9 najlepszych twórców stron internetowych (porównanie) |

twórcy stron internetowychKtóry kreator stron internetowych powinieneś wybrać?

Na rynku jest ponad 50 różnych twórców stron internetowych.

Każde z tych narzędzi obiecuje łatwe utworzenie strony internetowej niskim kosztem.

Ale co z ich faktyczną użytecznością i wydajnością? A co z elastycznością – czy możesz stworzyć sklep internetowy lub blog??

Postanowiliśmy poświęcić trochę czasu i pieniędzy, aby zarejestrować się, przetestować i przejrzeć 9 najpopularniejszych narzędzi do tworzenia witryn.

Z każdym konstruktorem zbudowaliśmy też prostą „5-minutową” stronę testową i monitorowaliśmy ich wydajność i szybkość działania przez ponad 12 miesięcy.

Ale najpierw:

Kto powinien korzystać z Kreatora stron internetowych? To jest dla ciebie?

Kreatory stron internetowych są fantastycznym zasobem, jeśli są właściwie używane. Niestety nie są odpowiednie dla wszystkich. To powiedziawszy, prawdopodobnie jest właśnie dla ciebie jeśli chcesz utworzyć:

 • Witryna dla małych firm
 • Osobista strona internetowa (blog)
 • Witryna eCommerce (sklep internetowy) do sprzedaży produktów lub usług

… I chcesz to szybko i tanio.

To pewnie nie dla ciebie, jeśli:

 • Jesteś doświadczonym programistą / programistą, który zna HTML, CSS i PHP
 • Chcesz stworzyć stronę internetową, która jest bardzo złożona i duża

Pełne ujawnienie informacji: My, na hostingfacts.com, zarabiamy prowizję, jeśli ostatecznie kupisz narzędzie do tworzenia witryn za pomocą linków w tej recenzji. Dziękujemy za wsparcie (zobacz nasz proces recenzji).

9 najlepszych twórców stron internetowych 2020 roku

Oto podsumowanie 9 najpopularniejszych twórców stron internetowych:

1. Wix.com

Strona główna Wix

 • Plusy korzystania z Wix 

+ Bardzo łatwy w użyciu (przeciągnij i upuść)
+ Darmowa wersja & dostępna bezpłatna wersja próbna
+ 630+ motywów i szablonów
+ Dobry dla stron internetowych, blogów, sklepów internetowych
+ Niezawodna wydajność
+ Konstruktor sztucznej inteligencji (strona 5min)
+ 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

  • Wady korzystania z Wix

Brak czatu na żywo, tylko bilety / telefon
Konta email dodatkowe koszty

Kreator stron internetowych Wix zawiera 630 tematów które są odpowiednie dla wielu różnych firm, osób fizycznych i organizacji non-profit.

Tematy podzielili na kategorie według fotografii, portfolio, podróży, jedzenia, urody i innych. Oprócz tego mają wiele motywów, które najlepiej nadają się na blog, sklep internetowy lub stronę internetową firmy:

Szablony Wix

Oprócz wielu projektów motywów, Wix pozwala również użytkownikom wybierać spośród ponad 100 różnych czcionek, a jeśli to nie wystarczy, możesz również przesyłać własne czcionki niestandardowe. Jeśli potrzebujesz zdjęć do swojej witryny, zawierają one bibliotekę ponad 1000 zdjęć.

Za pomocą Wix możesz stworzyć galerię do prezentacji swojej pracy. Obejmują również bezpłatny favicon i logo. Jeśli nie masz logo swojej witryny, to narzędzie zdecydowanie może pomóc Ci je stworzyć (nawet jeśli nie masz umiejętności projektowych).

Można również powiedzieć, że Wix to coś więcej niż „kreator stron internetowych”. Dzięki Wix możesz stworzyć sklep internetowy, w którym będziesz sprzedawać swoje produkty, tworzyć kupony i wysyłać biuletyny e-mailowe.

Ponadto, w przeciwieństwie do wielu innych popularnych narzędzi do budowania stron internetowych, Wix zawiera przeciągnij i upuść – dzięki temu stworzenie strony internetowej jest tak proste, jak to możliwe. Oto jak działa przeciąganie i upuszczanie w Wix:

Wix Drag and Drop Editor

Przeciągnij i upuść to funkcja Wix, która pozwala po prostu reorganizować witrynę, dodawać sekcje / bloki i dokonywać modyfikacji, które powodują publikowanie i wprowadzanie zmian w witrynie prawie natychmiast.

Ponadto niedawno dodali nową funkcję o nazwie ADI. Krótko mówiąc, jest to sztuczna inteligencja, która tworzy dla Ciebie całkowicie wyjątkową stronę internetową w mniej niż kilka minut. Wystarczy kilka prostych pytań, aby Wix AI zaprojektował witrynę odpowiednią dla Twojej firmy i potrzeb. Żadne dwie witryny nigdy nie będą wyglądać tak samo, co oznacza, że ​​możesz uzyskać w pełni niestandardową witrynę.

Użytkownicy Wix mogą również edytować swoją stronę internetową na innych urządzeniach, tak jak mają Aplikacje na iOS i Androida dostępny. Na koniec, wielu redaktorów / autorów można przypisać do jednej witryny, co jest dobrym dodatkiem, jeśli masz większy zespół lub organizację, która będzie zarządzać witryną / sklepem. Ich wsparcie jest dostępne przez telefon i sprzedaż biletów.

Gdy zarejestrujesz się w Wix, będą oni również odpowiedzialni za hosting Twojej witryny i upewnienie się, że szybko się ładuje. W ciągu ostatnich 12 miesięcy mieliśmy stabilny czas działania 99,98% i szybkość strony 412 ms, co jest dobre w porównaniu do wielu innych.

Wix oferuje również bezpłatny plan przetestowania swoich usług. Każdy może założyć konto i natychmiast rozpocząć tworzenie strony internetowej. Jedynym ostrzeżeniem jest to, że nie możesz podłączyć własnej nazwy domeny, a Twoja witryna będzie zawierać reklamy Wix. Jeśli podoba Ci się to, co stworzyłeś, zawsze możesz zaktualizować później.

Przegląd cen:

 • Wszystkie plany mają 14-dniowy bezpłatny okres próbny
 • Wszystkie plany zawierają SSL (https: //)
 • Wszystkie roczne plany obejmują bezpłatną nazwę domeny na 1 rok, później przedłużaną na 12,95 USD rocznie
 • Najtańszy plan kosztuje 13 USD miesięcznie i obejmuje przepustowość 2 GB i 3 GB przestrzeni dyskowej
 • Najtańszy plan eCommerce zaczyna się od 23 USD / mc i obejmuje nieograniczoną przepustowość i 20 GB przestrzeni dyskowej
 • Każde konto e-mail kosztuje 6 USD za miesiąc za pośrednictwem Google Suite

Nasza strona testowa wykonana za pomocą Wix.com
Dane o czasie pracy i prędkości Wix

2. ConstantContant.com (CTCT Builder)

 • Konstruktor stałego kontaktu

  Zalety korzystania z CTCT Builder

+ Łatwy i prosty w użyciu
+ Darmowa wersja
+ Zawiera konstruktor AI
+ Wsparcie czatu na żywo 24/7
+ Duży wybór darmowych zdjęć
+ 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

  • Wady korzystania z CTCT Builder

Używa układów zamiast szablonów
– Edycja / dostosowywanie zdjęć jest trudne

Constant Contact Builder zapewnia klientom kreator sztucznej inteligencji, który tworzy całkowicie niestandardową witrynę internetową, do której można dodawać sugestie dotyczące treści i spersonalizowane obrazy.

Konstruktor AI automatycznie tworzy strona przyjazna dla urządzeń mobilnych będą wyglądać oszałamiająco na wszystkich urządzeniach. Edytowanie nowo wygenerowanej strony internetowej jest łatwe dzięki gotowym opcjom, narzędziom do edycji tekstu, kolorów i obrazów (posiada również integrację z Unsplash, która daje dostęp do ponad 1 miliona obrazów wysokiej jakości). Ponadto oferuje automatyzacja e-maili, wtyczki innych firm i obsługuje automatyczną synchronizację z sieciami społecznościowymi.

Stałe szablony Konstruktora kontaktów

Każda strona internetowa utworzona za pomocą Constant Contact Builder opiera się na solidnej i szybkiej sieci dystrybucji treści (CDN), która pozwala odwiedzającym uzyskać najszybszą dostępną wersję w dowolnym momencie. Ten kreator stron internetowych oferuje Kreator logo napędzany AI co oznacza, że ​​nie będziesz musiał się martwić o poprawne budowanie swojej marki.

Stały kontakt AI-builder jest łatwy w obsłudze. Musisz tylko odpowiedzieć na kilka pytań, a twórca strony utworzy spersonalizowaną stronę internetową na podstawie twoich odpowiedzi.

Możesz łatwo dodawać nowe strony i edytować sekcje, a także dostosowywać układy za pomocą konstruktora opartego na sztucznej inteligencji, dzięki czemu tworzenie witryny jest szybkie i łatwe..

Stały kontakt Online Designer

Constant Contact Builder oferuje integrację z głównymi bramkami płatności, w tym Paypal i Stripe.

Integracja z biblioteką obrazów Unsplash zapewnia klientom dostęp do ponad miliona obrazów wysokiej jakości, co może zmusić cię do robienia zdjęć w wysokiej rozdzielczości i ciągłego pozyskiwania wysokiej jakości zdjęć z twoich rąk.

Ten program do tworzenia witryn oferuje bezpłatny plan (nie wymaga karty kredytowej) i ma 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Bezpłatny plan daje możliwość przyzwyczajenia się do platformy i podjęcia decyzji, czy chcesz ją później zaktualizować o dodatkowe funkcje. Jednak lista subskrybentów poczty e-mail jest ograniczona do bezpłatnego abonamentu.

Powodem, dla którego ta platforma jest tak potężnym rozwiązaniem do marketingu e-mail, jest to, że daje ona możliwość wysyłania ukierunkowanych wiadomości e-mail, które można spersonalizować. Oferuje również wspaniałe funkcje, takie jak analityka witryny, formularze przechwytywania potencjalnych klientów i opcja rejestracji zdarzeń, które mogą pomóc w zwiększeniu frekwencji na wydarzeniach.

Platforma oferuje 24/7 czat na żywo, e-mail i wsparcie telefoniczne. Ponadto Constant Contact Builder to inteligentna opcja dla właścicieli eCommerce, ponieważ platforma pozwala klientom założyć sklep internetowy nawet podczas korzystania z bezpłatnego okresu próbnego. Dodatkowo nie ma opłat transakcyjnych dla klientów, którzy otrzymają abonament Business Plus.

Nasza witryna testowa z programem Constant Contact Builder wykazała stabilny czas działania 99,98% i szybkość strony 264 ms. Podsumowując, Constant Contact Builder to solidna i niedroga opcja dla małych firm, nowicjuszy zajmujących się marketingiem e-mailowym oraz właścicieli firm nietechnicznych, którzy nie chcą wdawać się w kłopoty związane z przedłużającym się procesem projektowania stron internetowych.

Przegląd cen:

 • Dostępny bezpłatny plan
 • Wszystkie plany zawierają bezpłatny certyfikat SSL (https: //)
 • Wszystkie płatne plany są dostarczane z bezpłatną domeną na 1 rok, później przedłużaną na 22,00 USD rocznie
 • Tańszy płatny plan kosztuje 10 USD miesięcznie i obejmuje nieograniczoną przepustowość i przestrzeń dyskową
 • eCommerce jest wliczony nawet w bezpłatny abonament, ale jest ograniczony do 3 pozycji i ma 3% opłaty transakcyjnej (nieograniczona i 0% opłaty z abonamentem Business Plus)

Nasza strona testowa wykonana za pomocą ConstantContact.com
Dane o czasie pracy i prędkości konstruktora CTCT

3. SITE123.com

 • SITE123

  Zalety korzystania z SITE123

+ Dobry dla małych witryn, takich jak blogi
+ Bezpłatny ograniczony plan z reklamami
+ Można dodać funkcję sklepu internetowego
+ Można dodać galerię
+ Funkcja tłumaczenia strony internetowej

  • Wady korzystania z SITE123

Bez przeciągania i upuszczania
– Nie wszystko można w pełni dostosować

SITE123 to łatwy w obsłudze kreator stron internetowych, który umożliwia utworzenie małej witryny internetowej, bloga lub witryny eCommerce za pomocą kilku kliknięć. Możesz zacząć od użycia niektórych z ich wysokiej jakości szablonów – wszystkie szablony SITE123 są w pełni responsywne i zoptymalizowane dla urządzeń mobilnych.

Szablony SITE123

SITE123 jest elastyczny, jeśli chodzi o przesyłanie zdjęć, zmianę czcionek i schematów kolorów oraz dostosowanie struktury i projektu strony głównej nowej witryny, jednak nie można zmieniać szablonów, gdy witryna zostanie opublikowana. Platforma ma setki bezpłatnych zdjęć stockowych i dostęp do biblioteki czcionek Google. Integruje aplikacje za pomocą zaledwie kilku kliknięć i może łączyć się z 25 różnymi platformami mediów społecznościowych.

Ten konkretny konstruktor witryn stanowi alternatywę dla kreatorów witryn z funkcją przeciągania i upuszczania, oferując klientom uproszczoną opcję umożliwiającą przesyłanie treści w układzie szkieletowym. Ostrzeżenie tutaj jest takie, że chociaż użycie łatwego interfejsu przyspiesza proces konfiguracji, to zmniejsza możliwości dostosowywania.

To, co szczególnie odróżnia SITE123 od innych twórców stron internetowych, to to, że pozwala klientom tworzyć wielojęzyczne strony internetowe. Jest to solidna opcja dla międzynarodowych firm, ponieważ nie muszą mieć wielu witryn w innych językach, a jedynie dodatkowe wersje językowe swojej witryny.

SITE123 pomaga klientom wzbogacić ich zawartość witryny, udostępniając im obszerną listę wtyczek do witryn, w tym narzędzia analityczne, wsparcie czatu na żywo, marketing i narzędzia dla webmasterów.

Platforma oferuje przyzwoitą funkcjonalność SEO – klienci mogą edytować opisy meta i tytułów, dostosowywać adresy URL i dodawać tekst alternatywny do obrazów. Google Analytics jest również częścią listy wtyczek witryny SITE123.

Ta platforma oferuje 24/7 czat na żywo i wsparcie telefoniczne dla każdego rodzaju pomocy technicznej. Zapewniają również dostęp do swojego centrum wiedzy, wypełnionego bezpłatnymi przewodnikami na temat korzystania z ich narzędzi i funkcji, a klienci mogą również zapoznać się z samouczkami do tworzenia witryn internetowych na swoim kanale YouTube, aby uzyskać więcej informacji.

Dzięki SITE123 możesz łatwo aktywować swój adres e-mail związany z domeną, co jest kluczowe, jeśli chodzi o promocję witryny i reputację firmy.

SITE123 Backend

Klienci mogą akceptować płatności online PayPal i Stripe za pośrednictwem platformy. Kody kuponów można również dostarczać za pośrednictwem mediów społecznościowych i e-mail marketingu. Ponadto SITE123 oferuje bezpłatny certyfikat SSL, aby upewnić się, że nie otrzymasz żadnego nieautoryzowanego dostępu.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy SITE123 zapewniał stabilny czas pracy wynoszący 99,87% i szybkość strony 724 ms. Niestety, od początku września SITE123 zablokował Pingdom śledzenie ich stron internetowych, poprosiliśmy ich o wsparcie na czacie na żywo, ale nie mogli nam pomóc.

Przegląd cen:

 • Darmowa wersja dostępna
 • Wszystkie plany zawierają SSL (https: //)
 • Wszystkie roczne plany obejmują bezpłatną nazwę domeny na 1 rok, później przedłużaną na 13,00 USD rocznie
 • Najtańszy plan kosztuje 8,45 USD miesięcznie i obejmuje przepustowość 5 GB i pamięć 10 GB
 • Najtańszy plan eCommerce zaczyna się za 14,45 USD miesięcznie i obejmuje przepustowość 45 GB i 90 GB przestrzeni dyskowej
 • Ograniczone konta e-mail (bezpłatne – 0, zaawansowane – 2, profesjonalne – 5, złote – 10)

Nasza strona testowa wykonana za pomocą SITE123.com
SITE123 blokuje śledzenie Pingdom od września, oto nasze poprzednie dane o czasie pracy i prędkości

4. Squarespace.com

 • Squarespace

  Zalety korzystania z Squarespace

+ Łatwy w użyciu, wykorzystuje funkcję przeciągnij i upuść
+ Nowoczesne motywy i szablony 70+
+ Bardzo intuicyjny
+ Niezawodne wsparcie przez e-mail
+ Dobry wybór funkcji dodatkowych
+ Najlepsze dla kreatywnego biznesu / ludzi

  • Współns z Using Squarespace

Wysokie miesięczne koszty
Ograniczona integracja strony trzeciej

Squarespace to kreator stron internetowych, który oferuje ponad 100 dobrze zaprojektowanych motywów reagujących zarówno na telefony, jak i tablety. Jeśli chodzi o projekty, czcionki, rozmiary i obrazy, Squarespace to platforma, która dąży do perfekcji. Ich menu Style witryny umożliwia doskonałą personalizację szablonów. Platforma zdecydowanie zasługuje na hasło „Build It Beautiful”.

Szablony Squarespace

Jedną wielką zaletą Squarespace w porównaniu z innymi twórcami stron internetowych jest to, że daje możliwość przełączania szablonów bez utraty zawartości. Platforma pozwala nawet na używanie wielu szablonów dla tej samej strony jednocześnie. Jeśli dla Ciebie ważne jest, aby Twoja strona miała wspaniały design, Squarespace daje ci swobodę tworzenia unikalnych szablonów poprzez zamianę własnych zdjęć, ale muszą one być w wysokiej rozdzielczości.

Jeśli interesuje Cię blogowanie, Squarespace jest solidną opcją, ponieważ oferuje klientom wiele przydatnych funkcji, w tym funkcję wielu autorów, planowanie postów, wsparcie AMP, a nawet możliwość prowadzenia własnego podcastu.

Dostępne są cztery aplikacje mobilne Squarespace. Najlepszy z nich nazywa się po prostu Squarespace i zapewnia możliwość zmiany niemal wszystkich aspektów witryny, w tym blogów, sklepu i stron.

Platforma oferuje solidne opcje optymalizacji SEO, w tym opcję dostosowywania metaopisu, tagów i adresów URL (dla dowolnej strony). Możesz dodać tekst alternatywny do obrazów, ale jest to bardziej skomplikowane w porównaniu do innych twórców stron.

Mimo że oferuje szeroki wybór funkcji dodatkowych, w tym widżetów mediów społecznościowych, widżetów galerii, narzędzi do restauracji i planowania spotkań, Squarespace nie obsługuje rozszerzeń i aplikacji innych firm. Aplikacje innych firm można wdrożyć tylko wtedy, gdy używasz Code Injection jako zestawu narzędzi dla programistów.

Squarespace pozwala witrynom eCommerce na dodanie sklepu internetowego z interfejsem, w którym mogą z łatwością zarządzać produktami, zamówieniami, zapasami i rabatami kuponowymi. Przetwarzanie płatności może odbywać się za pomocą Stripe, Apple Pay i PayPal. Squarespace nie zezwala na dodatkowe wypłaty płatności.

Interfejs Squarespace wygląda atrakcyjnie i minimalistycznie, ale nie jest intuicyjny. Jego użyteczność pozostawia wiele do życzenia – ponieważ wymaga ciągłego zapisywania nowych zmian, które mogą być czasochłonne.

Backarespace Backend

Platforma ma 6 języków interfejsu (EN, ES, FR, DE, IT, PT), ale nie jest bardzo solidna, jeśli chodzi o tworzenie wielojęzycznych stron internetowych, ponieważ opiera się tylko na tłumaczeniu Google.

Ostatnio Squarespace wprowadził kilka nowych, oszałamiających funkcji – Kreator stron tytułowych, G Suite, i Getty Images. W najnowszej wersji (wersja 7) wprowadzono kilka świetnych funkcji edycji, w tym opcję edycji treści na żywo za pomocą edycji bezpośredniej.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy monitorowaliśmy wydajność Squarespace za pomocą naszej własnej strony testowej, a platforma zapewniła stabilny czas działania 99,99% i szybkość strony 587 ms.

Platforma oferuje całodobową obsługę klienta, czat na żywo i bilety e-mail, ale nie oferuje wsparcia telefonicznego. Ponadto mają świetną bazę wiedzy z wytycznymi i filmami.

Przegląd cen:

 • 14-dniowy bezpłatny okres próbny z większością funkcji premium
 • Wszystkie plany zawierają SSL (https: //)
 • Wszystkie plany roczne zawierają bezpłatną nazwę domeny na pierwszy rok po odnowieniu za 20,00 USD rocznie
 • Najtańszy plan kosztuje 12 USD miesięcznie i obejmuje nieograniczoną przepustowość i przestrzeń dyskową
 • Najtańszy plan eCommerce zaczyna się od 26 USD za miesiąc, a także obejmuje nieograniczoną przepustowość i przestrzeń dyskową
 • 1 bezpłatne konto Gsuite na rok, odnawia się za 6 USD miesięcznie za pośrednictwem Google Suite

Nasza strona testowa wykonana przy użyciu Squarespace
Dane dotyczące czasu działania i prędkości Squarespace

5. HostGator.com (Gator Builder)

 • Recenzja konstruktora strony HostGator

  Zalety korzystania z Gator Builder

+ Łatwy i prosty w użyciu
+ Opłacalne
+ Ponad 200 szablonów stron internetowych
+ Darmowa galeria zdjęć
+ Tani

  • Cons z Ugrzechg Gator Builder

Powolna obsługa klienta
Brak bezpłatnego planu lub wersji próbnej

Gator to popularny program do tworzenia witryn internetowych, który umożliwia tworzenie witryn dla małych firm, blogów lub witryn eCommerce.

Platforma oferuje intuicyjny przeciągnij i upuść edytor aby stworzyć swoją stronę. Ma garść dobrze zaprojektowanych szablonów, które można niezwykle łatwo dostosować za pomocą prostego edytora – przeciąganie, upuszczanie i publikowanie jest maksymalnie uproszczone.

Wszystkie ich profesjonalne szablony są dostosowane do urządzeń mobilnych, dzięki czemu klienci otrzymają responsywną stronę internetową w pełni zoptymalizowaną pod kątem urządzeń mobilnych, co może znacznie poprawić komfort korzystania z witryny. Możesz wybierać spośród ponad 200 profesjonalnie zaprojektowanych szablonów stron internetowych, i mają ekspansywne wbudowana biblioteka zdjęć stockowych gdzie można również uzyskać wysokiej jakości zdjęcia.

Szablony Gator

Platforma ma zintegrowane analizy witryn internetowych, które informują klientów o ważnych statystykach witryn, takich jak liczba odwiedzających witrynę lub główne źródła generowania ruchu. Każdy plan Gator zawiera bezpłatny certyfikat SSL który jest automatycznie dodawany do każdej domeny, dzięki czemu możesz mieć pewność, że Twoja witryna jest zabezpieczona przed nieautoryzowanym dostępem.

Gator nie jest wysokowydajnym narzędziem do budowania i nie nadaje się do złożonych witryn, ale jest bardzo dobry dla osób nietechnicznych, które chcą założyć małą firmę lub prywatnego bloga. Biorąc to pod uwagę, Gator jest stosunkowo nowym narzędziem do tworzenia stron internetowych, więc jest bardzo prawdopodobne, że będzie on z czasem aktualizowany.

HostGator Website Builder Backend

Jeśli chodzi o małe witryny eCommerce, Gator działa wystarczająco dobrze – oferuje wszystkie podstawowe funkcje, w tym kontrolę zapasów, zarządzanie kuponami, wysyłkę, kalkulator podatkowy i raportowanie. Platforma daje również klientom możliwość stworzenia sklepu internetowego z wbudowaną funkcją koszyka na zakupy (z Plan eCommerce).

Obecnie Gator nie oferuje bezpłatnego okresu próbnego dla swojego twórcy witryny. To, co oferują, jest Wsparcie na żywo 24/7. Chociaż klienci mogą spodziewać się opóźnienia w zależności od tego, jak zajęci są ich kanały czatu na żywo. Plan Gator Premium ma priorytetowe wsparcie.

Jednak Gator ma imponującą bazę wiedzy z artykułami podstawowymi, które obejmują różne tematy związane z najczęstszymi problemami z witryną.

Statystyki wydajności zebrane z monitorowania naszej witryny testowej z ostatnich 12 miesięcy pokazują, że Gator ma solidny czas działania 99,98% i czas ładowania 299 ms.

Przegląd cen:

 • Brak darmowej wersji lub wersji próbnej
 • Wszystkie plany zawierają SSL (https: //)
 • Wszystkie roczne plany obejmują bezpłatną nazwę domeny na 1 rok, później przedłużaną na 15,00 USD rocznie
 • Najtańszy plan kosztuje 3,84 USD / mc i obejmuje niezmierzone pasmo i pamięć
 • Plan eCommerce zaczyna się od 9,22 USD / mc i obejmuje również nie mierzone pasmo i przestrzeń dyskową
 • Każde konto e-mail kosztuje 6 USD za miesiąc za pośrednictwem Google Suite

Nasza strona testowa wykonana przy użyciu Gatora
Dane o czasie pracy i prędkości Gatora

6. GoDaddy.com

 • Strona GoDaddy

  Zalety korzystania z GoDaddy Builder

+ Łatwy i prosty w użyciu
+ Zawiera AI Builder
+ 30 dniowy okres próbny
+ Czat na żywo i wsparcie telefoniczne
+ Łatwy w zarządzaniu sklep internetowy
+ Ugruntowana firma

  • Cons z Usiz GoDaddy Builder

Wiele upsells
Ograniczona personalizacja

GoDaddy jest popularnym, przyjaznym dla użytkownika narzędziem do tworzenia stron internetowych Artificial Design Intelligence (ADI) aby pomóc klientom w stworzeniu unikalnej, spersonalizowanej witryny za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Platforma jest bardzo łatwa w użyciu i idealna dla osób, które nie są tak obeznane z technologią, ale chcą założyć prostą stronę internetową.

GoDaddy jest opłacalny i działa dobrze w witrynach małych firm, które nie wymagają skomplikowanych funkcji. Jest to dobra opcja do blogowania, ponieważ pozwala włączyć komentarze do postów na blogu, w których czytelnicy mogą publikować zdjęcia, filmy, a nawet audio. Ponadto platforma daje odwiedzającym możliwość zarejestrowania się za pośrednictwem kanału RSS i natychmiastowego uzyskania informacji o wszystkim, co publikujesz.

Szablony GoDaddy

Osoby zainteresowane założeniem strony internetowej eCommerce dobrze by zrobiły, wybierając GoDaddy, ponieważ ich wskazówki dotyczące bazy wiedzy SEO są dobrym źródłem informacji, które mogą pomóc firmom dowiedzieć się, jak zajmować wyższe pozycje w wyszukiwarkach takich jak Google. Ponadto klienci otrzymują funkcję odzyskiwania porzuconych koszyków i możliwość podłączenia swojej witryny do wszystkich sklepów społecznościowych.

Platforma zawiera szyfrowanie SSL, które jest świetne ze względów bezpieczeństwa i wysoce zalecane przez Google.

GoDaddy Kreator stron WWW

W 2017 roku GoDaddy wprowadził zupełnie nową wersję swojego narzędzia do tworzenia witryn o nazwie GoCentral. GoDaddy daje Ci możliwość przetestowania GoCentral przez jeden miesiąc, za darmo, i z przyjemnością dowiesz się, że nowa wersja jest responsywna i zoptymalizowana dla urządzeń mobilnych. Ma sześć stylów motywów, a klienci mogą wybierać spośród ograniczonej gamy szablonów, wstępnie wypełnionych elementów fotograficznych i projektów.

Jednak GoDaddy jeszcze nie dodał edytora przeciągnij i upuść do GoCentral, więc każdy, kto chce wyjść poza podstawy projektowania stron internetowych, uzna to za ograniczające. Na przykład klienci nie mogą zmieniać czcionek, a platforma umożliwia tylko jeden konkretny sposób dodawania zdjęć i filmów – bez możliwości zmiany ich rozmiaru lub dodania tekstu.

GoCentral to solidna opcja dla małych firm, ponieważ jest dostarczana ze sklepem internetowym, który pozwala klientom sprzedawać towary i usługi fizyczne. To bardzo podstawowe rozwiązanie – nie można sprzedawać produktów cyfrowych w serwisie GoDaddy, a platforma nie pozwala na ocenianie ani rekomendowane produkty.

GoCentral nie zawiera nazwy domeny, ale możesz ją kupić osobno za pośrednictwem interfejsu lub możesz przenieść swoją nazwę domeny, jeśli już ją masz.

Okazało się, że hosting GoDaddy jest stabilny (99,99% czasu działania) i szybki (średnio 614 ms).

Platforma oferuje wsparcie telefoniczne i czat na żywo przez całą dobę.

Przegląd cen:

 • 30-dniowy bezpłatny okres próbny (karta kredytowa nie jest wymagana)
 • Wszystkie plany zawierają SSL (https: //)
 • Wszystkie roczne plany obejmują bezpłatną nazwę domeny na 1 rok, później przedłużaną na 17,99 USD rocznie
 • Najtańszy plan kosztuje 10 USD / mc
 • Ich plan eCommerce wynosi 25 USD miesięcznie

Nasza strona testowa wykonana przy użyciu konstruktora GoDaddy
Dane o czasie pracy i prędkości urządzenia GoDaddy

7. Weebly.com

 • Weebly

  Zalety korzystania z Weebly

+ Łatwy w użyciu, obejmuje przeciąganie i upuszczanie
+ 64 responsywne motywy
+ Może utworzyć witrynę członkowską
+ Świetne narzędzia SEO
+ Wiele aplikacji można zintegrować

  • Wady ofa Using Weebly

Ograniczona elastyczność projektowania
Brak narzędzi e-mail marketingowych

Weebly jest jednym z najpopularniejszych twórców stron internetowych. Za pomocą Weebly możesz tworzyć portfele, witryny biznesowe, blogi i sklepy internetowe i udostępniać je w ciągu kilku minut. Jest intuicyjny przeciągnij i upuść edytor jest przyjazny dla początkujących i pozwala klientom tworzyć witryny bez wiersza kodu. Idealny dla blogerów i osób, które chcą stworzyć swój pierwszy sklep internetowy.

Weebly ma profesjonalnie zaprojektowane szablony, które są w pełni responsywne, ale nie ma aż takiej różnorodności do wyboru. Jeśli chodzi o dostosowywanie treści wizualnych, Weebly oferuje pewne funkcje, ale zdecydowanie nie jest najbardziej elastycznym narzędziem do tworzenia witryn. Szablony Weebly można dostosowywać za pomocą CSS, a platforma pozwala na edycję kodu źródłowego, ale mogą to zrobić tylko osoby, które dobrze znają się na projektowaniu i programowaniu.

Tematy Weebly

Jedną z przewag Weebly nad konkurencją jest jego super praktyczność App Center który oferuje szeroką gamę dodatków, które można zainstalować jednym kliknięciem. Weebly App Center ma około 250 różnych aplikacji, z których większość ma darmową wersję, a także wersję premium dla dodatkowej funkcjonalności. Czego klienci nie mogą stworzyć dzięki wbudowanym funkcjom Weebly, mogą zrobić dzięki oszałamiającym aplikacjom Weebly.

Weebly umożliwia klientom tworzenie różnych loginów i poziomów dostępu, co jest niezbędne dla firm z więcej niż jednym edytorem strony. Istnieje również opcja utworzenia chronionego hasłem obszaru członkostwa, w którym członkowie mogą uzyskać dostęp do ekskluzywnych treści.

Weebly Backend

Weebly oferuje doskonałą optymalizację SEO – możesz dodawać opisy meta, tytuły, nazwy adresów URL, tekst alternatywny obok zdjęć i 301 przekierowań. Pozwala także na umieszczenie kodu w nagłówku strony i na stronach, co może być dobrą okazją do dodania zewnętrznych narzędzi, takich jak czat online i przyciski płatności. Jedną z głównych wad jest to, że platforma nie udostępnia narzędzi do marketingu e-mailowego. W przypadku e-mailowych kampanii marketingowych klienci mogą korzystać z innych platform marketingowych, takich jak MailChimp, E-goi i Aweber.

Weebly oferuje bezpłatny plan, który pozwala klientom stworzyć małą witrynę. Ostrzeżenie tutaj polega na tym, że będą musieli uaktualnić do niektórych swoich płatnych planów, jeśli chcą korzystać z własnej nazwy domeny.

Przegląd cen:

 • Dostępny bezpłatny plan
 • Wszystkie plany zawierają SSL (https: //)
 • Wszystkie roczne plany obejmują bezpłatną nazwę domeny na 1 rok, później odnowioną na 19,95 USD rocznie
 • Najtańszy plan kosztuje 6 USD / mc
 • Najtańszy abonament eCommerce zaczyna się od 12 USD miesięcznie i obejmuje nieograniczoną przestrzeń dyskową
 • Weebly używa Google Suite jako swojego dostawcy poczty e-mail, który kosztuje 6 USD miesięcznie na konto

Nasza strona testowa wykonana za pomocą Weebly
Słabo dostępny czas działania i dane

8. Jimdo.com

 • Strona główna Jimdo

  Plusy korzystania z Jimdo

+ Używa przeciągania i upuszczania
+ Bezpłatny ograniczony plan z reklamami
+ Świetne możliwości SEO
+ Elastyczne zestawy stylów

  • Wady korzystania z Jimdo

Brak czatu na żywo i wsparcia telefonicznego
Zły czas działania i szybkość strony
– Mała liczba szablonów

Jimdo to kompleksowy program do tworzenia witryn typu „przeciągnij i upuść”, który umożliwia osobom bez znajomości kodowania tworzenie w pełni funkcjonalnych witryn zoptymalizowanych pod kątem urządzeń mobilnych. Łatwość użycia jest jedną z największych zalet Jimdo.

Dzięki Jimdo klienci mają możliwość zarządzania swoimi treściami, wybierając między dwoma różnymi podejściami – „Dolphin” i „Creator”.

Jimdo Backend

Klienci korzystający z trybu „Dolphin” mogą zbudować swoją stronę internetową za pomocą Edytor AI. Mogą rozmawiać z projektantem sztucznej inteligencji i odpowiadać na pytania dotyczące typu strony internetowej, którą chcieliby stworzyć. Tryb „Dolphin” wyciąga informacje o klientach z ich kont w mediach społecznościowych i próbuje dostosować stronę internetową do własnego gustu. Jest prosty i łatwy w użyciu, ale nie jest zbyt elastyczny, jeśli chodzi o wprowadzanie zmian w projekcie.

Tryb „Creator” Jimdo jest znacznie bardziej elastyczny, ponieważ oferuje klientom 40 szablonów, edytor przeciągnij i upuść oraz możliwość włączenia dodatkowych funkcji, takich jak filmy wideo w tle, galerie, blogi i sklep internetowy. Interfejs Creator jest intuicyjny i przyjazny dla użytkownika i może być łatwo zarządzany przez osoby bez doświadczenia w projektowaniu stron internetowych. Jednak platforma nie pozwala klientom na bezpośrednią edycję lub kadrowanie zdjęć za pomocą edytora Jimdo, co jest poważną przeszkodą.

Szablony Jimdo

Każdy szablon zawiera wersję zoptymalizowaną pod kątem urządzeń mobilnych, którą można łatwo aktywować w obszarze ustawień. Jedną wielką przewagą Jimdo nad konkurencją jest to, że prawie nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o zmianę kolorów i rozmiarów czcionek.

Osoby znające się na kodowaniu mogą łatwo uzyskać dostęp do CSS w witrynie Jimdo i uzyskać dodatkową kontrolę nad projektem swojej witryny. Ponadto zaawansowani użytkownicy mogą edytować kod HTML swojej witryny i tworzyć niestandardowe szablony.

Jimdo ma świetne możliwości SEO, ponieważ pozwala klientom dodawać tekst alternatywny, tytuły stron i opisy meta oraz stosować nagłówki przyjazne SEO. Klienci mogą również tworzyć przyjazne dla Google adresy URL i 301 przekierowań. Platforma nie pozwala klientom korzystać z wtyczek i aplikacji SEO, ale mogą oni korzystać z doskonałych zasobów, takich jak Google Search Console, Pingdom, narzędzie do analizy treści w czasie rzeczywistym Yoast lub narzędzie do oceny witryn HubSpot. Ponadto Jimdo natychmiast daje klientom podgląd tego, jak będzie wyglądać ich strona w wyszukiwarce Google.

Platforma jest Szyfrowane SSL i spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa. Jimdo oferuje klientom obsługa poczty elektronicznej i mediów społecznościowych ale nie obsługuje telefonu ani czatu na żywo. Ma jednak przydatną bazę wiedzy z obszernymi artykułami i filmami, które mogą pomóc w rozwiązaniu typowych problemów.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Jimdo nie przedstawił idealnych statystyk wydajności – platforma wykazywała czas pracy na poziomie 99,91%, a czas ładowania strony to 893 ms.

Przegląd cen:

 • Dostępna podstawowa darmowa wersja
 • Wszystkie plany zawierają SSL (https: //)
 • Wszystkie roczne plany obejmują bezpłatną nazwę domeny na 1 rok, później przedłużaną na 20,00 USD rocznie
 • Najtańszy plan kosztuje 9 USD miesięcznie i obejmuje przepustowość 10 GB i 5 GB przestrzeni dyskowej
 • Najtańszy plan eCommerce zaczyna się od 19 USD miesięcznie i obejmuje 15 GB przestrzeni dyskowej
 • Każde konto e-mail kosztuje 6 USD za miesiąc za pośrednictwem Google Suite

Nasza strona testowa wykonana z Jimdo
Dane dotyczące czasu pracy i prędkości Jimdo

9. Webs.com

 • Sieci

  Zalety korzystania z sieci

+ Łatwy w użyciu (przeciągnij i upuść)
+ Darmowy plan podstawowy
+ Może utworzyć witrynę członkowską
+ Doświadczone wsparcie
+ 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

  • Wady korzystania z sieci

Ograniczona personalizacja
Niski czas działania i szybkość strony

Webs to kreator stron internetowych i platforma hostingowa, która daje firmom i osobom fizycznym bez wiedzy kodowania szansę na stworzenie pięknych stron internetowych. Posiada minimalistyczny, ale intuicyjny przeciągnij i upuść edytor oraz przejrzysty interfejs, w którym użytkownicy mogą z łatwością dodawać i edytować moduły. Interfejs umożliwia klientom wstawianie treści w dowolnym miejscu witryny, po prostu przeciągając obrazy i tekst na miejsce. Ponieważ wszystko jest tak proste, Webs nie ma dużej krzywej uczenia się w porównaniu do niektórych konkurentów.

Klienci mogą wybierać spośród 400 szablonów ale klienci mogą uznać niektóre z nich za przestarzałe, głównie dlatego, że są nastawieni głównie na biznes. Platforma nie pozwala użytkownikom zmieniać projektów za pomocą kodów HTML i CSS, co nie jest idealne, ponieważ zakres dostosowywania oferowany przez witryny sieci Web pozwala jedynie na zmianę stylu czcionki, tła i schematu kolorów. Ponadto liczba bezpłatnych i zoptymalizowanych pod kątem urządzeń mobilnych szablonów jest ograniczona. Tylko Pro plan klienci mają możliwość dostosowania swoich witryn mobilnych.

Tematy WWW

Wielką przewagą Webs nad konkurencją jest funkcja członkostwa, która umożliwia klientom wysyłanie ekskluzywnych treści i grupowych wiadomości e-mail.

Użytkownicy, którzy potrzebują bardziej zaawansowanych narzędzi i funkcji, mogą odwiedzić Webs App Store i dodawać kalendarze, fora, blogi, filmy i galerie zdjęć do swojej witryny. Aplikacje dostępne w Internecie nie są imponujące w porównaniu z konkurencją, ale platforma umożliwia klientom instalację widżety innych firm za pomocą niestandardowej opcji HTML.

Strony internetowe eCommerce mogą dodać sklep internetowy z interfejsem, w którym mogą łatwo zarządzać produktami i sprzedażą oraz rozdawać kody kuponów. Sklep internetowy Webs umożliwia użytkownikom przesyłanie wielu zdjęć na przedmiot, organizowanie produktów w kategorie i tworzenie grafiki obniżającej ceny.

Przetwarzanie płatności może odbywać się za pośrednictwem Stripe i PayPal. Platforma oferuje również wygodne opcje globalnej waluty, dzięki czemu klienci mogą stworzyć bazę klientów na całym świecie.

Strony internetowe oferują użytkownikom bezpłatną wersję z reklamami bez ograniczeń czasowych. Strony internetowe dają klientom, którzy subskrybowali niektóre z płatnych planów, możliwość anulowania subskrypcji w ciągu 30 dni i otrzymania zwrotu pieniędzy.

Ustalili szeroki zakres opcji obsługi klienta, w tym forum społeczności, bazę wiedzy, e-mail i wsparcie telefoniczne (dostępne tylko dla użytkowników planu Pro). Platforma nie obsługuje wielu języków.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy nasza witryna testowa z sieciami dostarczyła czas działania wynoszący 99,69% i szybkość strony 759 ms.

Backend sieci

Przegląd cen:

 • Darmowa wersja dostępna
 • Wszystkie plany zawierają SSL (https: //)
 • Wszystkie roczne plany obejmują bezpłatną nazwę domeny na 1 rok, później odnowioną na 19,95 USD rocznie
 • Najtańszy plan kosztuje 5,99 USD / mc i obejmuje 1 GB przestrzeni dyskowej
 • Najtańszy plan eCommerce zaczyna się od 12,99 USD / mc i obejmuje 5 GB przestrzeni dyskowej
 • Ograniczone konta e-mail (3 konta z ulepszonym abonamentem i 25 kont z Pro)

Nasza strona testowa wykonana za pomocą sieci
Dostęp do sieci i szybkość danych

Wniosek

Wybór odpowiedniego narzędzia do tworzenia witryn może być czasochłonne i przytłaczające, ale jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Zbudowaliśmy witryny testowe ze wszystkimi naszymi zalecanymi programistami oraz monitorowaliśmy ich czas działania i dane prędkości wczytywania strony, abyś sam nie musiał wykonywać prac przygotowawczych.

Jeśli nadal nie jesteś gotowy do zatwierdzenia, sugerujemy wybranie narzędzia do tworzenia witryn z bezpłatnym planem lub bezpłatną wersją próbną, która pozwoli Ci przetestować funkcje stosunkowo bez ryzyka.

Czy masz pytanie dotyczące rekomendacji naszego twórcy witryny, których tu nie ma? Chcesz wiedzieć coś bardziej szczegółowego lub coś, czego jeszcze nie omawialiśmy na temat jednego z tych konstruktorów? Pozostaw komentarz poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author