Magento – Shopify Karşılaştırması (2020 Güncellemesi)

E-Ticaret dünyasına girmek, potansiyel bir işletme sahibinin bir e-Ticaret web sitesi oluşturmasını gerektirir. Gelecekteki e-Ticaret imparatorluğunuz için birçok çözüm var. Aralarında Şef Magento ve Shopify.

e-ticaret web sitesiBu seçenekler birbirinden oldukça farklı.

Bir rekabet sahibinin size bir milyon dolar kazanmak için bir makine inşa etmeniz gerektiğini söylediğini düşünün. Makine, rakibinizin üretebileceği makineden daha hızlı ve daha iyi inşa edilmelidir – aksi halde para alamazsınız.

Ne yazık ki, rakibiniz benzer makineler oluşturma konusunda çok deneyime sahip. Tecrüben yok.

Bu rakibiniz ve önceki makinesi

Yarışmayı kuran kişi size iki araç seti sunuyor. İlki mükemmel bir makine yapabilir ve kullanımı kolaydır – aynı zamanda makinenin nasıl inşa edileceğini de açıklar. İkinci araç setinin kullanımı zordur ve bir makinenin nasıl inşa edileceğine dair ilk elden bilgi gerektirir, ancak aynı zamanda mükemmel bir makine de yapabilir.

Hangisini seçerdin? Muhtemelen ilk seçenek. Rakipleriniz hangisini seçer? Muhtemelen ilk seçenek.

TLDR;

Shopify ve Magento, e-Ticaret için uygun seçeneklerdir. ancak, insanların çoğunluğu için tercihimiz Shopify, sade ve basit. Maliyet, işlevler, eklentiler ve desteğin dengesi, onları seri girişimci ve marş için inanılmaz bir çözüm haline getiriyor.

Magento’nun sizin için çalışamayacağını söylememek, çünkü çalışabilir ve çalışacaktır. Ancak kodlama bilginiz ve çok fazla zamanınız varsa veya alternatif olarak, bir geliştiriciye atmak için çok fazla para.

Rakipler

Bir yandan, en çok tavsiye edilen e-ticaret platformumuz olan Shopify’a sahipsiniz. acemilerin hepsi bir arada e-ticaret web sitesi oluşturmasına yardımcı olur. Bugün en yaygın kullanılan e-Ticaret çözümlerinden biri ve genellikle en iyi e-Ticaret platformu olarak kabul edilir.

magento vs shopify

Öte yandan, Adobe’nin sahip olduğu e-ticaret platformu olan Magento, bir web geliştiricisi olduğunuzda veya emrinizde çok fazla sermayeniz olduğunda sağlam bir seçimdir. Magento sarkık değil.

Her çözümün sunduğu şey gece ve gündüz.

İki e-ticaret çözümü kategorisi vardır:

  1. Kullanımı kolay seçenekler – e-Ticaret ile ilgili her şeyi bir esinti yaparlar.
  2. Bir web geliştiricisine ihtiyacım var veya bir web geliştiricisi olmalıyım.

Shopify “kullanımı kolay”Seçeneğini seçin ve bu kategorideki en iyi seçenektir. Magento “web geliştiricisi gerekli”Kategorisinde yer alır ve bu kategorideki en iyi seçenek olarak değerlendirilmez.

Yeni başlayanlar Magento’yu kullanmaya bile başlamamalı. Başlangıçtaki tüm e-Ticaret umutlarını Shopify’ı veya bir avuç diğer güzel seçeneği kullanmaya yönlendiriyoruz. Magento daha karmaşık kullanıcılara yöneliktir – biri geliştirme becerilerine ve arkalarında çok fazla kaynağa sahip.

Magento Shopify’dan daha fazla özelleştirilebilir, ancak fark ihmal edilebilir çok özel bir şey yapmaya çalışmadığınız sürece.

benzerlikler

Her iki hizmet de e-Ticaret için eksiksiz çözüm. Birçok büyük marka her iki platformu da kullanır ve biri diğerinden daha iyi değildir. Shopify daha geniş bir kitleye hitap ediyor, ancak bu, iki hizmetin benzerliklerinin olmadığı anlamına gelmiyor.

Shopify Kimler İçin

Shopify, tüm umutlu e-ticaret girişimcilerinin% 90’ı içindir.. Bu% 10 insanın önemli bir parçası ve altına düşebilirsiniz. Mağazanızın sahibi olmak, işletmek ve ölçeklendirmek söz konusu olduğunda, Shopify her durumda arkanıza yaslanacaktır..

Sağlanan araçlar, çevrimiçi mağaza kurmayı kolaylaştırırken özelleştirilebilirlik, ölçeklenebilirlik ve işlevsellik sağlayan bir özellik kümesi sunar. Shopify nüfusun% 5’i için çok zor ve nüfusun% 5’i için yeterli seçenek sunmuyor.

Shopify’ı kullanmak daha kolay seçenekler var – ancak aynı düzeyde özellikler sunmuyorlar, Shopify’dan daha fazla özellik sunan seçenekler de var – bu seçeneklerin kullanımı çok daha zor.

Shopify en çok insanı kendine çeken alanı kaplar. Basitleştirirken tam e-Ticaret işlevselliği sunar.

para kanye westShopify’ı kullanmak isteyecek kişi türü tek bir cümleyle özetlenebilir: para kazanmak için bir e-ticaret mağazası açmak istiyorum.

Shopify’ı kullanmak isteyen insanlar söz konusu olduğunda üç diskalifiye edici var, ancak bunlar nadir.

  1. Sen beş ürün altında satış ve tam değer sadeliği diğer her şeyin üzerinde.
  2. Sizin blog önce geldi ve hayatınızda WordPress’e ihtiyacınız var. SEO ekmek ve tereyağınız ve e-Ticaret hafif bir sonradan düşünülmüş.
  3. Senin bir bir web geliştiricisine atmak için inanılmaz büyük bir bütçe. İşte bir sır: Shopify’ı kullanma olasılıkları çok yüksek.

Bunlar sizin için geçerli değilse Shopify sizin için% 100’dür. Harika olan şey, ücretsiz deneme teklif et her şeyi kontrol etmek.

shopify sayfa oluştur

Shopify’ı kullanırken çok fazla acı noktası yoktur. Yapabilirsin kolayca çok kanallı satış gerçekleştirin, envanter sistemi basit ve etkilidir ve her e-Ticaret seçeneğini uygulanabilir kılmak için araçlar ve araçlar vardır.

Magento Kimler İçin

Magento kullanıcıları için bir öğrenme eğrisi var. Kod okuma ve yazma yeteneği pazarlık konusu değildir ve bu kategoriye giren çoğu kişi kendilerini sadece WooCommerce ile eşleştirilmiş WordPress kullanarak bulur.

WooCommerce gibi WordPress tabanlı bir e-Ticaret çözümü kullanmaya tamamen karşıysanız ve barındırma sağlayıcınız üzerinde daha fazla kontrol istiyorsanız, Magento tam size göre.

Magento, üst düzey web geliştiricilerine ödeme yapmak için büyük bütçeleri olan mevcut şirketler için daha uygundur. Bir geliştiriciye ödeme söz konusu olduğunda, sevdiğiniz web sitelerini oluşturan bir web geliştiricisi bulmak ve rahat oldukları platformları kullanmalarına izin vermek en iyisidir. Bu geliştirici Magento kullanıyorsa, o zaman harika.

Kodlama bilginiz varsa veya öğrenmek istiyorsanız – Magento size hitap edebilir çünkü indirmek ücretsiz.

Magento kullanan yalnız kişi, özelleştirilebilirlik ve devasa özellik setlerine büyük bir prim verecekti. Magento’da her şey mümkün, sadece nasıl yapılacağını bulmalısın. Yararlı bir topluluk ve yardım merkezi var, ancak konuşmak için müşteri desteği yok.

Magento’yu çalıştırmanın tek yolu kendiniz yapmak ya da çok para kazanmak. Ellerinizi kirletmek veya çok para harcamak istemiyorsanız, başka bir yere bakın.

Magento binlerce ürünle çalışacak şekilde optimize edilmiştir, tüm trafik orada ve çok satış. Bu, bu sistemle ölçeklendirmenin son derece sürdürülebilir olduğu anlamına gelir.

Magento’daki özellikler Shopify’ın listesinden daha uzundur ve uygulama mağazaları da daha büyük. Seçenekler neredeyse sınırlıdır ve tümü mobil trafik için optimize edilmiştir.

Magento, platform üzerine inşa edilen mağazalar aracılığıyla gözden geçirmenin, web sitelerinin ortak hiçbir şeyi olmadığını düşündürecek kadar geniş bir özellik ve özelleştirilebilirlik yelpazesi sunuyor..

magento yeni sayfa ekle

Magento’nun Shopify’ın teklif etmediği değer izin veriyor tam müşteri deneyiminizi nasıl sunduğunuz üzerinde kontrol. Sıfır sınır var.

Fiyatlandırma

Shopify ve Magento’da fiyatlandırma çalışma şekli tamamen farklıdır. Shopify aylık ödemeler ve farklı katmanlar etrafında inşa edilirken, Magento yazılımın ücretsiz bir sürümünü ve kurumsal bir sürümünü sunar.

Magento Fiyatlandırması

Magento ile ilgili en güzel şeylerden biri yazılımın açık kaynaklı sürümünü kullanmak ücretsizdir. Yapmanız gereken tek şey indirmek.

magento ürün fiyatlandırma

Ancak, Magento’nun ötesinde ek maliyetler ödeyeceksiniz. İlk olarak, kendi barındırma hizmetinizi satın almanız gerekir (Psst: kaydolmadan ÖNCE web barındırma incelemelerimizi okuyun).

Bu, diğer potansiyel maliyetlerin yanı sıra aylık bir ücrete de mal olacaktır. Harika barındırma hizmetleri vardır – SitGground – bu bankayı kırmayacak ve mükemmel hizmet sunmayacak. Sadece barındırma ölçekli olması gerektiğini unutmayın ve bu ölçekleme ile ek maliyetler geliyor.

Üstelik, nasıl kod yazacağınızı bilmiyorsanız, bir geliştiriciye ihtiyacınız olacak. İyi geliştiriciler çok paraya mal olur – ve en iyi bahis Magento’da uzmanlaşmış bir tane bulmaktır.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer şey de ödeme işlemidir. Neyse ki, bunu kolaylaştıran Braintree gibi çözümler var.

İyi haber, ücretsiz sürümde sahip olacağınız tek maliyettir.

Yazılımın kurumsal bir sürümü de vardır. Bu barındırma yanı sıra mağaza tasarımı yardımcı olacaktır. Bu, bir şirketin teklif almasını sağlayacak bir sorgulama yapmasını gerektirir.

Teklif tamamen mağazanın ve işin büyüklüğüne bağlıdır, ancak birinin aldığını gördüğümüz en düşük fiyat 18.000 $ ‘dır. Büyük bir miktar.

Shopify Fiyatlandırması

Her bir fiyatlandırma sınırı sınırsız ürün, 7/24 destek, diğer satış kanallarında satış yapma olanağı, manuel sipariş oluşturma, indirim kodları, SSL sertifikası, terk edilmiş alışveriş sepeti kurtarma, Sahtekarlık analizi ile Shopify ödemeleri, POS uygulaması, fiziksel donanım ve sağlam uygulama seçimi.

Shopify ile ilgili diğer maliyetler ücretli uygulamalar, ücretli temalar ve alan adı satın alımlarıdır. Mağazanıza gerçekten değer katabilecek faydalı ve güzel premium temaların yanı sıra maliyet değerine sahip çok sayıda uygulama var.

Shopify ile ilgili en iyi şey, piyasadaki en iyi özelliklerden bazılarıyla tamamen işlevsel bir mağazaya sahip olmaktır. sadece ayda 29 dolara mal oluyor. Mağazanızı büyüttükçe giderleri de arttırabilirsiniz. Shopify ayrıca büyük mağazalar için daha fazla özelleştirilebilirlik sağlayan özel bir işletme düzeyi içerir.

Sonuç

E-Ticaret mağazanızı oluşturmak ve büyütmek için kullanımı kolay bir çözüm arıyorsanız, Shopify’dan başka bir yere bakmayın. Shopify, e-ticaret mağazası sahiplerine mağazalarını yönetmek için ihtiyaç duydukları tüm araçları çok fazla engel olmadan sunar. Ayrıca, web sitesi oluşturucuları çok sağlamdır ve uçtan uca bir çözüm için tek bir varlığa ödeme yapma avantajına sahiptir..

Shopify, sadece bir e-ticaret mağazası kurmaya çalışan üç Kanadalı tarafından inşa edildi ve tasarlandı. Bunun yerine, herkesin harika bir e-Ticaret imparatorluğu kurmasına izin veren bir platform oluşturdular.

Magento daha çok geliştiricilerin mevcut olduğu ve paranın sorun olmadığı bir kurumsal seçenek olarak görülebilir.

Bulgularımıza katılıyor musunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

SSS

S: Magento Shopify’dan daha mı iyi??

A: Magento Shopify’dan daha iyi değildir ve Shopify Magento’dan daha iyi değildir. Shopify, barındırılan ve hepsi bir arada e-ticaret platformu olduğu için insanların çoğu için daha iyidir. Magento, mağaza sahibinin emrinde çok fazla kaynağa sahip olduğu büyük ve karmaşık e-Ticaret siteleri için mükemmeldir.

S: Magento en iyi e-ticaret platformu mu?

A: Bir e-ticaret mağazası açan sıradan insanlar söz konusu olduğunda Magento en iyi e-ticaret platformu değildir. Çok fazla engel var ve öğrenme eğrisi çok büyük. Shopify, bir e-ticaret mağazası açmak isteyen herkes için en iyi e-ticaret platformudur.

S: Shopify, Etsy’den daha iyi?

A: Etsy, e-ticarete başlamak için mükemmeldir. Shopify, müşterilerinizi göndermek için kendi URL’nizde barındırılan alanınızın olmasını sağlar. Etsy, Etsy pazarında her şeye sahiptir. Bu olumlu olarak görülebilir, ancak kendi alanınıza sahip olmanıza izin vermez. Genellikle, Etsy ve Shopify birbirleriyle uyumlu olarak kullanılabilir.

S: e-Ticaret için en iyi platform hangisidir??

A: Shopify e-ticaretin kralı olduğunda tacı alır. En az baş ağrısı ile en fazla özelliği sağlar. Tomurcuklanan bir e-Ticaret işletme sahibi için Shopify’ı kullanmak kolay ve tatmin edici.

S: En ucuz e-ticaret platformu nedir?

A: Ücretsiz olarak kullanılabilecek birden fazla platform var, ancak buna değmez. Bir e-ticaret mağazası oluşturma konusunda ciddiyseniz, aylık bir ücret ödemeye değer. Maliyet ve özelliklerin en iyi kombinasyonu kesinlikle Shopify.

S: Shopify’da satışın maliyeti nedir??

A: Kendi Shopify mağazanızı oluşturmak size aylık 29 dolara mal olacak. Her şeyi test etmek için ücretsiz bir deneme sunuyorlar.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author