visą reikalingą informaciją, tokią kaip:
 • Sąskaitos informacija – jūsų el. Pašto adresas ir slaptažodis.
 • Informacija apie klientą – jūsų šalis, vardas, pavardė, adresas, telefono numeris ir kt.
 • Mokėjimo informacija – jūsų kredito kortelės numeris, kortelės galiojimo laikas ir kt.
 • Informacija apie pirkimą – jūsų planas („StartUp“, jei laikėtės mūsų pasiūlymo). Be to, išskleidžiamajame meniu Laikotarpis turite pasirinkti jūsų prieglobos paslaugos teikimo trukmę (pvz., 12 mėnesių)..
 • Papildomos paslaugos – įsitikinkite, kad ant domeno registracijos žymimojo laukelio yra varnelė. Taip pat siūlome pasirinkti domeno privatumo parinktį (spustelėkite žymimąjį laukelį), kad jūsų registracijos informacija būtų privati ​​(niekas nežinos, kas yra jūsų svetainės savininkas – jūsų apsaugai nuo šlamšto).

Informacija apie svetainės pirkimą

 1. 10 veiksme bus parodyta visa suma, kurią kainuos jūsų pirkinys / paslauga. Taip pat turėsite patvirtinti (pažymėdami žymimąjį laukelį), kad perskaitėte jų paslaugų teikimo sąlygas.
 2. Spustelėkite mygtuką „Mokėti dabar“, kad baigtumėte domeno vardo ir prieglobos paslaugų gavimo procesą iš „SiteGround“.

Pastaba: Atlikę aukščiau išvardintus veiksmus, jau turėsite domeno vardą ir žiniatinklio prieglobą. Sveikinu!

Svetainės aikštelėje mokėkite dabar

2. Susikurkite savo svetainę

„WordPress“ įrankių diegimas

Dabar, kai turite domeno vardą ir žiniatinklio prieglobą, laikas kurti savo svetainę įdiegiant „WordPress“. Nesijaudinkite, čia yra vieno spustelėjimo diegimo parinktis, leidžianti greitai nustatyti „WordPress“ (vėlgi nereikia jokių kodavimo įgūdžių). Yra 2 būdai, iš kurių galima rinktis:

 • 1 būdas – įdiegimas vienu paspaudimu
 • 2 būdas – naudojant „Softaculous“

Žemiau parodysime išsamią išsamią informaciją.

„SiteGround cPanel“

1 būdas – įdiegimas vienu spustelėjimu

 1. Prisijunkite prie savo „Siteground“ paskyros. Naudokite kredencialus, nurodytus ankstesniame skyriuje (sąskaitos informacija) # 10 veiksme. Atminkite, kad šioje (savo „SiteGround“ paskyroje) eisite pirkti domenų (papildomų) ir atnaujinti ar pažeminti savo planą. Atminkite, kad negalėsite patekti į savo „WordPress“ svetainę su ta pačia informacija (daugiau apie jūsų „WordPress“ kredencialus kalbėsime vėliau šiame įraše).
 2. Spustelėkite savo paskyras.
 3. Spustelėkite Tvarkyti paskyras. Čia pamatysite savo domeno sąskaitą ir prieglobos derinį.
 4. Spustelėkite „cPanel“ mygtuką šalia domeno ir prieglobos paketo (oranžinės spalvos mygtukas).
 5. Spustelėkite „Saugiai pasiekti„ cPanel “.
 6. Spustelėkite Tęsti.
 7. 6 veiksmas pateks į puslapį, kuriame yra daug DAUG. Ieškokite „WordPress Tools“ skyriaus ir spustelėkite „WordPress“.
 8. 7 veiksmas pateks į „WordPress“ diegimo puslapį. Spustelėkite mygtuką Įdiegti, esantį viršutiniame kairiajame kampe. Taip pat turite galimybę spustelėti mygtuką Įdiegti dabar, esantį žemiau puslapio (jie yra vienodi).
 9. 8 veiksmas nuves jus į puslapį, kuriame galėsite tinkinti „WordPress“ nustatymus. Atlikite šiuos veiksmus:
 • Išskleidžiamajame domeno protokolo meniu pasirinkite šį variantą: http: // www.
 • Pasirinkę katalogą, palikite jį tuščią.

„WordPress“ įdiegimas vienu paspaudimu

 1. Slinkite žemyn dabartiniame puslapyje, kol pamatysite svetainės nustatymus. Čia tinkinsite savo svetainės pavadinimą ir aprašą – svetainės lankytojams ir SEO tikslais (jie bus rodomi paieškose). Štai šie dalykai, kuriuos reikia padaryti:
 • Svetainės pavadinimas sako „Mano tinklaraštis“ – pakeiskite jį į tikrąjį svetainės pavadinimą, pvz., Domeno vardą (pvz., „XYZ Company“).
 • Svetainės aprašyme parašyta „Mano WordPress tinklaraštis“ – pakeiskite tai savo svetainės aprašymu (pvz., Internetinė drabužių parduotuvė)..
 • Pakeiskite „Administrator“ vartotojo vardą į vieną iš savo pasirinkimų. Šiuos įgaliojimus naudosite norėdami patekti į savo „WordPress“ svetainę.
 • Pakeiskite „Admin“ slaptažodį į naują (jis turėtų būti stiprus ir sunkiai atspėjamas). Šį slaptažodį naudosite naudodami aukščiau esantį „Administratoriaus“ vartotojo vardą, kad pasiektumėte galinę savo svetainės dalį.
 • Jei norite pasirinkti el. Pašto parinktį, galite palikti ją tokią, kokia yra, ir tiesiog persiųsti gautus el. Laiškus į savo svetainės el. Pašto paskyrą. Taip pat galite pasirinkti pakeisti jį į dabartinį el. Laišką ir gauti pranešimus tiesiogiai minėtoje el. Pašto paskyroje.
 1. Spustelėkite Išsaugoti.
 2. 11 veiksmas pateks į Sveikinimų puslapį (užbaigus „WordPress“ diegimą).

Pastabos:

 • Remdamiesi ankstesniu pavyzdžiu, jūsų svetainės lankytojai apsilankys čia (tai yra jūsų svetainės URL):

http://www.xyzcompany.com.

 • Vis tiek naudodamiesi tuo pačiu pavyzdžiu, eisite čia norėdami redaguoti savo svetainę (tai yra jūsų administracinis URL):

http://www.xyzcompany.com/wp-admin.

Pastaba: tai yra jūsų svetainės pabaiga, ir jūs turėsite prisijungti čia, jei norite paskelbti ką nors naujo ar patikslinti su savo svetainės nustatymais.

 • Norėdami prisijungti prie „WordPress“ administratoriaus informacijos suvestinės, naudokite savo administratoriaus URL ir įveskite savo administratoriaus vartotojo vardą ir slaptažodį (žr. 10 veiksmą). Po to tu esi!

2 būdas – naudojant „Softaculous“ instaliaciją

Nors labai rekomenduojame naudoti 1 metodą („WordPress“ įdiegimas vienu paspaudimu), norėtume parodyti jums kitą jūsų parinktį. Šį kartą turėsite įdiegti „WordPress“ naudodami „Softaculous“.

Štai šie metodo naudojimo žingsniai:

 1. Pirmuoju metodu atlikite veiksmus nuo 1 iki 6.
 2. Skyriuje „AutoInstallers“ suraskite „Softaculous“ piktogramą ir spustelėkite ją.
 3. 2 veiksmas pateks į puslapį, kuriame galėsite pasirinkti, kurią programinę įrangą norite įdiegti. Ieškokite „WordPress“ ir spustelėkite ją.
 4. Pirmuoju metodu atlikite veiksmus nuo 8 iki 11.

Pastaba: atlikdami 4 veiksmą pateksite į Sveikinimų puslapį (sėkmingai įdiegę „WordPress“).

„WordPress“ diegimo mygtukas

3. Suprojektuokite savo svetainę

Svetainės kūrimas labai priklauso nuo jūsų temos (jei norite būti tiksli). Jūsų pasirinkta tema iš dalies apibrėžs jūsų prekės ženklą.

Jums tikrai reikia skirti daug laiko ir pastangų ieškant tinkamos „WordPress“ temos jūsų svetainei (jei kuriate verslo svetainę, turėtumėte ieškoti, pavyzdžiui, verslo temų). Tačiau šioje skiltyje negausime tiek laiko renkantis temą (tai reiškia tik pavyzdį, kurį turite sekti). Be to, jūs visada galite pakeisti savo temą vėliau – taigi, tiesiog rinkitės viską, kas jums gražu ir patrauklu.

Pagal numatytuosius nustatymus jūsų „WordPress“ diegimas jau pateikiamas su parengta naudoti tema. Jei norite, galite susitaikyti su tuo. Vis dėlto rekomenduojame pasirinkti kitą „WordPress“ temą (nes dažniausiai naudojamos numatytosios temos ir norime unikalios išvaizdos svetainės, tiesa?). Taigi, eik į priekį ir išsirink savo svetainės temą ir atsimink šiuos dalykus:

 • Yra daugiau nei 1500 „WordPress“ temų.
 • Daugybė „WordPress“ temų yra nemokama.
 • „WordPress“ temas galima lengvai pritaikyti, todėl tikrai galite sukurti unikalios išvaizdos svetainę.

Norėdami pateikti idėją, dabar įdėsime temą. Atlikite šiuos veiksmus:

 1. Prisijunkite prie savo „WordPress“ svetainės naudodami savo administratoriaus URL (žinoma, naudokite savo administratoriaus vartotojo vardą ir slaptažodį).
 2. „WordPress“ prietaisų skydelyje eikite į Išvaizda (jis yra kairiajame šoninės juostos meniu)..
 3. Spustelėkite Temos.
 4. Spustelėkite Pridėti naują temą.
 5. Puslapyje Pridėti temas ieškokite paieškos lauko ir įveskite norimos temos raktinius žodžius. Šiame pavyzdyje įvesime šiuos raktinius žodžius: mėlyną, du stulpelius.
 6. Pažiūrėkite į rezultatus ir išsirinkite temą. Pagal mūsų naudojamus raktinius žodžius pasirodė 2 rezultatai – eisime į „Mėlynosios planetos“ temą.
 7. Spustelėkite Įdiegti.
 8. Sėkmingai įdiegę spustelėkite Aktyvuoti.

„WordPress“ temosPastabos:

 • 8 veiksmas automatiškai pakeis jūsų svetainės temą iš numatytosios į naują.
 • Galite pakeisti temas neprarasdami ankstesnio turinio.
 • Jei jums trūksta turinio (pakeitus temą), tiesiog pasirinkite kitą (2 temos gali būti nesuderinamos viena su kita).

4. Įtraukite turinį į savo svetainę

Atlikdami šį veiksmą sužinosite apie puslapių pridėjimą prie savo svetainės, meniu kūrimą, įrašų pridėjimą ir įrašų redagavimą.

Pagrindinių puslapių įtraukimo į savo svetainę veiksmai

Jei turėsite savo svetainės puslapių, ji taps organizuotesnė ir patrauklesnė jūsų auditorijai. Šie puslapiai taip pat atspindi tam tikras jūsų svetainės skiltis ir funkcijas. Norėdami pridėti puslapių, atlikite šiuos veiksmus:

 1. Prisijunkite prie savo „WordPress“ administratoriaus URL.
 2. Informacijos suvestinėje eikite į puslapius (juos rasite meniu kairėje šoninėje juostoje)..
 3. Spustelėkite Pridėti naują.
 4. 3 veiksmas pateks į puslapį, kuris atrodo kaip „Microsoft Word“. Laukelyje Pavadinimas parašykite puslapio pavadinimą (pvz., Apie). Teksto srityje įveskite savo pranešimą (šiame pavyzdyje ką nors apie jūsų svetainę, įmonę ar įmonę).
 5. Spustelėkite Paskelbti.

Meniu kūrimo jūsų svetainėje veiksmai

„WordPress“ meniuTurėdami naršymo meniu, svetainės lankytojai galės lengvai rasti tai, ko ieško, būdami jūsų svetainėje. Štai šie veiksmai:

 1. Eikite į savo „WordPress“ informacijos suvestinę.
 2. Eiti į „Išvaizda“ (esanti kairėje šoninėje juostoje).
 3. Spustelėkite Meniu.
 4. Spustelėkite Sukurti naują meniu ir pavadinkite jį pagrindiniu arba pagrindiniu meniu. Atminkite, kad kai kurios temos jau turi numatytuosius meniu.
 5. Pridėkite elementų į meniu spustelėdami jau sukurtus puslapius (esančius kairėje). Galite spustelėti puslapį Apie ir kitus puslapius, kuriuos jau sukūrėte kurdami savo meniu. Atminkite, kad į savo meniu galite lengvai įtraukti naujų puslapių, kai tik jie taps prieinami.
 6. Patikrinę visus reikiamus puslapius, spustelėkite Pridėti prie meniu.
 7. Spustelėkite Išsaugoti.

Pastabos:

 • Norėdami pertvarkyti meniu elementus, tiesiog vilkite ir upuść juos (aukštyn ir žemyn).
 • Spustelėkite skirtuką Tvarkyti vietas, kur norite, kad būtų rodomi jūsų meniu.

Žurnalų įtraukimo į savo svetainę veiksmai

Norėdami pridėti naują straipsnį savo svetainėje, atlikite šiuos veiksmus:

 1. Atidarykite savo „WordPress“ informacijos suvestinę.
 2. Meniu raskite skiltį „Įrašai“ (kairioji šoninė juosta).
 3. Spustelėkite Pridėti naują.
 4. Redaktoriaus puslapyje įveskite straipsnio pavadinimą ir turinį.
 5. Pasirinkite straipsnio kategoriją iš Kategorijų sąrašo (dešinėje) spustelėdami žymimąjį laukelį.
 6. Spustelėkite Paskelbti.

Pridėti naują pranešimą

Žurnalų redagavimo jūsų svetainėje veiksmai

Kartais turite taisyti įrašus, kad galėtumėte taisyti ir atnaujinti. Norėdami tai padaryti, atlikite šiuos veiksmus:

 1. Prisijunkite prie „WordPress“ informacijos suvestinės.
 2. Eiti į įrašus (kairiajame šoninės juostos meniu).
 3. Spustelėkite visus pranešimus.
 4. Žinių sąraše raskite norimą redaguoti įrašą ir spustelėkite redaguoti (jis rastas po įrašo pavadinimu).

5. Įtraukite papildinius į savo svetainę

„WordPress“ papildiniai Pridėti naują

Papildiniai yra „WordPress“ plėtiniai, skirti išplėsti temos ypatybes ir funkcijas. Jei jums reikia tam tikros funkcijos, neįtrauktos į jūsų esamą / pasirinktą temą, galite naudoti papildinį.

Tiesa, pridėję papildinius prie savo „WordPress“ svetainės, galėsite maksimaliai išnaudoti savo temą. Tiesą sakant, mes nežinome jokių „WordPress“ vartotojų, kurie nenaudoja papildinių. Be to, kad tai labai naudinga, dauguma papildinių yra nemokami (kai kurie turi galimybę aukoti).

Įskiepio diegimo veiksmai yra šie:

 1. Eikite į savo „WordPress“ informacijos suvestinę.
 2. Eikite į papildinius (tai meniu kairėje šoninėje juostoje).
 3. Spustelėkite Pridėti naują.
 4. Puslapyje Pridėti naują ieškokite įskiepio įvesdami jo pavadinimą (pvz., Susisiekimo forma 7). Taip pat galite įvesti raktinius žodžius, jei neieškote tam tikro papildinio (pvz., Kontaktinės formos).
 5. Kai rodomi rezultatai (-ai), spustelėkite papildinį.
 6. Spustelėkite Įdiegti.
 7. Spustelėkite Aktyvuoti.

Kaip įdiegti 7 kontaktinę formą

7 darbo grupės kontaktinė forma

Aukščiau pateiktame pavyzdyje naudojome 7 kontaktinę formą (norėdami ieškoti kontaktinės formos papildinio), nes ji šiuo metu yra populiariausia „WordPress“ susisiekimo forma. Naudodami šį papildinį (kaip ir daugumą kontaktinės formos papildinių) svetainės lankytojai galės jums siųsti el. Laiškus tiesiai iš savo svetainės (tai saugu, efektyvu ir greita)..

Norėdami pateikti jums pavyzdį, kaip įdiegti papildinį, toliau pateiksime veiksmus, kaip įdiegti 7 kontaktinę formą..

 1. Prisijunkite prie „WordPress“ administratoriaus informacijos suvestinės.
 2. Eikite į papildinius (juos rasite kairiajame šoninės juostos meniu).
 3. Spustelėkite Pridėti naują.
 4. Puslapyje Pridėti naują ieškokite paieškos laukelio ir įveskite „Kontaktų forma 7“.
 5. Pamatę „Contact Form 7“ papildinį, spustelėkite „Install Now“, kad jį atsisiųstumėte.
 6. Sėkmingai įdiegę, spustelėkite Aktyvuoti.
 7. Grįžkite į informacijos suvestinę ir spustelėkite Kontaktai (dabar ji įtraukta į meniu kairėje šoninėje juostoje)..
 8. 7 veiksmas nuves jus į Kontaktų formų puslapį, kur elementų sąraše pamatysite „1 kontaktinė forma“ (jei tai pirmą kartą naudojate, turėtų būti tik vienas). Spustelėkite kontaktinės formos trumpąjį kodą, kad nukopijuotumėte jį į mainų sritį. Trumpasis kodas atrodo maždaug taip: [contact-form-7 id = “123” title = “Kontaktinio puslapio forma”].
 9. Įklijuokite trumpąjį kodą į puslapį, įrašą arba tekstinį valdiklį (jei norite įkelti kontaktinę formą į savo svetainės šoninę juostą). Tačiau šiame pavyzdyje mes įdėsime jį į puslapį, kad sukurtume Kontaktų puslapį.

Mes jau beveik ten. Atlikite šiuos papildomus veiksmus, norėdami užbaigti kontaktinio puslapio su 7 forma formavimo veiksmus:

 1. Grįžkite į „WordPress“ informacijos suvestinę.
 2. Eiti į puslapius (kairiajame šoninės juostos meniu).
 3. Spustelėkite Pridėti naują.
 4. Redaktoriuje Pridėti naują puslapį antraštės lauke įveskite „Kontaktas“ arba „Susisiekite su mumis“.
 5. Puslapio korpuso dalyje įklijuokite trumpąjį kodą „Contact Form 7“ (žr. Ankstesnio skyriaus 8 veiksmą).
 6. Spustelėkite Paskelbti.

Jūs sukūrėte savo svetainę!

Atlikite visus aukščiau aprašytus veiksmus ir turėsite savo darbo svetainę. Žemiau yra keletas kitų svarbių dalykų, kuriuos turite padaryti sukūrę savo svetainę. Šie dalykai yra būtini patarimai, kad būtų užtikrinta jūsų svetainės sėkmė (kad ji taip pat būtų patogi vartotojui ir paieškos varikliams). Tai apima kai kurių numatytųjų „WordPress“ svetainės nustatymų konfigūravimą ir papildinių įdiegimą pagal jūsų konkrečius poreikius.

20 dalykų, kuriuos reikia padaryti sukūrus savo svetainę

Atminkite, kad „WordPress“ yra patogi vartotojui platforma ir ja labai lengva pasidomėti. Tai taip pat galima lengvai pritaikyti naudojant papildinius. Įdiegę ir įdiegę savo svetainę, turite atlikti dar 20 dalykų:

 1. Ištrinkite savo „WordPress“ manekeną / pavyzdžio turinį
 2. Iš naujo nustatykite „WordPress“ slaptažodį
 3. Redaguokite savo svetainės pavadinimą ir etiketę
 4. Redaguokite datos ir laiko nustatymus savo svetainėje
 5. Nustatykite kalbos nuostatą savo svetainėje
 6. Sukurkite pagrindinius savo svetainės puslapius
 7. Nurodykite savo svetainės nuorodų struktūrą
 8. Atnaujinkite savo „WordPress“ profilį
 9. Redaguokite ir tinkinkite savo svetainės šoninę juostą (-as)
 10. Nustatykite pagrindinį puslapį ir tinklaraščio sklaidos kanalą
 11. Sukurkite savo svetainės kategorijas
 12. Konfigūruokite savo svetainės komentarų nustatymus
 13. Konfigūruokite savo svetainės narystės parinktį
 14. Įtraukite į savo svetainę kitus vartotojus
 15. Atnaujinkite savo svetainės „WordPress“ versiją
 16. Pridėti „ping“ sąrašą savo „WordPress“ svetainėje
 17. Suplanuokite savo svetainės atsarginę kopiją
 18. Įkelkite savo svetainės favono logotipą
 19. Pašalinkite visus nenaudojamus papildinius iš savo „WordPress“ svetainės
 20. Išvalykite ir sutvarkykite savo „WordPress“ prietaisų skydelį

Žemiau pateiksime instrukcijas, kaip jas visas atlikti.

# 1 – ištrinkite „WordPress“ manekeną / turinio pavyzdį

WP mėginio žinutė

Kai pirmą kartą įdėsite „WordPress“ į savo svetainę, joje bus pavyzdinis pranešimas pavadinimu „Sveikas pasaulis“. Kūnui jis pasakys maždaug taip: „Tai yra jūsų pirmasis pranešimas“. Nereikia nė sakyti, kad jūs neturėsite jokios naudos šiam įrašui, nes tai yra tik pavyzdys naujiems vartotojams. Norėdami ištrinti šį fiktyvų turinį, atlikite tik šiuos veiksmus:

 1. Prisijunkite prie „WordPress“ informacijos suvestinės.
 2. Eikite į puslapius.
 3. Spustelėkite visus puslapius.
 4. Suraskite „Sveikas pasaulis“ pavadinimą ir spustelėkite šiukšliadėžę (ji rasta įrašo apačioje).

Pastabos:

 • Turėdami „Hello World“ įrašą savo svetainėje, auditorijai parodysite, kad tai tik nauja svetainė (dar neturinti jokių įgaliojimų).
 • Profesionalios svetainės nelaiko internetinio „Hello World“ turinio – taigi įsitikinkite, kad kuo greičiau jo atsikratysi.

# 2 – iš naujo nustatykite „WordPress“ slaptažodį

„WordPress“ vartotojų abonemento valdymas

Įdiegę „WordPress cPanel“, turėsite nedelsdami pakeisti slaptažodį, kad jūsų svetainė būtų saugesnė. Štai kaip tai padaryti:

 1. Eikite į savo „WordPress“ informacijos suvestinę.
 2. Eikite į vartotojus (kairiajame šoninės juostos meniu).
 3. Spustelėkite savo profilį.
 4. Spustelėkite Generuoti slaptažodį.
 5. Spustelėkite Atnaujinti profilį.

Pastabos:

 • Užsirašykite naują slaptažodį, nes jį naudosite kituose prisijungimuose.
 • Jei jau sukūrėte naują slaptažodį vadovaudamiesi instrukcijomis, pateiktomis viename iš ankstesnių skyrių (2 veiksmas – nustatykite savo svetainės metodą 1, spustelėdami diegimą vienu spustelėjimu, 10 veiksmas), galite praleisti šį veiksmą.

# 3 – redaguokite savo svetainės pavadinimą ir žymėjimo eilutę

„WordPress“ svetainės pavadinimo eilutė

Jūsų svetainės pavadinimą ir etiketę galima pamatyti ir pagrindiniame puslapyje, ir naršyklės skirtuke – todėl tai labai svarbu prekės ženklo kūrimo tikslais. Štai šie laukų redagavimo veiksmai:

 1. Prisijunkite prie „WordPress“ informacijos suvestinės.
 2. Eikite į „Nustatymai“ (jis yra informacijos suvestinės kairėje esančioje šoninėje juostoje).
 3. Spustelėkite Bendrieji.
 4. 3 veiksmas pateks į Bendrųjų nustatymų puslapį. Pamatysite lauką, skirtą svetainės pavadinimui (jame rašoma „WordPress svetainė“) ir „Tagline“ (sakoma, kad čia eina jūsų „Tagline“). Redaguokite abu laukus spustelėdami langelį ir įvesdami savo pavadinimą bei etiketę.
 5. Spustelėkite Išsaugoti pakeitimus.

Pastabos:

 • Jūsų pavadinimas gali būti jūsų įmonės pavadinimas, parduotuvės pavadinimas arba domeno vardas.
 • Jūsų etiketė gali būti bet kas, kas apibūdina jūsų svetainę ar turinį. Tai gali būti jūsų devizas, misijos pareiškimas ar kažkas tokio.
 • Taip pat galite pasirinkti tuščią žymos eilutę – žmonėms apsilankius jūsų svetainėje, naršyklės skirtukas bus švarus.

# 4 – redaguokite datos ir laiko nustatymus savo svetainėje

WP Data Laiko nustatymai

Konfigūravę datos ir laiko parametrus galite valdyti, kaip datos ir laiko elementai bus rodomi jūsų svetainėje. Žingsniai, kaip tai padaryti, yra išvardyti žemiau.

 1. Eikite į savo „WordPress“ informacijos suvestinę.
 2. Eikite į „Nustatymai“ (kairiajame šoninės juostos meniu)
 3. Spustelėkite Bendrieji.
 4. 3 veiksme bus atidarytas puslapis „Bendrieji nustatymai“, kuriame galėsite konfigūruoti:
 • Laiko juosta – pvz. UTC + 0
 • Datos formatas – pvz. 2019 m. Kovo 24 d., 2016 m. Kovo 24 d. Ir kt.
 • Laiko formatas – pvz. 12:30, 12:30 ir tt.
 • Savaitė prasideda – Pasirinkite iš išskleidžiamojo meniu (numatytoji reikšmė nustatoma pirmadienį).
 1. Spustelėkite Išsaugoti pakeitimus

Pastabos:

 • Laiko ir datos nustatymai yra ypač svarbūs tinklaraštininkams, kurie reguliariai skelbia savo tinklaraščiuose.
 • Laiko ir datos nustatymas svetainėje taip pat svarbus, jei planuojate įrašus ateityje skelbti.

# 5 – nustatykite savo svetainės kalbos nuostatą

Galite pasirinkti kalbą, kurią norite naudoti savo svetainėje. Norėdami tai padaryti, atlikite žemiau išvardintus veiksmus.

 1. Prisijunkite prie „WordPress“ informacijos suvestinės.
 2. Eikite į „Nustatymai“ (kairiajame šoninės juostos meniu).
 3. Spustelėkite Bendrieji.
 4. 3 veiksmas pateks į skirtuką Bendrieji nustatymai. Slinkite žemyn, kol rasite skyrių Svetainės kalba.
 5. Spustelėkite išskleidžiamąjį meniu ir pasirinkite tam tikrą kalbą, pvz. Anglų (JAV).
 6. Spustelėkite Išsaugoti pakeitimus.

# 6 – sukurkite pagrindinius savo svetainės puslapius

Pridėti apie puslapį

Prieš pradėdami užpildyti savo svetainę turiniu (įrašais), pirmiausia turite sukurti pagrindinius puslapius. Tiesą sakant, idealiai tinka kurti puslapius prieš sukuriant meniu (žinoma, savo meniu galite pridėti ir naujai sukurtų puslapių).

Viename iš aukščiau pateiktų skyrių jau parodėme, kaip sukurti kontaktų puslapį. Be „Kontaktų“ puslapio, taip pat turite sukurti „Apie“ puslapį ir kitus puslapius, susijusius su jūsų svetaine. Šiame skyriuje parodysime, kaip sukurti „About“ puslapį (tuo pačiu būdu galite sukurti kitus puslapius). Žingsniai yra išvardyti žemiau.

 1. Eikite į savo „WordPress“ informacijos suvestinę.
 2. Eiti į puslapius (rasti kairiajame šoninės juostos meniu).
 3. Spustelėkite Pridėti naują.
 4. 3 veiksmas nuves jus į puslapį Pridėti naują. Laukelyje Pavadinimas įveskite žodį „Apie“.
 5. Turinio rengyklės turinį užpildykite žinute apie savo įmonę, tinklaraštį arba misijos pareiškimą (kodėl sukūrėte savo svetainę).
 6. Spustelėkite Paskelbti.

Pastaba: Dabar, kai žinote, kaip sukurti 2 puslapius („Kontaktų“ ir „Apie“), eidami galite tiesiog pridėti kitų puslapių.

# 7 – nurodykite savo svetainės nuolatinių nuorodų struktūrą

WP Nuolatinės nuorodos nustatymai

„WordPress“ sugeneruoja kiekvieno jūsų įrašo URL – ir šie pavadinimai yra vadinami nuolatinėmis nuorodomis. Pagal numatytuosius nustatymus „WordPress“ nuolatinės nuorodos turi struktūrą, kuri atrodo maždaug taip:

http://www.xyzcompany.com/?p=12

Kaip matote, jis nėra labai informatyvus (ir tikrai ne toks patrauklus). Peržiūrėdami nuolatines nuorodas, vartotojai norėtų žinoti, kas yra konkretus įrašas (arba puslapis). Tai, kas atrodo taip, būtų geriau:

http://www.xyzcompany.com/mens-clothes-for-sale

Žemiau pateiktas žingsnių šiam tikslui pasiekti sąrašas.

 1. Prisijunkite prie „WordPress“ informacijos suvestinės.
 2. Eikite į „Nustatymai“ (kairėje šoninėje juostoje).
 3. Spustelėkite Permalinks.
 4. 3 veiksme bus parodytos 6 jūsų nuolatinės nuorodos nustatymo parinktys. Pasirinkite parinktį Skelbti pavadinimą, nes tai parodys jūsų straipsnio pavadinimą jūsų svetainės URL.
 5. Spustelėkite Išsaugoti pakeitimus.

Pastabos:

 • Mes labai rekomenduojame sukonfigūruoti savo svetainės nuolatines nuorodas prieš paskelbdami pirmąjį įrašą.
 • Atlikę aukščiau aprašytas procedūras, jūsų svetainės lankytojai galės žinoti, kas yra konkretus įrašas.
 • Tinkamų nuolatinių nuorodų naudojimas padės sustiprinti jūsų SEO strategiją, nes skelbimo pavadinimuose galėsite dėti raktinius žodžius.

# 8 – atnaujinkite „WordPress“ profilį

Kai jūsų „WordPress“ svetainė bus aktyvi, turėtumėte įsitikinti, kad jūsų vartotojo profilis yra atnaujintas. Atlikite šiuos veiksmus:

 1. Eikite į savo „WordPress“ informacijos suvestinę.
 2. Eiti į „Vartotojai“ (kairiojo šoninės juostos meniu).
 3. Spustelėkite savo profilį.
 4. 3 veiksmas nuves jus į profilio puslapį. Įveskite visą reikalingą informaciją (ypač tą, kuri pažymėta kaip reikalaujama), tokią kaip:
 • Pirmas vardas
 • Pavardė
 • Slapyvardis (tai vardas, kuris bus rodomas kaip autorius jūsų žinutėse)
 • Kontaktinė informacija (pvz., El. Paštas)
 • „Yahoo IM“
 • „Google“+
 • „Twitter“
 • Facebook
 • Apie save – biografinė informacija (trumpą, bet patrauklų biografiją galite pateikti čia)

# 9 – redaguokite ir tinkinkite savo svetainės šoninę juostą (-as)

WP šoninės juostos valdikliai

Šoninės juostos, esančios jūsų svetainės priekyje, yra naudingos svetainės lankytojams, nes jie lengvai pasiekia reikiamus elementus jūsų svetainėje. Tačiau jei ten yra per daug elementų, jie taip pat gali būti painūs ir nesuderinami. Jei norite, kad šoninė juosta (-ės) būtų švari (ypač kai tik baigėte sąrankos procesą naujojoje „WordPress“ svetainėje), atlikite šiuos veiksmus:

 1. Prisijunkite prie „WordPress“ informacijos suvestinės.
 2. Eikite į Išvaizda (kairiojo šoninės juostos meniu).
 3. Spustelėkite valdiklius.
 4. Pašalinkite valdiklius iš šoninių juostų, vilkdami ir numesdami juos ant valdiklių baseino kairėje ekrano pusėje.
 5. Jei jums reikalingi valdiklių rinkiniai, kuriuos galite rasti, tiesiog vilkite ir upuść juos ant savo svetainės šoninių juostų.
 6. Pakeitimai, kuriuos atlikote šioje „WordPress“ foninėje srityje, yra automatiškai išsaugomi.

Pastabos:

 • Kadangi pakeitimai išsaugomi realiu laiku, galite patikrinti, kaip viskas atrodo priekyje, iš naujo įkeldami puslapį.
 • Mes rekomenduojame pašalinti elementus, kurie nėra tikrai naudingi jums ir jūsų svetainės lankytojams (pvz., „Meta“, archyvai ir kt.).
 • Norėdami parodyti elementus, kuriuose naudojami HTML kodai (pvz., Skelbimai), naudokite valdiklį „Teksto laukas“. Tiesiog įklijuokite kodą į valdiklio vidų, ir jis bus tinkamai rodomas jūsų svetainės priekyje.

# 10 – nustatykite savo pagrindinį puslapį ir tinklaraščio sklaidos kanalą

WP skaitymo nustatymai

Pagal numatytuosius nustatymus pagrindiniame „WordPress“ puslapyje bus rodomi naujausi įrašai. Tačiau galite pasirinkti vieną iš savo puslapių rodyti kaip pagrindinį puslapį. Štai šie žingsniai:

 1. Eikite į savo „WordPress“ informacijos suvestinę.
 2. Eikite į „Nustatymai“ (esantį kairiajame šoninės juostos meniu).
 3. Spustelėkite Skaitymas.
 4. 3 žingsnis atvers „Skaitymo nustatymų“ puslapį. Pamatysite šias parinktis:
 • Jūsų paskutiniai įrašai
 • Statiškas puslapis

Pagal numatytuosius nustatymus nustatyta „paskutiniai jūsų įrašai“. Norėdami tai pakeisti, spustelėkite šalia parinkties „statinis puslapis“.

 1. Tame pačiame puslapyje pamatysite pagrindinio puslapio pasirinkimo parinktį su išskleidžiamąja rodykle. Spustelėkite išskleidžiamąją rodyklę ir pasirinkite tam tikrą puslapį, kurį norite naudoti kaip savo svetainės pagrindinį puslapį.
 2. Dabar, dar būdami tame pačiame puslapyje, slinkite žemyn ir ieškokite srities, kurioje galite sukonfigūruoti žinučių, kurias norite rodyti savo puslapiuose, ir RSS sklaidos kanalų skaičių. Pagal numatytuosius nustatymus matysite šiuos dalykus:
 • Dienoraščio puslapiuose rodoma daugiausia – 10 įrašų
 • Sindikacijos sklaidos kanalai rodo naujausią – 10 elementų

Galite pasirinkti pakeisti numerius spustelėdami langelį ir redaguodami numerius. Tačiau mes rekomenduojame išlaikyti numatytuosius šio nustatymus (10 yra geras skaičius, jei norite, kad vaizdas nebūtų neužterštas)..

 1. Kol dar esate tame pačiame puslapyje, slinkite žemyn ir ieškokite srities, kurioje galite nustatyti straipsnio ilgį savo svetainės sklaidos kanale. Turite dvi galimybes:
 • Visas tekstas – bus rodomas visas straipsnis.
 • Santrauka – ši parinktis rodys tik straipsnio ištrauką.

Pastaba: rekomenduojame naudoti parinktį „Santrauka“, nes tai suteiks organizuotesnį ir švaresnį vaizdą. Ištraukoje bus mygtukas „Skaityti daugiau“ skaitytojams, norintiems pamatyti visą dalyką.

# 11 – sukurkite savo svetainės kategorijas

„WordPress“ kategorijos

Be abejo, jūs jau žinote, kokio tipo turinį ketinate paskelbti savo svetainėje dar prieš jį sukūrę. Galite gauti savo idėjų kategorijoms iš savo galimų temų savo nišai. Sudarykite kategorijų sąrašą ir sukurkite kategorijų sąrašą atlikdami šiuos veiksmus:

 1. Eikite į savo „WordPress“ informacijos suvestinę.
 2. Eiti į įrašus (kairės šoninės juostos meniu).
 3. Spustelėkite Kategorijos.
 4. 3 veiksmas nuves jus į puslapį Pridėti naują kategoriją. Laukelyje Pavadinimas įveskite kategoriją.
 5. Spustelėkite Pridėti naują kategoriją
 6. Pakartokite 4 ir 5 veiksmus kiekvienai kategorijai.

Pastabos:

 • Jei naudosite kategoriją, jūsų svetainė bus tvarkinga.
 • Jūsų svetainės lankytojams bus lengviau naršyti svetainėje, jei turite savo temų kategorijas.
 • „WordPress“ turi numatytąją kategoriją pavadinimu „Uncategorized“. Visi įrašai, kurie nėra klasifikuojami, automatiškai patenka į šią kategoriją.
 • Straipsnį galite suskirstyti į kategorijas, kai jį skelbiate, prieš paskelbdami turinio rengyklėje pasirinkdami kategorijų sąrašą.

# 12 – sukonfigūruokite savo svetainės komentarų nustatymus

„WordPress“ diskusijų nustatymai

Galite pasirinkti leisti ir neleisti senų ir naujų įrašų komentuoti. Štai jūsų svetainės komentarų nustatymų konfigūravimo veiksmai:

 1. Eikite į savo „WordPress“ informacijos suvestinę.
 2. Eikite į „Nustatymai“ (ji yra kairėje šoninėje juostoje).
 3. Spustelėkite Diskusija.
 4. Diskusijų puslapyje pamatysite tris numatytuosius nustatymus – ir galėsite juos visus išlaikyti tokius, kokie yra. Tačiau atkreipkite dėmesį į trečią nuostatą, kurioje sakoma: Leiskite žmonėms rašyti komentarus apie naujus straipsnius. Tai reiškia, kad kiekvienas gali komentuoti jūsų naujus straipsnius. Patikrinkite, ar būtent to norite. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad šią parinktį galima tinkinti (nepaisyti) kiekvienam straipsniui.
 5. Tame pačiame puslapyje slinkite žemyn, kad sukonfigūruotumėte kitų komentavimo parinkčių parametrus. Konfigūruokite nustatymą taip: Automatiškai uždarykite senesnių nei 14 dienų straipsnių komentarus. Šiam variantui mes rekomenduojame nuo 14 iki 30 dienų. Arba galite tiesiog panaikinti žymėjimą, jei norite leisti komentuoti senus įrašus.
 1. Šiek tiek žemiau nustatyto 5 žingsnyje rasite šią parinktį: Įgalinti srieginius (įdėtus) komentarus. Mes rekomenduojame patikrinti parinktį „Įjungti srieginius komentarus“, nes tai padės jūsų vartotojams sekti diskusijas apie tam tikrus komentarus.

# 13 – sukonfigūruokite savo svetainės narystės parinktį

Jei naudojate narystės svetainę, svarbu sukonfigūruoti narystės parinktis. Atlikite toliau nurodytus veiksmus.

 1. Prisijunkite prie „WordPress“ informacijos suvestinės.
 2. Eikite į „Nustatymai“ (rasti kairiajame šoninės juostos meniu).
 3. Spustelėkite Bendrieji.
 4. 3 veiksme bus atidarytas puslapis „Bendrieji nustatymai“. Pamatysite kažką panašaus:

Narystė: _ Kiekvienas gali registruotis.

 1. Įsitikinkite, kad nepažymėtas žymimasis laukelis šalia parinkties Kiekvienas gali registruotis.

Pastaba: Jei pažymėsite žymimąjį langelį, tai bet kas galės registruotis jūsų svetainėje. Taip, bet kas, įskaitant šlamšto platintojus.

# 14 – Įtraukite į savo svetainę kitus vartotojus

Pridėti naują vartotoją

Jei naudojatės svetaine ar tinklaraščiu, kuriame yra daug autorių, būtų gerai naudoti „WordPress“ funkciją ir pridėti kitus vartotojus į savo svetainę. Tokiu būdu kiekvienam vartotojui galite priskirti skirtingą vaidmenį ir jie gali prisijungti patys, kad atliktų savo specifines užduotis. Štai šie žingsniai:

 1. Prisijunkite prie „WordPress“ informacijos suvestinės.
 2. Eikite į „Vartotojai“
 3. Spustelėkite Pridėti naują.
 4. 3 veiksmas pateks į puslapį Pridėti naują vartotoją. Ten užpildykite būtiną informaciją (ypač būtiną), pavyzdžiui:
 • Vartotojo vardas – būtinas
 • El. Paštas – būtinas
 • Pirmas vardas
 • Pavardė
 • Interneto svetainė
 • Slaptažodis – būtinas
 1. Spustelėkite Siųsti vartotojo pranešimą – tai leis sistemai atsiųsti naujiems vartotojams jų slaptažodžius (el. Paštu)..
 2. Spustelėkite Pridėti naują vartotoją

Pastabos:

 • Nauji vartotojai gali atnaujinti savo profilį.
 • Nauji vartotojai gali vieną kartą pakeisti slaptažodžius.

# 15 – atnaujinkite savo svetainės „WordPress“ versiją

Atnaujinkite „WordPress“ versiją

Paprastai vieno spustelėjimo „WordPress“ diegėjai nešioja senesnes programos versijas. Patartina visą laiką turėti naujausią „WordPress“ versiją – atnaujinkite savo svetainės „WordPress“ versiją atlikdami toliau nurodytus veiksmus..

 1. Prisijunkite prie „WordPress“ informacijos suvestinės.
 2. Jei matote naujinimo pranešimą, tai reiškia, kad naudojate senesnę „WordPress“ versiją. Tokiu atveju pamatysite kažką panašaus: „WordPress 5.x.x“ yra. Atnaujinkite dabar.
 1. Spustelėkite pranešimo dalį „Prašau atnaujinti dabar“ ir sistema automatiškai atnaujins jūsų „WordPress“ versiją.

Pastabos:

 • Pamatysite atnaujinimo pranešimą, jei bus atnaujinta „WordPress“ versija.
 • Jei informacijos suvestinėje matote „WordPress“ versijos atnaujinimo pranešimą, įsitikinkite, kad iškart spustelėjote atnaujinimo nuorodą.
 • Jei turėsite atnaujintą versiją, jūsų svetainė bus saugesnė.

# 16 – pridėkite „Ping“ sąrašą savo „WordPress“ svetainėje

SEO tikslais labai svarbu turėti ping sąrašą. „WordPress“ savo ping sąraše turi tik vieną numatytąjį elementą, tačiau iš tikrųjų jų gali būti daug. Taigi, norėdami įtraukti į savo „WordPress“ svetainės ping sąrašą, atlikite tik šiuos veiksmus:

 1. Prisijunkite prie „WordPress“ informacijos suvestinės.
 2. Eikite į „Nustatymai“ (kairiajame šoninės juostos meniu).
 3. Spustelėkite Rašymas.
 4. 3 veiksme bus atidarytas puslapis „Rašymo nustatymai“. Slinkite žemyn, kol pamatysite skyrių Atnaujinimo paslaugos.
 5. Prie to lauko pridėkite savo ping paslaugų sąrašą.
 6. Spustelėkite Išsaugoti pakeitimus.

Pastabos:

 • Aukščiau pateikti parametrai leis „WordPress“ siųsti pranešimus „ping“ tarnyboms, kai bus paskelbtas naujas įrašas.
 • Galite ieškoti „Google“ naujausiame „ping“ paslaugų sąraše.

# 17 – suplanuokite savo svetainės atsarginę kopiją

WP atsarginė kopija

Svarbu suplanuoti savo svetainės atsargines kopijas, kad galėtumėte nuskaityti failus, kai įvyktų strigčių ir kitų netikėtų problemų. Nereikia nė sakyti, kad tam turite įdiegti papildinį. Žemiau yra nurodymai, kaip tai padaryti.

 1. Eikite į savo „WordPress“ informacijos suvestinę.
 2. Eikite į papildinius (juos rasite kairiajame šoninės juostos meniu).
 3. Spustelėkite Pridėti naują.
 4. 3 veiksme bus atidarytas „Plugins“ skyriaus puslapis.
 5. Paieškos lauke įveskite raktinius žodžius, tokius kaip „WordPress atsarginės kopijos“.
 6. Pasirinkite vieną iš rezultatų (pasirinkite gerą atsiliepimą ir aukštus įvertinimus).
 7. Spustelėkite Įdiegti.
 8. Įdiegę papildinį spustelėkite Aktyvinti.

Pastaba: yra daugybė nemokamų „WordPress“ atsarginių papildinių – tikrai rasite tokį, kuris jums tiks.

# 18 – įkelkite savo svetainės „Favicon“ logotipą

Mažas vaizdas, kurį matote kairėje svetainės pavadinimo pusėje (atidarę ją naršyklės skirtuke), vadinamas „Favicon“. Jis daugiausia naudojamas prekės ženklo kūrimo tikslams. Norėdami įkelti „Favicon“ į savo svetainę, atlikite šiuos veiksmus:

 1. Eikite į savo „WordPress“ informacijos suvestinę.
 2. Eikite į „Išvaizda“ (ieškokite jos kairiojoje šoninėje juostoje).
 3. Spustelėkite Tinkinti. Tai pateks į puslapį su daugybe galimybių. Tačiau kol kas daugiausia dėmesio skirsime „Favicon“ įkėlimui.
 4. Spustelėkite Svetainės tapatybė.
 5. Spustelėkite Svetainės piktograma.
 6. Spustelėkite lauką, norėdami pasirinkti vaizdą, kurį norite įkelti iš savo kompiuterio. Galėsite pamatyti, kaip jis atrodo dešinėje paieškos lauko pusėje.
 7. Vaizdas automatiškai išsaugomas sėkmingai įkėlus. Tada turėsite šias 2 paruoštas parinktis:
 • Pašalinti
 • Pakeisti vaizdą

Pastabos:

 • Be faksono, jūsų svetainės skirtuke tiesiog bus rodomas jūsų svetainės pavadinimas. Kai kuriais atvejais žiniatinklio prieglobos paslaugų teikėjo logotipas rodomas kaip favonas.
 • Mes rekomenduojame naudoti „favicon“ ne tik prekės ženklo naudojimo tikslais, bet ir estetiniais sumetimais (jūsų naršyklės skirtukas atrodys nuobodus, be „favicon“)..
 • Galite pamėginti savo mėgstamiausią įvaizdį (dydį, spalvą, dizainą), kol rasite geriausią savo svetainės išvaizdą.

# 19 – Pašalinkite visus nenaudojamus papildinius iš savo „WordPress“ svetainės

WP įdiegti papildiniai

„WordPress“ paketuose yra iš anksto įdiegti papildiniai, kurie jums gali būti nenaudingi. Norėdami juos pašalinti, atlikite toliau nurodytus veiksmus.

 1. Prisijunkite prie „WordPress“ informacijos suvestinės.
 2. Eikite į papildinius (matysite kairėje šoninėje juostoje).
 3. Spustelėkite Įdiegti papildiniai.
 4. Spustelėkite Išjungti visuose aktyviuose papildiniuose, kuriuos norite ištrinti. Atminkite, kad parinktis ištrinti rodoma tik suaktyvintais papildiniais.
 5. Ištrinkite visus išjungtus papildinius, kuriuos norite pašalinti iš savo svetainės.
 6. „WordPress“ paprašys jūsų patvirtinti savo veiksmus – tiesiog patvirtinkite spustelėdami „taip“ ir tai automatiškai pašalins papildinį iš įdiegtų papildinių (ir jūsų sistemos) sąrašo..

Pastabos:

 • Turite galimybę išsaugoti įdiegtus papildinius, net jei jų nenaudojate. Tiesiog išjunkite juos tokiu atveju.
 • Pašalinę nenaudingus papildinius (ypač tuos, kurių vis tiek nebenaudosite), „WordPress“ foninė programa bus tvarkinga (bent jau skiltyje „Papildiniai“)..

Nr. 20 – sutvarkykite ir tvarkykite „WordPress“ informacijos suvestinę

WP prietaisų skydelio ekrano parinktys

„WordPress“ diegimai iš „cPanel“ paprastai pateikiami kartu su valdikliais ir papildiniais, kurie jums tikrai nėra naudingi – taigi, jie gali tik sugadinti jūsų informacijos suvestinę. Norėdami išvalyti „WordPress“ informacijos suvestinę, atlikite šiuos veiksmus:

 1. Eikite į informacijos suvestinę.
 2. Ieškokite išskleidžiamosios rodyklės Ekrano parinktys (ji yra viršutiniame dešiniajame informacijos suvestinės kampe, šalia jūsų „Administratoriaus“ profilio vaizdo). Spustelėkite išskleidžiamąją rodyklę.
 3. 2 veiksme jums bus atskleisti visi valdikliai, kurie šiuo metu yra patikrinti pagal numatytuosius nustatymus. Atžymėkite visus valdiklius, kurių jums nereikia.

Pastabos:

 • Atlikę aukščiau nurodytus veiksmus, prietaisų skydelyje nebematysite visų nereikalingų (nepažymėtų) valdiklių.
 • Jei nenužymėsite kai kurių meniu „Ekrano parinktys“ esančių valdiklių, visus juos matysite kiekvieną kartą prisijungę prie „WordPress“ informacijos suvestinės..
 • Mes rekomenduojame pašalinti pasveikinimo valdiklį.
 • Apsvarstykite galimybę pašalinti valdiklį „Veikla“.
 • Apsvarstykite galimybę pašalinti „WordPress News“ valdiklį.

Sveikiname jūsų naują svetainę!

„WordPress“ svetainė

Kaip matote, sukurti svetainę be kodavimo žinių iš tikrųjų įmanoma. Aišku, tai apima daugybę žingsnių – tačiau prie jų galite priprasti ir toliau dirbdami savo svetainėje (arba galbūt ateityje sukurdami naujus)..

Laikykitės šio žingsnio vadovo kaip nuorodos ir mes esame įsitikinę, kad savo nišoje galite sukurti tikrai gražią ir funkcionalią svetainę. Sėkmės!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author