Ndërtuesit më të mirë të faqes në internet (2020)

Këtu është një sekret që shumica e zhvilluesve nuk do t’ju them: krijuesit e faqeve në internet nuk janë boogeyman.

Pse jo? Epo, konsideroni se:

 • ☑️ Me një kosto mesatare për hartimin e faqes prej 2,000 dollarë me zhvilluesit individualë, një ndërtues i faqes në internet është befasuesisht i lirë.
 • Build Ndërtuesit e faqeve në internet janë marrë mirë. Vërtet mirë. (Ata mund të trajtojnë pothuajse gjithçka që dëshironi të ndërtoni.)
 • Can Mund të keni një faqe në internet që funksionon në më pak se 30 minuta — pa ndonjë njohuri të hollësishme të WordPress, CSS, ose HTML.

Sigurisht, asnjë ndërtues i vjetër i faqes së internetit nuk do të bëjë.

Kjo është arsyeja pse unë i vendos opsionet më të mira të krijuesit të faqes së internetit më poshtë.

Përfundimi ynë? Wix është basti juaj më i mirë.

Më shumë për këtë më vonë.

Nëse doni të dini pse, mundeni ose kaloni te mallrat ose lexoni pjesën tjetër për të zbuluar se si ishte procesi ynë i rishikimit.

Contents

Si i Rishikuam Ndërtuesit e Uebfaqeve

Procesi ynë është i thjeshtë:

 • ☑️ Ngushtoni opsionet në 15 prej krijuesve më të njohur të faqeve të internetit
 • ☑️ Hapni një llogari me secilin ndërtues faqesh dhe në të vërtetë ndërtoni një faqe në internet për të parë se sa mirë funksionon
 • ☑️ Testimi i shpejtësisë së ngarkimit të secilës sit

Pastaj, duke krahasuar këto karakteristika dhe pikat e forta me çmimin e krijuesit të faqes në internet, ne ishim në gjendje të përpilonim një listë të krijuesve të faqeve të internetit që duhet t’i përshtaten kujtdo që kërkon të fillojë.

Ja çfarë gjetëm.

Ndërtuesit kryesorë të faqeve në internet për bizneset e vogla kanadeze

Shpalosje e plotë (dhe kujtesë): HostingCanada.org është një sit studimor i mbështetur nga komuniteti dhe ne mund të fitojmë një komision të vogël kur blini një ndërtues të faqes në internet duke përdorur një nga lidhjet më poshtë. Mbështetja juaj është ajo që mban dritat këtu në Otava dhe nuk ka asnjë kosto shtesë për ju (në fakt, ndonjëherë ka një zbritje të këndshme). Unë vetëm përfshinë ndërtuesit e faqeve që janë shumë të lehtë për t’u përdorur, dhe të cilat i kam përdorur personalisht për faqet e mia ose klientët e mi për të paktën 12 muaj.

* Prmimi vjetor (Po, BoldGrid është aq i lirë.)

1. Wix – Më e mirë në përgjithësi

Më e lehtë për t’u përdorur për personalizim të plotë

logo wix

click-dhe-terhiqArsyeja Wix është zgjedhja jonë kryesore është sepse ajo banon në një zonë pak të tronditur të ndërtuesve të faqeve të internetit.

Jo vetëm që është një ndërtues funksional i faqes në internet – ju gjithashtu mund të vendosni çdo element kudo dhe bëj gati sa të duash.

Asnjë rrjet i paravendosur ose ndonjë gjë e tillë. Tha Wix ne mund t’ju lejojmë të bëni asgjë – dhe pastaj ata e bënë këtë lloj.

Wix fuqi më shumë se 20 milion faqe interneti sot në internet.

Në krahasim me Squarespace, të dy ndërtuesit krahasohen në mënyrë të favorshme dhe ekziston një pjesë e madhe e popullsisë që në të vërtetë do të ishte më e përshtatshme për të përdorur Wix.

Wix është në thelb versioni ultra i personalizueshëm i Squarespace. Pas shikimit të Wix evoluojnë gjatë disa viteve të fundit, modelimi dhe mësimet intuitive të tij e bëjnë atë një zgjedhje solide për pronarët e rinj të faqes në internet.

E mira

Gjëja më e mirë në lidhje me Wix janë mundësitë. Ata u ofrojnë përdoruesve mjetet dhe fuqinë për të ndërtuar gjithçka që dëshirojnë të ndërtojnë. Ekziston një arsye Wix është një udhëheqëse në industri, dhe është një nga aplikacionet tona të preferuara të softuerit.

 • 300+ modele cilësore
 • Sasi absurde e elementeve
 • FAQ të gjera dhe baza e njohurive
 • Mimi i arsyeshëm
 • Versioni falas
 • Mbështetje e përgjegjshme dhe e dobishme
 • Intuitiv dhe miqësor për fillestarët
 • Optimizimi i celularit
 • Inteligjenca e Dizajnit Artificial

Duke ofruar një mundësi të tillë si Inteligjenca e Dizajnit Artificial – ku Wix ju bën pyetje dhe pastaj ju jep një shtyllë kryesore në procesin e ndërtimit – janë diçka që nuk e prisni nga një aplikacion softuerësh që ndërton faqe interneti.

Lejimi i një fillestari të plotë ose të fillojë nga e para ose të merrni një avantazh në procesin e ndërtimit janë arsyet e sakta pse Wix është krijuesi i dytë më i mirë i faqes në internet. Kompania i kupton përdoruesit e tyre dhe përpiqet t’i ndihmojë ata.

E keqja

Me opsionet e shumta dhe shumë vëmendje të rrëmbejnë vëmendjen, zgjidhja e thjeshtë për ndërtimin e faqes në internet mund të jetë një tronditje e madhe.

Kush duhet të përdorë Wix?

Ju duhet të përdorni Wix nëse dëshironi të tërhiqni dhe lëshoni, por gjithashtu keni pak durim për të marrë kohën për të zotëruar funksionalitetin e Wix. Sapo të fitohet Wix është një mjet i fuqishëm që do t’ju lejojë të shndërroni një kanavacë të zbrazët në një vepër arti.

Lexoni përmbledhjen tonë të plotë për Wix. 

2. SQUARESPACE – Kontrabandisti Up

Dizajnoni faqet e internetit të bukura brenda minutave

katror hapësirë-logo e madhe

Squarespace është zgjedhja jonë e 2-të për kurorën e ndërtuesit më të mirë të faqeve. ��

Arsyet janë jashtëzakonisht të thjeshta dhe të gjitha çojnë në të njëjtin përfundim. Ju mund të ndërtoni një faqe në internet të bukur dhe profesionale në kërkim brenda një ore.

Natyrisht, ju mund të kaloni shumë më tepër kohë në ndërtues duke bërë marrje me porosi. Pavarësisht se sa kohë vendosni të shpenzoni duke e përdorur atë, rezultati përfundimtar pothuajse gjithmonë do të jetë një faqe interneti e denjë.

E mira

Squarespace-imageGjëja më e mirë në lidhje me Squarespace është sa e lehtë është të përdoret. Përdorimi i Squarespace është mënyra më e lehtë për të ndërtuar një faqe interneti profesionale dhe të bukur.

 • Ndërtuesi më i mirë i faqeve për bizneset vizive
 • Dhjetra shabllone me cilësi të lartë
 • Bisedë e shkëlqyer live dhe mbështetje 24/7
 • Super e thjeshtë për t’u përdorur dhe zotëruar

Whatfarë jeni duke paguar me të vërtetë në Squarespace është softuer tërheqës dhe tërheqës i çiftuar me modelet e tyre të mahnitshme. Këto dy tipare të kombinuara thjesht bëjnë faqet e internetit që duken mirë.

E keqja

Gjëja më e keqe në lidhje me Squarespace është pamundësia për të rregulluar çdo pëllëmbë të faqes në internet. Me madhështinë e shabllonit vjen mallkimi i shabllonit. Mund të bëj të drejtën e autorit Mallkimi i Modelit – tingëllon mirë.

Me një shabllon mund të vendosni vetëm elementë të caktuar në vende të caktuara. Të shkosh përtej modelit është e këshilluar keq.

Me këtë që u tha, është e rëndësishme të mbani mend se 95% e popullatës në ndërtimin e faqes në internet nuk ka nevojë ose nuk dëshiron të rregulloje më shumë sesa lejon Squarespace.

Ai zotëroi me të vërtetë formulën e personalizimit “thjesht”.

E vetmja aspekt tjetër me të vërtetë i rëndësishëm që është negativ është se Squarespace është pak më i çmueshëm se konkurrentët dhe modeli i tyre vjetor i çmimeve mujore është i përafërt. Ju merrni një zbritje të pjerrët çdo vit, por nëse doni të paguani çdo muaj do të paguani një premium.

Kush duhet të përdorë hapësirën katror?

Ju duhet të përdorni Squarespace nëse dëshironi të tërhiqeni, por gjithashtu dëshironi që faqja juaj e internetit të ndërtohet shpejt. Ju dëshironi që gjithçka të duket e hijshme, profesionale dhe uniforme dhe nuk dëshironi të grumbulloheni me një bandë cilësimesh për ta bërë atë të duket në atë mënyrë.

Ne priremi të mendojmë që përshkruan shumicën e njerëzve.

Në fund të ditës nëse nuk kujdeseni të personalizoni çdo aspekt të vogël të uebfaqes tuaj dhe qëllimi juaj i vetëm është të bëni një faqe në internet që duket e mahnitshme, atëherë Squarespace është një mundësi e shkëlqyeshme për ju.

Për një udhëzues më të hollësishëm, shikoni rishikimin tonë të Squarespace. 

3. Shopify – Mbreti i Tregtisë së Tregtisë

Deri tani, opsioni më i mirë në tregtinë elektronike

logoja e blerjeve

vektori i e-commerceNëse keni një dyqan eCommerce dhe nuk përdorni Shopify, ne do t’ju quajmë emra si “budalla” dhe “masochist”. 

Kërcimi në qen hanë botën e qenve të tregtisë elektronike është një vendim mbresëlënës. Drejtimi i një dyqani të suksesshëm në internet kërkon shumë dhe detyra ka rreth 5,000 pjesë lëvizëse. Për fat të mirë, ju nuk jeni vetëm në këtë udhëtim nëse nuk doni të jeni. 

Për sa i përket drejtimit të një dyqani të tregtisë elektronike, ekzistojnë disa mundësi. Të dy opsionet janë duke përdorur WordPress dhe duke përdorur një plugin eCommerce ose të përdorin një CMS të krijuar posaçërisht për eCommerce. Dy opsionet më të mira janë të njëjta siç ishin disa vjet më parë. Ne do të sugjeronim ose të ekzekutonit WooCommerce në WordPress ose të përdorni Shopify. 

Dallimi midis disa viteve më parë dhe tani është se disa vjet më parë do t’ju thoshim të përdorni WooCommerce në WordPress. Tani, ne sugjerojmë shumë përdorimin e Shopify. Do të përjetoni një negativ dhe qindra pozitivë. 

Ne do të prekim atë negativ më tej, por nëse keni një dyqan eCommerce dhe nuk jeni duke përdorur Shopify, ju po bëni vetveten një mosmarrëveshje.

Ekziston një arsye e mirë që Shopify zuri vendin numër një në renditjen më të mirë të platformës sonë elektronike.

E mira

Shopify është një shitje e lehtë. Menaxhimi i një biznesi në internet që shet produkte është një dhimbje koke. Shopify heq shumicën e gjërave të bezdisshme nga duart tuaja. Ajo është e specializuar për ta bërë jetën e sipërmarrësve pafundësisht më të lehtë. 

Ky është thelbësore për sa i përket Shopify si një shërbim. Le të flasim pak rreth krijuesit aktual të faqes së internetit pasi kjo është arsyeja pse ne jemi këtu. 

Shopify funksionon shumë si WordPress. Shopify përdor tema dhe shtojca. Mënyra se si është ndërtuar faqja juaj e internetit varet pothuajse plotësisht nga tema që përdorni. Shopify ka disa tema të paracaktuar që janë të këndshme dhe mund t’ju ndihmojnë të krijoni një faqe interneti të shërbimit shpejt. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të shtoni produktet tuaja dhe të lëvizni disa gjëra përreth. 

Nëse dëshironi ta rritni atë në një shkallë, mund të paguani për një temë premium dhe të përdorni mjetet e personalizueshme në këtë temë. Ekzistojnë një ton temash tërheqëse dhe tërheqëse që e bëjnë krijimin e një dyqani të bukur të thjeshtë.

E keqja

Më parë, përmendëm se ekziston një negativ kur përdorni Shopify në vend të WordPress dhe WooCommerce. Kjo zbret në shtojcat me një fjalë. WordPress ka bibliotekën më të mirë të shtojcave në internet. Për fat të mirë, Shopify ka shumë shtojca të dobishme gjithashtu dhe ka bibliotekën e dytë më të mirë të shtojcave të tregtisë elektronike. 

Shopify gjithashtu mund të jetë i kushtueshëm pasi një plan normal fillon me 29,00 dollarë në muaj. Nëse jeni serioz në ndërtimin e një biznesi në tregti elektronike, kjo çmim mujor ia vlen.

Kush duhet të përdorë Shopify?

Shopify është për 95% të pronarëve të dyqaneve në internet të botës. Nëse thjesht po zhyteni në botën e faqeve të internetit dhe dëshironi të filloni faqen tuaj të internetit, ne do të dyshonim në mençurinë tuaj nëse përdorni asgjë përveç Shopify. Kjo e bën drejtimin e një dyqani shumë më të lehtë.

Lexoni Shqyrtimin tonë të plotë për Shopify.

4. Kontakti i vazhdueshëm – Opsionet e shkëlqyera të starterit

Opsion falas / Hosting falas

logoja konstante

përfitimet e marketingut me emailNëse jeni njohur me Konstant Kontaktin, me siguri po i thoni vetes: “Ata kanë një ndërtues të faqes në internet?”

Nëse nuk jeni të njohur me Konstant Kontaktin, me siguri nuk po i thoni asgjë vetes dhe po lexoni me durim ato që duhet të themi. Faleminderit per ate.

Kontakti i vazhdueshëm është më i njohur për mjetet e tyre të marketingut me email. Ata madje mund të gjenden në vendin numër një në faqen tonë të shërbimeve më të mira të marketingut me email. 

Ata gjithashtu kanë një ndërtues mjaft të shkëlqyeshëm të internetit gjithashtu. Nuk është e barabartë me Squarespace dhe Wix por është shumë e vlefshme të përdorni nëse ju nevojitet thjesht një uebfaqe e shpejtë ose faqe ulëse për të shkuar me fushatat tuaja të reja të marketingut me email. Ne sugjerojmë ta përdorni nëse marketingu me email është fokusi juaj kryesor. Mjetet që ata ofrojnë posaçërisht për atë kamare janë të shkëlqyera.

E mira

Ndërtuesi i faqes në internet që ofron Kontakti Kontakt është 100% në dispozicion me planin e tyre falas, i cili e bën atë një opsion fantastik nëse nuk doni të shpenzoni para. Kontakti i vazhdueshëm madje do t’ju japë një emër domain falas për një vit.

Vetë ndërtuesi është i lehtë për t’u përdorur dhe i drejtpërdrejtë. Gjithçka është intuitive dhe ata nuk u përpoqën të shpiknin këtu timonin. Ato përfshinin modele të mira që mund të përshtaten paksa për çfarëdo që ju nevojitet. Ekziston edhe një A.I. mjet i mundësuar që mund të vjedh gjithçka nga faqja juaj e Facebook dhe të ndërtojë faqen tuaj me përmbajtjen e tërhequr.

E keqja

Kontakti i vazhdueshëm nuk është hapësirë ​​Squares dhe nuk është Wix. Padyshim që nuk është Blerje. Gjëja e shkëlqyeshme për Kontaktin Konstant është se ai e di se çfarë është dhe i qëndron asaj arene.

Thjesht duhet të dihet se nëse doni ndërtuesin më të mirë të internetit në treg, Kontakti Konstant nuk do të ishte zgjidhja juaj. Nuk është shumë e personalizueshme dhe mungojnë shumë karakteristika që përndryshe do t’i gjesh në ndërtuesit e më të fuqishëm të faqeve të internetit.

Kush duhet të përdorë kontakte të vazhdueshme?

Kontakti i vazhdueshëm është për njerëzit që me të vërtetë duan të përqëndrohen në marketing me email. Nëse po planifikoni të ndërtoni lista masive të postës elektronike ndërsa nuk shqetësoheni shumë për format e tjera të marketingut, nuk ka arsye për të përdorur ndonjë ndërtues tjetër të faqes në internet.

5. Site123 – aq e lehtë sa 123

3… 2… 1… Uebfaqja! Të mirë, 1… 2… 3… Uebfaqe!

Logoja e faqes123

Site123 ka një emër argëtues. Kam kënduar rreth 11 këngë të ndryshme rreth tyre që kur fillova të punoja me ndërtuesin e tyre të internetit. Unë duhet t’i kisha regjistruar ato, por, për fat të keq, nuk kam.

Ky ndërtues i faqes në internet është i mirë dhe është opsioni më i lirë në listë. Nëse e përdorni atë dhe kurrë nuk përdorni një tjetër, nuk do të kishit shumë ankesa. Site123 është sugjerimi ynë nëse për ndonjë arsye opsionet e mësipërme ju shqetësuan në një farë mënyre ose nëse nuk doni të shpenzoni shumë para për veçoritë premium.

E mira

website-ndërtuesPërveç që është i lirë, Site123 bën një punë të shkëlqyeshme për të siguruar modele estetikisht të këndshme të dizajnit dhe duke siguruar mundësi të qëndrueshme të personalizueshme brenda tyre. Redaktori nuk është më i miri, por siç e thamë edhe më lart, nuk do të dilte aq keq nëse nuk do të kishit përdorur kurrë ndonjë nga opsionet e tjera.

Site123 gjithashtu bën një punë të shkëlqyeshme me kohëzgjatjet dhe shpejtësitë e tyre. Ju gjithashtu mund të provoni gjithçka falas për një kohë të pacaktuar nëse nuk keni parasysh reklamat.

Sshtë një ndërtues i mirë i faqeve në internet për faqet e vogla ose bloget dhe madje mund të shtoni produkte në dyqanin tuaj me ritme relativisht të lira në krahasim me zgjidhjet e tjera të tregtisë elektronike.

Gjëja jonë e preferuar për Site123 përveç çmimit është veçoria e tyre e përkthimit në faqen e internetit. Ajo funksionon mjaft mirë nga anglishtja në frëngjisht për miqtë tanë francezë kanadezë. 

E keqja

Nëse doni një uebfaqe plotësisht të personalizueshme dhe të ndërtuar, nuk do të zgjidhni Site123. Nëse keni nevojë për një faqe në internet më të lirë, atëherë Site123 është një zgjedhje e mirë. Për tiparet që ofron, ne do të sugjeronim të kontrolloni opsionet e tjera para se të shkoni me të për të siguruar që nuk do të mungoni në asgjë që dëshironi.

Kush duhet të përdorë sitin123?

Ne ju sugjerojmë të përdorni Site123 nëse keni nevojë për një uebfaqe të thjeshtë dhe nuk dëshironi të përdorni Squarespace ose Wix. Sshtë aktualisht ndërtuesi ynë i tretë i preferuar i pastër i faqes në internet, që padyshim po thotë diçka.

6. HubSpot – Ka Potencial me Bonuse të Shtuara

Versioni Falas + Mjetet më të mira për pronarët e biznesit

logoja e qendrës

Prisni një sekondë… HubSpot? A nuk është një kompani e marketingut? Ata janë me të vërtetë, por janë edhe shumë më tepër se kaq.

Dhe kjo është ajo që ne jemi këtu për të diskutuar.

Padyshim që keni shikuar përreth ndërtuesve dhe aplikacioneve të ndryshme dhe keni peshuar të mirat dhe të këqijat. Shumica e faqeve mbrojnë me forcë zgjidhje si Wix dhe Squarespace për thjeshtësinë dhe lehtësinë e përdorimit të tyre, madje duke i rekomanduar ato mbi WordPress, sistemin më të mirë të menaxhimit të përmbajtjes (CMS) në internet sot.

Shumica e njerëzve nuk po flasin HubSpot. Ndërtuesi i faqes në internet ofron një mënyrë të përballueshme për të ndërtuar një faqe në internet e bukur që tregon ju ose biznesin tuaj, dhe ndihmon në promovimin e faqes tuaj … ju e dini, kështu që njerëzit në të vërtetë e vizitojnë atë.

Kur përdor një ndërtues të faqes në internet, kam prirjen të përdor Squarespace ose Wix në varësi të asaj që duhet të bëhet. Pavarësisht nëse përdorni WordPress ose një ndërtues të faqes në internet, ato përfundimisht nuk ofrojnë shumë më tepër sesa një faqe interneti themelore e pavarur.

HubSpot ka potencialin për t’ju ndihmuar të krijoni diçka më të fortë.

Ndërtuesi i faqes në internet ka … zvogëluar interesin tonë. Ne do të vazhdojmë ta shikojmë nga afër. Ne ndoshta kemi kaluar kohën më të madhe duke përdorur ndërtuesin e faqes HubSpot në muajin e fundit.

E mira

CMSSë pari, është e rëndësishme të shpjegoni se çfarë është “ndërtuesi” i HubSpot dhe çfarë nuk është. Kur flasim për “ndërtuesit e faqeve të internetit”, në thelb po diskutojmë për çdo program softuer që bën vetëm atë – ndërton një faqe në internet për ju. 

Këto shpesh ndryshojnë nga “sistemet e menaxhimit të përmbajtjes” (aka CMS) në atë që ndërtuesit bëjnë 90% të ngritjes së rëndë për tuaj: dizajni, pritja, faqosja trajtohen të gjitha si pjesë e aplikacionit.

HubSpot nuk ka vetë një ndërtues, por më tepër një CMS; megjithatë, funksionon ashtu si shumica e ndërtuesve të faqeve të internetit.

Thënë kështu, këtu janë elementët e dobishëm të secilës pjesë të softuerit për ndërtimin e faqes CMS të HubSpot:

 • shpejtësi: CMS e HubSpot përdor një Rrjet të fuqishëm Dorëzimi të përmbajtjes (CDN). Kjo thjesht do të thotë që, pa marrë parasysh se ku jeni në Kanada (ose jashtë saj), faqja juaj do të ngarkojë super shpejt për çdo person që e viziton atë. Ashtu si ndërtuesit e tjerë, HubSpot automatikisht optimizon imazhet dhe kodin tuaj për t’u siguruar që ato duken bukur, por mos e ngadalësoni faqen tuaj, edhe nëse keni imazhe të mëdha (për fotografët ose bizneset që mbështeten në shumë media).
 • siguri: Shumë pronarë të bizneseve të vogla sot nuk i kushtojnë shumë vëmendje sigurisë së faqes në internet. Në fund të fundit, nuk ka mjaft kohë brenda ditës për ta mbajtur biznesin të rrjedhë dhe të shëndetshëm pa u shqetësuar vazhdimisht për tu hakuar. Megjithatë, në vitin 2020 dhe më gjerë, titujt e lajmeve janë përplot me sulme në internet dhe hoke të reja. Jo vetëm që këto hacks mund të kushtojnë shumë para, por ato me të vërtetë mund të dëmtojnë markën tuaj dhe renditjen e motorëve të kërkimit Google. Me HubSpot, të dhënat tuaja janë të mbështetur në cloud dhe sigurohen shumë nga sulmet duke përdorur një firewall (mbrojtje kundër hakerave).
 • seriozitet: Nëse keni shpenzuar ndonjë kohë që të lexoni rishikimet në web hosting këtu në Hosting Canada, atëherë ju e dini që unë jam një gjemb kur bëhet fjalë për uptime. Unë vetëm rekomandoj ofruesit që kanë së paku 99.9% uptime gjatë gjithë vitit. Koha e duhur e HubSpot tejkalon atë pikë referimi, duke zënë kohën 99,999% në kohën e duhur në testimin tonë.

HubSpot gjithashtu ju lejon të krijoni përmbajtje shpejt si CMS.

 • Modulet tërheqëse dhe tërheqëse: Një nga karakteristikat dalluese të krijuesve të faqeve të internetit (krahasuar me një CMS si WordPress) është se ato vijnë me mjete tërheqëse dhe tërheqëse si parazgjedhje. CMS dhe ndërtuesi i faqeve të uljes së HubSpot dalin nga kutia me qindra modulë “të bëra për ju” dhe pa pagesë. (Shikoni një kulm të shpejtë se si funksionon kjo)
 • Strategjia e përmbajtjes dhe SEO: Google rregullon sot internetin… Pra, çdo faqe interneti e biznesit sot është një faqe interneti SEO, pavarësisht nëse e realizoni atë apo jo. Kur bëhet fjalë për përmbajtjen dhe SEO, HubSpot është numri një për ndërtuesit e faqeve në internet. Ajo vetëm ulet pas WordPress.
 • Optimizimi i celularit: Pothuajse 71% e trafikut në HostingCanada.org vjen nga një lloj pajisjeje celulare (nga vetëm 38% tre vjet më parë). Lajmi i mirë: çdo dhe të gjithë përmbajtjen e krijuar brenda krijuesit të faqes suaj HubSpot është optimizuar për devotjet e lëvizshme automatikisht, pa ndonjë punë shtesë.
E keqja

Ndërtuesi i faqeve në internet HubSpot ka të metat e tij. Padyshim që nuk është aq intuitiv apo i personalizueshëm sa Sheshet ose Wix. Për të arritur në një faqe në internet për të cilën jeni vërtet krenarë, do të duhet pak më shumë përpjekje nga ana juaj.

Aspekti tjetër që nuk na pëlqen në lidhje me ndërtuesin e HubSpot është se mund të jetë konfuz. Componentdo përbërës individual është mjaft i mirë. Problemi lind kur ju mërziteni nga të gjitha mjetet e rastësishme të biznesit. Ju patjetër që duhet të keni fokus lazer.

Kush duhet të përdorë HubSpot?

Ndërtuesi i faqeve në internet HubSpot është për pronarët e bizneseve të vogla që, pavarësisht se çfarë, duan qasje në të gjitha mjetet HubSpot. Definitelyshtë padyshim e dobishme të kesh gjithçka në një vend.

HubSpot gjithashtu ka potencialin për të shkuar lart në këtë listë ndërsa koha vazhdon. Ka një arsye për të cilën kemi shkruar kaq shumë, është intriguese.

7. SiteGround – Një i sapoardhur në Arenën e Ndërtimit të sitit

Uptime dhe Shpejtësi më e mirë dhe Shtesa Falas

siteground-logo

SiteGround është i njohur për pritjen e tyre më shumë se gjithçka tjetër. Mos lejoni që të mendoni se ata janë të këqij me gjithçka tjetër, sepse nuk është plotësisht kështu.

Një tjetër veçori mbresëlënëse është një ndërtues i fortë i faqes në internet, posaçërisht me lëshimin e tyre Vegla Starter e WordPress. Siç do të nënkuptonte emri, WordPress Starter është specifik vetëm për faqet e internetit të WordPress dhe përdor Elementor Page Builder plus një përzgjedhje të temave falas dhe një grup prej shtojcave më të rekomanduara.

Nëse SEO është buka dhe gjalpi juaj, atëherë SiteGround shumë mirë mund të jetë kafeja për mëngjesin tuaj të përsosur.

E mira

SEOPozitivët që përfshijnë SiteGround kujdesen më shumë drejt dikujt që është më i interesuar për shpejtësinë e ngritjes dhe ngarkimit sesa ndërtimi i faqes së tij të internetit.

 • Shpejtësia e vazhdueshme e kohës dhe faqja
 • Llogari email falas
 • Mbi 1.200 shabllone
 • Karakteristika dhe funksionalitet i shkëlqyeshëm
 • Vetëm 80 dollarë në vit

Pagesa për pritje në SiteGround është e lirë në krahasim me ndërtuesit e tjerë të faqeve të internetit. Ju në thelb po paguani për pritjen dhe krijimin e një ndërtuesi të fortë të faqes së internetit së bashku me të.

E keqja

Krijuesi i faqes në internet në SiteGround nuk është aq intuitiv apo i lehtë për t’u përdorur si Squarespace dhe Wix.

Kjo nuk do të thotë që nuk mund të ndërtoni një faqe në internet të bukur në SiteGround – por nuk do të jetë aq e lehtë sa elementët tërheqës dhe hedhja e tyre në vend. Karakteristikat dhe opsionet që ju merrni në një tjetër ndërtues të faqes në internet do ta bëjnë të vështirë të racionalizohet duke përdorur këtë ndërtues të faqes në internet.

Kush duhet të përdorë SiteGround?

në fund të fundit, SiteGround është për ata prej nesh që nuk e kanë mendjen të përdorin një ndërtues më të vështirë të uebfaqeve si sakrificë për kohën më të mirë dhe shpejtësinë e faqes në internet – domethënë, përveç nëse faqja juaj është një faqe WordPress, në këtë rast, do të zbuloni se eksperienca është shumë më e këndshme sesa mund të mendoni.

Nëse dëshironi të dini më shumë, shikoni rishikimin tonë epik të SiteGround. 

8. WebSelf – Ndërtuesi më i mirë Francez i Uebfaqeve

Më e lehtë për të përdorur ndërtuesin e faqeve

logo e guximshme e rrjetit

Jo shumë Kanadezë mund të kenë dëgjuar për WebSelf. Lexuesit tanë nga Quebec mund të jenë përjashtimi i vetëm që nga ajo kohë WebSelf është zgjedhja jonë për ndërtuesin më të mirë francez të faqes në internet

WebSelf ka qenë rreth e rrotull që nga 2009 dhe është, larg, krijuesi më i mirë francez i faqeve në internet dhe i përdorur në të gjithë Francën dhe Quebec. Në rast se po pyesni, ata kanë anglisht, spanjisht dhe madje një version Portugese.

Gjëja më e mirë në lidhje me WebSelf është ajo kjo ju lejon të përdorni pothuajse çdo aspekt i krijuesit të faqes së tyre në versionin e tyre falas. Kjo do të thotë që mund ta provoni plotësisht falas për sa kohë që dëshironi. Unë prirem të ankohem drejt përdorimit të këtyre llojeve të shërbimeve pasi krijuesit dëshirojnë që ju të provoni dhe përdorni programin para se të paguani për të.

Tregon shumë besim në produkt.

E mira

Pozitivët që përfshijnë WebSelf janë më shumë për llojin e personit që dëshiron një uebfaqe të ndërtuar në një mënyrë më të thjeshtë dhe më të shpejtë sesa Squarespace. Ne e lavdërojmë Squarespace për thjeshtësinë e tij, por WebSelf e ka mundur atë. 

Disa nga aspektet pozitive të WebSelf janë:

 • Version fantastik falas
 • Kompania franceze për mbështetje të mirë të klientëve francezë
 • Hartime falas në internet
 • Karakteristika dhe funksionalitet i shkëlqyeshëm
 • Planet e paguara nuk janë shumë të kushtueshme

Shumica e ndërtuesve të faqeve të internetit ngarkojnë shuma të çmendura në nivelet e tyre më të larta por WebSelf merr një qasje të ndryshme. Plani i tyre më i shtrenjtë është akoma nën 20 €, i cili arrin deri në nën 30 dollarë për momentin.

Pro tjetër i madh është nëse flisni frëngjisht, atëherë mbështetja e klientit do të jetë në gjendje t’ju ndihmojë më shumë sesa kompanitë e tjera të krijuesve të faqes në internet.

E keqja

customizable-website-shërbimeveNdërtuesi i faqes në internet WebSelf nuk do të krijojë vepra të bukura arti siç mundet Wix. Shkon drejt e në kategorinë Squarespace ku mund të krijoni një uebfaqe të shkëlqyeshme shpejt, por shabllonet dhe modelet nuk janë mjaft në nivelin e Squarespace. 

Ju ende mund të ndërtoni një faqe të shkëlqyeshme dhe bëje super lehtë me zvarritje dhe hedhje elementësh të ndryshëm. Karakteristikat për personalizim thjesht nuk janë aq të dala.

Kush duhet të përdorë vetveten?

WebSelf është për ata prej nesh që flasin frëngjisht dhe thjesht duan ndihmën frënge. Nuk ka asgjë të keqe me këtë. Lloji tjetër i personit që do të përdorë WebSelf është ai që nuk dëshiron një sasi të tepërt personalizimi. Ata thjesht duan të zgjedhin një dizajn, të lëvizin disa gjëra dhe të hedhin faqen e tyre në internet.

9. BOLDGRID

Ashtu si të përdorni WordPress pa u hutuar

logo e guximshme e rrjetit

Unë e di se i kam thënë z. Zhvillues të Uebfaqes që të pushojë për WordPress në fillim të kësaj gjëje të tërë – por – WordPress është në të vërtetë mjaft i mrekullueshëm. Ekziston një arsye që WordPress fuqizon 30% të internetit siç e njohim sot.

Edhe pse WordPress është mbret, nuk është perfekt. Ekziston një kurbë relativisht e madhe e të mësuarit dhe mund të jetë e vështirë për t’u përdorur për fillestarët.

Kush hap derën dhe futet brenda? Ju mendoi atë – BoldGrid. Ajo që bëri BoldGrid ishte merrni të gjitha aspektet më të mira të WordPress dhe e bënë atë të lehtë për t’u përdorur pa pasur nevojë të shqetësoheni për pritjen dhe vendosjen e gjithçkaje.

E mira

Të gjitha gjërat e shkëlqyera në lidhje me BoldGrid janë gjërat e shkëlqyera për WordPress. Ju mund të bëni gjithçka që dëshironi me të.

Mbi atë BoldGrid, e bëri edhe më e lehtë për t’u përdorur kështu që nuk duhet të shqetësoheni për të gjitha gjërat e ndërlikuara.

 • Nëse mund ta ëndërroni mund ta ndërtoni
 • Ka mijëra tema për të zgjedhur
 • Çmimi
 • Fusha, emaili dhe tregtia FALAS
E keqja

zhvilluesi i faqes në internetBoldGrid punon – Unë e kam përdorur atë. Me këtë, thuhet se pritja që shërbimi është i bazuar në nuk është i shkëlqyeshëm.

Atje jane shumë ankesa për kohën e ngadaltë të ngarkesës në të gjithë internetin. Kam përjetuar pak nga kjo vetë kur kam përdorur programin.

Ndërtuesi nuk është aq i lehtë për t’u përdorur sa Wix dhe Squarespace. Shtë e njëjta përvojë si përdorimi i WordPress pa pasur nevojë të hulumtoni tema dhe shtojca.

Nëse do të isha dikush që po mendoja të përdorja BoldGrid unë me siguri do të bëja më shumë kërkime dhe do të hidhesha plotësisht në WordPress.

Kush duhet të përdorë BoldGrid?

Ju duhet të përdorni BoldGrid nëse doni të dëgjoni Z. Web Developer, ndërsa gjithashtu lloj mashtrimi pak.

BoldGrid është një mënyrë fantastike për të mësuar se si funksionon WordPress në përgjithësi pa pasur nevojë të shqetësoheni për pritjen dhe bërjen e hulumtimeve për tema dhe shtesa të ndryshme.

10. Weebly – Lehtë për t’u përdorur por më pak opsione

Emri më i mirë dhe më i lehtë për t’u përdorur

Weebly-logo

Weebly! Thuaja me mua – “Weebly! Weeeeebly! “

Ata patjetër që kanë emrin më të mirë. Thjesht e dua ta them. Ky ndërtues i faqeve në internet përmendet shpesh krahas Squarespace dhe Wix. Ndërsa nuk është aq i pasur Weebly tipar është ende i krahasueshëm.

E mira

Weebly-image-site-duketPërveç që është më argëtimi për të thënë Weebly ofron një larmi pozitive. Weebly është po aq i lehtë sa edhe për përdorimi i Sheshit – në fakt mund të jetë më i lehtë. Nuk ka shumë shpërqendrime në Weebly për t’ju ndaluar të ndërtoni faqen tuaj të shpejtë.

 • Lehtë për t’u përdorur
 • Ju merrni një adresë emaili falas kur regjistroheni
 • Mbështetje e shkëlqyeshme
 • Mimi i ngurtë

Weebly lulëzon kur shpejtësia ka një rëndësi të madhe.

E keqja

Weebly garon direkt me Squarespace dhe Wix. Megjithatë – ju jeni këtu në ekranin e kompjuterit tuaj duke lexuar rreth Weebly dhe duhet të lëvizni një mënyrë për të lexuar rreth Squarespace dhe Wix përsëri.

Weebly është aq e thjeshtë sa që mungon shumë nga veçoritë që kanë Squarespace dhe Wix. Unë e mbrojta Squarespace edhe për thjeshtësinë e tij, por gjithashtu bisedova se sa i bukur dhe profesional do të ishte produkti i përfunduar.

Produkti i përfunduar i Weebly nuk është aq i këndshëm sa Squarespace dhe lehtësia e përdorimit nuk është aq më e mirë për ta kompensuar atë. Akoma mund të bëni një faqe të shkëlqyeshme thjesht nuk është aq e këndshme.

Kush duhet të përdorë Weebly?

Përdorni Weebly nëse nuk jeni të mirë me kompjuterë, por prapëseprapë dëshironi një uebfaqe. Shtë më e lehtë për të përdorur ndërtuesin e faqes në internet dhe madje edhe analfabeti më teknik nga ne duhet të jetë në gjendje të krijojë një produkt të lëmuar të përfunduar.

Për informacion më të detajuar, shikoni rishikimin e hollësishëm të Weebly. 

11. JIMDO

Aplikacioni më i mirë i Ndërtuesit të Uebfaqeve në Tablet

logo jimdo më të fundit

Ashtu si ndërtuesit e tjerë në këtë listë, Jimdo ju lejon të krijoni një faqe në internet nga shfletuesi juaj. Por atje ku shkëlqen vërtet është në celular: smartphone dhe tablet.

E mira

Jimdo-lehtësinë e përdorimitJimdo është një shembull tjetër i softverit të thjeshtë për ndërtimin e faqeve. Aplikacioni celular që ofron është ideal nëse planifikoni të ndërtoni një sit nga tableti juaj.

 • Lehtësinë e përdorimit
 • SEO
 • Aplikacioni celular
 • Mbështetje e shkëlqyeshme
 • E-mail i përfshirë

Jimdo gjithashtu ofron kontrollin më të madh mbi veçoritë e SEO kur bëhet fjalë për ndërtuesit e faqeve të internetit.

E keqja

Jimdo nuk është zgjidhja më moderne. Fleksibiliteti i shablloneve lë shumë për të dëshiruar dhe mund ta lërë faqen tuaj te internetit duke kërkuar pak data.

Mungesa e temave është gjithashtu shqetësuese pasi ato kanë vetëm 17 mundësi.

Kush duhet të përdorë Jimdo?

Unë do të rekomandoja të jepja Jimdo një provë për ndërtimin e një faqe në internet në një tabletë ose telefon. Gjithashtu, nëse nuk e keni mendjen të ndjeheni më të datuar në faqen tuaj të internetit, atëherë Jimdo është një zgjidhje e thjeshtë për ndërtimin e faqes tuaj.

12. DoodleKit

logoja e doodlekit

Doodlekit ka qenë rreth e rrotull për një kohë të gjatë dhe mund t’ju ndihmojë të ndërtoni një faqe interneti themelore për të shfaqur informacionin e kompanisë suaj.

E mira

DoodlekitDoodlekit ju lejon të rregulloni plotësisht temat e tyre me ngjyra, imazhe me kokë dhe stilet e sfondit.

 • Seti tipar i ngurtë
 • Paneli i kontrollit i lehtë për të lundruar
 • Temat janë të personalizueshme dhe të bollshme
 • Baza e ngurtë e njohurive
 • Plan falas

Nisja me Doodlekit nuk ka asnjë dështim sepse ekziston një plan falas.

E keqja

Kompania nuk u përgjigjet biletave me shpejtësi flakëruese dhe pjesa më e madhe e faqes në internet është e vjetëruar.

Ndërfaqja përveç panelit të kontrollit është gjithashtu pak konfuze. Duket sikur Doodlekit është një opsion që ka një lloj të rënë nga buza e kohës.

Kush duhet të përdorë Doodlekit?

Unë nuk do ta rekomandoja Doodlekit dikë që ndërton një faqe në internet. Ekziston vlerë në mënyrën sesi mund të duket një faqe në internet që është ndërtuar në Doodlekit por opsionet e tjera atje e bëjnë të vështirë zgjedhjen Doodlekit.

Nëse keni krijuar një faqe në internet në Doodlekit në fillim të viteve 2000 dhe po ndiheni pak nostalgjike, opsioni është gjithmonë aty.

13. Rrjetat

webs

Vetëm në bazë të emrit që ju mund të thoni Webs ka qenë rreth një kohë. Web.com ndoshta është marrë dhe ata thjesht vendosën të hedhin një s në fund të emrit.

E mira
aftësi për krijimin e faqeve në internet

Ne kemi arritur në pjesën e listës ku pozitivet janë më të vështirë për tu gjetur. Me këtë që thuhet se ka pro kur bëhet fjalë për Webs.com

 • Mimet janë të krahasueshme me ndërtuesit e tjerë të faqeve të internetit
 • Emri i domain dhe llogaritë e postës elektronike përfshijnë
 • Dizajn intuitiv
 • 500 tema për të zgjedhur

Karakteristikat që janë atje janë relativisht të lehta për t’u përdorur.

E keqja

Duket sikur Webs.com thjesht ekziston për klientët që janë regjistruar vite më parë dhe po i servisojnë ata deri sa fitimet të ikin.

Nuk ka ndonjë veçori të dukshme dhe i gjithë shërbimi thjesht ndjehet si minimumi i zhveshur për një ndërtues të faqes në internet … dhe ata nuk kanë bërë një aktualizim serioz të softuerit në vite.

Kush duhet të përdorë rrjetat?

Unë nuk do ta rekomandoja Webs.com.

14. Yola

Yola

Yola më sjell përsëri në vitin 2012 kur YOLO ishte një gjë. Ju jetoni vetëm një… Unë nuk e di. Diçka me një A.

Ky ndërtues i faqes në internet specializohet në momente vërtet të mëdha dhe shpejtësi mbresëlënëse.

E mira

Uptime shpejtësiPlani Yola Silver ju lejon të keni deri në 25 faqe interneti. Asnjë ndërtues tjetër i faqes nuk e lejon këtë.

 • Uptimes të mëdha
 • Plan falas
 • Plani i lirë për 25 faqe interneti
 • Redaktori intuitiv

Redaktori është i mirëorganizuar dhe ka kuptim.

E keqja

Mjerisht, Yola nuk ju lejon të blog. Ajo gjithashtu ka ende reklama në nivelin e parë të planeve të paguara dhe tiparet në këtë faqe nuk janë të shumta.

Kush duhet të përdorë Yola?

Unë nuk do ta rekomandoja Yola.

15. Ueb.com

logoja në internet

Kur Web.com ishte një emër domain i blerë fllad, unë bast që ekipi festoi. Duke parë një emër si ai tani kujtojuni njerëzve për flluskën dot com.

E mira

regjistrimi i emrit të domainitWeb.com ka një nga garancitë e pakta në kohë që kam parë ndonjëherë për një ndërtues të faqes në internet.

 • Ka një garanci në kohë
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Modelet e ngurta themelore
E keqja

Nuk ka shumë lavdërime për të mbledhur në Web.com përveç marrjes së emrit të tmerrshëm të domain. Të gjitha nënat në TV më thoshin kur nuk kam ndonjë gjë të këndshme të them se është më mirë të them asgjë.

Kush duhet të përdorë uebfaqen?

Unë nuk do ta rekomandoja Web.com.

Pra, cili është ndërtuesi më i lartë i faqes në internet? – Pak gjëra që duhet të merren parasysh

Atje i keni ato njerëz. 15 ndërtuesit më të mirë të uebfaqeve në treg.

Nëse doni diçka të përballueshme, efektive dhe të lehtë për t’u përdorur, do të shtypeni shumë për të gjetur mundësi më të mira sesa HubSpot, Wix dhe Squarespace. Nëse jeni fotograf, artist vizual ose kërkoni të mbani gjërat e thjeshta, atëherë SquareSpace është ajo që po kërkoni.

Nëse ju pëlqen një sfidë dhe dëshironi opsionet e pakufishme të CMS të WordPress, por nuk dëshironi të mësoni HTML ose CSS BoldGrid është Droid që po kërkon. Kontrolloni ato për veten tuaj dhe më tregoni se çfarë mendoni.

Pse duhet të zgjidhni një ndërtues faqesh në internet mbi një CMS

hierarkia e kodimitJu jeni gati të ndërtoni një uebfaqe, por gjeni veten drita të ngrira nga dritat e pavendosmërisë nëse do të përdorni një sistem të përshtatshëm të menaxhimit të përmbajtjes (CMS) si WordPress ose një krijues të faqeve të internetit si HubSpot ose Wix.

Meqenëse jeni në një faqe rishikimi për ndërtuesin e faqes së internetit tani, supozoni se cilat do të sugjerojmë?

Vazhdoni – nuk është aq e thjeshtë…

Pesë vjet më parë, përgjigjja ka të ngjarë të ishte WordPress, edhe pse është më e vështirë për t’u mësuar, por ndërtuesit e faqeve të internetit sot janë larg më të sofistikuar dhe më të lehtë për t’u përdorur sesa versionet e mëparshme.

Këtu nuk ka një zgjedhje të drejtë ose të gabuar. Unë do të sugjeroja për fillestarët e plotë për të parë ndërtuesit e faqeve në internet. Me këtë që thuhet – edhe të qenit fillestar nuk do të thotë që nuk mund ta kuptoni WordPress. Ka vetëm mundësi të tjera që funksionojnë tani.

Këtu janë një mori arsyesh të forta për t’i konsideruar ato.

# 1. Redaktori Visual

Një ndërfaqe ndërtuese në internet është një përvojë WYSIWYG (ajo që shihni është ajo që merrni). Kjo do të thotë që ndërsa tërhiqni elementët përreth në ekran shihni një përfaqësim të faqes tuaj të internetit.

Për trurin e njeriut, kjo estetike vizuale na bën të ndjehemi të lumtur dhe të kontrollojnë mjedisin tonë. Me sistemet e menaxhimit të përmbajtjes, ju merrni atë që quhet redaktues i formave. Duket asgjë si faqja juaj në internet. Nuk është natyrisht intuitiv. Ndonjëherë ndërsa e përdorin atë, njerëzit irritohen dhe i hedhin gjërat.

cms vizuale

# 2. Ata janë të lehtë për t’u përdorur

Sado që janë WordPress dhe programe të tjerë të ngjashëm softuer, është bashkangjitur një kurbë mësimi.

Ndonjëherë është shumë e pjerrët. Fakti është që krijuesit e faqeve në internet thjesht nuk janë aq të vështira për t’u përdorur. Nëse keni përdorur softuer modern, duhet të jeni në gjendje të përdorni një ndërtues të faqes në internet.

# 3. Built-in Hosting

Duke supozuar se bleni domenin tuaj përmes një krijuesi të faqes në internet, nuk është e nevojshme të kuptoni se si ta shtoni atë në një paketë të mbajtjes në internet dhe t’i bëni gjithçka të luajë bukur së bashku. Thjesht funksionon.

Nëse nuk mund të kujdeseni më pak për teknologjinë që i bën të gjitha të mundshme dhe thjesht dëshironi të shihni rezultate, përdorni një ndërtues të faqes në internet. Do të të bëjë të lumtur. Me WordPress (ose CMS të ngjashme si Joomla ose Drupal), do t’ju duhet të tregoni serverët e emrave të domain në paketën tuaj të pritjes dhe të kuptoni rigmarole si PHP, MySQL dhe FTP. Kush ka nevojë për të?

Jo më gjatë kushëriri i shëmtuar

Ndërtuesit e uebfaqeve dikur konsideroheshin si zgjidhja e fundit për ata që nuk dinin të shkruanin kod ose nuk kishin durimin për të mësuar një CMS. Jo më!

Kreu i ndërtuesve të linjës si HubSpot, Wix dhe Squarespace qëndrojnë gishtërinjë me majë me gishta me çdo gjë që WordPress krijon dhe duket e shkëlqyeshme duke e bërë atë.

Më shumë njerëz kanë filluar të kuptojnë se mund të kenë një sit profesional në kërkim në një pjesë të kohës dhe me një kosto modeste duke shkuar në rrugën e ndërtuesit.

A janë të Sigurtë Ndërtuesit e Uebfaqeve?

Duke pasur parasysh klimën mbizotëruese në internet, ju do të ishit një cookie i zgjuar për të pyetur veten se sa të sigurt janë këta ndërtues që ne ju sugjerojmë të krijoni një faqe në internet me.

Kur tregimet e kompanive miliardë dollarë kanadezë që kanë faqet e tyre dhe informacionin e komprometuar janë në titujt e përditshme, çfarë shansi ka një ndërtues i faqes DIY për t’ju mbajtur të sigurt?

E vërteta është, ju jeni ndoshta më të sigurt se po ecni në rrugën e ndërtuesit sesa me një CMS. Ja pse Le ta marrim Wix si një shembull.

regjistrim wix privat

Kur krijoni një uebfaqe me Wix, mirëmbajtja dhe mirëmbajtja e vazhdueshme përfshihet në çmimin mujor.

Kjo do të thotë që fuqitë-që-të jenë në kompani kanë një interes të ngarkuar t’i mbajnë klientët të lumtur. Nëse faqet e krijuara me softverin e tyre kanë tendencë të hakohen gjatë gjithë kohës, ata nuk do të kenë një biznes për shumë kohë.

Duke marrë parasysh këtë, mund të ndaleni të shqetësoheni pothuajse (do të përmendim përjashtimin brenda një minutë) të gjitha masat e sigurisë kur ndërtoni një sit me HubSpot, Wix ose ndonjë nga të tjerët në listën tonë.

Sigurohuni që kompania ka një staf të madh, të trajnuar mirë, i cili nuk bën asgjë gjatë gjithë ditës, përveç testit të cilësisë dhe të kërkojë dobësi, të cilat do të fiksohen pronto kur të gjenden.

Kodi i pronarit

Një nga pengesat në platformat kryesore CMS është se kodi i tyre burimor është i hapur për të gjithë – djem të mirë dhe të këqij. Arsyeja është të mbash një grup të madh (dhe me sa duket më të talentuar) të njerëzve që punojnë për të përmirësuar produktin.

Nuk ka asgjë të keqe në thelb. Filozofia me burim të hapur është një gjë e mrekullueshme – por do të thotë që mjetet për të krijuar keqbërje përmes hakmarrjes janë atje për këdo që të përdor.

arsyet wodpress për hakimin

HubSpot dhe aplikacionet e tjera të ndërtimit të faqes e mbajnë kodin e tyre privat, do të thotë se çdo kriminel i mundshëm në internet duhet të punojë më shumë në mënyrë që të depërtojnë në faqen e internetit të një klienti. Për më tepër, kur dobësitë janë gjetur dhe rregulluar, kodi i faqes suaj të internetit përditësohet automatikisht nëse e mbani mend ta bëni apo jo.

Platformat CMS – të tilla si Drupal dhe Joomla – kanë një reputacion të të qenit mashtrues, por të paktën një pjesë e fajit shkon te pronarët e faqeve që nuk instalojnë azhurnime sa më shpejt që ato të bëhen të disponueshme.

Para se të lëmë këtë pjesë, le të përmendim një pjesë të sigurisë së faqes që qëndron në duart tuaja. Kjo do të ishte fjalëkalimi për tu futur në faqen tuaj. Ashtu si me çdo CMS, mund të hackohet nga një softuer i automatizuar që provon fjalëkalime të ndryshme në hiperspeed.

Në fund të fundit: duhet të krijoni një fjalëkalim të fortë dhe ta ndryshoni atë shpesh. Përdorni të paktën tetë karaktere që përfshijnë shkronja kapitale dhe të vogla, numra dhe karaktere të veçanta.

Siç u përmend më lart, ekipi HubSpot do të kujdeset për pjesën tjetër të sigurisë në internet të faqes suaj, por detyra e fjalëkalimit varet nga ju.

Ndërtuesit më të mirë të uebfaqeve vs Punësimi i një Zhvilluesi Web

vektori i e-commerceA është një krijues i faqes në internet partneri juaj i biznesit? Kjo është një mënyrë për ta parë atë. Për ata që janë të gjatë në shpirtin sipërmarrës, por të holla në para, një faqe në internet dhe një ide e mirë mund të jenë gjithçka që ju nevojitet për të gjetur sukses në biznesin e vogël. Po flasim për tregti elektronike.

Nëse nuk e keni vënë re, hapja e një dyqani në internet mund të jetë pak më e kushtueshme se sa homologu i tij i botës së vërtetë. Deri në kohën kur të përfundoni vlerësimin e dëmit për marrjen me qira të hapësirës ose blerjen, rimodelimin, licencat, sigurimin, punësimin e punonjësve dhe ruajtjen e rafteve, ekziston një pjesë e rëndë ndryshimesh.

Në të kundërt, ndërtuesi ynë i preferuar i faqes në internet, HubSpot, ofron një suitë të mjeteve të tregtisë elektronike duke përfshirë një integrim me Spotify. Ky është një biletë mjaft e lirë në botën e biznesit nëse na pyesni.

Shtesa dhe përmirësime

Ju nuk duhet të kaloni shumë kohë me ndërtuesin e faqes DIY sipas zgjedhjes suaj përpara se të vini re oferta për të shtuar shërbime si ndërtimi i formës, email-i i personalizuar dhe rritja e faqes. Për një kosto shtesë, natyrisht.

A duhet të tërheqësh kutinë? Ne do t’i përgjigjemi kësaj me një “ndoshta” të fortë. Kjo gjë varet nga qëllimi i faqes tuaj.

shtesa në internet

A po synoni të operoni vetëm një sit hobi apo a do të shërbejë përfundimisht si të ardhurat tuaja me kohë të plotë? Natyrisht, ajo bën një ndryshim.

Për tu marrë seriozisht, keni nevojë për një adresë emaili në kërkim profesional, mundësisht një të lidhur me domenin tuaj. Ndërsa një @gmail është në rregull, ju me të vërtetë duhet të merrni në konsideratë azhurnimin, edhe nëse kushton pesë dollarë shtesë në muaj.

Kur bëhet fjalë për krijimin e formës, a keni vërtet nevojë për një të tillë? Kjo ju lejon të mblidhni informacione në një mënyrë më të organizuar sesa thjesht të postoni emailin tuaj për t’iu përgjigjur njerëzve.

A po vini re një model këtu? Ajo që ne po përpiqemi të themi është që ju mund të keni nevojë për shtesa dhe nuk mund të bëni. Jetë i sigurt se ndërtuesit që ne rekomandojmë nuk i ofrojnë këto azhurnime si një shtesë e mprehtë në fund të tyre, megjithëse secila është padyshim një qendër fitimi në modelin e tyre të përgjithshëm të biznesit.

FAQ

A është Wix më e mirë se WordPress?

Përgjigja e shkurtër është jo. Përgjigja më e gjatë është se mund të jetë. Nëse jeni duke kërkuar të personalizoni shumë faqen tuaj të internetit pa një kurbë solide të të mësuarit, atëherë Wix është më e mirë se WordPress për ju.

WordPress është një zhytje e thellë në ndërtimin e uebfaqes, ndërsa Wix është një lloj i ngjan si një tundje në fundin e cekët dhe flirton me idenë e notit në fund të thellë.

Ashtë një faqe në internet Wix me të vërtetë falas?

Wix ka një version falas, por emri i domain-it tuaj do ta ketë këtë format: username.wixsite.com/siteaddress. Për të përdorur një domen të personalizuar dhe për të zhbllokuar shumë karakteristika do t’ju duhet të zgjidhni një plan të paguar.

Si mund të marr një emër domain falas nga Wix?

Një emër domain falas është në dispozicion pas zgjedhjes së një plani të paguar. Ju ende duhet të paguani për planin Wix por ata hedhin një emër domain falas – për një vit.

Sa është domeni Wix pas vitit të lirë?

Emri i domain do t’ju kushtojë 14,95 $ për vitin pasi viti juaj i lirë të ketë mbaruar. Ky çmim është relativisht konkurrues me platformat e tjera të pritjes.

Sa e sigurt është Squarespace dhe Wix?

Të dy shërbimet e pritjes përfshijnë çertifikata falas SSL kur lidhen me uebfaqet e tyre. Të gjithë vizitorët tuaj mund të sigurohen që çdo faqe të ketë një lidhje të sigurt në faqen tuaj të internetit.

A është në pronësi Squarespace nga Square?

Ato duken të ngjashme, por të dy kompanitë nuk kanë lidhje.

A mund ta përdor domenin tim me Squarespace dhe Wix?

Po, nëse keni blerë një domen nga një ofrues i palëve të treta, ju mund të lidhni faqen tuaj përmes hartës së domenit. Të dy shërbimet kanë artikuj të dobishëm të bazës së njohurive për realizimin e kësaj dhe mbështetja e tyre ndaj klientit është aty për t’ju ndihmuar nëse jeni të hutuar.

Cili është krijuesi më i mirë i faqeve në internet për fillestarët?

Squarespace është një zgjedhje e shkëlqyeshme nëse mendoni se jeni fillestar dhe keni pak ankth kur bëhet fjalë për ndërtimin e një faqe në internet. Wix është gjithashtu një zgjedhje fantastike dhe duhet të përdoret nëse ndiheni pak më të sigurt në aftësitë tuaja për të mësuar programin.

Përdorni Squarespace nëse jeni duke kërkuar qasjen më të thjeshtë për ndërtimin e një faqe në internet.

Cili është ndërtuesi më i lehtë i faqes në internet?

Squarespace është padyshim ndërtuesi më i lehtë i faqeve në internet që mund të ndërtojë një faqe të bukur të internetit. Ekzistojnë alternativa që janë një miksim i lehtësisë dhe përshtatshmërisë por sa i përket lehtësisë së përdorimit Squarespace fiton.

A është Squarespace më i mirë se WordPress?

Përgjigja e shkurtër është jo. Përgjigja e gjatë është se mund të jetë. Shihni pyetjet e mësipërme për referencë.

Hapësira katror është shumë më e lehtë për t’u përdorur sesa WordPress dhe ka rreth një të njëzetën e kurbës së të mësuarit. Si një WordPress fillestar mund të jetë marramendëse.

A është katror hapësira më e mirë se Wix?

Të dyja opsionet ofrojnë përfitime. Squarespace është për njerëzit që duan të ndërtojnë një faqe në internet të bukur brenda një shablloni fantastik ndërsa Wix është për njerëzit që kërkojnë më shumë përshtatje.

Sa kohë duhet që faqet e internetit Wix të shkojnë drejtpërdrejt?

Mund të zgjasë deri në 48 orë në faqen tuaj në internet me domenin tuaj.

Sa kushton për të publikuar një faqe në internet Wix?

Një faqe në internet në Wix mund të publikohet falas nën këtë format emëror: username.wixsite.com/siteaddress. Për të përdorur një domen të personalizuar dhe për të zhbllokuar shumë karakteristika do t’ju duhet të zgjidhni një plan të paguar. Mesatarisht, planet e paguara janë 14 dollarë në muaj por mund të jenë aq pak sa 5 dollarë në muaj dhe sa 25 dollarë në muaj.

A mund ta redaktoni faqen tuaj Wix pasi ta publikoni?

Po, mund ta modifikoni faqen tuaj të internetit Wix pasi ta publikoni dhe ndryshimet do të shkojnë drejtpërdrejtë pasi të keni mbaruar.

Si është e ndryshme WordPress nga Wix?

Dallimi më i madh midis Wix dhe WordPress është se Wix është një softuer ndërtues faqesh në internet që merret me të gjitha aspektet e backend-it të faqes suaj të internetit dhe WordPress është softuer i pavarur që instaloni në platformën pritëse që keni zgjedhur. Wix është shumë më e lehtë për t’u përdorur ndërsa WordPress ka një kurbë mësimi.

Cili ndërtues i faqes në internet është më i miri për Blogging?

Ndërtuesi më i mirë i faqes në internet për Blogging jashtë WordPress do të ishte Wix për shkak të përdorimit të thjeshtë të opsioneve SEO dhe funksionalitetit të blogjeve..

Cili ndërtues i faqes në internet ka SEO-në më të mirë?

WordPress ka aftësitë më të mira të SEO, por për aq sa krijuesit e faqeve të internetit shikojnë në Wix ose Squarespace. Të dy kanë funksion të ngjashëm SEO në vitin 2020.

Gjithashtu, kur ndërtoni një faqe në internet, duhet të mbani në mend udhëzimet e aksesit në faqen e internetit kanadeze. Duke vepruar kështu, ju do t’i bëni faqet tuaja të lexueshme për të gjithë dhe do të rrisin trafikun në internet.

Sa kushton të punësosh dikë për të ndërtuar një faqe në internet?

Kjo gjë varet nga ajo që po përpiqeni të bëni, por mund të kushtojë diku nga 1.500 dollarë për një uebfaqe të zhveshur minimale nga një fillestar deri në mijëra të tjerë për funksionalitetin e azhurnuar.

Nëse e keni parë të vlefshëm këtë artikull, mund t’ju pëlqejë gjithashtu raporti ynë për shërbimet më të mira të mbajtjes në internet për Kanadezët. Pasi të jeni të rehatshëm për ndërtimin e faqeve të internetit me HubSpot, ju mund të “diplomoheni” në më shumë punë me porosi të projektimit duke zgjedhur hostin tuaj në internet.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author