Iesācēja vietņu failu optimizācijas rokasgrāmata (par 70% ātrāka ielāde)

Lai paātrinātu vietni un ietaupītu joslas platumu, saspiešana ir viens no efektīvākajiem (un vienkāršākajiem) veidiem, kā to paveikt..

… Tomēr daudzi vietņu īpašnieki joprojām neoptimizē savus failus 2020. gadā, vai nu tāpēc, ka viņi nezina, cik tas ir svarīgi, vai arī viņi nezina, kā.

Lai izveidotu īsu stāstu, viens no vissvarīgākajiem veidiem, kā paātrināt lapas ielādes ātrumu, ir padarīt JavaScript (JS) failus ātrāku ielādi … Un jūs varat paātrināt JavaScript, izmantojot GZIP saspiešanu..

Tagad tas ir ideāli piemērots tikai modernām pārlūkprogrammām, taču vairums cilvēku internetā izmanto nesenu ierīci un pārlūku. Gan Yahoo, gan Google izmanto GZIP saspiešanu.

Bet vispirms izveidosim mazliet konteksta.

1. darbība. Kas ir satura kodēšana?

Lai varētu efektīvi optimizēt savas vietnes failus, ir svarīgi saprast jēdzienu, kas pazīstams kā satura kodēšana.

Vienkārši sakot, tas tiek izmantots, lai dokumentu varētu saspiest, neriskējot pazaudēt tā pamatā esošo multivides veida identitāti. Jūsu pārlūks runās ar tīmekļa serveri, kad pieprasīsit failu.

HTTP pieprasījums

Būtībā pārlūks pasaka serverim, ko viņš vēlas. Serveris to meklē un atrod. Pēc tam pārlūks to ielādē. Jo lielāks fails, jo ilgāks laiks pārlūkam nepieciešams tā ielādēšanai.

Tātad, ko jūs darāt, ja fails ir pārāk liels?

Jūs to zip. Nosūtot pārlūkprogrammai zip failu, jūs ietaupāt gan lejupielādes laiku, gan joslas platumu.

Ar serveri un pārlūku ir saistīti divi elementi, zinot, ka ir labi nosūtīt ZIP failu:

 • Pārlūks ļauj serverim uzzināt, ka ir labi nosūtīt saspiestu saturu, nosūtot galveni
 • Ja saturs tiek saspiests, serveris nosūta atbildi

Ja fails nav saspiests, serveris nesūtīs pa satura kodēšanas atbildes galveni. Kodēšanas galvene nav pieprasījums, bet tikai pārlūka pieprasījums.

Pārlūkprogrammai būs jātiek galā ar parasto smago versiju, ja serveris nenosūta saspiestu saturu.

Servera iestatīšana

Jums nav kontroles pār pārlūku. Tas vai nu nosūtīs galveni, vai arī to nenosūtīs. Tomēr jūs varat konfigurēt izmantoto serveri, lai nodrošinātu rāvējslēdzēja satura atgriešanu, ja vien pārlūkprogramma to var apstrādāt. Tas rada ievērojamu joslas platuma ietaupījumu.

tīmekļa veiktspēja pēc saspiešanas

Lai to izdarītu, vienkārši iespējojiet IIS saspiešanas iestatījumus. Ja jūs izmantojat Apache, ir diezgan viegli iespējot izvades saspiešanu. Vienkārši piekļūstiet savam .htaccess failam un pievienojiet pareizo kodu.

Izmantojot Apache, var izvēlēties divas saspiešanas iespējas:

 • mod_deflate ir standarta, un to ir vieglāk iestatīt
 • mod_gzip ļauj iepriekš saspiest saturu, un tas šķiet jaudīgāks

viegli apache deflate

Neatkarīgi no tā, kuru opciju izvēlēsities, Apache izskatīs, vai pārlūks nosūtīja galveni akceptēšanas kodēšanai un pēc tam atgriezīs failu parastajā versijā vai saspiestajā versijā..

Ja vecāks pārlūks rada problēmas, ir dažas lietas, ko varat darīt, lai to labotu, pievienojot noteiktas īpašas direktīvas.

Lai atgrieztu saspiestu saturu, varat izmantot PHP, ja nevarat veikt izmaiņas .htaccess failā. PHP:

<?php if (substr_count ($ _ SERVER [‘HTTP_ACCEPT_ENCODING’], ‘gzip’)) ob_start („ob_gzhandler”); cits ob_start (); ?>

Pēc apstiprināšanas kodēšanas galvenes pārbaudes tiek atgriezta faila versija ar gzipped. Tas ir līdzīgi web servera izveidošanai pašam. Lai saspiestu izvadi, Apache to atvieglo.

Svarīgs brīdinājums: lielākajā daļā vietņu veidošanas programmatūras nav atļauta koda līmeņa rediģēšana (ar dažiem izņēmumiem). Vietnē Hostings Canada mēs stingri atbalstām jūsu vietnes mitināšanu pats, taču saprotam, ka tā nav domāta visiem. Izmantojot vietņu veidotājus, piemēram, Squarespace, Wix vai Weebly, šāda veida servera līmeņa noteikšana, iespējams, ir ārpus jūsu sasniedzamības līmeņa..

Pārbaudiet kompresiju

Pēc servera konfigurēšanas ir svarīgi nodrošināt, ka tiek piegādāts saspiests saturs. Lai noteiktu, vai jūsu lapa ir saspiesta tiešsaistē, varat izmantot tiešsaistes GZIP testu.

Jūsu pārlūkprogrammā izstrādātāja rīki var jums to palīdzēt. Jūs vēlēsities doties uz cilni tīkls, atsvaidzināt lapu un pēc tam noklikšķināt uz konkrētās lapas tīkla līnijas.

Ja saturs tika nosūtīts saspiests, jūs redzēsit galveni “satura kodējums: GZIP”.

google chrome gzip header

Lai iegūtu sīkāku informāciju, varat noklikšķināt uz ikonas “izmantot lielas rindas”. Tas arī sniedz informāciju par patieso satura lielumu un saspiesto pārsūtīšanas lielumu.

Apsveramie brīdinājumi

Kompresija sniedz daudz priekšrocību, taču visam ir arī negatīvie punkti. Jūs vēlaties zināt:

 • Kompresijas pakāpes diagrammaSaturs, kas jau ir saspiests: Lielākā daļa mūzikas, video un attēlu jau ir saspiesti. Ja jūs mēģināt tos vēlreiz saspiest, tas lielākoties ir tikai laika izšķiešana. Vairumā gadījumu jums jāuztraucas tikai par CSS, HTML un JavaScript saspiešanu.
 • Vecāki pārlūki: Saspiestais saturs nav saderīgs ar visiem pārlūkiem. Īpaši tas attiecas uz vecākām pārlūkprogrammām. Piemēram, ieteicams izvairīties no HTTP saspiešanas, ja jums jādarbojas operētājsistēmā Windows 95 vai ar Netscape 1.0. Ir daži noteikumi un vadlīnijas, kā izvairīties no vecāku pārlūkprogrammu saspiešanas ar Apache mod deflate.
 • CPU slodze: Ietaupiet joslas platumu un izmantojiet CPU laiku, kad saspiežat saturu lidojumā. Ņemot vērā saspiešanas ātrumu, kompromisu parasti uzskata par taisnīgu. Ir veidi, kā nosūtīt saspiestas versijas, kā arī iepriekš saspiest statisko saturu. Parasti tas prasa vairāk konfigurācijas. Atcerieties, ka cilvēkiem internetā ir īsa uzmanības koncentrācija, tāpēc ātruma palielināšana labākai lietotāju pieredzei, izmantojot CPU ciklus, parasti vienmēr ir laba ideja.

Kāpēc jums vajadzētu izmantot GZIP saspiešanu

http saspiešanas konsoleGZIP saspiešana sniedz daudz priekšrocību. Ir svarīgi zināt, kas tie ir, lai jūs pilnībā zināt, kāpēc jums tas jāsāk lietot.

Vidēji, Izmantojot GZIP, lai saspiestu CSS un HTML failus, jūs ietaupīsit no 50 līdz 70 procentiem no kopējā faila lieluma. Šis ievērojamais faila lieluma ietaupījums nodrošina daudz labāku un efektīvāku jūsu vietnes lietotāju pieredzi.

Šim paņēmienam ir svarīga loma arī jūsu vietnes vispārējā SEO. Meklētājprogrammas izmanto sarežģītus algoritmus, lai noteiktu, kur vietnes un tīmekļa lapas ietilpst meklēšanas rezultātos.

Viens elements, kas kļūst svarīgāks ar katru algoritma atjauninājumu, ir tīmekļa lapas ielādes laiks. Meklētājprogrammas izmanto šo informāciju, lai noteiktu vietnes vispārējo optimizāciju.

gzip kompresijas ātruma pārbaudeĀtri ielādējot tīmekļa lapas, apmeklētājiem, kas apmeklē vietni, nav jāgaida, lai piekļūtu vajadzīgajam saturam. Atcerieties, ka interneta lietotājiem ir īsa uzmanība.

Ja tīmekļa lapas ielāde prasa pārāk ilgu laiku, lietotājs, iespējams, noklikšķinās prom un atradīs ātrāku vietni ar līdzīgu informāciju. Meklētājprogrammas vēlas atlīdzināt par ātrāku vietņu ielādi, tāpēc viņi nodrošina augstāku meklēšanas rezultātu izvietojumu.

Ātrāka vietne arī palielina reklāmguvumu skaitu. Tas nozīmē, ka, ja jums ir e-komercijas vietne, jo ātrāk tā tiek ielādēta, jo lielāks ir jūsu pārdošanas apjoms. Faktiski aptuveni 51 procents amerikāņu apgalvo, ka galvenais iemesls, kāpēc viņi atsakās no pirkuma, ir lēna vietne.

Gadījumu izpēte liecina, ka varat uzlabot reklāmguvumu līmeni vairāk nekā par 15 procentiem, samazinot vietnes ielādes laiku tikai par 2,2 sekundēm.

GZIP saspiešanas problēmu novēršana

Tāpat kā visi tehnoloģiju elementi, arī GZIP saspiešana var neizdoties mazāko iemeslu dēļ. Labā ziņa ir tā, ka vairums neveiksmes iemeslu ir labojami.

Pirmais elements, kas jāapskata, ir tas, vai jūsu tīmekļa resursdators atbalsta GZIP saspiešanu. Lai gan vairums to atbalsta, jo tam ir liela nozīme lapu ielādēšanā, daži ir daži, kuri nav uztraukušies nodrošināt savietojamību. Varat sazināties ar savu tīmekļa mitinātāju, lai noteiktu, vai problēma ir GZIP saderība.

Nākamais izpētītais elements ir jūsu kods. Pat viens nepareizs raksturs var radīt problēmas. Meklējiet neatbildētu rakstzīmi, sintakses kļūdu vai nepareizi izveidotu kodu. Lai kompresija būtu veiksmīga, visam kodējumam ir jādarbojas ar jūsu arhitektūru.

Jūs varat vienkārši pārbaudīt savu kodu, ko ievadījāt, izmantojot PHP vai .htaccess (tas tika apspriests iepriekš). Ja nevarat atrast problēmu, bet uzskatāt, ka pie vainas ir kods, apsveriet iespēju to pilnībā apmainīt ar citu kodu, kas, visticamāk, darbosies.

Dažos gadījumos jūsu tīmekļa mitinātājam ir piekļuve pareizajiem failiem, kas ļauj saspiest GZIP, bet jums tas nav. Šajā gadījumā vienkārši piezvaniet savam saimniekam un palūdziet, lai tas tos iespējot.

Iepriekš šajā rakstā jūs uzzinājāt par GZIP kompresijas pārbaudi. Šī ir ātra un vienkārša problēmu novēršanas iespēja. Parasti ieteicams to darīt vispirms. Ja kaut kas joprojām nav kārtībā, sazinieties ar savu tīmekļa mitinātāju un novērtējiet izmantoto kodu.

Ja jūsu pārlūkprogramma ir novecojusi, arī tas var radīt problēmas ar GZIP saspiešanu. Īpaši bieži tas notiek ar vecajām Internet Explorer versijām. Ja daudzi cilvēki, kas apmeklē jūsu vietni, izmanto vecu pārlūku, šī problēma, iespējams, jums būs jārisina.

Ja jūsu vietnes faili ir ārkārtīgi lieli, arī tas var radīt problēmas saistībā ar GZIP saspiešanu. Ja izmantojat vecāku GZIP versiju, faila lieluma ierobežojumi var būt salīdzinoši mazi, piemēram, divi gigabaiti vai mazāk. Tādēļ vēlaties noteikt, kādas ir jūsu GZIP versijas robežas.

Viens no labākajiem veidiem uzlabojiet vietnes veiktspēju un ātrumu, iespējojot saspiešanu. Tagad, kad jūs zināt, kā to izdarīt, varat sākt pilnībā izmantot priekšrocības.

Jāapzinās brīdinājumi un jāņem vērā, strādājot. Nākamais solis ir tā iestatīšana, lai apmeklētāji varētu gūt labumu no tā.

Bieži aizmirsts vietnes ātruma koeficients ir saistīts ar jūsu izvēlēto tīmekļa mitināšanas uzņēmumu. Jā, tas tomēr ietekmē jūsu izvēlēto atšķirību, jo daži vienkārši darbojas labāk, ja izmantojat laiku, lai sagremotu datus.

Lai iegūtu vairāk informācijas, apskatiet manu ceļvedi, kā uzlabot vietnes ātrumu.

Atsauces un attēla kredītpunkti:

 • Vietne BetterExplained.com
 • OpenSourceVarsity.com
 • Geekeasier.com
 • WebPerformance.com
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author