Kanādas vietņu pieejamības vadlīnijas

Kopš 2020. gada aptuveni 34,56 miljoni kanādiešu jebkurā laikā sērfo internetā. Valstī ir arī viens no augstākajiem pieejamības rādītājiem, ar 96 procenti iedzīvotāju, kuriem ir piekļuve internetam.

Neatkarīgi no tā, vai esat emuāru autors vai e-komercijas tirgotājs, vēlaties pārliecināties, vai jūsu saturs tiek ievērots saskaņā ar Kanādas piekļuves likumiem un ir noderīgs un sasniedzams ikvienam, kurš vēlas apmeklēt jūsu lapas..

Tas nozīmē, ka jums ir jāievēro vadlīnijas jau izstrādes stadijā, kas invalīdiem nodrošinās vienlīdzīgu piekļuvi jūsu vietnei. Vietnes optimizēšana, ieskaitot vietņu failu saspiešanu, mitināšanas efektivitāti un vispārējo lietotāja pieredzi, jārīkojas tā, lai apmeklētāji ar invaliditāti varētu redzēt, dzirdēt, saprast, mijiedarboties vai piedalīties jūsu saturā..

Pārliecinoties, ka jums ir vislabākais pieejamais tīmekļa mitināšanas līdzeklis, tiks atrisinātas daudzas problēmas, tomēr joprojām ir dažas lietas, kas jums jāiemācās darīt pats.

Kas ir vietnes pieejamība un kāpēc tā ir svarīga?

Pieejamība ir līdzeklis, kas nodrošina lielisku lietotāja pieredzi (UX), taču tas pārsniedz to. Vietņu pieejamība aptver cilvēkus ar pastāvīgu invaliditāti redzes, dzirdes un runas traucējumu, neiroloģisko stāvokļu dēļ un tos, kuri piekļuvi internetam izmanto ar dažādiem līdzekļiem, kas var apgrūtināt normālu mijiedarbību..

Ieskaitot vecākas sistēmas un ierīces ar mazākiem ekrāniem, kurās neizmanto tastatūras.

Kad jūsu vietne ir izstrādāta, ievērojot piekļuves vadlīnijas, tā palīdz arī cilvēkiem ar īslaicīgu invaliditāti, vecāka gadagājuma cilvēkiem, cilvēkiem, kas dzīvo vietās, kur ir problēmas ar savienojamību, kā arī tiem, kuriem ir situācijas ierobežojumi, piemēram, personām, kuras izmanto datorus vai citas ierīces telpās, kurās ir daudz atspīdumu vai audio satura ierobežojumus.

Infografika par vietņu pieejamības nozīmi

Avots: DMA.org.uk

Tas, kā cilvēki ar invaliditāti izmanto tīmekli, ir ļoti noderīgs, lai savāktu lojālu auditoriju.

Lai internets būtu patiesi atvērts un izmantojams ikvienam, vietnes optimizēšana pieejamībai ir būtiska. Faktiski tas ir likums Kanādā, kur vairāk nekā seši miljoni cilvēku, kas vecāki par 15 gadiem, dzīvo ar kāda veida invaliditāti.

Ir vairāki dažādi noteikumi, kas attiecas uz piekļuvi invalīdiem. Šie likumi attiecas uz visām publikācijām, ieskaitot izglītojošos materiālus un vietņu saturu, daži no tiem stingri attiecas uz digitālajiem plašsaziņas līdzekļiem.Mūsu mērķis ir sniegt jums pārskatu par piekļuves vadlīnijām un tiesību aktiem kanādiešiem un pēc tam atspoguļot veidus, kā varat izveidot savu vietni. patiesi pieejama visai auditorijai, vienlaikus ievērojot likumdošanas prasības.

Vienkāršoti Kanādas tīmekļa pieejamības likumi

Pat pirms digitālā laikmeta parādīšanās kanādiešus ar invaliditāti aizsargāja vairāki tiesību akti. Daudzi no šiem likumiem joprojām ir grāmatiņas visās provincēs, lai arī tie ir atjaunināti un grozīti, lai vairāk piemērotos pašreizējām pilsoņu vajadzībām.

Ir arī izveidoti vairāki jauni likumi, kas tika izstrādāti, lai pārliecinātos, ka visiem kanādiešiem ir piekļuve tām priekšrocībām, kuras sniedz piekļuve internetam.

Viens no agrākajiem globālajiem tiesību aktiem nonāk pie ANO Konvencijas par personu ar invaliditāti tiesībām, kas gadu gaitā ir nepārtraukti grozīta, lai nodrošinātu, ka darbiniekiem un pilsoņiem visā pasaulē ir vienāda pieeja digitālajām tehnoloģijām..

tīmekļa vietnes pieejamības dažādie aspekti

avots: newtarget.com

Arī ASV ir izvirzījušās priekšplānā, nodrošinot piekļuvi visiem pilsoņiem neatkarīgi no fiziskajām spējām, vienlīdzīgas piekļuves tehnoloģijām. Viņu 1973. gada rehabilitācijas likums tika atjaunināts 1998. gadā. Tā 508. nodaļā noteikts, ka federālajām aģentūrām ir jānodrošina tāda pati elektroniskā un informācijas tehnoloģija (EIT), kāda ir citiem ASV pilsoņiem, kā viegli pieejama invalīdiem..

Ja jūsu vietne ir pieejama ārpus Kanādas, ir ieteicams apskatīt šo 508 kontrolsarakstu, lai pārliecinātos, ka jūsu kodēšana, spraudņi un skripti atbilst šajā grozījumā noteiktajiem standartiem. Tas ir neoficiāls, bet balstās uz likumā noteiktajām 508 vadlīnijām.

Nevajadzētu pārspēt mūsu kaimiņus uz dienvidiem, Kanādas likumdevēji visā valstī ir izveidojuši savus noteikumu kopumus un piekļuves standartus. Viens no pirmajiem ir grozījums 1985. gada Kanādas cilvēktiesību likumā, kas tika grozīts 2016. gadā, lai sniegtu vadlīnijas interneta piekļuvei.

Pieejamība akcionāriem ar invaliditāti (AODA)

Šī akta ietvaros Ontario uzņēmumu īpašniekiem ar vairāk nekā 50 darbiniekiem, neatkarīgi no tā, vai tie ir privāti vai bezpeļņas, skolas un organizācijas publiskajā sektorā līdz 1. janvārim jāizveido vai jāatsvaidzina vietnes saturs, lai tas atbilstu WCAG 2.0 A līmeņa – AA vadlīnijām, 2021. Saturs ir definēts kā jebkurš teksts, attēli, video vai skaņa.

Sākot ar 2020. gadu, AODA būs vajadzīgas arī būtiskas izmaiņas, lai līdz 2025. gadam pakāpeniski ieviestu jaunas vai esošas publiskās, skolu un biznesa vietnes. Tas ietver:

 • Pieejamu apmācības un izglītojošu materiālu izveidošana
 • Pieejama videoklipa izveidošana, kurā ietverti uzraksti vājdzirdīgajiem un apraksti redzes invalīdiem un darbiniekiem
 • Visu skolas bibliotēkas materiālu pieejamība
 • Pieejamu atgriezeniskās saites mehānismu un formu izveidošana
 • Pieejamu avārijas materiālu izveidošana pēc pieprasījuma

Darba devējiem būs arī jāpārliecinās, ka ir pieejamas visas apmācību rokasgrāmatas, iekšējā komunikācija, novērtējumi un informācija par ārkārtas situāciju. Neatbilstība nevienā no iepriekšminētajiem gadījumiem novedīs pie soda naudas, sākot no 200 līdz 15 000 dolāru, atkarībā no vietnes īpašumtiesībām / vides un neatbilstības nopietnības.

Pieejamais Kanādas akts (likumprojekts C-81)

Vienu no jaunākiem tiesību aktiem, šo likumu ierosināja zinātnes un sporta ministrs un personas ar invaliditāti 2018. gadā. Mērķis ir sniegt norādījumus vietņu izstrādātājiem un dizaineriem un veicināt iekļaušanu pilsoņiem un iedzīvotājiem ar invaliditāti.

Tas tika nobalsots 2019. gada 21. jūnijā pēc Karaliskās piekrišanas, un tas būtībā atbilst tādām pašām prasībām kā WCAG. Sankcijas par šo vadlīniju neievērošanu un uzturēšanu var izraisīt naudas sodu līdz 250 000 USD.

Pieejamība Manitobans Act (AMA)

AMA province pieņēma 2013. gadā, lai nodrošinātu tāda paša veida aizsardzību un piekļuvi kā Ontario tiesību akti. Tas ir izveidots, balstoties uz piecām standartu kopām, kurām ir nepieciešama vietņu veidotājiem, izdevējiem un uzņēmumiem, lai nodrošinātu piekļuvi invalīdiem Manitobans.

Tie ietver drukas lielumu, krāsa kontrasts, un valodas lietošana, kas ir saskaņota ar AODA un WCAG.

Nova Scotia Pieejamības akts

Šis akts tika pieņemts likumā 2017. gadā, bet tā daļas joprojām tiek izstrādātas. Nova Scotia izmanto “priekšzīmīga piemēra” pieeju, padarot visas valdības tīmekļa vietnes atbilstošas ​​WCAG standartiem. Tās atšķiras no citām provincēm, piemērojot atbilstības grafiku, kas atkarīgs no katra WCAG standarta prasībām.

Sods par noteikumu neievērošanu ir naudas sods, kas var sasniegt pat 15% 250 000 USD. Province arī piedāvās dotācijas tīmekļa izstrādātājiem, lai palīdzētu viņiem izpildīt prasības un izvairītos no sodiem.

Saistītie likumprojekti, likumi un noteikumi

Tīmekļa satura pieejamības vadlīnijas 2.0 (WCAG 2.0) ir standartu kopums, kas paredzēts, lai palīdzētu tīmekļa izstrādātājiem un dizaina tehniķiem iekļaut piekļuves punktus invalīdu piekļuvei saturam. Tā ir balstīta uz četriem uztveramiem, izmantojamiem, izturīgiem un saprotamiem principiem, kas nosaka 12 pieejamo tīmekļa dizaina standartus..

digitālās pieejamības ikonas

Darbos, kas attiecas uz citām provincēm, ir arī daži likumdošanas akti. Viens no pēdējiem ir Lielbritānijas Kolumbiju pieejamības likums (Bill M 219), kura pamatā ir vadlīnijas, kas izklāstītas viņu stratēģijā Accessibility 2024..

Šā akta pirmais lasījums notika 2018. gada maijā, bet tas vēl nav likums. Sekojot citu Kanādas provinču papēžiem, vairums citu strādā pie saviem piekļuves noteikumiem un tiesību aktiem.

Labākā prakse, kā padarīt jūsu vietni pieejamāku

Tīmekļa satura pieejamības nodrošināšana visiem, kas varētu gūt labumu no tā izmantošanas vai baudīt to, ir visu, sākot no ANO līdz pat pašvaldībām un uzņēmumu īpašniekiem, rūpes.

Veidojot vietni, piekļuves veidošana tīmekļa dizainam papildus tam, lai pārliecinātos, ka jūsu vietne atbalsta piekļuves rīkus un ierīces, nodrošina apmierinošāku pieredzi, palīdz zīmola veidošanā un veicina klientu lojalitāti.

Tas arī nodrošina sociālās iekļaušanas pamatu, kas palīdz invalīdiem, vecāka gadagājuma cilvēkiem un laukos dzīvojošajiem izmantot tādas pašas tehnoloģijas kā mums pārējiem..

Viena no problēmām ar piekļuves vadlīnijām ir grūtības izveidot standartizētu protokolu un procedūru kopumu, kas ļaus lielākam skaitam cilvēku ērti izmantot tehnoloģijas..

Tas ir licis dažiem no mūsu lielākajiem tehnoloģiju novatoriem sapulcēties un izveidot vienotu standartu kopumu, lai nodrošinātu vislielāko pieejamību visdažādākajām ierīcēm un skaitļošanas vidēm..

Cenšoties pārliecināties, ka jūs apkalpojat visus savus potenciālos vietnes apmeklētājus, mēs esam lepni iepazīstināt ar dažām vadlīnijām un paraugpraksi piekļuves iekļaušanai jūsu vietnē.

Tīmekļa pieejamības infografika

Avots: bibliotēka.triton.edu

Tipogrāfija un lasāmība

Šis ir dominējošais un neapšaubāmi vissvarīgākais tīmekļa vietnes dizaina elements. Fonta lieluma un krāsas, izkārtojuma un vispārējās organizācijas izvēle var atvieglot vietnes lasīšanu un navigāciju redzes invalīdiem. Šādas teksta vadlīnijas balstījās uz WebAIM un tika izveidotas, lai nodrošinātu WCAG atbilstību:

 • Stick ar vienu vai diviem viegli lasāmiem lieliem fontiem
 • Izmantojiet faktisko tekstu, nevis aprakt to grafikā
 • Pārliecinieties, vai fonta un fona krāsas ir pietiekami atšķirīgas
 • Izmantojiet relatīvos fontu izmērus un izvairieties no maziem, izdomātiem vai smalkiem fontiem
 • Ierobežojiet tādas variācijas kā CAPS, treknrakstā vai slīprakstā rakstītos variantus
 • Nelietojiet tekstu, kas mirgo vai pārvietojas
 • Lai izteiktu tekstuālo nozīmi, nelietojiet tikai fonta lielumu, krāsu vai stilu

Pieejamu virsrakstu veidošana

Galvenes ir viens no labākajiem veidiem, kā nodrošināt jūsu saturu ar struktūru, kuru ir viegli ievērot apmeklētājiem ar redzes traucējumiem. Tas uzlabo plūsmu un lasāmību, kā arī nodrošina lasītājiem skaidras virziena un navigācijas iespējas.

W3 organizācija ir izveidojusi vadlīnijas HTML galvenes izveidošanai, kas aptver izmēru, optimālo izvietojumu un lietojumu. Lielākā galvene jārezervē lapas augšdaļai, ar pakāpeniskiem secīgiem izmēriem atzīmējot rindkopas un sadaļas.

Satura izkārtojums, krāsas un attēli

Krāsu aklums var apgrūtināt pat vis eleganti veidotās vietnes redzamību, ja, izvēloties krāsu shēmu, netiek rūpīgi ņemta vērā. Krāsu aklumam nav vienas formas, tāpēc nevajadzētu būt viena izmēra risinājumam.

Tomēr, lai nodrošinātu jēgpilnu pieredzi, ir jāievēro vispārējs īkšķa noteikums izvēlieties tekstu, kas labi izceļas uz fona, un izmantot tumšās krāsās pret gaišākām nokrāsām.

Šajā gadījumā ir noderīgi izmantot kontrasta mērīšanas rīku. To atradīsit tālāk esošajā resursu sadaļā. Attēliem jābūt pietiekami lieliem, reti izmantojamiem, un, lai tos pareizi indeksētu un aprakstītu, tiem jābūt iekļautiem Alt tekstā. Visu saturu mainiet jebkura veida ekrānos, neietekmējot izkārtojumu vai funkcionalitāti.

attēlu optimizēšana pieejamībai

avots: kinsta.com/blog/

Kas attiecas uz izkārtojumu, tas ir labs īkšķa noteikums, lai visi apmeklētāji izmantotu nelielu teksta bloku un laba izmēra fontu, iekļautu daudz brīvas vietas un izmantotu aizzīmju sarakstus un galvenes, lai sadalītu un definētu saturu. Centieties neizmantot tabulas, ja vien tās nav absolūti nepieciešamas jūsu satura tipam.

Iekļauts pieejams video saturs

Runājot par video, jāņem vērā trīs galvenās jomas: parakstīšana, apraksti, un transkripcijas. Paraksti jāsinhronizē ar videoklipā izrunātajiem vārdiem, tiem jābūt tādiem pašiem, ko dzird tie, kuriem nav dzirdes, un piekļuvei vajadzētu būt, izmantojot vienkāršu pārslēgšanas pogu.

Nepievienojiet video ar automātiskās atskaņošanas funkciju, jo neredzīgi cilvēki, iespējams, nespēs atrast mehānismu, lai apturētu atkārtošanu.

Visiem atšifrējumiem jāatrodas zem video skatīšanas ekrāna un jāveido tā, lai lasītājam būtu patiess video satura attēlojums. Tas nozīmē, ka formulējumam jābūt precīzam, un stenogrammā jāiekļauj visas svarīgās darbības vai norādes.

automatizēti video atšifrēšanas jaunumi

avots: telestream.net

Audio apraksti ļauj neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem izbaudīt video satura būtību. Visas darbības vai attēlojumi, kas netiek stāstīti, jāapraksta skaidri un kodolīgi, atspoguļojot visas ar videoklipu saistītās darbības.

Tastatūras pieejamības nodrošināšana

Viena no visvienkāršākajām ievades metodēm ir tastatūra, lai nodrošinātu, ka jūsu vietne ir patiesi pieejama, pārliecinieties, ka neviens saturs nav pārvietojams tikai ar peles palīdzību.

Tastatūras pieejamību atbalsta, izveidojot tekstu un citus navigācijas apgabalus, kas atbilst cilnes funkcijai, kas var mazināt problēmas, izmantojot pogas vai izvēlnes bez peles. To var pārbaudīt katrā no jūsu tīmekļa lapām, atvienojot peli un mēģinot piekļūt visām funkcijām un funkcijām.

Pieejamu dokumentu izveidošana

Vietnes lielākajā daļā satura ir dokumenti vai kāda veida teksts, un ir daudz digitāli sagatavotu dokumentu, kas kanādiešiem nepieciešami uzņēmējdarbības veikšanai. Lai nodrošinātu piekļuvi PDF failiem un cita veida dokumentiem, tiem:

 • Esiet skaidri kodolīgs un labi noformēts
 • Izmantojiet galvenes un citu formatējumu, kas uzlabo plūsmu
 • Veidojiet saturu saraksta formā, kad vien iespējams
 • Tagu valodas, kuras ekrāna lasītājiem palīdz noteikt pareizas pieturzīmes
 • Iekļaujiet alt tekstu, lai identificētu attēlus

Pieejamu veidlapu izstrāde

Gandrīz visās vietnēs ir sava veida veidi, neatkarīgi no tā, vai jūs lūdzat apmeklētājus abonēt jūsu vietni, izveidot kontu, izsniegt palīdzības dienesta biļetes vai pārdot preces. Pievienojot saturam veidlapas, pārliecinieties, vai lauki ir pietiekami lieli, lai tos varētu atšķirt, ka katra sadaļa ir skaidri marķēta, un pārliecinieties, vai visas etiķetes atrodas blakus attiecīgajam laukam..

Instrukcijām un citai papildu informācijai vajadzētu būt viegli atrodams, saprotams un lasāms.

Resursi vietņu pieejamības uzlabošanai

Papildus vadlīnijām par vietņu izveidi un noformēšanu ir arī virkne resursu, kas palīdz izstrādātājiem saglabāt atbilstību, vienlaikus veidojot estētiski patīkamas, funkcionālas vietnes, kuras var izmantot visiem..

 • Pieejami dokumenti, izmantojot MS Word: Tā kā šī ir viena no visizplatītākajām datu apstrādes lietojumprogrammām, šajā rokasgrāmatā parādīts, kā nodrošināt, lai jūsu Word dokumenti atbilstu piekļuves vadlīnijām. Ir arī rokasgrāmata, kā pārveidot savus Word dokumentus PDF formātā, nezaudējot piekļuvi, kā arī ceļveži Adobe Acrobat Pro, InDesign un nepieejamu Adobe PDF failu labošanai..
 • Tīmekļa vietņu projektēšana neredzīgajiem un vājredzīgajiem: Šī rokasgrāmata sniedz noderīgas vadlīnijas SEO izmantošanai, lai uzlabotu piekļuvi, projektēšanu ekrāna lasītājiem un to, kā izveidot krāsu krāsu aizsiešanai..
 • Viļņu piekļuves rīks: ja vēlaties precīzi novērtēt savas vietnes piekļuves problēmas, šie rīki palīdzēs.
 • Pieejamības skatītājs: izmantojot šo rīku, izstrādātāji var parādīt un pārbaudīt pārlūkprogrammu API datus, lai pārliecinātos, kā šī informācija nodrošina palīgtehnoloģiju..
 • W3C Wiki: Sadaļā par piekļuves testēšanu sniegti norādījumi par to, kad veikt piekļuves testēšanu un kā tas jāveic, lai iegūtu labākos rezultātus.
 • WebAIM kontrasta pārbaudītājs: Šis rīks ļauj jums pārbaudīt priekšplāna un fona krāsas, lai pārliecinātos, ka tās atbilst WCAG 2.0 kontrasta standartiem..
 • DigitalGOV 508 pieejamie videoklipi: parāda, kā lietot video atskaņotāju, kurš ir saderīgs ar 508.
 • NVDA (NonVisual Desktop Access): tas ir bezmaksas lietojamības rīks personai, kas ir līdzīgs VoiceOver rīkam Mac.
 • Pieejamības izstrādātāju rīki: Chrome paplašinājums izstrādātājiem, lai pārbaudītu vietņu piekļuves problēmas.
 • Tīmekļa satura pieejamība un mobilais tīkls: tas ir lielisks ceļvedis piekļuves pārbaudei mobilajās platformās. To var izmantot kopā ar Mobilā tīmekļa labākās prakses rokasgrāmatu.

Noslēguma domas

Atbilstība nozīmē piekļuves iekļaušanu jūsu dizainā no paša sākuma. Tomēr pieejamības projektēšana nebūt nenozīmē, ka jums jāsāk no jauna. Visus iepriekš minētos ieteikumus un paraugpraksi jebkurā laikā varat ieviest jūsu vietnē.

Padoms: Lielākā daļa augsti vērtēto vietņu veidotāju jau tagad cieši seko piekļuvei. Ja neesat pieredzējis backend pārvaldībā, pirms mēģināt visu izdarīt pats, iesakām izpētīt minēto programmatūru.

Mēs ceram, ka šī informācija un saites uz resursiem ir noderīgas, lai jūs varētu radīt vislabāko iespējamo saturu un izkārtojumu, un ka to var baudīt ikviens, kurš apmeklē jūsu lapas.webs

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author