Kā migrēt WordPress.com uz WordPress.org

kā migrēt wordpress.com uz wordpress.orgKaut arī WordPress.com ir viena no labākajām platformām iesācējiem, lai sāktu blogošanu un izveidotu savu tiešsaistes telpu, tai ir arī vairāki ierobežojumi. WordPress.com ļauj jums izveidot kontu bez maksas, taču, lūk, šī pieejamība ir tāda, ka pielāgošanās un savas vietnes kontroles ziņā jūs esat daudz ierobežotāki nekā WordPress.org..

Piemēram, WordPress.com vietnēm ir ierobežotas iespējas gūt peļņu no sava satura, jūs nevarat instalēt dažādus spraudņus SEO optimizēšanai, e-komercijai un citam, kā arī nevar izmantot trešo personu reklāmas ar savu trafiku. Turklāt jums ir daudz mazāka kontrole pār servera resursiem un drošību, kas jūsu vietnei tiek piešķirta ar WordPress.com emuāru.

WordPress.org emuāri ir daudz jaudīgāki gan servera vietas, gan pielāgošanas iespēju ziņā. Tas ir tāpēc, ka vietnes WordPress.org vai darbojas ar WordPress mitināšanas kontu (t.i., jūs reģistrējaties savai vietnei paredzētā īpašā mitināšanā), un jums ir reāls domēna vārds. Citiem vārdiem sakot, tas nodrošina mazliet interneta nekustamo īpašumu, nevis īrē kaut ko lētāk.

Šajā rokasgrāmatā mēs apskatīsim, kā migrēt no vietnes WordPress.com uz WordPress.org un sīki izskaidrosim katru darbību. Sāksim.

Pārslēdzieties no WordPress.com uz WordPress.org

Pārslēgšanās no vietnes WordPress.com WordPress.org nav īpaši grūts vai sarežģīts, jo īpaši tāpēc, ka pati WordPress platforma jums piedāvā lielāko daļu vai visus rīkus, kas nepieciešami procesa pabeigšanai. Tomēr ir dažas darbības, kas jums jāveic patstāvīgi, bez WordPress platformas palīdzības, piemēram, lai nodrošinātu tīmekļa mitināšanas pakalpojumus un izlemtu par domēnu.

Padziļināsimies WordPress.com un WordPress.org un izpētīsim, kā tās atšķir platformas viena no otras.

Ko piedāvā WordPress.com

Lai gan viņiem ir vienāds nosaukums, WordPress.com nav tik populārs vai efektīvs kā WordPress.org. Tomēr WordPress.com joprojām izveidoja viens no WordPress līdzdibinātājiem: Metjū Mullenvegs. Tas tikai palielina neskaidrības iesācējiem un daudziem cilvēkiem liek domāt, ka WordPress.com piedāvā zīmola kopējo funkciju un lietojamības pakāpi.

WordPress.com ir sadalīts 5 plānos, sākot no bezmaksas līdz VIP. Šiem plāniem ir dažādas cenu amplitūdas, katrs cenu diapazons atbilst atšķirīgam abonementam un papildu funkcijām vai pielāgošanas iespējām. Abonēšanas izmaksas svārstās no USD 48 gadā personīgajam plānam līdz USD 5000 un vairāk mēnesī VIP, pateicoties speciālajai mākoņu mitināšanas tehnoloģijai, kas iekļauta plānā.

Tomēr lielākajai daļai lietotāju, sākot lietot WordPress.com bezmaksas plānu, vai sākt lietot to. Tas ir ne tikai neticami viegli uzstādīts, bet arī ļauj eksperimentēt, neriskējot ar savu maku. Pat bez abonēšanas WordPress.com dod jums 3 GB krātuves vietu un automātiskus atjauninājumus un platformas un jūsu vietnes dublējumus. Dublējumi ir lieliska funkcija, jo tie neļauj atjaunot vietni no nulles avārijas gadījumā..

Tomēr WordPress.com tiešām ir stingri ierobežojumi, kas WordPress.org padara pievilcīgāku iespēju nopietniem interneta biznesa īpašniekiem vai blogeriem..

Bezmaksas plāns ietver reklāmas

Iesācējiem, visās WordPress.com bezmaksas vietnēs ir ietvertas reklāmas. Jūs nenopelnāt naudu no šīm reklāmām, un jūsu apmeklētāji to nedara lai viņus redzētu. Motivētiem emuāriem vai saturam, kas pielāgots konkrētai apmeklētāju bāzei, tas var izslēgt jūsu lasītājus, jo īpaši sludinājumi ir pretrunā ar jūsu saturu. Ja vēlaties atbrīvoties no šīm vispārīgajām reklāmām, jums ir jājaunina uz apmaksātu plānu.

Turklāt jūs nevarat pārdot savas reklāmas, kas nozīmē, ka jūsu peļņas gūšanas iespējas ir ierobežotas. Protams, ja jums vispirms ir vietne ar lielu trafiku, jūs, iespējams, vēlēsities jaunināt to iepriekš, taču tas joprojām ir ievērojams trūkums.

Kā jau iepriekš minēts, jūs arī nevarat augšupielādēt spraudņus. Spraudņi būtībā ir papildinājumi, kas darbojas ar WordPress platformu un pievieno noderīgas funkcijas vai drošības funkcijas. WordPress.com bezmaksas plāna lietotāji savā vietnes kontrolē saņem vairākas “Jetpack” funkcijas, lai arī tās ir ierobežotas salīdzinājumā ar maksas iespējām.

WordPress.com bezmaksas vietnes ir arī ārkārtīgi ierobežots tēmas un izskata ziņā. Daudzi WordPress.com lietotāji aplūko no WordPress platformas pieejamo motīvu pārpilnību, lai tikai saprastu, ka vairums no tiem ir izslēgti, ja vien viņi nemaksā par pirmo abonēšanas līmeni..

Visbeidzot, WordPress.com bezmaksas plāna lietotājiem nav Google Analytics rīku vai statņu izsekošanas iespēju. Kopumā WordPress.com bezmaksas opcija ir patiešām laba tikai kā iesācēju hobiju emuāru platforma; izmantojot pieejamos rīkus, jūs neko daudz vairāk nevarat izdarīt.

Ko piedāvā WordPress.org

wordpress.com logotipsWordPress.org ir platforma, kuru tiešsaistes uzņēmumu īpašnieki izmanto nopietnos emuāru autoros visā pasaulē. Tas nāk arī ar bezmaksas plānu, lai gan jums ir jāmaksā par domēna vārdu un tīmekļa mitināšanu (pirmais bieži tiek iekļauts otrajā). WordPress.org kā platforma ir arī atvērtā koda avots, tāpēc liela daļa tiešsaistes kopienas to labi uzticas.

WordPress.org galvenā atrakcija ir Pilnīga kontrole, ko tā dod jums pār jūsu vietni. Tas ir viens no vienkāršākajiem jebkad izveidoto vietņu platformu lietojumiem, kas ir daļa no tā, kas, pirmkārt, tik daudz cilvēku piesaista platformai. Tas ļauj jums izmantot WordPress motīvu izplatību pielāgošanas rīkos, ļaujot jums patiesi izveidot unikālu vietni apmeklētājiem vai tiešsaistes biznesu..

Brīnišķīgas pielāgošanas iespējas

Savai vietnei varat pievienot arī WordPress spraudņus vai lietojumprogrammas. Tie ļauj jums izveidot e-komercijas veikalus, uzlabot apmeklētāju drošību, multivides rīkus vai fotoattēlu parādīšanas lapas un daudz ko citu. Proti, jums būs jālejupielādē WordPress rezerves spraudņi, ja vēlaties saglabāt savas vietnes integritāti un vēsturi, nevis paļauties uz automātiskām dublējumiem, ko WordPress.com iespējas nodrošina bez maksas.

Jūs būtībā varat izveidojiet jebkuru vietni, kuru varat iedomāties izmantojot WordPress.org platformu, pateicoties tās pielāgošanas iespējām.

Piešķir jums daudz lielāku kontroli

Bet otra liela WordPress.org pievilcība ir tā monetizācijas iespējas un potenciāls. Ja vēlaties nopelnīt naudu no sava tiešsaistes biznesa vai vietnes, jums principā ir jāiegūst WordPress.org vietne. Jūs varat ne tikai vadīt pats savus sludinājumus, nedalot ieņēmumus ar WordPress, bet jūs arī iegūstat kontroli pār Google Analytics datiem un izsekošanas rīkiem ka WordPress.com vietnes draņķīgi izslēdz.

Tas ļauj pielāgot mārketinga kampaņas, izdomāt, kuras reklāmas visveiksmīgāk izmanto jūsu lietotāju bāzi, un noteikt, kurš saturs vislabāk virza satiksmi, savukārt, palielinot jūsu peļņu.

Vēl labāk, ja WordPress.org vietnes ļauj jums izveidot dalības iespējas un pārdot tās saturam, noteiktiem multivides veidiem un daudz ko citu. Tiešsaistes biznesa veidošana ir padarīta vairāk nekā iespējams, pateicoties šiem rīkiem, un tas viss ir paveicams vienai personai ar pietiekamu piepūli un radošu ieskatu..

Vienīgie reālie negatīvie ir tie, kas nāk ar pilnīgu kontroli. Piemēram, jūs esat atbildīgs par savas vietnes atjaunināšanu, gan kopumā, gan drošības apsvērumu dēļ. Turklāt jums būs jāmaksā par servera mitināšanu, kas kļūs dārga, palielinoties trafikam un attiecīgi palielinoties servera resursiem.

Tomēr joprojām lielais vairums personu uzskata, ka WordPress.org vietnes ir daudz labākas par alternatīvu. Tas ir labākais risinājums, ja nopietni domājat par savas tiešsaistes telpas veidošanu un uzturēšanu.

Sava saimnieka iegūšana

Pirmais solis vietnes WordPress.com migrēšanai uz WordPress.org ietver WordPress tīmekļa mitināšanas iegādi. WordPress tīmekļa mitināšanas uzņēmuma atrašana ir pietiekami vienkārša: vienkārši meklējiet Google to pašu vaicājumu, un tūlīt jums būs jāiegūst daudz rezultātu. Bet vislabākās WordPress tīmekļa mitināšanas opcijas noteikšana ir nedaudz sarežģītāka.

Ko meklēt

Iesācējiem, jūs vēlaties, lai uzņēmumam būtu lieliska mērogojamība attiecībā uz servera resursiem. Šie resursi ir tādas lietas kā krātuve (mēra gigabaitos) un joslas platums, kas parasti tiek saukts par “neierobežotu” (lai gan reāli ierobežots, ja jūsu vietne pēkšņi palielinās). Mērogojamība ir svarīga, jo tā ļaus jums rīkoties ar vairāk ikmēneša apmeklētājiem un pilnībā izmantot pēkšņas satiksmes korekcijas, nevis steidzīgi jāturpina un jāpaaugstina mitināšanas abonements..

WordPress drošībaPēc tam mēģiniet atrast WordPress tīmekļa mitināšanas vietni uzņēmums, kas piedāvā labu drošību. Jūsu WordPress.org vietnes drošība faktiski ir kritiska, it īpaši GDRP un citu interneta noteikumu laikmetā. Vienkārši sakot, vietņu apmeklētāji vēlas zināt, ka viņu dati ir droši.

Tas var ietvert SSL sertifikāciju, kas izveido jūsu vietnes drošības pamatlīmeni un nodrošina apmeklētājiem mieru. Tā ir nepieciešamība, ja vēlaties pārvaldīt jebkura veida tiešsaistes veikalu. SSL sertifikācija parasti maksā ikmēneša maksu, taču daži WordPress tīmekļa mitināšanas pakalpojumi kā bonusu ietver SSL sertifikāciju. Meklējiet tos, ja vēlaties iegūt maksimālu naudas vērtību.

Daži WordPress tīmekļa mitināšanas uzņēmumi kā vienu no savām funkcijām ietver arī dublējumus. Tās ir lieliskas papildu priekšrocības. DDoS aizsardzības sistēmas un citi pretvīrusu pasākumi ir arī lieliskas lietas, kurām jāpievērš uzmanība.

Pēc drošības izpētiet, ko WordPress tīmekļa mitināšanas uzņēmums piedāvā klientu apkalpošanas ziņā. Labam hostinga uzņēmumam vajadzētu būt vairākiem veidiem, kā sasniegt klientu apkalpošanas komandas, ieskaitot atbalstu pa tālruni vai tīmekļa tērzēšanu.

Hostinga tips

Visbeidzot apsveriet: tips no WordPress tīmekļa mitināšanas vietnes, ko uzņēmums piedāvā. Lielākā daļa abonēšanas piedāvājumu tiks kopīgota tīmekļa mitināšana, kas nozīmē, ka Web hostinga vietu jūs dalīsit no serveru kolekcijas ar citiem “īrniekiem”. Tas parasti darbojas mazos un vidējos vietnēs.

WordPress mitināšanaBet jūs varētu vēlēties tīmekļa mitināšanas uzņēmumu, kas piedāvā īpašu WordPress mitināšanu. Tas nozīmē, ka jūs iegūstat pilnu servera vietu sev un jums nekad nav jādalās servera resursos ar kādu citu. Protams, šīs mitināšanas iespējas ir nedaudz dārgas, salīdzinot ar kopīgotajiem abonementiem, taču tās, iespējams, ir tā vērts, ja domājat, ka jūsu vietne augs eksponenciāli.

Vai arī jūs varētu izmeklēt Mākonis WordPress mitināšana. Šī ir jaunāka par divām citām opcijām, un tā ļauj saglabāt servera datus mākoņā. Kvalitatīvas mākoņu krātuves popularitāte strauji pieaug, pateicoties palielinātam ātrumam, labākai drošībai un vienkāršai lietošanai. Šie plāni var būt vidēja lieluma vai dārgi, atkarībā no pakalpojumu sniedzēja.

Runājot par to, neaizmirstiet apsvērt cenu pirms hostinga izvēles pabeigšanas. Atcerieties sava hostinga plāna ikmēneša izmaksas apvienot ar WordPress.org plānu, kuru izmantosit, kopā ar jūsu kopējo mēneša budžetu.

Domēna reģistratūras nodošana

Iestatot WordPress.org vietni, jūs varat vai nu pārsūtīt esošu domēna vārdu uz WordPress.org datu bāzi, vai arī varat sākt ar jaunu domēna vārdu, ja neesat īpaši piesaistīts tam, kas jūsu vietnē WordPress.com šobrīd atrodas..

Ja izvēlaties jaunu domēna vārdu, varat mēģināt izmantot savas vietnes galveno vārdu, lai gan tas var nedarboties atkarībā no tā, cik parasts nosaukums jau ir. Jebkurā gadījumā domēna vārdam nav obligāti jābūt saistītam ar galveno vietni; vienkārši izvēlies kaut ko tādu, ko atceries, un to būs viegli identificēt.

Lai pārsūtītu savu domēnu no WordPress.com uz citu resursdatoru, vispirms varat pieteikties savā WordPress.com kontā un pēc tam pārvaldīt domēnu no cilnes Domēna pārvaldība. Atlasiet vietni, kuru plānojat pārsūtīt, un tajā vajadzētu nokļūt lapā, kurā norādīta tās informācija un dažādas iespējas.

A Poga Transfer Domain jābūt pieejamai, kas jūs aizvedīs uz ekrānu, kurā varēsit pārsūtīt uz citu domēna reģistratūru vai lietotāju vai pat uz citu vietni. Acīmredzot atlasiet pārsūtīšanu uz citu reģistratūras opciju. Jums var būt nepieciešams atbloķēt savu domēnu un noņemt jebkādu privātuma aizsardzību. Dariet to, kad tiek prasīts atjaunināt iestatījumus un turpināt.

Tas jums nodrošinās e-pasta pārsūtīšanas kodu, kuru pēc tam varēsit sniegt WordPress.com saskarnei.

Pēc visa tā dodieties uz jauno vietni WordPress.org un pieprasiet domēna vārdu.

Esošo vietņu migrēšana

Dažos gadījumos un atkarībā no izvēlētā tīmekļa mitināšanas pakalpojuma vietnes WordPress.com pārvietošana uz WordPress.org būs bezmaksas. Citos gadījumos tā var maksāt nelielu maksu; pirms sākat pārsūtīšanas procesu, noteikti pārbaudiet to.

Pirmais solis

WordPress admin jomā

Lai sāktu, jums ir jāeksportē dati no WordPress.com. Pierakstieties savā WordPress.com kontā un dodieties uz informācijas paneli, pēc tam kreisajā pusē noklikšķiniet uz administrēšanas saites (saukta par WP administrators).

Doties uz Rīki, tad Eksportēt. Jums vajadzētu redzēt divas iespējas: bezmaksas un vadīta pārsūtīšana. Bezmaksas iespēja mūsu mērķiem ir piemērota, jo jums ir šis ceļvedis!

Nākamais ekrāns jautās, kādus datus vēlaties eksportēt uz jauno vietni; vairumā gadījumu mēs sagaidām, ka vēlaties pārsūtīt visu savu saturu, bet jūs varat arī pārsūtīt lapas, ziņas, multividi un citu saturu, kas atdalīts ar kategoriju skatiem.

kā expoert wordpress.com

Noklikšķinot uz šī ekrāna, datorā tiks lejupielādēts XML fails, kurā iekļauti visi dati, kurus eksportēsit uz jauno WordPress.org vietni..

Otrais solis

Pēc tam ir pienācis laiks instalēt WordPress savā tīmekļa mitināšanas serverī. Tas, iespējams, jau tiks pabeigts atkarībā no iepriekš izvēlētā WordPress mitināšanas plāna – vairāki to automātiski dara kā prēmiju abonēšanai. Katrā ziņā tas prasa tikai dažus klikšķus.

Trešais solis

Pēc tam jūs varat pieteikties savas WordPress vietnes administrēšanas apgabalā, kā jūs to izdarījāt iepriekš, taču šoreiz caur sava mitināšanas pakalpojumu sniedzēja serveri. Iet uz Rīki, tad Importēt un atrodiet atzīmēto pogu Instalēt tagad zem WordPress opcijas. Tas palaiž automātisku WordPress importēšanas rīku; viss, kas jums jādara, ir noklikšķiniet uz pogas “palaist importētāju”, tiklīdz jūs redzat to uznirstošu.

kā importēt WordPress

Ekrāns liks jums augšupielādēt XML failu, kuru esat lejupielādējis iepriekš. Augšupielādējiet to no vietas, kur to saglabājāt (darbvirsma ir vienkārša vieta, kur atcerēties).

Importētājs jums dos iespēju piešķirt saturu jūsu pašreizējam lietotāja profilam vai ļaus jums izveidot jaunu lietotāja profilu, kā arī iespēju importēt vecos pielikumus. Mēs iesakām noklikšķināt uz šī lodziņa, lai jūs saglabātu savus attēlu failus, kas saistīti ar pareizajām ziņām vai lapām.

Ceturtais solis

Tagad viss, kas jums jādara, ir noklikšķiniet uz Iesniegt , un WordPress automātiski migrēs jūsu veco vietni uz jauno WordPress.org platformu. Ņemiet vērā, ka lielākām vietnēm, kurās ir vairāk datu, pilnīga migrācija prasīs ilgāku laiku, savukārt mazākas vietnes varētu tikt izveidotas tikai dažās minūtēs.

Kad importēšana ir pabeigta, joprojām ir ieteicams apmeklēt savu vietni un pārliecināties, ka viss izskatās tā, kā agrāk. Attēli un citi multivides faili migrācijas procesa laikā var būt nedaudz smalki, tāpēc jums, iespējams, vajadzēs sajaukt lietas šeit un tur, lai visu atgūtu tā, kā tas bija.

Satiksmes novirzīšana

Vēl viens padoms: ja jums bija lojāla sekošana ar savu WordPress.com vietni, iespējams, būs vērts samaksāt maksu USD 13 gadā WordPress, lai novirzītu veco trafiku no jūsu WordPress.com vietnes uz jauno WordPress.org atrašanās vietu. Tas var palīdzēt saglabāt vietu Google meklēšanas klasifikācijā un uzturēt trafiku līdz iepriekšējam līmenim, neradot jaunu auditoriju no nulles vai lēnāk. To var paveikt ar Vietnes novirzīšanas lapa WordPress.com, kas arī apstrādā visus maksājumus

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author