Vietņu cPanel un Plesk salīdzinājums mitināšanas vietnēs 2020. gadā

cpanel vs pleskJa jums patīk vairums tiešsaistes uzņēmumu īpašnieku, jūs vēlaties absolūti vienkāršāko metodi savu vietņu pārvaldīšanai … kaut kas palīdz jums paveikt lietas ar minimālām grūtībām..

Par laimi, divi visaugstāk novērtētie vadības paneļi, cPanel un Plesk, piedāvā funkcijas, kas tīmekļa vietnes administrēšanu padara neticami vienkāršu.

Ja kādreiz esat domājis, kā viņi sacenšas viens pret otru, tad šis cPanel un Plesk salīdzinājums ir jums..

Vai esat gatavs redzēt, ko mēs vainagojam kā vadības paneļa karali? ��

Ienirsim iekšā.

Parastās vadības paneļa funkcijas

Lielākajai daļai tīmekļa mitināšanas vadības paneļu vajadzētu būt šādām funkcijām:

 • Datu bāzes pārvaldība, bieži MySQL vai PostgreQSL
 • Domēna vārdu sistēmas pārvaldība. Tas ietver pasta domēnus un tīmekļa domēnus
 • FTP vadība
 • Rezerves pārvaldība
 • E-pasta sistēmas pārvaldība. Tas ietvertu e-pasta kvotas, e-pasta adreses un surogātpasta novēršanu
 • Piekļuve žurnālfailiem un ziņošana
 • SSH lietotāja atslēgu pārvaldība

Tāpat kā vairumam tīmekļa mitināšanas produktu, arī tīmekļa vadības paneļiem ir jauninājumi un augstākā līmeņa produkti.

Daudzi no šiem produktiem ir lieliski piemēroti uzņēmējdarbības paplašināšanai. Apskatīsim, ko cPanel un Plesk piedāvā saviem klientiem.

cPanel

cPanel-logocPanel ir līdz šim visvairāk izmantotais vadības panelis. Tas lepojas ar intuitīvu lietotāja līmeņa saskarni un funkcionālu servera pārvaldības saskarni.

Abas saskarnes darbojas nevainojami un piedāvā vienmērīgu mitināšanas pieredzi neatkarīgi no tā, vai esat vietnes pārvaldnieks, gala lietotājs vai tālākpārdevējs. cPanel uzticas lielākie hostinga nozares dalībnieki, tostarp HostGator, Bluehost un GoDaddy.

Lai gan cPanel atbalsta tikai Linux, jūs varat saņemt Windows atbalstu, izmantojot virtualizāciju, kas iestatīta no lielākajiem cPanel resursdatoriem.

Galvenās funkcijas ir:

 • Iespēja iestatīt lielāko daļu CMS, izmantojot intuitīvus instalētājus
 • Liels skaits noderīgu rīku, ieskaitot datu bāzes rīkus un rezerves rīkus
 • Vadības panelis ir balstīts uz Linux
 • Var izmantot kopā ar WHM, lai darbinātu mitināšanas platformu

cpanel pārskats

cPanel ir apņēmies izglītot savus klientus ar mērķi dot hostinga pakalpojumu sniedzējiem iespēju neatkarīgi no viņu darbības lieluma.

Viņi piedāvā dokumentāciju, video pamācības un zināšanu bāzes. cPanel ir piesaistījis pasniedzējus, kas pārvalda bezmaksas tiešsaistes apmācības programmas. cPanel universitātei var piekļūt ikviens.

cPanel un WHM

Jūs bieži redzēsit cPanel, kas minēts ar WHM. cPanel ir produkta klienta puse. Tas nozīmē, ka varēsit rediģēt vietnes failus, pārvaldīt datu bāzes un izveidot jaunus e-pasta kontus.

WHM – kuru jūs varat izmēģināt šeit – ir administratīvs rīks, kas ļauj vienlaikus pārvaldīt vairākus cPanel kontus. Tas ir lieliski piemērots ikvienam, kam ir vairāk nekā viena vietne (ti, gandrīz visiem), jo viņiem, visticamāk, ir vairāk nekā viens cPanel.

WHM informācijas panelis

Speciālas iespējas

Ātrās PHP un Ruby vietnes

PHP7, ko izmanto kopā ar PHP – FPM un HTTP / 2 nozīmē, ka jums būs ātra vietne. Multi-PHP vietņu īpašniekiem ļauj labāk pārvaldīt PHP – FPM un PHP, kā arī virtuālo mitinātāju baseina opciju konfigurēšanu. cPanel & WHM strādā par 90 procentiem ātrāk. Nepieciešamie servera resursi tagad ir par 30 procentiem mazāki.

Katra vietne saņem bezmaksas SSL sertifikātu

Pateicoties AutoSSL, katra vietne tika mitināta vietnē cPanel & WHM var izsniegt automātisks bezmaksas SSL sertifikāts. Process ilgst tikai dažas minūtes. Tā kā lietotāji var instalēt sertifikātus, izmantojot cPanel saskarni, mitināšanas pakalpojumu sniedzējiem nevajadzēs pakalpojuma SSL.

Vienkārša PCI atbilstība

Cpanelis & WHM serveris var būt PCI saderīgs tikai dažās minūtēs. Tas ir pateicoties WHM piedāvātajam draudzīgajam lietotāja interfeisam.

Automātiski bloķēt ļaunprātīgus apmeklētājus

cPHulk ļauj vietņu īpašniekiem aizsargāt savas vietnes no uzbrucējiem, vienlaikus ļaujot likumīgiem apmeklētājiem piekļūt vietnei.

Jūs varat melnajā sarakstā iekļaut veselas valstis, kontus vai IP adreses. Varat arī iekļaut baltajā sarakstā, izmantojot tos pašus parametrus. Jūs varat uzraudzīt, kā arī bloķēt pieteikšanās mēģinājumus cPanel, SSH, WHM, e-pastā un FTP.

Veikt prom

cPanel ir izveidots ikvienam. Viņu sastāvs visā pasaulē ir spēcīgs. Viņiem ir infrastruktūra, klientu apkalpošana un kvalitatīvi produkti, lai klientiem nodrošinātu to, kas viņiem nepieciešams.

Neatkarīgi no tā, vai vēlaties veikt nelielas izmaiņas pulksten 3:00 no rīta vai vēlaties, lai jūsu vietne tiktu kapitāli remontēta, cPanel ir pieejams, lai jums palīdzētu.

Plesks

plesk logoPlesk ir vadības panelis, kas ir paredzēts, lai palīdzētu jums nodrošināt, veidot un palaist jūsu lietotnes un vietnes. Tā uzmanības centrā ir vienkāršība un lietošanas ērtums. Plesks ir nedaudz jaunāks par cPanel. cPanel tika izlaists 1996. gadā, un Plesk tirgū nonāca 2001. gadā.

Pleskam ir vairākas līdzības ar cPanel & WHM. Lai gan cPanel ir ierobežots ar Linux, Plesk ir daudz platformu pakalpojums.

Tas var darboties Linux, Windows un citās apkalpojošās platformās. Plesk piedāvā gan klientam paredzētu, gan administratīvu funkcionalitāti. Tas nozīmē ka Plesk piedāvā jaudīgu pieredzi, elastīgumu un kontroli.

Plesk izmanto mitināšanas jomas vadītāji, tostarp Go Daddy, Amazon Web Services, Google un Docker.

Galvenās funkcijas ietver:

 • Atbalsts Linux un Windows serveriem
 • Atbalsta un nodrošina instalēšanu lielākajai daļai populāro CMS
 • Nodrošina konta pārvaldības funkcijas un servera pārvaldības funkcijas ārpus kompleksa

plesk informācijas panelis

Plesk piedāvā lietotāja interfeisu, kas ir nedaudz tīrāks par to, ko jūs saņemat, izmantojot cPanel. Tomēr Plesk piedāvātās funkcijas daudz neatšķiras no tā, ko piedāvā cPanel.

Plesk nesen kļuva par neatkarīgu uzņēmumu. Viņi ir veltīti tam, lai neatpaliktu no pastāvīgajām pārmaiņām, kas tiek novērotas tīmeklī.

Viņu mērķis ir mērķēt uz personām, kuras ir jaunas hostinga, kā arī uz cītīgiem izstrādātājiem. Viņu ideja ir padarīt serveru pārvaldību efektīvu, taču vieglu.

Viņi izmanto satura mārketingu kā mācību līdzekli, lai palīdzētu tīmekļa dizaineriem saprast stāstīšanas nozīmi, kā vadīt biznesu tiešsaistē un mārketingu.

WebOps

Plesk lepojas ar to, ka ir pilnīgs webops servera vadības panelis. Tas nozīmē, ka tie piedāvā spēcīgu vietņu un serveru drošību, kā arī iespēju pārvaldīt vairāk nekā vienu serveri, izmantojot vienu vadības paneli.

Elastība, paplašināmība un vadība nozīmē, ka jūs varat panākt, lai Plesk izdarītu tieši to, kas jums nepieciešams.

Speciālas iespējas

SSL drošība ar vienu klikšķi

Pat ja jūs vēl nesen esat mitinājies, jūs saprotat, kāpēc SSL drošība ir tik svarīga. Diemžēl uzstādīšana un atjaunināšana var būt izaicinājums.

Pateicoties jaunajiem pakalpojumiem tirgū, nav iemesla, kāpēc jūsu vietne būtu nenodrošināta. Plesk automātiski iegūst sertifikātu un konfigurē datu bāzes failus tikai HTTPS piekļuvei.

Tas nozīmē, ka jūsu tīmekļa panelis un visas vietnes ir aizsargātas. Jūs saņemsiet arī drošības informāciju, kad jūsu serverim tiek uzbrukuši, un sertifikāti tiks automātiski atjaunoti.

Droša WordPress ar vienu klikšķi

Plesk ļaus WordPress mitināšanas klientiem uzticēt viņiem drošības pārvaldību. Tikai ar vienu klikšķi Plesk varēs uzraudzīt spraudņu atjauninājumus, instalēt drošības ielāpus un rīkoties ar jums kļūdu novēršanā.

Git integrācija

Daudzi bija sūdzējušies, ka tīmekļa paneļi nepiedāvā atbalstu Git. Plesks atbildēja, pievienojot viņu Gitman paplašinājumu. Pagarinājumu var izmantot ar Plesk 12.5 un jaunāku.

plesk pagarinājumu katalogs

Dokeru integrācija

Kopš 2016. gada oktobra Plesk ir iekļāvis Docker atbalstu. Pastāv vairāk nekā 200 000 Docker attēlu katalogs. Docker var palaist tieši no Plesk, neizmantojot komandrindu.

OS / Host Agnostic

Plesk var darboties lielākajā daļā operētājsistēmu, un tas praktiski ir saimniekdators agnostisks. Plesk var pat palaist Docker konteinera iekš Docker Hub. Šī ir viena no lielākajām atšķirībām, ko redzēsit starp Plesk un cPanel.

cPanel pret Plesk

Kā redzat, starp cPanel un Plesk ir vairākas līdzības. Tātad, kā jūs izlemjat, kurš no jums ir piemērots? Ir jāņem vērā daži faktori:

 • Saderība
 • Funkciju komplekts
 • Lietotāja pieredze
 • Cena un licencēšanas iespējas
 • Atbalsts

cPanel un Plesk salīdzināšanas tabula

Saderība

CPanel darbojas tikai ar Linux. Tātad, ja jūs izmantojat cPanel, jums jāizmanto viena no šīm atbalstītajām operētājsistēmām:

 • CenOS
 • CloudLinux
 • Red Hat Enterprise Linux
 • Amazon Linux

Plesk ir starpplatformu programma, kuru var palaist, izmantojot vairākas operētājsistēmas, tostarp:

 • Debijas
 • Ubuntu
 • CentOS
 • Red Hat Enterprise Linux
 • CloudLinux
 • Virtuozzo Linux
 • Windows Server

Ir svarīgi atzīmēt, ka jums būs jāiegādājas opcija Plesk konkrētai izmantotajai OS. Jūs nevarat iegādāties tikai vienu programmatūras komplektu un pēc tam to izmantot vairākās mašīnās, kurām ir dažādas operētājsistēmas.

Funkciju komplekts

Kā jau minējām, abiem produktiem ir pamata funkcijas, kas vajadzīgas jūsu vietnes un servera pārvaldībai. Paplašināmība ir galvenā atšķirība starp diviem produktiem.

Piemēram, izmantojot Plesk, jūs varat viegli integrēt Git vai Docker. Tomēr, ja vēlaties izmantot rīkus, kas parasti tiek saistīti ar WordPress vai Virtualmin, darbojas gan Plesk, gan cPanel.

Lietotāja pieredze

Gan cPanel, gan Plesk ir pievilcīgas, modernas un lietotājam draudzīgas saskarnes. Tas nozīmē, ka iesācēji servera pārvaldībā uzskata, ka Pleska piedāvātā racionalizētā pieeja ir vieglāk lietojama. Tas nenozīmē, ka cPanel ir grūti izmantot.

Plesk grupas apvieno funkcijas, tāpēc jums nav jāmeklē virkne iespēju, pirms atrodat meklēto.

plesk Vietņu un domēnu lapa

Gan Plesk, gan cPanel ļauj piekļūt mobilo ierīču vadības panelim neatkarīgi no tā, vai izmantojat Android vai IOS.

cpanel ekrāni mobilajās ierīcēs

Cenu noteikšana un licencēšana

cPanel piedāvā trīs iespējas, sākot no 15 USD mēnesī līdz 45 USD mēnesī. Jūs varat maksāt katru mēnesi vai gadu, vai arī vienlaikus maksāt līdz trim gadiem. Jo ilgāks laika periods jums jāmaksā par priekšapmaksu, jo mazāks būs vidējais mēneša maksājums.

cpanel cenu tabula

Plesk piedāvā trīs iespējas, kuru cena sākas ar 4,17 USD mēnesī un sasniedz 29,17 USD atkarībā no jūsu izvēlētajām iespējām. Nepieciešams laiks, lai pārskatītu iegādātās preces aprakstus, lai pārliecinātos, ka izvēlaties sev piemērotāko variantu.

plesk cenu tabula

Atbalsts

Abi uzņēmumi piedāvā milzīgu atbalstu. Pleskam ir palīdzības dienests, kas ir pieejams 24 stundas diennaktī septiņas dienas nedēļā.

cPanel ir pieejams palīdzības dienests, kas pieejams no pirmdienas līdz piektdienai no pulksten 18:00 līdz 18:00 un sestdien un svētdien no pulksten 6:00 līdz 16:00..

Izvēle starp Plesk un cPanel

Jūsu izvēlētajam tīmekļa mitināšanas vadības panelim būs liela loma mijiedarbībā ar serveri. Jūsu panelis piešķir jums funkcijas, kas jums būs vajadzīgas projekta pārvaldīšanai. Lielākajai daļai cilvēku, kas lasa šo rokasgrāmatu, mēs iesakām cPanel kā vietņu mitināšanas plāna pārvaldības iespēju.

Brīdinājums par aizspriedumiem: visa mūsu galvenā izvēle tīmekļa mitināšanai Kanādā balstās uz cPanel datu bāzes pārvaldībā, tāpēc mēs iesakām jums iet līdzi. Turpretī Wix un Squarespace – ko bieži uzskata par diviem labākajiem vietņu veidotājiem mūsdienās – nenāk ar tādu vadības paneli kā Plesk vai cPanel. Tas drīzāk ir pielāgots vadības panelis, kas īpaši izstrādāts viņu tīmekļa pakalpojumiem, un tādējādi pielāgošanai tas ir maz.

cPanel ir mežonīgi populārs, jo to ir viegli lietot un tas darbojas ar Linux balstītiem serveriem, kas nodrošina lielāko daļu tīmekļa. Savukārt Plesk darbojas gan Linux, gan Windows. Šī ir laba iespēja, ja, izmantojot vairākus serverus, vēlaties palikt pie līdzīga vadības paneļa.

Mēs ceram, ka šī rokasgrāmata ir bijusi noderīga, sniedzot jums pārskatu par to, ko Plesk un cPanel nes uz galda. Jūsuprāt, kurš no tiem ir labāks? Lūdzu, dalieties komentāros ar mums zemāk.

Vairāk ceļvežu

 • Apache vs Nginx
 • Kas ir lietotāju aģenti
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author