7 nejlepších cloudových hostingových služeb (recenze + srovnání)

Nejlepší poskytovatelé cloudového hostingu

Cloud hosting byl už nějakou dobu kolem a získává popularitu minutou. Cloud je také technologie go-to pro internetové giganty, jako je Google, Amazon a mnoho dalších.

Existuje mnoho cloudových hostingových služeb s rozdíly v cenách, zadarmo a dokonce i výkonu serveru. Na základě našeho výzkumu existují některé standardní funkce, které většina z nich sdílí, například bezplatný SSL, e-mailové účty zdarma, 99,9% záruka dostupnosti, podpora 24/7 a bezplatné denní zálohy.

Je lákavé hledat nejlevnější dostupnou variantu. Možná však budete chtít hostit více než jeden web nebo budete potřebovat více výkonu po vaší straně.

Co je cloud hosting přesto? Proč je lepší než jiné typy hostingu?

Cloud Hosting je síť virtuálních serverů, které využívají zdroje z fyzických serverů k provozu vašich webových stránek. Hostitelský server sám existuje pouze ve virtuálním světě nebo v „cloudu“. Cloud tedy spouští všechny aplikace a služby na více serverech současně. Tyto stroje mohou být umístěny v různých datových centrech po celém světě.

Ve srovnání se standardním soukromým nebo sdíleným hostingem na fyzickém serveru nabízí Cloud Hosting několik výhod:

  • Více spolehlivosti: Webové stránky jsou přístupné kdykoli a kdekoli a prakticky bez prostojů. Ve chvíli, kdy by se jeden z fyzických serverů měl zhroutit, bude veškerý provoz směrován na zdravé servery. Přesměrování provozu se také automaticky provede, když jeden server v klastru obdrží příliš velkou zátěž.
  • Škálovatelné: Cloud Hosting je také snadno škálovatelný. Poskytovatelé hostingu nebudou muset do svého účtu přidávat fyzické stroje, když potřebujete více energie. Stačí přesměrovat zdroje z existujícího serverového parku. Někteří poskytovatelé služeb dokonce nabízejí automatické navýšení zdrojů v případě vyšší zátěže než obvykle.
  • Rychlejší doba načítání: Pak je zde vyšší rychlost a výkon, který Cloud Hosting může nabídnout ve srovnání se statistikami sdíleného hostingu. Protože data vašeho webu jsou rozložena na více serverech, nemusíte se spoléhat pouze na jedno zařízení.

Podívejme se nyní na náš výzkum nejlepších poskytovatelů cloudhostingu a zjistěte, který z nich může vyhovovat vašim potřebám.

7 nejlepších cloudových hostingových služeb (2020)

1. Liquid Web VPS Cloud – celkově nejlepší

Hosting tekutého webového clouduPlány začínají na 15,00 $ / měsíc

Liquid Web Pros:
+ Rychlý průměr doba načítání
+ Neomezené weby
+
Plně spravovaný + bezplatný přenos stránek
+ Zabezpečeno (ochrana DDoS)
+ Denní zálohy
+ 24/7 živá zákaznická podpora
+ Zdarma SSL a CDN
Liquid Web Cons:
– InterWorx, Plesk nebo cPanel stojí navíc

Liquid Web je jedním z nejsilnějších poskytovatelů cloudového hostingu na celém světě. Nejedná se o nejlevnější variantu na trhu, ale přichází s celou řadou užitečných funkcí a doplňků.

Jedním z jejich nejpřesvědčivějších argumentů je jejich velká doba načítání a doba provozu, které jsou ~ 430 ms, respektive 99,99% (za posledních 30 dní). Protože cloudová technologie je vysoce spolehlivá, mohou zaručit 99,9% dostupnosti.

Ukázat:

Posledních 24 hodin
Posledních 7 dní
Posledních 30 dní
Posledních 6 měsíců
Minulý rok

292 msPrůměrná rychlost

100%Průměrná doba provozu

Cloudový výkon VPS Cloud (viz historické údaje zde)

Jejich nejlevnější plán je dodáván se slušnými servery s 2 GB RAM a 2jádrovým procesorem. Jejich spravovaný cloud VPS se nachází ve středních a západních Spojených státech.

V každém z těchto plánů můžete hostit neomezený počet webů a e-mailových účtů.

Všechny plány Liquid Web přicházejí s plně spravovanými servery, takže se nemusíte starat o zabezpečení, aktualizace, monitorování a údržbu.. Házejí se také do volného CDN CloudFlare, které si zřídí a spravuje, aby dále zvýšila rychlost a bezpečnost provozu. Ale pokud potřebujete více svobody, pak si můžete vybrat Možnosti spravované jádrem nebo nespravované pro jejich cloudové servery.

Hned od začátku si také můžete vybrat ze 3 ovládacích panelů – InterWorx, Plesk a cPanel. Většinu nastavení však musíte udělat sami, ale velmi pozorný zákaznický servis Liquid Web vám může pomoci.

Mezi pozoruhodné funkce patří bezplatné SSL, bezplatné denní zálohy se 100 GB záložního prostoru, 40 GB SSD prostoru a 24/7 telefon, live chat nebo telefonická podpora. Šířka pásma je omezena na 10 TB, ale pro průměrné weby by měla být více než dostatečná.

Náklady na jejich plány jsou zcela jednoduché, ale nejlevnější možnosti (od $ 15 / mo) přicházejí s 24měsíčním závazkem. Hostitelská služba je snadno škálovatelná, pokud potřebujete přidělit více energie nebo funkcí. Ve srovnání s průmyslovým standardem však není zaručena žádná návratnost peněz, a tudíž žádná náhrada. Domény stojí 15 $ / rok.

2. Cloud HostGator – nejlepší levný cloud

Hostování cloudového hostinguPlány začínají na 2,74 $ / měsíc

HostGator Pros:
+ Rychlý průměr doba načítání
+ Levné úvodní náklady
+ Neměřená šířka pásma a místo na disku
+ Spolehlivá dostupnost
+ 24/7 živá zákaznická podpora
+ Včetně CDN + SSL
+ Zdarma přenos stránek
HostGator Nevýhody:
– Zálohy stojí navíc
– Vyšší poplatky za obnovení

HostGator Cloud je nejlevnější varianta cloudového hostingu na našem seznamu. Je ideální pro kohokoli, kdo hledá hostitele jedné domény a udržuje náklady na minimu. Jejich servery hostující cloud se nacházejí pouze ve Spojených státech.

Kromě toho, že jsou cenově nejdostupnější, mají také nejlepší čas načítání a dostupnost v našem seznamu; naše statistiky ukazují ~ 400 ms dobu načítání a ~ 100% uptime (posledních 30 dní), v tomto pořadí. Standardně garantují svým plánům 99,9% dostupnosti.

Ukázat:

Posledních 24 hodin
Posledních 7 dní
Posledních 30 dní
Posledních 6 měsíců
Minulý rok

256 msPrůměrná rychlost

99,75%Průměrná doba provozu

Výkon cloudu HostGator (viz historické údaje zde)

Jednou z hlavních nevýhod je limit HostGator na jednu doménu hostovanou s jejich plánem „Hatchling“. Dělají nabízejí bezplatnou doménu a neomezené e-mailové účty s jejich možnostmi hostování. Pokud však chcete hostit mnoho webových stránek, budete si muset zakoupit více plánů nebo začít s upgradovaným plánem.

HostGator je velmi snadno nastavitelný a umožňuje používat populární cPanel jako uživatelský panel. Po zakoupení okamžitě aktivují váš účet. HostGator však pro své cloudové servery nenabízí spravovanou možnost, ale budete mít snadný čas na monitorování a přidělení dalších zdrojů, abyste se mohli sami věnovat provozu. To znamená, že budete mít úplnou kontrolu nad svým použitím.

To levné je v porovnání s průmyslovým standardem další nevýhodou – žádné bezplatné zálohy. Jako doplněk můžete přidat denní automatické zálohování webových stránek, které se účtuje ročně za 23,95 $.

Nejlepší část jejich plánů je nyní neomezené úložiště a šířka pásma že to často nevidíte. Získáte také bezplatný certifikát SSL a budete mít přístup k nepřetržité telefonické podpoře, živému chatu nebo e-mailové podpoře. Podobně jako nabídka Liquid Webu, HostGator hodí zdarma CloudFlare CDN pro vyšší bezpečnost a rychlost.

Ceny jejich plánů začínají od 2,74 $ / měsíc, což je zlevněná cena s jejich 12měsíčním plánem. Připravte se, že po počátečním období vzrostou náklady na 10,95 $ / měsíc. Stále budete mít možnost získat své peníze zpět za 45 dní, což je nad standardem v tomto odvětví (30 dní). Doporučujeme získat plán „Baby“ od 3,21 $ / měsíc. Díky 4 GB RAM a čtyřjádrovým procesorům získáte neomezený počet domén a přístup k většímu výkonu serveru – za stále nízkou počáteční cenu.

3. CloudWays – nejlépe spravovaný cloud

CloudWays cloud hostingPlány začínají na 10,00 $ / měsíc

Výhody CloudWays:
+ Spolehlivá dostupnost a rychlost
+ Celosvětová datová centra (DigitalOcean, Vultr atd.)
+ Plně spravovaná + bezplatná migrace webových stránek
+ Neomezené weby
+ Automatické zálohy
+ 3denní bezplatná zkušební verze
Nevýhody CloudWays:
– Zálohy nejsou zdarma

Pokud hledáte plně spravovanou hostingovou službu s flexibilními smlouvami, cenami a možností zapojit tým odborníků, který vám pomůže, CloudWays má záda.

Nejlevnější plány přicházejí s datovými středisky Digital Ocean, která se nacházejí po celém světě. Můžete si vybrat mezi různými plány úrovní, které nabízejí vyšší rychlosti, úložiště a šířku pásma – za vyšší cenu.

Výkonově jsou jejich servery velmi spolehlivé s dobrou dobou načítání a provozuschopností, statistickým průměrem ~ 500 ms a 100%..

Ukázat:

Posledních 24 hodin
Posledních 7 dní
Posledních 30 dní
Posledních 6 měsíců
Minulý rok

505 msPrůměrná rychlost

100%Průměrná doba provozu

Výkon v cloudu (viz historické údaje zde)

Stejně jako většina poskytovatelů cloudového hostingu vám CloudWays umožňuje hostit neomezený počet webů. Buďte připraveni zaregistrovat své domény samostatně, protože tuto službu nenabízejí. Jsou-li však již spuštěny, rádi vám migrují váš první web zdarma.

Významnou nevýhodou je nedostatek hostování e-mailů ve výchozím nastavení v plánech. Službu můžete získat jako doplněk k 1 $ za e-mailový účet, což není moc, pokud jich nemáte stovky.

CloudWays má vlastní in-house vyvinutý ovládací panel, který je docela intuitivní a snadno použitelný. Protože nabízejí plně spravovaný cloud, nemusíte se starat o údržbu, aktualizace nebo zabezpečení. Udržují váš server v chodu s pravidelnou správou OS, opravami zabezpečení a nepřetržitým monitorováním v reálném čase. Kromě toho můžete získat doplněk Premium Support, který rozšiřuje pomoc, kterou nabízejí.

Každý plán zahrnuje také automatické zálohování. Pokud si však přečtete drobný výtisk, zjistíte, že vám bude účtovat navíc 0,033 $ / GB za server za úložiště mimo lokalitu (měsíčně)..

Mezi další funkce patří bezplatný SSL, doplněk CloudWaysCDN, 25 GB úložné kapacity SSD, nepřetržitý živý chat, telefonická podpora a prodej vstupenek. Základní plán má limit šířky pásma 1TB, což je nejnižší ve srovnání s ostatními poskytovateli služeb v tomto seznamu.

CloudWays má velmi transparentní cenový systém, který se nám líbí. Budete mít možnost měsíční nebo hodinové platby a neexistují žádné závazky z termínovaných termínů. Jejich nejlevnější plán stojí 10 $ / měsíc a zahrnuje 1 GB RAM a 1jádrový procesor.

Bohužel nenabízejí záruku vrácení peněz, ale místo toho získáte 3denní bezplatnou zkušební verzi.

4. Hostingerův mrak

Hostinger cloud hostingPlány začínají na 7,45 $ / měsíc

Hostingerské výhody:
+ Plně zvládnuto
+ Vyhrazená adresa IP
+ Můžete hostit 300+ webů
+ Datacentra po celém světě
+ Zákaznická podpora 24/7 (chat)
+ Včetně SSL a CDN
+ Dobrá dostupnost
Nevýhody hostingera:
– Průměrná rychlost
– Ruční přenos stránek

Hostinger je dalším kvalitním poskytovatelem cloudových hostingových služeb. Jejich síla je jednoduchost, dobrý výkon a mnoho dalších užitečných funkcí pro vaše potřeby hostingu.

Hostinger má slušnou dobu načítání v průměru ~ 600 ms a provozuschopnost ~ 99,99%. Ještě lepší je, že jejich datová centra jsou umístěna po celém světě. Nebudete také sdílet své zdroje a získat vyhrazená IP.

Ukázat:

Posledních 24 hodin
Posledních 7 dní
Posledních 30 dní
Posledních 6 měsíců
Minulý rok

681 msPrůměrná rychlost

99,99%Průměrná doba provozu

Hostinger Cloud výkon (viz historické údaje zde)

Hostinger vyvinul vlastní ovládací panel „hPanel“, což je velmi snadné nastavení a použití. HPanel také obsahuje vlastní 1-Click App Installer vytvořený na míru pro snadnou instalaci více než 100 aplikací.

Významnou výhodou je, že nemusíte být génius IT, protože za vás udělají vše pro správu serveru a provozu. Nabízejí 24/7 monitorovací službu, nejnovější aktualizace technologií a výkonu, údržbu a bezplatné denní zálohy.

Mezi další funkce patří neomezená šířka pásma a e-mailové účty, 40 GB úložiště SSD, bezplatné SSL a CloudFlare CDN a průmyslová standardní 99,9% záruka dostupnosti. Pokud jde o podporu, nabízejí pouze možnost nepřetržitého živého chatu. S několika dalšími dolary se můžete přidat do svého seznamu prioritních podpor, takže odpověď bude rychlejší.

Ve srovnání s jinými plně spravovanými cloudy můžete hostovat až 300 webů s Hostingerem. Není to tak velká nevýhoda, protože 300 webů stejně potřebuje víc, než většina z nás potřebuje. Nahoře získáte bezplatnou doménu, ale náklady na obnovu od druhého roku jsou 10,99 $.

Z pohledu ceny získáte nejlevnější cenu (7,45 $ / měsíc) se čtyřletou smlouvou, což není tak skvělé. Náklady na obnovení budou 15,90 USD. Poměrně drahé vzhledem k nižšímu vstupnímu poplatku. Rovněž získáte slušnou 30denní záruku vrácení peněz s plnou náhradou za vyzkoušení jejich služeb. Základní plán vás nastaví s 3 GB RAM a dvoujádrovým procesorem. Plány lze snadno upgradovat na vyšší úroveň s vyššími náklady, ale získáte lepší výkon a více úložného prostoru.

5. DreamHost Cloud – Nespravovaná

Cloudhostingový hosting DreamHostCeny jsou založeny na využití

Prosby DreamHost:
+ Platit za hodinu / provoz
+ Neomezený počet webových stránek
+ 80 GB SSD úložiště + 100 GB blokové úložiště
+ 100% záruka dostupnosti
Nevýhody DreamHost:
– Zákaznická podpora není 24/7
– Není plně spravováno + migrace stránek není zdarma
– Žádné vrácení peněz / vrácení peněz
– Žádné automatické zálohy

Dreamhost navrhl svou cloudovou hostingovou službu pro profesionály a kohokoli, kdo chce co nejvíce svobody. Jejich servery jsou nespravované, což znamená, že budete zodpovědní za všechno, od aktualizací po zálohy.

Jejich serverové parky mají sídlo pouze v USA. Samotné servery nevybírají moc energie ani ve srovnání s rychlostmi, které nabízejí jejich konkurenti.

Dreamhost má slušnou dobu bezporuchovosti ~ 99,99% a spolehlivou rychlost, kterou naše statistiky ukazují na průměrně ~ 300 ms.

Ukázat:

Posledních 24 hodin
Posledních 7 dní
Posledních 30 dní
Posledních 6 měsíců
Minulý rok

302 msPrůměrná rychlost

100%Průměrná doba provozu

Cloud Dreamhost výkon (viz historické údaje zde)

Dreamhost vám umožní hostit neomezený počet webů za předpokladu, že přijdete se svými doménami. Mají vlastní panel vytvořený na míru pro správu vašich webových stránek, databází, e-mailu a fakturace.

Nyní, pokud hledáte nespravovaný cloudový server, máte zájem o léčbu. Dreamhost umožňuje libovolný výběr OS a softwaru, takže servery mohou být založeny na Linuxu, BSD nebo MS Windows. Dreamhost je navržen pro OpenStack a Ceph a podporuje standardní API a nejoblíbenější vývojářské nástroje. Pokud tedy potřebujete MongoDB, Redis, node.js, rubín, python, můžete je použít všechny s nulovými problémy.

V další poznámce budete také zodpovědní za své zálohy, aktualizace, zabezpečení, přidělování zdrojů pro svůj provoz a celkovou správu serveru. Dreamhost vám poskytuje certifikát SSL zdarma.

Dokud se Dreamhost nerozhodne jinak (neomezený čas), získáte neomezenou šířku pásma zdarma. S každým plánem získáte také obrovský 80 GB úložného prostoru SSD A 100 GB úložiště bloků. To je obrovské v porovnání s tím, co nabízejí další poskytovatelé cloudového hostingu.

Hlavní nevýhodou je, že jejich podpora funguje pouze během pracovní doby a prostřednictvím živého chatu (pokud nemáte DreamPress, možnost hostování WordPress). Přesto si můžete lístek vytvořit kdykoli – neočekávejte okamžitou odpověď.

Cena je založena na využití a měří se podle hodiny a základní plán začíná od maxima 4,50 $ / měsíc (0,0075 $ / hodinu). Díky tomu získáte 512 MB RAM a jednojádrový procesor. Doporučujeme však získat další plán úrovní pro lepší výkon (2 GB RAM) za cenu 0,02 $ / hodinu (nebo maximálně 12 $ / měsíc). Neexistuje žádná záruka vrácení peněz, ale žádný závazek.

6. InMotion Cloud

Cloudový hosting InMotionPlány začínají na 22,99 $ / měsíc

Výhody InMotion:
+ Dobrý průměr doba načítání
+ 2 hodiny bezplatné podpory pro instalaci
+ Působivá záruka vrácení peněz
+ Neomezené weby
+ Bezplatná doména (1. rok)
+ Zdarma přenos stránek
Nevýhody InMotion:
– Drahé
Omezená šířka pásma

InMotion nabízí špičkovou cloudovou hostingovou službu. I když jsou trochu na drahých stránkách, nabízejí prvotřídní podporu podpory, jejich servery jsou plně spravovány a snadno nastavitelné.

Můžete hostit neomezený počet webových stránek, a InMotion také hodil do volné domény, aby vám pomohl začít. Od druhého roku si však za doménu účtují poplatek 15,99 $ ročně. Doporučujeme vám přinést již zaregistrovanou doménu.

Výkon InMotionu je slušný, s průměrnou dobou načítání ~ 570 ms a 99,96% dostupnosti. Jejich servery jsou umístěny na východním a západním pobřeží USA. Jako standardní praxe se společnost InMotion rovněž zavazuje poskytovat záruku dostupnosti 99,9%.

Ukázat:

Posledních 24 hodin
Posledních 7 dní
Posledních 30 dní
Posledních 6 měsíců
Minulý rok

361 msPrůměrná rychlost

99,99%Průměrná doba provozu

Výkon InMotion Cloud (viz historické údaje zde)

InMotion vám umožňuje používat známý cPanel pro nastavení a provoz vašich webových stránek. Samotná instalace je bez námahy a přímá. Po spuštění získáte dokonce dvě hodiny zdarma s týmem InMotion Managed Hosting, který vám pomůže s instalací.

InMotion plně spravuje servery, takže se s tím nemusíte vůbec starat. Budou také sledovat váš provoz a okamžitě přidělují zdroje, když je váš web potřebuje. Automatické zálohy jsou ve výchozím nastavení součástí jejich plánů.

Získáte výběr konfigurace serveru podle vašich potřeb (zásobník LAMP, zásobník WordPress nebo konfigurace PHP). Existuje také možnost povolení přístupu root, pokud chcete pro vývoj použít jinou technologii.

Mezi další funkce patří 75 GB úložného prostoru SSD, bezplatný certifikát SSL, neomezený počet e-mailových účtů, 4TB šířky pásma a 24/7 telefon, live chat a e-mailová podpora.

Cena je poměrně drahá, s nejlevnější možností (22,99 $ / měsíc) přichází spolu s dvouletým závazkem. Z hardwarové strany získají uživatelé 4 GB RAM se základním plánem hostování. Existuje také možnost upgradovat plán tak, aby se dosáhlo ještě lepších rychlostí a úložiště, ale bude to také stát dražší. Přesto budete mít působivou 90denní záruku vrácení peněz s plným vrácením peněz, pokud se tak rozhodnete.

7. A2 Hosting Cloud

A2Hosting cloud hostingPlány začínají na 25,00 $ / měsíc

Výhody hostingu A2:
+ Silná dostupnost
+ Zdarma přenos stránek
+ Užitečná podpora 24/7
+ Neomezené webové stránky / účty
+ Záruka vrácení peněz kdykoli
Nevýhody hostingu A2:
– Pomalé načítání
– Drahé
– Omezená šířka pásma

Cloud Hosting Cloud má nejdražší plány na našem seznamu recenzí. Stále nabízejí plně spravovanou cloudovou hostingovou službu, ale jejich doba načítání není v porovnání s ostatními poskytovateli hostingu tak skvělá.

A2 Hosting má spravedlivé pokrytí USA, Evropy a Asie, pokud jde o umístění serverů.

Přestože si udržovali vynikající dobu bezporuchovosti 99,99%, jejich průměrná doba načítání webu není tak velká (1334 ms):

Ukázat:

Posledních 24 hodin
Posledních 7 dní
Posledních 30 dní
Posledních 6 měsíců
Minulý rok

1134 msPrůměrná rychlost

99,99%Průměrná doba provozu

A2 Hosting Cloud výkon (viz historické údaje zde)

Při vytváření a provozování webu získáte přístup ke známému ovládacímu panelu cPanel. Kromě toho se nemusíte starat o správu serverů s plně spravovanými plány A2 Hosting. Budou udržovat a aktualizovat veškerý hardware, aktualizovat software a monitorovat server 24/7.

Standardně nabízejí bezplatné denní zálohy a hodí se do bezplatného interního programu pro obnovu souborů „Server Rewind“. Rovněž provedou nepřetržitou operaci sledování bezpečnosti, aby vaše webové stránky zůstaly co nejbezpečnější.

Mezi další hlavní funkce patří 75 GB SSD úložného prostoru, bezplatné SSL a CloudFlare CDN, bezplatné neomezené e-mailové účty a fantastická podpora 24/7 telefonů, e-mailů, vstupenek a živých chatů. Během našeho výzkumu jsme zjistili, že podpora A2 hostingu je NEJLEPŠÍ na našem seznamu recenzí.

Vysoký výkon, skvělé funkce a skvělá podpora však nejsou levné. Plány jsou nákladné, počínaje 25 USD měsíčně, a obnovy jsou téměř dvojnásobkem původního poplatku. Inovované plány jsou ještě dražší, ale také nabízejí vyšší rychlosti a úložný prostor.

Tam je vzhůru, a to se nazývá ANYTIME záruka vrácení peněz.

Závěr

Na základě našeho výzkumu existují někteří skvělí poskytovatelé služeb cloudového hostingu. Existuje významný rozdíl v cenách na základě toho, kolik výkonu a kolik funkcí budete potřebovat. Cena je také o něco vyšší než u jiných typů hostingu, jako je sdílený hosting.

Můžete také očekávat různé doby načítání v závislosti na tom, kde působíte a jaké poskytovatele si vyberete. Od všech z nich však můžete očekávat spolehlivou službu.

Pokud však chcete zvýšit výkon svých webových stránek na další úroveň, aniž byste rozbili svoji banku, cloud hosting je způsob, jak jít.

Kteří poskytovatelé cloudového hostingu jste už dříve použili? Doporučil byste některou z nich? Dejte nám vědět v komentářích níže. Můžeme také vyzkoušet a vyzkoušet jiné poskytovatele cloudového hostingu, takže nám střílejte své návrhy :).

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author