Porównanie Magento vs. Shopify (aktualizacja 2020)

Wejście do świata eCommerce wymaga od potencjalnego właściciela firmy zbudowania strony internetowej eCommerce. Istnieje wiele rozwiązań dla twojego przyszłego imperium eCommerce. Główni z nich to Magento i Shopify.

strona e-commerceTe opcje różnią się od siebie.

Wyobraź sobie, że właściciel konkursu powiedział ci, że musisz zbudować maszynę, aby wygrać milion dolarów. Maszyna musi być zbudowana szybciej i musi być lepsza niż maszyna, którą może zbudować konkurencja – w przeciwnym razie nie dostaniesz pieniędzy.

Niestety, twój konkurent ma duże doświadczenie w budowie podobnych maszyn. Nie masz doświadczenia.

To jest twój konkurent i jego poprzednia maszyna

Osoba, która zorganizowała zawody, oferuje dwa zestawy narzędzi. Pierwszy może zbudować idealną maszynę i jest łatwy w użyciu – wyjaśnia również, jak zbudować maszynę. Drugi zestaw narzędzi jest trudny w użyciu i wymaga wiedzy z pierwszej ręki, jak zbudować maszynę, ale może również zbudować maszynę idealną.

Który byś wybrał? Prawdopodobnie pierwsza opcja. Który wybrałby twój konkurent? Prawdopodobnie pierwsza opcja.

TLDR;

Shopify i Magento to realne opcje eCommerce. jednak, naszym wyborem dla większości ludzi jest Shopify, prosty i prosty. Równowaga kosztów, funkcji, dodatków i wsparcia sprawia, że ​​są one niesamowitym, wszechstronnym rozwiązaniem dla seryjnego przedsiębiorcy i początkującego.

Nie mówiąc już, że Magento nie może dla ciebie pracować, ponieważ może i będzie. Ale lepiej mieć wiedzę na temat kodowania i dużo czasu lub, alternatywnie, dużo pieniędzy do wydania na programistę.

Zawodnicy

Z jednej strony masz Shopify, naszą najbardziej polecaną platformę eCommerce pomaga kompletnym nowicjuszom zbudować wszechstronną witrynę eCommerce. Jedno z obecnie najczęściej używanych rozwiązań eCommerce i powszechnie uważane za najlepszą platformę eCommerce.

magento vs shopify

Z drugiej strony jest Magento, platforma eCommerce należąca do Adobe, która jest dobrym wyborem, jeśli jesteś programistą lub masz duży kapitał. Magento nie jest garbaty.

Różnica w tym, co oferuje każde rozwiązanie, to dzień i noc.

Istnieją dwie kategorie rozwiązań eCommerce:

  1. Łatwe w użyciu opcje – sprawiają, że robienie wszystkiego, co ma związek z eCommerce, jest dziecinnie proste.
  2. Potrzebuję programisty lub programisty.

Shopify należy do „łatwy w użyciu”I jest najlepszą opcją w tej kategorii. Magento należy do „potrzebny programista”I nie jest uważany za najlepszą opcję w tej kategorii.

Początkujący nie powinni nawet próbować używać Magento. Wskazujemy wszystkim początkującym użytkownikom eCommerce na skorzystanie z Shopify lub garść innych fajnych opcji. Magento jest skierowane do bardziej skomplikowanego użytkownika – takiego, który ma umiejętności programistyczne i wiele zasobów.

Magento można dostosować bardziej niż Shopify, ale różnica jest znikoma chyba że próbujesz osiągnąć coś wyjątkowo konkretnego.

Podobieństwa

Obie usługi oferują kompletne rozwiązanie dla eCommerce. Wiele dużych marek korzysta z obu platform, a jedna nie jest lepsza od drugiej. Shopify odwołuje się do większej grupy odbiorców, ale to nie znaczy, że obie usługi nie mają podobieństw.

Dla kogo jest Shopify

Shopify jest przeznaczony dla 90% wszystkich obiecujących przedsiębiorców eCommerce. Te 10% to ważna część ludzi i możesz do niej wpaść. Chociaż najprawdopodobniej Shopify będzie cię bronić, jeśli chodzi o posiadanie, prowadzenie i skalowanie sklepu.

Dostarczone narzędzia ułatwiają konfigurację sklepu internetowego, oferując jednocześnie zestaw funkcji, które umożliwiają dostosowanie, skalowalność i funkcjonalność. Shopify jest zbyt trudny dla 5% populacji i nie oferuje wystarczających opcji dla kolejnych 5% populacji.

Istnieją opcje, które są łatwiejsze w użyciu Shopify – ale nie oferują tego samego poziomu funkcji, Istnieją również opcje, które oferują więcej funkcji niż Shopify – te opcje są znacznie trudniejsze w użyciu.

Shopify zajmuje przestrzeń, która przyciąga najwięcej ludzi. Oferuje pełną funkcjonalność eCommerce, jednocześnie czyniąc ją prostą.

pieniądze Kanye WestTyp osoby, która chciałaby korzystać z Shopify, można podsumować jednym zdaniem: Oni chcesz założyć sklep eCommerce, aby zarabiać pieniądze.

Istnieją trzy dyskwalifikatory, jeśli chodzi o osoby, które chciałyby korzystać z Shopify, ale są one rzadkie.

  1. Ty jesteś sprzedaż poniżej pięciu produktów i ceni całkowitą prostotę ponad wszystko inne.
  2. Twój blog był pierwszy i potrzebujesz WordPressa w swoim życiu. SEO to Twój chleb powszedni a eCommerce to lekka refleksja.
  3. Masz niesamowicie ogromny budżet, który można przeznaczyć na programistę. Oto sekret: istnieje duże prawdopodobieństwo, że nadal będą korzystać z Shopify.

Jeśli to Cię nie dotyczy, Shopify jest dla Ciebie w 100%. Wspaniałą rzeczą jest to, że oni zaoferować bezpłatny okres próbny sprawdzić wszystko.

shopify utwórz stronę

Podczas korzystania z Shopify po prostu nie ma zbyt wielu punktów bólu. Możesz łatwo wdrożyć sprzedaż wielokanałową, system ekwipunku jest prosty i skuteczny, a istnieją narzędzia i gadżety, dzięki którym każda opcja eCommerce jest opłacalna.

Dla kogo jest Magento

Dla użytkowników Magento istnieje dość krzywa uczenia się. Możliwość odczytu i zapisu kodu nie podlega negocjacji i większość osób, które należą do tej kategorii, po prostu używa WordPressa sparowanego z WooCommerce.

Jeśli w pełni sprzeciwiasz się korzystaniu z rozwiązania eCommerce opartego na WordPress, takim jak WooCommerce, i chcesz większej kontroli nad dostawcą hostingu, Magento jest dla Ciebie.

Magento jest bardziej odpowiedni dla istniejących firm, które mają duże budżety na opłacanie programistów wysokiego poziomu. Jeśli chodzi o płacenie programistom, najlepiej jest znaleźć programistę, który tworzy witryny, które Ci się podobają i pozwala im korzystać z dowolnej platformy, na której czują się komfortowo. Jeśli ten programista używa Magento, to świetnie.

Jeśli masz wiedzę na temat kodowania lub chcesz się uczyć – Magento może cię spodobać, ponieważ jest do ściągnięcia za darmo.

Samotna osoba korzystająca z Magento znacznie zwiększyłaby możliwości dostosowywania i ogromnych zestawów funkcji. Na Magento wszystko jest możliwe, musisz tylko wymyślić, jak to zrobić. Dostępna jest pomocna społeczność i centrum pomocy, ale nie można mówić o obsłudze klienta.

Zrób to sam lub mając dużo pieniędzy, to jedyny sposób, aby Magento działało. Jeśli nie chcesz ubrudzić sobie rąk lub wydać dużo pieniędzy, poszukaj gdzie indziej.

Magento jest zoptymalizowany do pracy z tysiącami produktów, cały ruch tam i dużo sprzedaży. Oznacza to, że skalowanie w tym systemie jest wyjątkowo zrównoważone.

Funkcje dostępne w Magento są dłuższe niż lista Shopify i ich sklep z aplikacjami jest również większy. Opcje są prawie ograniczone i wszystkie są zoptymalizowane pod kątem ruchu mobilnego.

Magento oferuje tak szeroki wachlarz funkcji i możliwości dostosowania, że ​​przeglądanie sklepów zbudowanych na platformie sprawi, że pomyślisz, że strony internetowe nie mają ze sobą nic wspólnego.

magento dodaj nową stronę

Wartość oferowana przez Magento, której Shopify nie zezwala pełny kontroluj, w jaki sposób zapewniasz klientom satysfakcję. Istnieją zerowe limity.

cennik

Sposób ustalania cen w Shopify i Magento jest zupełnie inny. Shopify opiera się na miesięcznych płatnościach i różnych poziomach, podczas gdy Magento oferuje bezpłatną wersję i wersję korporacyjną oprogramowania.

Ceny Magento

Jedną z wielkich zalet Magento jest to, że wersja oprogramowania open source jest bezpłatna. Wszystko, co musisz zrobić, to pobrać.

Ceny produktów Magento

Będziesz jednak ponosił dodatkowe koszty poza samym Magento. Najpierw musisz kupić własną usługę hostingową (Psst: przeczytaj nasze recenzje hostingu PRZED rejestracją).

Będzie to kosztowało miesięczną opłatę, a także inne potencjalne koszty. Istnieją świetne usługi hostingowe – takie jak SitGground – to nie złamie banku i zaoferuje świetną obsługę. Pamiętaj, że hosting musi być skalowany, a wraz z nim skalowanie wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Ponadto, jeśli nie wiesz, jak kodować, będziesz potrzebować programisty. Dobrzy programiści kosztują dużo pieniędzy – a najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie takiego, który specjalizuje się w Magento.

Inną sprawą, którą należy się zająć, jest przetwarzanie płatności. Na szczęście istnieją rozwiązania, takie jak Braintree, które to ułatwiają.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​z darmową wersją to jedyne koszty, które będziesz musiał ponieść.

Istnieje również wersja oprogramowania dla przedsiębiorstw. Obejmuje to hosting, a także pomoc w projektowaniu sklepu. Wymaga to od firmy zapytania, które pozwoli jej otrzymać wycenę.

Wycena zależy całkowicie od wielkości sklepu i firmy, ale najniższa, jaką widzieliśmy, to ktoś dostaje 18 000 $. Wielka suma.

Ceny Shopify

Każda warstwa cenowa obejmuje nieograniczoną liczbę produktów, wsparcie 24/7, możliwość sprzedaży w innych kanałach sprzedaży, ręczne tworzenie zamówień, kody rabatowe, certyfikat SSL, odzyskiwanie porzuconych koszyków, płatności Shopify z analizą oszustw, aplikację POS, sprzęt fizyczny i solidny wybór aplikacji.

Inne koszty związane z Shopify to płatne aplikacje, płatne motywy i zakup domeny. Istnieje wiele aplikacji, które są warte kosztów, a także użyteczne i piękne motywy premium, które naprawdę mogą podnieść twój sklep.

Wspaniałą rzeczą w Shopify jest posiadanie w pełni funkcjonalnego sklepu z jednymi z najlepszych funkcji dostępnych na rynku kosztuje tylko 29 USD miesięcznie. W miarę powiększania sklepu możesz zwiększać wydatki. Shopify zawiera również niestandardowy poziom korporacyjny, który pozwala na większą personalizację dla dużych sklepów.

Wniosek

Jeśli szukasz łatwego w użyciu rozwiązania do budowy i rozwoju sklepu eCommerce, nie szukaj dalej niż Shopify. Shopify oferuje właścicielom sklepów eCommerce wszystkie narzędzia potrzebne do zarządzania sklepem bez wielu barier. Ponadto ich narzędzie do tworzenia witryn jest bardzo solidne i ma tę dodatkową zaletę, że płaci jednemu podmiotowi za kompleksowe rozwiązanie.

Shopify został zbudowany i zaprojektowany przez trzech Kanadyjczyków, którzy właśnie próbowali zbudować sklep eCommerce. Zamiast tego zbudowali platformę, która pozwala każdemu zbudować niesamowite imperium eCommerce.

Magento można postrzegać bardziej jako opcję dla przedsiębiorstw, w której są dostępni programiści, a pieniądze nie stanowią problemu.

Czy zgadzasz się z naszymi ustaleniami? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

FAQ

P: Czy Magento jest lepszy niż Shopify??

ZA: Magento nie jest lepszy niż Shopify, a Shopify nie jest lepszy niż Magento. Shopify jest lepszy dla większości ludzi, ponieważ jest to hostowana i kompleksowa platforma eCommerce. Magento doskonale nadaje się do dużych i złożonych witryn eCommerce, w których właściciel sklepu ma do dyspozycji wiele zasobów.

P: Czy Magento jest najlepszą platformą eCommerce?

ZA: Magento nie jest najlepszą platformą eCommerce, jeśli chodzi o zwykłych ludzi rozpoczynających sklep eCommerce. Przeszkód jest zbyt wiele, a krzywa uczenia się jest zbyt duża. Shopify to najlepsza platforma eCommerce dla każdego, kto chce założyć sklep eCommerce.

P: Czy Shopify jest lepszy niż Etsy?

ZA: Etsy świetnie nadaje się do rozpoczęcia pracy w eCommerce. Shopify pozwala mieć własne miejsce na własnym adresie URL do wysyłania klientów. Etsy ma wszystko na rynku Etsy. Może to być postrzegane jako pozytywne, ale nie pozwala ci posiadać własnej przestrzeni. Zazwyczaj Etsy i Shopify mogą być używane w porozumieniu ze sobą.

P: Która platforma jest najlepsza dla eCommerce?

ZA: Shopify przejmuje koronę, jeśli chodzi o króla eCommerce. Zapewnia większość funkcji przy najmniejszych bólach głowy. Korzystanie z Shopify jest łatwe i satysfakcjonujące dla dobrze prosperującego właściciela eCommerce.

P: Jaka jest najtańsza platforma eCommerce?

ZA: Istnieje wiele platform, z których można korzystać za darmo, ale nie warto. Jeśli poważnie myślisz o budowie sklepu e-commerce, warto zapłacić miesięczną opłatę. Najlepszą kombinacją kosztów i funkcji jest zdecydowanie Shopify.

P: Ile kosztuje sprzedaż w Shopify?

ZA: Budowa własnego sklepu Shopify kosztuje 29 USD miesięcznie. Oferują bezpłatną wersję próbną, aby przetestować wszystko.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author