Panthur İncelemesi

Panthur

Yerel, deneyimli, mükemmel performans, ama…

PanthurLogo

Genel Değerlendirme

En Ucuz Plan
5 $ / ay

Panthur: Vakti olmayan insanlar için hızlı bir özet (hemen hemen hepimiz)

Panthur Avustralya standartlarına göre iyi bir ev sahibi olsa da, destekleri duyarlı (Hostopia tarafından satın alındıklarında kaba bir yama vardı, ancak normale dönüyor gibi görünüyor), fiyatları oldukça rekabetçi ve performans sınırları etkileyici.

Ancak, bunları mevcut favori web barındırma sitemiz SiteGround ile karşılaştırırsak, ana farklar olmak üzere birkaç fark görürsünüz. küresel veri merkezlerinin eksikliği (Sydney’de yalnızca 1 birincil sahipleri vardır, SiteGround’un dünya çapında size birkaç erişimi vardır ve size küresel bir erişim sağlar) ve WordPress odaklı barındırma planlarının eksikliği (İnternet’in% 25’inden fazlası WordPress üzerinde çalışıyor ve siteniz de muhtemelen yayınlanacaktır, bu yüzden oldukça önemlidir).

Kısacası, önerimiz hala Panthur yerine SiteGround’a gidiyor, çünkü SiteGround temel planlarında 10 GB disk alanı, ücretsiz SSL, ücretsiz CDN, ücretsiz geçişler, dünya çapında birden fazla veri merkezi var (küresel erişim) ve WordPress tarafından resmen tavsiye ediliyorlar (çok az sayıda ev sahibi bunu talep edebilir, oldukça etkileyici), SiteGround incelememize buradan göz atın!

Söyleniyor, eğer yerel kalmak istiyorsan, Panthur uzun vadede daha ucuzdur ve sitenizin sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlamak için temel planlarında bile fazlasıyla performans sunar!

Panthur Araştırma

Panthur İncelemesi

Panthur aslında güvenli ve hızlı web barındırma hizmetleri sunan ticari olmayan bir kuruluş olarak başladı. Sektördeki itibarı arttıkça ve daha fazla tanındıkça Panthur, ticari olarak barındırma çözümleri oluşturmaya başladı..

2009’dan bu yana, bir sürü Avustralya işletmesi & Panthur’un güvenilir Avustralya web barındırma hizmetlerini kullanıyor (ve bunun iyi bir nedeni var).

Hosting Hizmetleri

Özünde Panthur aşağıdaki planları sunar:

  • Ekonomi Web Hosting (bütçe seçeneği)
  • Business Web Hosting (önerilen planlar)
  • Stealth Web Hosting (destansı performans için!)
  • Bayi Barındırma (bir web geliştiricisi / tasarımcısıysanız ve müşterileriniz için barındırma sağlamak istiyorsanız)

Her planın içinde, ihtiyaçlarınız ve bütçeniz için en uygun barındırma seçmenize izin veren ek planlar var. Hepsi otomatik yedeklemeler ve bir şey ters giderse ücretsiz bir diy geri yükleme hizmeti ile birlikte gelir, yedeklemeler 90 güne kadar geri gider! Çoğu ana bilgisayar gibi, populer CMS’lerin çoğu için 1 tıklama yükleyicileri vardır, bu da örneğin bir WordPress sitesi oluşturmayı oldukça kolaylaştırır!

Fiyatlandırma politikaları söz konusu olduğunda, Panthur oldukça esnektir. Tüm barındırma hizmetleri için aylık, 6 ayda bir, her yıl, 2 yılda bir veya 3 yılda bir ödeme yapabilirsiniz. Panthur ile mesafeye gitmeye ve daha uzun süre abone olmaya karar verirseniz,% 20’ye varan indirimler sunarlar.

Ekonomi Web Hosting

Bu, en iyi teklif olup, iyi miktarda trafik işleyebilen küçük ve orta ölçekli web siteleri için uygundur. Nispeten ucuz, kişisel olarak bu plan üzerinde herhangi bir forum veya e-ticaret sitesi barındırmam, ancak küçük işletme siteleri için mükemmel. 3 alt plandan seçim yapabilirsiniz: Mini, Gelişmiş ve Profesyonel.

Mini planları 2.000 MB depolama ve 100.000 MB bant genişliği sunarken, Profesyonel plan size 10.000 MB depolama ve 500.000 MB bant genişliği sunuyor. Panthur’un Gelişmiş planı aradaki bir şeydir. Ekonomi Web Hosting için fiyatlandırma aylık 5 $ ‘dan başlıyor.

Business Web Hosting (Tavsiyemiz!)

İş web hosting ekonomi hala karşılaştırıldığında daha büyük kaynaklarla birlikte gelir – hala uygun – ikinci çözümdür. Bu genellikle herhangi bir işletme için tavsiye ettiğim, çok fazla trafik işleyebilir!

Business Web Hosting ayrıca 3 seçeneğe sahiptir: Bronz (ayda 20 $ ‘dan başlayan), Gümüş (ayda 30 $) ve Altın (ayda 60 $). Bu planlar hakkında ilginç olan şey, sadece depolama alanında farklı olmaları, bant genişliği de dahil olmak üzere her şeyin sınırsız olmasıdır. Bu, seçiminizi tek bir faktöre daraltır, bunu nasıl yapılandırdıklarını zekice yaparak, aramızdaki daha az teknoloji meraklısı için bile süreci kolaylaştırır.

Gizli Web Hosting

Stealth Web Hosting çok yoğun trafik alan kaynak yoğun web siteleri ve platformlar (büyük e-ticaret siteleri, forumlar, topluluk siteleri, vb hakkında konuşuyorum) için tasarlanmış özel bir hosting biçimidir. Depolama alanında, bu çözüm İşletme çözümlerinden çok farklı değildir. Ama performansta göze çarpıyor. İşte 3 plan:

  • Puma, 25.000 MB saf SSD depolama, 4 GB RAM ve 4 CPU çekirdeği. (50 $ / ay)
  • Leopar, 50.000 MB SSD HDD, 6 GB RAM ve 6 CPU çekirdeği (100 $ / ay)
  • Panthur, 75.000 MB SSD HDD, 8 GB RAM ve 8 CPU Çekirdeği (150 $ / ay)

Bunlar bir sunucu için bazı şaşırtıcı özellikler değil mi? Bu, Panthur’un hosting çözümlerinde ne kadar ciddi olduğunu gösteriyor. Ayrıca, yalnızca Stealth Web Hosting için geçerli olan “öncelikli bilet tabanlı destek” adı verilen bir şey var. Bu, bir sorunuz veya sorununuz varsa, birkaç dakika içinde bir uzmanla bağlantı kurabileceğiniz anlamına gelir. Bu barındırma planında hızlı ve güvenilir hizmet sağlamak için Panthur aynı sunucuya en fazla 50 hesap yerleştirir.

Bayi Barındırma (Web Ajansları İçin)

Bu plan, bir hesap kümesini tek bir cPanel’den yönetmenizi sağlar. Bu konuda yeniyseniz, bir web tasarımcısı / geliştiricisiyseniz ve müşterilerinizin web sitelerini barındıracak bir yere ihtiyacınız varsa bayi barındırma idealdir. Bu hosting hizmeti aylık 30 $ ‘dan başlıyor. Ekonomi Web Hosting çok benzer. Tek önemli fark, cPanel’inizde bir şeyler yönetebilmeniz ve yeni hesaplar oluşturabilmenizdir.

Sonuç

Özette belirtildiği gibi, sundukları gücü ve fiyatlarının ne kadar rekabetçi olduğunu gerçekten seviyoruz … ancak küresel veri merkezlerinin, WordPress planlarının ve diğer bazı özelliklerin eksikliği onları geri çekiyor. Bu nedenle önerimiz hala SiteGround’a gidiyor.

ÖzetDaha1star1star1stargrigriÜrün Adı PanthurFiyat
AUD 5Ürün Durumu Stokta Mevcut

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author