Iesācēja cPanel apmācība / ceļvedis (2020)

Ja esat tikko reģistrējies jaunam tīmekļa serverim, iespējams, ka tas darbosies ar cPanel. Sakot, ka kaut kas līdzīgs 90% no visiem tīmekļa mitināšanas uzņēmumiem izmanto cPanel, tas nebūtu pārspīlējums. Tātad šajā gadījumā tiek izmantota šāda cPanel apmācība.

Tajā jūs uzzināsit:

 • To kā lietot cPanel
 • Domain kā konfigurēt domēna vārdu cPanel
 • ✅ kā izveidot vietni ar cPanel dažu minūšu laikā
 • ✅ un vairāk

Kāpēc jums vajadzētu izlasīt šo cPanel apmācību??

 • Vietnē hostingfacts.com dažādu hostinga platformu pārbaude ir kaut kas tāds, ko mēs darām iztikai. Mēs zinām šo lietu.
 • Daudzi citi ceļveži tīklā parasti ir supertehniski, bet ne mūsējie. Lai mācītos kopā ar mums, jums nav vajadzīgas nekādas iepriekšējas zināšanas vai servera pārvaldības prasmes.
 • Mēs uzrakstījām šo cPanel apmācību, paturot prātā iesācēju.
 • Varat izmantot CTRL + F, lai atrastu atbildes uz bieži uzdotiem jautājumiem.
 • Šī rokasgrāmata ir atjaunināta cPanel 2019 mūsdienu versijām.

Contents

Satura rādītājs

1. cPanel – pamati
2. Īss cPanel interfeisa ievads
3. Preferenču (paroļu, kontaktpersonu utt.) Atjaunināšana
4. Domēna vārdu pārvaldīšana (pievienošana, noņemšana utt.)
5. E-pasta konti un iestatījumi (surogātpasta filtri, papildu e-pasta konti)
6. Failu pārvaldība (izmantojot FTP)
7. Datu bāzes
8. Instalācijas ar vienu klikšķi (WordPress un citi)
9. Vietnes dublēšana
10. Jūsu statistikas pārbaude

Paralēli mēs sniegsim arī dažus noderīgus padomus un ieteikumus, kas ievērojami atvieglos jūsu vietnes pārvaldību.

1. cPanel apmācība – pamati

Pssst… Ja jūs jau zināt, kas ir cPanel, un esat pieteicies, pārejiet uz nākamo sadaļu, noklikšķinot šeit – jūs neko nepalaidīsit garām.

1.1. Kas ir cPanel??

�� Vienkārši izsakoties, tas ir vadības panelis, kurā varat pārvaldīt visus sava tīmekļa mitināšanas konta elementus.

Tīmekļa mitināšanas uzņēmumiem patīk padarīt cPanel pieejamu saviem klientiem vairāku galveno iemeslu dēļ: tas ir vienkārši lietojams informācijas panelis, tas ir labi uzturēts ar regulāriem atjauninājumiem, uzlabojumiem un drošības pasākumiem.

1.2. Ko es varu darīt cPanel??

Daudz … cPanel ir vieta, kur jūs ieradīsities:

 • Savienojiet domēna vārdus ar mitināšanu
 • Iestatiet savas vietnes e-pastus
 • Instalējiet WordPress (vai citu satura pārvaldības sistēmu)
 • Dublējiet savu vietni
 • Augšupielādējiet failus uz jūsu serveri
 • Pārbaudiet joslas platumu un citu lietošanas statistiku
 • Mainiet dažādus drošības iestatījumus
 • Instalējiet papildprogrammas serverī
 • Izveidojiet jaunas datu bāzes / pārvaldiet esošās
 • Iestatiet dažādas optimizācijas

Un vēl daudz vairāk – mēs šeit patiešām tikai skrāpējam virsmu. Nevajag tomēr iebiedēt. Lai gan cPanel jums piedāvā milzīgu funkciju un pielāgojumu daudzumu, par kuriem jārūpējas, jums patiesībā tie visi nav jāsaprot, lai efektīvi pārvaldītu vietni. Mēs apskatīsim visu šajā ceļvedī.

1.3. Kā es varu pieteikties cPanel??

Ja šī ir pirmā reize, kad piesakāties, mitināšanas pakalpojumu sniedzējam jums vajadzētu būt norādījis nepieciešamo lietotājvārdu un paroli.

�� Lielākajai daļai hostinga uzņēmumu ir saites uz jūsu cPanel, kad esat pierakstījies savā mitināšanas kontā.

Piemēram, ja mitināt savu vietni vietnē SiteGround, cPanel varat piekļūt no sava lietotāja profila cilnē “Mani konti”:

SiteGround cpanel

Ja esat kopā ar Bluehost, saite, kas ved uz cPanel, patiesībā ir ar apzīmējumu “Advanced”:

Bluehost cpanel

Ja nevarat atrast tiešu saiti sava mitināšanas pakalpojumu sniedzēja panelī, varat sazināties ar atbalsta dienestu un pajautāt, kā piekļūt cPanel, vai arī varat nedaudz šņaukties un mēģināt uzminēt pareizo cPanel adresi. Sākumā tas izklausās tāls, taču patiesībā ir ļoti paveicams. Lūk, kā:

Aktivizējiet savu pārlūkprogrammu un ievadiet savas vietnes adresi, kurai seko: 2082 (http) vai: 2083 (https). Piemēram:

http://www.YOURDOMAIN.com:2082

Vai:

https://www.YOURDOMAIN.com:2083

Pēc tam jums tiks lūgts ievadīt savu cPanel lietotājvārdu un paroli.

1.4. Ko darīt, ja man ir vajadzīga papildu palīdzība?

Šajā ceļvedī ir izskaidroti visi pamati un sniegtas detalizētas instrukcijas dažu visizplatītāko uzdevumu risināšanai, piemēram, vietņu, e-pasta kontu un domēnu vārdu iestatīšana. Ja jums nepieciešama nedaudz vairāk palīdzības, cPanel šeit ir dažas savas video pamācības.

Katrā cPanel lapā ir pieejama arī daudz dokumentācijas, kas parasti ir norādīta augšpusē. Piemēram:

cpanel docs

2. Īss cPanel interfeisa ievads

Kad esat pieteicies, jums vajadzētu redzēt ekrānu, kas līdzīgs šim:

cPanel apmācība - informācijas panelis

Šī ir jaunākā cPanel versija 2020. gadam. Tajā tiek izmantota tēma ar nosaukumu “Paper Lantern”..

2.1. Mana cPanel saskarne izskatās savādāk! Ko tagad?!

Pirmkārt, nekrītiet panikā.

Lai mainītu sava cPanel stilu, atrodiet sadaļu “PREFERENCES” (tā parasti atrodas apakšā) un noklikšķiniet uz “Mainīt stilu”:

mainīt stilu

Jums būs dažas izvēles, pamatojoties uz to, ko jūsu resursdators dara pieejamu. Mūsu gadījumā atlasē ietilpst stili Basic, Dark, Light un Retro.

Lai strādātu pie tās pašas tēmas, pie kuras strādājam, izvēlieties “Pamata”, augšējā labajā stūrī blakus stilam noklikšķinot uz pogas “Lietot”. cPanel tiks atkārtoti ielādēts, izmantojot jauno stilu.

2.2. Pārvietošanās pa cPanel interfeisu

Navigācijas josla

Navigācijas joslu varat atrast ekrāna augšējā labajā stūrī. Tajā ir vienkāršs meklēšanas lauks, saite uz jūsu lietotāja preferencēm, paziņojumu zvans un atteikšanās saite.

navigācijas josla

 • Meklēšanas lauks ļauj atrast galvenās iespējas cPanel. Patiesībā meklēšanas lauka izmantošana ir daudz ātrāks veids, kā pārvietoties pa cPanel, nekā mēģinājums pārlūkot un manuāli nokļūt noteiktā opcijā. Meklēšanas laukā tūlīt tiek parādīti rezultāti, tiklīdz jūs rakstāt.
 • Noklikšķinot uz lietotāja preferenču saites, jūs varat mainīt savu paroli, valodu, rediģēt kontaktinformāciju, kā arī ar vienu klikšķi varat atiestatīt lapas iestatījumus..
 • Paziņojumu zvans ir tieši tas, kas izklausās – vieta, kur varat redzēt būtiskus atjauninājumus par jūsu mitināšanas iestatījumiem vai pašu cPanel. Parasti cPanel izmanto paziņojumus, lai informētu jūs par jaunumiem, kritiskiem atjauninājumiem, drošības apsvērumiem vai citu informāciju, kas jāzina.
 • Atteikšanās saite ir diezgan pašsaprotama – atcerieties to izmantot katru reizi, kad esat pabeidzis darbu ar cPanel.

Meklēšanas josla

Viens papildu meklēšanas lauks, izņemot navigācijas joslā esošo, ir redzams lapas pašā augšpusē tieši zem navigācijas joslas.

Šis darbojas diezgan līdzīgi, taču šoreiz tā vietā, lai parādītu rezultātus nolaižamajā izvēlnē, tas filtrēs cPanel centrālo daļu. Vienkārši ielieciet to, kas jums seko, un cPanel to izdomās jums.

cpanel meklēšana

Sānjosla

Ekrāna kreisajā pusē redzēsit sānjoslu ar pāris ikonām – precīzs numurs ir atkarīgs no tā, ko jūsu resursdators jums dara pieejamu. Mūsu gadījumā no augšas uz leju šie apzīmē mājas lapu, statistiku, informācijas paneli un lietotāju pārvaldību.

cPanel sānjoslas navigācija

 • Mājas ir cPanel galvenā lapa, kurā varat piekļūt lielākajai daļai funkciju.
 • Statistika parādīs svarīgu numuru diapazonu – cik daudz jums ir e-pasta kontu, failu pārsūtīšanas protokola (FTP) kontu un domēna vārdu, kā arī to, cik daudz joslas platuma un diska vietas jūs izmantojat.
 • Informācijas panelis ir ātro uzziņu lapa, kurā atradīsit saites uz dažām visbiežāk izmantotajām saitēm, kā arī īsumā apskatīsit joslas platumu un vietas diskā, pasta statistiku un daudz ko citu.
 • Lietotāju pārvaldība ir vieta, kur varat pievienot vai noņemt lietotājus no sava cPanel konta. Varat arī redzēt, kurus e-pasta kontus esat izveidojis, kā arī to, kam ir piekļuve jūsu FTP un tīmekļa diskam, ja kopīgojat kontu ar citiem lietotājiem vai administratoriem.

2.3. CPanel mājaslapas reorganizācija

Lai saīsinātu sadaļas, noklikšķiniet uz “-” zīmes katras mājas lapas sadaļas augšējā labajā stūrī, lai to samazinātu.

cpanel reorg

Ja vēlaties, varat arī vilkt un nomest veselas sadaļas, lai tās reorganizētu un ievietotu visbiežāk izmantotās sadaļas augšpusē.

3. Preferenču atjaunināšana

Pirmoreiz piesakoties cPanel, noteikti apmeklējiet sadaļu “PREFERENCES”, lai atjauninātu savu kontaktinformāciju un mainītu paroli.

preferences

Lūk, kā to izdarīt soli pa solim:

3.1. Paroles maiņa

Mēs ļoti iesakām nomainīt paroli, tiklīdz jūs pirmo reizi piesakāties cPanel.

Noklikšķiniet uz “Parole & Drošība ”. Tiksit atvērts šajā ekrānā:

caurlaides maiņa

Pirms izvēlēties jaunu, jums būs jāievada vecā parole.

Kad runa ir par jaunas paroles iestatīšanu, jūs varat izmantot Paroļu ģeneratora priekšrocības vai nākt klajā ar kaut ko pats. Paroļu ģeneratora izmantošana, visticamāk, ir pareizais ceļš, jo tas jums dos spēcīgu un drošu paroli. Vienkārši noklikšķiniet uz pogas un ļaujiet ģeneratoram rūpēties par pārējo:

nodot gen

Labākais veids, kā saglabāt šo paroli, ir izmantot paroļu pārvaldnieku (piemēram, LastPass – bez maksas). Tādā veidā jums nav jāiegaumē parole. Neatkarīgi no tā, ko jūs darāt, NEIZglabājiet savu paroli Word failā vai kaut kas līdzīgs jūsu datorā – tur, kur to varētu viegli atklāt.

3.2. Kontaktinformācijas atjaunināšana

Viena no vissvarīgākajām lietām, kas jums jādara cPanel, ir sniegt e-pastu, kurā vajadzības gadījumā varat saņemt atjauninājumus.

Kāpēc šis solis ir izšķirošs:

 • Ja šajā sadaļā nav iestatīts funkcionējošs e-pasts, cPanel nevarēs ar jums sazināties, ja kaut kas nozīmīgs notiks ar jūsu konfigurāciju.
 • Jums arī jāiestata tāda e-pasta adrese, kura nav pievienota nevienam domēna vārdam, kuru mitināt šajā cPanel; pretējā gadījumā, ja kaut kas notiks ar jūsu konfigurētāju, var tikt apdraudēts arī šis domēns, tādējādi padarot neiespējamus jebkādus mēģinājumus sazināties ar jums..

Lai piekļūtu šiem iestatījumiem, noklikšķiniet uz “Kontaktinformācija”, lai atvērtu šādu ekrānu:

Kontaktinformācija

Mēs iesakām atzīmēt visas rūtiņas sadaļā “Kontaktu preferences”, jo tie ir visi atjauninājumi, kas var brīdināt par aizdomīgām darbībām (piemēram, kāds cits maina jūsu paroli) vai mitināšanas problēmu (piemēram, tiek iztērēta diska vieta)..

3.3. Jauna lietotāja pievienošana

Pieņemsim, ka vēlaties sadarboties ar kādu personu, kas palīdzēs pārvaldīt savas vietnes, vai arī jums ir uzticams biznesa partneris, kuram nepieciešama arī piekļuve mitināšanas iestatījumiem. Šai personai būs nepieciešams savs lietotāja profils cPanel.

Lai to izdarītu, noklikšķiniet uz ikonas “Lietotāju pārvaldnieks”, kas atrodas tajā pašā sadaļā “PREFERENCES”.

lietotāju pārvaldnieks

Tiks atvērts šāds ekrāns:

cpanel lietotāji

Šajā sadaļā jūs varat redzēt visus kontus, kas pašlaik ir iestatīti jūsu cPanel. Blakus katram kontam ir trīs ikonas (tās var redzēt iepriekš redzamajā ekrānuzņēmumā):

 • ✉️ aploksnes ikona norāda, vai personai sistēmā ir iestatīts e-pasta konts – ja ikona ir krāsaina, tad ir iestatīts e-pasta konts; ja tas ir pelēks, tad tāda nav
 • Truck kravas automašīnas ikona norāda, ja personai ir FTP konts – atkal krāsaina jā un pelēka krāsa nē
 • Disk diska ikona norāda, vai lietotājs var izmantot tīmekļa diska pakalpojumus, kas ir daļa no cPanel

Tur var viegli rediģēt jebkuru lietotāju, mainīt paroli vai izdzēst, izmantojot iespējas, kas uzskaitītas zem konta nosaukuma.

Lai pievienotu jaunu lietotāju, augšējā labajā stūrī noklikšķiniet uz pogas “Pievienot lietotāju”:

pievienot lietotāju

Pēc tam jūs tiksit atvērts šādā ekrānā:

pievienot lietotāju 2

Jūs pievienosit lietotāja vārdu un uzvārdu, lietotājvārdu, domēnu, ar kuru jaunajam lietotājam jābūt saistītam, un, ja vēlaties, alternatīvu e-pastu, ar kuru lietotājs var sazināties. Jums tiks lūgts arī izveidot paroli lietotājam.

Tieši zem šiem laukiem atradīsit sadaļu “Pakalpojumi”, kurā varat rūpēties par dažiem galvenajiem iestatījumiem. Interesanti, ka tie atbilst trim ikonām, kuras mēs aprakstījām tikai pāris rindkopās iepriekš:

pievienot 3. lietotāju

 • E-pasts ļauj iespējot / atspējot jaunā lietotāja e-pasta kontus, kā arī iestatīt ierobežojumu, cik daudz vietas katram kontam var būt.
 • FTP ļauj iespējot / atspējot kontu piekļuvi mitināšanas iestatījumiem, izmantojot FTP. FTP var izmantot, lai augšupielādētu failus uz jūsu vietni. Jūs varat izvēlēties, kuram direktorijam būs pieejams jaunais lietotājs, un ierobežot vietu, kuru viņš var izmantot.
 • Web disks atļaujas jārezervē tikai jūsu augstākā līmeņa administratora kontiem. Piekļuve lasīšanas un rakstīšanas līmenim dod lietotājam pilnīgas atļaujas darīt gandrīz visu, ko viņi vēlas norādītajā direktorijā (ieskaitot failu dzēšanu)! Tikai lasāms ļauj lasīt, lejupielādēt un uzskaitīt failus.

Kad esat pabeidzis šos iestatījumus, iestatījumu lapas apakšā noklikšķiniet uz “Izveidot” vai “Izveidot un pievienot vēl vienu lietotāju”..

4. Domēna vārdu pārvaldīšana

CPanel sadaļa “DOMAINI” ir jūsu vieta, kur vēlaties savam mitināšanas kontam pievienot jaunu domēna vārdu (tikko iegādājaties), pārvaldīt esošos domēnus, kā arī iestatīt apakšdomēnus.

domēni

4.1. Jauna domēna vārda pievienošana

Lai pievienotu domēna vārdu savam cPanel (un tādējādi arī jūsu mitināšanas pakotnei), iepriekš parādītajā sadaļā “DOMAINS” jums būs jānoklikšķina uz “Addon Domains”..

Papildinājuma domēns ir standarta domēna nosaukuma izdomāts nosaukums, kuru varat izmantot, lai izveidotu pilnībā funkcionējošu vietni – tas nozīmē, ka vienā un tajā pašā vadības panelī varat mitināt vairākus domēna vārdus.

Ekrānā “Addon Domains” jums tiks lūgts ievadīt jauno domēna vārdu un dažus citus parametrus:

pievienot domēnu

 • Jauns domēna vārds – precīzs domēna vārds, kuru esat reģistrējis, atskaitot www. daļa.
 • Apakšdomēns – tas tiks aizpildīts automātiski, tiklīdz iepriekš ievadītajā laukā ievadīsit jauno domēna vārdu. Vislabāk to atstāt neskartu. cPanel to izmanto dažiem iekšējiem maršrutēšanas gadījumiem, kuriem no lietotāja viedokļa nav lielas nozīmes.
 • Dokumenta sakne – atrašanās vieta uz servera, kur atradīsies jūsu jaunā domēna faili. Tas tiek arī automātiski aizpildīts. Vislabāk ir ievērot šos ieteiktos iestatījumus.

Lai pabeigtu, noklikšķiniet uz “Pievienot domēnu”.

4.2. Domēna vārda rediģēšana / noņemšana

Tajā pašā ekrānā “Addon Domains” ir sadaļa ar nosaukumu “Modificēt Addon Domain”, kurā varat rūpēties par visiem domēniem, kas pašlaik piešķirti jūsu kontam – tas attiecas arī uz to pārvaldīšanu, novirzīšanas iestatīšanu vai domēnu pilnīgu noņemšanu.

papildinājumu domēni

Šeit lietošana ir vienkārša. Labajā pusē ir saites novirzīšanas noņemšanai un pārvaldīšanai. Noklikšķinot uz jebkura no tiem, parādīsies cits iestatījumu panelis, kurā varat apstiprināt dzēšanu vai ievadīt galamērķi, uz kuru vēlaties novirzīt domēnu uz.

4.3. Apakšdomēnu pārvaldīšana

Katru reizi, kad savam kontam pievienojat jaunu domēnu (apskatīts iepriekš), cPanel izveidos arī atbilstošu apakšdomēnu, kas būs līdzās. Balstoties uz piemēru, tas parasti darbojas šādi:

Pieņemsim, ka jūsu cPanel konta nosaukums ir john, un resursdatora nosaukums ir greathost.com. Tādā gadījumā jūsu primārais servera domēns būs john.greathost.com. Kad būsit pievienojis jaunu domēna domēnu, teiksim, johnsworld.com, cPanel izveidos arī apakšdomēnu ar nosaukumu johnsworld.john.greathost.com.

Par nožēlu par šādu iestatīšanu ir tas, ka šajā jaunajā apakšdomēnā bieži atrodas parastās vietnes kopija, kas ir pieejama vietnē johnsworld.com. Citiem vārdiem sakot, viena un tā pati vietne ir pieejama divreiz ar divām adresēm: johnsworld.com un johnsworld.john.greathost.com.

No SEO viedokļa tas nav ideāli. Lai to labotu, jums vajadzētu novirzīt šo jauno apakšdomēnu uz savu standarta domēnu. Citiem vārdiem sakot, pēc rīkošanās tas, kurš mēģina pāriet uz johnsworld.john.greathost.com, tiks automātiski novirzīts uz johnsworld.com.

To var izdarīt šādi:

Vispirms sadaļā “DOMAINS” noklikšķiniet uz “Subdomains”:

apakšdomēni

Jūs tiksit novirzīts uz paneli, kurā varēsit redzēt visus pašreizējos iestatītos apakšdomēnus.

Šajā posmā sleja “Novirzīšana”, iespējams, ir tukša.

apakšdomēnu tukša novirzīšana

Lai to rediģētu, noklikšķiniet uz saites “Pārvaldīt novirzīšanu” blakus apakšdomēnam, kuru vēlaties rediģēt. Nākamajā ekrānā iestatiet novirzīšanu, ievadot pilnu domēna vārdu, uz kuru vēlaties novirzīt. Mūsu piemērā tas ir johnsworld.com. Kad esat pabeidzis, noklikšķiniet uz “Saglabāt”.

apakšdomēna iestatītā novirzīšana

Pielāgotu apakšdomēnu izveidošana

Apakšdomēni ir domāti ne tikai par nelielu neērtību radīšanu, bet arī par iespēju radoši paplašināt noteiktas vietnes teritorijas.

Piemēram, ja vēlaties savas tīmekļa vietnes ietvaros atvērt jaunu emuāru, laba pieeja ir to darīt apakšdomēnā. Piemēram, ja jūsu galvenā vietne atkal atrodas johnsworld.com, varat apsvērt iespēju izveidot emuāru vietnē blog.johnsworld.com.

Šajā gadījumā emuārs ir tikai piemērs. Jums ir pilnīga brīvība izvēlēties jebkuru apakšdomēnu, kuru vēlaties.

Tajā pašā ekrānā, kurā rūpējāties par esošo pārvaldīšanu, varat izveidot pielāgotu apakšdomēnu. Vienkārši aizpildiet veidlapu, kas atrodas augšpusē.

apakšdomēna forma

 • Apakšdomēns. Apakšdomēna nosaukums, kuru vēlaties iestatīt. Turiet to īsu un lietojiet tikai burtus, domuzīmes un ciparus.
 • Domēns. Jaunā apakšdomēna vecāku domēns.
 • Dokumenta sakne. Direktorija / mape uz servera, kurā tiks saglabāti jaunā apakšdomēna faili. Tā ir laba prakse, ja tur ievadāt visu apakšdomēnu. Piemērs: blog.johnsworld.com.

Noklikšķiniet uz “Izveidot”, lai pabeigtu apakšdomēna iestatīšanu.

5. E-pasta konti un iestatījumi

Viena no lieliskajām lietām, kas saistīta ar jūsu domēna vārda saglabāšanu tīmekļa resursdatorā, kurā iespējota cPanel, ir tā, ka jūs arī iegūstat iespēju izveidot šim domēnam pielāgotus e-pasta kontus..

Tas viss notiek cPanel sadaļā “EMAIL”.

e-pasts

Kā redzat, tur ir daudz rīku – sākot ar jaunu e-pasta ziņojumu izveidi, ekspeditoru, automātisko atbildētāju iestatīšanu, surogātpastu kopšanu un daudz ko citu.

5.1. E-pasta konta iestatīšana

Protams, šī ir pirmā lieta, ko vēlēsities darīt. Lai savam domēnam pievienotu jaunu e-pasta kontu, noklikšķiniet uz “E-pasta konti”, lai nokļūtu nākamajā ekrānā (pārliecinieties, ka atrodaties pirmajā cilnē – “Pievienot e-pasta kontu”):

pievienot e-pastu

No augšas uz leju, lai izveidotu savu jauno kontu, rīkojieties šādi:

 1. Iekšā E-pasts, ievadiet adresi, kuru vēlaties saņemt, piemēram, sveiciens vai jūsu vārds
 2. Iekšā Domēns, nolaižamajā laukā atlasiet pareizo domēna vārdu. Ja jūs vēl neesat pievienojis savu domēna vārdu cPanel, tas jums vispirms jādara.
 3. Iekšā Parole, izveidojiet paroli un pārliecinieties, vai tā ir droša!
 4. Iekšā Pastkastes kvota, pielāgojiet, lai pārliecinātos, ka jūsu e-pasts darbojas pareizi. Atcerieties: e-pasti aizņem vietu jūsu serverī, tāpēc jūs, iespējams, nevēlaties dot visiem neierobežotu piekļuvi. Tomēr saprātīgs minimums ir 1 GB (= 1024 MB).
 5. Noklikšķiniet uz “Izveidot kontu”

Kad esat paveicis visu iepriekš minēto, pamanīsit, ka tikko izveidotais e-pasts ir pievienots esošo e-pasta kontu sarakstam cilnē “E-pasta konti”:

esošie e-pasti

Vēlāk varēsit pārvaldīt visus šī konta elementus – ieskaitot paroli, kvotu un citu informāciju.

5.2. Izmantojot savu e-pastu

Tagad, kad esat iestatījis e-pasta kontu – kā jūs to izmantojat?

Šeit jums ir divas galvenās iespējas:

 • Konfigurējiet e-pastu e-pasta klientā, piemēram, Gmail, Apple Mail, Outlook utt.
 • Izmantojiet tīmekļa pastu

Sāksim ar iepriekšējo:

Kā lokāli konfigurēt e-pastu

Šis solis sākas nedaudz pretintuitīvi, bet izturieties ar mums. Tātad, lai faktiski konfigurētu savu e-pastu lokāli, vispirms jānoklikšķina uz saites “Piekļuves Webmail”, kas ir redzama blakus jūsu adresei cilnē “E-pasta konti”:

esošie e-pasti

Tādējādi jūs nokļūsit jaunā panelī. Kad esat tur, ritiniet uz leju līdz sadaļai ar nosaukumu “Pasta klienta automātiskās konfigurācijas skripti”. Jūs redzēsit kaut ko līdzīgu:

e-pasta konfigurācijas skripti

Tur ir pieejams virkne noderīgu saišu, visi ar instrukcijām vai gataviem konfigurācijas skriptiem dažiem no populārākajiem e-pasta klientiem. Ja jūsu ir sarakstā, vienkārši noklikšķiniet uz blakus esošās saites un pabeidziet konfigurēšanu atbilstoši sniegtajiem padomiem.

Ja neredzat savu klientu vai vēlaties e-pastu konfigurēt manuāli, tad zem šīs sadaļas ir vēl viena sadaļa ar nosaukumu “Pasta klienta rokasgrāmatas iestatījumi”..

e-pasta rokasgrāmata konfigur

Tur atradīsit visu nepieciešamo informāciju.

Piekļuve jūsu Webmail

Šajā brīdī piekļūt savam e-pastam ir ļoti viegli. Cilnē “E-pasta konti” noklikšķiniet uz saites “Piekļūt Webmail”, kas ir redzama blakus jūsu adresei:

esošie e-pasti

Kad esat tur, noklikšķiniet uz viena no pieejamajiem tīmekļa pasta klientiem:

tīmekļa pasts

Jūs nekavējoties nokļūsit e-pasta iesūtnē.

Varat arī piekļūt savam e-pastam tieši no tīmekļa pārlūka. Vienkārši dodieties uz vietni http://YOURDOMAIN.com/webmail, un jūs sagaidīs šis ekrāns:

Tīmekļa pasta pieteikšanās

Ievadiet e-pasta adresi un paroli, un jūs esat klāt.

5.3. Jūsu e-pasta pārsūtīšana uz citu adresi

Pieņemsim, ka vēlaties, lai jūsu e-pasti, kas nonāk adresē [aizsargāts ar e-pastu], tiktu pārsūtīti uz citu jums jau piederošu adresi, piemēram, uz [aizsargāts ar e-pastu].

Vispirms noklikšķiniet uz “Ekspeditori”, lai nonāktu šajā ekrānā:

ekspeditori

Šeit jūs varat izveidot vienkāršu e-pasta ekspeditoru vai nopietnāku ekspeditoru visam domēna vārdam. Mēs turēsimies kopā ar bijušajiem.

Lai pārsūtītu savu e-pastu, noklikšķiniet uz pogas “Pievienot ekspeditoru”. Jūs redzēsit šo:

e-pasta ekspeditori

Šie lauki nozīmē:

 • Adrese uz priekšu – šeit ievadiet tikai to e-pasta adreses daļu, kuru vēlaties pārsūtīt. Piemēram, ja jūsu e-pasts ir aizsargāts ar e-pastu, tā lietotāja daļa ir john
 • Domēns – šī ir e-pasta adreses domēna daļa, kuru vēlaties pārsūtīt. Piemēram, ja jūsu e-pasts ir aizsargāts ar e-pastu, tā domēna daļa ir domain.com
 • Galamērķis – jums šeit ir divas iespējas. Tomēr, lai efektīvi novirzītu e-pastu uz citu esošo adresi, atlasiet “Pārsūtīt uz e-pasta adresi”. Zemāk esošajā laukā ievadiet pilnu e-pasta adresi, uz kuru vēlaties novirzīt ziņojumus.

Noklikšķiniet uz “Pievienot ekspeditoru”, lai iestatītu visu.

5.4. Noklusējuma adreses iestatīšana

Noklusējuma e-pasta adreses ir interesanta piespēle, ko iegūstat, pats mitinot e-pasta iesūtnes – tāpat kā jūs darāt ar cPanel.

Būtībā jums ir iespēja noķert visus ienākošos e-pastus, kas ar jūsu domēna vārdu tiek nosūtīti uz nederīgu e-pasta adresi.

Tas praktiski nozīmē to, ka, reģistrējoties dažādiem tiešsaistes rīkiem / pakalpojumiem / profiliem, jūs varat izmantot neesošas e-pasta adreses, un šie e-pasta ziņojumi joprojām jums sagādā problēmas.

Šis ir piemērs; pieņemsim, ka jūsu domēna vārdam ir iestatīta tikai viena e-pasta adrese, un tā ir [aizsargāta ar e-pastu]. Tomēr, reģistrējoties Netflix, jūs nevēlaties izmantot šo adresi, jo jūs uztraucaties, ka tā galu galā varētu noplūst tīmeklī un tikt uzņemta ar mēstuļu robotiem. Tādā gadījumā jūs varat vienkārši izmantot kaut ko līdzīgu [aizsargāts ar e-pastu] un tomēr likt tam darboties.

To var iestatīt šādi:

CPanel sadaļā “EMAIL” noklikšķiniet uz “Noklusējuma adrese”:

noklusējuma adrese

Jūs redzēsit šo:

noklusējuma adreses forma

 1. Nolaižamajā izvēlnē atlasiet savu domēna vārdu.
 2. Atzīmējiet rūtiņu “Pārsūtīt uz e-pasta adresi”.
 3. Zemāk esošajā lodziņā ievadiet savu esošo e-pasta adresi.
 4. Noklikšķiniet uz pogas Mainīt.

Jūs esat gatavs.

5.5. Surogātpasta filtru iestatīšana

Par laimi visi ienīst surogātpastu, izmantojot cPanel, jūs varat neļaut tam ienākt iesūtnē.

Noklikšķiniet uz “Surogātpasta filtri”, lai redzētu pieejamās iespējas:

spams

Atkarībā no iestatījumiem, kurus atļauj jūsu tīmekļa resursdators, šajā sadaļā jūs, iespējams, nevarēsit darīt daudz. Paši surogātpasta filtri pēc noklusējuma bieži ir ieslēgti, un jūs tos nevarat atspējot (kā tas ir manā gadījumā). Tomēr jūs joprojām varat precīzi noregulēt filtru darbību.

Pirmais iestatījums, kas jāņem vērā, ir ar norādi “Automātiski izdzēst jaunu surogātpastu”. Lai arī sākotnēji tā varētu šķist laba ideja, jums tomēr labāk ir pamest to. Šeit problēma ir tā, ka ar surogātpasta filtriem var saskarties ar daudz viltus pozitīvu rezultātu – e-pasta ziņojumiem, kas kļūdaini klasificēti kā surogātpasti. Tāpēc jūs vēlaties, lai ik pa laikam varētu ielūkoties surogātpasta mapē un ātri paskatīties, ja kaut kas tur prasa jūsu uzmanību. Ieslēdzot automātisko dzēšanu, šī iespēja jums nebūs pieejama.

Sadaļā “Papildu konfigurācijas” ir saite, kur parādīt citas iespējas. Kad esat noklikšķinājis uz tā, jūs redzēsit šo:

surogātpastu vairāk

Varat eksperimentēt ar šiem iestatījumiem, lai manuāli iekļautu baltajā sarakstā vai melnajā sarakstā noteiktas e-pasta adreses. Droši vien ir laba ideja iekļaut baltajā sarakstā visus jūsu uzņēmuma e-pastus vai jebkuru citu būtisku kontaktu no jūsu tīkla.

6. Failu pārvaldīšana

CPanel sadaļa “Faili” ir jūsu vieta, kur augšupielādēt failus, dublēt jūsu vietni un pārvaldīt failus, izmantojot FTP *.

failus

* FTP nozīmē File Transfer Protocol. Varat izmantot FTP, lai pārvaldītu ar jūsu vietni saistītos failus – neatkarīgi no tā, vai tas nozīmē augšupielādi, lasīšanu vai izguvi. Viss, kas jums nepieciešams, lai izmantotu FTP, ir klienta lietojumprogramma, piemēram, FileZilla. Kā alternatīvu cPanel piedāvā arī rīkus failu pārvaldīšanai bez FTP rīka. Mēs to apskatīsim nākamreiz.

6.1. Izmantojot failu pārvaldnieku

Pirmā vieta, ar kuru vēlaties iepazīties sadaļā “Faili”, ir “Failu pārvaldnieks”.

“Failu pārvaldnieks” ļauj jums pārvaldīt visus savu vietņu failus tieši no cPanel interfeisa, nevis izmantot trešās puses FTP rīku..

Lai sāktu, noklikšķiniet uz ikonas “File Manager” (redzama augšējā ekrānuzņēmumā). Ko jūs redzēsit, ir “File Manager” centrālais panelis. Tas izskatīsies apmēram šādi:

failu menedžeris

Šeit jūs varat rūpēties par visiem failiem jūsu serverī, tāpēc, veicot izmaiņas, jūs vēlēsities rīkoties ļoti piesardzīgi..

Šajā ekrānā var norādīt pāris ātras lietas. Pirmkārt, kreisajā pusē atradīsit saknes (galveno) mapi un dažas apakšmapes (to varat redzēt iepriekš redzamajā ekrānuzņēmumā).

Tad ekrāna vidū jūs redzēsit jebkuras izvēlētās mapes saturu.

Zinot to, šeit ir dažas lietas, kuras jūs varētu vēlēties darīt:

Izveidojiet jaunu mapi

Lai izveidotu jaunu mapi, vienkārši noklikšķiniet uz pogas “+ Mape” kopā ar augšējo izvēlni, kā parādīts zemāk:

Pievienot mapi

Pēc tam jums tiks lūgts nosaukt jauno mapi un ievadīt galamērķi, kurā mape tiks izveidota.

cPanel jaunās mapes nosaukums

Kad esat pabeidzis, noklikšķiniet uz “Izveidot jaunu mapi” un esat gatavs.

Faila augšupielāde, izmantojot failu pārvaldnieku

Lai pievienotu failu – piemēram, lielu video failu, kuru vēlaties, lai cilvēki varētu lejupielādēt, vai pilnvērtīgu fotoattēlu, kuru vēlaties izmantot savā vietnē – vispirms būs jānoklikšķina uz mapes, kurā vēlaties. augšupielādējiet failu uz.

Pēc tam vienkārši noklikšķiniet uz pogas Augšupielādēt, kas atrodas augšējā izvēlnē:

augšupielādēt

Jums tiks lūgts vilkt un nomest augšupielādējamo failu vai vienkārši atlasiet failu no vietējā diska:

augšupielādēt 2

�� Piezīme; Ja jūsu vietnes programmatūra ļauj augšupielādēt failus no tās lietotāja interfeisa, rīkojieties tā, nevis dodieties uz failu pārvaldnieku cPanel. Tā kā jūs vienalga izmantosit šos failus savā vietnē, vienkārši ir vienkāršāk pārvaldīt lietas – jūsu vietnes programmatūra failu “redzēs” nekavējoties. Ja augšupielādējat failu, izmantojot failu pārvaldnieku vai FTP, iespējams, tas tā nav. WordPress darbojas patiešām labi ar failiem.

6.2. Piekļūstiet savam galvenajam FTP kontam

Atkarībā no tā, kā jūsu tīmekļa resursdators ir iestatījis jūsu cPanel kontu, iespējams, jūs varēsit pieteikties savā galvenajā FTP kontā, izmantojot to pašu cPanel pieteikšanās un caurlaide.

Lai pārbaudītu, vai tas tā ir, sadaļā “Faili” noklikšķiniet uz “FTP konti”. Kad esat tur, ritiniet uz leju līdz “Īpašie FTP konti”. Jūsu galvenajam FTP kontam vajadzētu būt tur.

galvenais ftp

Pēc noklusējuma galvenajam FTP kontam būs pieeja saknes mapei.

6.3. Jauna FTP konta pievienošana

Jaunu FTP kontu izveidošana ir laba prakse, strādājot ar cPanel un uzsākot jaunus projektus / vietnes jūsu mitināšanas iestatījumos.

Viens projekts vienam projektam ir labs sākumpunkts. Ideja ir tāda, ka šiem individuālajiem kontiem jūs piešķirat piekļuvi tikai konkrētai mapei, kurai viņiem nepieciešama piekļuve, nevis visam tīmekļa serverim.

Lai izveidotu jaunus FTP kontus, sadaļā “Faili” noklikšķiniet uz “FTP konti”. Jūs redzēsit šo ekrānu:

ftp konti

Tālāk ir norādīts, kā aizpildīt šo veidlapu un izveidot jaunu kontu.

 • Pieslēgties. Šis ir jaunā konta lietotājvārds.
 • Domēns. Domēna nosaukums, kuram tiks piešķirts jaunais lietotāja konts. Izvēlieties no nolaižamās izvēlnes.
 • Katalogs. Tas nosaka jaunā FTP konta augstāko piekļuves līmeni direktorijai. Ja atstāsit to tukšu, lietotājam būs piekļuve saknei. Vislabāk ir ievadīt direktoriju, kas saistīts ar projektu, kuram paredzēts konts.
 • Kvota. Maksimālā vieta, ko jaunais lietotājs var aizņemt. Labākais atvaļinājums “Neierobežotā”.

Tiklīdz jūs noklikšķiniet uz “Izveidot FTP kontu”, jaunais lietotājs tiks pievienots.

Savus esošos FTP kontus varat pārvaldīt tajā pašā lapā zem jaunās lietotāja formas:

pārvaldīt ftp lietotājus

7. Datu bāzes

Lielākā daļa mūsdienu vietņu nevar pastāvēt bez datu bāzes, kas mierīgi darbojas aiz aizkariem un apstrādā vietnes datus.

Citiem vārdiem sakot, viss jūsu vietnes saturs, visas lapas, visas ziņas un visi lietotāja dati tiek glabāti datu bāzē.

Kā jau jūs varētu gaidīt, cPanel ir diezgan plašs modulis, kas ļauj izveidot un pārvaldīt datu bāzes.

7.1. Datu bāzes izveidošana

Ja vēlaties iestatīt modernu vietni, izmantojot CMS, vispirms jums būs jāizveido datu bāze.

CPanel sadaļā “DATU BĀZES” ir pieejamas dažas iespējas:

datu bāzes

Vissvarīgākais ir tas, ka cPanel ļauj strādāt gan ar MySQL, gan ar PostgreSQL datu bāzēm. Šīs rokasgrāmatas vajadzībām mēs pieturēsimies pie MySQL, taču darbs ar PostgreSQL ir gandrīz vienāds.

Lai izveidotu jaunu datu bāzi, sadaļā “DATABASES” noklikšķiniet uz “MySQL datu bāzes vednis” (skat. Iepriekš).

Kad esat tur, jūs varat sākt iestatīt jauno datu bāzi.

1. solis: iestatiet datu bāzes nosaukumu:

datu bāzes nosaukums

2. solis: izveidojiet datu bāzes lietotāju, kurš tiks izmantots, lai piekļūtu datu bāzei (tas ir nepieciešams, lai vēlāk varētu strādāt ar datu bāzi):

datu bāzes lietotājs

3. solis: piešķiriet jaunajam datu bāzes lietotājam nepieciešamās privilēģijas; vislabāk ir izvēlēties opciju ar apzīmējumu “VISAS PRIVILĒĢIJAS”, piemēram:

datu bāzes privilēģijas

4. solis: darīts.

Šajā posmā ir iestatīta jūsu jaunā datu bāze.

Lai to aplūkotu, dodieties atpakaļ uz cPanel galveno lapu un noklikšķiniet uz “MySQL datu bāzes”..

7.2. Datu bāzu pārvaldīšana

Lai skatītu visas savas datu bāzes, dodieties uz “MySQL datu bāzēm” no cPanel sadaļas “DATU BĀZES”..

pašreizējās datu bāzes

Katru datu bāzi var pārdēvēt vai izdzēst, izmantojot saites labajā pusē.

Turklāt jūs varat arī pārvaldīt savus datu bāzes lietotājus tur, mazliet tālāk lapā.

pašreizējie datu bāzes lietotāji

8. Instalācijas ar vienu klikšķi (WordPress un citi)

Nākamā lieta, ko mēs jums parādīsim šajā cPanel apmācībā, ir WordPress (un citu noderīgu servera lietotņu) instalēšana. Tas nopietni paātrinās jūsu vietnes izveidi un darbību.

Vispirms atrodiet cPanel sadaļu “PROGRAMMATŪRA”, pēc tam noklikšķiniet uz “Softaculous Apps Installer”:

programmatūra

Šī rīka nosaukums ir maldinošs, jo tas nav tikai instalētās lietotnes, bet arī satura pārvaldības sistēmas.

Jūs redzēsit šādu ekrānu: PILNAS lietotnes, kuras varat instalēt ar ērtu izvēlni kreisajā pusē:

softakulīgs

Kā redzat, Softaculous ir pieejama ikviena tīmekļa lietotne. Apskatot sānjoslu, ir arī emuāru, mikroblogu, forumu, wiki, e-komercijas un daudz kas cits..

Varat veltīt laiku un paskatīties, aplūkot pieejamo. Tomēr šīs cPanel apmācības nolūkos mēs apskatīsim, kā instalēt visu to populārāko un plaši izmantoto vietņu platformu – WordPress. Vai zinājāt, ka WordPress darbojas vairāk nekā 30% no visām vietnēm? Atkal tas ir visiem vietnēm.

8.1. WordPress instalēšana

WordPress instalēšana, izmantojot Softaculous, ir ļoti vienkārša. Ekrāna centrālajā daļā kā pirmo iespēju redzēsit WordPress logotipu. Novietojiet peles kursoru virs šīs ikonas, un parādīsies poga “Instalēt”. Noklikšķiniet uz tā.

Tiks parādīts šāds ekrāns:

softaculous instalēt WordPress

Lai sāktu, noklikšķiniet uz zilās pogas “Instalēt tūlīt”. Softaculous parādīs jums šādu formu:

WordPress instalēšanas forma

Šis ir tas, kas Softaculous jums jāaizpilda, pirms var veikt WordPress instalēšanu.

Sadaļa “Programmatūras iestatīšana”:

 • Izvēlieties versiju, kuru vēlaties instalēt. Ieteicams vienmēr meklēt jaunāko pieejamo (lielāko skaitu).
 • Izvēlieties Protokols. Vislabāk izvēlēties https: //, ja tas ir pieejams (tas ļauj jums integrēt vietni SSL sertifikātā). Ja nē, tad to darīs arī http: //.
 • Izvēlieties domēnu. Šis ir domēna vārds, kuru vēlaties pievienot WordPress. Izvēlieties no nolaižamā saraksta.
 • Direktorijā. Atstājiet to tukšu, ja sava domēna saknei pievienojat WordPress – ja vēlaties, lai tā būtu pieejama vietnē YOURDOMAIN.com. Ja pievienojat WordPress kā emuāru jau esošai vietnei, jūs vēlaties iestatīt direktoriju uz kaut ko līdzīgu emuāram vai ziņām.

Sadaļa “Vietnes iestatījumi”:

 • Vietnes nosaukums. Ievadiet vārdu, kas atspoguļo jūsu vietnes nosaukumu. To vēlāk varat mainīt pašā WordPress, tāpēc jums tagad nav jāpavada pārāk daudz laika, domājot par to.
 • Vietnes apraksts. Pagaidām varat to atstāt tukšu. Vēlāk šo iestatījumu var pielāgot WordPress.
 • Iespējot daudzvietīgu vietni. Atstājiet bez izvēles. Šī funkcija ir noderīga tikai tad, ja tajā pašā domēnā plānojat palaist vairāk nekā vienu WordPress instalāciju – vairāku vietņu konfigurācijā. Diezgan uzlabotas lietas.

Sadaļa “Administratora konts”:

 • Administratora lietotājvārds. Šis ir ĻOTI svarīgs! Pilnīgi lieliski ir atstāt administratora vārdu kā administratoru, lai gan jūs varētu vēlēties to mainīt uz kaut ko sarežģītāku. Jums būs daudz drošāk, izmantojot tādu lietotājvārdu kā mans-suns-patīk-glāstīt. Kāpēc? To ir ārkārtīgi grūtāk uzminēt, tāpēc hakeram ir grūtāk ielauzties jūsu vietnē.
 • Administratora parole. Pārliecinieties, ka izmantojat ļoti spēcīgu paroli, kas sastāv no burtiem, cipariem, burtiem un lielajiem burtiem. Instalētājs jums ieteiks drošu paroli. Jūs varētu arī iet ar to, taču atcerieties to saglabāt tādu paroļu pārvaldniekā kā LastPass. Tādā veidā jums tas nav jāiegaumē.
 • Administratora e-pasts. Vēlreiz pārbaudiet, vai tā ir pareiza.

Sadaļa “Izvēlies valodu”:

Tas ir diezgan pašsaprotami. Izmantojiet valodu, kas atbilst jūsu nākamās vietnes mērķauditorijai. Piemēram, ja atrodaties ASV un vēlaties atlasīt mērķauditoriju spāniski runājošā auditorijā, kā spāņu valodu atlasiet WordPress valodu.

Sadaļa “Atlasīt spraudņus (-us)”:

Šis nav obligāts. Ja vēlaties, varat instalēt dažus parocīgus spraudņus tieši vietnē Softaculous. Pagaidām par to neiedziļināsimies. Jūs vēlāk varat ļoti viegli instalēt spraudņus.

Sadaļa “Papildu iespējas”:

Pagaidām nav jāuztraucas par kādu no uzlabotajām iespējām.

Sadaļa “Izvēlēties tēmu”:

Atkarībā no jūsu resursdatora iestatījuma Softaculous, iespējams, redzēsit arī iespēju izvēlēties WordPress motīvu, kas jāinstalē jūsu vietnē tieši no vārtiem.

Jums tas tagad nav jātraucē. Motīva izvēle ir svarīgs solis, un to vēlāk ir vieglāk izdarīt, tiklīdz WordPress ir pilnībā instalēts. Motīvu izvēle, kuru jums parāda Softaculous, ir ierobežota.

Pagaidām droši ignorējiet šo sadaļu.

Kad esat izpētījis visas šīs iespējas, noklikšķiniet uz Instalēt, lai instalēšana būtu pabeigta.

Pēc aptuveni minūtes Softaculous jums paziņos, ka jūsu WordPress ir veiksmīgi instalēta. Jūs redzēsit arī tiešās saites, kuras varat izmantot, lai pieteiktos uz šo jauno instalāciju.

Parasti jūs varat pieteikties savā WordPress instalācijā, dodoties uz YOURDOMAIN.com/wp-admin/.

9. Vietnes dublēšana

Ja kādreiz kāds tālrunis vai dators ir miris, jūs zināt, cik postoši tas var būt, ja neesat dublējis savus datus.

Tagad iedomājieties, ka tas pats notiek ar jūsu vietni. Tas varbūt ir vēl sliktāk, jo ļoti iespējams, ka jūsu vietne ir jūsu bizness.

Par laimi, cPanel padara šo traģēdiju neticami ērtu, dodot iespēju manuāli dublēt vietni – jebkurā laikā.

�� Piezīme; Daži tīmekļa mitinātāji automātiski apstrādā ar jums dublējumus. Sazinieties ar mitināšanas pakalpojumu sniedzēju, lai pārliecinātos. Tomēr, mācoties dublēt manuāli, nākotnē var izrādīties vērtīga prasme.

Lai sāktu dublēšanu, noklikšķiniet uz ikonas “Dublēšanas vednis”, kas atrodas cPanel sadaļā “Faili”..

rezerves vednis

Jūs redzēsit šo ekrānu:

rezerves vednis 2

Noklikšķiniet uz pogas “Dublēt”, lai sāktu dublēšanas procesu. Jums tiks parādīts ekrāns, kurā varat izvēlēties, vai vēlaties pilnu dublējumu (visus failus un konfigurācijas jūsu vietnēs) vai daļējas dublējumkopijas (mājas direktorijs, MySQL datu bāzes, e-pasta ekspeditori) & filtri).

Lai to padarītu vieglāku, dublējiet visu kontu un saglabājiet to ārējā cietajā diskā vai citā drošā vietā.

rezerves tips

Kad dublējums būs pabeigts, jūs varēsit to lejupielādēt.

9.1. Pārbaudiet diska vietu

Daži mitināšanas iestatījumi nāk ar neierobežotu vietu diskā, bet citi kaut kur uzliek vāciņu. Izmantojot cPanel, varat pārbaudīt, cik daudz vietas jūs izmantojat.

�� Piezīme; Ir svarīgi periodiski pārbaudīt diska vietu, lai redzētu, kuras vietnes daļas aizņem visvairāk vietas, lai jūs zināt, kur saspiest vai izdzēst nevajadzīgus failus, ja jums trūkst vietas..

Lai iegūtu vispārīgu pārskatu par lietošanu, vienkārši apskatiet cPanel labo sānjoslu. Jūs redzēsit dažādu informāciju par to, cik daudz diska vietas jūs patērējat, cik daudz datu bāzu esat iestatījis kopumā un vēl vairāk.

lietošanas statistika

Lai iegūtu padziļinātu izskatu, sadaļā “Faili” noklikšķiniet uz ikonas “Diska lietošana”.

diska izmantošana

Jūs redzēsit jauku kopsavilkumu par to, cik daudz vietas aizņem jūsu dažādās mapes.

diska lietošana 2

Pirmās tabulas apakšā varat redzēt arī savu kvotu vai ierobežojumu – šajā gadījumā iepriekš redzamajā attēlā norādītā kvota ir 10 240 MB (vai 10 GB)..

Ir svarīgi atzīmēt, ka zilā josla ir pilna nenozīmē jūs esat iztērējis visu vietu – visi uzrādītie skaitļi ir saistīti ar lielāko direktoriju.

10. Jūsu statistikas pārbaude

Pēdējā lieta, kuru vērts aplūkot, ejot cauri cPanel, ir sadaļa ar nosaukumu “METRIKA”.

metrika

Tur jūs varat atrast daudz interesantu informāciju, kas visu informē par jūsu servera pašreizējo statusu, saņemto apmeklējumu skaitu un iestatīšanas vispārējo stāvokli.

Katrā no šīm statistikas sadaļām parādīti nedaudz atšķirīgi jūsu skaitļi:

 • Apmeklētāji, Neapstrādāta piekļuve, Awstats, Webalizer visa uzmanība tiek koncentrēta uz jūsu vietņu apmeklētāju skaitu. Prezentācija katrā no šīm apakšsadaļām atšķiras.
 • Kļūdas parādiet jaunākos ierakstus savas vietnes kļūdu žurnālos.
 • Joslas platums ļauj jums redzēt mitināšanas iestatīšanas joslas platuma lietojumu.
 • Webalizer FTP parādīs datus par visiem apmeklējumiem, izmantojot FTP protokolu.
 • CPU un vienlaicīga savienojuma lietošana parāda mašīnu resursu daudzumu, ko patērē jūsu mitināšanas iestatīšana.

Gatavs un Gatavs

�� Tas apkopo mūsu cPanel apmācību. Mēs ceram, ka jums tas šķita noderīgi. Tagad esat ieguvis pilnīgu skatījumu uz to, kas ir cPanel un kā to izmantot, iestatot mitināšanas vidi.

�� Tā kā jūsu vietne, iespējams, tagad pilnībā darbojas, atliek tikai to mazliet pielāgot – ar tēmām un spraudņiem – un pēc tam sākt veidot saturu, lai savaldzinātu auditoriju..

�� Vai ir kas cits, ko jūs vēlētos uzzināt par cPanel? Nevilcinieties komentēt zemāk vai sazināties ar mums, izmantojot kontaktinformācijas lapu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author